Bitcoin Forum
June 17, 2024, 12:20:49 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'in Son Durumu  (Read 27017 times)
murat131
Newbie
*

Activity: 73
Merit: 0

View Profile
March 03, 2014, 07:51:00 PM

yarın sabah, yada öğlene manyak düşecek gibime geliyor. Smiley umut adasını bayağı genişlettiler. şu an suni destekler yaratıp fiyatı yukarı çekiyorlar. Millete yanlış macd sinyalleri gönderiyorlar. Kerizleri silkeleyecekler. Ağızlarının suyunu akıttırıyorlar şu an. 600 neki daha aşağı düşecek.
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
March 03, 2014, 08:08:13 PM

yarın sabah, yada öğlene manyak düşecek gibime geliyor. Smiley umut adasını bayağı genişlettiler. şu an suni destekler yaratıp fiyatı yukarı çekiyorlar. Millete yanlış macd sinyalleri gönderiyorlar. Kerizleri silkeleyecekler. Ağızlarının suyunu akıttırıyorlar şu an. 600 neki daha aşağı düşecek.

Murat131, yarın öğleden sonra saat kaça kadar süre istersin? Öngörü-İnanç-Umut-İstek-Analiz... artık her ne ise yaptığın takip ediyorum 3-5 günden bu yana.. ufak tefek sıkıntılar yaşanıyor.. Öngörü/gerçek arası.. şans diyelim artık..
Sen belli ki bu konuyu ciddi ciddi takip ediyorsun.. Bizler de senin yazdıklarını okuyoruz.. bizden 4-5 kişilik bir grupla sana 10-20 btclik desteklerle birlikte piyasa yaratmamızı istiyorsun.. Gayet makul bi istek.. Sıcak ta bakanlar olacaktır eminim.. Ama teknik detayların yerine bize yukarıdaki gibi net: zaman/rakam öngörülerini paylaşırsan sisteminin işleyip işlemediğini sen de dahil hep birlikte anlar, böylece sana 25-30 BTC BTC gönderirken başımızı daha güvenle yastığa koyarız..  Wink (bir fikir benimkisi ve kesinlikle olumlu bir eleştiri olarak almanı isterim.)

Manyak düşmek derken? 200 $ mı mesela..bence manyak düşmek öyle bişey ..Smiley
murat131
Newbie
*

View Profile
March 03, 2014, 08:26:56 PM
Last edit: March 03, 2014, 08:41:28 PM by murat131

Ben kimseden btc istemiyorum. herkes kendi btc si ile oynasın. 1 aylık grafikleri herkes analiz eder. Bitcoincharts.com. Bunu herkes yapar. Sadece benim gibi 1 aylık haraketlere bakarak. 4-5-6 günlük eylem planıyla büyük oynayacak. arkadaşlara ihtiyacım var. ben 10 btc ile giriş yaptım. su an 12 btc em oldu. Bu cumartesi -pazar eğitimde olmasaydım. 12 x en az 100 dolardan 1200 dolar kazanabilirdim. ( parantez içinde macd'in gecikmeleri ile hesaplansa 130 dolardı ) Bayağı yukarılara bakarsan. Bunun gecesi gündüzü yok. Ben günlük hayatımda. öğlen 2 den sonra akşam 11 e kadar sürekli takip edebilecek potansiyeldeyim. Manyak düşüşlerin yaşanacağı günler için. Bu gece 12 sabah 6 arası, özellikle en az 3-4 arkadaş olsak. sırasıyla gecenin bir vakti 1-2 saatliğine uyanıp nöbet devralsak olayı. Alarm geldiği andada diğerlerini uyandırma görevi. sadece bu. Ayrıca teknik analizden anlama seviyesine göre anlık olarak bir yarım saat, 1 saat daha bekleme kararının alınması olayı. Ekip üyeleriyle.

Yoksa twitter çağırtkanlarıyla yapılacak iş değil. 1 -2 btc ile bu işe girenide o yüzden istemiyorum. Fazla btc si olan görevine sadık kalır. Çünkü kaybedeceği çok şey vardır. Fazla btc ile adam akıllı 4-6 günde bir iyi getiri kazanmak / olabildiğince en garantili alanlarda oynamak isteyenlerle yanyana gelmek istiyorum.

Ben 4 haftadır. sürekli analizlerle uğraşıyorum. İşe gerçekten girmeden bile önce. Kaç çeşit indikatörü, günlük 15 dakika, 30 dakikadan tutda 12 saatlik hallerine kadar, 1 aylık periyoda kadar ne ritimleri var sürekli inceliyorum. hala bile inceliyorum. Mum çubukları formasyonlarından ipuçları yakalamaya çalışıyorum. tam o anda btc-e de spekülatörlerin ne yaptıklarına bakıyorum. yukarıdaki örnekte olduğu gibi. 684 dolardan satış gerçekleşirken ( anlık ) adam 120 btc yi 650 , 657 dolar fiyata 2 ayrı yere koyuyor. Alış bölgesinede keza. 15 dakika sonrası için dayanak hazırlıyor. Suni fiyat şişirilmesinin gerçeklemesi için. 0,2 komisyon onlar için hiçbirşey sonuçda. Daha sonra emirleri iptal edebilirler nasıl olsa.

manyak düşüş nedir soruna cevabı söyle vereyim. 7 şubat ile 10 şubat, 34 dolardan 131 dolara. o tarih için manyak düşüş bu. 131 dolar. 10 şubat ile 14 şubat arasında. 181 dolar dip zirve farkı.  14 şubat için manyak düşüş 181 dolar dolar. 14 şubat ile 16 şubat arası manyak düşüş 201 dolar. bilmem anlatabiliyormuyum. Son 1,5 hafta için bakarsak, 85, 101, 157 dolar. İlerisi senin verilere bakarak manyak düşüş beklentin ...
tuyas
Member
**

Activity: 107
Merit: 10

View Profile
March 03, 2014, 08:40:54 PM

Ben kimseden btc istemiyorum. herkes kendi btc si ile oynasın. 1 aylık grafikleri herkes analiz eder. Bitcoincharts.com. Bunu herkes yapar. Sadece benim gibi 1 aylık haraketlere bakarak. 4-5-6 günlük eylem planıyla büyük oynayacak. arkadaşlara ihtiyacım var. ben 10 btc ile giriş yaptım. su an 12 btc em oldu. Bu cumartesi -pazar eğitimde olmasaydım. 12 x en az 100 dolardan 1200 dolar kazanabilirdim. ( parantez içinde macd'in gecikmeleri ile hesaplansa 130 dolardı ) Bayağı yukarılara bakarsan. Bunun gecesi gündüzü yok. Ben günlük hayatımda. öğlen 2 den sonra akşam 11 e kadar sürekli takip edebilecek potansiyeldeyim. Manyak düşüşlerin yaşanacağı günler için. Bu gece 12 sabah 6 arası, özellikle en az 3-4 arkadaş olsak. sırasıyla gecenin bir vakti 1-2 saatliğine uyanıp nöbet devralsak olayı. Alarm geldiği andada diğerlerini uyandırma görevi. sadece bu. Ayrıca teknik analizden anlama seviyesine göre anlık olarak bir yarım saat, 1 saat daha bekleme kararının alınması olayı. Ekip üyeleriyle.

Yoksa twitter çağırtkanlarıyla yapılacak iş değil. 1 -2 btc ile bu işe girenide o yüzden istemiyorum. Fazla btc si olan görevine sadık kalır. Çünkü kaybedeceği çok şey vardır. Fazla btc ile adam akıllı 4-6 günde bir iyi getiri kazanmak / olabildiğince en garantili alanlarda oynamak isteyenlerle yanyana gelmek istiyorum.

Ben 4 haftadır. sürekli analizlerle uğraşıyorum. İşe gerçekten girmeden bile önce. Kaç çeşit indikatörü, günlük 15 dakika, 30 dakikadan tutda 12 saatlik hallerine kadar, 1 aylık periyoda kadar ne ritimleri var sürekli inceliyorum. hala bile inceliyorum. Mum çubukları formasyonlarından ipuçları yakalamaya çalışıyorum. tam o anda btc-e de spekülatörlerin ne yaptıklarına bakıyorum. yukarıdaki örnekte olduğu gibi. 684 dolardan satış gerçekleşirken ( anlık ) adam 120 btc yi 650 , 657 dolar fiyata 2 ayrı yere koyuyor. Alış bölgesinede keza. 15 dakika sonrası için dayanak hazırlıyor. Suni fiyat şişirilmesinin gerçeklemesi için. 0,2 komisyon onlar için hiçbirşey sonuçda. Daha sonra emirleri iptal edebilirler nasıl olsa.
Arkadaslar,
Ben araliktan beri bu piyasayi takip esiyorum. Siz siz olun sakin bu teknik analizlere kapilipta hayalin pesine gitmeyin.
Bakin araliktan bu yana cok tepeler ve cukurlar gordum. Ve o tepe cukurlarin nasil olustugunu bizzat yasadim.
Bende teknik analizler yaptim tradingwiev.com daki tum analistleri takip ettim.
Murat arkadasimiz bana gpre daha cok toy muratcim sen hic btc de zarar ettin mi.
Iste o zaman ne demek istedigimi anlayacaksin.
Btc o kadar derin ve buyuk bir yapi ki hepiniz altinda ezilirsiniz.
Murat arkadasimiz bitraz don kisotluk yapiyor. Aman dikkat...

murat131
Newbie
*

View Profile
March 03, 2014, 08:44:39 PM

kardes zaten don kişotluk yapmamak için, bu işle çiddi ilgilenen insan istiyorum. Risk değerlendirmesi yapsın. tetikte olsun. Toyum bende bunu kabul ediyorum. sonuçta kaç haftadır piyasayı takip ediyorum. Ama en uygun anları kollamayı bilecek kadar kalfalığa çıktım. ayı piyasasına süper boğa gibi dalmak gibi bir hedefim yok. Kaplumbağa olarak hareket ediyorum.
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
March 03, 2014, 08:56:06 PM

Ok. şimdi daha net anladım ne demek istediğini..
murthy
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
March 03, 2014, 09:01:26 PM

Herkesin yatırım görüşüne ve hedeflerine saygı duyarım.

Ancak btc piyasasında teknik analizin işe yarayacağına inanmıyorum, özellikle şu aşamada.
tuyas'ın dediği gibi bende teknik analiz yapanları takip ettim ancak tutarlı tahmin yapana rastlamadım.
aybey
Sr. Member

Activity: 243
Merit: 250

View Profile
March 03, 2014, 09:02:31 PM

kardes zaten don kişotluk yapmamak için, bu işle çiddi ilgilenen insan istiyorum. Risk değerlendirmesi yapsın. tetikte olsun. Toyum bende bunu kabul ediyorum. sonuçta kaç haftadır piyasayı takip ediyorum. Ama en uygun anları kollamayı bilecek kadar kalfalığa çıktım. ayı piyasasına süper boğa gibi dalmak gibi bir hedefim yok. Kaplumbağa olarak hareket ediyorum.

valla hocam teknik analiz yapıp para kazanmaya çalışan aynı zamanda da bizi bilgelendirmeye çalışan çok arkadaş oldu burda ama bu işte teknik analiz tutmuyor. umarım daha çok kazanırsın gönül ister hepimiz kazanalım.Mesela şuan dip yapacağını söylüyorsun verilerin öyle söylüyor ama zaten biz aralıktan beri dipteyiz.Koskoca Çin havaleyi yasakladı sonra at tatili girdi mtgox battı ıvır zıvır birton. Bir gecede fiyatlar ne hale geldi ama o günlerde bile öyle 200 300 doları görmedik.Senin analizlerine göre bir grup yada zümre fiyatları belirlerliyor bunun bir kısmına katılmakla birlikte bu piyasayı çok yakından ve derinden etkileyen haberlerinde etkisi var bunları nasıl analizine katmayı düşünüyorsun? Artı kriz anında topyekün satışlarda bile bitcoinin direncini görüldükten sonra bu zümreler ancak belli aralıkta fiyatları etkiler o kadar.Çünkü bitcoinde yatırımcısında zarardada olsam 3 güne 1 aya nasıl olsa toparlar düşüncesi hakim.

[ CENTRA ] Creating a World Connected to Cryptocurrency
▚▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▞
tuyas
Member
**

Activity: 107
Merit: 10

View Profile
March 03, 2014, 09:08:04 PM

valla hocam teknik analiz yapıp para kazanmaya çalışan aynı zamanda da bizi bilgelendirmeye çalışan çok arkadaş oldu burda ama bu işte teknik analiz tutmuyor. umarım daha çok kazanırsın gönül ister hepimiz kazanalım.Mesela şuan dip yapacağını söylüyorsun verilerin öyle söylüyor ama zaten biz aralıktan beri dipteyiz.Koskoca Çin havaleyi yasakladı sonra at tatili girdi mtgox battı ıvır zıvır birton. Bir gecede fiyatlar ne hale geldi ama o günlerde bile öyle 200 300 doları görmedik.Senin analizlerine göre bir grup yada zümre fiyatları belirlerliyor bunun bir kısmına katılmakla birlikte bu piyasayı çok yakından ve derinden etkileyen haberlerinde etkisi var bunları nasıl analizine katmayı düşünüyorsun? Artı kriz anında topyekün satışlarda bile bitcoinin direncini görüldükten sonra bu zümreler ancak belli aralıkta fiyatları etkiler o kadar.Çünkü bitcoinde yatırımcısında zarardada olsam 3 güne 1 aya nasıl olsa toparlar düşüncesi hakim.

Biz uyardik...

Bundan sonra bekleyecez ve gorecez.

Birileri kaybedecek ki biz kazanalim Wink
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
March 03, 2014, 10:07:10 PM

Murat kardeş her mesajında ekip kurmaktan bahsediyorsun ama özel mesajlarına bakmıyorsun.Ekibe katılacak kişiler sana vahiy yoluylamı ulaşacak?
trc
Full Member

Activity: 164
Merit: 100

View Profile WWW
March 04, 2014, 01:38:34 AM

Ekonomist değilim ama bence de Bitcoin'e çok kısa süreler dışında tahmin ve analiz işlemez. Nedeni de bence normal borsadaki gibi hergün aynı oyuncular ile ve aşağı yukarı belli oyuncu sayısıyla oynanmaması. Hergün her alandan her türlü insan katılıyor. Kimisinde doğal yetenek olur, şans olur, kazanır, kendi bile şaşırır. Kimi de onca bilgisiyle kaybeder; kendine çok güvenmekten ve doğru gördüğünü zannetmekten. Benim gördüğüm bu. Bu da yanlış olabilir tabii ki.

>> nope
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
March 04, 2014, 02:28:26 AM

@trc aynen bence de öyle. aslında kısa süreler derken bu da çok önemli. ne bileyim şöyle 2-3 günlük vadede tahmin yapmak daha rahat oluyor araştırınca. biraz tecrübe kazandıkça twitter/reddit/bitcointalk tepkilerine göre hareket etmek gerçekten mümkün. yani tabiki piyasaya yön verenler dışında kimse bilemez, o yüzden bu teknik analiz olayları bana çok saçma geliyor. ve açıkça söyleyebilirim bitcoin'in kalbi reddit.

mesela dün bitcointalk spekülasyon başlığında ve redditte konuşulan şeyler hep ingiltere'nin bitcoin'i vergilendirme muhabbetiydi ve herkesin ortak cümlesi "yahu madem böyle neden hiç alım yok?" gibi şeylerdi.

demek ki insanaların böyle düşündüğünü gören birkaç ufak balina fırsat bulup yardırdı. direk 1500btc alım emri falan koyup yükselttiler piyasayı bu fırsatı görünce. çünkü çok absürttü yani orderlar. 1500 btc alım emri var ama önünde arkasında hiçbir şey yoktu resmen. sonra diğer balinalar bunların üzerine yıktı bi parça bitcoin falan derken ortalık hareketlendi.

yazık 8000 btcsi olan bir adam "2-3 yıldır bu piyasadayım ve artık anladım ki bitcoin ölmüştür" falan dedi. herkes adama giydirdi lan salak 450 500den satılır mı o kadar bitcoin diye. adam hala "mark my words" gibi laflar ederken üstüne btc'nin 700e kadar çıkması "yazık la kimin çocuğuysa" dedirtti tam anlamıyla:))

bence day trading yerine week trading gibi şeyler yapmak çok daha mantıklı bitcoin için. şimdi 700 olur, güzelce bi haberle hafiften altını doldururlar, sonra ufak bi çalkantıyla 600-700 arası tüm desteklere dump edip 600e sonra 500e çekerler bu fiyatı. tabi tamamen sallama bi fikir.

bu arada şöyle ilginç bir habere denk geldim; bu olay gazetelere çıktıysa bugün, onun da etkisi olmuş olabilir.

60 yaşlarında bi teyzenin kocası ölüyor, kadın da reddit'e "kocam öldü, uzun zamandır bitcoinle falan uğraşıyordu, bitcoinlerini nasıl bulabilirim" diye bir başlık açtı, fena ilgi çekti, kesin medyada yer almıştır bugün bu olay. onun gazıyla da harekete geçmiş olabilirler balinalar bi şekilde.

kişisel olarak orta-uzun vadede amerika'da lisanslı ve altı doldurulmuş bir btc exchange sitesi yapılana kadar bitcoin'in tekrardan 800-900 civarını göreceğine inanmıyorum. herkes bundan dert yanıyor gördüğüm kadarıyla. wall street elemanlarının oynaması için uygun bir alan lazım yani, adamların biraz güvenmesi lazım. karşımızdaki insan warren buffett bile olsa, elinde 600.000 btc olan adamlarla kimse aşık atmak istemez şu an. ha gider elden alır 300 dolardan hepsini. işte o zaman şov başlar. bunu anlamanın tek ve en etkili yolu da days destroyed grafiklerini takip etmek.

selamlar olsun.
cianz
Full Member

Activity: 182

View Profile
March 04, 2014, 04:22:14 AM

Daha iki gün önce 480 dolarla 650 dolar arasında uzun bir yataya gireriz yazmıştım evet şu anda 650 doları yukarı kırdık bu kolay bir şey değil çeşitli exchange sitelerinden 300K BTC alındı bu fiyatlarda BTC'yi tutabilmek için adamlar bir 300K daha BTC kullanacaklar ve yukarıya zirvelere gitmek için en az bir 500K - 2500K BTC'ye ihtiyaç var.

Yani birileri BTC'yi zirveye taşıyıp BTC ölmedi demek istiyor.

Bu gün içinde 640 - 680 arasında gidip gelecek ve çok değil 48 saat içinde 850 seviyesinin üstüne çıkabilir bu fiyatlarda ne kadar çok beklerse çıkışta o kadar güçlü olacaktır. Yani burada yemleme filan yok 300K BTC'yi piyasaya vermeye kalksan fiyat 100 dolara düşer adamlar 600 dolardan aldıkları 150 milyon değerindeki BTC'yi neden 30 milyon dolardan satsın.

Yön yukarı çok düşük ihtimalle bile olsa 580 dolarlar civarına anlık sarkmalar olabilir altlara doğru bomboş çünkü özellikle alış koymamışlar karda olanlar panikçiler vs. elindeki BTC'yi bu fiyatlardan satsın diye.
trc
Full Member

Activity: 164

View Profile WWW
March 04, 2014, 05:42:44 AM

@Calligrapher
Daytrading mantığıyla gitmemeye kesinlikle katılıyorum. Bir-iki saatlik bi kar göze çarpsa bile uğraşmaya değmesi için büyük para koymak lazım ve o zaman da kayıp riski gözönüne alınınca yine değmiyor. Relaks bi tavırla, sabırla, grafikleri şöyle güzelce bi zoom out yapıp öyle bakmak lazım. Ancak dediğiniz gibi nispeten-güvenilir-balinalar varsa haber alınan, zamanında daha mantıklı hareket edilebilir. Aksini yapmaya çalışan kazanırsa şanslıdır, oradan yırtmıştır. Onun dışında haftalık, hatta aylık olarak bakmalı bence de. Tek başına grafik okuyarak yapılacak iş değil. Smiley

>> nope
ChessLangen
Newbie
*

Activity: 46

View Profile
March 04, 2014, 07:47:47 AM

Bu ani yükselişle ilgili diğer tahmin:
Blockchain.info CEO'su Nic Cary, son attığı twitte, bugün Bitcoin için çok önemli haberlerin geleceğini söyledi. Bu haberlerin tiyosunu alan bazı yatırımcılar yüklü alımlar yapmış olabilir.

@niccary:
"This is going to be an exciting week. Some big news dropping tomorrow"
cianz
Full Member

View Profile
March 04, 2014, 09:06:26 AM

Alımlar Amerika ağırlıklı sanırım ne olmuş bitcoin Nasdaq'damı işlem görmeye başlamış  Roll Eyes
bitrate
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
March 04, 2014, 09:27:14 AM

Bu ne arkadaş yaa. 14,5 nere 17.50 nere. Sad Deli gibi alıyor biri. Satsan dert , satmasan dert şimdi.
cianz
Full Member

View Profile
March 04, 2014, 09:42:34 AM

son bir saatte yaklaşık 30k - 50k daha BTC el değiştirdi son 1 saatte btc-e'de 3k - 4k BTC el değiştirdi umarım abuk bir haber çıkmazda bizde bir süre rahat ederiz.
bitrate
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
March 04, 2014, 09:50:10 AM

Bu işin içinde her zaman başka bir operasyon olduğunu düşünüyorum ben. BTC nin değerlenmesi / primlenmesi vs değil. Küçük yatırımcı dalgada köpük gibi kalıyor zaten, anlık işlemlerde binlerce adetlik hareket oluyor. Şansınız varsa gelgit de uygun pozisyonda kalırsınız, şansınız yoksa sadece izlersiniz. 
cianz
Full Member

View Profile
March 04, 2014, 10:49:58 AM

İngiltere BTC'den vergi almayacakmış haberimiz budur sanırım.

İngiltere'de BTC para birimi olarak kabul görmüşmü oluyor şimdi öylyse darısı diğer ülkelerin başına.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: