Bitcoin Forum
June 20, 2024, 10:15:38 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
Author Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir?  (Read 7672 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (20 posts by 1+ user deleted.)
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 24, 2019, 08:34:50 PM

@blacknacvy  yoo eklerim de, güvendiklerimi yavaş yavaş eklerim, yasak mı sonuçta yüz yüze tanıyorsam, ya da 2-3 sene burada vakit geçirdiysek eklerim. tabi folfo gibi yığmam benim liste 6 aylık liste zaten yavaş yavaş eklerim kalanları.  ben bu işi böyle bilmiyordum.

@o detay mevzuyu da ileride yazarsan onu da okurum. bunun mekaniğini de ayrıntılı okuyayım. uzun diye ayrıntılı bakmadım onlara. baksanıza folvu reisi sıkıştırdılar adam milleti savundu diye. yabancılar okuyor diye ismini böyle yazıyorum
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
December 24, 2019, 08:37:01 PM

yau bu ay da DT1 seçilmişiz ya niye söylemiyonuz Cheesy

by rallier
otto_diesel
bobita
Vispilio
wolwoo
AlyattesLydia
PHI1618

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5117330.msg52960804#msg52960804

listeyi güncelledim-şimdilik şu şekilde, disrtustları eklemedim, bildirim alıp gelmesinler diye Wink hiç de fena liste değil sanki.....unuttuklarımı ekleyebilirim sonradan...

theymos-TECSHARE-OgNasty-2run-Deathwing-EFS-xzone-yussuf89-byrallier-teramit-MorpheWQ-Lydian-ziya1453-techman-hiburak-teeGUMES-Zz-varanvaran-mhanbostanci-LoyceV-Kalemder-cabsav-DarkStar_-dannybrown-BitcoinTurk-bileq-Halmater-ekiller-Muhtaixa-tekno-Aceeakell-Bitcoin-Turkiye-ophyrim-TaliskerDarkStorm-onurgozupek-otto_diesel-bobita-Vispilio-enfarktus-Blacknavy-AlyattesLydia-PHI1618-lossnet-gumusi-jopen-vycl87-El-Cezeri-gospodin-SkyLords-trendcoin-anonymous3x-Hovarda-cryptobaro-Bthd-Cryptorianx-ismend-kartepe-kriptobaron-KursatAelf-mandown-Tom Bombadil-Lachrymose-The Young Turk-muslol67-Danslip-sammys

Theymos, cyrus ve DarkStar dışında bütün yabancıları şutladım.
Şu kadar adam var ama heriflere bayram ettirdik

Yoldayım eve gidiyim baya bi adamı distrust ekleyeceğim

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 24, 2019, 09:39:38 PM
Last edit: December 25, 2019, 11:48:42 AM by wolwoo

theymos
~Foxpup
2run
Deathwing
~Timelord2067
EFS
xzone
by rallier
~2double0
teramit
~stompix
Lydian
ziya1453
techman
GrinZ
hiburak
~suchmoon
~examplens
Zz
Danslip
~tmfp
peloso
varanvaran
mhanbostanci
muslol67
The Young Turk
~LoyceV
Kalemder
~The Pharmacist
cabsav
DarkStar_
dannybrown
BitcoinTurk
~JaredKaragen
bileq
~TryNinja
Halmater
ekiller
Muhtaixa
tekno
~marlboroza
sammys
~IconFirm
~blurryeyed
Aceeakell
Bitcoin-Turkiye
ophyrim
TaliskerDarkStorm
onurgozupek
otto_diesel
bobita
Vispilio
~JollyGood
enfarktus
Blacknavy
AlyattesLydia
PHI1618
lossnet
~Steamtyme
gumusi
~o_e_l_e_o
jopen
vycl87
El-Cezeri
gospodin
SkyLords
trendcoin
~rehberistan
anonymous3x
Hovarda
cryptobaro
~morvillz7z
Bthd
Cryptorianx
~Coolcryptovator
ismend
~DireWolfM14
~psycodad
kartepe
kriptobaron
KursatAelf
mandown
Tom Bombadil
Lachrymose
forumalacali
~LFC_Bitcoin
~Lauda

son liste bu şekilde benim

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 24, 2019, 09:43:35 PM

1$imlerin hepsini ed1getlemizsin ahaha ;d
*00r0kurlar şimdi bura*y Grin
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 25, 2019, 03:50:12 AM

Çokta şey yapmayın bu işleri. Yaşamınızı etkilemesin. Güneşi, rüzgarı, kuşları hissedin. Boşverin sanal boş işler bunlar. Fazla "kişisel" mesaja girmemenizde yarar olmakla beraber rica ederim.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
December 25, 2019, 05:47:51 AM

abi bu tam olarak ne işe yarıyor neden ihtiyacımız var kısa bir özet varmıdır?

Trust sistemiyle ilgili ayrıntılı bilgileri buradan takip edebilirsiniz:

⚡ Yeni Başlayanlar İçin ⚡ Trust Sistemi Kullanım Kılavuzu

Wolverine sonunda Loyce'u da kızdırmayı başardı  Grin, forumdaki trust dinamiklerinin çoğu Loyce'un oluşturduğu data sitelerinden takip ediliyor, Türkçe'ye çevirdiğimiz bu rehber de bütün bölümlerde kaynak olarak kullanılıyor...

Tabiiki fikir ayrılıkları olabilir ama büyük ölçüde tarafsız olarak bilinen, foruma önemli net katkılar sağlamış bir üyeye biraz daha diplomatik ve yapıcı yaklaşsan senin için ve Türk forumu açısından daha faydalı olur diye düşünüyorum.

gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
December 25, 2019, 06:12:50 AM

Beyler, beni Trust listesine ekleyenlere baskı yapan oldu mu? "O ibis gospodini çıkar, yoksa gotunu keseriz!" şeklinde. Cevap verirseniz memnun olurum. Wolwoo'nun liste eklemesi olayını birkaç gün önce balcknavy uyarmıştı. Haklıydı da, loyciko bana da tarafsız, adil birisi gibi geliyor.

Wolvito git opup barış adamla:)

Edit: ölme, öp.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 25, 2019, 08:36:28 AM

Beyler, beni Trust listesine ekleyenlere baskı yapan oldu mu? "O ibis gospodini çıkar, yoksa gotunu keseriz!" şeklinde. Cevap verirseniz memnun olurum. Wolwoo'nun liste eklemesi olayını birkaç gün önce balcknavy uyarmıştı. Haklıydı da, loyciko bana da tarafsız, adil birisi gibi geliyor.

Wolvito git opup barış adamla:)

Edit: ölme, öp.

Forumda ki en renkli kişiliklerden birisi @gospodin. Günlük hayatta tanışmak istediğim kişiliklerden birisi . Adamda ilginç benzetmeler var yine o dil ile yol göstermiş. 😀

forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
December 25, 2019, 08:54:26 AM

theymos
~Foxpup
2run
Deathwing
~Timelord2067
EFS
xzone
by rallier
~2double0
teramit
~stompix
Lydian
ziya1453
techman
GrinZ
hiburak
~suchmoon
~examplens
Zz
Danslip
~tmfp
peloso
varanvaran
mhanbostanci
muslol67
The Young Turk
~LoyceV
Kalemder
~The Pharmacist
cabsav
DarkStar_
dannybrown
BitcoinTurk
~JaredKaragen
bileq
~TryNinja
Halmater
ekiller
Muhtaixa
tekno
~marlboroza
sammys
~IconFirm
~blurryeyed
Aceeakell
Bitcoin-Turkiye
ophyrim
TaliskerDarkStorm
onurgozupek
otto_diesel
bobita
Vispilio
~JollyGood
enfarktus
Blacknavy
AlyattesLydia
PHI1618
lossnet
~Steamtyme
gumusi
~o_e_l_e_o
jopen
vycl87
El-Cezeri
gospodin
SkyLords
trendcoin
~rehberistan
anonymous3x
Hovarda
cryptobaro
~morvillz7z
Bthd
Cryptorianx
~Coolcryptovator
ismend
~DireWolfM14
~psycodad
kartepe
kriptobaron
KursatAelf
mandown
Tom Bombadil
Lachrymose

son liste bu şekilde benim

dedim biri sürü isim var belki didim belki bi ihtimalde olsa didim allahım didim belki didim benide yazmıştır didim ama yohh yohh  Embarrassed

bu arada bu trust ne işe yarar cahilliğime verin :/
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 25, 2019, 09:07:28 AM

bu arada bu trust ne işe yarar

Uzun hikaye dostum Smiley
İlk mesajda yazıyor.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
December 25, 2019, 09:15:48 AM

ben de forumda bildiğim güvendiğim üyeleri trust listeme ekledim. böyle yapmak çok daha sağlıklı heralde. forumda bir çok dolandırıcılık vakası yaşanıyor, pazar alanında özellikler her gün newbie üyelikler bir şeyler almak istiyor, bir şeyler satıyor.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 25, 2019, 10:09:25 AM

Vispilio hocam, geçenlerde herifi trust listeme ekledim, dedim ki bu biraz "tarafsız" gibi, hakkaniyetli yaklaşım tarzı sergiler. Ama bu bildiğin otorite olmak istiyor, olsun tamam, eğer adil olacaksa bilgi ve görüşlerini dikkate alalım ama emretmeden...
Benimle ilgili yazdığı mesaja yorum yazdım diye 5-6 mesajımı sildiren, eleştiriye tahammül edemeyen, benim listemde ekleme çıkarma yapmama karışan, feedback yazmama şüpheli bakan, her boka karışan birine diplomatik davranmam "fuck off" der geçerim. Kendi liste hazırlarken bana mı soruyor? Bu kadar gtnü kaldırmamak lazım bence🙂o da senin benim gibi sıradan bir üye, dataları var diye forumdan üstün olmamalı, buna izin de verilmemeli.

gospodin hocam, o loycev'i öpmem, bilerek adını yazıyorum, tahrik ediyorum, gelsin okusun, sildirsin yine...artık DT1 de değilim, yazdığım mesaja, listeme, feedbacke karışan dış kapının dış mandalına oldu olacak hesabımı vereyim çıkayım. Seni listeden çıkarmamı isteyen olmadı, olmasın da🤪

forumalacali hocam liste uzun olunca bazen unutmak doğal hale geliyor, kusura bakma, ekledim 😊

forumalacali
Full Member

View Profile
December 25, 2019, 10:49:39 AM

İlk mesajda yazıyor.

Biraz kafam karıştı ama forumda güzel yazılar yazan dürüst arkadaşlar bunlara trust verebiliyorum sanırım ama bunun ters tepmesi veya kötüye kullanımı oluyor mu
forumalacali
Full Member

View Profile
December 25, 2019, 10:50:39 AM

forumalacali hocam liste uzun olunca bazen unutmak doğal hale geliyor, kusura bakma, ekledim 😊

Takılıyorum hocam saygılarımla   Smiley
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 25, 2019, 11:31:59 AM

abi bu tam olarak ne işe yarıyor neden ihtiyacımız var kısa bir özet varmıdır?

İlk mesajda yazıyor.

Biraz kafam karıştı ama forumda güzel yazılar yazan dürüst arkadaşlar bunlara trust verebiliyorum sanırım ama bunun ters tepmesi veya kötüye kullanımı oluyor mu
Kötüye kullanma şöyle olur hocam, alt hesabı olan biri kendi kendine trust ekler, kendisine çıkar sağlar. Ama bizde böyle bir şey yok çünkü zaten kullanan da pek yok. "başıma bir iş gelirse" diye çekiniyor çok kimse. Halbuki bu sizin doğal hakkınız. Biri size "alt hesap" derse o ispatlasın ki zaten alt hesap yasak da değil. Eminim globalde kendileri yapıyordur, bize çamur atıyorlar.
Profil >trust >trust settings tıkla istediğin isimleri ekle kaydet, bu kadar!
Yanına "~" koyarsan "bu adama güvenmiyorum" demek. Mesela az önce Lauda denen muşmula bana negatif feedback yazmış, ben de ona "~Lauda" yazıcam ve trustliste atıcam.

Sonra bir iki de feedback yazısı yazıp yolluycam. Bu ayrı bir trust konusu, onda da kişinin profiline gidip hakkındaki düşünceleri hem o kişiyle hem de tüm forumla paylaşmış oluyorsun. Bu arada sanırım bu Lauda aynı zamanda Loycev olabilir pis işlerini onun üzerinden yapıyor olması kuvvetle muhtemel. Eğer bir iki feedback daha gelirse ne kadar sanıbıl biç varsa hepsine tek tek negatif verecem

Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
December 25, 2019, 11:46:48 AM

Birisi bizi trust listesine eklediğini nasıl görebiliyoruz? yada bizi distrust ettiyse onu nasıl görüyoruz? Teşekkürler
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 25, 2019, 11:49:30 AM

Birisi bizi trust listesine eklediğini nasıl görebiliyoruz? yada bizi distrust ettiyse onu nasıl görüyoruz? Teşekkürler

Forum üzerinden direk görmeniz mümkün değil.
Loyc'un hazırladığı veri sitesinde bunlar listeleniyor haftalık.
http://loyce.club/

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
December 25, 2019, 11:54:26 AM

@okuzgozu hocamın merak ettiklerini bende bilmiyorum. Umarım bilen birileri açıklama yapar. Kaç kişi ekleyebiliyoruz?
Yine bu trust meselesinde değişiklikler olmuş galiba. Destek olabilecegimiz bir durum varsa bildiğimiz ölçüde destek olalım.. saygılar.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 25, 2019, 12:01:44 PM
Last edit: December 25, 2019, 12:18:59 PM by Kalemder
Merited by Blacknavy (1)

Bir sınırı yok hocam fakat forumda kararlarına (yargılarına) güvenebileceğinizi düşündüğünüz insanları eklemeniz gerekiyor. Çok sayıda insanı bir anda eklemeniz diğer üyeleri şüphelendirecektir. Şüphelenen insanlar rahatsız olur ve onlarda sizi güvensiz bulabilirler. Bu yüzden titiz olmanızda yarar var. Moderasyona tabi olan bir sistem değil o yüzden keskin kuralları yok. Sosyolojik sonuçlara bırakılmış çoğu şey.

Negatif almak, banlanmak demek değil, forumun sonu demek hiç değildir. Herkes herkese negatif bırakabilir. Bıraktığınız negatifler, pozitifler, yaptığınız trust listesi ve dağıttığınız meritler genel olarak sizin forumdaki yargı gücünüzü belirler. Yargı gücünüz yüksekse ve adil bir üye iseniz siz Güvenilir Üye olursunuz.

Bir çok insan birbirine negatif veriyor. Bu sadece gireceğiniz imzalarda bounty yöneticisinin bu negatifi dikkate alıp almamasına bağlı olarak sizi maddi olarak etkileyebilir. Yada yapacağınız başka ticaretler için, karşınızdaki kişinin o feedbacki umursamasına bağlıdır. O yüzden kendinizi savunun, ifade edin ama çokta şietmeyin, hiç bir şeyin sonu değildir.

Forumda kimse sırf imza geliri için yazmaz. Burada kendini ifade etme mutluluğu için yazar.

Baki kalan bu forumda bir hoş sada imiş. Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
December 25, 2019, 12:37:08 PM

Bir sınırı yok hocam fakat forumda kararlarına (yargılarına) güvenebileceğinizi düşündüğünüz insanları eklemeniz gerekiyor. Çok sayıda insanı bir anda eklemeniz diğer üyeleri şüphelendirecektir. Şüphelenen insanlar rahatsız olur ve onlarda sizi güvensiz bulabilirler. Bu yüzden titiz olmanızda yarar var. Moderasyona tabi olan bir sistem değil o yüzden keskin kuralları yok. Sosyolojik sonuçlara bırakılmış çoğu şey.

Negatif almak, banlanmak demek değil, forumun sonu demek hiç değildir. Herkes herkese negatif bırakabilir. Bıraktığınız negatifler, pozitifler, yaptığınız trust listesi ve dağıttığınız meritler genel olarak sizin forumdaki yargı gücünüzü belirler. Yargı gücünüz yüksekse ve adil bir üye iseniz siz Güvenilir Üye olursunuz.

Bir çok insan birbirine negatif veriyor. Bu sadece gireceğiniz imzalarda bounty yöneticisinin bu negatifi dikkate alıp almamasına bağlı olarak sizi maddi olarak etkileyebilir. Yada yapacağınız başka ticaretler için, karşınızdaki kişinin o feedbacki umursamasına bağlıdır. O yüzden kendinizi savunun, ifade edin ama çokta şietmeyin, hiç bir şeyin sonu değildir.

Forumda kimse sırf imza geliri için yazmaz. Burada kendini ifade etme mutluluğu için yazar.

Baki kalan bu forumda bir hoş sada imiş. Smiley

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Negatif trust aldığın vakit kabul eden hiç bounty olmuyor. Onun dışında da forumda sadece okuyorsun fikir belirtme durumun pek olmuyor.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  

Jump to: