Bitcoin Forum
May 28, 2024, 08:12:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Dağılın !  (Read 837 times)
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
July 03, 2018, 10:16:43 PM

Büyük ihtimal botlarla alım yaptırdılar . O değilde diğer borsalarda da sys artmaya başladı.  Olan yine bnb ye olacak

Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
July 03, 2018, 10:19:36 PM

ya iyide kim aldı 96 btc den ne düşündü 100 btc ye okuturum mu dedi acaba  Grin Grin

Biri almıyor zaten apiyle botlara alım yaptırıyorlar. Bu arada apide withdraw yapma özelliği açık değilse bir halt yapamazlar . Binance işlemleri geri alacak yapacağı o .

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
July 03, 2018, 10:20:45 PM

söylendiğine göre syscoin in kendi network unde olan bir problem kaynaklıda olma ihtimali var. Araştırıyoruz diye twit atmış syscoin twitterından.

Poloniex te yatırma çekme engellenmiş durumda, 2000 tane lokal cüzdanda vardı yollarım txid verdi ama explorer da  yok, onu da kaybetmiş olmayalım.

Transfer yok diye insanlar botları devreye sokmuş olabilirler.
usakli64
Full Member

Activity: 980
Merit: 142

View Profile WWW
July 03, 2018, 10:22:57 PM

Eger bu durum botlardan kaynakli ise,  radikal bir karar alip suresiz olarak bot kullanimini sonlandirmalidir.  Aksi takdirde bu isin sonu gelmez.  Piyasaya bunlar cok buyuk zarar vermektedir. Guven ortami bu tur seyler ile yitip gidiyor maalesef.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
vincetcm
Hero Member

View Profile
July 03, 2018, 10:30:40 PM

Eger bu durum botlardan kaynakli ise,  radikal bir karar alip suresiz olarak bot kullanimini sonlandirmalidir.  Aksi takdirde bu isin sonu gelmez.  Piyasaya bunlar cok buyuk zarar vermektedir. Guven ortami bu tur seyler ile yitip gidiyor maalesef.

Blockchain in kapalı olduğunu bilen traderlar bence bunlar adamlar açıklama yapmışlar.

We are investigating a possible issue on the Syscoin blockchain, nothing is confirmed but we have asked for exchanges to halt trading while we investigate.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
July 03, 2018, 10:38:40 PM

Bu hackin binance ile alakası yok ki ? Ne idugu belirsiz botlara API yetkisi veren dingillerde suç. Hiç akillanmayacaklar

Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
July 03, 2018, 10:49:50 PM

Piyasadaki yatırımcıların çoğu APIler hacklenmiş sorun binance'tan kaynaklanıyor demez ki binance hacklenmiş der panik olur. Fiyata da ufaktan etki etmeye başladı sanki 100 dolar civarı düştü şu an bitcoin. Bnb için alım fırsatı olarak da görülebilir.
vincetcm
Hero Member

View Profile
July 03, 2018, 10:50:39 PM

Ben kullanıcıların paraları ile işlem yapan botlar olduğu düşüncesine katılmıyorum.

Tüm diğer borsalar networkta bakım olacağı ve ticaretin kapatılması yönünde uyarılmış, başka bir yerden para getirilip pump bozulmayacağı için de bu coin tercih edilmiş bana kalırsa.

Elbette bu işlemler manuel yapılmamış olabilir ama durum yukarıda bahsettiğim gibi olmuştur.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1617

View Profile WWW
July 03, 2018, 10:51:30 PM

Bravo müthiş yakalamışsın, şu an bile yüksek volatility devam ediyor Binance'te SYS diğer borsalara oranla 3-4x yüksek fiyattan işlem görüyor, Arbitraj yapılabilir,

ama yine Binance'in üç kağıtçı CEO'su piyasaya çıkıcak tradeler iptal falan filan diycek, herşey güvende diycek kendi pr çalışmasını yapıcak kasaba kurnazı, o yüzden bazı

uçuk tradeler'in iptal olması yüksek olasılık, ki ne olursa olsun borsa için bu etik değildir, dikkatli olun.

iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
July 03, 2018, 10:56:37 PM

Piyasa ne zaman kafasını kaldırsa kötü haber pompalanıyor piyasaya.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
July 03, 2018, 11:13:15 PM

Ben kullanıcıların paraları ile işlem yapan botlar olduğu düşüncesine katılmıyorum.

Tüm diğer borsalar networkta bakım olacağı ve ticaretin kapatılması yönünde uyarılmış, başka bir yerden para getirilip pump bozulmayacağı için de bu coin tercih edilmiş bana kalırsa.

Elbette bu işlemler manuel yapılmamış olabilir ama durum yukarıda bahsettiğim gibi olmuştur.

Bittrex zaten baya önce cüzdanları kapatıp transfer işlemlerine izin vermedi. Binance yine şark kurnazlığına devam etti. @Vispilio doğru tespit etmiş ve yazmış zaten. Binance sürekli bu olaylardan sonra ciddi sayıda kullanıcı kaybedecektir. Bittrex bence tekrar eski günlerine dönebilir.
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
July 03, 2018, 11:20:04 PM

Binance dışında sys pumplanan borsa olmadı gördüğüm kadarıyla ben bittrexteydim uzun zamandır tuttuğum halde syslerimi elden çıkardım ne olur ne olmaz diye fiyat düşüktü ama sorun nerde belli değil.
frekans07
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
July 04, 2018, 12:24:21 AM

Sanırım bot hacklendi, sys 96 btc oluverdi birden. Ilk kez böyle bir duruma şahit oldum. Ama panik yapacak bir durum değil çünkü btc'de aşırı bir düşüş olmadı. Şimdilik herşey normal seyrediyor bakalım
teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 04, 2018, 12:36:39 AM
Last edit: July 04, 2018, 01:05:40 AM by teramit

Bot haclemişler yine sanırım suc binanceninmi botunmu bilemedim manipile binancede oldugu için bence binancenin sucu sys bir anda 96 btc fiyatına cıktı satan sattı burası karısacak vaziyet alın.
Bot hacklemeye gerek yok apikeyi ele geçirmişlerdir 4 ay önce olduğu gibi, kullanıcının apikeyini çaldıktan sonra emirle kendi koinlerini aldırıyorlar
Nasıl ya bir altcoin fiyatı bir anda 96 btc ye mi çıktı, ama bu nasıl hacklenme oluyor tam olarak kavrayamadım, yani en azından insanalrın verileri kaybolmadı değilmi, yada cüzdanlardan token lersatılmadı, çalınmadı sadece satış işlemini açık verelen satış yapabildi sanırım ? Doğru anlamış mıyım ?
insanların verisi kaybolmak ne demek anlamadım ama hesaplarındaki bitcoinlerin yerini değersiz sayıda altkoinle değişmiş bulacağından paraları gitmiş olacak
Oha la bu nasıl oldu böyle, nasıl bi tokatlamak bu. Arkadaş BTC'yi düşürmek için gene bi fırsat geçirdiler ellerine.
btc yi düşürmek isteyenlerin işi değil bu , korsan ele geçirdiği hesaplardaki btc ile yüksek fiyata koin aldırıp kendi elindeki ucuza aldığı syskoini bu hesaplara satmış oluyor , elindeki btcleri de usdt ye çevirip kaçmaya çalıştığı için btc nin fiyatını bu satış esnasında düştü
Şu anda SYS %178 gain gösteriyor. daha 2 ay olmadı bot hacki ortalığı dağıttı hala nedir bu bot sevdası.
96 btc'den kim koymuşsa dünyaları götürmüş. Binancedeki her coinden birer tane alıp 50 BTC'den koymak lazım  Grin
4 ay oldu önceki hackten beri, yalnız botlarla alakası yoktu şimdikinin de yok api key hack bu apiyi ele geçirmiş kendi emirlerini zombi hesaplara aldırıyor. Korsan alıyor yani o emirleri
withdraw yapan yapmıştır şimdiye dediğiniz yavaş olanlar için geçerli olabilir bence
önceki sefer binance için ilkti ordakiler bile çıkamadı şimdiki hackten korsanların para  çıkartmalarını hiç beklemiyorum
ya iyide kim aldı 96 btc den ne düşündü 100 btc ye okuturum mu dedi acaba  Grin Grin
korsanın hacklediği zombi hesaplar aldı, yani bilinçli bir hareket sayılmaz hesap sahibi açısından, kim sattı korsan sattı
söylendiğine göre syscoin in kendi network unde olan bir problem kaynaklıda olma ihtimali var. Araştırıyoruz diye twit atmış syscoin twitterından.
Enteresan bir durum ama borsa veritabanı koin blockchain inden bağımsızdır, yani blockchain çalışmasa bile borsa isterse al-sat işlemleri devam eder, blockchain sorunlu bile olsa burda binance nin de sorunlu olması lazım, hack daha olası duruyor ama binance ın cevabını beklemek lazım
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
July 04, 2018, 01:08:51 AM

http://prntscr.com/k295rd
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
July 04, 2018, 01:16:03 AM

Olan kısıtlı oranda olsa bile yükseliş bekleyerek altcoinlere taze giriş yapanlara oldu. Bu şekilde ani oluşabilecek durumların genel piyasayı etkileyişi sebebiyle.
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
July 04, 2018, 01:26:01 AM

Daha önce de Via içinde aynı buna benzer bir olay olmuştu ama o daha da farklıydı. Yani bunu nasıl yapıyorlar anlayabilmiş değilim. En azından piyasaya çok bir etkisi olmuş gibi gözükmüyor. Ya harbiden şöyle bir tane denk getirsek yeter zaten ya. Boşuna uğraşıyoruz 2-3 kat artacak diye 😁 birde  dün öğle alıp almamak arasında kalmıştım sys i. Şuan keşke alsaymisim diyorum ama iş işten geçmiş oluyor tabikide.

trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
July 04, 2018, 01:27:00 AM

Sonuna yetiştim ama yobit'ten ufacık bir işlem yaptım Grin baktım Yobit transferi kapatmış verdim %30 fazlasına. Sonra orada da döküldü zaten. Zaten haziran ayında güvenlik uyarısı yapılmış. Bağıra bağıra gelmiş anlayacağınız.

Security Warning
On June 9th, a Github account was compromised and malicious code was inserted into two Windows Installer files for Syscoin QT 3.0.4.1 by an unknown party.

https://medium.com/@BlockchainFoundry/syscoin-3-0-5-release-and-security-warning-issued-6567c8e1ed97

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
July 04, 2018, 01:32:50 AM

hayırlı uğurlu olsun, adamın biri sistemin açığını bulup ikinci defadır aynı yöntemle ortalığı karıştırıyor ve kimse birşey yapamıyor. Yalnız nedense hep binance'ta oluyor bu durum! BTC çıkmaya başlamışken ufak bir fud yayalım dediler herhalde! yani açıkçası koyiym sizin fud'çuğunuza, düşürün de rahatlayın 10 dolara btc'yi denyolar sizi...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
July 04, 2018, 04:44:03 AM

Bu haber daha yeni yükselişe geçen piyasa için hiç de iyi olmadı. Umarım çok fazla etkilenmez zira daha önce hack olaylarında bayağı darbe yemişti piyasa
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: