Bitcoin Forum
May 09, 2024, 04:12:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Aylardır Para Kaybeden Holderları Buraya Beklerim  (Read 18690 times)
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
July 16, 2018, 12:48:09 AM

Herkesin piyasayı takip edecek kadar boş vakti olmuyor. bazıları da baya uzun süre tutmak amacıyla alıyorlar. ama size katılıyorum körü körüne hold kısa ve orta vadede zarar ettiriyor ekrana sürekli bakarsanız psikolojinizi de olumsuz etkiliyor.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Hc01 (OP)
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
July 16, 2018, 04:43:18 AM

Okuduktan sonra yorum yazsaydınız keşke, keza yorumun içerikle hiçbir ilgisi yok:) Geçen sene ağustos ortalarında merak salıp ağustos sonlarına doğru yatırımlarımı yapmaya başlamıştım medya gazıyla vs olan bişey değildi, burda hodl mantığının yanlışlığından bahsediyorum. Localin sıkıntısı da bu zaten, insanlar ne düzgün bişey yazıyor, ne düzgün okuyor, sadece haftalık doldurması gereken 10-15 postu doldurmakla uğraşıyor.

Post başı ücret veren kampanya sayısı arttıkça yazılan mesajların da kalitesi düşüyor. Bir dönem Envion'daydı yanılmıyorsam, günde 100lerce çöp mesaj atıldı ve scam çıkmıştı kimse para kazanamadı Cheesy

Ayrıca hodl iyidir. Zaten battık batacağımız kadar Smiley
Jinbi de aynı envion gibi çöp olup gidicek muhtemelen, enviona girenlerdendim malesef, jinbiye yatırım yapıcak yatırımcı bulunmuyor birileri imzaya girdi millet de onlardan görüp görüp giriyor sanırım:) Para toplanmayınca o söylenen rakamların hiçbirini veremicekler insanlar iyi dağıtcak gözüyle bakıyor heralde girerken. Battık batıcağımız kadar kısmına katılıyorum şuan bir satış yapmıyorum zaten, mayısta yapmam gerekirdi, bundan sonrasında tekrar artış olduğunda bu analizler sat dediginde satıcam ozmaan isler degisicek umarım.

@holdmycoins trade yap demiyoruz hala anlamıyorsun 2-3 ayda bir satış veya alış oluyor bakmadan yazıyorsun hala ama neyse, aynı şekilde ilerlemeye devam et, bir 6 ay sonra bu başlığı tekrar okuyup uygularsın busefer.

Zaman ayırmak gerekli diyen arkadaşlar, burda zaten en basit olanı söylememdeki amaç bu grafikler 1 günde  değişmiyor düşüş trendine girseler bile anca 5-10 günde satış sinyali veriyor örneğin yani hergün bakmanıza gerek yok, hepimiz çalışıyoruz ediyoruz zaman ayırıp analiz kasıcak halimiz yok, şu adamın herhangi bir videosunu yolda orda burda izlemeniz 15 dakika alıyor, ve bu 15 dakikada öğrenmeniz gerekeni öğreniyorsunuz. Tweette de belirttiğim gibi ma50(kiremit rengi olan) 'nin altına düştüğümüzde satıcaz, üstüne çıktığımızda alıcaz bukadar basit, sürekli altına düşme veya üstüne çıkma olmuyor zaten bakarsanız mayıstan beri nerdeyse hep altında. Daha kolay nasıl anlatılabilir bu bilmiyorum:)
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
July 16, 2018, 05:23:08 AM

zaten düştü düşeceği kadar diyip hodl ettikten sonra bir 2 kat daha düşünce verdiğim tepki gene değişmiyor.ulan daha ne kadar düşebilir ki diyorum sonra tekrar düşüyor.Artık öyle bir düşüyor ki.boğa gelse bile artış miktarı beni tatmin etmiyor.her türlü zararlar geçiriyorum ömrümü Cheesy
ama artık akıllındım sağlam projeleri hodl edip zarar etmemeyi öğrendim.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
July 16, 2018, 06:04:16 AM

Tamam iyi güzelde teknik analiz bir yere kadar bu şartlar altında analiz falan yemiyor, şimdi sec ve etf haberi bekleniyor yani analiz ne derse desin sec olumsuz bir haber açıklarsa fiyatlar artık sıfıra vurabilir. O yuzden ben kriptoda teknik meknik anlamıyorum
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
July 16, 2018, 06:55:20 AM

Hold yapmanın belli bir mantığı var geç te olsa bunu anladım Smiley . Her durumda elinizde ki her koin yada token hold edilmez. Belki bütçenizin az bir kısmı ile hold edilebilir. Ancak ayı piyasasında zarar etmemek için zaman zaman tethere geçmekte fayda olduğunu gözlemledim.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
July 16, 2018, 08:13:28 AM

Hodl iyidir, hodl güzeldir, hodl kazandırır. Ama sanırım basit bir kaç TA kuralı öğrensek Hodl daha fazla kazandıracak. Bu açıdan konuyu destekliyorum. Ben de körü körüne hodl yapanlardanım. Grafiğine falan bakmam. Temel analiz yaparım ama. Coin nedir, ne işe yarayacak, ekip nasıl, çalışıyor mu vs. Bunun yanına biraz da teknik analiz şart.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
aliacar
Member
**

Activity: 233
Merit: 10

View Profile
July 16, 2018, 08:24:17 AM

valla kardeşim dediklerine harfiyen katılıyorum bende gecen mayıstan beri bu piyasadayım ama inanırmısın ben bile zarardayım al sat yapsaydım portfoyumu en az 3 e 4 e katlamıstım

MOVIECOIN | THE FINTECH PLATFORM SETTING A NEW STANDARD -
▄                     - FOR ENTERTAINMENT INDUSTRY TRANSACTIONS                     ▄
FOLLOW US: TELEGRAM | FACEBOOK | INSTAGRAM | TWITTER | LINKEDIN
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 16, 2018, 08:59:08 AM

@Hc01 yazdıklarına %100 katılıyorum. Bahsettiğin durumun aynısı benim de başıma geldi. Btc'nin Aralık 2017'de 20000 Dolara vurduğu zamanda elimdeki kripto paraları satsaydım 100.000 TL para kazanacaktım. Ama satmadım işte. Yaptık bir hata. Beklemekten başka yapacak birşeyimiz yok artık. O zamandan bu zamana kadar çeşitli altcoinlere yatırım yaptım. Elimde bir miktarda Btc var. Şuan elimdeki kripto paraların değerini TL'ye çevirdiğimde 60.000 TL ediyor. Anlayacağınız üzere kârdan zarar etmiş bulunmaktayım. Hodl demekten başka yapacak birşeyim yok.

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 16, 2018, 09:05:05 AM

Grafikten hiç anlamıyorum ama takipteyim tecrübeli arkadaşlar görüşlerini paylaşarak yardımcı olursa iyi olur. Dediğin indikatörleri ekledim şu an yeşil renkteler. Artık kafa vermenin zamanı geldi de geçiyor hepimizin çok zararı var. Bu yılın stratejisi hold yapanları yolmak oldu böyle de gidecek görünüyor çare aramalıyız.
hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
July 16, 2018, 09:28:20 AM

Hepimizin kazandığı zamanlar da kaybettiği zamanlar da olmuştur; sabır katsayısı yüksek olanlar genelde daha az zarar etmişler ya da daha fazla kar elde etmişlerdir. Yeni dönem hepimiz için iyi bir gelir getirir

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
oxonhu
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
July 16, 2018, 10:58:24 AM

kesinlikle katılıyorum. HODL HODL diyoduk. iyi güzel ama belli bi yerde satmak lazım. en önemlisi ucuzken daha hype yememişt coin bulmak sonra orda hodl demek, baktın hype yiyor borsalara girdi iyice değerlendi hemen satacaksın. arkana bile bakmicaksın. coini çok seviyosan daha da değerlenir diyosan bekle düşsün dipten tekrar topla.
hold dediklerimiz bizi sırtımızdan vurdu ocaktan beri. en son çok güvendiğimiz VEN katıldı bu kervana. hadi hayırlısı

turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
July 16, 2018, 11:40:46 AM

Yazdıklarına belki de hepimiz hak veriyoruz fakat şöyle bir durum var kardeşim ne zaman yükselir ne zaman düşer hiç birimiz tahmin edemiyoruz. Ya sattığımızı yükselir yada aldığmızda bir an da düşerse ?

Hc01 (OP)
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
July 16, 2018, 12:52:12 PM
Last edit: July 17, 2018, 04:28:10 AM by Hc01

Yazdıklarına belki de hepimiz hak veriyoruz fakat şöyle bir durum var kardeşim ne zaman yükselir ne zaman düşer hiç birimiz tahmin edemiyoruz. Ya sattığımızı yükselir yada aldığmızda bir an da düşerse ?
Hocam anlık bir durum olabilir tabi, bu 6 ay içinde mesela benim en çok zarar ettiklerimden neblio 2-3 kere sağlam pump yedi, fakat bu pumpları bekleyelim derken de 60 dolarlık coin 3 dolara düsüyor grafikleri belli. Paylasılan ma50-ma200 indikatoru satılması ve alınması gerektıgı yerlerı acıkca belırtıyor.

Dedıgım gıbı 15 dakıkalık Enacrypto nun videosundan bıle bunu anlayabılıyorsunuz bır aksam oturup tv ızlemek yerıne yarım saatınızı ayırın 2-3 tanesını ızleyın. Bunu ızledıkten sonra zaten herkes kendı elındekı coınlerı ınceledıgınde nezaman satması gerektıgını, tum altcoınlerde mayıs 5-10u arasında gerı altlardan cıkıs sınyalı verdıgını gorucektır.

Kısacası ben ornegın neblıoyu 175k'lardan aldım, ve bu grafıklere gore satmam gerektıgınde mayıs 10-15 arasında 150k cıvarındaydı fıyatı, bosver ya zararına satılmaz dusse de cok dusmez dedıgımı hatırlıyorum kı bu hatayı herkes yapıyor ondan zarar edıyoruz. Neblıo gecen 55-60k arasındaydı baktıgımda, daha nekadar dusebılırı kestırmenız ımkansız. Oyuzden her zaman ındıkatore guvenıp alım yaptırdıgı zaman alıp satım yaptırdıgı zaman satma dusuncesındeyım. Ocaktan berı 2 defa bu durum olusmus bırısı nısan 15 ıle mayıs bası arasındaydı, ıkısınde de satıp alttan almaya ve kat kat oranlarda zararı engellemeye fırsat vermıs.

Bukadar uzun uzun yazıyorum kı sallamasyon bısey olmadıgını, gercekten oturup bakanların yarım saatını ayırdıgında bu soyledıklerımı ılerıde tekrar yukselısler oldugunda uygulayabılecegını ve zararları mınımuma ındırebılecegını belırtıyorum. Bunları yapmak 6 ayda toplasan sadece 1 saatımızı bıle almaz, vıdeoları ızleyıp konuyu anlamak 15-30 dakıka, eldekı coınlerı 1-2 defa satıp bıkac ay sonra tekrar alım sınyalı geldıgınde almak 10 dakıka. Oturup hergun ekranlarda analız ızlemeye gerek olmadıgını belırttıgım halde bunları traderlar yapsın bız anlamayız dıyenler oluyor komık gercekten.
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
July 16, 2018, 03:39:26 PM

Körü körüne hold bazen psikolojiyi öyle zorlar ki hele ihtiyaç duyulan para ile girişmiş ise hatalı satışlar panik işlemleri çok fazla zarara yol açabilir. Araştırmak lazım bazen bir kısım hiç değilse reelize etmek lazım
coobx
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
July 16, 2018, 06:38:59 PM

Sadece hold yaparak son 8 aydir kaybediyoruz zaten. Aslinda alim satima dikkat edilip yatirim miktarlari izole edilebilirse ayda %10 15 kazandirabilir
barbarsakba
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

View Profile
July 16, 2018, 11:48:34 PM

Ben de bu dönemi yatırım dönemi olarak görüyorum , yukarılardan almak yerine mantı olan budur diyorum ama hep bir panik havası hakim olduğu için altcoinlere güvenemiyorum en azından bir çoğuna.
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
July 16, 2018, 11:51:28 PM

İki üç kelimeni okudum satış yapmıyorum demişsin şuan zaten en mantıklısı olan bu satarsın kesinlikle zararına satarsın holdlamak şu dönem için en iyi yöntem yapabiliyorsanız hold yapın
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
July 17, 2018, 07:13:58 AM

Ne youtube da kimseyi izlerim ne de twitter da kimseyi takip ederim sen çöp bir coin'i alıp hodl dersen tabi full zarar edersin. Shit coinlerle hodl olmaz sıfırı görürsün sonunda  Cheesy
Post kasmak için yazdığınız gereksiz boş yorumlarınızı kendinize saklayın. Ocaktan beri min 3-4 kat kaybetmediğimiz coin yok, elimde Wan, nebl neo gibi gayet düzgün projeler bulunmakta. İzlemezseniz izlemeyin, öğrenmezseniz öğrenmeyin umrumuzda sanki, kaybetmeye mahkum böyle yaşamaya devam edebilirsiniz.

Tek indikatöre güvenmemek lazım @wolwo haklısınız, fakat istediğiniz indikatöre bakın twette belirttiğim sonuç çıkıyor, en kolayı hangisiyse onu kullanmak gerektiğini düşünüyorum işime o geliyor.

Hepsi full hype olan fiyatları abartı balon coinler olduğu için kaybediyorsun zaten markete bakarsan üç beş coin dışında kaybetmemek imkansız. Tokenlerle alakalı tamamen bir balon var

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 17, 2018, 07:26:31 AM

hodl yapilacak coinlerde genelde coin/btc fiyatina gore pozisyon almak lazim. toplu dususun hakim oldugu bir piyasada ilgilenilen coin btc bazinda da dususe devam ediyorsa ciddi erimeler yasanmasi kacinilmaz olup toplanmasi uzun zaman alacaktir. o yuzden btc karsiligi dususe karsi onlem olarak btc ye gecmis olmak bile ciddi faydalar saglayabiliyor.
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
July 17, 2018, 10:37:02 AM

https://twitter.com/FinchBaba/status/1018432185462919168 twitlerinizi okudum ve gerçekten ne kadar basit şeyleri ne kadar gözümüzde büyüttüğümüzü gördüm. Aylardır portföyümüz %80 eridi ama bizim gibi düşünenlerin portföyleri eridi sadece.. geri kalan aıkllı traderlar sermayesine sermaye kattı..

Birde naçizane düşüncem. Al-sat yapanlarda sık görülen bir durum %5 lik bir kazancı bile az görüp burun kıvırma olayı. Asıl o kadar kazanç sağlayabiliyorsak ve bunu istikrarlı ve disiplinli bir hale getirebilmişsek ne mutlu. Aksi halde eski x10 lar x20 ler artık hayal arkadaşlar bunu unutmayalım
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: