Bitcoin Forum
June 20, 2024, 09:28:33 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: private keyler yeterince güvenli mi?  (Read 625 times)
parafmax
Newbie
*

Activity: 149
Merit: 0

View Profile
June 07, 2018, 12:16:51 AM

Blockchainin sonunu yine blockchain getirceğini düşünüyorum. Nasıl derseniz mining sistemini private key olarak bulan bir  back mask yada kullanıcılar farkında olmadan deniyen bir  network ağı olsa bir kaç yıla kalmaz baya bir şifre çözülür!
MMGaara
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 07, 2018, 09:35:54 AM

Blockchain üzerinden Private Key adresimi öğrenmek istediğimde  internette verilen adımları yapmama rağmen ; Blockchain bana xPub isimli bir kod verdi . Private Key den daha güvenilir ve çok basamaklı sanırsam . Sistem mi değişti bilen birileri var mı ?
skaynar
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
June 07, 2018, 10:02:23 AM

Güvenli olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar cüzdanını bu şekilde kaptıranı da hiç duymadım, büyük ihtimalle bunun üstüne çalışan bisürü insan vardır hala başaramadıkları güvenilir olduğunu gösterir
peaucewoc
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
June 24, 2018, 12:57:29 PM

ben yeterince güvenilir olduğunu düşünmüyorum daha fazla alternatif çözüm üretilmesi şart örn ledger vb
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
June 24, 2018, 01:15:30 PM

düşünün.  kaç trilyon tana adres vardır kim bilir. süper bilgisayara karakter sayısı harf ve sayı üzerine rastgele tarama yaptırsan private keyi aldığın zaman cüzdana erişimi de elde edersin. hani yapılabilir mi orasından emin değilim. tek bir private key çalınması, pc de bırakılması, hack saldırısı gibi elden gittiğinde üzülürüz haliyle.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
June 24, 2018, 01:50:10 PM

private keylerinizi her zaman çaldırabilirsiniz(bunu donanım cüzdan kullanarak önleyebilirsiniz) yada keyi aldıınız sevis sağlayıcılar her zaman hacklenebilir yada bir yetkilisi tası tarağı toplayıp kaça bilir(bu ikisini siz önleyemezsiniz Smiley ).
fakat rasgele denemeyle milyar yıl uğraşsanız(tabi mevcut teknoloji ile) birinin pvk sını tuturma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır olasılık kuralları gereği.
LithiumCycle
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 25, 2018, 06:25:46 PM

Bence paylaşılmadığı sürece yeteri kadar güvenli, zaten bunun kişiye özel olarak algoritma ile kırılması süper bilgisayarlarla bile mümkün olmayacak muhtemelen. Ancak hacklenemez demiyorum mevcut keyin farklı kişiler tarafından çözülmesi için bahsediyorum bunu. İlgili cüzdanın yetkilileri de önemli Cheesy
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
June 25, 2018, 07:21:33 PM

private keylerinizi her zaman çaldırabilirsiniz(bunu donanım cüzdan kullanarak önleyebilirsiniz) yada keyi aldıınız sevis sağlayıcılar her zaman hacklenebilir yada bir yetkilisi tası tarağı toplayıp kaça bilir(bu ikisini siz önleyemezsiniz Smiley ).
fakat rasgele denemeyle milyar yıl uğraşsanız(tabi mevcut teknoloji ile) birinin pvk sını tuturma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır olasılık kuralları gereği.

Mevcut teknolojiylede yapılabilir yapılamaz değil bulut teknolojisi yardımıyla dahada kolay aslında.İmkansız değil ama gerçekten zor ve düşük bir ihtimal.
clions57
Member
**

Activity: 100
Merit: 10

View Profile WWW
June 25, 2018, 08:50:31 PM

Günümüz şartlarında paylaşılmadığında veya internette saklanmadığı sürece güvenilir olduğunu düşünüyorum. Ama ileride daha güçlü bilgisayarlar ile işler değişebilir.
SerkanD82
Jr. Member
*

Activity: 84

View Profile
June 25, 2018, 11:01:03 PM

Tek başına privite keyler kesinlikle güvenli değil my etherwallet bu konıda en güvensiz cüzdan biçimi utc şifre veya key bunlardan herhangi biri ile cüzdana erişebiliyor. Metamask ve eido bildiğim kadarıyla daha iyi çünkü 12 kelimeyi bilmeden metamaska ulaşamazsınız eido içinde aynı şey geçerli ledgerinde güvenlik konusında oldukça iyi olduğunu duydum
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 26, 2018, 06:56:55 AM

MEW ve benzeri sitelerde private keyin yanında JSON dosyası veriyor. bunun için şifre oluşturmanız isteniyor. private key tek alternatif değil. MEW yani erc20 token destekleyici cüzdanlar haricinde ise yeni private key oluşturabilirsin. eskisinden alıp başkasına dağıtırsın veya birkaç tane cüzdana gönderirsin, soğuk cüzdan oluşturursun, donanım cüzdanı yani alternatifin çok.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
June 26, 2018, 06:46:22 PM

Yukarıda belirtildiği gibi kuantum bilgisayarlar hayatımıza girerse iş değişebilir ama şu an için endişe edilecek bir şey yok. Kuantum bilgisayarlarla beraber private keyler için yeni önlemlerin nasıl alınacağını zamanla göreceğiz. Teknoloji her dakika kendini yenileyen bir olgu ve bu yenilikler de yeni önlemleri beraberinde getirecektir.
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 27, 2018, 07:06:21 AM

private keyler bir gün süper pc ler tarafınca hacklenebilir. kuantum pc den söz etmiş son yazan arkadaş. her şey olasılık dahilinde. private keyi güvenli hale getirecek olan iki private key ile giriş yapılması. ilk anahtar doğru ise ikinciyi de doğrula ki bunların kırılmasını daha zorlaştıracaktır.
pavetjove
Newbie
*

Activity: 118

View Profile
June 27, 2018, 08:20:59 PM

Deneyerek bulmanın bir yolu olsa bile ben o yoldan gitmezdim. Hırsızlık nihayetinde.  Ama bu işi yapacak hırsızlar içinde çok meşakatli bir uğraş olurdu bence.  Sonuçta içinde yüksek meblağlar olan cüzdanları görebiliyoruz scan uygulamalrından yapılabilinse bu adresler hacklenirdi diye düşünüyorum
bulson
Full Member

View Profile WWW
June 28, 2018, 08:23:50 PM

Aslında tek gereken şey private key + wallet adresi doğrulaması birçok sorunu çözer ama sadece private key olayı güvensiz. Neden böyle bir yol belirlemişler anlamadım açıkcası.
alihaydar6644
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 29, 2018, 01:16:20 PM

Bir cüzdanın özel olarak şifresini kırmak için dünyadaki bütün bilgisayarları birleştirip sabit diskleri de birleştirip işlem yapmaları gerekiyor o kadar güvenli
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 30, 2018, 10:52:47 AM

private key %100 güvenlik sağlamıyor. youtubeda bir bakın. online oyunlarda küfür edenlerin ip adresini bulup onun pc sini hackleyen videolu anlatımlar var. dalga geçiyorlar. yani bu işi temel düzeyde hack bilgisine sahip biri yapabiliyor. private key ele geçirmek için veya diğer cüzdan anahtarlarını karanlık webde toolkitler satıldığına eminim. private keyde işlem onay için ek birşeyler içeren uygulamalar daha güvenli gibi. donanım cüzdanı ve bunun gibiler.
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 30, 2018, 11:50:22 AM

Hiç bir sistem %100 güvenli değildir. Ama mevcutların arasında en güvelinilir sistem bu bence. private  keyini çalıdırmassan bot veya yazılımla deneme yoluyla bulunması çok uzak ihtimal.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
bulson
Full Member

View Profile WWW
July 01, 2018, 12:31:40 PM

Bir cüzdanın özel olarak şifresini kırmak için dünyadaki bütün bilgisayarları birleştirip sabit diskleri de birleştirip işlem yapmaları gerekiyor o kadar güvenli

Belirli bir cüzdan hedef alınarak kırmaya çalışılınırsa gerçekten zor. Fakat bu mantık yanlış, sabit diskler çevre birimidir kendi başlarına çalışamazlar, bütün sabit diskleri birleştirmenin hiç faydası olmayacaktır.İhtiyaç olan okuma yazmma hızı yüksek bir hard disk sadece. Bütün bilgisayarlar birleşse kısmındada yanılıyorsunuz. Aynı anda her makina bir sorgu yapsa milyarlarca key hepsine yakın kısmı boş olsa da elde edilebilir.Demem o ki teknik olarak mümkün fakat kolay değil.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 01, 2018, 03:46:19 PM

Bunu bazen bende sorguluyorum ama araştırmalarımdan aldığım cevaplar hep aynı. Şu an için bu private keyleri çözmeye çalışmaktansa madencilik yapmak daha karlı olduğu için kimse uğraşmaz gibi bir şeye geliyor işin sonucu.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: