Bitcoin Forum
May 03, 2024, 10:17:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Porozmawiajmy poważnie o Merit Source.  (Read 934 times)
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
March 31, 2019, 01:30:48 PM
 #21


Nie możemy już nic więcej zrobić poza podbijaniem tematu od czasu do czasu. Gdybym miał jakiekolwiek wiadomości związane z moją aplikacją to od razu bym się nimi z wami podzielił. Niestety, ale teraz będziemy zmuszeni poczekać nawet do kilku miesięcy.

Właśnie to mnie zastanawia - kto i kiedy decyduje o tym czy zgłoszenie zostanie rozpatrzone pozytywnie - czy zależy to od ilości postów popierających zgłaszającego się, czy jest to tylko osobista i autorytarna decyzja Theymosa? A może zależy to od ilości meritów zebranych przez OPa w rozpoczynającym poście (to akurat jest najmniej prawdopodobne)... Ktoś może wie jak to wygląda?




profilaktycznie zameritowałem również tamten post ;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
1714774661
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714774661

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714774661
Reply with quote  #2

1714774661
Report to moderator
1714774661
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714774661

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714774661
Reply with quote  #2

1714774661
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714774661
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714774661

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714774661
Reply with quote  #2

1714774661
Report to moderator
1714774661
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714774661

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714774661
Reply with quote  #2

1714774661
Report to moderator
1714774661
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714774661

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714774661
Reply with quote  #2

1714774661
Report to moderator
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 02, 2019, 09:58:13 PM
 #22


Ostatnio coś mi przyszło do głowy...

Mamy wprawdzie aplikację BitCryptexa - użytkownika, którego zasług, meritów i wiedzy może każdy pozazdrościć i niewątpliwie jest doskonałym kandydatem na Merit Source i w 100% go popieram... ale obawiam się, że może tam wystąpić jeden mały problem - zgodnie z przyjętymi standardami aplikant na merit source nie powinien kumulować sMeritow, gdyż merit source ma wyszukiwać i nagradzać warte nagrody posty. Więc obawiam się, że problem z jego aplikacją może być taki, że BitCryptex ma ciągle sporą liczbę nierozdanych sMeritów, co zresztą od razu zostało zauważone na jego wątku aplikacyjnym...

Więc może - na wszelki wypadek warto zabezpieczyć się i wystawić jeszcze jednego kandydata z naszego forum - nawet nie koniecznie skupiając się na lokalnych potrzebach...

Taki pomysł rzucam jedynie pod rozwagę....

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
May 03, 2019, 08:10:34 AM
 #23

Ostatnio obecność naszego moderatora wyraźnie się zwiększyła. Zarówno merytorycznie jak i meritowo. Tylko mi spało 26 sztuk od niego w 2 miesiące. Oczywiście lepiej jest mieć więcej MS, ale sami przyznajcie, że większość waszych meritów z ostatnich 3 miesięcy pochodzi z polskiej sekcji. Oczywiście sporo nas to kosztuje pracy, ale po to jest ten system, w formie w jakiej jest, by łatwo nie było.

Jak widziałem, to większość aplikacji na dzień dobry dostaje ~20 meritów (drugie tyle potrafi skapnąć do twórców wymienionych postów). Więc nawet jeśli się nie uda, to z pewnością taki zastrzyk pomoże społeczności. Jestem więc w 100% za. Możemy wspólne pomóc przygotować silny list motywacyjny poprzez stworzenie listy mało nagrodzonych postów, które zdecydowanie zasługują na nagrodę. Nie ograniczałbym się tylko do polskiej twórczości  (max 30%-50% z wymienionych postów po polsku to wystarczająco w takiej aplikacji moim zdaniem). Uważam tak, bo merit source to odpowiedzialna, trudna funkcja, która dotyczy pracy dla całego forum a nie tylko boostowania lokalnego community, więc aplikacja z postami nawet w 3-4 językach może być mile widziana.

Jest ktoś chętny ?Smiley
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 03, 2019, 10:46:36 AM
 #24

...aplikant na merit source nie powinien kumulować sMeritow...

Co czyni ze mnie idealnego kandydata na Merit Source .

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 04, 2019, 12:40:49 AM
 #25

...
Co czyni ze mnie idealnego kandydata na Merit Source .

W takim razie może spróbujesz? Biorąc pod uwagę ilość aplikacji na merit source w boardzie Meta nie sądzę, żeby Twoja kandydatura w jakimś stopniu mogła zaszkodzić BitCryptexowi a może podniesie szanse polskiej społeczności na dodatkowe Merit Source?

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 05, 2019, 02:12:30 AM
Last edit: May 05, 2019, 04:21:46 PM by wwzsocki
 #26

...W takim razie może spróbujesz?...
Nie ma sprawy ale boję się, że mi zaraz ktoś wyrzyga , że pomagam meritami użytkownikowi @Cryptomania, bo faktycznie tak jest. Ponieważ znamy się i zapisał się do Bitcointalk za moją namową (to mój sąsiad). Chociaż nigdy nie nadużyłem systemu merit i nagrodziłem tylko najlepsze jego posty i te, które mnie osobiście dotyczyły lub interesowały, to już ostatnio ktoś mi, to wypomniał podczas rekrutacji do kampanii bounty.

Co gorsza @Cryptomania, żeby się odwdzięczyć, też dał mi masę meritów i chociaż za to nie ma kary (mogę dostawać i dawać merity komu chcę), to nie mam ochoty na przepychanki z jakimiś gówniarzami, co nie mają nic innego do roboty, jak tylko zatruć komuś życie.

Jeżeli chcecie to mogę wystąpić ale chyba, to co napisałem wystarczy i przyznacie mi rację?

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 05, 2019, 10:43:26 PM
 #27

...W takim razie może spróbujesz?...
Nie ma sprawy ale boję się, że mi zaraz ktoś wyrzyga , że pomagam meritami użytkownikowi @Cryptomania, bo faktycznie tak jest. Ponieważ znamy się i zapisał się do Bitcointalk za moją namową (to mój sąsiad). Chociaż nigdy nie nadużyłem systemu merit i nagrodziłem tylko najlepsze jego posty i te, które mnie osobiście dotyczyły lub interesowały, to już ostatnio ktoś mi, to wypomniał podczas rekrutacji do kampanii bounty.

Co gorsza @Cryptomania, żeby się odwdzięczyć, też dał mi masę meritów i chociaż za to nie ma kary (mogę dostawać i dawać merity komu chcę), to nie mam ochoty na przepychanki z jakimiś gówniarzami, co nie mają nic innego do roboty, jak tylko zatruć komuś życie.

Jeżeli chcecie to mogę wystąpić ale chyba, to co napisałem wystarczy i przyznacie mi rację?

No tak... to faktycznie może stanowić problem przy aplikacji, i zostanie niewątpliwie zauważone pewnie już w pierwszym, a najpóźniej w trzecim poście z odpowiedzią na Twoją aplikację...
W takim razie może @Tytanowy Janusz spróbuje też ma całkiem niezły stosunek meritów rozdanych do otrzymanych? A może ktoś inny jest chętny?

Sam nie zgłaszam swojej kandydatury bo podobnie jak Bitcryptex mam ciągle trochę nierozdanych meritów (chociaż oczywiście nie w tej skali) a dodatkowo mam sporo dodatkowych zajęć, więc mogę mieć problemy z systematycznością w odwiedzaniu naszego przybytku ...

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 06, 2019, 08:10:40 AM
Last edit: May 06, 2019, 10:28:15 AM by wwzsocki
 #28

No tak... to faktycznie może stanowić problem przy aplikacji, i zostanie niewątpliwie zauważone pewnie już w pierwszym, a najpóźniej w trzecim poście z odpowiedzią na Twoją aplikację...
W takim razie może @Tytanowy Janusz...

Jeżeli to stanowi problem, tak jak sam podkreślasz, to Ty i @Tytanowyjanusz, też nie możecie się ubiegać o stanowisko merit source, bo wasze statystyki są jeszcze gorsze.
Chociaż ani Wy, ani ja i @cryptomania nie zrobiliśmy nic złego, to mogą wykorzystać te informacje przeciwko nam i tak zrobią, przy pierwszej okazji (ci działający za szybko i bezmyślnie), no i teatrzyk gotowy. Trzeba się będzie, bez sensu tłumaczyc i taka aplikacja nigdy nie będzie zatwierdzona.

Ja sam, bym na to nie wpadł, bo u mnie jest masa meritów (zdobytych, rozdanych) i trzeba by, to liczyć na piechotkę, ale od czasu jak jest bot Maggirodomo, to dostaję powiadomienia i właśnie ostatnio jesteśmy wymieniani w temacie: Merit Backscratchers: who scratched who's back the most?. Gdzie wszyscy zainteresowani zaglądają napewno, jak ktoś aplikuje na żródełko, żeby go sprawdzić.

Oczywiście to absurd i sam Loycev pisze w wątku, żeby najpierw sprawdzić dokładnie posty zanim się kogoś oczerni, ale sami wiecie jak, to tu czasami jest i chyba lepiej dmuchać na zimne.


cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 08, 2019, 09:00:56 AM
 #29


Mam przemiłego newsa w temacie merit source...

Niestety nie naszego osobistego (czytaj lokalnego) ale dzisiaj w nocy naszego lokala odwiedził nasz ostatnio ulubiony merit source @Darkstar_ (piszę o nim ulubiony nie dlatego żeby się podlizać tylko dlatego, że już w poprzednim miesiącu zostawił u nas tyle meritów, że zajął drugą pozycję wśród najhojniejszych meritodawców  o czym więcej pisałem tutaj).

Zobaczcie jaki miły prezent nam zostawił!!!:



Czyli aż 49 meritów!!!

@Darkstar_ Thank YOU!!! And please visit our local subforum more often!!!


DarkStar_
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 3282


View Profile WWW
May 09, 2019, 12:09:22 AM
Merited by adamvp (1), cryptovigi (1)
 #30

@Darkstar_ Thank YOU!!! And please visit our local subforum more often!!!

Gotta hit #1 this month  Tongue

taking a break - expect delayed responses
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 10, 2019, 11:18:35 PM
 #31

@Darkstar_ Thank you so much!
@wwzoscki albo @cryptovigi albo @TytanowyJanusz na prezydenta! Yyyy merit source..  choćby dla czynnika wspomnianego przez @TytanowyJanusz:
Quote
Jak widziałem, to większość aplikacji na dzień dobry dostaje ~20 meritów (drugie tyle potrafi skapnąć do twórców wymienionych postów). Więc nawet jeśli się nie uda, to z pewnością taki zastrzyk pomoże społeczności.
- nie zakładajcie z góry, w najgorszym razie się "przyczepią" ale czy coś na tym stracimy?

I am looking for signature campaign Wink pm me
DarkStar_
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 3282


View Profile WWW
May 10, 2019, 11:47:32 PM
 #32

If someone wants to send me a list of posts in the Polish section that they think deserve merits, I'd be happy to spend some of my merits towards them  Cheesy

taking a break - expect delayed responses
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
May 11, 2019, 09:52:32 AM
Merited by DarkStar_ (4), wwzsocki (2), cryptovigi (1)
 #33

If someone wants to send me a list of posts in the Polish section that they think deserve merits, I'd be happy to spend some of my merits towards them  Cheesy

I think that those are worth being mentioned here Smiley

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5119143.msg50107799#msg50107799
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5120143.msg50143311#msg50143311
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5139899.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5130046.msg50622067#msg50622067
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5130046.msg50606781#msg50606781
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5135292.msg50741737#msg50741737
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5127440.msg50820024#msg50820024
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5127440.msg50968570#msg50968570
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5135001.msg50943507#msg50943507
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5120607.msg50963974#msg50963974
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5128722.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5067987.msg50919724#msg50919724
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5067987.msg50944040#msg50944040

And all 3 posts in this massive tutorial translation:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5132662.0

If You will have any trouble with translating them i'll be happy to help You and summarize what they are about.
DarkStar_
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 3282


View Profile WWW
May 11, 2019, 07:14:13 PM
 #34

If someone wants to send me a list of posts in the Polish section that they think deserve merits, I'd be happy to spend some of my merits towards them  Cheesy

I think that those are worth being mentioned here Smiley

If You will have any trouble with translating them i'll be happy to help You and summarize what they are about.

Sent. Some more user diversity would be nice though  Tongue

taking a break - expect delayed responses
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 11, 2019, 10:48:43 PM
Last edit: May 11, 2019, 11:14:33 PM by cryptovigi
 #35

@Darkstar_ once again, thank you for supporting our local board! You have just become an honorary merit source of the Polish community


Unfortunately, our local subforum is still in the development phase - together with several colleagues for months we have been trying to activate the community, but this is a very difficult task. That's why most of the posts that @Tytanowy Janusz gave are written by a small group of users. If you still have some free merits that you would like to share with the Polish community, I would gladly give you a few written ones, by users who have not appeared in the Tytanowy Janusz list:


Nieoficjalna lista (oficjalnych) zasad, wskazówek, FAQ Bitcointalk.org by mprep
Czy pełna decentralizacja jest konieczna i niezbędna?
Re: Czemu nie nagradzamy sie Meritami?
Re: Kreatywne oszustwa w branży krypto
Re: Giełdy zdecentralizowane - Wasze opinie?


EDIT:
BTW I run a local statistics thread  on our local subforum (Garść statystyk dotyczących sytemu Meritów z naszego lokalnego subforum...) and I've just checked that by sending 109 merit this month to our community, you twice beat the monthly record holder @Bitcryptex, who reached a record March 2019 with a score of 54 merits sent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 12, 2019, 02:28:20 AM
Last edit: May 12, 2019, 03:33:39 AM by wwzsocki
 #36

This thread still doesn't give us additional merit source as for now but thanks to members like @Darkstar there are finally merits in the Polish board.

Thanks for keeping an eye on our local community @Darkstar.



Kindly ask other merit sources to visit our local board and spread the merit love a little. We are still in demand.

I know, the Polish language is difficult, but with the help of Google Translate, you will be able with ease, to understand and evaluate our posts.


DarkStar_
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2758
Merit: 3282


View Profile WWW
May 12, 2019, 03:39:56 AM
Merited by cryptovigi (1)
 #37

@cryptovigi and @Tytanowy Janusz - thanks for the links. I'm trying to burn through my normal sMerit balance right now (this is actually the first time I've been able to touch it after becoming a source) but have been quite busy so this is an easy way for me to spend it  Cheesy

Feel free to mention me in a post if you have more links and I can take a look at them.

taking a break - expect delayed responses
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
May 15, 2019, 06:26:17 AM
 #38

Myślę, że temat jest już nieaktualny. Od mojej aplikacji minęło nieco ponad dwa miesiące i została ona rozpatrzona. To wcale nie jest zły wynik. @DarkStar_ thank you for your help. As you can see, I have just become a merit source Smiley

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 15, 2019, 06:32:43 AM
 #39

Myślę, że temat jest już nieaktualny. Od mojej aplikacji minęło nieco ponad dwa miesiące i została ona rozpatrzona. To wcale nie jest zły wynik. @DarkStar_ thank you for your help. As you can see, I have just become a merit source Smiley



Super - a jednak się udało!!! Nie dość, że stosunkowo szybko to jeszcze z pozytywnym wynikiem!

Gratulacje @BitCryptex!!!

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 15, 2019, 10:27:33 AM
Last edit: May 15, 2019, 03:24:35 PM by wwzsocki
Merited by adamvp (1)
 #40

Myślę, że temat jest już nieaktualny. Od mojej aplikacji minęło nieco ponad dwa miesiące i została ona rozpatrzona. To wcale nie jest zły wynik. @DarkStar_ thank you for your help. As you can see, I have just become a merit source Smiley



Gratulacje @Bitcryptex!!!

Bardzo cieszy kiedy coraz bardziej widać pozytywne efekty naszych starań. Teraz z drugim źródełkiem na pokładzie nasz lokal ma szansę dalej rosąć w siłę, bo jak by nie było drugie źródełko, to dodatkowe merity dla zupełnie innych postów.



Tak się zastanawiam, czemu tylko @Cryptovigi zmeritował ten wątek? Proszę o poważne odpowiedzi.

Moim zdaniem: jest ważny, pośrednio dał nam nowe źródełko i było w nim dużo jakościowej i ważnej dyskusji.

Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o merity, tylko chcę zrozumieć czemu ważny temat ma 2 merity i to od jednej osoby?

Zawsze się zastanawiałem dlaczego właśnie ten temat nie jest meritowany? Skoro jest tak ważny dla tej sekcji i tyle osób jest nim zainteresoowanych.

Nie tylko OP ale wszystkie pozostałe posty w tym wątku nie mają meritów oprócz jednego.

Jeżeli można, to chciałbym zasugerować źródełkom, żeby więcej meritowali zwykłe odpowiedzi, nawet te krótkie ale sensowne i wartościowe.

Niezawsze post musi być długi, żeby był dobrej jakości. Mam nadzieję, że się na mnie źródełka nie obrażą ale tak mi się wydaję, że trochę za mało meritów mamy przy zwykłych postach.
 
Ja sam chciałbym nagrodzić ich o wiele więcej ale po prostu nie starcza mi merita.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!