Bitcoin Forum
April 27, 2024, 02:55:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Aylardır Para Kaybeden Holderları Buraya Beklerim  (Read 18690 times)
Hc01 (OP)
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
July 15, 2018, 11:03:44 AM
Last edit: October 07, 2018, 12:49:38 PM by Hc01
Merited by PHI1618 (10), AlyattesLydia (9), Muhtaixa (9), Gatotare (8), prrlc (5), EFS (2), 2run (2), teramit (2), BitcoinTurk (2), mhanbostanci (1), mehmet312 (1)

Arkadaşlar, iyisiyle kötüsüyle 1 yılı doldurmak üzereyim kripto işlerinde. Başlarda tecrübesizlikle güzel hatalar yaptık herkes gibi, alınmaması gereken coinlere girdik sırf localde pohpohlanıyor diye, daha sonraları kendimiz daha çok araştırmaya başlayınca işler değişti, eskileri sattık daha güzel olduğunu düşündüklerimizi aldık vesaire vesaire.

Fakat hep yaptığım ve yaptığımız bir hata var, uzun vadeci insanların düştüğü en büyük hata : Ben holderım abi, alırım uzun vade köşeye atarım. Şu cümle ile binlerce dolar kaybetmekten sıkıldım açıkçası ve artık salakça gelmeye başladı, aylardır kaybedicemi bile bile bunu uygulamaya devam etmek saçmalık. Hele ki bu kaybın önüne sadece 10 dakikada geçmek mümkünken artık bazı şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyorum. Açılan başlıklara bakıyorum, ayı bitti mi boğa geldi mi, ripple alınır mı veya işte neo mu eth mı. Globalden başlıklar aynı şekilde alınıp locale koyuluyor, asıl en önemli şey para kaybetmeyelime gelince hiçbir ciddi başlık yok forumda.

Bugün twitterda bir flood yaptım, bundan sonra uzun vade stratejimde ufak değişikliklerle bu kayıpları minimuma indirmenin zamanı geldiğini düşünüyorum. Tweete şurdan ulaşabilirsiniz : https://twitter.com/FinchBaba/status/1018432185462919168

Enacrypto diye bir hesap var twitterda, onun youtubeda videolarını bulabilirsiniz. 10 dakikalık bilgiyle ma50-ma200'e göre dünyanın en salak insanının bile neredeyse anlayıp yapabileceği şu analizleri göz önünde bulundurarak hodl yapmaya devam edeceğim. Körü körüne hold demekle hiçbir yere varılmıyor, kaybedicemi bile bile mayıs ortasından sonra da hold dedim örneğin, ve ortalama 2.5-3 kat arası zararlar mevcut ozamana göre:) Sadece bu analize bakıp 3 tıkla hepsini satmış olsaydım 2 ayda baya güzel parayı kaybetmemiş olcaktım.

Bu bir trade değildir, nerede hold yapacağını anlamaktır. 10 dakikada btcde mi hold durmalı yoksa altlarda mı hold durmalı bunu anlıyorsunuz, oturup traderler gibi trade vs söz konusu degıl.

Hodl demek alıp kenara atayım değildir, 6-7 aylık ayı sezonunda dahi portföyümün 6-10 kat erimesini engellemek elimdeydi fakat yapmadım. İnsanın çevresinde bunları yapanların pek olmaması bir eksiklik malesef localde de öyle adamlar görmüyorum ben, varsa da yazmıyorlar muhtemelen. Böyle birileri olmayınca çevrede, insan da herkes hold yaparken ya bekle belki artar diye diye aylar geçiriyor, bu gereksizlikten kurtulmak lazım. Kaybetmeye mahkum olunmadığı açık, bundan sonra bu şekilde ilerleyelim derim.

Edit : Şuanda bir satış yapmıyorum, tekrar güzel yükselişler görüldüğünde bu analize uygun ilerleyeceğim ve bu postu güncelleyeceğim alış ve satış rakamlarıyla beraber, bakalım neler olucak.

19 Ağustos Edit: Dün tethere geçmiş bulunmaktayım, bugün attığım posttan ilgili paylaşımı görebilirsiniz. Sert ve son düşüşlerin geldiğini düşünenlerdenim.

20 Ağustos Edit : Herkesin anlayabilmesi için bir flood hazırladım : https://twitter.com/FinchBaba/status/1031494370493714432

12 Eylül Edit : Yaklaşık 1 haftadır bazen tether bazen btc'deyim, btc 7400den sert düşerken altlarda satış verdi ma50 ve oralarda satmam minimum %15-20 daha zarardan kurtardı beni.

28 Eylül Edit : Bu başlığın kıymeti bir dahaki saglam yükseliş sonrası ayı sezonuna girerken satmayanların kafasını vurup, keşke ma50yi dinleseydik diyenlerle dolucak ve asıl kıymeti ozaman anlaşılacak, ben ve cevremdeki bir sürü insan bunu 6-7 aydır yasadık test ettık ve baslıgı actıktan sonra en azından kendım uygulayarak daha fazla para kaybetmeyı onledım, anlamayan ve ogrenmeyenler aynı sureclerı tekrar yasadıklarında bu grafıklere 20 dakika ayırıp ogrenıcekler bu sefer. Çok emin olarak bunu yazıyorum gerceklesmesi icin sadece bir artıs sezonu lazım bakalım nekadar haklı cıkacagım.

7 Ekim Edit : Başlığı açalı 2.5 ay civarı oldu, sadece bu anlattıgım teknıkle zarar etmeyı neredeyse sıfıra ındırdım, bunları ocaktan berı uygulamıs olsaydım neler olacagını dusunuyorum ve bınlerce dolarlık paranın gıtmesını engellemıs olabılecegımı goruyorum. Bundan sonrası ıcın ıyı tecrube oldu. Umarım bu baslıgı aylar sonra gordukce pısman olan ınsanlar yerıne bunları uygulayıp paramın su kadarını zarardan kurtardım dıyen ınsanlar goruruz.
1714186526
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714186526
Reply with quote  #2

1714186526
Report to moderator
1714186526
Hero Member
*

Ignore
1714186526
Reply with quote  #2

1714186526
Report to moderator
1714186526
Hero Member
*

Ignore
1714186526
Reply with quote  #2

1714186526
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714186526
Hero Member
*

Ignore
1714186526
Reply with quote  #2

1714186526
Report to moderator
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 15, 2018, 12:19:22 PM

Bu piyasaya medya gazı ile girip tepeden aşağı doğru kaydıysanız son derece canınız sıkılmış olabilir. Ama bu alabileceğiniz en büyük derslerden biri olacak. Belki size pahalıya patlamış olabilir. Ama bu dersler yaşanmadan öğrenilmiyor.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Hc01 (OP)
Sr. Member

View Profile
July 15, 2018, 01:22:22 PM

Okuduktan sonra yorum yazsaydınız keşke, keza yorumun içerikle hiçbir ilgisi yok:) Geçen sene ağustos ortalarında merak salıp ağustos sonlarına doğru yatırımlarımı yapmaya başlamıştım medya gazıyla vs olan bişey değildi, burda hodl mantığının yanlışlığından bahsediyorum. Localin sıkıntısı da bu zaten, insanlar ne düzgün bişey yazıyor, ne düzgün okuyor, sadece haftalık doldurması gereken 10-15 postu doldurmakla uğraşıyor.
oerdogan
Member
**

Activity: 266
Merit: 23

View Profile WWW
July 15, 2018, 01:46:45 PM

Aslında öyle insanlar var ama sektor geregı herkes bireysel davranıyor. Bence cokta haksız sayılmazlar. Sonuçta birileri kaybetmezse birileri kazanamaz. Her ne kadar insanlar blok zincir hayatın içinde oldu olacak deselerde mevcutta bir ürün yok ve bu da sadece ve sadece arz talep doğrultusunda ilerlemesini ve insanları bireyselliğe itiyor.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
July 15, 2018, 01:47:41 PM

hocam tek bir indikatörle hareket etmek de can yakabilir. Bence asıl indikatör sağduyu-empati-öngörü-piyasayı koklayacak bir burun vs...Sırf bu iş için geliştirlmiş algoritmalar var. "Google Trendler'e göre, “duygu analizi” kelimesi son 5 yılda sürekli bir ivme kazanıyor. Duygu, bireyin belirli bir konuyla ilgili olarak ifade ettiği tavrı ifade eder." şimdi adamlar piyasa konusunda da duygu eğilimi araştırması yapıyorlar. Hatta bununla ilgili projeler ve uygulanan sistemler var, makaleleri-forumları-tweetleri vs araştırıp "yön" konusunda puanlama yapılıyor. Bunu teknik analiz yerine genel analiz içerisinde ele almak gerekiyor sanırım yani teknik analizi yaparken genel analizi de birlikte yapabiliyorsanız ne mutlu size!

bir de Hodl yapılacak zaman var yapılmayacak zaman var, tepedeyken hodl yapmak riskin kralıdır bence, şu an diplerdeyken alıp hodl yapmakta bir sakınca görmüyorum. Marketcap 1 trilyon doları geçerse o zaman hodl ile ilgili yazılabilir ama zaten düşmüş bir piyasada bir indikatör sat dedi diye satıp da terste kalmak istemem açıkçası...Ama tabii kendine güvenen satıp daha düşükten maliyetini azaltabilir, ben beceremiyorum pek maalesef...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
July 15, 2018, 01:53:24 PM

Bende senin gibi aynı durumdan mustaribim ancak yapacak bir şey yok. Yükselir yükselmez satıyosun daha da yükseliyor. Sonra keşke biraz daha bekleseydim veya hold yapıp satmasaydım diyosun. Bunun içinde strese giriyosun. En iyisi en  sağlam coinleri bulup yatırım yapıp 2-3 yıl beklemek. O 2-3 yıl içeriside de bi miktar parayla da al sat yapmak.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
July 15, 2018, 01:58:44 PM

Haklısın hocam değeri iyi olunca elden çıkarmak lazım birde araştırma önemli örneğin burda kişiler konu açıyor ve hemen coini alıyorsun ancak senin fiyat tepe noktası oluyor ve bir anda zarar ediyorsun.

primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
July 15, 2018, 02:01:01 PM

size katılıyorum bu konuda. sadece hold yapmak mantıklı bir strateji değil. bu kötü piyasada bile arada bir bazı coinlerde 2-3 katlık yükselişler olabiliyor, böyle durumlarda biraz satmaktan zarar gelmez. eğer düşerse daha ucuzdan tekrar alım yapma fırsatın olur.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
July 15, 2018, 02:36:00 PM

Ne youtube da kimseyi izlerim ne de twitter da kimseyi takip ederim sen çöp bir coin'i alıp hodl dersen tabi full zarar edersin. Shit coinlerle hodl olmaz sıfırı görürsün sonunda  Cheesy

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Hc01 (OP)
Sr. Member

View Profile
July 15, 2018, 02:44:50 PM
Last edit: July 15, 2018, 04:42:16 PM by Hc01

Ne youtube da kimseyi izlerim ne de twitter da kimseyi takip ederim sen çöp bir coin'i alıp hodl dersen tabi full zarar edersin. Shit coinlerle hodl olmaz sıfırı görürsün sonunda  Cheesy
Post kasmak için yazdığınız gereksiz boş yorumlarınızı kendinize saklayın. Ocaktan beri min 3-4 kat kaybetmediğimiz coin yok, elimde Wan, nebl neo gibi gayet düzgün projeler bulunmakta. İzlemezseniz izlemeyin, öğrenmezseniz öğrenmeyin umrumuzda sanki, kaybetmeye mahkum böyle yaşamaya devam edebilirsiniz.

Tek indikatöre güvenmemek lazım @wolwo haklısınız, fakat istediğiniz indikatöre bakın twette belirttiğim sonuç çıkıyor, en kolayı hangisiyse onu kullanmak gerektiğini düşünüyorum işime o geliyor.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
July 15, 2018, 02:49:09 PM

Aslında bunun aynısını ben de yaşadım. Hatta şöyle bir durum da oldu, mayıs ayı değil geçtiğimiz yıl aralık aylarında yani boğanın en zirvesindeyken, elimdeki paranın çok arttığını hissettim. Yani gerçekten fazla geldi ama işte grafiğe bakmayınca daha çıkar korkusu derken, düşüş başladı. Belki ilk aylarda hala kardayken, yine satmayıp bu çöküşe girmiş olduk. Ama bu sefer çok farklı, boğayı geçirelim, ben karı realize eder çıkarım. Sonra ayı döneminin tekrar gelmesini beklicem.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
July 15, 2018, 02:49:26 PM

Hodl güzeldir uzuncu olmakta güzeldir hatta çok basittir.Tek bir taktik vereyim zaten yeterli olur. Kara geçince stoplossunuzu yukarı çekerek giderseniz zarar etme şansınız olmaz.
vvthd
Member
**

Activity: 194
Merit: 10

View Profile
July 15, 2018, 04:17:27 PM

Hodl en zahmetsizi ama sonunda zararli cikiyoruz, ozellikle son 2 aydir. Hodl ettigin coinler uzerinde bunu yapmak en mantiklisi ama aistiktan sonra satmak cok zor oluyor
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
July 15, 2018, 04:37:14 PM

hold yapılacak tarih ve neye hold edildiği, holddan çıkış kuralları her şey son derece önemli. doğru karar ve sabır parayı katlar. hareketli ortalama ile alış, satış yerleri gayet net gözüküyor. ama o  çizginin üzerine atılıp da aldın, tekrar çizginin aşağısına saldı. yani bu tip durumlar için önceden planların olmalı ki sonradan zararın yine dibini görme.
Hc01 (OP)
Sr. Member

View Profile
July 15, 2018, 04:45:17 PM
Last edit: July 16, 2018, 04:43:49 AM by Hc01

hold yapılacak tarih ve neye hold edildiği, holddan çıkış kuralları her şey son derece önemli. doğru karar ve sabır parayı katlar. hareketli ortalama ile alış, satış yerleri gayet net gözüküyor. ama o  çizginin üzerine atılıp da aldın, tekrar çizginin aşağısına saldı. yani bu tip durumlar için önceden planların olmalı ki sonradan zararın yine dibini görme.
2-3 basit indikatör daha var isteyenler ek olarak kullanabilir, çizgiyi geçtiğinde hafif riskini alarak alım yapmak, baktık düşüyor %4-5 zararla satmak zor bişey değil burdaki olay aylarca süren bişeyden kurtulmak aslında, %3-5 bir kayıp değil burda sadece 2 ayda 2.5 3 kat, daha uzun sürede 6-10 kat her coinde edilen zarar bulunmakta ocaktan beri herkeste. Ufak kayıpları göze almak lazım birinde kaybedersin ikincide iyiki çıkmışım dersin mayısta çıkanlar öyle düşünüyodur muhtemelen.

Zaten her mum 4 saatlik, burda baktınız 8-12 saat boyunca 2-3 tanesi ma50nin altında kaldı artık çıkılır, zaten düşecekse aylar sürücek bu düşüş orda illa çizgiye değdiği anda işlem yapmaya gerek yok.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
July 15, 2018, 06:26:29 PM

Size katılmıyorum. Trade işi bilen için çok iyi evet ancak uzun vadede kazanmak isteyen biri için hold çok daha stressiz ve mantıklı.

Hc01 (OP)
Sr. Member

View Profile
July 15, 2018, 06:59:32 PM

6 aydır kazanıyor musun? Stres paylaştığım şeyin neresinde, mantık senin dediğinin neresinde, 6 ay boyunca 10 kat kaybetmek mi mantıklı ? 6 aydır millet birbirini yiyor, her gün ağlamaktan başka bişey yapmayan koca bir hold tayfasıyız, hala görmüyor musunuz bunu? 10 dakikalık eğitim videosuyla ve sadece yapıcağın 3-5 sell butonuna tıklamakla hallediyorsun diyoruz, hala tırıvırı. Kaybedin arkadaşlar sıkıntı değil birileri kaybetmeli ki birileri kazansın, Enacrypto gibi adamların keyfi her zaman yerinde çünkü adamlar her zaman kazanıyor. Salaklığın lüzumu yok.

Bu trade değil zorunluluk, kaybetmek istemiyorsan bunu yapıcaksın bukadar basit. Otur her gün al sat yap demiyoruz.

Siz tutmaya devam edin ancak ben binlerce dolarımı çöpe atacak kadar zengin ve üşengeç değilim, kendimi 15 dakikalık bir video ile geliştirip 2-3 ay içinde bir iki kere çok basit satış ve alış işlemini yapabilirim, aya roket atmıyorsun sonuçta.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
July 15, 2018, 07:11:56 PM

elinizdekileri çok çok sıkışmadıkça elden çıkarmamaya özen gösterin ben hala ufak ufak yatırım yapmaya devam ediyorum açıkçası.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
July 15, 2018, 07:15:32 PM

Bu 6 ayda sürekli düşüş oldu. Kazanmadım değil kazandığım tokenlar oldu. Şu seviyelerden doğru tokenlara yatırım yapan bile 2 sene içerisinde parasını çok rahat 10x yapar. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır trade de takip ettim sürekli kazanılıyormuş gibi bir çerçeve çizmişsin ama öyle bir şey yok. Öyle olsa zaten milyoner olurdun.

xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
July 15, 2018, 08:39:16 PM

Okuduktan sonra yorum yazsaydınız keşke, keza yorumun içerikle hiçbir ilgisi yok:) Geçen sene ağustos ortalarında merak salıp ağustos sonlarına doğru yatırımlarımı yapmaya başlamıştım medya gazıyla vs olan bişey değildi, burda hodl mantığının yanlışlığından bahsediyorum. Localin sıkıntısı da bu zaten, insanlar ne düzgün bişey yazıyor, ne düzgün okuyor, sadece haftalık doldurması gereken 10-15 postu doldurmakla uğraşıyor.

Post başı ücret veren kampanya sayısı arttıkça yazılan mesajların da kalitesi düşüyor. Bir dönem Envion'daydı yanılmıyorsam, günde 100lerce çöp mesaj atıldı ve scam çıkmıştı kimse para kazanamadı Cheesy

Ayrıca hodl iyidir. Zaten battık batacağımız kadar Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███