Bitcoin Forum
May 03, 2024, 02:37:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 »
  Print  
Author Topic: FERRUM NETWORK Hakkında Gelişmeler. [STAKING 2.0: FRM Stake and Earn Duyuruldu!]  (Read 6576 times)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 10, 2020, 08:15:10 PM

Bugün muazzam bir yükselişe imza attı Ferrum. CMC grafiğini inceledim; 29 Ağustos'ta CMC'de listelendiğinde 90 sat ve 0.0085 dolar fiyatı varmış. Bitmax'e girdiğinde 200 satı geçtiğini hatırlıyorum. Bugünkü zirve fiyatı ise 179 sat ve 0.014 dolar. ICO fiyatına (0.016 dolar) yaklaşıyor gittikçe...
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
January 11, 2020, 08:48:15 AM

alım yapacakların dikkatli olmasında fayda var. şu an fiyat zirvede ve düşüş gelebilir market makerlar iyi çalışıyor fiyat birkaç gündür yükseliyor bu fiyattan girmeyi düşünmüyorum 900 satlara emir girdim.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
April 28, 2020, 08:53:37 AM

Arkadaşlar son günlerde güzel bir hareket var. İyi bir yükseliş yaptı.
Bir haber , bir gelişme mi var acaba?
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 28, 2020, 10:56:42 AM

Cüzdan çalışmaları iyiden iyiye sona ermekte ve cüzdan bir takım yenilikçi özelliklerle geliyor, ayrıntıyı vycl87 anlatır sanırım. Onun dışında en önemli unsur şu, ekip iyi çalışıyor ve topluluk projeye de, ekibe de güveniyor.
Normalde böyle kendini gösteren yükselmeler ya pump amaçlı hype ile, ya borsa duyurusu ile veya önemli bir partnerlikle vb olur, ama Ferrum organik olarak gücünü arttırıyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
April 28, 2020, 03:06:38 PM

Cüzdan çalışmaları iyiden iyiye sona ermekte ve cüzdan bir takım yenilikçi özelliklerle geliyor, ayrıntıyı vycl87 anlatır sanırım. Onun dışında en önemli unsur şu, ekip iyi çalışıyor ve topluluk projeye de, ekibe de güveniyor.
Normalde böyle kendini gösteren yükselmeler ya pump amaçlı hype ile, ya borsa duyurusu ile veya önemli bir partnerlikle vb olur, ama Ferrum organik olarak gücünü arttırıyor.

Bilgilendirme için teşekkürler üstad.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

View Profile
April 28, 2020, 03:26:36 PM

Yakından takip ediyorduk da başlık epeydir aktif değil. Ben telegram grubundan haberler geldikçe, haberdar oluyorum. Bugünlerde ekstra hareketler oluyor. Ferrum'u normal projeler gibi değerlendirmek yanlış olur. Uzun soluklu ve bence garanti getiri aracı olabilecek bir kripto. Ve gerçekten bobita'nın dediği gibi takım sürekli faal bir durumda. Bu da büyük bir artı.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
nayierdem
Member
**

Activity: 294
Merit: 17

View Profile
April 28, 2020, 03:31:20 PM

Geçen gün Twitter'da gördüm ferrum son haftalarda bakıldığı zaman dgb den sonra en ciddi artış gösteren token olmuş. Biraz inceledim ekip epey zamandır bir şeyler yapmak için çabalıyor. Olurda birde boğa sezonu gelirse çok daha iyi yerlere gelebilir. Mainnet yapsa da kendisi coin olsa daha güzel olur ama o ilerleyen süreçte olacak galiba.

●   John McAfee Supports   ●
 ❰❰❰❰❰❰  Advertising Platform  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  YOUC  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
April 28, 2020, 03:44:12 PM

Bende bir miktar ferrum yatırımı yaptım ve cüzdana çektim bekliyorum. Telegramda da sağolsun arkadaşlar bilgi paylaşıyor. Gidişatları şuan için iyi. Daha önce ath yaptı ama ben tek token satmadım. Mutlaka bir boğa geçirmesini bekliyorum o zaman belli olur ne yapıp ne yapamayacağı.
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
April 30, 2020, 12:11:14 PM

Bir süredir özel hayatımdaki durum sebebiyle forumda aktif olamadığım için burayı da güncelleyemedim haliyle.
Bu süreçte Ferrum Network'ün 2. stake etkinliği tamamlandı ve kilitli tokenler kontrat adreslerine gönderildi ve sürenin dolması bekleniyor.

Artık önümüzde kısa vadede beklediğimiz Unifyre cüzdan kaldı. Beta testlerine benimde katıldığım bir cüzdan uygulaması. Cüzdanın en önemli özelliği linkdrop! Linkdrop ile, istediğiniz bir kişinin cüzdan adresini bilmenize gerek kalmayacak. A kişisi B kişisine 1 ETH veya 10000 FRM gönderecek. Bunu yapmak için cüzdan adresine gerek duymadan, Unifyre içinde Link gönderme özelliğiyle istediği miktarı yazıp link oluşturacak ve o linki para göndermek istediği kişiye istediği bir şekilde ulaştıracak. (Telegram/Whatsapp/Facebook...)

Linki alan kişi linki Unifyre cüzdanla birlikte açacak ve blockchain üzerinde aktarım işlemi başlayacak. Gerekli onaylar alınır alınmaz, ilgili miktar linki açan kişinin cüzdanına aktarılmış olacak.

Bununla ilgili Telegram grubumuzda bir demo videosu paylaştık isteyen arkadaşlar oradan izleyebilir: https://t.me/Ferrumnetworktu/19567

Ayrıca Unifyre cüzdan ve kullananlara sağlanacak avantajlar ile ilgili yayınlanan makaleyi Türkçe'ye çevirdim;

https://medium.com/@vycl987/unifyre-c%C3%BCzdan-topluluk-faydalar%C4%B1-ae4c6d989d9

Kısaca Unifyre cüzdan kullanan ve belirli bir miktar FRM tutanlar bunun karşılığında ödüller kazanabilecek.

Örneğin bu altta yer alan tweet'deki oylama sonucu Unifyre'da listelenecek token belirlenecek ve belirli bir miktar FRM tutanlara LinkDrop yoluyla belli katsayılarla ödül yollanacak.
https://twitter.com/UnifyreWallet/status/1252580056762847233
lossnet
Legendary
*

View Profile
April 30, 2020, 10:25:18 PM

Ferrum, güvendiğim projelerden biri. Telegram'dan sürekli duyurular yapmaya devam ediyorlar. Aktif bir ekipleri var! Unifyre cüzdanı bekliyoruz bakalım. Bundan sonra ete-kemiğe bürünmeye başlayacaktır artık. BTC yarılanma döneminden çıktığımızda, eğer altcoinlere bahar gelirse; Ferrum fiyatını da takip edeceğim. Bakalım pozitif etkiler birleştiğinde nasıl bir yansıması olacak...
bobita
Legendary
*

View Profile
May 01, 2020, 12:24:14 PM
Merited by vycl87 (1)

Ferrum benim şimdiye kadar belki de en çok güvendiğim projeydi, hala da öyle. Ancak (bu kısım kendimce yazdığım bir senaryodur sadece) fiilen hayatın içinde olmasıyla (Afrika'da Kudi'nin başarısı ve ödeme aracı olarak sokağa inmiş olması) taktir ettiğimiz proje bu avantajının yaşadığımız özel durumdan dolayı dezavantaja dönmesi riskiyle karşılaşabilir.
Şunu demek istiyorum, üretimle, şirketler ve değerleriyle, sokaktaki alışverişle vb. doğrudan korelasyona sahip olmadıklarını Corona günlerinde gösteren kriptolar genel olarak baktığımızda gayet güzel bir sınav verdiler, global ekonomideki sarsıntıyla pek paralel davranmadılar. Ancak Ferrum'un en önemli ayaklarından birisi Afrikada fiilen hayatın içinde olan Kudi, ve o hayat virüs günlerinde ne durumda bilmiyoruz, sekteye uğradıysa bu durum Kudiye de yansıyabilir ve Kudinin insanlar tarafından kullanımının düşmesi genel bir duraklama veya yavaşlama yaşatabilir (tekrar edeyim, kaidemden sallıyorum).
Ama aslında bu da  yumurta/tavuk durumu, başka bir açıdan bakıldığında böyle bir durumun oluşması sonrası için güven artışı ve projenin uygulanabilirliğinin ispatı konusunda sinerji yaratabilir. Yani dediğim şey gerçekleşirse iyi mi olur, kötü mü olur, o da başka bir tartışma konusu.

Not: Hayır, ot falan çekmedim  Grin

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
May 01, 2020, 03:10:34 PM

Vallaha Ferrumu açıkçası forumdan epey uzaklaştığım dönemden olsa gerek pek duymamıştım. Ancak şuan gayet iyi bir proje olduğunu anlayabiliyorum. Arkasındaki ekipte sağlama benziyor. Bakalım boğanın olası gelişi Ferrum da ne gibi etkiler yaratacak. Sanırım sepetimde olması gereken bir altcoin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
lossnet
Legendary
*

View Profile
May 01, 2020, 03:28:32 PM

Vallaha Ferrumu açıkçası forumdan epey uzaklaştığım dönemden olsa gerek pek duymamıştım. Ancak şuan gayet iyi bir proje olduğunu anlayabiliyorum. Arkasındaki ekipte sağlama benziyor. Bakalım boğanın olası gelişi Ferrum da ne gibi etkiler yaratacak. Sanırım sepetimde olması gereken bir altcoin

Ben geçen sene imzasına diğer forumdan katılmıştım. O yüzden epey takip ettim. Bounty dağıtımlarını -birkaç aksaklık çıkmasına rağmen- doğru şekilde tamamladılar. Telegram kanallarına üye olmanızı tavsiye ederim. Neredeyse 2 günde bir duyuru yayınlıyorlar. BTC'nin pozitif ve negatif fiyat hareketlerini takip ediyor gördüğüm kadarıyla. Projeyle ilgili önemli aşamalarda da pozitif ayrışıyor.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
May 01, 2020, 03:33:30 PM

Ben geçen sene imzasına diğer forumdan katılmıştım. O yüzden epey takip ettim. Bounty dağıtımlarını -birkaç aksaklık çıkmasına rağmen- doğru şekilde tamamladılar. Telegram kanallarına üye olmanızı tavsiye ederim. Neredeyse 2 günde bir duyuru yayınlıyorlar. BTC'nin pozitif ve negatif fiyat hareketlerini takip ediyor gördüğüm kadarıyla. Projeyle ilgili önemli aşamalarda da pozitif ayrışıyor.

Bountysi kazandırdı mı hocam sorması ayıptır  Grin Malum imzalar artık eskisi gibi değil merakımdan soruyorum. Proje takibimde ciddi bir değerlenme olacak sanırım ve Türkiye local forumu olarak baya bir destekçisi var sanırım.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
May 01, 2020, 03:33:49 PM

Ferrum benim şimdiye kadar belki de en çok güvendiğim projeydi, hala da öyle. Ancak (bu kısım kendimce yazdığım bir senaryodur sadece) fiilen hayatın içinde olmasıyla (Afrika'da Kudi'nin başarısı ve ödeme aracı olarak sokağa inmiş olması) taktir ettiğimiz proje bu avantajının yaşadığımız özel durumdan dolayı dezavantaja dönmesi riskiyle karşılaşabilir.
Şunu demek istiyorum, üretimle, şirketler ve değerleriyle, sokaktaki alışverişle vb. doğrudan korelasyona sahip olmadıklarını Corona günlerinde gösteren kriptolar genel olarak baktığımızda gayet güzel bir sınav verdiler, global ekonomideki sarsıntıyla pek paralel davranmadılar. Ancak Ferrum'un en önemli ayaklarından birisi Afrikada fiilen hayatın içinde olan Kudi, ve o hayat virüs günlerinde ne durumda bilmiyoruz, sekteye uğradıysa bu durum Kudiye de yansıyabilir ve Kudinin insanlar tarafından kullanımının düşmesi genel bir duraklama veya yavaşlama yaşatabilir (tekrar edeyim, kaidemden sallıyorum).
Ama aslında bu da  yumurta/tavuk durumu, başka bir açıdan bakıldığında böyle bir durumun oluşması sonrası için güven artışı ve projenin uygulanabilirliğinin ispatı konusunda sinerji yaratabilir. Yani dediğim şey gerçekleşirse iyi mi olur, kötü mü olur, o da başka bir tartışma konusu.

Fikirlerine tabi ki saygı duyuyoruz hocam ve dillendirmen çok güzel. Sağduyulu bakış açınla her zaman takdir toplamış birisisin.

Sanırım şunda hepimiz hemfikirizdir ki kripto para dünyasında gün aşırı ne olacağını tahmin etmek çok zor. Trend yönünde sabah akşam sallayan yüzlerce insan var ama gerçekten ne olacağını bilmek imkansız. Ben yıllardır az çok bounty ve CM'lik muhabbeti yüzünden piyasanın içindeyim. Forumun eskileri benden daha tecrübeli elbette ama reel yaşam ile kripto arasında köprü sağlamaya çalışan o kadar çok proje var ki...

Benim ilk tanıdıklarımdan ve ciddi olabileceğini düşündüklerimden birisi Zeux'du. Yine bir bounty muhabbetine tanışmıştık. Ama arpa boyu yol gidemediler. Çektikleri bir video'dan ileri gitmeleri mümkün olmadı. Hubrisone vardı. Hiç saymıyorum bile. Sonra aslında beni umutlandıran ve içeriğine dahil ekibinden birileriyle bir kaç kez konuşma şansı bulduğum Digilira oldu. Digilira ile forumun eskilerinden bazı isimler ciddi çalışmalar yaptılar ve digilirapay üzerine fikir sundular. Temelde kripto ile ödeme yapıp fiat ile karşı tarafa geçen bir sistemdi. Çok da akıllıcaydı. Ancak benim eleştirim şu olmuştu Serkan bey'e o zaman. Kim elindeki kripto ile ödeme yapar? Çünkü çoğunlukla olay değer saklama ve para kazanmaya döndü. Üzerine epey konuştuk. Fikirleri çok güzeldi ve sanırım çok ilerleyemediler.

Sonra ben Ferrum ile tanıştım. Daha doğrusu onlar beni buldu. Kudi'yi ilk başta anlamakta zorlandım. Ama gerçekten güzel bir fikir olduğuna kanaat getirmiş durumdayım. Hemen şunu söyleyeyim mevcut yapısıyla Kudi'yi tüm dünyaya yaymak bu aşamada kolay değil. Ama şu anda Nijerya ve Gana'da insanların aktif olarak kullanabilir olduklarını görmek çok güzel.

Bununla ilgili de sorular geliyor bazen buradan yazmış olayım. Afrika neden seçildi? Öncelikle Afrika pek çok konu gibi kriptolar ve blockchain içinde halen bakir alan. Yani el değmemiş. Ferrum Network ilk giren avantajına sahip orada. Ferrum'un ardından Gemini, Dash ve Binance'da bölgede girişimler yaptı bu arada. İkincisi yukarıda dediğim gibi Kudi'yi tüm dünyada uygulamak kolay değil çünkü yasal mevzuatlara takılır. Afrika bu anlamda biraz daha rahat! Ve son olarak maliyetler. Hep aynı noktaya geliyoruz ama Ferrum sadece 1 milyondan az fazla yatırımla işe başladı. Ve Türkiye gibi orta yoğunlukta bir ülkede bile şirket kur, muhasebe, avukat ve sahada çalışacak adamlar falan derken 50-100k $ arası yatırım istiyor. Ama bu işi Afrika'da çok uyguna çözebiliyorlar. Ve orada işleyen 2 mekanizma hali hazırda var ve Ferrum projesine yükü çok az.

Bugünün koşullarında ne olur bilemeyiz ama Ferrum 1-2 yıl arası yatırımı diye her zaman dile getirmişimdir. 6-7 ayda 3x bıraktı. 6-7 ay sonra belki tekrar düşer aşağıya bilemem ama yukarı çıkabilme ihtimalini seviyoruz. İşallah bizleri güldüreceğini düşünüyorum.
bobita
Legendary
*

View Profile
May 02, 2020, 11:00:46 AM

Fikirlerine tabi ki saygı duyuyoruz hocam ve dillendirmen çok güzel. Sağduyulu bakış açınla her zaman takdir toplamış birisisin.

Sanırım şunda hepimiz hemfikirizdir ki kripto para dünyasında gün aşırı ne olacağını tahmin etmek çok zor. Trend yönünde sabah akşam sallayan yüzlerce insan var ama gerçekten ne olacağını bilmek imkansız. Ben yıllardır az çok bounty ve CM'lik muhabbeti yüzünden piyasanın içindeyim. Forumun eskileri benden daha tecrübeli elbette ama reel yaşam ile kripto arasında köprü sağlamaya çalışan o kadar çok proje var ki...

Benim ilk tanıdıklarımdan ve ciddi olabileceğini düşündüklerimden birisi Zeux'du. Yine bir bounty muhabbetine tanışmıştık. Ama arpa boyu yol gidemediler. Çektikleri bir video'dan ileri gitmeleri mümkün olmadı. Hubrisone vardı. Hiç saymıyorum bile. Sonra aslında beni umutlandıran ve içeriğine dahil ekibinden birileriyle bir kaç kez konuşma şansı bulduğum Digilira oldu. Digilira ile forumun eskilerinden bazı isimler ciddi çalışmalar yaptılar ve digilirapay üzerine fikir sundular. Temelde kripto ile ödeme yapıp fiat ile karşı tarafa geçen bir sistemdi. Çok da akıllıcaydı. Ancak benim eleştirim şu olmuştu Serkan bey'e o zaman. Kim elindeki kripto ile ödeme yapar? Çünkü çoğunlukla olay değer saklama ve para kazanmaya döndü. Üzerine epey konuştuk. Fikirleri çok güzeldi ve sanırım çok ilerleyemediler.

Sonra ben Ferrum ile tanıştım. Daha doğrusu onlar beni buldu. Kudi'yi ilk başta anlamakta zorlandım. Ama gerçekten güzel bir fikir olduğuna kanaat getirmiş durumdayım. Hemen şunu söyleyeyim mevcut yapısıyla Kudi'yi tüm dünyaya yaymak bu aşamada kolay değil. Ama şu anda Nijerya ve Gana'da insanların aktif olarak kullanabilir olduklarını görmek çok güzel.

Bununla ilgili de sorular geliyor bazen buradan yazmış olayım. Afrika neden seçildi? Öncelikle Afrika pek çok konu gibi kriptolar ve blockchain içinde halen bakir alan. Yani el değmemiş. Ferrum Network ilk giren avantajına sahip orada. Ferrum'un ardından Gemini, Dash ve Binance'da bölgede girişimler yaptı bu arada. İkincisi yukarıda dediğim gibi Kudi'yi tüm dünyada uygulamak kolay değil çünkü yasal mevzuatlara takılır. Afrika bu anlamda biraz daha rahat! Ve son olarak maliyetler. Hep aynı noktaya geliyoruz ama Ferrum sadece 1 milyondan az fazla yatırımla işe başladı. Ve Türkiye gibi orta yoğunlukta bir ülkede bile şirket kur, muhasebe, avukat ve sahada çalışacak adamlar falan derken 50-100k $ arası yatırım istiyor. Ama bu işi Afrika'da çok uyguna çözebiliyorlar. Ve orada işleyen 2 mekanizma hali hazırda var ve Ferrum projesine yükü çok az.

Bugünün koşullarında ne olur bilemeyiz ama Ferrum 1-2 yıl arası yatırımı diye her zaman dile getirmişimdir. 6-7 ayda 3x bıraktı. 6-7 ay sonra belki tekrar düşer aşağıya bilemem ama yukarı çıkabilme ihtimalini seviyoruz. İşallah bizleri güldüreceğini düşünüyorum.
Digilira bir türlü beklenen atılımı gösteremedi ama bir şeyler yapmak için çok geç olmadığını düşünüyorum çünkü topluluk nezdinde hala yüksek bir kredileri var ve ekosistem dışında zaten henüz tanınmıyorlar.
Ferrum konusuna gelirsek, şunu net olarak söyleyebilirim, şu anki gidişte en çok güvendiğim proje.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
lossnet
Legendary
*

View Profile
May 02, 2020, 07:41:43 PM

Bountysi kazandırdı mı hocam sorması ayıptır  ;D Malum imzalar artık eskisi gibi değil merakımdan soruyorum. Proje takibimde ciddi bir değerlenme olacak sanırım ve Türkiye local forumu olarak baya bir destekçisi var sanırım.

3 Parça halinde toplamda 6000 token gelmişti. Bir ara 100 USD falan ediyordu. Az önce baktım 65 USD ediyor. Satmadım ben, hold yapıyorum. Zaten bu mitarları satmaya değmez. Sonuçta projede ümit varsa bekletmek lazım. Hiç olmazsa 2 aylık ufak bir emeğin karşılığını düzgün yatırdılar ve ilerliyorlar.

Hiç göndermeyen projeler de var sonuçta. Zaten bounty hunter'lara ödemelerini düzgün yapmayan projeden hayır gelmiyor. Beddua falan alıyor olmalılar :)
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
May 02, 2020, 09:49:30 PM

Bende fırsat bukdukca almaya çalışıyorum suan icin en cok konuşulan ferrum ve cartesi var. Cartesi binance de listelendi. İeo olduğu için ilk baslarda ciddi pump yedi şuan da yavas yavaş geri çekiliyor. Ferrum da bir ara iyi gitti geri çekilme tasadi ama son günlerde yine yukarı doğru gidiyor. Boga sezonunda yapacağı hareketi merak ediyorum.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
May 03, 2020, 09:45:26 AM

Bende fırsat bukdukca almaya çalışıyorum suan icin en cok konuşulan ferrum ve cartesi var. Cartesi binance de listelendi. İeo olduğu için ilk baslarda ciddi pump yedi şuan da yavas yavaş geri çekiliyor. Ferrum da bir ara iyi gitti geri çekilme tasadi ama son günlerde yine yukarı doğru gidiyor. Boga sezonunda yapacağı hareketi merak ediyorum.

Bende ilk zamanlarda düştüğü zaman almış ve neredeyse 2x'de tamamen çıkmıştım. Ama geçenlerde yine içimden bir ses satın almamı söyledi. Şimdi baktım yine 2x'e yakın bırakmış. Maliyetimi satıp çıkayım ve kalanı bekleyeyim bakalım neler olacak diyorum. Ufak bir miktarda staking için atmıştım kenara da onun tamamlanmasına daha epey var.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
May 03, 2020, 09:00:05 PM

Bende ilk zamanlarda düştüğü zaman almış ve neredeyse 2x'de tamamen çıkmıştım. Ama geçenlerde yine içimden bir ses satın almamı söyledi. Şimdi baktım yine 2x'e yakın bırakmış. Maliyetimi satıp çıkayım ve kalanı bekleyeyim bakalım neler olacak diyorum. Ufak bir miktarda staking için atmıştım kenara da onun tamamlanmasına daha epey var.

Hocam bu staking olayi bana hic mantıklı gelmiyor. Staking den ne kadar bir gelir olabilir ki. Eger satking işine ciddi eğilen varsa zaten fiyatı ciddi artarsa stake ten gelecek gelirden daha iyisi fiyati yükselince satmak olur.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 »
  Print  

Jump to: