Bitcoin Forum
April 20, 2024, 02:02:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: SONRADAN KURAL DEĞİŞTİREN PROJELERİ MİMLİYORUZ.BU SAHTEKARLIKTIR.  (Read 1001 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 18, 2018, 11:07:35 AM
Last edit: November 18, 2018, 11:48:37 AM by dannybrown

Bitcointalk gibi ciddi bir platformu kandırıp.bizleri kullanıyorlar.
Arkadaşlar theymosu tanıyan veya moderatörlerle bağlantısı olanlar var ise bu derdimizi duyurun bu arkadaşlara.
Yeni şerefsizlik bu oldu çünkü.Bedavaya her türlü platformda reklam yaptırıyorlar.Sürekli süre uzatıyorlar ama hiç ortada olmayan kyc için birden zorunluluk getiriyorlar.
Yani en başta belirtenlere lafım yok ama sonradan şart koşanların direk konuları scam ile yaftalanmalı.theymos ve moderatörler tarafından banlanmalılar.
Kyc isteyen bir proje asla iyi reklam yapamaz.bu sahtekarlığa dur demeliyiz.
Elini kolunu sallayan proje çıkarıyor.ödül dağıtmamak içinde son gün kyc diyor.
BOŞ BOŞ KONUŞACAKLAR YORUM ATMASINLAR.İŞE YARAYACAK İNSANLAR MODERATÖRLERLE İLETİŞİME GEÇSİNLER.BURAYA GELİP SONRADAN KYC GETİRİLEN PROJELERİ SAVUNMAYIN.ÖZELDEN DE YAZMAYIN.

Jinbi- sürekli süre uzattılar (aylarca) son hafta  kyc zorunluluğu getirdiler.(önceden kyc yapılmayacağı söyleniyordu)
SWIPE-sürekli süre uzattılar (aylarca) bounty bitmesine son 2 gün kala bir uygulama indirmeyi zorunlu kıldılar.Uygulamaları çalışmıyor ve telegram adresine bağlanmıyor.
1713578564
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713578564
Reply with quote  #2

1713578564
Report to moderator
1713578564
Hero Member
*

Ignore
1713578564
Reply with quote  #2

1713578564
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713578564
Hero Member
*

Ignore
1713578564
Reply with quote  #2

1713578564
Report to moderator
yenilmez86
Member
**

Activity: 1254
Merit: 43

View Profile
November 18, 2018, 11:37:09 AM
Merited by dannybrown (1)

1- Bounty 7 aydır devam ediyor ama daha presale tarihi bile belli değil. Ne zaman bounty bitiş ve dağıtım zamanını sorsak cevap bile veremiyorlar. Media Protocol - https://bitcointalk.org/index.php?topic=3397199.0
2- Aynı şekilde 7 aydır devam eden bir başka bounty, zar zor presale tarihi belirlemişler (Kasım) ama bounty bitiş veya mainsale hakkında hiç bir bilgi HALA yok. Zero Carbon - https://bitcointalk.org/index.php?topic=3406822.0
3- 7.5 ay sonunda zor zor presale başlattılar. Ico ve bounty bitiş tarihlerinden tabiiki de hiç bir haber yok. Noizchain - https://bitcointalk.org/index.php?topic=3645663.0
4- 5 aydır devam eden ama başlangıçta sadece 4 hafta süreceğini belirtmiş bir bounty. Henüz ico ve bounty bitiş tarihi bile belli değil ve kendileri de ne olacağını bilmiyorlar. Heroic - https://bitcointalk.org/index.php?topic=4511192.0
5- 6 ay sonunda bounty bitirilmesine karar verdiler ama 1 ay geçmiş olmasına rağmen daha spreadsheet ve dağıtım tarihi belli değil. Ayrıca henüz privatesale aşamasına yeni başladılar, mainsale ve bounty dağıtımı hakkında tek bilgi yok. Buddy - https://bitcointalk.org/index.php?topic=4258059.0
6- 5 aydan fazla süren bounty kampanyasını bir şekilde bitirebildiler ama iş ödül dağıtımına gelince spreadsheet'te hesaplanan tokenlerin 1/10'unu gönderdiler. Yumerium - https://bitcointalk.org/index.php?topic=4465888
7- Plaza, Reos, Cryptoflix, Realista, Sendy gibi Sylon'un yönettiği hiç bir bounty neredeyse üzerinden yıl geçmesine az zaman kalmış olmasına rağmen tokenleri göndermedi.

Yukarıdakiler daha sonradan kyc ister mi veya başka tür bir kurnazlık yapmaya kalkar mı bilmiyorum. Ama bir çoğu sürekli bir şekilde bountyleri uzattılar (aylarca) ve daha da kötüsü bir çoğunun ne zaman biteceği veya ico tarihinin zamanı hiç bir şekilde bilinmiyor; kendileri de bilmiyor. Sürekli erteleme ve sürekli dediklerini yapamama durumları bana göre "sonradan kural değiştirme" olduğundan burada paylaşma gereği duydum.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 18, 2018, 11:48:09 AM

1- Bounty 7 aydır devam ediyor ama daha presale tarihi bile belli değil. Ne zaman bounty bitiş ve dağıtım zamanını sorsak cevap bile veremiyorlar. Media Protocol - https://bitcointalk.org/index.php?topic=3397199.0
2- Aynı şekilde 7 aydır devam eden bir başka bounty, zar zor presale tarihi belirlemişler (Kasım) ama bounty bitiş veya mainsale hakkında hiç bir bilgi HALA yok. Zero Carbon - https://bitcointalk.org/index.php?topic=3406822.0
3- 7.5 ay sonunda zor zor presale başlattılar. Ico ve bounty bitiş tarihlerinden tabiiki de hiç bir haber yok. Noizchain - https://bitcointalk.org/index.php?topic=3645663.0
4- 5 aydır devam eden ama başlangıçta sadece 4 hafta süreceğini belirtmiş bir bounty. Henüz ico ve bounty bitiş tarihi bile belli değil ve kendileri de ne olacağını bilmiyorlar. Heroic - https://bitcointalk.org/index.php?topic=4511192.0
5- 6 ay sonunda bounty bitirilmesine karar verdiler ama 1 ay geçmiş olmasına rağmen daha spreadsheet ve dağıtım tarihi belli değil. Ayrıca henüz privatesale aşamasına yeni başladılar, mainsale ve bounty dağıtımı hakkında tek bilgi yok. Buddy - https://bitcointalk.org/index.php?topic=4258059.0
6- 5 aydan fazla süren bounty kampanyasını bir şekilde bitirebildiler ama iş ödül dağıtımına gelince spreadsheet'te hesaplanan tokenlerin 1/10'unu gönderdiler. Yumerium - https://bitcointalk.org/index.php?topic=4465888
7- Plaza, Reos, Cryptoflix, Realista, Sendy gibi Sylon'un yönettiği hiç bir bounty neredeyse üzerinden yıl geçmesine az zaman kalmış olmasına rağmen tokenleri göndermedi.

Yukarıdakiler daha sonradan kyc ister mi veya başka tür bir kurnazlık yapmaya kalkar mı bilmiyorum. Ama bir çoğu sürekli bir şekilde bountyleri uzattılar (aylarca) ve daha da kötüsü bir çoğunun ne zaman biteceği veya ico tarihinin zamanı hiç bir şekilde bilinmiyor; kendileri de bilmiyor. Sürekli erteleme ve sürekli dediklerini yapamama durumları bana göre "sonradan kural değiştirme" olduğundan burada paylaşma gereği duydum.

Bilgilendirmelerin için teşekkürler hocam.Böyle bir konuyu globalde açmak lazım aslında.Oradan da her yere ulaşıp bu parazitleri temizlemek lazım artık.Eskiden ponzi siteleriyle milleti dolandıranlar şimdi coin çıkarıp kyc isteyip milletin bilgilerini çalarak onları satarak insanları dolandırıyorlar.emeklerini sömürüyorlar.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 18, 2018, 12:15:04 PM

Bide parti parti devam eden icolar bountyler var bunların bi kaçına denk geldim bunlardan biri miracle tele aylar önce bounty yapıp becerememiş olsa gerek ki tekrar yaptılar ve şuan devam ediyor sanırım

Aylar önce https://bitcointalk.org/index.php?topic=3383595.0

Yenisi https://bitcointalk.org/index.php?topic=5030720.0
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
November 18, 2018, 12:28:56 PM

toplu hareket edilirse sonuç alınır. daha önceden twitter üzerinden bountyhive'de yer alan bir proje bounty ödüllerimizi dağıtmayacağını açıkladı twitterden toplu yardırdır geri vites yapmak zorunda kalıp ödüllerimizi 3 gün içerisinde ödemişlerdi..
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
November 18, 2018, 12:44:54 PM

bu liste epey kabarır hocam adamlar resmen dolandırmaya başladı insanları bedava emekler bedava reklamlar bla bla . iyi oldu böyle bir konu

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 18, 2018, 12:57:43 PM

Piyasa yamulunca icolar ertelendikçe erteleniyor haliyle bountylerde uzuyor buna yapacak pek birşey yok. Icoyu para toplayamadan bitirip bountyi iptal etmelerini istiyorsanız orası ayrı tabi  Grin

Icoyu yapıp sonradan saçmasapan kurallar çıkaranları ayrı bir yere koyuyorum. Onların yatacak yeri yok.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
November 18, 2018, 01:00:07 PM

Bu konudan ben de çok şikayetçiyim, başlatıyolar ya bitmek bilmiyor, yada bitiş tarihinde tekrar uzuyor. Bitti şükür diyoruz bu sefer de token dağıtılmıyor, dağıtılsa da eksik dağıtılıyor. Neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. Şu an bilgisayar başında değilim, yarın 4-5 tane de ben eklerim listeye. Bu işin bir standartı olması lazım.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
yenilmez86
Member
**

Activity: 1254
Merit: 43

View Profile
November 18, 2018, 01:07:00 PM

Bilgilendirmelerin için teşekkürler hocam.Böyle bir konuyu globalde açmak lazım aslında.Oradan da her yere ulaşıp bu parazitleri temizlemek lazım artık.Eskiden ponzi siteleriyle milleti dolandıranlar şimdi coin çıkarıp kyc isteyip milletin bilgilerini çalarak onları satarak insanları dolandırıyorlar.emeklerini sömürüyorlar.

Merit için teşekkürler hocam. Globalde bountyden ziyade icoların genel tutumları hakkında bir konu açılması lazım aslında. Boğa beklentisiyle başlatılan icoların tamamı mahvolmuş vaziyette; kimisi kaçıp gitti, kimisi ne yapacağını bile bilemez hala gelmiş. Ayıda başlatılan bountyler, boğa beklentisiyle ayakta durmaya çalışıyor ya en çok da buna uyuz oluyorum. "-Marketin durumu kötü, piyasa berbat halde" diye bir mazeret söyleyemezsin sen, çünkü sen zaten marketin kötü olduğu bir dönemde başlatmışsın süreci! Ya en başından marketin durumunun düzelmesini bekleyeceksin ve zamanlamayı ona göre ayarlayacaksın, ya da seve seve süreci bir şekilde devam ettirip başarılı olacaksın veya iptal edeceksin. Kimsenin emeğini ve zamanını boş yere çalmayacaksın!
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
November 18, 2018, 01:27:28 PM

Bu iki kampanyanın yaptıkları adilikten ben de muzdaripim. Bir uygulama indirtiyorlar canım çıktı uygulamadan dolayı telefona bir şey olacak diye. Kurallar en baştan net olarak belirlenmeli aksi durum gerçek bir sahtekarlıktır..
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
November 18, 2018, 01:41:27 PM

Peki Game Loot Network ve Digital Ticks için ne demeli.
Satışlarını bir tarafa bıraktım, bir tanesine KYC yapmak için giremiyorsun daha panel hazır değil...
Diğerine de giriş yapmak için aylarca cebelleşiyorsun bilgileri sonunda ekliyorsun ama ortada bounty kazancı yok.
Böyle beklediğimiz o kadar çok var ki...
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 18, 2018, 01:54:29 PM

Sylon sylon deniliyordu ama yukarıda ki bir postta gördüm daha bu yıl token bile yollamamis adam. Nasıl çok iyi bountymanager oluyor. Jinbitoken in manageri de sylon idi. Neden ekibe itiraz etmemiş başlangıçta kyc olabilir demedik diye

caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
November 18, 2018, 02:14:48 PM

Şerefsizden bol ne var piyasa da. E tablo ya yüksek rakam yazıp hiç alakası olmayan token gönderen ekipler mi ararsın KYC konusunda son gün karar alan mı ararsın nasıl olsa parayı topladık hesabı ile KYC şartını da getiriyorlar müşterini tanı muhabbeti onu da olabildiğince zor karışık yapıyorlar ne göndermesek kar deyip. Dürüst denilen bir sürü ICO projeleri ekipleri denetleyen yok nasıl olsa istediğini yapıyor. Bu tokenleri kullanmak için zaten borsalarda KYC artık şart birde oralarda bilgilerini paylaşıyorsun. Zırvalamaya başladılar artık.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
November 18, 2018, 02:21:05 PM

Kaching,Ysign,Dominium bunlar hep proje sonunda veya ortasında ödül ve kural değiştiren projeler.. Bu tarz insanlar ödül vermemek için elinden geleni yapar..

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
November 18, 2018, 02:23:47 PM

Oldukça önemli bir konuda başlık açtığınız için teşekkür ediyorum. Bu gibi konularda daha fazla bilgi paylaşımı içinde olmalı gerekirse birlikte davranmalı ortak karar alabilmeliyiz.

mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
November 18, 2018, 03:02:38 PM

hocam bence escrow yok ise hiç bountye katılmayın. forumda ne kadar popüler olsa bile. direkt kyc istemeyen platformlar var. benim gibi az buçuk gelsin, akmasa da damlasın tarzı düşünen biri iseniz tabi. ben 3-4 ay imzada kalıp da cüzdana hiç bir şey gelmese sinir olurdum. kyc falan sonradan istemeleri de sinir bozucu.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
November 18, 2018, 03:23:07 PM

Bu durumda sadece yöneticileri veya projeleri suçlamak yersiz özellikle projeler çöp olmamak için süre uzatıp piyasanın düzelmesini bekliyorlar. Sonradan kural getirmelerine ise söyleyecek hiçbir şey yok.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
November 18, 2018, 03:25:36 PM

Benim katıldığım ilk imza paltoken oldu. Onlarda hemen göndermedi ama açıklama yaptılar . Yalan olmasın mayıs ayı gibi tokenleri yolladılar 5 hafta katılmıştim. 20 bin paltoken geldi ve ilk geldiği zaman 700$ ediyordu. Ondan sonra hep sylon u denedim daha gelen birşey yok
waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 344

View Profile
November 18, 2018, 03:49:14 PM

Sylon'un  decibels,  realista, plaza, Aitheon , reward mob, cryptoflix, sendy, gemera kampanyalarına girmiştim, henüz hiç birinden token gelmedi. Bir kaçında bittiğine dair bir bilgi var ama dağıtım tarihleri ile ilgili bir bilgi görmedim. Bir ikiside iptal olmuştu sanırım.

▄▄███▄    ▄███▄▄
     ▄▀▀    █    █    ▀▀▄
    ██    ▄▄▀    ▀▄▄    ██
    ▀▄▄▄█▀▀        ▀▀█▄▄▄▀
  ▄▄█▀█▄              ▄█▀█▄▄
▄█▀     ▀▀█▄     ▄▄█▀▀     ▀█▄
██          ▀█▄▄█▀          ██
▀█▄     ▄▄▄█▀▀  ▀▀▀▄▄▄     ▄█▀
  ▀█▄▄▄▀▀            ▀▀▄▄▄█▀
   █▀▀▄▄▄            ▄▄▄▀▀█
   ██  ▀▀▀▄▄      ▄▄▀▀▀  ██
    ▀▄     █      █     ▄▀
      ▀▀▄▄▄▀      ▀▄▄▄▀▀
.
cogwise
  ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
.
Hyper-charge your trading with intelligent insights   ▄
█  █
  █
█  █
  █
█  █

█
█  █
  █
█  █
  █
█  █
  ▀
▄█████████████████████▄
███████████████████████
████▀███████▀   ▀▀▀▄███
███▌  ▀▀███▌       ▄███
███▀               ████
███▄              █████
████▄            ██████
█████▄▄        ▄███████
████▄       ▄██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████████▀▀█████
███████████▀▀▀    █████
██████▀▀▀   ▄▀   ██████
███▄     ▄█▀     ██████
██████▄ █▀      ███████
███████▌▐       ███████
████████ ▄██▄  ████████
██████████████▄████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████  ▄▄▄▄▄  ▄▀███████
█████  █████  ██▄▀█████
█████  █▀▀██▄▄▄▄  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████

█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  █▀▀▀▀▀▀▀█  █████
█████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀  █████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
November 18, 2018, 03:55:51 PM

Siz hiç haber okumuyormusunuz.İco işi Q3 te %72 azaldı yazıyor.Ekim aydaki bütün icoların hepsinin100 bin dolar bile toplayamadıkları yazıyor.Hala bountly ico uğraşıyorsunuz.Elbette ki kural da değişir başlamadan kaçıp giden de.Borsadaki coinlerin yüzüne bakan yok.Kim naapsın icoyu.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: