Bitcoin Forum
June 19, 2024, 09:55:56 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: MUHARREM İNCEDEN KRİPTO TEKNOLOJİSİNE YEŞİL IŞIK  (Read 1133 times)
tthero (OP)
Member
**

Activity: 266
Merit: 11

Hata Yoksa Hareket Yok, Hareket Yoksa Ölüm Var..

View Profile
June 06, 2018, 08:12:59 PM

Şaka gibi sdfsdfsd acaba ne oldugunu bılıyormu kripto paranının bu İNNNCEE sırf oy toplıcam dıye yapmadıgı sey kalmadı.
Buzdolabın varsa beyne gerek yok

❇️ E N İ G M A ❇️
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
June 06, 2018, 08:28:56 PM

her zaman dedim yine diyeyim burayada, siyasete max 8 yıl limit getirilmeli 8 yıldan sonra aynı kişi ne başkan nede millet vekili olabilmeli, başka türlü bu ülkede istikrar sağlanamaz.
tthero (OP)
Member
**

View Profile
June 06, 2018, 09:32:58 PM

her zaman dedim yine diyeyim burayada, siyasete max 8 yıl limit getirilmeli 8 yıldan sonra aynı kişi ne başkan nede millet vekili olabilmeli, başka türlü bu ülkede istikrar sağlanamaz.
Muharrem İnceye 11 yıl olmalı 😀

❇️ E N İ G M A ❇️
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
June 06, 2018, 09:49:47 PM

Kim olduğu önemli değil, teknolojiyi takip eden kazanır ve umarım biz teknolojiyi takip eden tarafta oluruz. Hali hazırda öyle olmadığı iddia edilse de bir çok teknolojik gelişim konusunda bayağı gerideyiz artık somut adımlar şart.
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
June 06, 2018, 09:51:36 PM

Muharrem'in el atmadağı yer kalmadı demicem. Çok özür diliyorum Marem'in parmak atmadığı yer kalmadı. Arkadaş sen nükleer reaktör gibi bir teknoloji harikasına karşı çıkıyorken kriptoya nasıl yeşil ışık yakarsın? Bu ne lahana turşusu bu ne perhiz? diye sorarlar adama... Yahu Türkiye'nin %10'unu karşılayacak nükleer santral için sen yaptırmayacağım diyorsan bildiğin oylarınızı Erdoğan'a verin diyorsundur. Şu konuda anlaşalım hiç bir siyasi gruba mensup değilim. Bu arada %10'u demek 8 şehrin elektriği demek!!! Yani piskilete binicem diyosun ama kriptoya yeşil ışık diyosun. Beyin elden gidiyeaaaaahhhhh  Grin

complexity7
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
June 06, 2018, 10:04:00 PM

artk şu teknolojiyi görsünlerde ülke olarak birseydede geri kalmayalım rusya güney kore gibi gelişmekte olan ülkeler hergün coin cıkarmaya başladı bizde ise ne olduğunu anlamaya çalısıyorlar hala

Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
June 06, 2018, 10:14:08 PM

Hem endüstri 4.0 dan hem kripto piyasasından hemde ICO'lardan bahsediyor. Umarım oy alması gereken kitle bunların ne olduğunu anlıyordur.

Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
June 06, 2018, 10:43:45 PM

Son dönemde teknolojik tüm devrimlerden ya geri kaldık, ya kendimiz elimizin tersi ile itiyoruz. Bunda geç kalmasak bari.

tthero (OP)
Member
**

View Profile
June 06, 2018, 11:18:29 PM

Muharrem'in el atmadağı yer kalmadı demicem. Çok özür diliyorum Marem'in parmak atmadığı yer kalmadı. Arkadaş sen nükleer reaktör gibi bir teknoloji harikasına karşı çıkıyorken kriptoya nasıl yeşil ışık yakarsın? Bu ne lahana turşusu bu ne perhiz? diye sorarlar adama... Yahu Türkiye'nin %10'unu karşılayacak nükleer santral için sen yaptırmayacağım diyorsan bildiğin oylarınızı Erdoğan'a verin diyorsundur. Şu konuda anlaşalım hiç bir siyasi gruba mensup değilim. Bu arada %10'u demek 8 şehrin elektriği demek!!! Yani piskilete binicem diyosun ama kriptoya yeşil ışık diyosun. Beyin elden gidiyeaaaaahhhhh  Grin
Almanya 2021 yılında Tüm Nükleer Santralleri kapatacak.
Niye Gerizekalı mı onlar .
Hayır ..
Yenilenebilir enerji.
Geçen yıl Koskoca sanayisi olan almanya tüm elektiriğini (1 gün ) deneme amaçlı
Yenilenebilir enerjiden karşıladığını bilmediğin için muharreme marem de..
Git Buzdolabına bak çalmasınlar malum zenginlik işareti 🤣
Attan düşene laf etmessiniz, bisiklet sürdü diye dalga geçersiniz.

❇️ E N İ G M A ❇️
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
June 06, 2018, 11:26:37 PM

Oy konusu herkesin kendi kararıdır saygı duyarım fakat, blockchain sisteminden ve endüstri 4.0 gibi konulardan bahsedilmesi dahi kulağa hoş geliyor, ülkemizin bu türden konuları, bilimi, teknolojiyi sürekli konuşmaya, tartışmaya ve bu alanda çalışanları teşvik etmeye ihtiyacı var, her alanda yüz yıl geriden geliyoruz bize yakışmayan bir tablonun içindeyiz şu an.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
June 07, 2018, 02:51:47 AM

İlginç ve  güzel bir gelişme en azından isminden olumlu birşey olarak bahsedilmiş hatta bahse konu etmiş olması bile güzel birşey.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
June 07, 2018, 06:24:25 AM

Adam oy toplayacağım diye her konudan bir şeyler sallıyor. Birinden bile anladığı yok. Adam geleceğin araçları elektrikli araçlara ilkel dediğinden beri bu adamı malesef teknoloji konusunda ciddiye alamıyorum. bicycle muharrem gitsin bisiklet sürsün .
Acilen yandaş medya izlemeyi bırakmalısın öyle bir şey demedi. Biz araba üretmek için değil arabaları üretecek teknolojiler için çalışacağız dedi. Yıl olmuş 2018 hala devlet araba üreteceğiz diye milleti kandırıyor. Altı üstü bi araba fazlası değil.

Bizzat programı izledim .Aynen dediğim gibi söyledi.  Yıllık milyarlarca dolar ekonomiye katkısı olacak bir aracın üretilmesine karşı çıkmak cahillikten başka bir şey değildir.

Bu arada arabaları üretecek teknolojiler zaten ülkede mevcut . Dünya devlerinin bir çoğunun araçlarının ülkemizde üretildiğinden haberiniz yok herhalde. Tabi size elin şeyi tatlı geliyor şaşırmadım.Kendinizde hep bir eziklik biz yapamayız falan.
https://www.ikinciyeni.com/blog/oto-hayat-detay/turkiyede-uretilen-otomobil-modelleri

Gidin Selçuk Bayraktar'ın 2005 teki videosunu izleyin biraz vizyon görün
Altı üstü bir araba dediğin kısmı gördükten sonra seninde ayrı bir cahil olduğunu görmüş oldum. Klavuzu karga olanın
Programda aynen söyle dedi araba uretmekle uğraşmaya değmez araba uretmek artık basit teknoloji bizim arabayı üreten makinanın yazılımını üretmemiz lazım. Artık araba değil yazılım uretmemiz lazım dedi. Surekli teknolojiyi geriden yakalamaya çalışmanın bir anlamı yok dedi.
Ayrıyeten TR de uretilmiş yerli hiçbir araç yok. En basitinden üretilmiş yerli hiçbir motor yok. Biz fason üreticiyiz.

Ben de yazımda bizim araçlarımız demedim zaten. İşte montaj ülkesiyiz bunun da bir numaralı sahibi KOÇ grubu. Ele çalışınca sıkıntı olmuyor da kendimiz için olunca neden sıkıntı oluyor ben bunu soruyorum. Firmaların üretim fabrikaları hep bizim ülkemizde ama teknolojisini gelip adamlar gelip kurup gidiyor.

Devrim üretildiğinde onu sabote edenler kim ise, Vecihi Hürkuşu, Nuri Demirağı engelleyenler kim ise bugün Elektrikli Arabaya karşı çıkanlar da ne hikmetse onlar.

BAKIN BENZİNLİ ARAÇ ÜRETİLSE NE GEREK VAR BUNA DERDİK O ZAMAN BEN DE BİR NEBZE HAK VEREBİLİRDİM. AMA HİBRİT BİLE DEĞİL ELEKTRİKLİ OLARAK ÜRETİLECEK OLAN BİR ARACIN ÜRETİMİNE İLKEL DEMEK APAYRI BİR CAHİLLİKTİR. ŞUAN PİYASADA KAÇ TANE ELEKTRİKLİ ARAÇ VAR BİR ARAŞTIRIN SONRA GELİN YORUM YAPIN.

Alın üretilen SİHA ların motorları da dahil %98 i yerli üretim bunlara da ne gerek var diyor musunuz? Tüm kontrolün bizim mühendislerimizde olmasında ne sıkıntı görüyorsunuz.

Neymiş muharrem ince demiş ki araba üretmeyelim onun beynini üretelim ulan kendin kullanmadığın bir şeyi nasıl pazarlamayı düşünüyorsun. Alın bakın teknolojisini yaptık ama biz kullanmıyoruz var mı almak isteyen mi diyeceksiniz. Bakın daha araç üretilmeden burada bok atanlar var . İşte bu eziklikten kurtulmadan blockchain teknolojisini biz ortaya çıkarmış olsaydık ona bile çamur atan gerizekalılar olurdu.
Kardesim adamın demek istediği sey şu, bugun elektrikli araba ürettik diyelim bunu kime satabileceksin? Şuan en büyük üretici tesla haricinde japon firmalarının hepsi üretime başladı. Alman markaları teker teker piyasaya elektrikli araba cıkarıyor. Biz 2020de aha araba bu dediğimizde olabilecek tek sey turk vatandasları bu aracları kullanıp, ithalatı azaltabiliriz.
Şuan yazılım konusuna eğilmek gerekiyor diyor. Ayrıyeten elektrikli araba uretilmesine karşıyım demiyor. devletin 1. hedef olarak buna odaklanması yanlış diyor.
Hocam bilgili bilirsiniz  anlaşılan. Elektrikli araç teknolojisinin de daha emekleme aşamasında olduğunun farkındasınızdır. Eğer biz ürettiğimizde muadillerinden daha kaliteli yaparsak niye satamayacakmışız onu anlamadım. O zaman bugün hiç bir şeye başlamayalım nasıl olsa rekabet edemeyiz diye.
Bakın benim örnek aldığım adam Selçuk Bayraktar. Şu konuşmalar 2005 yılından biz o zamanlar israile heron versin diye şimdi yerli üretilen ihaların 4 katı ücret ödüyorduk.  Zaten çoğu zaman da teslim etmemek için oyaladılar. EĞER O ZAMAN BAYRAKTAR DA İHALAR İLKEL NE YAPACAĞIZ ÜRETİP HERONLARLA REKABET EDEMEYİZ DESEYDİ BUGÜN BURADA OLAMAZDI.

https://www.youtube.com/watch?v=FlEyq2DRdP4

Ben eğer başta RTE değilde başka biri olsada yerli üretimi desteklerdim. Afrin operasyonunda kendi üretmediğimiz tanklardan dolayı nasıl ambargo koyduklarını gördük.  Bunu  Kıbrıs harekatından sonra da görmüştük.

Yerli aracın üretimi hiç olmazsa cari açığı düşürecektir. Sadece bu bile yeterli benim için.Ben şundan eminim Muharrem İncenin yerli üretim aracının elektrikli olacağından bile haberi yok. Eğer olsaydı ilkel gibi bir laf etmezdi.

BUNUN DAHA BAŞLANGIÇ OLDUĞUNU UNUTMAYIN ÇAĞA AYAK UYDURMAK İÇİN BİR YERDEN BAŞLAMAK LAZIM.

İha yapımını desteklerim onda sıkıntı yok. basit bir tabanca yapımını bile desteklerim bu milli savunmayla alakalıdır. Satmasanızda ülkenizi savunmanız için gerekir. Zaten aynı programda savunma sanayi ayrı bir konudur orada yapılan şeyleri ayrı değerlendirmek gerekir dedi.
Amerika koskoca şehri Detroiti kapattı. komple şehiri iflas ettirdi. Dünyanın en büyük otomotiv sektoru sehriydi. Amerikada birçok otomotiv üreticisi ya komple markayı kapadı yada üretim çeşitini azalttı. Sebebi artık gerektiği kadar kar bırakmıyor. Yerine bir yazılım yada bir cep telefonu üretmek daha yuksek kar bırakıyor. Iphone ile %80 kar elde ederken koskoca araba ile %10 peşinde koşuyorsun.
Elektrikli arabada en büyük sorun batarya. Bunun icinde işin kompedanı suan tesla. Pil geliştirmek çok maliyetli oldugu icin kimse o sektore girmek istemiyor. Tesla zarar edeceğini bile bile geliştirmeye calısıyor. Zaten dikkat edin bmw toyota nın falan elektrikli arabalarının menzili ile tesla arasında fark var. yani bmw toyota bile geç kaldı bu iş için. Tesla eğer batmazsa(evet batma ihtimali var) bu işin kaymagını yiyecek.
valla yerli uretim olsun radyo olsun bunda sorun yok. Sorun devlet politikası olarak radyo üretimi ilemi uğrasırsınız yoksa radyonun mikrocipi ilemi? Ben en azından incenin konusmasından bunu anladım.
Aslında sizde bu konuda hemfikirsiniz ama siyasi olarak kabul etmediğiniz bir kişi olduğu için anlamak istediğiniz şekilde anlıyorsunuz.(saldırı amaclı soylemıyorum aynısı tam ters yönde de var)
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
June 07, 2018, 06:59:32 AM

ben önemsemiyorum böyle açıklamaları. mitingde şuna bi değinelim. hazır iktidar buna doğru düzgün göz kırpmıyor ona da laf çakarız diye düşünülmüş. emin olun mitingdeki çoğu kişi blockchaini de kriptoları da bilmiyor.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
Osmanli42
Sr. Member

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
June 07, 2018, 07:09:10 AM
Last edit: June 07, 2018, 07:19:21 AM by Osmanli42

Adam oy toplayacağım diye her konudan bir şeyler sallıyor. Birinden bile anladığı yok. Adam geleceğin araçları elektrikli araçlara ilkel dediğinden beri bu adamı malesef teknoloji konusunda ciddiye alamıyorum. bicycle muharrem gitsin bisiklet sürsün .
Acilen yandaş medya izlemeyi bırakmalısın öyle bir şey demedi. Biz araba üretmek için değil arabaları üretecek teknolojiler için çalışacağız dedi. Yıl olmuş 2018 hala devlet araba üreteceğiz diye milleti kandırıyor. Altı üstü bi araba fazlası değil.

Bizzat programı izledim .Aynen dediğim gibi söyledi.  Yıllık milyarlarca dolar ekonomiye katkısı olacak bir aracın üretilmesine karşı çıkmak cahillikten başka bir şey değildir.

Bu arada arabaları üretecek teknolojiler zaten ülkede mevcut . Dünya devlerinin bir çoğunun araçlarının ülkemizde üretildiğinden haberiniz yok herhalde. Tabi size elin şeyi tatlı geliyor şaşırmadım.Kendinizde hep bir eziklik biz yapamayız falan.
https://www.ikinciyeni.com/blog/oto-hayat-detay/turkiyede-uretilen-otomobil-modelleri

Gidin Selçuk Bayraktar'ın 2005 teki videosunu izleyin biraz vizyon görün
Altı üstü bir araba dediğin kısmı gördükten sonra seninde ayrı bir cahil olduğunu görmüş oldum. Klavuzu karga olanın
Programda aynen söyle dedi araba uretmekle uğraşmaya değmez araba uretmek artık basit teknoloji bizim arabayı üreten makinanın yazılımını üretmemiz lazım. Artık araba değil yazılım uretmemiz lazım dedi. Surekli teknolojiyi geriden yakalamaya çalışmanın bir anlamı yok dedi.
Ayrıyeten TR de uretilmiş yerli hiçbir araç yok. En basitinden üretilmiş yerli hiçbir motor yok. Biz fason üreticiyiz.

Ben de yazımda bizim araçlarımız demedim zaten. İşte montaj ülkesiyiz bunun da bir numaralı sahibi KOÇ grubu. Ele çalışınca sıkıntı olmuyor da kendimiz için olunca neden sıkıntı oluyor ben bunu soruyorum. Firmaların üretim fabrikaları hep bizim ülkemizde ama teknolojisini gelip adamlar gelip kurup gidiyor.

Devrim üretildiğinde onu sabote edenler kim ise, Vecihi Hürkuşu, Nuri Demirağı engelleyenler kim ise bugün Elektrikli Arabaya karşı çıkanlar da ne hikmetse onlar.

BAKIN BENZİNLİ ARAÇ ÜRETİLSE NE GEREK VAR BUNA DERDİK O ZAMAN BEN DE BİR NEBZE HAK VEREBİLİRDİM. AMA HİBRİT BİLE DEĞİL ELEKTRİKLİ OLARAK ÜRETİLECEK OLAN BİR ARACIN ÜRETİMİNE İLKEL DEMEK APAYRI BİR CAHİLLİKTİR. ŞUAN PİYASADA KAÇ TANE ELEKTRİKLİ ARAÇ VAR BİR ARAŞTIRIN SONRA GELİN YORUM YAPIN.

Alın üretilen SİHA ların motorları da dahil %98 i yerli üretim bunlara da ne gerek var diyor musunuz? Tüm kontrolün bizim mühendislerimizde olmasında ne sıkıntı görüyorsunuz.

Neymiş muharrem ince demiş ki araba üretmeyelim onun beynini üretelim ulan kendin kullanmadığın bir şeyi nasıl pazarlamayı düşünüyorsun. Alın bakın teknolojisini yaptık ama biz kullanmıyoruz var mı almak isteyen mi diyeceksiniz. Bakın daha araç üretilmeden burada bok atanlar var . İşte bu eziklikten kurtulmadan blockchain teknolojisini biz ortaya çıkarmış olsaydık ona bile çamur atan gerizekalılar olurdu.
Kardesim adamın demek istediği sey şu, bugun elektrikli araba ürettik diyelim bunu kime satabileceksin? Şuan en büyük üretici tesla haricinde japon firmalarının hepsi üretime başladı. Alman markaları teker teker piyasaya elektrikli araba cıkarıyor. Biz 2020de aha araba bu dediğimizde olabilecek tek sey turk vatandasları bu aracları kullanıp, ithalatı azaltabiliriz.
Şuan yazılım konusuna eğilmek gerekiyor diyor. Ayrıyeten elektrikli araba uretilmesine karşıyım demiyor. devletin 1. hedef olarak buna odaklanması yanlış diyor.
Hocam bilgili bilirsiniz  anlaşılan. Elektrikli araç teknolojisinin de daha emekleme aşamasında olduğunun farkındasınızdır. Eğer biz ürettiğimizde muadillerinden daha kaliteli yaparsak niye satamayacakmışız onu anlamadım. O zaman bugün hiç bir şeye başlamayalım nasıl olsa rekabet edemeyiz diye.
Bakın benim örnek aldığım adam Selçuk Bayraktar. Şu konuşmalar 2005 yılından biz o zamanlar israile heron versin diye şimdi yerli üretilen ihaların 4 katı ücret ödüyorduk.  Zaten çoğu zaman da teslim etmemek için oyaladılar. EĞER O ZAMAN BAYRAKTAR DA İHALAR İLKEL NE YAPACAĞIZ ÜRETİP HERONLARLA REKABET EDEMEYİZ DESEYDİ BUGÜN BURADA OLAMAZDI.

https://www.youtube.com/watch?v=FlEyq2DRdP4

Ben eğer başta RTE değilde başka biri olsada yerli üretimi desteklerdim. Afrin operasyonunda kendi üretmediğimiz tanklardan dolayı nasıl ambargo koyduklarını gördük.  Bunu  Kıbrıs harekatından sonra da görmüştük.

Yerli aracın üretimi hiç olmazsa cari açığı düşürecektir. Sadece bu bile yeterli benim için.Ben şundan eminim Muharrem İncenin yerli üretim aracının elektrikli olacağından bile haberi yok. Eğer olsaydı ilkel gibi bir laf etmezdi.

BUNUN DAHA BAŞLANGIÇ OLDUĞUNU UNUTMAYIN ÇAĞA AYAK UYDURMAK İÇİN BİR YERDEN BAŞLAMAK LAZIM.

İha yapımını desteklerim onda sıkıntı yok. basit bir tabanca yapımını bile desteklerim bu milli savunmayla alakalıdır. Satmasanızda ülkenizi savunmanız için gerekir. Zaten aynı programda savunma sanayi ayrı bir konudur orada yapılan şeyleri ayrı değerlendirmek gerekir dedi.
Amerika koskoca şehri Detroiti kapattı. komple şehiri iflas ettirdi. Dünyanın en büyük otomotiv sektoru sehriydi. Amerikada birçok otomotiv üreticisi ya komple markayı kapadı yada üretim çeşitini azalttı. Sebebi artık gerektiği kadar kar bırakmıyor. Yerine bir yazılım yada bir cep telefonu üretmek daha yuksek kar bırakıyor. Iphone ile %80 kar elde ederken koskoca araba ile %10 peşinde koşuyorsun.
Elektrikli arabada en büyük sorun batarya. Bunun icinde işin kompedanı suan tesla. Pil geliştirmek çok maliyetli oldugu icin kimse o sektore girmek istemiyor. Tesla zarar edeceğini bile bile geliştirmeye calısıyor. Zaten dikkat edin bmw toyota nın falan elektrikli arabalarının menzili ile tesla arasında fark var. yani bmw toyota bile geç kaldı bu iş için. Tesla eğer batmazsa(evet batma ihtimali var) bu işin kaymagını yiyecek.
valla yerli uretim olsun radyo olsun bunda sorun yok. Sorun devlet politikası olarak radyo üretimi ilemi uğrasırsınız yoksa radyonun mikrocipi ilemi? Ben en azından incenin konusmasından bunu anladım.
Aslında sizde bu konuda hemfikirsiniz ama siyasi olarak kabul etmediğiniz bir kişi olduğu için anlamak istediğiniz şekilde anlıyorsunuz.(saldırı amaclı soylemıyorum aynısı tam ters yönde de var)
Hele şükür adamakıllı birini bulduk tartışacak.(Ciddi söylüyorum)  Hocam kendiz kullanmadığınız bir şeyin Çipini kime satmayı düşünüyorsunuz . Bakın almanya tank motorlarını üretip başka ülkelere de satıyor. Aynı şeyler telefonlar içinde geçerli olabilir mesela iphone samsungdan ürettiği ekranları alıyor diye biliyorum. Ama burada fark şu, bu adamlar hem kendileri bunu kullanıyor hem de bunun ticaretini yapıyor.  

Biz teknolojide malesef bilerek geri bırakıldık bunun için bizzat uğraştılar. Hyundainin çıkış zamanı bizim devrim otomobilimizle aynı sayılır. Hyundai de ilk başladığında motorlarını japonyadaki bir otomobil markasından aldı diye biliyorum.(İsmini hatırlayamadım toyota olabilir) .  Bizim o zaman önümüze taş koyulmasa belki ünlü bir markanın sahibi olabilirdik.
Tesla ile ortak iş yapmakta mümkün olabilir başlangıçta sıkıntı olacağını sanmam.

Konyanın en kurak yerlerinden biri olan Karapınara YEKA - GES projeleri yapılacak. Burada ihaleyi alan şirketlerden biri Hanwha Q CELLS diye G.Koreli bir şirket.

Proje kapsamında, Türkiye’de yılda minimum 500 megavat fotovoltaik modül üretim kapasitesine sahip güneş paneli fabrikası kurulacak ve 10 yıl boyunca Karapınar YEKA’da bin megavatlık bağlantı kapasitesi tahsisi yapılacak. Şartnameye göre, ilk 500 megavattaki yerlilik oranının yüzde 60 olması planlanıyor.

Enerji Bakanı Berat Albayrak, “Karapınar'da yatırım 1.3 milyar doları aşacak” dedi. Albayrak, “Benzer bir ihaleyi rüzgar için yapacağız” şeklinde açıklamada bulundu.

Enerji Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenlemedeki şartlar  gereğince konsorsiyumun Türkiye'de güneş modüllerinin tüm  bileşenlerini kapsayacak şekilde yıllık en az 500 MW’lık üretim  kapasitesine sahip olması ve yüzde 80 oranında Türk mühendislerin çalıştığı bir Ar-Ge merkezi kurması gerekiyor.

Burada da görüldüğü üzere üretim için bir yerden başlamak lazım. Gönül isterki sıfırdan biz üretelim ama yukarda da dediğim gibi bunun için biraz bilgi birikim gerekiyor. Bu yüzden yerli araba için  büyük şirket birleşmek zorunda kaldı.

İphone amerika markası ama çoğu parçası işçilik ucuz diye çinde üretiliyor. Kimse diyor mu bataryaları yerli değil falan diye Cheesy . (Bu kısım size değil genel)

Son cümlenize aynen katılıyorum bu arada Cheesy  Grin İnce bana samimi gelmiyor bu yüzden bunları yazıyorum. Çünkü adam bir yandan bir konuya ilkel diyor diğer taraftan beynini üreteceğiz diyor.

yobit.net is banned from signatures
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
June 07, 2018, 08:00:29 AM

konu uzadıgı icin quote yapmadım.
Şu yazdıklarınız ile incenin soylediklerinin çoğu benzer şeyler aslında. ama herkes anlamak istediği gibi anlıyor. Güneş enerjisini kullanmak istiyoruz diyor ince'de. Nükleere illa ihtiyac varsa karşı değilim diyor. Ama ihaleye karşı cıkabilirim diyor Tr avantajına bir ihale değilse iptal ederim diyor. Şuanki nukleer santral tr de yapılıyor ama sahibi ruslar. yani adamlar tehlikeli enerji uretimini bizim topraklarda yapacak ve biz enerjiyi ruslardan satın alıcaz.
Teslanın o pil teknolojisini bize verecegeni sanmam. Tam tersine tesla avrupa icin fabrika açmayı planlıyor. Teşvik alırsa tr de acacak buyuk ihtimalle. G. Korede tüm gelişim 1980ler sonrası aslında olay soyle oluyor. Devlet başkanı en büyük 4 şirketin yonetıcısını cagırıyor ve dıyorki en uzman oldugunuz seyi uretin herseyi üretmeye çalışmayın diyor. eskiden kore markaları herseyı üretiyordu. Mesela Hyundai hem araba üretirken hem tv hem cd rom üretiyordu. Hyundai araba uretimine odaklandı. Samsung elektronik. sonrası malum.
Teknolojinin müşterisi her zaman olur. Vestel bugün telefon ekranı üretmeye başlasın emin olun alan çıkar. Size en basit örneğini söyle vereyim lcd tv markası binlerce değil mi? Aslında panelini üreten marka sayısı bir elin parmaklarından az. mesela açın çoğu tv nin ici philips marka panel cıkar.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
June 07, 2018, 08:29:14 AM

Tabi canım zaten akapeden önce elimizde mızrak götümüzde yaprakla avlanıyoduk dağlarda. Geldiler medeniyeti gördük. Ateşi bile memlekete onlar getiriyeeaaah.
Niye bu boşa çaba?

Laf anlatmaya çalıştıklarınızdan birisi osmanlı ile türk arasındaki farkı bilmeyen canlı formu(haçlılar osmanlı demezdi türk derdi, bunu bile bilmeyen bi canlı formuna anlatıyosunuz) diğeride kayıp kuşaktan tarafsız görünen aslında beyin fukarası olan biri.

Bunlar en son marsa mekik gönderdi rte dediğinde ben muhattab olmayı kestim.
Nefesinize yazık (:

...
Osmanli42
Sr. Member

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
June 07, 2018, 08:46:04 AM

konu uzadıgı icin quote yapmadım.
Şu yazdıklarınız ile incenin soylediklerinin çoğu benzer şeyler aslında. ama herkes anlamak istediği gibi anlıyor. Güneş enerjisini kullanmak istiyoruz diyor ince'de. Nükleere illa ihtiyac varsa karşı değilim diyor. Ama ihaleye karşı cıkabilirim diyor Tr avantajına bir ihale değilse iptal ederim diyor. Şuanki nukleer santral tr de yapılıyor ama sahibi ruslar. yani adamlar tehlikeli enerji uretimini bizim topraklarda yapacak ve biz enerjiyi ruslardan satın alıcaz.
Teslanın o pil teknolojisini bize verecegeni sanmam. Tam tersine tesla avrupa icin fabrika açmayı planlıyor. Teşvik alırsa tr de acacak buyuk ihtimalle. G. Korede tüm gelişim 1980ler sonrası aslında olay soyle oluyor. Devlet başkanı en büyük 4 şirketin yonetıcısını cagırıyor ve dıyorki en uzman oldugunuz seyi uretin herseyi üretmeye çalışmayın diyor. eskiden kore markaları herseyı üretiyordu. Mesela Hyundai hem araba üretirken hem tv hem cd rom üretiyordu. Hyundai araba uretimine odaklandı. Samsung elektronik. sonrası malum.
Teknolojinin müşterisi her zaman olur. Vestel bugün telefon ekranı üretmeye başlasın emin olun alan çıkar. Size en basit örneğini söyle vereyim lcd tv markası binlerce değil mi? Aslında panelini üreten marka sayısı bir elin parmaklarından az. mesela açın çoğu tv nin ici philips marka panel cıkar.

Tamam bende bunu diyorum philips  kendisi tv paneli üretip kullanmasa kime satacak. Önce kendisi kullanacak ki satmak için elinde örnek olsun.
Sürekli aynı noktada dönüp duruyoruz gibi hissediyorum.
Ben İnceyi samimi bulmadığımı söyledim. RTE nin yaptırdığı YEKA projelerini buraya yazdım. SANKİ İNCE DÜNYAYI YENİDEN KEŞFEDİYOR Cheesy . Türkiye ye ilk defa gelecek bir teknoloji gibi bahsetmeyin.

Nükleer konusunda yanlışınız var . Görev alacak mühendisler eğitim için Rusyaya gitmişlerdi. Bu yıl mezun oluyorlar .Bu projelerin bugün alınan kararlar olmadığını hepimiz biliyoruz değil mi Wink Anlaşma 2010 da yapıldı.

http://www.akkunpp.com/akkuyu-ngs-iddialari

İncenin dediği ilkel lafı tüm intibayı bitirdi bende onun hakkında tekrar bir açıklama yapmadı.  Şuana kadar yaptıkları teknolojik bir çalışma varsa buyursun yazsınlar biz de bilelim. Mesela hangi belediye için geri dönüşüm tesisi kurup oradan enerji üretmişler. Ortada ne bir proje var ne fikir sadece sallıyorlar.

yobit.net is banned from signatures
tthero (OP)
Member
**

View Profile
June 07, 2018, 09:07:49 AM

İncenin ilkel demesi gayet normal ,
Bak ince erdoğan dünyayı tanımıyor , bilmiyor dedi.
Ertesi gün erdoğan onu destekler nıtelıkte : BUZDOLABI REFAHTIRdedi.
Eski bir AKP oy vereni olarak Muharrem incenin Cnn ve Habertürk programlarında söyleşileri bana umut verdi açıkçası.
Mesela ben bunu İncenin demesiyle öğrendim.
Demirel ve Özal köprü yapmış
Gidiş Geliş 11₺ Ama Erdoğanın Köprüsü Gidiş 114₺ Geliş 114₺ Toplam 228₺
Ayrıca Özal ve demirelin Paraları hazineye katkıymış
Erdoğanın köprüsü mal bi sistem ile yabancı şirketlere gidiyor
Valla kusura bakmasında o kadar enayi değilim

❇️ E N İ G M A ❇️
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
June 07, 2018, 09:15:29 AM

Böyle bir habere ihtiyacımız vardı en azından bir cumhurbaşkanı adayından teknolojiye önem vermek  güzel çok güzel bir haber olumlu hava daha sonra piyasayada yansırsa iyi olacak gibi

carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
June 07, 2018, 09:41:49 AM

Seçim meydanlarındaki söylemleri takip ediyorum, eğer söylemler icraata dökülebilirse ülkemiz gerçekten içinde bulunduğı sıkıntılı süreci atlatabilir. İnşallah sadece söylemde kalmaz.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: