Bitcoin Forum
May 26, 2024, 11:59:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'in Son Durumu  (Read 27014 times)
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 16, 2014, 12:45:46 PM
Last edit: March 16, 2014, 03:45:42 PM by trako

Arkadaşlar şu an btc-e de "balinalar savaşı" var.100-200-300 btc ile bariyer çekenlerin btcleri bir türlü bitmiyor. hele sürekli 100 btc yi 630'a koyan eleman/elemanlar kimse. Sürekli btcleri satılıyor. 10-20 btcye geliyor. Yine yeni yeniden 100 btc koyuluyor. 630-635 arasından bayağı bayağı bir btc satışı yapılmak isteniyorki. Bu hiç hayra alamet değil. huobide de keza öyle. Yüksek fiyattan bayağı bir btc piyasaya kaktırılmaya çalışılıyor.

Ben btc'den full çekilme kararı alıyorum şahsen. Borsaya geri döneceğim. Beklediğim zamana değmiyor. Coca colaya yatırsaydım geçen hafta paramı 450 dolar kardaydım. en kötüsünden.

netaşa yatır bi daha borsaya para yatırmazsın:)

bu arada btc üstündeki bu kadar baskı acaba mtgox tan çıkan btcler mi diyede düşünmedim değil...
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
March 16, 2014, 05:31:39 PM

Arkadaşlar şu an btc-e de "balinalar savaşı" var.100-200-300 btc ile bariyer çekenlerin btcleri bir türlü bitmiyor. hele sürekli 100 btc yi 630'a koyan eleman/elemanlar kimse. Sürekli btcleri satılıyor. 10-20 btcye geliyor. Yine yeni yeniden 100 btc koyuluyor. 630-635 arasından bayağı bayağı bir btc satışı yapılmak isteniyorki. Bu hiç hayra alamet değil. huobide de keza öyle. Yüksek fiyattan bayağı bir btc piyasaya kaktırılmaya çalışılıyor.

Ben btc'den full çekilme kararı alıyorum şahsen. Borsaya geri döneceğim. Beklediğim zamana değmiyor. Coca colaya yatırsaydım geçen hafta paramı 450 dolar kardaydım. en kötüsünden.

Balinalar ellerindeki btc leri çıkarıyorsa bu homojenizasyonun artması demektir ve uzun vade de olumlu bence.

aybey
Sr. Member

Activity: 243
Merit: 250

View Profile
March 16, 2014, 05:45:13 PM

bu aralar sadece alt coinleri takip ediyorumda ciddi bir çekilme var piyasada.insanlar bitcoine mi dönüyor artacak beklentisi var yoksa nakite mi dönüyor onuda anlayamadım bitcoinde aynı bantta umarım sarsıcı bişeyler olmaz yine.

[ CENTRA ] Creating a World Connected to Cryptocurrency
▚▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▞
murat131
Newbie
*

Activity: 73
Merit: 0

View Profile
March 16, 2014, 08:10:40 PM
Last edit: March 16, 2014, 08:22:31 PM by murat131

Balinalar tüm btc lerini çıkarmazlar. örn olarak veriyorum. dün saat 7 civarları 630 dan çektiler 635 e koydular piyasa 634 e kadar yükseldi. 3 gün önceki barieri 620 ve aşağıdaki sayılara çekerlerse piyasayı aşağı yöne iterler. ellerindeki btclerin 1/5 ünü aşağı indirmek için kullanırlar. Fiyatlar yine aşağı düşürürler. Bu sefer düşük fiyatlardan yeniden alırlar. Piyasada gezinen btc lerin yüzde kaçı halktaki, bayağı bayağı balinaların zayıflamasını beklemek gerekiyor. Cia 'nin el koydukları, mtgox dan çıkanlar vs. vs. vs. uzun hikaye. Kısa sürede homojizasyon yaşanmaz. Yaşanana kadar kim öle kim kala felsefesiyle zaman geçirmek biraz uzun iş. Haftada 400-500 dolar kazandıracak birseylere yönelmek lazım.

Aybey senin mesajına cevap olarak şunu verebilirim. İnsanlar nakite dönüyor. 3-4 gündür 610-630 arasına çoğunun hoşuna gitmedi. Bayağı bir çekilme yaşanıyor. 15 dolarlık bir makas ile macide sıfırın altına inip yukarı çıkıp tepe yapıp aşağı dönermi yahu. Yeni bir milat yaratmaya çalışıyorlar. Tüm indikatörlerin ortalama algısı değişti. hele 1-2 gün daha devam etsin. O zaman bilinki tam çekilmek lazım. Hangi verilere güvenip alım satım yapacaksınız. İndikatör kullanıcıları/takipçileri o yüzden pes ediyor. Sadece piyasaya yeni giren sazanlar alışveriş yaparlar. onlarda btc yi şaha kaldırmazlar. balinaların dişlerinin kovuğuna yetecek büyüklüğe gelsin yeter. 1-2 btc'lik çoğu kişiyi erittiler zati. 5-7 mart arası yaşanan zirve ve arkasında gelen düşüşlerle.10 btc üstü bu işi yapanlarında canlarını feci sıkıyorlar. Şu an sadece botlar alışveriş yapıyor gibi bisey oldu. 5-6 bin kullanıcısı olan btc-e, bide bunun yanında 1000 e yakın botu btc -e şimdi en yoğun anlarında 4 bin kullanıcı 1000 bot gösteriyor.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
March 16, 2014, 08:46:01 PM

Teknik analiz BTC piyasasında çalışmaz. Mesela 2000 BTC'yi 400 dolardan koydum, hadi bakalım yapın teknik analizi. mjpo'nun keyfi gelip BTC'leri 600 dolardan koyana kadar fiyat 400 dolar. 600 dolardan koyarsa fiyat 600 dolar. Olay bu. Neyin mücadelesini veriyorsunuz?
hakans
Member
**

Activity: 100
Merit: 11

View Profile
March 16, 2014, 11:45:16 PM

bitcoin deneyi sona ermiştir değerli abiler.

para yatırımı yapıp yükselme hayali kuran arkadaşlar varsa onlara şunu söyleyebilirim.

ortada bu kadar kayıp bitcoin varken hiçbir ülkenin vatandaşlarını riske atma pahasına bitcoine sahip çıkması mümkün değildir.

kara paracılar için devam edegelir, fiyat belirli bir aralıkta oynar durur diye tahmin ediyorum.

hemen hergün bitcoin ve alt coin borsalarındaki günlük işlem hacimlerini kontrol ediyorum.

bitcoinin fiyatını düşürmeme telaşı var. ancak para girişi yok artık çok bariz.

bitcoinin rahatlıkla, hackerlar veya exchange siteleri tarafından çalınabiliyor oluşu para sahiplerini ürkütmüştür.

bundan sonrası miningcilerin kendi aralarındaki oynaşmalarına kalmıştır. bence tabi.

son kalan yatırımcıların kaçışıyla birlikte sağlam bir düşüş geleceğini de tahmin ediyorum. 300-400$ lara demir atar, 1-2 sene belki öyle götürür bilemiyorum.

altcoinlerdeki düşüş çok daha fazla. bitcoin alemine, altcoinlere 1 ay önce girenler için kayıp çok ciddi.

bitcoinin yarayacağı şey sanırım şu olacak. devletler sanırım artık kağıt para basmayı bir müddet sonra ( 5 sene 10 sene bilemiyorum ) bırakırlar.

heveslenmeyin öyle mining le falan dönecek işler yapacaklarını da sanmıyorum.
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
March 17, 2014, 12:19:05 AM

bitcoin deneyi sona ermiştir değerli abiler.

para yatırımı yapıp yükselme hayali kuran arkadaşlar varsa onlara şunu söyleyebilirim.

ortada bu kadar kayıp bitcoin varken hiçbir ülkenin vatandaşlarını riske atma pahasına bitcoine sahip çıkması mümkün değildir.

kara paracılar için devam edegelir, fiyat belirli bir aralıkta oynar durur diye tahmin ediyorum.

hemen hergün bitcoin ve alt coin borsalarındaki günlük işlem hacimlerini kontrol ediyorum.

bitcoinin fiyatını düşürmeme telaşı var. ancak para girişi yok artık çok bariz.

bitcoinin rahatlıkla, hackerlar veya exchange siteleri tarafından çalınabiliyor oluşu para sahiplerini ürkütmüştür.

bundan sonrası miningcilerin kendi aralarındaki oynaşmalarına kalmıştır. bence tabi.

son kalan yatırımcıların kaçışıyla birlikte sağlam bir düşüş geleceğini de tahmin ediyorum. 300-400$ lara demir atar, 1-2 sene belki öyle götürür bilemiyorum.

altcoinlerdeki düşüş çok daha fazla. bitcoin alemine, altcoinlere 1 ay önce girenler için kayıp çok ciddi.

bitcoinin yarayacağı şey sanırım şu olacak. devletler sanırım artık kağıt para basmayı bir müddet sonra ( 5 sene 10 sene bilemiyorum ) bırakırlar.

heveslenmeyin öyle mining le falan dönecek işler yapacaklarını da sanmıyorum.

Fikirler kişileri bağlar kuralı gereği ben de şöyle birşey söyleyim o zaman.
hatta önce şöyle birşey paylaşayım.Smiley
Bir çok arkadaşla uzun uzun konuştuğumuzda ortaya atılan ve her yorumlamada negatif tarafa yönlendirilmesi kolay olan bir bakış açısı olmuş seninkisi de.. Bütün bu söylediklerini söylemek ve tespit etmek işin kolay tarafı bence.. DENEY aşamasında olan bir sistemin her hatasını "bitti bu iş" diye yorumlamak yanlış değil mi? Hataların, eksikliklerin, problemlerin, hırsızlıkların....vs yaşandığı bu deneysel yolculukta her yaşananın bu sistemi geliştirdiğini fark etmeniz gerekir. 

Bitcoin'in ve kriptopara sisteminin gerçekten ne olduğu anlaşıldığında bu sistem yükselişe geçecektir, bakın sistem yükselecek diyorum fiyatı değil.. Hatta Bitcoin fiyatı en kısa zamanda 1 $ seviyesine düşsün. Düşsün ki, bu sistemin sadece borsada al/sat yapılacak bir şey olmadığı herkesin beyinlerine acı tecrübelerle kazınsın. Bu sistemin tüm dünyadaki fırsatçılardan temizlenmesi gerekiyor sanki.. o zaman yolculuğun önü açılacaktır.
Bitcoin artık "hemen zengin olayım fırsatçıları" için bitiyor olabilir. Ama bu gerçekte bitcoinin bittiği anlamına mı gelir?
Hepimiz al/sat yapıyoruz tamam.. ama bu işi sadece "al/sat" olarak görmeyenlerin olduğunundan eminim.. Bu, yeni bir ekosistem ve bu sistemde para kazanmak isteyen herkesin fiyatların artmasına değil gelişimine odaklanması gerekiyor.
Ben de şunu söylüyorum son olarak; Bitcoin deneyi 2014'te  bitecek ve artık altında yatan gerçek teknolojik gelişme su yüzüne çıkacak.. O zaman geldiğinde fiyatı 1$ olsa bile global olarak dünyanın en değerli sistemi olacak..
virtual_miner
Sr. Member

Activity: 475
Merit: 250

View Profile
March 17, 2014, 09:07:17 AM

Alt Coinlerde son 1-2 haftaya giriyoruz...Gırtlak LONG oluyorum bu günlerde. Grin (Long = Uzun, Borsa tabirince boğa, bizdeki tabirle malda)
.
.
.
.
.

Daha büyük dalgalanmanın alt dalga kısımlarını yapıyoruz bence.
Yani Bit coinde gördüğünüz en yüksek fiyatlama anında TV lerde ve basında adından cokca duyurmuştur. Bir coğumuz buraya o haberleri duyarak geldik ki
bu dalga zaten sonlanmak üzere idi. (TV lerde ne kadar bas bas haberi yapılır ise dalga bitmek üzeredir)

Kanımca ilk düşüş hareketi şok şeklinde gelen
C/A ile tanımlanan yer 2013 de bitti. Roll Eyes C/A larda neden düştüğümüz pek anlaşılmaz. Fiyat yüksekti filan denir en FAZLA..

C/B ye giden yolda hem a yı hem b yi yaptık. (b olduğunda Mtgox battı).
burada b her nekadar grafikte ani gözüksede çizime sığmadığı içindir genelde b ler sürümcemeli biterler. Yani bi türlü bitmez fikri aşılar.

Şimdi yolumuz C/B ye cıkmak tr ki bende bu 1730 dolar civarı görünüyor.

Ondan sonra olacak hakette bulunmamak gerekir ki sanırım orada Cryptys filan veya benzeri de gümleyecektir.

Bu hareketler tammalanınca TREND diyebileceğimiz çıkış başlamalı ki o artık Allah ne verdiyse hep yukarı gidip nerede duracak bu fikri aşılamalı (Kağıt Paradan bitcoine geçiş Huh??)

Buna dayanakrak yazmıştım.

Bitcoindede hedef 1730 dolares.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
March 17, 2014, 04:01:14 PM

Teknik analiz BTC piyasasında çalışmaz. Mesela 2000 BTC'yi 400 dolardan koydum, hadi bakalım yapın teknik analizi. mjpo'nun keyfi gelip BTC'leri 600 dolardan koyana kadar fiyat 400 dolar. 600 dolardan koyarsa fiyat 600 dolar. Olay bu. Neyin mücadelesini veriyorsunuz?
Katılıyorum.Bunu tahmin etmek sadece geleceği görebiliyorsak mümkündür Smiley
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 17, 2014, 04:10:02 PM

Katılıyorum.Bunu tahmin etmek sadece geleceği görebiliyorsak mümkündür Smiley

Yazmayayım bir şey dedim ama ikinci mesaj durumu perçinledi. Bu söylediğiniz şuna benziyor:

X ülkesi savaş açmaya karar verme kabiliyetine sahipse neden barışı koruyorsunuz?
Hali hazırda elektrik kaçağı olma ihtimali varsa neden sigorta kullanıyorsunuz?
İnsaların hasta olma ihtimali devam ediyor ve neden hala tıp geliştiriliyor?
Zaten ölecekseniz neden işi uzatıyorsunuz?
Super güçler, bilinmeyen güçler, onlar, bunlar varken neden makro ekonomi var? Ütsüne üstlük neden ders olarak okutuyorsunuz?

Uzaaaaar, gider...

Eğer herhangi bir olayı etkileyen argümanlar hakkında yeterince fikir sahibiyseniz (dikkat edin biliyorsanız demiyorum) her türlü konu analiz edilebilir, gerçeği belirli bir oranda yansıtabilecek sonuçlara varılabilir. Başarı oranı kadar önlem alınsa bile sıfır noktasından o oran kadar iyisiniz demektir...

Bu sizin söylediğiniz 600 dolar olayı da bir argüman ve bu olasılık da gayet net biliniyor ve hesaplanabilirliği olumsuz etkilemiyor.
trc
Full Member

Activity: 164
Merit: 100

View Profile WWW
March 17, 2014, 04:40:57 PM

Aslında iki taraf da haklı ama durumu normal analizden uzaklıştıran olay şu; bir sürü şuursuzun elinde zamanında kolay elde edilmiş BTC var bu sazanların profesyonel borsacı gibi davranmasını öngörüp buna göre hesap yaptığınızda yanılıyorsunuz. Adam bakıyor ki durum kötüye gidiyor gibi gözüküyor, keyfine yarayacak kadarını bam bam satıyor hiç düşünmeden. Haydan gelen hesabı. Disiplin yok, prensip yok, ciddiyet yok. O yüzden tutmuyor hesaplar. O yüzden kısa vadede tutmaz diyoruz.

>> nope
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
March 17, 2014, 05:09:32 PM

Aslında iki taraf da haklı ama durumu normal analizden uzaklıştıran olay şu; bir sürü şuursuzun elinde zamanında kolay elde edilmiş BTC var bu sazanların profesyonel borsacı gibi davranmasını öngörüp buna göre hesap yaptığınızda yanılıyorsunuz. Adam bakıyor ki durum kötüye gidiyor gibi gözüküyor, keyfine yarayacak kadarını bam bam satıyor hiç düşünmeden. Haydan gelen hesabı. Disiplin yok, prensip yok, ciddiyet yok. O yüzden tutmuyor hesaplar. O yüzden kısa vadede tutmaz diyoruz.

Baktığınız açı yanlış değil. Hatta tam yerinde bir tespit ve bir argüman. Bakın bu konuda da bir fikrimiz var. Demek ki hesaplara dahil edilebilir.
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
March 17, 2014, 05:13:56 PM

Bir ekonometriste gidin ya da istatistikçiye, hatta ekonomist de olur ve fizikçi bile. Hepsi size aynı şeyi söyler:

"Bana ortam şartlarını, materyal bilgilerini, önceki deneyimleri, istatistiki bilgileri ve hesaba dahil olmasını öngördükleri argümanları verin, şu yanılma payıyla havaya attığınız paranın yazı mı yoksa tura mı geleceğini söyleyeyim."

Sanıyormusunuz ki Cern'de elde edilen sonuçlar 1+1'in 2 ettiği kadar kesin. Veya kuantum fiziğinde kullanılan bir değerin gerçekten o değer olduğunu? Adamlar 60 yıldır deniyorlar. Ellerinde bir sonuç var evet ama sonucun yanında bir de yanılma payı. Yaptıkları tek şey yanılma payını azaltmaya çalışmak. Kimse bir sonuç peşinde değil.

Her durumda, sıfır bilgi sahibi olan adamın kazanma ihtimali olan %50'den daha fazla kazanırlar.

Bahse girerim Smiley

Ben de şunu söylüyorum:

Bu teknik analizleri yapan her kişi, haydi bırakın teknik analizi, matematiği bile, aritmetik ile hareket eden her kişi, "ya ne olacak ki" diyen adama göre %51 ihtimalle daha fazla kazandılar.

Bu konuda da bahse girerim Smiley
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 17, 2014, 05:34:53 PM

analizci arkadaşlara saygım mevcut, benim şahsen kafam basmaz.
yanlız kafamın baştığı bir şey var 19 unda huobi ltc yi ekliyor sadece ekleme haberi 0.0255 leden 0.028 lere taşıdı btc paritesini, bugün 0.028 den alanlar 2 gün sonra minimum 0.030 dan elden çıkarır 0.035 ede kadarda yolu var.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 17, 2014, 09:42:49 PM

hepiniz çok bliyorsunuz tamam.
btc 1$ dan 1000$ a çıkacağını da öngörseydinizde hep birlikte kazansaydık Grin

bu borsada seans durdurma yok, seans yok, seans başı max. ağırlıklı ortalamanın 1.1 katı gibi bir sınırlama yok..yani btc bi yerden gazı aldı mı wınnn gidiyor. tepe noktası neresi olur kestirilemez.aynen ilk cümlemde btc yi yazdığımı gibi.

şu an iyi olan düşmüyor hacim çok değil bunlar iyiye işaret...bakın 1000$ dayken hacim yüksekti, ne oldu:)

durum şu, grafikde yukarı çiz verdimi, yani dirençleri geçtimi  nerede duracağını teknik analiz söylemez. şimdiki direnç 1050$ gibi. geçerse nerede duracak belli değil..bilmem ne dalga analizine göre 1700$ dersiniz dururu durmaz, 1$ dan gelen btc nin piyasası tuttu. dünya uyuşturucu ticaretinin hacmi 400 milyar dolar. 1btc alıp başını 2000-3000$ a giderse belki oradada piyasası tutar bunu bilmeyiz.

bu işler basamak basamak, önce burası bi taban yapacak sonra yukarlar mı yoksa doldur boşalta devam mı benim öngrüm dışında.

çin bi icat çıkarırsa  alır başını gider onu bliyorum...

ziya1453
Full Member

View Profile
March 18, 2014, 08:14:38 AM

analizci arkadaşlara saygım mevcut, benim şahsen kafam basmaz.
yanlız kafamın baştığı bir şey var 19 unda huobi ltc yi ekliyor sadece ekleme haberi 0.0255 leden 0.028 lere taşıdı btc paritesini, bugün 0.028 den alanlar 2 gün sonra minimum 0.030 dan elden çıkarır 0.035 ede kadarda yolu var.

an itibariyle 0.0285 bandı kırıldı yarına 0.03 lar kaçınılmaz, 0.035 ler bile görülebilir. hala çok geç değil.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
March 18, 2014, 08:19:44 AM

Aynı fikirdeyim.. Teknik analiz gibi şeyler insanların aynı yönde karar vermesini sağlar. 1000 kişinin işlem yaptığı bir piyasada 900 kişi fibonacci'ye göre karar veriyorsa ve fibonacci 500$ taban fiyat gösteriyorsa o 900 kişi sayesinde fiyat 500 doların altına inmez. BTC gibi küçük bir piyasada OSMAN abi'nin elinde 10000 BTC varsa, "fibonacci ne lan, s.... bu işi, BTC var bende" deyip bir girer piyasaya, al sana OSMAN indikatörü..

Teknik analiz yaparak; "BTC 2014 sonunda 2000$" olacak diyemeyiz. Çünkü bu piyasanın "OSMAN abi"leri çok fazla..
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
March 18, 2014, 12:55:37 PM

600 $ de direniyor sert düşüş yakındır .
ziya1453
Full Member

View Profile
March 18, 2014, 01:10:32 PM

ltc ye geçen btc lerden o işin sebebi yarın huobi ekleyene kadarda bu kaçınılmaz gibi.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 18, 2014, 01:10:51 PM

btc aşağı gidiyor ama ltc direniyor ltc/btc 0,021 lerden 0,3 lere yaklaştı
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: