Bitcoin Forum
May 01, 2024, 06:12:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bakır Üyelik (Copper Membership) Alma ve Newbie Üyeliğin Bazı Kısıtlarını Aşma  (Read 593 times)
Jhonkar (OP)
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
September 19, 2018, 01:16:56 PM
Last edit: October 09, 2018, 10:46:33 AM by Jhonkar
Merited by gospodin (1), teramit (1), Zz (1), BitcoinTurk (1), MorpheWQ (1)

herkese merhaba,

dün yapılan bir düzenleme ile merit sahibi olamadığım için Jr.Member statüsünden Newbie statüsüne düşen kullanıcılardan biriyim.

şu an artık bunun tartışmasını yapmayı bıraktım çünkü her iki tarafında kendine göre haklı eleştirileri var ve sabahtan akşama kadar bunları konuşsak ta kimseye faydası olmayacak.

bu başlığı açmamın nedeni bu sabah karşılaştığım bir durum ve bunun çözümünü aynı durumda olan arkadaşlar için aktarmak:

sabah forumda post yazmak istediğimde "bu sayfa çalışmıyor. bitcointalk.org şu anda bu isteği işleme alamıyor. HTTP ERROR 500" uyarısı aldım. ilk başta sistemsel bir hata olduğunu yada ban yediğimi düşünürken global forumlara baktığımda dünkü uygulamanın bir devamı olduğunu fark ettim.

şöyle ki, artık farklı bir değişiklik olmadığı takdirde newbie üyeler başlık açamayacak, başlıklara yorum yapamayacak ve herhangi bir üyeye kişisel mesaj atamayacak.

fakat Theymos'un geçen yıl duyurduğu ve bugün uygulamaya koyduğu Bakır Üyelik (Copper Membership) ile küçük miktarda bir BTC karşılığı (0,00208333 BTC) newbie üyeler bakır üyelik edinebilir ve eskisi gibi yorum ve mesaj yazmaya devam edebilirler.

açıkçası böyle bir uygulama yine bir çok kullanıcı tarafından olumsuz yorumlanacaktır ilk başta bende böyle düşündüm çünkü ama artık sızlanmak yerine bazı şartları yerine getirmeye çalışmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. nitekim kural koyucu bizler değiliz, yapılanları eleştirebiliriz ama bunu engelleme veya değiştirme şansımız yoksa bu deveyi gütmemiz gerektiğini düşünüyorum gütmek istemeyenler gitmekte serbest elbette.

çok uzattığımı düşünerek son olarak Bakır Üyelik (Copper Membership)'i nasıl edineceğimizi göstermek istiyorum.

https://bitcointalk.org/index.php?action=credit;promote

bu adrese girip sizin adınıza size özel olarak gösterilen BTC adresine 0,0020833 BTC (yaklaşık 13 dolar) göndermeniz gerekiyor. gönderim yaparken masrafın bu rakamdan düşülmediğine dikkat edin. örneğin ben toplam 0,0025833 BTC transfer yaptım ve bunun 0,0005 BTC'si masrafa kesildi buna dikkat edelim.

transfer işleminiz en az bir onay aldığı anda yukarıdaki adresi yenileyin sayfada yeni bir yazı belirecek ve onun altında bir seçenek çıkacak:

"You are currently wearing your Copper membership"

"Do not wear a paid membership" seçeneğinin üzerine tıklayıp onun altında yer alan "Copper" seçeneğini işaretleyin. hepsi bu kadar.

artık sizde bir Bakır (Copper) üyesiniz.

ileri de merit alır ve üyeliğiniz yükselirse artık Gümüş üyeliğe gerek kalmayacağı için yine yukarıda ki adrese gidip üyeliğinizi "Do not wear a paid membership" şekline çevirmeniz gerekecektir.

verilen meritler için çok teşekkür ederim, açıkçası jr.dan newbieye düşmem, ne olduğunu araştırmam ve böyle bir konu açmam sonucunda bu meritleri kazandım, benim için sonucu hayırlı oldu umarım diğer arkadaşların mağduriyetleri de sona erer bir an önce.

Zz, teramit, MorpheWQ, BitcoinTurk, gospodin emeğe saygınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
1714543974
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714543974
Reply with quote  #2

1714543974
Report to moderator
1714543974
Hero Member
*

Ignore
1714543974
Reply with quote  #2

1714543974
Report to moderator
1714543974
Hero Member
*

Ignore
1714543974
Reply with quote  #2

1714543974
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
sanacaks
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 4

View Profile WWW
September 19, 2018, 07:45:24 PM

Benim merak ettiğim  "Copper Membership" üyeliğinin statüsünün hangi bitcointalk statüsüne denk kabul edileceği. Bazı bounty sitelerinde "Member" üyeye eşdeğer olacağı konuşuluyor.  "Copper Membership" imza karakteri ve diğer haklar bakımından neler sağlıyor arkadaşlar ?

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
brablia
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 1

View Profile
September 19, 2018, 08:00:24 PM
Merited by teramit (1)

Bilgilendirme güzel olmuş. Ama kimsenin BTC yatıracağını düşünmüyorum. İllaki yatıran olacaktır. İstisnalar kaideyi bozmaz. Benim istenen BTC yi yatırmama sebebim;
1- En fazla 1 merit bulup jr member olarak devam edeceğim. "Ki 3 aydır jr memberim hiç faydasını görmedim. Girdiğim imza kampanyaları ya scam çıkıyor ya da jr member hesaba hiç bişey vermiyor. Merit desen bulunmaz hint kumaşı..."
2- Sadece 13 dolar olarak tabir ettiğiniz, az bir miktarmış gibi gösterdiğiniz para şuanın dolar kuru karşısında 81.25 TL ediyor. Bu rakam ise Türkiye şartlarında bir insanın ortalama 1 günlük çalışma bedeli "bu konuda oldukça iyimser davrandım"
3- Yeter artık yabancı platformları desteklediğimiz. "Yerli ve milli duygular... Biri çıksın bu şekilde bir platform kuracağım desin, elle tutulur kanıtlar sunsun herhangi bir karşılık beklemeden gözüm kapalı yollarım o miktarı."
4- Blockchain teknolojisinin temellerini atan satoshi bitcoini icat ederken adeta "Kahrolsun kapitalizm" demiştir. Fakat bitcointalk platformu adeta kapitalizmin bir uygulayıcısıymışcasına yaptığı her güncelleme ve düzenleme de yeni üyelere  her seferinde başka başka engeller çıkarmaktadır.
5- Sunulan sebepler ve gerekçeler çok mantıksızdır. Yapılan düzenlemelerin, kişilerin multi hesap açmasına engel olabilmek ve çöplüğe dönüşen formun kurtarılabilmesi adına yapıldığını savunuyorlar. Buna da bizim inanmamızı bekliyorlar. Forum içerisinde alalen elimde 100 tane üst seviyelerde hesap var diye açılmış onlarca post dururken üstelik...
...
Konuşacak ve söyleyecek çok şey var aslında ama bir konuda çok haklısın. Ne kadar söylesek de aynı tas aynı hamam. Bu diyardan gidemem, şimdilik bu deveyi güdeceğiz mecburen... ama bu şekilde.

★ PRiVCY ➢ Own Your Privacy! ➢ Best privacy crypto-market! ★
✈✈✈[PoW/PoS]✅[Tor]✅[Airdrop]✈✈✈ (https://privcy.io/)
Kayseriligenc
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
September 19, 2018, 10:39:06 PM

güzel konu olmuş gardaşım biz geç duyduk bu  siteyi
her işe geç kaldığımız gibi bu işlere girmeyede geç kaldık
parasında değiliz veririz copperde alırız sorun değil alınır ama
bende bugün mesaj yazamıyodum beyaz ekran oluyodu ama şimdi düzeldi
demekki dediğin gibi değilmiş sistemsel hataymış şimdi yazabiliyoruz allaha şükür
Egeninincisi
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
September 19, 2018, 10:51:40 PM

siz bu şekilde yaptınız sanırım fakat şu anda Jr. Member gözüküyorsunuz. yani copper geride kaldı artık rütbe atladınız anladığım kadarıyla, Hem bunu anlatmak için zahmet edip konu açtınız bir çok kişiye yardımcı olmak adına, hemde bu vesile ile size 2 kişi merit göndermiş ve rütbe atlamış oldunuz, gerçekten sevindirici, demek ki bu forumda gerçekten insanlar emeğe ve paylaşımcı ruha önem veriyor bu çok güzel.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 20, 2018, 09:17:54 AM

Forum merit hesabında bir sıkıntı var. Merit dağılımı hakkında bir güncelleme yapılması lazım. Bazı arkadaşlar Jr. Member para getirmiyo diyor ama iyi bir sezonda o hesaplar çok değerli olabilir. Uzun vadede bence hesap kıtlığı yaşanacaktır. Her gün onlarca hesap ban ya da negatif trust alıyor.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
September 20, 2018, 11:00:23 AM

Benim şahsi görüşüm Btt forumunda merit hakkında kapsamlı bir regülasyona gidilmesi, sistemin artıları eksileri araştırılmalı ve en önemlisi nasıl daha adil bir merit sistemi düşünülmesi için kafa yorulmalı.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
September 20, 2018, 03:38:45 PM

bunun çok adaletsizce olduğunu düşünüyorum ben. aylardır forumda yazanlar, aktif kampanyası olanlar bir çırpıda kapı dışı edildi resmen.
fbmania
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile
September 20, 2018, 04:00:10 PM

Kısmen katılıyorum gerçekten forum yöneticileri de haklı bizler de hakliyiz bunu düzeltmek yada iyileştirmek için biraz zaman verilmesi gerekli tabiki forum yöneticileri de düşünmeleri lazım kurunun yanında yaş olan bizleri de yapmamaları gerekli..
bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
September 20, 2018, 06:13:30 PM

Bir çok kişi Copper Membership için para vermektense o parayla merit satın almayı tercih eder bence. 13 dolar az para değil.
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
September 20, 2018, 07:04:22 PM

merit satın almak daha mantıklı değil mi statüsü belli değil projelerin kabul edip etmeyeceği meçhul hangi amaçla yapılmış anlamıyorum sadece imza giyebiliyorsun o kadar
holdmycoins
Member
**

Activity: 294

View Profile
September 20, 2018, 07:43:34 PM

Başlangıç seviyesi için yararlı bir bilgi. Genelde bounty ya da ann thread için kullanıyor projeler.

karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
September 21, 2018, 10:29:27 AM

merit satın almak daha mantıklı değil mi statüsü belli değil projelerin kabul edip etmeyeceği meçhul hangi amaçla yapılmış anlamıyorum sadece imza giyebiliyorsun o kadar

Genelde yeni ICO için açılmış hesaplar kullanıyor copper rütbesini. Kayıt oldukları zaman newbie oldukları için foruma fotoğraf ekleyemiyorlar. O şekilde açılmış konunun da faydası olmuyor onlara. Onlarda copper rütbesini alarak daha rahat fotoğraf ekliyorlar. Aynı zamanda özel mesaj ve post süreleri konusunda da kısıtlamaları daha da esnetiyor copper

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
Srkndrl83
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 8

View Profile
September 21, 2018, 11:26:21 AM

Choper kullanıcı bountylere katılabiliyormu imza giydiğinde bountyler bunu kabul ediyor mu bu konu kafama takıldı ve açıkcası fazla bilgide bulamadım fakat bilinen bir bounty topluluğunda bu üyelikle imzalar kabul edilmemekte. O bakımdan çok bir faydası yok gibi duruyor sadece yorum ve konu açmakta etkili
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
September 21, 2018, 01:10:15 PM

bu forumun sürekli kural değiştirmesi hakkında ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum, saçma sapan sebeplerden banlanmazsak ona da şükür diycez artık.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
September 21, 2018, 01:19:23 PM

Choper kullanıcı bountylere katılabiliyormu imza giydiğinde bountyler bunu kabul ediyor mu bu konu kafama takıldı ve açıkcası fazla bilgide bulamadım fakat bilinen bir bounty topluluğunda bu üyelikle imzalar kabul edilmemekte. O bakımdan çok bir faydası yok gibi duruyor sadece yorum ve konu açmakta etkili

Bu zamana kadar incelediğim bounty kampanyalarından sadece 1 tanesinde copper üyeliği Jr olarak kabul ediyorlardı. O da son merit kuralı güncellemesinden önceydi. Diğerlerinde bununla ilgili bir açıklama bile yoktu olan da copper'ın normalde hangi üyelikteyse ona göre stake kazanacağını söylüyordu.
aakgezen
Member
**

Activity: 249

View Profile WWW
September 21, 2018, 02:53:36 PM

herkese merhaba,

dün yapılan bir düzenleme ile merit sahibi olamadığım için Jr.Member statüsünden Newbie statüsüne düşen kullanıcılardan biriyim.

şu an artık bunun tartışmasını yapmayı bıraktım çünkü her iki tarafında kendine göre haklı eleştirileri var ve sabahtan akşama kadar bunları konuşsak ta kimseye faydası olmayacak.

bu başlığı açmamın nedeni bu sabah karşılaştığım bir durum ve bunun çözümünü aynı durumda olan arkadaşlar için aktarmak:

sabah forumda post yazmak istediğimde "bu sayfa çalışmıyor. bitcointalk.org şu anda bu isteği işleme alamıyor. HTTP ERROR 500" uyarısı aldım. ilk başta sistemsel bir hata olduğunu yada ban yediğimi düşünürken global forumlara baktığımda dünkü uygulamanın bir devamı olduğunu fark ettim.

şöyle ki, artık farklı bir değişiklik olmadığı takdirde newbie üyeler başlık açamayacak, başlıklara yorum yapamayacak ve herhangi bir üyeye kişisel mesaj atamayacak.

fakat Theymos'un geçen yıl duyurduğu ve bugün uygulamaya koyduğu Bakır Üyelik (Copper Membership) ile küçük miktarda bir BTC karşılığı (0,00208333 BTC) newbie üyeler bakır üyelik edinebilir ve eskisi gibi yorum ve mesaj yazmaya devam edebilirler.

açıkçası böyle bir uygulama yine bir çok kullanıcı tarafından olumsuz yorumlanacaktır ilk başta bende böyle düşündüm çünkü ama artık sızlanmak yerine bazı şartları yerine getirmeye çalışmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. nitekim kural koyucu bizler değiliz, yapılanları eleştirebiliriz ama bunu engelleme veya değiştirme şansımız yoksa bu deveyi gütmemiz gerektiğini düşünüyorum gütmek istemeyenler gitmekte serbest elbette.

çok uzattığımı düşünerek son olarak Bakır Üyelik (Copper Membership)'i nasıl edineceğimizi göstermek istiyorum.

https://bitcointalk.org/index.php?action=credit;promote

bu adrese girip sizin adınıza size özel olarak gösterilen BTC adresine 0,0020833 BTC (yaklaşık 13 dolar) göndermeniz gerekiyor. gönderim yaparken masrafın bu rakamdan düşülmediğine dikkat edin. örneğin ben toplam 0,0025833 BTC transfer yaptım ve bunun 0,0005 BTC'si masrafa kesildi buna dikkat edelim.

transfer işleminiz en az bir onay aldığı anda yukarıdaki adresi yenileyin sayfada yeni bir yazı belirecek ve onun altında bir seçenek çıkacak:

"You are currently wearing your Copper membership"

"Do not wear a paid membership" seçeneğinin üzerine tıklayıp onun altında yer alan "Copper" seçeneğini işaretleyin. hepsi bu kadar.

artık sizde bir Gümüş (Copper) üyesiniz.

ileri de merit alır ve üyeliğiniz yükselirse artık Gümüş üyeliğe gerek kalmayacağı için yine yukarıda ki adrese gidip üyeliğinizi "Do not wear a paid membership" şekline çevirmeniz gerekecektir.

Bilgilendirici başlık için teşekkürler. Ben açıkçası bu tarz satış işlerine girmeyi hiç uygun görmüyorum. 1 merit alacak bile paylaşım yapamayıp böyle kısa yollardan kendini kurtarmaya çalışmak bana pek makul görünmüyor. Forumun devamı için elbette paraya ihtiyaç var ama bunun çıkar amaçlı birileri tarafından kullanılmasının etik olmadığını tek düşünen ben değilimdir umarım. Şu sıralar yoğun çalışıyorum. İleride zamanım oldukça bilgilendirici paylaşımlar yapmak istiyorum.

Not: Bu arada yazının sonunda gümüş değil bakır olacak sanırım. Bir anlık dalgınlık diye tahmin ediyorum.
sawyer1453
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
September 21, 2018, 05:03:08 PM

Bu hesaplar para ediyor mu ki bizden para talep ediliyor ben anlamadım.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 21, 2018, 07:24:51 PM

Siz çok yenisiniz tabi normal Smiley
Sr hesap 500-700 dolar legendary 3000 dolarlara kadar satılıyor Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
mistersehmuz
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
September 23, 2018, 04:54:22 PM
Last edit: September 24, 2018, 02:19:35 AM by mistersehmuz

Siz çok yenisiniz tabi normal Smiley
Sr hesap 500-700 dolar legendary 3000 dolarlara kadar satılıyor Smiley

Ancak bunun çok riskli bir ticaret olduğunu söylemek gerekiyor. Hesap satın alıp hesabını kaybeden birçok posta denk geldim.  Escrow kullanmak şart.

Benim merak ettiğim  "Copper Membership" üyeliğinin statüsünün hangi bitcointalk statüsüne denk kabul edileceği. Bazı bounty sitelerinde "Member" üyeye eşdeğer olacağı konuşuluyor.  "Copper Membership" imza karakteri ve diğer haklar bakımından neler sağlıyor arkadaşlar ?

Copper Membership, imza stilindeki bazı sınırlamaları kaldırıyor  ve Member üye gibi imza kampanyalarına katılabiliyorsun.  Ancak mesaj ve postlarda bulunan süre kısıtlamaları geçerli olmaya devam ediyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: