Bitcoin Forum
June 01, 2024, 03:21:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: imza kampanyaları ve dandik hareketler  (Read 474 times)
Necroface (OP)
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
April 14, 2019, 08:44:40 PM

merhaba,

imzamda gördüğünüz üzere son olarak mycro icosunun imza kampanyasına katıldım. 2 aylık bir kampanyaydı, bitti. parayı toplayamadılar, uzattılar, hadi emeğimiz var dedik devam ettik, 2 ay daha geçti, iki ay daha uzattılar. Derken hadi emek dedik, devam ettik, sonra iki ay daha uzattılar. Daha da uzamaz dedik, ama daha da uzattılar. Çok uzattılar güzel uzattılar. ben de yazarken uzattım.

sonuç: şimdi iki ay daha uzattılar.(yemin ediyorum yazarken sinirden gülme krizine girdim.) arkadaşlar 5 imza bitirdi. 3-5 aldılar yine, bense daha da uzatıp uzatmayacağı belli olmayan bir ico da tam bitti derken şimdi de 30 haziran bekliyorum ki 30 haziranda 30 kasım diyebilirler.

arkadaş bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. artık cıvıklığın daniskası.yok mu bir yaptırımı, gidip bi temiz sopa atalım toplanıp.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 14, 2019, 08:48:58 PM

Hocam peki çıkmanıza neden izin vermiyorlar ki? Gerekçeleri neymiş yani? Bazı kampanyalar süre uzattıklarında, isteyenler çıkabilir diyorlardı. Valla çok sıkıntılı bir olay. İnsanı hayattan soğutur bu... Bana da denk gelmişti ama sadece 1 aylık uzatmaydı. Başka bir projede de 2 aylık aşamalara bölmüşlerdi, isteyen girip-çıkabiliyordu.
Yabancı tarafta yok mu bu olaya hiç itiraz eden?
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
April 14, 2019, 08:59:28 PM

Hocam, bu kadar uzun bir geçmişi olduğunu bilmiyordum. Hatta bounty'sine katılmak için sık kullanılanlara bile eklemişim. Bugün yarın derken atlamışım.Geçenlerde bir arkadaş tavsiye edince yeniden bakma gereği duydum. Belirttiğin aya kadar uzatıldığını görünce şaşırdım mı, hayır  Grin Aslında güzel proje ve belki kızacaksın ama sadece makale yazarak bountysine katılmayı planlıyorum. 

Son zamanlarda tüm bountyler uzatıldı. Çünkü ico sırasında hedefledikleri rakamlara ulaşamadılar. Peki bundan sonra ne olur? Sanırım ufukta bir IEO görünüyor. Eğer bir borsa ile anlaşabilirler ise bence mycro'da IEO kervanına katılabilir.

Uzatılan bounty kampanyaları için de bence biraz estenilme yapılması lazım. İnsanları mağdur etmenin alemi yok. Bir kampanya 1 uzar 2 uzar 3.sü artık insanı sıkar. Çünkü beklentisi kalmaz. Umarım bu konuda daha olumlu bir yaklaşımda bulunurlar.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 14, 2019, 09:11:20 PM

aynı olay benim başıma skyfchain de gelmişti tam 9 ay imzasında kalmıştım gelen token karşılığı ise küfür gibiydi hatta başlık dahi açmıştım 9 ayda kazandığım para toplam 60 dolardı  !
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
April 14, 2019, 09:21:44 PM

Baktın para toplayamıyor proje zaten çık abi bundan sonrada toplayamaz ico süresini uzatıpda para toplayabilen kaç proje var şu hayatta sıfır ben direk çıkardım softcap yapamıyorsa bir proje sonradanda yapamaz.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
April 14, 2019, 10:07:17 PM

vay be, resmen imza ile evlenmişsin ustam, bana da geçen sene dav bountysinde olmuştu 7-8 ay sürmüştü diye hatırlıyorum çok cins bir projeydi.5 kuruş da para etmiyordu heralde en son fiyatı
Bthd
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 14, 2019, 10:43:04 PM

Hem süreyi uzatıp hem çıkmana izin vermiyorlarsa arkana bakmadan çıkıp gideceksin hocam öyle projelerden daha iş yapanı görülmedi. İmza evet tanıtım için bir yöntem ama sırf imzada çok var diye çok satan ico da yok.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
April 14, 2019, 11:35:45 PM

makale kampanyasına katılmak için listeme eklemiştim ve müsait zamanımda katılmayı planlıyordum. sizin adınıza üzüldüm, boşa zaman harcamamı engellediğiniz için teşekkür ederim.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
April 14, 2019, 11:52:28 PM

Hiçbiri para toplayamıyor ki ico furyası biteli çok oldu alayı uzatıyor. Ben bounty'ler için telegram gruplarına bakayım diyorum arada mübarek listeye bakarken gün bitiyor. 1 yıldan fazladır token beklediğim kampanyalar sürüyle var. Yoruldum artık takip etmeye.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
April 15, 2019, 12:34:28 AM

hayır bir de bunun para topamış, hatta borsaya girmiş olanları bile yapıyor tokenleri göndermiyor veya taksit yapacağız diyor  Grin
yaptırım gücü mutlak yaratmalıyız.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
basicnecromancycr
Member
**

Activity: 350
Merit: 12

View Profile WWW
April 15, 2019, 06:43:17 AM

Kampanyaları uzayabilir, çok anormal değil. Anormal olan çıkmanıza izin vermemeleri. Buna forumun da müdahale etmesi gerekir ayrıca. Payınıza düşeni de vermeleri gerekir bu arada.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
April 15, 2019, 07:17:55 AM

İmza kampanyalarının ne yazık ki böyle bir riski her zaman var, bir başlıyorsun sonra bırakamıyorsun da önceden verdiğin emekleri düşünerek. Yalnız bounty uzatması yaptıklarından en azından bountyden çıkıp o zamana kadar hak ettiklerinizi ödemeleri lazım. Umarım işin sonunda iyi para kazanırsınız da bu kadar emeğiniz boşa gitmez.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
April 15, 2019, 07:57:38 AM

İlk 2 ayda para toplayamayıp kampanyayı uzattılarsa onlardan birşey olmayacağını anlamanız gerekirdi. Ben olsam çıkmıştım, olan 2 ayınıza olurdu. Neyse bakarsınız icoda başarılı olurlar bu sefer, o kadar kalmışsınız emeğiniz gitmesin.
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
April 15, 2019, 08:47:45 AM

Maalesef ki bunlara dur diyebilecek bir mekanizma yok. Olabilir mi orası da tartışılır. Aynı şekilde ben de 8 hafta kadar autobay diye birşeye nane olmuştum. Neyse 8 hafta geçti dediler ki 5 hafta daha uzattık. Etti sana 13 hafta en azından. Sonra ne oldu bilmem 16 hafta oldu toplam imzada kalma süresi. Bekledik bekledik. 16 haftanın sonrasında ise yeterli yatırımı alamadık deyip tüm sosyal medya hesapları, web sitesi vs kapatıp gitti herifler. Biz de elimizde hesaplanmış stake'lerimiz ile çük gibi kaldık ortada. De hadi buyur burdan yak. Gitti 4 ay pisi pisine... Embarrassed Embarrassed
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 15, 2019, 08:52:33 AM

icolarda ve bountylerde de escrow olayı olmalı belirli kişi yada kurumlara bounty projesi yada ico projesi yollayacak tokenleri tokenler escrowda kalacak gönderimi escrow yapacak
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
April 15, 2019, 12:16:30 PM

icolarda ve bountylerde de escrow olayı olmalı belirli kişi yada kurumlara bounty projesi yada ico projesi yollayacak tokenleri tokenler escrowda kalacak gönderimi escrow yapacak

Kesinlikle  hocam. Sadece o da yetmez ama diyelim ki token geldi ama herhangi bir borsaya girmedikten sonra yine işe yaramaz. Sadece elimize token gelmiş olur.

SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
April 15, 2019, 12:56:21 PM

Adamlar kurallarda şöyle bir saçma madde oldukça istediklerini yapabilirler. Zaten uzattılarsa o projeden bir halt olmaz. Uzatmayanları da görüyoruz.

Yönetim istediği zaman kurallarda değişikliğe gidebilir. 

cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
April 15, 2019, 02:27:00 PM

valla emeğimizin karşılığı yerine getirilsin de borsa uğraşları için ayrıca bekleyelim. öyle bir noktaya geldik artık.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1464

Instant cryptocurrency exchange with own reserves!

View Profile WWW
April 15, 2019, 04:22:24 PM

şaşırdık mı? tabii ki hayır. son bir senedir her imza kampayasında karşımıza çıkan bir durum. yalan olmasın ama şu ana kadar en çok fayda sağladığım imza kampanyası stake oldu. diğer iki imzam borsada işlem gören tokenlerdi ama o zamanlar rütbem jr ve member olduğu için pek bir şey kazanamamıştım.

bu saatten sonra imzadan da tokende de cacık olmaz. ayrılın bırakın hocam.

▄▄███████
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████▄██████████▄
▄██████████▄████████████▄
█████████████████████████
████████▄████████████████
█████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀████████▐████████████▀
▀██████▐████████████▀
▀██████████████▀
███████▀▀

INSTANT 
██████████████████████
████████▀░░░░▀████████
█████▀░▄█▀▀█▄░▀█████
██████░▄▀░░░░▀▄░██████
██████░█░░░░░░█░██████
██████▄░▀▄▄▄▄▀░▄██████
████▀░░░░░░░░░░░░▀████
███░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░███
██▌░▐█░░░░░░░░░░█▌░▐██
██░░░█░░░░▄▄░░░░█░░░██
███▄░█▌░░▀██▀░░▐█░▄███
██████▌░░░░░░░░▐██████
██████████████████████

NO KYC  OWN LIQUIDITY RESERVES  
 BTC 

ETH 

LTC 
 DOGE 

TRX  

BNB  
 TRC20 

ERC20 

BEP20 

SWAP NOW   
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
April 15, 2019, 05:40:53 PM

Bu imza uzatma olaylarına imzada kalmayı ben biraz stoploss kullanmamaya benzetiyorum.

1 ay dedikleri halde, uzatma yapıyorlarsa eğer o imzadan çıkmak lazım, işte bu kısım stoploss'un eksi olarak patladığı kısımdır ve 1 ay kaybedersiniz.

Sürekli olarak uzattıkça uzatılanlar ise belki 6 ay sürüyor ve sonucunda başka imzaya giremediğiniz için kaybınız çok daha büyük oluyor. Kendinize bir strateji belirleyip, uzatılan bounty ile işim olmaz diyerek, ilk uzatmada ayrılabilirsiniz.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: