Bitcoin Forum
April 19, 2024, 03:21:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Polish Hyde Park - altcoiny & tokeny  (Read 1908 times)
malevolent (OP)
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
June 26, 2019, 10:08:59 PM
Last edit: June 26, 2019, 10:30:24 PM by malevolent
 #1

Zakładam bliźniaczy temat dla ogólnych dyskusji o altcoinach i tokenach lub gdy ktoś po prostu nie ma ochoty zakładać nowego tematu. Oryginalny temat do dyskusji okołobitcoinowych znajduje się tutaj:

Polish Hyde Park

Signature space available for rent.
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 27, 2019, 02:31:24 PM
 #2

@TytanowyJanusz , @Cryptovigi jak Wam idzie reklamowanie airdropu Energy sygnaturką?

Są takie efekty jak kiedyś? Czy raczej sygnaturki już tak dobrze nie działają?

Biorąc pod uwagę, ile jest do zarobienia, nie powinno być żadnych problemów z refami.

Ja mam jak na razie 14 refferali. 3 z Bitcoinatlk i 11 z Twittera, Facebooka i Linkedin, gdzie tylko kilka razy udostępniłem link referencyjny.

Myślę, że sygnaturka powinna mieć więcej mocy szczególnie, że tu wszyscy są zainteresowani krypto, a już na pewno darmową kasą  Wink.

Mnie osobiście jak przysłowiowa krew z nosa - cały czas na moim koncie jest jeden jedyny reff sprzed kilku tygodni wciąż w fazie pending więc na pewno nie przejdzie... Myślę że głównym problemem jest to że w 95-97% skupiam się na localu a przez cały czas noszenia sygnatury aktywna była runda 2 dla USA i Canady więc nawet nie specjalnie dałem szanse na potencjalnym klikaczom ;-/ Rozwiązaniem byłaby runda globalna ale przewiduję, że nie potrwa nawet 12 godzin.... (zwłaszcza że w rundach 2 i 3 nie było miejsca dla azjatów)

@wwzsocki skąd wiesz że 3 refy masz z btt a resztę ze społecznościowych? przecież do linków nie można dołączyć trackerów więc jedyne wyjście które widzę to musisz mieć dwa oddzielne konta...

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 27, 2019, 03:23:57 PM
 #3

...@wwzsocki skąd wiesz że 3 refy masz z btt a resztę ze społecznościowych? przecież do linków nie można dołączyć trackerów więc jedyne wyjście które widzę to musisz mieć dwa oddzielne konta...

Na samym początku podzieliłem się tym linkiem referencyjnym Energy, tylko tutaj i od razu zapisało się 5 osób z czego 3 przeszły pełen proces weryfikacji.

Dopiero po jakimś czasie wypuściłem ten link w social media.

Pewnie te trzy refy to Wy, dziękuję bardzo.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 27, 2019, 05:34:24 PM
Last edit: June 28, 2019, 01:06:44 PM by cryptovigi
 #4

...
Pewnie te trzy refy to Wy, dziękuję bardzo.

Na zdrowie!!! ;-)

News z ostatniej chwili MAM kolejnego refa!!! Niejaki Mihaił Duminika to napewno amerykanin z dziada pradziada  Grin Grin Grin Grin

    
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 27, 2019, 05:53:23 PM
 #5

@cryptovigi RODO!!  Tongue

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 28, 2019, 03:09:03 AM
Last edit: June 28, 2019, 05:55:06 PM by wwzsocki
 #6

...napewno amerykanin z dziada pradziada  Grin Grin Grin Grin   

Tylko, że dziad z pod Moskwy  Grin. Gratulacje oby tak dalej.

Poszczęściło się czy napisałeś gdzieś posta w innej sekcji bardziej obleganej przez użytkowniików z USA?

PS
Może wykasuj ten adres. Nie dość, że chłop jest Twoim refem, to Ty mu wystawiasz na spam email.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 28, 2019, 01:06:26 PM
 #7

....
PS
Może wykasuj ten adres. Niedość, że chłop jest Twoim refem, to Ty mu wystawiasz na spam email.

Cholera!!! Racja...
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
July 03, 2019, 12:10:20 AM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #8


Volume 180 BTC (2 mln $). Biorąc pod uwagę, że w obrót DigiFinex średnio wierzę, to zostaje nam 800k $ z kucoin. Jak na szczyt pompy x4 (z 2 dolarów na 8 dolarów) i top 60 CMC to śmiesznie mało.

Sama runda 2 i 3 to 40k miejsce po 100 energi = 4 mln tokenów = 32 mln $. To ponad miesięczny obrót ze szczytów pompy !! Jeśli energi nie wejdzie na binance albo inną dużą giełdę przed realizacją airdropa to podejrzewam, że z 8$ szybko zrobi się 1$.

Pompa z 20k sat do 70k sat czyli od kapitalizacji 3500 BTC do kapitalizacji 12 555 BTC (+9000 BTC) odbyło sie przy całkowitym realnym obrocie około 500-1000 BTC.

Edit: Energi już po 9$ ! wartość airdropa przekroczyła 3300 zł.

Ponieważ post pochodzi z HydeParku to w jego alternatywnej wersji się do niego odniosę...

Generalnie zgadzam się ze spostrzeżeniami Janusza w zakresie wartości obrotu - jeżeli nie uda się go znacząco podwyższyć pozostanie zdecydowanie za niski żeby utrzymać aktualną cenę waluty.
Jeżeli jednak chodzi o ilość coinów, które wysypią się na rynek po zakończeniu airdropa jestem zdecydowanie większym optymistą - zakładając maksa (100 nrg - pomijając dodatkowe 10% z refy) - oczywiście mamy 4 mln coinów ale patrząc na ich sieci społecznościowe od razu widać, że będzie ich znacząco mniej. Dzisiaj - tydzień po zakończeniu rundy 2 (i chyba miesiąc po zakończeniu rundy 3) followersów na twitterze jest 30k (zamiast 60) facebook - podobnie około 30k youtube 28k linkedin - 16k, Telegram 15k więc według mnie faktycznego airdropa będzie mniej niż połowa maksymalnego czyli poniżej 2 mln.
Z tego co widzę na telegramie i discordzie sporo osób jednak nie sprzeda od razu tylko pozostanie przy stakowaniu (oczywiście to tylko ich deklaracje - jak zobaczą kasę pewnie większość upłynni) więc realnie zakładam, że 20-30% przez jakiś czas przytrzyma zdobyte coiny. Dodatkowo mając na uwadze że planowane rozdanie nastąpi za kilka miesięcy jakiś odsetek może zapomnieć więc na moje oko na rynek wysypie się nie więcej niż 1,2 - 1,5 mln $nrg. Niestety jakby nie patrzeć to ciągle bardzo duża ilość która na pewno mocno wpłynie na wysokość kursu jednak nadal myślę że będzie to raczej spadek na poziomie 30% niż czarny scenariusz Janusza -80%.



adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
July 03, 2019, 08:15:37 AM
 #9

Tak jak piszecie szykuje sie duze zwiększenie supply Energi , ale byc moze negatywny wplyw na cene zostanie w jakis sposob zrekompensowany (np. Tym binance czy jakąś  niespodzianka)...a tak w ogóle miałbym pytanie: na co komu w ogóle  to Energi - czyje potrzeby spelnia, a komu to potrzebne?;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
July 03, 2019, 03:53:34 PM
 #10

Nawet nie ma wątpliwości, że po dystrybucji airdropu cena spadnie drastycznie. Wolumen jest za niski i podczas wyprzedaży, spadek ceny jest nieunikniony.

Normalny wolumen dzienny Energy, to kilkaset tysięcy dolarów i tylko podczas pompy wolumeny były kilku milionowe.

To równie dobrze może być zwykłą pompa od samego początku, bo nic specjalnego w tym Energi nie ma, czego by nie było w setkach innych kryptowalut ale to tylko moje osobiste spostrzeżenie.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
July 04, 2019, 08:26:01 AM
 #11

Właśnie ruszył handel na ERD - nowe IEO binance. Cena IEO - ok. 5 sat. Obecna cena? 70 sat !! Czy ci ludzie do reszty na głowę poupadali? x14 ? Kto to kupuje od ludzi z IEO po tych cenach? Przecież:
FET - 90% od otwarcia
ONE -50% od otwarcia
Matic +50% od otwarcia - tylko przez ostatnią pompę z której powoli juz kapitał ucieka
Celr -70% od otwarcia
BTT - 30% od otwarcia

Kiedy się w końcu ludzie się nauczą, że na coinach IEO zarabia się podczas IEO a nie po rozpoczęciu handlu?

Moje próby wzięcia udziału w IEO zakończyły się stratą 20% na spadku BNB podczas trzymania i .... nie wygraniu losowania, bo szansa wynosiła zaledwie 11% Sad Na coinie, który jest zwykłym coinem do transferu wartości. Który zginie pośród setek innych i ostatecznie zostanie całkowicie zapomniany po starcie projektu Libra.


adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
July 04, 2019, 08:38:50 AM
 #12

@Tytanowy Janusz - kluczowa kwestia  to niski cap - jak sam obliczyles tylko 11% szansa na  otrzymanie tokenow - tzn że  chętnych bylo 9x wiecej niz dostepnych tokenow..  więc taki wzrost byl praktycznie "pewny" z automatu...

A to, że to fundamentalnie g**no, no cóż od kiedy fundamenty mają znaczenie w krypto?

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
July 04, 2019, 08:55:07 AM
Last edit: July 04, 2019, 09:33:33 AM by Tytanowy Janusz
 #13

@Tytanowy Janusz - kluczowa kwestia  to niski cap - jak sam obliczyles tylko 11% szansa na  otrzymanie tokenow - tzn że  chętnych bylo 9x wiecej niz dostepnych tokenow..  więc taki wzrost byl praktycznie "pewny" z automatu...

A to, że to fundamentalnie g**no, no cóż od kiedy fundamenty mają znaczenie w krypto?

Od kiedy na rynku działa taka prosta arytmetyka ?  było 10x więcej chętnych na zakup po 5 sat, wiec po wejściu na rynek powinno być 50 sat? Ja byłem chętny na zakup po 5 sat, widząc 70 sat wcale nie jestem Smiley Zresztą pewnie pozostali członkowie IEO podobnie. Ci, co teraz kupują, moim zdaniem, to zupełni inni napaleńcy.

Jak dla mnie to będzie rekordowy dump. Tak silny, że kolejne IEO otworzy się x2 albo niżej mimo, że w loterii szansa będzie wynosiła już 5% chyba, że drastycznie zwiększą supply, ale wtedy to się nie zdziwię jak zobaczę otwarcie poniżej ceny IEO.

Swoją drogą bitforex robi ciekawe IEO. https://www.bitforex.com/en/spot/dxg_eth Nie chodzi mi o token (bo prawdopodobnie nie jest wart uwagi) ale o przebieg IEO.

Kładzie torcik na order book i smacznego Smiley Szkoda tylko, że poza jedzeniem torcika nie da się wystawiać innych zleceń. Dawno już myślałem o tym, że takie IEO jest interesujące. Tylko myślałem jeszcze dalej. Jako właściciel firmy generujesz tokeny i przekazujesz je giełdzie, która rozkłada je na półkach od 100 do 300 sat, co 10 sat i uruchamiasz handel. Są to półki, które nigdy nie mogą zostać zdjęte (jedynie przejedzone) Wyobrażacie sobie takie IEO? Im wcześniej kupisz tym lepiej, im później tym drożej aż do nasycenia rynku po optymalnej cenie. Ostatnie 20% tokenów może leżeć jako taki baton na 500 sat jako premia dla zespołu -jeśli cena dojdzie aż tak wysoko, to zapewne projekt się udał.
malevolent (OP)
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
July 04, 2019, 10:32:08 AM
 #14

Wzrost był pewny (99%), wysokość wzrostu nie. Standard jak duża giełda wrzuca nowego shitcoina, choć niekoniecznie z takimi wzrostami.

@Tytanowy Janusz

Niektóre ICO robią/robiły podobnie, np. Ethereum, z tym że cena rosła czasowo, a nie kwotowo. W sumie nie wiem, które bardziej się opłaca dla emitenta, które podejście umożliwi zebranie większej kwoty.

Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
July 04, 2019, 11:11:13 AM
Last edit: July 04, 2019, 12:20:27 PM by Tytanowy Janusz
 #15

Wzrost był pewny (99%), wysokość wzrostu nie. Standard jak duża giełda wrzuca nowego shitcoina, choć niekoniecznie z takimi wzrostami.

@Tytanowy Janusz

Niektóre ICO robią/robiły podobnie, np. Ethereum, z tym że cena rosła czasowo, a nie kwotowo. W sumie nie wiem, które bardziej się opłaca dla emitenta, które podejście umożliwi zebranie większej kwoty.

Zgadza się. ICO robiły tak zwane pre-sale i tam nawet 80% zniżki, potem kilka etapów sprzedaży z różnymi poziomami cenowymi. Było to jednak nie jawne (trzeba był ufać firmie na słowo co do ilości tokenów sprzedanych), a tokeny zostawały rozdane po zakończeniu ICO i od razu dumpowane przez tych, co kupili na zniżce a następnie przez spanikowaną resztę. Rozwiązanie może i dobre dla firm zbierających fundusze, świetne dla scamów i kiepskie dla inwestorów (zwłaszcza dla kupujących bez zniżki). W opisanym przeze mnie przykładzie ciekawego i uczciwego IEO widzisz na bieżąco w karnecie ile jeszcze zostało tokenów na obecnej półce. Możesz zebrać ostatnie 10 btc z półki 100 sat i wystawić na 109 sat i wyrwać 9%, bo stajesz się pełnoprawnym właścicielem tokenów w momencie ich zakupu i od razu możesz nimi handlować. A nie kupujesz tokeny a potem czekasz miesiącami aż wejdą na giełdę (o ile wejdą). Projekt, który przystępuje w ten sposób do IEO dostaje środki miesiącami wraz ze wzrostem ceny i realizacją projektu

Projekt nie jest realizowany, cena nie rośnie, nie realizowane są wyższe zlecenia, brak dopływu nowej kasy, mniej oszukanych inwestorów.
Projekt jest realizowany, cena rośnie, napływa nowa kasa z realizacji kolejnych zleceń wiszących coraz wyżej.

ICO blokują sobie część tokenów na lata, ale nie działa to tak jak mój pomysł, bo tokeny są odblokowane niezależnie od realizacji projektu i następnie dumpowane w nieogarniętych inwestorów po coraz niższych cenach.

Mam nadzieję, że ktoś to kiedyś wypróbuje w rzeczywistości bo jestem bardzo ciekawy reakcji inwestorów, rozwoju ceny i ilości zebranych środków.


Edit:
ERD -
x14 cena IEO
7.5k BTC -wolumen z pierwszej 4h

ONE
x5 cena IEO
20k BTC - wolumen z pierwszej 4h


Ta cena to jakis żart.
malevolent (OP)
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
July 04, 2019, 05:01:14 PM
 #16

Jak tak to rzeczywiście lepsze rozwiązanie, aby przekonać potencjalnego kupującego.

A te IEO nie mają przypadkiem wcześniejszych zamkniętych przedsprzedaży dla wybranych z 'friends & family discount'?

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
July 04, 2019, 06:40:26 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #17

@Tytanowy Janusz - kluczowa kwestia  to niski cap - jak sam obliczyles tylko 11% szansa na  otrzymanie tokenow - tzn że  chętnych bylo 9x wiecej niz dostepnych tokenow..  więc taki wzrost byl praktycznie "pewny" z automatu...

A to, że to fundamentalnie g**no, no cóż od kiedy fundamenty mają znaczenie w krypto?

Od kiedy na rynku działa taka prosta arytmetyka ?  


Tego nie powiedziałem - że to tylko i  wyłącznie kwestia arytmetyki -ale wg. mnie to po prostu logiczne, że im mniejszy cap tym większe potencjalne wzrosty..

Co do formatów ICO to kojarze, że w poprzedniej bańce ciekawy format próbował zapropoznować Gnosis (GNO) - tam miała być jakaś aukcje - co ileś sprzedanych tokenów cena miała rosnąć o parę procent (albo jeszcze inaczej?) - tyle tylko, że i tak w ciągu kilku minut wyprzedało się wszystko po maksymalnej cenie..

Natomiast co do IEO binance - to jeśli kolejne IEO zakończy się brakiem  wielokrotnego wzrostu to wg mnie raczej nie będzie to skutkiem sytuacji z Elrondem, a raczej nasycenia rynku..

#EDIT:
Co do Gnosis, myślałem, że to dłużej mi zajmie, ale mam już znaleziony artykuł i to na pierwszy rzut oka dosyć rzetelny:
https://www.coindesk.com/ethereum-ico-irrationality-300-million-gnosis-valuation-sparks-market-concerns

Czyli z tego wynikałby taki model:
Cena na starcie np. 1dolar i co minute spada o 1% itd.

Warto też zapoznać się z modelem sprzedaży w IEO Huobi: Huobi Prime:

https://huobiglobal.zendesk.com/hc/en-us/articles/360000319881-Huobi-Prime-launches-Akropolis-AKT-on-Jul-16-20-00-GMT-8- pkt.3 - trading mechanism

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 04, 2019, 08:43:16 AM
 #18

Właśnie ruszył handel tokena, który reklamowałem w sygnaturce
Strona giełdy:
https://www.coinzest.co.kr/app/cxweb/it/IT4001.jsp

Jestem w posiadaniu praw do 8 mln tokenów = 800k KRW = 2400 PLN. Niestety potrzebne jest pełne KYC. Osobiście, w imię zasad KYC mówię stanowcze nie, ale żal mi tyłek ściska, by ten hajs się zmarnował. Jest ktoś zainteresowany przejściem pełnej weryfikacji na stronie https://azbit.com/ za połowę tych środków?

Spreadsheet:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1px5sIj1SecLjXr2IxH2DwDIVNMIOBSgtYwgBL9fByXA/edit#gid=419170841

mój adres ETH:
0xBe268aE85bbaa1bF386c71743DA9B27030D0dE59

Nie mam jeszcze planu jak to zrobić. Na pewno trzeba byłoby zalogować się na konto z mojego maila. Potem zrobić KYC a potem zgłosić się do adminów, by wypłacili środki z bounty (czy to zrobią - nie wiem). Jak wypłacą, to pewnie na adres ETH z bounty. Następnie się nimi podzielić po pół.

Nic nie mogę zagwarantować przy tym dealu. Jedyne co mogę to to, że jeśli środki pojawią się na adresie:
0xBe268aE85bbaa1bF386c71743DA9B27030D0dE59
To połowę przekaże osobie, która pomoże mi je zdobyć.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 07, 2019, 05:01:29 PM
 #19

...Jest ktoś zainteresowany przejściem pełnej weryfikacji na stronie https://azbit.com/ za połowę tych środków?

Ja nie jestem zainteresowany ale doradzam sprawdzić wszystko dokładnie, żeby nie było wtopy i wszystkie tokeny nie przepadły.

Jak rozumiem, że to była kampania sygnatur z Bitcointalk. Będziecie musieli użyć dokładnych danych z kampanii.

Czy napewno jest pełne KYC? Może mozna pozaklejać niektóre dane? Nie ma problemu z KYC, jeżeli nie wymagają skanów jak w banku.

Jeżeli mogę spytać to jaką maja wartość te tokeny na dzień dzisiejszy? Myślę, że to będzie kluczowa informacja dla każdego zainteresowanego.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 07, 2019, 05:11:48 PM
 #20

Niestety, ale jest to pełne KYC. Pełniejsze nawet niż na Binance, czy huobi, bo wymagają nawet skanu rachunku (np za prąd/gaz) potwierdzającego miejsce zamieszkania.
Wartość taka sama, a nawet nieco więcej, bo cena na https://www.coinzest.co.kr/app/cxweb/it/IT4001.jsp skoczyła z 10 KRW na 12-13 KRW (KRW potem da się na tej samej giełdzie zamienić na bitcoina). Na innych giełdach nie jest jeszcze handlowany, ale z tego co wiem, to planuja wbić się na hotbit (AZ/BTC trading on Hotbit.io📊 will be opened at 20-00 (GMT+8) August 8. - wiadomość od admina telegrama).
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!