Bitcoin Forum
May 25, 2024, 07:08:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Borsa Mağduru Olmamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler  (Read 335 times)
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
October 02, 2018, 09:50:22 AM

Bu konuda sıkıntı çekenlere geçmiş olsun. Böyle büyük bir borsanın sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Tekrar düzeleceğini düşünüyorum. Umarım paranıza en kısa zamanda kavuşursunuz.

batuhantstknn
Member
**

Activity: 566
Merit: 29

View Profile
October 02, 2018, 09:55:05 AM

Eğer Binance üzerinde işlem yapıyorsanız ve daha yeni/orta seviye bir yatırımcı iseniz kesinlikle botsuz girmeyin, bütün paranızdan olursunuz saniyeler içinde.

Community & Social Media Manager
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
October 02, 2018, 12:24:58 PM

Türklerin fazla sayıda olduğu bir siteymiş maalesef parası kalan çok kişi var, ödeneceğini düşünüyorum ama bekletecek. Çok reklamı döndü katılmıyorum bu tür borsalara, az olsun temiz olsun benim olsun diyerek, genelde büyük borsalarda işlem yapıyorum, tabiiki tokenlerin çoğu ledgerde.
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
October 02, 2018, 07:34:14 PM

Benim de başıma geldi saçma sapan bir şekilde saçma sapan bir borsa da ufakta olsa 150$ tokenim borsayla beraber uçup gitti. forkdelta bile hacimsiz olsada bence bir çoğu borsadan daha sağlam en yakın zamanda yüksek hacimli dex borsaları piyasada olmalı.
casty3000
Full Member

Activity: 532
Merit: 100

View Profile
October 02, 2018, 09:41:01 PM

Güvenilir olmayan borsalarda çokta fazla işlem yapmamaya gayret edin. Eğer çok mecbur kalırsanız da tokenlerinizi direkt olarak ordan çekin. Bu tarz mağduriyetler bu sektör geliştikçe daha da fazla yaşanmaya başlayacak.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
October 02, 2018, 10:04:03 PM

Arkadaşlar merhaba,

Benim de işlem yaptığım 1 Broker bu gece SEC tarafından engellendi. Şuan işlem yapılamıyor ve içerdeki paranızı çekmeye de müsade etmiyor. Yapılacak açıklamalar için https://1pool.ltd/ sayfasını takip etmekte fayda var. İçeride yaklaşık 175$ param olduğundan ben de beklemekteyim. KYC yapmayan borsalar için bu risk her zaman var malesef.

Bir sabah uyandığınızda sizin işlem yaptığınız borsanın da benzer durumla karşılaşabileceğini aklınızdan çıkarmayın derim.

Bu durumu önceden de öngördüğüm için kendi uyguladığım 4 maddelik bir tavsiye listem var. Sizlerin de bu uyarılara dikkat etmesini tavsiye ederim. Ayrıca bunlara ek tavsiyeleriniz/tecrübeleriniz varsa da payşalmanızı rica ederim.

1. Borsalarda tutacağınız miktar, kaybettiğinizde çok fazla canınızı yakacak kadar olmamalı. Çünkü bir çok borsa bu tür SEC engellemelerine ve hack olaylarına çok müsait durumdalar. Son zamanlarda her hafta bir yerlerde bir borsa hackleniyor. 1Broker olayında benim durumumda gözüktüğü üzere, yaklaşık 175$ paramı alıp alamayacağım veya ne zaman alacağım belli değil.
2. Mümkünse paranızı/coinlerinizi birkaç parçaya ayırarak farklı borsalara aktarın. 1 tanesinde sorun olması durumunda diğerlerindeki paranız güvende olacaktır.
3. Yüksek miktarlarla işlem yapıyorsanız, çok uzun vadeli işlem yapmadan, gün sonunda coinlerinizi donanım cüzdanınıza taşımanızda fayda var. Yüksek miktarda coininiz varsa ve donanım cüzdanınız yoksa bence yanlış yoldasınız demektir.
4. Mümkün olduğunca merkezsiz borsaları kullanmaya özen gösterin.
Gerçekten insan ne yapacağını bilemez böyle durumlarda. Kripto para borsaları manüplasyona açık olmaları, yüksek volatilite gibi büyük riskler barındırmasının dışında güvenlik meselesi belki de en büyük handikapı...
creafik
Jr. Member
*

Activity: 114
Merit: 1

View Profile
October 03, 2018, 10:31:49 AM

İnşallah paranızı geri alabilirsiniz. Zor bir durum parayı almak meşakatli olacaktır. Bizde bakmayı düşünüyorduk bir kaç arkadaş kısmet değilmiş diyelim.
bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
October 11, 2018, 09:04:34 PM

Ben bugün paramı geri çektim. Emir verdikten sonra yaklaşık 3 saat sürdü BTC'nin cüzdanıma geçmesi. Hepimize geçmiş olsun. https://1broker.io/trade/ sayfasından çekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
October 12, 2018, 08:06:25 AM

Rüştünü ispat etmiş somut bir merkezi olan müşteri hizmetleriyle iletişime geçmenin kolay olduğu borsaları tercih edin ağrısız başınızı ağrıtmayın.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
October 12, 2018, 08:08:17 AM

orta ve uzun vade coinlerimi ledgerda tutuyorum ve genelde bilinen eski borsalardan işlem yapıyorum mecburen küçük borsalarda işlem yapıyorsam da çok az miktarlar yapıyorum çünkü bir kere başıma geldi borsa kapandı ve parayı çekemedim.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
October 12, 2018, 11:20:08 AM

Borsaların açıkları beni her gün endişeye sevk ediyor bir anda tüm paranı kaybetme korkusu kripto para ticaretine minimum para ayırmamın nedenlerinden biri. Borsa mağduru olmamak için dikkat edin.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
October 13, 2018, 12:26:51 PM

Bu piyasada birşeyleri kestirmek gerçekten zor binance diyoruz ama yarın öbür gün o bile hack yuzunden insanları mahvedebilir zamanında mtgox yapmadımı veya başka büyüklerinde başına gelmedimi
svdtpl
Member
**

Activity: 276
Merit: 10

View Profile
October 13, 2018, 02:14:11 PM

valla kaliteli borsayı seçeceksin arkadaş yoksa başına birsürü bela alıyosun o da yazık oluyor gerçekten o yüzden beklemek en mantıklısı diye düşünüyorum.

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: