Bitcoin Forum
April 30, 2024, 01:25:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Platformunun Veliahtı  (Read 1759 times)
brkttlv (OP)
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
September 27, 2018, 07:59:26 AM
Merited by ekiller (1), exturudere (1), Jhonkar (1), Gocu (1)

Merhaba arkadaşlar, son dönemde Ethereum ağında yaşanan olumsuzluklar hepinizin malumu. Özellikle transferlerde yaşanan sıkıntıları çevremde bayağı duyar oldum. Kripto paraların fiyatlarının çok değişken olduğu düşünülürse, işlem hızları gerçekten büyük önem arz ettiğinden bu olumsuzluklar Ehereum platformu için eksi olarak hafızalarda yer ediyor.

Bugüne kadar bir çok başarılı ico gerçekleştirilmiş olsa da, Eth’nin piyasanın 2 numaralı hacmine sahip kripto parası olsa da çok yakın bir zamanda olmasa da şahsi fikrim zaman içinde yavaş yavaş Ethereum’un tahtı sallanacak ve yerini farklı bir platforma bırakacaktır. Peki hangisine?
Rakip platformların avantajlarına bakalım.

NEO PLATFORMU
•   Neo platformunda akıllı bir ekonomi oluşturarak tüm varlıkların dijital bir kimliğe sahip olması hedefleniyor.
•   Ethereum platformunun aksine bir çok programlama dilini destekleyerek yazılımcılara kolaylık sağlanıyor.
•   Transfer süresi olarak Ethereum’un ağına göre çok daha hızlı.
•   Madencilik yapılmıyor ve onay süreleri madenciliğe bağlı değil.
•   Neo ağında işlem ücreti uygulanmıyor.
•   Akıllı kontratlarda yakıt olarak Gas tokeni kullanılıyor ve Gas tokeni Neo sahiplerine hesaplarında tuttukları Neo oranınca dağıtılıyor.
•   Neo ağına ne kadar fazla varlık kaydedilirse Neo sahipleri o kadar yüksek Gas kazanıyor.
•   Neo platformunda POS/POW protokolleri yerine  “Delegeated Byzantine Fault Tolerance” protokolü kullanılıyor.
•   Neo platformunda Fork yapısı önlenerek stabil bir platform hedefleniyor.

EOS PLATFORMU
•   Eos platformu uygulama geliştiricileri için merkezsiz bir platform yaratmanın hedeflendiği bir platformdur.
•   Akıllı sözleşmeler ile çalışır uygulama geliştiricileri akıllı kontrat yazmak zorunda değillerdir platformun akıllı kontratlarıyla beslenebilirler.
•   Eos platformunda işlem masrafı yoktur Eos platformu üzerinde uygulama geliştirmek için her hangi bir ücret ödenmez.
•   Eos ağında onay süreci madencileri bağlı olmadığından madenciliğin getirdiği dezavantajlar yoktur.
•   Eoz yazılımı ile uygulama geliştiricileri hesap sahibi olabilir kimlik doğrulaması yapabilir ve uygulama programlayabilirler.
•   Platform kullanıcılar için kullanışlı bir web araç takımına sahiptir.

KOMODO PLATFORMU
•   Komodo platformu Zcash’ten fork edilmiştir.
•   Platformda “Delegated Proof of Work” (dPow) protokolü kullanılır.
•   Komodo platformunun geliştiricileri dünya çapında bir şifreleme ekibinden oluşmaktadır ve platformun en büyük özelliği gizlilik ve anonimliktir.
•   Para transferlerinde takip edilmek istemeyenler için birebir bir platformdur.
•   Komodo platformu Zcash ekibinin geliştirdiği “Zero Knowledge Proof” teknolojisine dayanmaktadır.
•   Ağ üzerinde işlemler gizli yapılırsa blok zincirde alıcı ve göndericiyi kimse göremez şeffaf işlemlerde ise alıcı ve gönderici ağ üzerinde izlenebilir olurlar.
•   Güvenlik konusunda ise “Notary Nodes” isimli bir sistem ile muhtemel saldırılar ve zincir üzerindeki tutarsızlıklar tespit edilebiliyor.

STELLAR PLATFORMU
•   Stellar platformu daha çok finans sektörü üzerine çalışmalar yapılan bir platform olarak geliştirilmiştir, zaman içinde proje geliştirmeleri içinde kullanılır hale gelmiştir.
•   Komplex olmayan uygulamalar Stellar platformunda akıllı kontratlar ile geliştirilebilir.
•   Stellar ekibince geliştirilen “Stellar Consensus” Protokolü (SCP) kullanılır.
•   SCP protokolü işlem doğrulaması için madencilik kullanımını ortadan kaldırmıştır.
•   Stellar ağındaki işlemlerde onay sürelerini 3 ila 5 saniyeye kadar düşürülüyor.
•   Stellar platformu açık kaynak kodlu bir yazılımdır.
•   Stellar platformu saniyede binlerce işleme izin vererek Ehereum platformunun önüne geçiyor.
•   Ethereum platformuna göre ağ üzerindeki işlemler için gerekli işlem ücretleri çok daha düşük.

Burada daha çok rakip platformların Ethereum platformuna göre avantajlarına bakmış olsak da tabi ki Ethereum ağının da bu platformlara karşı avantajları mevcut fakat gözlemim rakip platformlar kendini çok daha hızlı geliştirmeye çalışıyorken Ethereum ekibi bu konuda daha yavaş kalıyor gibi. İncelediğim platformlar arasında kişisel fikrim ise Neo platformunun bir adım önde olduğu ve Ethereum’un en güçlü rakibi olduğu yönünde.
Peki sizin konu hakkında ki fikriniz nedir?

In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
September 27, 2018, 08:02:16 AM

ethereum kolay kolay tahtını bırakmazda bana göre ethereumdan sonra gelen gözde coinlerden biri neo ben yatırımlarımı genelde neo ve ethereum üzerine yapıyorum.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
September 27, 2018, 08:13:07 AM

Matrix Platformunu görüyorum bu hususta. Bu platformaların tamamı aşağı yukarı aynı işlevsellikte olurken .matrix buna ek olarak platformdaki işlemleri yapay zeka ile denetliyor. Bu da olası tehlikeli veya normalin dışında işlemleri ayırt ederek onaylanmasına engel oluyor. Boylelikle daha güvenli bir platform haline geliyor. Bu platforma Blockchain 3.0 deniyor.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 27, 2018, 08:13:57 AM

ethere alternatif olmak için kırık fırın ekmek yemeleri lazım, kısa dönmede etherdeki tüm olumsuz haberlere rağmen rakip göremiyorum hiçbirini, zaten ether pos sürecini sorunsuz atlatırsa rakipleri ile arayı iice açacaktır
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 27, 2018, 08:24:33 AM

Öncelikle oyum hala ETH ve sonrasında NEO'dan yana onu birkere belirteyim.

Ayrıca listenize ekleme yapmanız lazım. Komodo ve Stellar da çıkabilir.

- ICON
- LISK
- VECHAIN
- MAN
- WAN
- STRAT
- WAVES

Hangisi pastadan pay alır, hangisi alamaz kestirmek çok zor. Ancak platformlar arasında da ciddi bir rekabetin ortaya çıktığı bir gerçek. 
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
September 27, 2018, 08:25:04 AM

Teoride bir çok projenin artı yanları var ama iş icraata geldiğinde bir çok problem çıkabiliyor; nitekim EOS kendi mainnetine geçtiği ilk haftada problemler yaşamıştı ve halen yaşadığı söyleniyor. Çoğu proje deneysel olduğu için bu tarz problemler çıkacaktır ama Ethereum halen altcoin piyasasının lideri konumunda ve bence bir biraz daha bu konumunu koruyacak.
bitpazari
Hero Member

Merit: 519

View Profile
September 27, 2018, 08:25:07 AM

Artıları olduğu kadar mutlaka eksi yönleri de vardır bence onları birlikte değerlendirmeliyiz sadece üstünlüklerine bakarak tamam bu proje kripto daha iyidir diyemeyiz. Artıların olması da yetmeyecek gibi duruyor çünkü bir topluluk varsa ve güçlüyse benimsenmişse terk edip başka platforma geçmek için ciddi çalışmalar yapmaları gerekiyor. Bitcoin nasıl ki ilklerden ethereum da ilklerden rakiplerinin artılarından ziyade ethereum 2 yıl daha gelişme olmadan gitmiş olsaydı unutulurdu ancak rakipleri de yeni yeni geliyor. Ethereum'un en büyük kozu bence mining olmasıydı kalıcı olarak POS geçişi olursa fiyat olarak düşüş olur ve yatırım olarak değer kaybeder. Matrix AI POS+POW olarak geliyor rakiplerinin arasına kesinlikle girecek kendini gösterecek teknolojiye fazlasıyla sahip, ICO başlatmak için programlama yapmamıza bile gerek yoktur. Bugünlerde kapalı testnet olacak bakalım .  
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
September 27, 2018, 08:27:36 AM

Ethereum ağı kendine doğru düzgün bir güncelleme yapamadan maalesef birşey olacak gibi görünmüyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 27, 2018, 08:37:10 AM

ethereumdan ötesi yalan bana göre. tamam diğerleri de iş yapar artar azalır iyi bir platform olur mutlaka ama ethereum bir başka. bir platformun geleceğini geçmişinde yaşadığı sıkıntılar belirler. ethereum çok kez sıkıntı yaşadı, gerek kontrat açıkları gerek hack olayları vs, herbirinden sıyrıldı çıktı. özellikle geçen yılki parity kontratlardaki açık sayesinde milyon dolarlar ico kontratlardan çalınmaya başlamışken ethereum whitehat grubu tarafından açık tespit edilen kontatların büyük bir çoğunluğuna erişip bakiyeleri güvenli kontratlara almışlardı. bence bu olay kolay kolay şahit olabileceğimiz birşey değil.
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
September 27, 2018, 11:23:55 AM

listedeki sistemlerin tümünü incelemiştim. ethereum gibi halka yayılabilecek bir platform şu anlık EOS ve cardano görünüyor. Stellar şirketlerde, komodo gelişi güzel gençlerin elinde yetersiz sistemler
brkttlv (OP)
Jr. Member
*

Merit: 9

View Profile WWW
September 27, 2018, 04:14:06 PM

Öncelikle oyum hala ETH ve sonrasında NEO'dan yana onu birkere belirteyim.

Ayrıca listenize ekleme yapmanız lazım. Komodo ve Stellar da çıkabilir.

- ICON
- LISK
- VECHAIN
- MAN
- WAN
- STRAT
- WAVES

Hangisi pastadan pay alır, hangisi alamaz kestirmek çok zor. Ancak platformlar arasında da ciddi bir rekabetin ortaya çıktığı bir gerçek. 

Vakit buldukça bunları da incelemeye çalışacağım fakat Waves konusunda pek emin değilim. Waves'ten olmaz gibi sanki.
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
September 27, 2018, 04:25:50 PM

ethereum platformu sanmıyorum kolay kolay diğerlerine karşı ezileceğini. diğerleri belki daha çok değerlenebilir ama eth kadar sanmıyorum . ama bu piyasada gene belli olmuyor

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
etkisizeleman
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
September 27, 2018, 04:28:47 PM

raven gelecek yakında raveni hesaba katmamışsınız ravene altcoinlerde etherden daha güvendiğim coindir elimde 15k civarı mevcut çok yok ama olsun hiç olmamasından iyidir.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
September 27, 2018, 04:46:41 PM

stellar çok kullanışlı hemende geliyor mübarek bide orda sunulan tokenler direk exchangede satabiliyosun şahsen çok sevdim . eosdan umutluyum ayrıyetten uzun zamandır tutuyorum 20dolarlardan satmadım bi dha cıksın bi daha satmam .!

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
September 27, 2018, 04:50:46 PM

Tanınmışlık olarak daha ilerde olduğu için ethereum bu hususta her zaman ilk sırada olacaktır tahminimce. Tabi ilerde çok daha kaliteli bir coin platformu çıkar onu bilemeyiz.

mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
September 27, 2018, 04:54:35 PM

Raven kesinlikle gözardı edilmemeli.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
September 27, 2018, 05:23:37 PM

Ethereumun tek bir veliahtı değilde bir kaç platform paylaşacaktır hacmini. Bunlar Stellar, Neo ve EOS olacak bana kalırsa ve benim favorim Stellar bu platformlar arasında. Ethereum ağında en son ne zaman sıkıntısız token gönderebildiğimi unuttum kan kaybediyor artık.

Bitcoin / Ethereum / Monero
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
September 27, 2018, 05:25:45 PM

Wanchain var ethereumdan forklanmış ve en az ether kadar başarılı olabilecek bir proje. Bir ara epey birşey kurcuklamıştım wanchain hakkında ama piyasayla birlikte onunda suyunu sıktılar o ayrı konu
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
September 27, 2018, 05:55:27 PM

yıllardır bitmedi gitti şu tartışmalar ve bitecek gibide görünmüyor.etheri tahtından edecek coin şimdilik yok ileride de yerini kolay kolay kimseye kaptıracağını düşünmüyorum tabi ekip sağlam çalışmaya devam ederse.ama bahsedilen rakiplerin fiyatı nispeten ucuz olduğu için etherden fazla kazandırabilirler
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
September 27, 2018, 06:28:05 PM

Eth platformuna rakip olarak gösterilen bu coinler şu ana kadar neyi başardılar. Benim incelemelerim doğrultusunda holocoin dışında Eth'ye rakip olabilecek bir coin tanımıyorum. En baştaki listeye holocoini de ekleyelim lütfen mümkünse.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: