Bitcoin Forum
April 27, 2024, 03:09:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Lista najlepszych postów dla merit source  (Read 144 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 23, 2019, 08:54:52 AM
Last edit: May 26, 2019, 09:01:34 PM by Tytanowy Janusz
Merited by adamvp (1), cryptovigi (1)
 #1

Postanowiłem pomóc odnaleźć się zagranicznym merit source pośród naszych postów. Zakładam więc temat, w którym każdy z nas będzie mógł wrzucać linki do najlepszych według niego postów tak, by mogły być one bardziej widoczne i docenione. Gdy odwiedził nas Darkstar_ dostał na dzień dobry listę złożoną z 30-40 postów. Moim zdaniem nie tak powinien być przywitany. Rozumiem, że każdy post wnoszący nowe zdanie do dyskusji powinien być doceniony, ale to już nasza kwestia by to zrobić (doceniać dobre posty "niskich starań") a tylko najlepsze posty przedstawiać odwiedzającym nas ważnym użytkownikom. W ten sposób Darkstar_ osiągnął swój limit 50 meritów na osobę w kilka dni nie poznając do czego tak naprawdę zdolna jest Polska społeczność. W jak systematyczny sposób pojawiają się tu nowe, rozbudowane treści. Nie zrozumcie mnie źle. Wszystkie posty jakie docenił zasłużyły na to, jednak posty przedstawiane zagranicznym merit source powinny być naszą wizytówką.  

Tyle słowem wstępu. Teraz do konkretów.
Proponuję, by listę tworzyli w osobnych postach użytkownicy według schematu, który sprawdza się świetnie w wątku stworzonym przez użytkownika LoyceV.

Code:
[b][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1234.msg1234#1234]TITLE[/url][/b]
Description : <optional>
Category : {guide, opinion, news, question, technical question, technical answer, share technical improvement/upgrade, etc.}
Section :

Example :
Quote
Re: Math problem regarding recovery seed
Description : Short code to get valid recovery seed from shuffled recovery seed
Category : Guide, technical answer
Section : Bitcoin Technical Support

Teraz w kwestii, którą opisywałem na początku wątku. Chciałbym, aby to na prawdę była wizytówka naszego forum. Dlatego tez wprowadzam limit w postaci 1 postu (raportu) tygodniowo na każdego użytkownika. W sensie nie co 7 dni tylko max 1 post w okresie od poniedziałku do niedzieli. Stworzymy w ten sposób listę max 5-10 postów tygodniowo. Następnie najlepy post zostanie wrzucony do OP jako post tygodnia. Postem tygodnia może być post napisany spoza tego okresu. Po prostu w tym okresie został wybrany jako najlepszy.

Jak podoba wam się taki pomysł?



Best posts of the week:
Week||date||Post||
1||20.05.2019-26.05.2019||------||
2||27.05.2019-02.06.2019||------||
1714187358
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714187358

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714187358
Reply with quote  #2

1714187358
Report to moderator
1714187358
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714187358

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714187358
Reply with quote  #2

1714187358
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714187358
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714187358

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714187358
Reply with quote  #2

1714187358
Report to moderator
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 23, 2019, 08:57:47 AM
 #2

reserved for english translation

Ktoś chętny do wykonania dobrego tłumaczenia? Mój angielski nie jest najgorszy, ale chciałbym by wyglądalo to profesjonalnie i nie brzmiało jakby było stworzone przez 5-latka.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 23, 2019, 10:59:08 AM
Last edit: May 23, 2019, 04:31:17 PM by wwzsocki
 #3

...Nie zrozumcie mnie źle. Wszystkie posty jakie docenił zasłużyły na to, jednak posty przedstawiane zagranicznym merit source powinny być naszą wizytówką...  

Oczywiście rozumiem Cię i pomysł jest bardzo dobry, ale czuję się w obowiązku odpowiedzieć, bo to ja opublikowałem te listy.

DarkStar prosił właśnie, o zróżnicowane posty i od większej ilości użytkowników, naszego lokala. Jeżeli jeszcze w pierwszej liście skupiłem się raczej, na tematach kilerach, tak w drugiej, już na trochę słabszej jakości, ale wciąż dobrych, którym można dać merita lub dwa, żeby nie powtarzać tych samych osób, czyli nas.

Nie problem jest znaleźć dobre posty od nas kilku. Ale jeżeli chcesz znaleźć podobnej jakości posty, od innych użytkowników, to ich nie ma za dużo. Wiem, bo próbowałem, je wyszukać i przewertowalem praktycznie wszystkie tematy z ostatniego miesiąca.

Na palcach dwóch dłoni (może nawet jednej) zliczę wszystkich, wyróżniających się, na naszym lokalu posterów.

Morał z tego taki, że powinniśmy dostawać jeszcze więcej meritów  Grin, a później dzielić nimi słabszych posterów, bo tak, to ten wątek bardzo szybko wypełni się postami, tylko kilku osób i źródełkom ciężko będzie nie przekroczyć 50 meritów limitu, jak będą nagradzać tych samych użytkowników. Dobrze, że są ograniczenia, ale zdrugiej strony, może się okazać, że przez nie będzie tu, tylko kilka naszych tematów i to wszystko.

...Mój angielski nie jest najgorszy, ale chciałbym by wyglądalo to profesjonalnie i nie brzmiało jakby było stworzone przez 5-latka...

Nawet się nie wygłupiaj, czytałem Twoje angielskie posty i niczego im nie brakuje.

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
September 20, 2019, 10:46:23 AM
 #4

Wypadł mi ten wątek z pamięci. Sądzę, że możnaby go odświeżyć i uruchomić na dobre. Macie jakieś sugestie w temacie optymalizacji? Aktywność jest niewielka więc 1 post na miesiąc a nie tydzień wydaje się lepszym rozwiązaniem. Po roku powstanie lista 12 najlepszych postów. Wbija jakiś MS jak ciemnagwiazdka i rozdaje po 10 sztuk pod każdym. Piękna wizja moim zdaniem i niezły zastrzyk dla społeczności oraz dodatkowa motywacja do twórczej pracy na najwyższym poziomie.

Warto wprowadzać ograniczenie czasowe? Że przykładowo laureatem nagrody z września nie może być post z czerwca?
Jakimi kryteriami wybierać najlepszy post? Jakaś anonimowa ankieta spośród typów zgłoszonych przez społeczność?
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
September 20, 2019, 11:01:08 AM
 #5

Myślę, że jeżeli to jeszcze i w ogóle możliwe, to powinien, to być wątek "self-moderated", żeby uniknąć spamu.

Sam nigdy takiego wątku nie założyłem, to nie wiem czy można na lokalu i czy jeszcze można zmienić?

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
September 20, 2019, 11:08:49 AM
Last edit: September 20, 2019, 11:30:12 AM by Tytanowy Janusz
 #6

Myślę, że jeżeli to jeszcze i w ogóle możliwe, to powinien, to być wątek "self-moderated", żeby uniknąć spamu.

Sam nigdy takiego wątku nie założyłem, to nie wiem czy można na lokalu i czy jeszcze można zmienić?

Ogólnie nie da się zmienić (chyba, że moderator może). Trzeba skasować (czego też się nie da na większości boardach - więc skasować treść, zamknąć i przenieść do Archival) i założyć nowy. Ale jak widać zakładając ten wątek pół roku temu pomyślałem i założyłem jako self-moderated.
Na poczatku wątku jest adnotacja:
"This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic."

Ogólnie to często otwieram wątki self-moderated bo jest to jedyne co da się zrobić by utrzymać odpowiedni poziom dyskusji w niektórych sekcjach (np. gambling, gdzie muszę pisać 5 postów tygodniowo - ehhh) - polecam.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!