Bitcoin Forum
May 09, 2024, 01:55:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Aylardır Para Kaybeden Holderları Buraya Beklerim  (Read 18690 times)
scouce
Newbie
*

Activity: 92
Merit: 0

View Profile
July 20, 2018, 09:22:46 AM

İşte bu şekilde insan tecrübe kazanıyor. Ne kadar acı verse de yapacak bir şey yok. Önemli olan bu yaşananlardan ders çıkardık mı? İleride aynı durumlar yaşandığında yine aynı hataları yapacaksak bu yaşananların da bir anlamı kalmaz.
İnsanlara bunu anlatmaya calısıyorum ıste, sımdıye kadar sadece su stratejıyı uygulamıs olsam kac bın dolar elımde fazladan olurdu soylemıyım ama baya kalırdıSmiley 1 yıllık tecrubeyı burda bedavadan yazıyoruz insanlar hala 10 dakıka oturup ogrenmeye eriniyor. Zaten erinsinler böyle ınsanların kazanmasını ıstemem madem usenıyorlar bukadar:) Aynı hataları yapmaya devam etmek salaklıktan baska bısey degıldır.

Burada insanların bulunma amacı zaten kolay para kazanmak olduğu için ne kadar yararlı bilgi yazarsan yaz umrunda bile olmaz onun hedefi kolay para kazanmak boş boş şeyler yazma bana balık ver diyor adamlar. Zaten herkesten balık almaya çalışırken o balık sandıkları büyüyor ve karşılarına kurbağa çıkıyor. Bilgi olmadan araştırmadan iş yapıldığı zaman da boşa emek harcadık bundan bir şey olmaz diyerek gereksiz konuşmaya başlıyorlar.
1715262940
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715262940
Reply with quote  #2

1715262940
Report to moderator
1715262940
Hero Member
*

Ignore
1715262940
Reply with quote  #2

1715262940
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715262940
Hero Member
*

Ignore
1715262940
Reply with quote  #2

1715262940
Report to moderator
1715262940
Hero Member
*

Ignore
1715262940
Reply with quote  #2

1715262940
Report to moderator
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
July 20, 2018, 09:35:32 AM

Eğer kendi kazandığım parayla giriş yapsam gerçekten canım sıkılırdı ama ben daha çok bountylerden gelen kazançlarla işlem yaptığım için pek kafama takmıyorum
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
July 20, 2018, 10:09:30 AM

Benim tahmin ettiğim kadarıyla özellikle geçen yıl "hodl+daha çok topla" diyenlerin büyük çoğunluğunun amacı kendi sattıkları/satacakları BTC'lere alıcı bulabilmekti 15-20k'lardan ve çok net eminim ki bu zat-ı muhteremlerin de büyük çoğunluğu BTC'nin büyük gaz kaçıracağını da çok iyi biliyorlardı. Buradaki yazılanlara göre al-sat yapmak pek akıllıca olmuyor, bunu zor yoldan öğrendik. Sizin stratejinize gelince gayet mantıklı görünüyor, anlayıp-yapabilene.
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
July 21, 2018, 08:14:22 AM

Biraz izledim gerçekten işe yarayan güzel bir indikatör, bu şekilde arada satıp düşükten alarak büyük zararların önüne geçilebilir hodl yapacaksak olsak da.

alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
July 21, 2018, 08:29:18 AM

İşte bu şekilde insan tecrübe kazanıyor. Ne kadar acı verse de yapacak bir şey yok. Önemli olan bu yaşananlardan ders çıkardık mı? İleride aynı durumlar yaşandığında yine aynı hataları yapacaksak bu yaşananların da bir anlamı kalmaz.
İnsanlara bunu anlatmaya calısıyorum ıste, sımdıye kadar sadece su stratejıyı uygulamıs olsam kac bın dolar elımde fazladan olurdu soylemıyım ama baya kalırdıSmiley 1 yıllık tecrubeyı burda bedavadan yazıyoruz insanlar hala 10 dakıka oturup ogrenmeye eriniyor. Zaten erinsinler böyle ınsanların kazanmasını ıstemem madem usenıyorlar bukadar:) Aynı hataları yapmaya devam etmek salaklıktan baska bısey degıldır.

Aynen hocam çok haklısınız.Ne güzel yazmışsınız tecrübelerinizi aktarmışsınız.Başkası cidden danışmanlık yapıp para kazanıyor.Siz bize ücretsiz bilgiyi vermişsiniz çok teşekkürler
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
July 21, 2018, 08:44:48 AM

Geçen yıl ağustosta girdiyseniz bu sektöre ne alırsanız alın (eğer hodlcıysanız) zarar etme imkanınız yok. Ben konuyu anlamadım pek

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
neofix
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
July 21, 2018, 08:47:28 AM

45 k param vardı uzun bekleyiş sonrasında 15 e kadar düştü bende bu piyasaya küstüm üstüne o kadar koydum halen 21 deyiz bakalaım hayırlısı
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
July 21, 2018, 10:13:21 PM

senin kripto para sepetinin başına gelenler hemen hemen tüm holderlerin başına geldi. tüm sepet portföyleri ciddi bir düşme eğilimi sonucunda eridi. para kaybetmek sıkıcı ama bunların hepsi bir deneyim. para kaybetmeden doğruları bulup para kazanmayı öğrenmek mümkün değil.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
July 21, 2018, 10:24:47 PM

Sabretmekten başka çaremiz yok malesef, ya  dibi göreceğiz yada çıkacağız, inşallah çıkarız tabii Smiley)

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
July 21, 2018, 11:50:46 PM

valla ben de para kaybetmekten çok sıkıldım ve resmen yoruldum, benim hiç hoşuma gitmiyor budurum
Hc01 (OP)
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
July 22, 2018, 07:36:36 AM

senin kripto para sepetinin başına gelenler hemen hemen tüm holderlerin başına geldi. tüm sepet portföyleri ciddi bir düşme eğilimi sonucunda eridi. para kaybetmek sıkıcı ama bunların hepsi bir deneyim. para kaybetmeden doğruları bulup para kazanmayı öğrenmek mümkün değil.
Aynen öyle, binlerce dolar kaybede kaybede 1 yılda herşeyden tecrube edındık, hala fazlasıyla ana paramın ustunde para var ıcerde fakat neden tonla parayı cope atayım kı, edındıgım tecrube benı cok kolay sekılde yol gosterıcek olan ma50-ma200 stratejısıne ıttı. Stratejisi olmayan herkes bol mıktarda para kaybedıcek, bekleyerek aylar sonra zararını cıkarabılırler 1 yıl sonra cogu bu sevıyelerın belkı ustunde olucak batmayanlar harıc, ama benım sureklı bekleyerek tembel tembel oturarak sureklı para kaybetmek ıcıme sınmıyor.

Suan ıcın sadece fırsat beklıyorum, boga gelmese bıle nısandakı gıbı 10-15 gunluk %50-60 artıslar bıle gelse yeter, sonrasında ma50 satıs verırse rakam dusuk yuksek demeden satacagım eldekı cogunu, dusunce gerı alım verdıgınde almak sartıyla.
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
July 22, 2018, 03:20:02 PM

Bu isin ucunda iyi anliz yapabilme vardir. Bu da bir matematik isidir. Profosyoneller yatirim yaptiklarinda, yapilan yatirim zararda olsa da ileride daha da zarar durumuna dusmeden elden cikartarak zararin kenarindan donebilirler. Amatorler ise su anda zarardayim satmayayim diyerek hodl yaparak daha da cok zarara girerler. Bu analiz ve arastirma yaparak isin icinden cikilabilen bir durumdur.
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462

View Profile
July 22, 2018, 05:32:34 PM

Başka çare yok arkadaşlar satmadığımız sürece zararı realize etmiyoruz sabır zarına satmıyoruz.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
July 22, 2018, 06:13:10 PM

uzun zamandır bütün cinlerimi holdluyorum ama projeler korkudan borsaya giremiyorlar ve ne kadar kazandım hala tam belli değil. Oldukça sinir bozucu bir durum bu.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
July 25, 2018, 12:54:40 PM

Aynen, öyle kötü piyasa ki takımlar artık bekletiyorlar aylarca ico için, çıkmıyorlar piyasaya. Böyle kötü bir piyasada altlarda kaldık malesef, altta kalanın canı çıksın oldu resmen bu durum. İlerisi için ders olsun bunlar hepimize, grafiklere mi bakarız naparız bilmiyorum da.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
July 25, 2018, 01:18:58 PM

Zaten şimdiye kadar altlardan çıkmadıysanız çıkmayın derim ben az zararla geçen hafta çıktım all in btcdeyim çıkmamış olsaydım şuan beklerdim
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
July 25, 2018, 06:09:00 PM

Keşke zararlar az olsa, çok düşük diyip girdiğimiz yerden bile 3 kata yakın düştü çoğu coin, hodl yapcaz bir daha artana kadar yapcak bişey yok bisüre daha görünen öyle ki.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
July 25, 2018, 06:26:22 PM

şimdi piyasada iki kesim var. birinci kesim kardan zarar edenler. diğer kesim ise reel anlamda cebindeki parayı yatırıp hiç kar görmemiş ve zararda olanlar. eğer birinci kesimden biriyseniz bence dert edecek bir durum yok. ikinci kesimin durumuna bakıp hatta sevinebilirsiniz de. eğer ikinci kesimden biriyseniz gerçekten işiniz çok zor. piyasanın pik yaptığı dönemlerde sağdan soldan duyduklarıyla hareket edip coin alanlar ve düşüşe rağmen izleyip bekleyenler bu zararı çıkarmak için bayağı bekleyecekler gibi görünüyor. psikolojik destek almak lazım. çoğu insan ciddi anlamda kafayı yemek üzere.
Hc01 (OP)
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
July 26, 2018, 04:31:22 AM

şimdi piyasada iki kesim var. birinci kesim kardan zarar edenler. diğer kesim ise reel anlamda cebindeki parayı yatırıp hiç kar görmemiş ve zararda olanlar. eğer birinci kesimden biriyseniz bence dert edecek bir durum yok. ikinci kesimin durumuna bakıp hatta sevinebilirsiniz de. eğer ikinci kesimden biriyseniz gerçekten işiniz çok zor. piyasanın pik yaptığı dönemlerde sağdan soldan duyduklarıyla hareket edip coin alanlar ve düşüşe rağmen izleyip bekleyenler bu zararı çıkarmak için bayağı bekleyecekler gibi görünüyor. psikolojik destek almak lazım. çoğu insan ciddi anlamda kafayı yemek üzere.
Acıkcası birinci kesımde oluyor olsam da pek sevınemıyorum, elbette ıkıncı durum daha kotu fakat bız de ılk gırdıgımızde 4-5 aydan fazla sure sureklı ıcerı gırdık ocakta ısler degıstı, herkes bunları yasıcak yasamalı da. Bu yasananlardan ders cıkardım ve bu ıslerı nasıl yonetmek gerektıgını ıyıce anladıgımı dusunuyorum, duygularla ıs yapmak yerıne neredeyse hıcbır zaman sasmayan su basıt ındıkatorler hayat kurtarıyor resmen.

Otuz kere surada bu bır trade degıl bıkac ayda bır yapılan bır satıs ve alıs ıslemıyle buyuk zararlarla kurtuluyorsunuz desem de bazıları anlamamakta ısrar edıyor genel olarak bakarsam. Tek dertlerı bılmem ne bountysı ne verıcek, ayı geldı mı eth 400 dolardan alınır mı, localde bıtane faydalı bılgı olmayınca bunlar da post kasma derdınde olunca sonuc bu oluyor malesef.
vvthd
Member
**

Activity: 194

View Profile
July 26, 2018, 06:39:34 AM

Zamanı geldiğinde USDT ye geçmek veya alınan alttan çıkmak lazım zaten. %30 bile yükselse peşinden en az %15 düşüş geliyor ve alım satımla adet yükseltmezsen herşekilde zarar etmiş oluyorsun
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: