Bitcoin Forum
June 19, 2024, 03:12:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Dünya Krizi Kripto Paraları Uçurur Mu?  (Read 1171 times)
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
October 21, 2018, 06:15:07 PM

Olabilir çünkü dikkat edin kriz olan tüm ile ülkeler kripto paralara yöneliyor.Belki de kurtuluş olarak bunu görüyorlar.Venezuella en iyi örnek.Türkiyede de durum aynı,ekonomik sıkıntılar çok fazla ve piyasaya akan birçok Türk var

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
October 21, 2018, 06:16:09 PM

"dolar düşerse ne olur?" altın yükselir baba Grin
videoda DCG yatırım diye bir firmadan ve bu adamların kripto piyasasında yaptığı yatırımlardan bahsediyor arkadaş. forumda başka şirketlerin yatırım yapmış olduğu kripto paraları gösteren güzel bir excel tablosu da vardı. ilginç bilgiler. son olarak da hocam videonun altına keşke okuduğunuz makalenin linkini de ekleseydiniz: https://medium.com/@cemilturun/bitcoin-bir-cypherpunk-giri%C5%9Fimi-de%C4%9Fil-miydi-ne-ara-fedin-arka-bah%C3%A7esi-oldu-4682ac69b4de
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 971
Merit: 292

View Profile
October 21, 2018, 06:20:30 PM

Dünya genelinde mali bir kriz olsa kriptoparalar asla değer kazanmaz. Aksine daha da değer kaybedeceğini düşünüyorum.

.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 21, 2018, 06:21:59 PM

Bence uçurmaz. Geçtiğimiz aylarda aslında örtülü bir kriz yaşandı. Dünya genelinde USD çok hızla değer kazandı. Bu konuda payına en çok artış düşenlerden birisi maalesef bizdik. Gördük ki bu ortamda sadece sorun yaşayan ülkelerde para kritpolara akmaya başladı. Örneğin Venezuela. Venezuela'da para çok hızlı bir şekilde değer kaybı yaşamaya devam ediyor. Ancak böyle bir ülkeden gelecek destek kriptoyu uçurmaz. USD kullananan ülkeler ise ellerinde sürekli değerlenen bir para varken bu parayı, kriptoya akıtmaz. Aksine Dolar'da beklemeyi tercih eder. Ben olsam öyle yaparım.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
October 21, 2018, 06:39:54 PM

Bence uçurmaz. Geçtiğimiz aylarda aslında örtülü bir kriz yaşandı. Dünya genelinde USD çok hızla değer kazandı. Bu konuda payına en çok artış düşenlerden birisi maalesef bizdik. Gördük ki bu ortamda sadece sorun yaşayan ülkelerde para kritpolara akmaya başladı. Örneğin Venezuela. Venezuela'da para çok hızlı bir şekilde değer kaybı yaşamaya devam ediyor. Ancak böyle bir ülkeden gelecek destek kriptoyu uçurmaz. USD kullananan ülkeler ise ellerinde sürekli değerlenen bir para varken bu parayı, kriptoya akıtmaz. Aksine Dolar'da beklemeyi tercih eder. Ben olsam öyle yaparım.
başlıkta yaşanacak olan küresel bir krizden bahsediliyor. 2008 krizini düşünecek olursak dolar o kadar da canlı değildi.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
October 21, 2018, 08:52:43 PM

Herkes dünya krizi kriptonun sonu olur diyor; fakat bence asıl öyle zamanlarda kullanılmaya başlanır. Tabi o devirde de altın madeni değerinde bir şey olur halkın gözünde o ayrı konu
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
October 21, 2018, 09:17:18 PM

Sanmıyorum belki ters tepki bile yapabilir zaten usdnin bir karşılığı yok bu gidişle dünya ekonomik krizine koşarak gidiyoruz kripto dünyası hiç yoktan sınırlandırılabilir miktar bakımından...
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
October 21, 2018, 10:39:35 PM

İçinde bulunduğumuz kriz daha çok doların dünya üzerindeki hakimiyeti temelinde gerçekleşiyor ve bu sebeple dünya yeni bir uluslararası para birimi arayışı içerisine girmiş durumda. Krize bu temelde baktığımızda bu arayışın blockchain teknolojisi ile sonlanacağı düşüncesini ben de paylaşıyorum. İleride ne olacağını yaşayıp göreceğiz.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
October 21, 2018, 10:56:29 PM

doların düşmesi bile kripto para piyasasını etkilerken kriz ortamında kripto paraların uçması biraz hayal ürünü gibi geliyor bana kriz ortamında insanlar yatırım yapmayı neden düşünsünler ki?
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
October 21, 2018, 11:01:58 PM

Öyle bir kriz olduğunda sermaye sahipleri paralarını muhafaza edecek güvenli bir liman ararlar. Bu limanı kripto paralarda buluacaklarını düşünürlerse neden olmasın?

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
October 21, 2018, 11:06:14 PM

Para sahipleri neden kripto paralara güvenip para yatırsın daha güvenli yere yatırım yapar diyen arkadaşlar bu paraları da onlar kontrol ediyor zaten. Neden yatırım yaparlar sorusuna gelince, paralarını katlamak için derim.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
October 21, 2018, 11:24:18 PM

Yeni bir ekonomik düzen kurulacağının sinyalleri epey belirginleşmeye başladı. Bu durumunun ilk alternatifi de kriptoparalar gibi gözüküyor. İlk etapta uçmaktan ziyade belkide mevcut alım gücünü korumak için tercih ediecek
sanatsanaticindir12
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile
October 22, 2018, 07:50:41 AM

Deprem olan bölgelerde evlerin ucuzlaması gibi düşünebiliriz bu durumu,gerçekten artış olacaktır.O zaman bu işlere yatırım yapabilecek parası olanlar yatırımlarını gerçekleştirirse iyi paralar kazanabilrler.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
October 22, 2018, 12:44:15 PM

bunu daha önce hiç deneyimlemedik. ama ipuçlarını geçtiğimiz haftalarda gördük. abd, asya, türkiye işte tüm borsalar düşerken, ne hikmetse kripto borsaları da düşüşe geçmiş. bunu imf raporuna bağlayanlarda var. kısacası net değil. önce bir kriz gelsinde, paralar kriptolara akacak olursa zaten bunu fark ederiz.

triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
October 22, 2018, 12:53:12 PM

Sanmam ben olsam krizde gider altın alırım en sağlam yatırım araçlarından birisi büyük yatırımcının etf gibi onaylar gelmedikce bitcoin veya altcoınlere gireceğini düşünmüyorum açıkcası
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 22, 2018, 01:04:25 PM

bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. özellikle iktisat ekonomi alanında bilgi sahibi olan bunun yanında güncel teknolojik akımları ve bu piyasayı takip eden biri öngörüsü ile bir değerlendirmede bulunsa harika olurdu bence

ha bir de bu soruyu cevaplarken bizim gibi ülkeler değil de gelişmiş ülkelerin ne yapacağı konusunda yorumlarsa dahi iyi olur
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
October 22, 2018, 02:32:24 PM

Kriz olursa bence kripto paralar yükselir. insanlar bankalardan paralarını çekmek zorunda kalacaktır ve alternatif yatırım kaynakları arayacaktır bu da bitcoin'in işine gelir.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
October 22, 2018, 02:35:20 PM

Mevcut krislerde henüz bir yanısma olmadı orta veya uzun vade düşünütsek etkisi ancak o zaman belli olacaktır.

pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562
Merit: 251

ALCEDO

View Profile
October 23, 2018, 07:14:19 PM

Global borsalarda yaşana belirsizlikler paranın kripto borsalarına veya OTC piyasasına gitmesini sağlar. Dünya krizi bizim için hacim ve market büyümesi anlamına gelir. Bitcoin yorumları Apple gibi sakin fiyatın olduğu şeklinde son haftada.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
October 23, 2018, 07:25:18 PM

Kripto paraların artması için dünya krizini bekleyeceksek ölmüşüzde ağlayanımız kalmamış demektir Cheesy. Şaka bir yana dünya krizinde kripto paralar elbette değerlenebilir fakat asıl en eski yatırım aracı olan altın uçuşa geçecektir global bir krizde bana kalırsa.

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: