Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:56:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 »
  Print  
Author Topic: FERRUM NETWORK Hakkında Gelişmeler. [STAKING 2.0: FRM Stake and Earn Duyuruldu!]  (Read 6576 times)
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
January 03, 2020, 08:34:03 PM

bu gelişmeler önemli ferrum network kendi sistemini geliştiriyor bunlar önemli şeyler takım çalışıyor güzel yerlere geleceğini düşünüyorum şahsen.. takip etmekte fayda var..
1714798570
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714798570
Reply with quote  #2

1714798570
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 07, 2020, 10:31:11 AM

Neden SM yapalım ki? Staking ile bir yılda %30 verecek zaten FRM  Grin Yani 10000 FRM'yi stake edip 1 yıl kilitlesem yıl sonunda 13000 FRM sahibi olacağım. SM ile tweet, makale, reddit takip edeceğim, uğraşacağım ve 3000 alabilecek miyim kesin değil.

Ben yıllıkta bir miktar stake ettim. Şimdi yeni gelen staking programıyla da biraz daha kilitleyeceğim. Zaten 1 yıldan önce çok da uçmasını beklemiyorum kendi adıma...

Hocam 10 bin token 1 yıl boyunca kilitli mi kalacak. Mesela diyelim ki 6 ay geçti ve ferrum uçuyor kilidi kaldırma imkânınız var mı? Yoksa 1 yıl boyunca dokunamiyormuyuz? Catex borsasında olan Cat token mesela 90 gün kilitli ise 90 gün acamiyoruz. Bu gibi mi?

İlk staking havuzlarında 6 ay, 1 yıl ve 18 aylık 3 farklı havuz vardı.

Bu havuzların her biri toplam sürenin yarısında, alınacak ödülün bir kısmından vazgeçilerek bozulabilecek şekilde akıllı kontratlara işlendi.
Yani örneğin 6 Aylık havuz %10 ödül verecekse, 3. ay da bozarsanız %4 alacaksınız. Burada kalan %6'lık kısım ise, o havuzda sonuna kadar kilitli tutanların alacağı rakama eklenecekti. Yani eğer 6 aylık token kilitleme sözü verdiyseniz en az %10 alacaksınız. 3. ayda kilidi kaldıranların almaktan mahrum kaldığı tokenler stake edilen FRM ile oranlı olarak diğer stake edenlere paylaştırılacak.

Detayları şurada paylaşmıştım; https://medium.com/@vycl987/ferrum-network-staking-rehberi-b448a94c12f

Stake 2.0 Stake & Earn yakında duyurulacak.
Onun koşulları ne olacak şu an belli değil. Belli olduğunda tekrar duyururuz işallah.
Stakin havuzları cidden hoşuma gitti uzun vadeli yatırım olarak düşünülebilir umarım proje hedefine ulaşırda akılda kalıcı olur. Stake 2.0 nasıl bir gelişme bizi bekliyor. Biraz detaylı araştırdıktan sonra ufak bı sepet gözüyle bakabilirim ilk çeyreğin sonuna dogru -ytd-
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 07, 2020, 11:18:38 AM

Neden SM yapalım ki? Staking ile bir yılda %30 verecek zaten FRM  Grin Yani 10000 FRM'yi stake edip 1 yıl kilitlesem yıl sonunda 13000 FRM sahibi olacağım. SM ile tweet, makale, reddit takip edeceğim, uğraşacağım ve 3000 alabilecek miyim kesin değil.

Ben yıllıkta bir miktar stake ettim. Şimdi yeni gelen staking programıyla da biraz daha kilitleyeceğim. Zaten 1 yıldan önce çok da uçmasını beklemiyorum kendi adıma...
Bu konuda da dengeli olmak en doğru yaklaşım, yani yatırımlık alınmış ve tutulması planlanan FRM varsa bölerek değerlendirmek en iyisi. Tamamını stakinge gömmenin riskleri var, hem arkadaşların da yazdığı gibi kilitli tutulacak, lazım olsa kullanılamayacak veya gerçekleşebilecek fırsatların değerlendirilemeyecek olması, hem de (hiçbir proje sahibinin babamızın oğlu olmadığından yola çıkarak) ileride olabilecek kasıtlı veya öngörülemeyen olumsuz gelişmelerde uygun bir noktada çıkabilme seçeneği kalmaması.
Bu nedenlerden ötürü bence bir kısmı stake, bir kısmı sm şeklinde bir yol çizmek daha mantıklı, oranlar herkesin yatırım anlayışına göre değişir elbette.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 07, 2020, 11:34:31 AM

Bu konuda da dengeli olmak en doğru yaklaşım, yani yatırımlık alınmış ve tutulması planlanan FRM varsa bölerek değerlendirmek en iyisi. Tamamını stakinge gömmenin riskleri var, hem arkadaşların da yazdığı gibi kilitli tutulacak, lazım olsa kullanılamayacak veya gerçekleşebilecek fırsatların değerlendirilemeyecek olması, hem de (hiçbir proje sahibinin babamızın oğlu olmadığından yola çıkarak) ileride olabilecek kasıtlı veya öngörülemeyen olumsuz gelişmelerde uygun bir noktada çıkabilme seçeneği kalmaması.
Bu nedenlerden ötürü bence bir kısmı stake, bir kısmı sm şeklinde bir yol çizmek daha mantıklı, oranlar herkesin yatırım anlayışına göre değişir elbette.

Bunu anlarım. Tabiki o coin'in ya da tokenin nereden geldiği, nereye gidebileceği değerlendirilmeli. 1 yılda %30 getiri vaat eden staking'i hesaplarken %30 fiyat düşüşüne kadar normal gözüyle bakılabilir. Tabi ki amaç burada kazanmak ama olası sorunlara da hazırlıklı olmak lazım.
Öte yandan SM'nin verdiği ödülleri de değerlendirmekte fayda var bence. Bana göre az ama bazılarına göre de yeterli ödül dağıtımı oluyor olabilir.
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
January 08, 2020, 08:38:35 AM

şu stake olayına bir türlü alışamadım gitti. tokenleri kilitliyoruz tamamda fiyatın düşmeyeceği garanti değil ki yine bir çok insanın cüzdanı bu şekilde boşaltılıyor bana göre.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
January 08, 2020, 08:51:59 AM

şu stake olayına bir türlü alışamadım gitti. tokenleri kilitliyoruz tamamda fiyatın düşmeyeceği garanti değil ki yine bir çok insanın cüzdanı bu şekilde boşaltılıyor bana göre.

Stake yapmayacaksan bile hocam ferrumu araştırmanı tavsiye ederim. Belki olası bir boğa da iyi yerlere gelebilecek bir proje gibi duruyor. Ekip afrika da iyi işlere imza atıyor gibi . 2020 nin ilk çeyreğinde en az 3 etkinliği var.
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
January 08, 2020, 05:32:01 PM

Stake yapmayacaksan bile hocam ferrumu araştırmanı tavsiye ederim. Belki olası bir boğa da iyi yerlere gelebilecek bir proje gibi duruyor. Ekip afrika da iyi işlere imza atıyor gibi . 2020 nin ilk çeyreğinde en az 3 etkinliği var.

yakından takip etmeye çalışıyorum zaten. Smiley günlük grafikte güzel al-sat fırsatları veriyorlar ama başka borsalara girmesi de lazım. Bunun için de para yok diyorlar sanırım.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
January 08, 2020, 08:52:52 PM

Token fiyatıyla, staking'in teknik olarak çok bir bağı yok. Kilitlenen tokenler dolaşımdan kalktığı için bir miktar fiyat artışı normal görülürken, kilitler kalkınca dolaşımdaki miktar artacağından düşüş olabilir. Ama aslında tüm bunlar o tokenin gerçek değerini gösterir. Sadece token sayısı ile fiyatı ölçmemek lazım.

Geçtiğimiz aylarda XLM milyonlarca coin yaktı ama fiyat %3-4 arttı. Geçtiğimiz hafta TRX 50 milyar token saldı piyasaya ama fiyat öyle çok da düşmedi bu etkiyle.
Yani yükselişte de düşüşte de farklı dinamikler var.

yakından takip etmeye çalışıyorum zaten. Smiley günlük grafikte güzel al-sat fırsatları veriyorlar ama başka borsalara girmesi de lazım. Bunun için de para yok diyorlar sanırım.

Adamlar zaten 4 borsada listeli. Al-sat için bile bazen çok uygun şeyler denk gelebiliyor. Geçenlerde 5000 tokenle girdim ve 10.000 yaptım mesela. Ama gelecekte ne olur bilmiyorum. Neler gördük...
Binlerce insanin mağdur edildiği projeler oldu. Umarım öyle bir şey olmaz. Ben ciddi bir miktar staking'e koydum. Biraz da cüzdanımda tutuyorum halen. İyi olacak gibi bir his var içimde ama bakalım...
bountyfresh
Member
**

Activity: 363
Merit: 17

View Profile
January 09, 2020, 02:56:34 PM

Ferrum sürekli radarımda olan bir token. Baya iyi gidiyor. Alım fırsatı kovalıyorum ama pek fırsat vermiyor. Yukardan almak istemiyorum ama bir türlü 1000 satına altına düşmedi. Bu yönden takdir edilesi performansı var.

Yakalarsam yüklü alacağım.
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
January 09, 2020, 06:01:10 PM

Arkadaşlar az önce FRM Staking 2.0: Stake and Earn, Ferrum Network takımınca duyuruldu.
Bu kapsamda söz konusu makaleyi Türkçe'ye çevirip paylaştım.
Ferrum için bu makale ve daha önceki tüm makaleler için Medium sayfamdaki eski makalelere bakabilirsiniz.

Kaynak: https://medium.com/@vycl987/frm-stake-and-earn-tan%C4%B1t%C4%B1m%C4%B1-10692fb1cee1

Yeni havuz yapısı ve ödüller şu şekilde olacak;
Staking 1.0 ve topluluk geri bildirimlerinden, stakerlerin, daha uzun bir stake süresi anlamına gelse bile, daha yüksek ödülleri tercih ettiklerini öğrendik. Bu geri bildirimi aldık ve FRM Stake and Earn için aşağıdaki yapıyı tasarladık.

o Rhodium: 2 yıllık staking. 85% ödül. 1.5M havuz
- Erken Para Çekme (1 yıl: 365 gün) 35% ödül.

o Promethium: 1 yıl 9 ay. 65% ödül. 3M havuz
- Erken Para Çekme(10.5 ay: 315 gün) 27% ödül.

o Palladium: 1 yıl 3 ay. 45% ödül. 3.5M havuz.
- Erken Para Çekme (7.5 ay: 225 gün) 15% ödül

o Titanium: 9 ay. 25% 2M havuz
Erken Para Çekme (4.5 ay: 135 gün) 6% ödül
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
January 09, 2020, 07:32:50 PM

ferrum networkde son zamanlarda oldukça fazla gelişme oluyor bakalım buradan da takip etmiş oluyoruz arkadaşlar sayesinde, ferrum ilerde güzel yerlere gelebilir değerlendirmeye devam.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

View Profile
January 09, 2020, 08:11:21 PM

Bu sefer staking'e bende katılacağım. 2 yıllık olan havuzun süresi biraz fazla değil mi yalnız. %85 büyük kazanç elbette ama bunun için 2 yıl beklemek ne kadar mantıklı bilemiyorum. 1 günde bir çok şeyin değişebildiği bir piyasa da 2 yıl beklemek biraz fazla gibi geliyor bana. 1 yıl 3 aylık ödül bence yeterli.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

View Profile
January 09, 2020, 10:04:03 PM

Benim pek aklıma yatmaz bu tarz işler. Umarım stake ayağına ferrum epey zıplar yukarılara doğru. 2 yıl çok uzun bir süre. %85 iyi bir Oran ama yıl da çok fazla. Oldu ki bir boğa geldi ve ferrum X5 yaptı. O zaman %85 in hiçbir önemi kalmaz.

muslol67
Hero Member

View Profile
January 10, 2020, 09:36:08 AM
Merited by vycl87 (1)

Benim pek aklıma yatmaz bu tarz işler. Umarım stake ayağına ferrum epey zıplar yukarılara doğru. 2 yıl çok uzun bir süre. %85 iyi bir Oran ama yıl da çok fazla. Oldu ki bir boğa geldi ve ferrum X5 yaptı. O zaman %85 in hiçbir önemi kalmaz.

Altcoin boğası gelip bir günde gitmez zaten hocam.
Burada şunu değerlendirmek lazım. %85 yaklaşımı doğru değil. Yani ödül odaklı staking yapılmaz.
Şimdi Ferrum'un vaat edilen yol haritasına bakalım.

2020 Q1 = Staking 2.0, Unifyre Web Wallet ve Test-net
        Q2 = Main net
        Q3 = Sub-Zero Wallet

Yani websitesinde gördüğüm kadarıyla, bu noktadan sonra bir ilerleme yok. Sanırım bir de InfinityDEX diye bir borsa olayı var ama onu roadmap'de göremedim.

Şimdi demek ki biraz gecikme falan yaşansa Ferrum'un bu süreçten sonraki fiyatlamasını öngörmek zor. Piyasa etkisi dışında fiyata etki edebilecek gelişmeler biraz gecikmeyi olabileceğini de hesaplarsak eğer 2021'e kadar tamamlanmış olacak. O zaman en ideali 1 yıllık paketler olur.

O zaman da direk 1 yıllık paket olmadığı için,

ya 9 aylık olana katılım yapılacak ve tamamı beklenecek ya da 1 yıl 9. aylık olana katılabiliriz ve duruma göre 10. ayda erken çekme yapılabilir.
Mesela neden direk 1 yıllık bir paket yok şaşırtıcı.

9 ay %25 iyi oran bence. Bir de bunun yarısında çekenlerin kalan tutarları da tamamlayanlara dağıtılacakmış, erken çekenlerin sayısına göre artacak %25-30 aralığında falan ödül gelecek. Bugün 0.01-0.012 aralığında fiyat. Staking 1 aya başlıyacakmış, yıl sonuna 11 ay var. Bence 9 aylık paket çok iyi duruyor bu konumda.

2 yıllık olanın ödülü fazla ama macera olur gibi... 2 yıl ciddi. Orada da şu değerlendirilebilir. 2 yıllık giriş yapılır ve 1. yıl sonunda durum değerlendirilip çıkılabilir %35'den.
bobita
Legendary
*

View Profile
January 10, 2020, 09:58:21 AM
Merited by Blacknavy (1), vycl87 (1)

Stake, kendi ağı, cüzdan vb elbette önemli ama benim açımdan Ferrum konusunda en yüksek potansiyel First Kudi'de, çünkü topluluğun çoğu henüz farkında değil ama kripto paralarla ilgili hayal ettiğimiz şeyleri Kudi ufaktan yapmaya başladı bile. Millet Nijerya'da First Kudi kartıyla yapılan alışverişleri paylaşıyor, yani kripto ürünleri Afrika'da sokağa iniyor. Ferrum büyük bir çıkış yapabilirse (piyasadan, boğadan vb bağımsız bir çıkışı kastediyorum) bence Kudi yoluyla olacak. Ve Afrika çok doğru bir tercih.
Avrupa ve ABD hem finans sistemi oturmuş durumda, hem de yasalar katı olduğu için doğru tercih olmazdı, üstelik özellikle Avrupada nüfus yaşlı, doğal olarak inovasyona çok yatkın değiller,
Asya bu anlamda çok şovenist, dinamikleri, yazılı olmayan kuralları, memleri fazlasıyla kendilerine özgü, dışarıdan gelip böyle bir işi başarmanın hemen hemen hiç imkanı yok, ayrıca içeriden rakip de çok,
Arap grubunun ipiyle zaten kuyuya inilmez, uzun ömürlü olmayacağı baştan belli,
Afrika ise biçilmiş kaftan, ekonomi ne ölü, ne oturmuş, doğal, yer altı kaynaklarıyla gelecek vaadediyor, finans sistemi henüz zayıf ve tabana yayılmış durumda değil, nüfus genç ve yeniliklere açık. Yozlaşma ve üçkağıt da çok olmakla birlikte iş sıkı tutulursa sürülmüş, gübrelenmiş boş tarla gibi.
Yani Kudi iyi giderse Ferrum yükselmez, uçar.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
muslol67
Hero Member

View Profile
January 10, 2020, 10:07:24 AM

@bobita, elbette çok haklısın. Zaten sanırım Ferrum'un her şeyden önce Kudi'yi hazır hale getirmeye çalışma sebebi de bu.
Aslında Kudi bir parçası bu işin. Diğer ürünlerde vaat edilenleri verirse aynı Kudi gibi kullanılır olacak. Bu birlikte çalışabilirlik muhabbeti mesela. Çok düşük ücretlerle BTC, ETH ve diğer kriptoların transferlerine izin verecek. Yani 1 BTC için anlık transfer ve 0.01 FRM fee ödemek süper olmazmıydı? Bunu UniFyre cüzdan sağlayacak.
Gerçek anlamda bu diğer ağlar arasında birlikte çalışabilen bir DEX sunacak bunu Infinity yapacak. Ve soğuk cüzdan sub-zero...

Yani temel anlamda bir ekosistem. Ama söylüyorum bunlar vaat olarak çok güzel. Uzaya uydu gönderen proje var ama ne başardığı önemli. Yani vaatler, harekete geçmezse hiç bir anlamı yok.

Kudi için Çin eksenli de bir çalışma başlatacaklardı en son. O da Asya pazarına girişi anlamına gelebilir aslında. Bence pozitif bir hamle olur.

Bakıp birlikte göreceğiz neler olacak diye.
bobita
Legendary
*

View Profile
January 10, 2020, 10:11:42 AM

@bobita, elbette çok haklısın. Zaten sanırım Ferrum'un her şeyden önce Kudi'yi hazır hale getirmeye çalışma sebebi de bu.
Aslında Kudi bir parçası bu işin. Diğer ürünlerde vaat edilenleri verirse aynı Kudi gibi kullanılır olacak. Bu birlikte çalışabilirlik muhabbeti mesela. Çok düşük ücretlerle BTC, ETH ve diğer kriptoların transferlerine izin verecek. Yani 1 BTC için anlık transfer ve 0.01 FRM fee ödemek süper olmazmıydı? Bunu UniFyre cüzdan sağlayacak.
Gerçek anlamda bu diğer ağlar arasında birlikte çalışabilen bir DEX sunacak bunu Infinity yapacak. Ve soğuk cüzdan sub-zero...

Yani temel anlamda bir ekosistem. Ama söylüyorum bunlar vaat olarak çok güzel. Uzaya uydu gönderen proje var ama ne başardığı önemli. Yani vaatler, harekete geçmezse hiç bir anlamı yok.

Kudi için Çin eksenli de bir çalışma başlatacaklardı en son. O da Asya pazarına girişi anlamına gelebilir aslında. Bence pozitif bir hamle olur.

Bakıp birlikte göreceğiz neler olacak diye.
Piyasayı bir cümlede anlatmışsın.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

View Profile
January 10, 2020, 11:06:44 AM

Stake, kendi ağı, cüzdan vb elbette önemli ama benim açımdan Ferrum konusunda en yüksek potansiyel First Kudi'de, çünkü topluluğun çoğu henüz farkında değil ama kripto paralarla ilgili hayal ettiğimiz şeyleri Kudi ufaktan yapmaya başladı bile. Millet Nijerya'da First Kudi kartıyla yapılan alışverişleri paylaşıyor, yani kripto ürünleri Afrika'da sokağa iniyor. Ferrum büyük bir çıkış yapabilirse (piyasadan, boğadan vb bağımsız bir çıkışı kastediyorum) bence Kudi yoluyla olacak. Ve Afrika çok doğru bir tercih.
Avrupa ve ABD hem finans sistemi oturmuş durumda, hem de yasalar katı olduğu için doğru tercih olmazdı, üstelik özellikle Avrupada nüfus yaşlı, doğal olarak inovasyona çok yatkın değiller,
Asya bu anlamda çok şovenist, dinamikleri, yazılı olmayan kuralları, memleri fazlasıyla kendilerine özgü, dışarıdan gelip böyle bir işi başarmanın hemen hemen hiç imkanı yok, ayrıca içeriden rakip de çok,
Arap grubunun ipiyle zaten kuyuya inilmez, uzun ömürlü olmayacağı baştan belli,
Afrika ise biçilmiş kaftan, ekonomi ne ölü, ne oturmuş, doğal, yer altı kaynaklarıyla gelecek vaadediyor, finans sistemi henüz zayıf ve tabana yayılmış durumda değil, nüfus genç ve yeniliklere açık. Yozlaşma ve üçkağıt da çok olmakla birlikte iş sıkı tutulursa sürülmüş, gübrelenmiş boş tarla gibi.
Yani Kudi iyi giderse Ferrum yükselmez, uçar.

Hocam yazınızı okudum. Öncelikle bilgi için teşekkür ederim. Aklıma yatmayan nokta şurası idi. Afrika bu işler için uygun bir yer mi acaba diye düşünüyordum. Yazınızı okuyunca baba mantıklı geldi. Telegram kanallarında da takip ediyorum First  kudi iş yaparsa ferrum bogayi beklemez gibi.

Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
January 10, 2020, 01:25:32 PM

Bir çok projeyi bekleyip hata yaptığım için Ferrum'u beklemedim ve bu seviyelerden verdim. Verdim ama aklımda kalacak takip edeceğim bir proje olacak. Bu projeden ümitli olan bekleyen çok arkadaş var, bekleneni verirse onlar adına sevineceğim.

vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
January 10, 2020, 06:55:52 PM
Merited by Blacknavy (3)

Yukarıda üstadlar çok değerli paylaşımlar yapmışlar. Telegram grubunda da sıklıkla bahsediyorum, hiç bir proje babamızın oğlu değil. Bir takım kıstaslarımız ve doğru beklentilerimiz olmalı.
Ferrum'un eleştirebileceğimiz yerleri var. Bunları eleştirelim. Ama övmemiz gereken yerleri de aynı derece de övelim benim söylediğim bu.

Geçen paylaşılan bir para vardı Onecoin'di sanki adı. Onun gibi projeleri unutmayalım.

Şimdi içeride olduğum için Ferrum'un dinamiklerini az çok biliyorum.

Objektif olabiliyormuyum emin değilim bu nedenle lütfen söylediklerimi bir kez daha kendinizce teyit etmekten çekinmeyin.

Ama şu bir gerçek ki ICO öncesi görev aldım Ferrum'da o günlerde o kadar çok kişiden ICO için katılım sınırını açmalarını, gerekirse daha fazla para toplamaya çalışmalarını söylememi istediler. Bunun için ekiple her konuşmamda aynı cevabı aldım: Etik olmaz! Yani 1.12 milyon $ gibi bir para toplamaya çalışıldı ve bir saatten kısa süre içerisinde toplandı. 1 gün sürse eminim en az 2-3 katını toplayabilirdi. Mesela ben katılamadım bile.

ICO sonrası fiyatı ICO fiyatının 2 katına yaklaşana kadar yükseldi. Bu pek çok proje de görülmeyen bir şey. Bitmax'dan şikayetçi olan çok ama ICO başlamadan önce Bitmax'i ve Binance DEX için listeleme onayını açıkladılar. Bence bu da güzel gelişmeydi. Herkes likitideye ulaşabildi ki bu bence bu piyasa için çok önemli. Herkes iyi borsa listelemesi istedi özellikle bizim telegram grubu bu konuda çok ısrarcı oldu ve takımla bir gün bu konuyu da konuştum. Okex için istenen rakamı ilettiklerinde sen olsan verirmiydin dediler. Asla dedim! 1.12 milyon$ toplamış bir projenin bahsi geçen rakamları vermesi olanaksızdı! Yani olanaksız derken elbette verirdi ama bunun sonucunda maddi olarak zora düşer ve kilidi açılan FRM tokenleri anında satmak zorunda kalırdı bu da fiyatı tahmin edileceği gibi iyice aşağı çekerdi. Takım token satmaya sıcak bakmadığını ve henüz para kazanamadıklarını, operasyonlarını büyütmeye çalıştıkları için ICO'da toplanan paraya ihtiyacları olduğunu ilettiler. Ben samimi buldum. (Bunun sonucunda da Eterbase listelemesi geldi ve grubumuzda bazı nahoş şeyler yaşandı maalesef). Ayrıca bir dönem çok aktif olan Türk topluluğunda IDEX sesleri çok yükseldi ve takım IDEX listelemesi için çalışıp sonuçta aldı. Ama kısa vadede major listeleme olmasının tek yolu topluluk etkinliği olaraktı.

Son olarak şuna değinmek istiyorum. Ferrum, bence en ciddi savaşını Afrika'da verdi. Kudi'nin ilk versiyonu yeterli değildi ve bunun için geliştirme süreci devam etti. Bunun sonucunda First Kudi güncellemesi geldi ve her şey değişmeye başladı. GEMINI, Dash ve Vite ile Afrika pazarı üzerine kurulan ortaklıklar bölgeye gelen proje sayısını arttırdı. Özellikle Binance'ın Nijerya üzerinden bir proje başlatması Ferrum'un yararına oldu! Ferrum o bölgedeki parlayan cevheri ortaya çıkarmaya çalışan ilk proje olarak, ilk gelen avantajını kullanıyor. En son bölgede bir banka ile yapılan anlaşma ve kart programıyla şu anda kripto-real sektör bir araya geldi. Alıcı ödemeyi kripto ile yaparken, tüccar parasını istediği şekliyle alıyor. Bu proje artık Afrika'da çalışan bir proje olarak aktif konumda ve artık genişleme zamanı. Yakında bu konuyla ilgili bilgiler gelir.

Diğer ürünlerle ilgili çalışmalar da devam ediyor. Ama sanırım yine ilk öncelik staking 2.0 oldu. Bense artık UniFyre'ın gelmesini bekliyorum kişisel olarak. Fiyatın staking haberinden sonra sıradışı yükselişide hoş oldu. Yaklaşık %50'ye yakın arttı son 1 hafta 10 gün içerisinde. Nereye gideceğini hep birlikte göreceğiz.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 »
  Print  

Jump to: