Bitcoin Forum
June 20, 2024, 11:33:15 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
Author Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir?  (Read 7672 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (20 posts by 1+ user deleted.)
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 07, 2019, 06:38:01 AM

Haha @wolwoo globaldeki başlığa baktımda yahoyu bile çekmişsin tartışmaya Cheesy

Makul şekilde görüşünüzü ifade ettikten sonra mevzuyu kapatmanızda yarar var. Forumun en çok mesaj yazılan konusu haline getirmenin bir anlamı yok. İmza yöneticileri bile işin içine girdi. Yapmayın etmeyin. Bölümü toplu olarak etkiler böyle tartışmalar. Herkes fikrini yazdıktan sonra gerisinin bir önemi yok bence. İmza yöneticisi ile tartışmaya da hiç gerek yok.

Flug açılacak olursa herkeste oyunu kullanır biter. Müttefik olabilecekleri düşman haline getirmemek gerekiyor bence.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
December 07, 2019, 07:17:02 AM

Haha @wolwoo globaldeki başlığa baktımda yahoyu bile çekmişsin tartışmaya Cheesy

Makul şekilde görüşünüzü ifade ettikten sonra mevzuyu kapatmanızda yarar var. Forumun en çok mesaj yazılan konusu haline getirmenin bir anlamı yok. İmza yöneticileri bile işin içine girdi. Yapmayın etmeyin. Bölümü toplu olarak etkiler böyle tartışmalar. Herkes fikrini yazdıktan sonra gerisinin bir önemi yok bence. İmza yöneticisi ile tartışmaya da hiç gerek yok.

Flug açılacak olursa herkeste oyunu kullanır biter. Müttefik olabilecekleri düşman haline getirmemek gerekiyor bence.
Abi inan tartışmayı sevmiyorum, rahat ve relax olmak istiyorum ama birilerinin bazı şeylerin farkında olduğumuzu da bilmesini istedim.
Yazmamam için epey geri bildirim aldım artık yazmıycam. Sadece kendi merit kaynağı konuma ara sıra birşeyler yazabilirim. Onun dışında lokalde takılmayı ümit ediyorum. Bana bişey olursa çok umursamam ama benim yüzümden sizlere zarar gelmesini istemem. 🙂

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
December 08, 2019, 02:20:00 AM

Wolwoo'ya herkes yapma etme falan dedi ama aslında yapılanlar karşısında verdiği tepkiler gerçekten anlaşılabilir ve insani bana göre.

edit: I am curious where the OP is getting his 'tips' of all these 'ban evaders' Roll Eyes *cough* *cough*

çok enteresan bir yorum var mesela burada, Marlboroza'ya yönelik bir soru bu... ben de merak ediyorum, bir kullanıcıyı 10'larca Türk üyenin yıllar önce attığı mesajları profesyonal bir dedektif gibi araştırmaya ne itebilir  Wink...

mutlaka birinden yardım alıyor olmalı diye düşünülmüş burada da... bunların da deşifre olması forumun sağlığı açısından önemli bana göre.

wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 08, 2019, 03:19:12 AM
Merited by Vispilio (1)

Wolwoo'ya herkes yapma etme falan dedi ama aslında yapılanlar karşısında verdiği tepkiler gerçekten anlaşılabilir ve insani bana göre.

edit: I am curious where the OP is getting his 'tips' of all these 'ban evaders' Roll Eyes *cough* *cough*

çok enteresan bir yorum var mesela burada, Marlboroza'ya yönelik bir soru bu... ben de merak ediyorum, bir kullanıcıyı 10'larca Türk üyenin yıllar önce attığı mesajları profesyonal bir dedektif gibi araştırmaya ne itebilir  Wink...

mutlaka birinden yardım alıyor olmalı diye düşünülmüş burada da... bunların da deşifre olması forumun sağlığı açısından önemli bana göre.

Eyvallah üstad 🙂 demin cigaracı kendi kaşındı, direkt bana soru sordu, ben de cevabını verdim.

Öyle yani, adama daha baştan tetikçi dedim, dediğim gibi de çıktı. Çok araştırmacı biri olsa, sorduğu sorunun cevabını bir sayfa arkada hem de birden fazla alıntılanmış şekilde bulurdu. Birileri pis işlerini bunlara yaptırıyor, şuna benzetebiliriz bir anlamda....

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 08, 2019, 03:38:49 AM

en son case 2 de kalmıştık, case2 de bana negatif vermişlerdi. bugün baktım case 3 olmuş case 4 olmuş case 5 olmuş, 2 kişiye de DT ler negatifi bırakmış. case6 7 8 daha gider bu. hiç sallamayın bunlara o zaman bırakırlar uğraşmayı. benim konuda ben hiç yazmadım bıraktılar, gerçi wolwo baya yazdı benim konuya, bu sefer bana PM attılar bu 2 tane malum kişiler, diyorlar sen wolwosun. wolwo hesabınla kendini savunuyorsun can siperane. onu da ortaya çıkaracaz.  Bunları kale almayın. adam değil bunlar.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 08, 2019, 03:48:34 AM

en son case 2 de kalmıştık, case2 de bana negatif vermişlerdi. bugün baktım case 3 olmuş case 4 olmuş case 5 olmuş, 2 kişiye de DT ler negatifi bırakmış. case6 7 8 daha gider bu. hiç sallamayın bunlara o zaman bırakırlar uğraşmayı. benim konuda ben hiç yazmadım bıraktılar, gerçi wolwo baya yazdı benim konuya, bu sefer bana PM attılar bu 2 tane malum kişiler, diyorlar sen wolwosun. wolwo hesabınla kendini savunuyorsun can siperane. onu da ortaya çıkaracaz.  Bunları kale almayın. adam değil bunlar.

sanırım seninle eş zamanlı bana da mesaj attılar pm.."aynı anda cevap veremezseler bunlar tek kişidir" diye denediler galiba, bana gelen 3 mesajın

"December 05, 2019, 01:19:55 AM      
December 05, 2019, 01:23:36 AM   
December 05, 2019, 01:27:58 AM"

tarih saat yukarıda yazıyor otto, bir baksana mesajlarının saatlerine, eğer aynıysa dediğim gibi bir yöntem denemiş olabilirler.  Cheesy
neden böyle söylüyorum çünkü mesajlar çok tuhaftı, sonra da "aaa yanlış hesap" diyip bitirdiler mesajlaşmayı...

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 08, 2019, 04:29:34 AM

benimkiler december 4 december 4 december 4 diye gidiyor
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 08, 2019, 04:34:38 AM
Merited by ziya1453 (1)

benimkiler december 4 december 4 december 4 diye gidiyor

hee o zaman bunlar harbiden salak Cheesy
-Is wolwoo your account?
-So is wolwoo your account or not?
-sorry wrong account.

beeeyle mesaj atmış denyo Grin

gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
December 08, 2019, 05:14:39 AM

Beni de dt listenizden çıkarın arkadaşlar. Sikerim amk muptezelleriyle mi uğraşacağım lan. Herkesin gerçek bir hayatı var ve bu hayat yeterince zor. Bir de bu sikik sokuk muhabbetlerle kendimi yipratamam valla. Pazar sabahı bu saatte ne işim var ulen benim burada?
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 08, 2019, 05:52:41 AM

Burasi Bitcointalk, Bitcoin yatirimcisiysanız ya da ilgileniyorsanız en az herkes kadar sizin de mesaj atmaya hakkiniz var. Ban yiyen olursa da Bitcoin ile gerçekten ilgiliyse aramiza yeni bir hesapla katilabilir, buna kimse engel olamaz.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
December 08, 2019, 06:47:05 AM

Burasi Bitcointalk, Bitcoin yatirimcisiysanız ya da ilgileniyorsanız en az herkes kadar sizin de mesaj atmaya hakkiniz var. Ban yiyen olursa da Bitcoin ile gerçekten ilgiliyse aramiza yeni bir hesapla katilabilir, buna kimse engel olamaz.
Benim için mi dediniz hocam? Yav yemisim banlarini yanlarinı blacknavy kardeş. Benim banlanmam için iki sebep var:

- ilk kaydoldugum zaman deli gibi yaptığım bounty paylaşımlarım. Tam bir rezillik:))
- ikincisi de kufurlu postlarim. Bunlar yüzünden ban yapacaklarsa sokarım böyle foruma. Benim önceden gelen iş stresim var. Bir de az olmasa da yeni isimde de yaşadığım bazı sorunlar var. İşin aslı alkolü bıraktıktan sonra stresli bir herif oldum:) yordu beni it herifler. Ara vermek gerekiyor sanırım forumda. Dinç bir kafayla daha güzel bir dönüş hayırlısı olur.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 08, 2019, 06:53:19 AM
Merited by Blacknavy (1)

Bilgi: Arkadaşlar Dt1 olmak istemiyorsanız trust listenizi, desteklemek istediğiniz 9 kişiyle sınırlandırabilirsiniz. Kendinizi hazır hissettiğinizde 10 ve üzerine çıkarabilirsiniz. 10 altında tuttuğunuzda dt1 seçilmezsiniz.

İtimat ettiğimiz gerektiğinde hakkımızı savunacak, fluglarda oy kullanacak Türk Dt1 üyelere de ihtiyacımız olduğunu unutmayın
.

Ben Dt1 olduğumda forumun en bilinen dtsi bana şöyle pm göndermişti: "if you don't like endless drama, you're probably not going to like being in DT."

Bende şöyle bir video hazırlamıştım: Game Of Trust
https://youtu.be/aVJv4wL9Bvs

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 08, 2019, 08:22:28 AM

Benim için mi dediniz hocam? Yav yemisim banlarini yanlarinı blacknavy kardeş. Benim banlanmam için iki sebep var:

- ilk kaydoldugum zaman deli gibi yaptığım bounty paylaşımlarım. Tam bir rezillik:))
- ikincisi de kufurlu postlarim. Bunlar yüzünden ban yapacaklarsa sokarım böyle foruma. Benim önceden gelen iş stresim var. Bir de az olmasa da yeni isimde de yaşadığım bazı sorunlar var. İşin aslı alkolü bıraktıktan sonra stresli bir herif oldum:) yordu beni it herifler. Ara vermek gerekiyor sanırım forumda. Dinç bir kafayla daha güzel bir dönüş hayırlısı olur.

Ben seni bounty tablosu oluşturduğun zaman tanidim. O bounty konularında çok emeğin geçti hakkın var yani. Gelellim diğer meseleye bir insan burada isteğini saygı çerçevesinde yqzabilir.
Arkadaşlar birde su  var. İnsanin yaşı ilerledikce olgunluğu artar. kimse eskiden yaptığı hatayı yapmaz. Mesela şimdiki aklım olsa evlenmem 😄😄😄

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
December 08, 2019, 08:50:09 AM
Last edit: January 29, 2020, 08:52:01 PM by AlyattesLydia

Arkadaşlar onlarla çok muhatap olmamaya çalışın. Çünkü sonuçta çok fazla üye var, sizin meta'da yaptığınız tartışmalar çok fazla dikkat çekiyor. Birçok üye bu sefer geçmişinizde hatalar aramaya başlıyor. Kimse kusursuz değil, hiçbirimiz, doğal olarak hakkımızı savunalım derken yok olmayalım.

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
December 08, 2019, 10:10:51 AM

Adamlar boş adam gibi evde sadece kimi ifşa etsem diye dedektifçilik oynuyor yok böyle bir şey benimle uğraşmaya başlamış işe bak. Cheesy Şimdi yazsam çorap söküğü gibi uzar gider zaten o kadar yazacak kadar ingilizcem de yok.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5207811.msg53286826#msg53286826
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 08, 2019, 10:46:20 AM
Merited by Blacknavy (1)

Bazı kafa karışıklıklarına karşı baştaki makaleye ufak bir ekleme yapayım:

DT1 Üyesi Nasıl Olunur?

Yönetici tarafından belirlenmiş algoritma ile belirlenmektedir. Elinden geldiğince merkezsiz yapmaya çalışmıştır. Aylık olarak, bu algoritma çerçevesinde DT1 listesini yönetici düzenler.

* En az Member rütbesinde olmalısınız.
* Son 3 gün içinde çevrimiçi olmanız gerekir.
* Güven listeniz, en az 10 kullanıcı içermelidir, ~distrust girişleri sayılmaz.
* Seçimden el ile kara listeye alınmamalısınız. Yöneticinin bir kara listesi var.
* Son 30 gün içinde post atmış olmanız gerekir.
* Başkalarından en az 10 merit kazanmış olan en az 10 kullanıcı sizi direkt Trust Listesine eklemiş olması gerekir. (Sizin gönderdiğiniz merit sayılmaz)
* Başkalarından en az 250 merit kazanmış olan en az 2 kullanıcı sizi direkt Trust Listesine eklemiş olması gerekir. (Sizin gönderdiğiniz merit sayılmaz)

Bu kriterlere uyan şuanda çok fazla kullanıcı yok forumda. Gelecekte eğer yüzlerce üye bunları karşılarsa, bunlar arasından rastgele 100 kişiyi yönetici seçecek. Sistemi kötüye kullandığı tespit edilen üyeleri yönetici kendisi kara listesine alabilir. DT1’de seçilmiş bir üye aptalca bir şeyler yapıyorsa, diğer DT1 üyeleri bu üyeyi disttrust edebilir. Dt1 üyelerinin kendi aralarındaki canlı hareketlerini şu sayfadan takip edebilirsiniz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 08, 2019, 10:50:20 AM

Genel konuştum.

Bazı kafa karışıklıklarına karşı baştaki makaleye ufak bir ekleme yapayım:

DT1 Üyesi Nasıl Olunur?

Yönetici tarafından belirlenmiş algoritma ile belirlenmektedir. Elinden geldiğince merkezsiz yapmaya çalışmıştır. Aylık olarak, bu algoritma çerçevesinde DT1 listesini yönetici düzenler.

* En az Member rütbesinde olmalısınız.
* Son 3 gün içinde çevrimiçi olmanız gerekir.
* Güven listeniz, en az 10 kullanıcı içermelidir, ~distrust girişleri sayılmaz.
* Seçimden el ile kara listeye alınmamalısınız. Yöneticinin bir kara listesi var.
* Son 30 gün içinde post atmış olmanız gerekir.
* Başkalarından en az 10 merit kazanmış olan en az 10 kullanıcı sizi direkt Trust Listesine eklemiş olması gerekir. (Sizin gönderdiğiniz merit sayılmaz)
* Başkalarından en az 250 merit kazanmış olan en az 2 kullanıcı sizi direkt Trust Listesine eklemiş olması gerekir. (Sizin gönderdiğiniz merit sayılmaz)

Bu kriterlere uyan şuanda çok fazla kullanıcı yok forumda. Gelecekte eğer yüzlerce üye bunları karşılarsa, bunlar arasından rastgele 100 kişiyi yönetici seçecek. Sistemi kötüye kullandığı tespit edilen üyeleri yönetici kendisi kara listesine alabilir. DT1’de seçilmiş bir üye aptalca bir şeyler yapıyorsa, diğer DT1 üyeleri bu üyeyi disttrust edebilir. Dt1 üyelerinin kendi aralarındaki canlı hareketlerini şu sayfadan takip edebilirsiniz.

DT1 üyelerini yönetici değil, sistem rastgele seçiyor diye biliyorum.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 08, 2019, 11:16:21 AM
Last edit: December 08, 2019, 11:26:59 AM by Kalemder
Merited by Blacknavy (1)

Sistemi/algoritmayı belirleyen yönetici hocam. Bu şartlara uyan diyelim 200 üye varsa onlar içerisinden 100-120 üyeyi rastgele bir biçimde kendisi seçiyor. Şuanda çok fazla üye yok bu şartlara uyan. Ayrıca yönetici, sistemi kötüye kullananları kara listesine alma hakkı var. Linkten inceleyebilirsin.

Güvenle kalın

Ek ayrıca bir bilgi daha vereyim: Şu linkte DT1 olan veya olmaya yakın olanların listesi var.
http://loyce.club/trust/ranking/

Gospodin sonraki ay için şartları karşılıyor. Muhtemelen seçilir Smiley
http://loyce.club/trust/ranking/1339358.html
Bu linkte kendi kullanıcı kodunuzu yazarsanız DT olmaya uygun olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 08, 2019, 11:27:17 AM

Sistemi/algoritmayı belirleyen yönetici hocam. Bu şartlara uyan diyelim 200 üye varsa onlar içerisinden 100-120 üyeyi rastgele bir biçimde kendisi seçiyor. Şuanda çok fazla üye yok bu şartlara uyan. Ayrıca yönetici, sistemi kötüye kullananları kara listesine alma hakkı var. Linkten inceleyebilirsin.

Güvenle kalın

Tamam ama bunu Theymos’a söylersen, kendisi Trust sistemine mudahale etmediğini soyleyecek yani kullanicilar yönetici değil sistem rastgele seçiyor diye bilsinler. Yoksa ortalik yonetici beni niye secmedi X’i seçti diye duşünen insan dolar. Kara liste olayi ise kendi kendini DT yapabilme imkani olan yan üyeliklerin bir ağ oluşturmasini engellemek amaciyla elle yapılıyor.

Sağ olasın.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 08, 2019, 11:33:42 AM

Tamam ama bunu Theymos’a söylersen, kendisi Trust sistemine mudahale etmediğini soyleyecek

Bu yazdıklarım direk @Theymos'tan çeviri sayılır aslında. Verdiğim linkten bakabilirsin.
Bazen 100 bazen 124 kişi seçiyor. Bazı üyeler çıkıyor bazıları giremiyor vs.
Böyle ufak tefek detay sorular var ama pek kimse üzerinde durmuyor bunların.
Listeyi yukarıdaki şartlara uyan kişiler arasından seçiyor, bazılarını eklemiyor, çıkartıyor, kara listeye aldıkları oluyor.
Şartları karşıladığı halde, @Theymos'a birisi "beni neden seçmedin" dese muhtemelen "canım öyle istediği için" der Smiley
Theymos'un konusu

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄