Bitcoin Forum
June 20, 2024, 10:21:13 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 »  All
  Print  
Author Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir?  (Read 7672 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (20 posts by 1+ user deleted.)
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
May 23, 2020, 12:34:29 PM

forumda ciddi anlamda büyük değişiklikler olmuş. ama nedense bu sistemi ben çok beğenmedim. bence moderatörümüz yeterince güvenilir ve local forumlar için onların kararları dahilinde hareket edilmesi daha mantıklı.

ayrıca bu ve benzeri uygulamalar daha fazla kutuplaşmayı beraberinde getirir. nitekim yorumlardan bunun oluştuğunu anladım. umarım forumdaki kaliteyi artırmaya çalışırken bu forumun sonunu hazırlamıyoruz dur.

Bitcoin çıkışı merkezi yönetimlerin ve ekonomi sisteminin insanlara uyguladığı prangayı yıkmak içindi ama bu forumdaki kural ve kaideler gittikçe insanların fikirlerine kimliklerine prangalar vurmaya yönelik bir hal almış. işleri bu kadar karmaşıklaştırmadan daha basit bir yönetim sistemi ile çok daha aktif ve kaliteli bir forum ortamı elde edilebilir bence.

Bitcoin P2P transfer sağlar ve merkeziyetsizliği vurgularken, Satoshi tarafından kurulup zamanla topluluğa emanet edilen bu internet sitesi belli bir kitlenin yönetiminde olmaktansa merkezsiz olmalı. Bu nedenle, moderator ya da yetkili kişilerin çevresinde oluşmuş bir güven sistemi yerine herkesin kendi güvendiği kişilerden oluşturduğu bir trust listesi her şeyden çok daha değerlidir. Bugün uzun süredir Bitcoin'e çok katkıda bulunmuş, sözünde ve kararlarında ona güvenebileceğimiz bir kişiyi daha trust listeme ekledim. Her bir default trust üyesi bir node gibi görev görüyor.

Ben bu konuda esasında yönetimsiz bir auto ssitem olmasını istiyorum. yani birilerinin insafına kalmış bir siste tabiki BTC ruhuna aykırı ama bu trust list olayıda çok farklı noktalara çekiyor olayı. ister istemez bir kutuplaşmaya neden oluyor. local forumda şuan katılımcı sayısı az ama daha önceki yıllarda burasıda aktif iken bu trust listesi bence sorun teşkil ederdi. çünkü çoklu hesaplar ve bir birini destekleyen kişi ve gruplar sizin seçim yaptığınız gibi ciddi anlamda sadece katkı sağlamış ve değerli kişileri seçemeyecekler.

umarım siz haklı olursunuz ve çok daha güzel bir sistem oluşur. iyi forumlar...

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌
   ▄███▄██▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀     ▀███▀
  ▐█████▌   ▀▀█████████▀██▄███▄
   ▀███▀        ▄███▄    ▐█████▌
               ▐█████▌    ▀███▀
                ▀███▀
VIR

POWERED BY

RUNNING ON

OCTOPUSROBOTS
TEZOS BLOCKCHAIN
\
Invest in the virucidal safety    ─────────────────
                     ███▄
                    █████▌
                  ▄██████
                 ███████▌
              ▄▄███████▀
 ▄████  ▄▄▄▄▄███████████████▄
▐████▌ ██████████████████████▌
█████ ▐████████████████████▄██
█████ ▐██████████████████████▌
▐████▌ ███████████████████▄██
 ▀████  ▀▀▀▀▀▀█████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
EASY TO USE             ▐▌
             ██
            ▐██▌
        ▄█▄ █▌▐█        ▄█▄
▄▄▄▄▄▄▄█▀ ▀██  █▌    ▄▄█▀ ▀█▄▄▄▄▄▄
██████▀     ▀  ▐█   █▀▀     ▀█████
                █▌ ▐█
                ▐█ █▌
                 █▐█
                 ▐█
EVOLVING CONCEPT             ▄▄▄▄
        ▄▄███▀▀▀▀███▄▄
      ▄██▀          ▀██▄
     ▀▀▀              ▀▀▀
   ▄███▌              ▐███▄
  █████                █████
 ▐█████                █████▌
 ▐█████                █████▌
  ▀████▌              ▐████▀
              ▄██▄    ▄▄▄
             ▐█████████▀
              ▀██▀
HELPFUL SUPPORT
/
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 03, 2020, 11:12:38 AM

Haziran ayı DT1 listesi belirlendi. Yerel bölümden yeni bir katılım var: @Bthd, tebrik eder sabır diliyorum.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5117330.msg54550496#msg54550496

DT gücünün belirlendiği Breakdown güncel durumuna buradan bakabilirsiniz.
https://bitcointalk.org/index.php?action=trust;dtview

Bir süreliğine sadece trade işlerine yoğunlaşacağım için trust mevzularına ara veriyorum. Onu niye ekledin bunu niye çıkardın diye, hem globalde hem yerelde yapılan, her gün yenisi çıkan entrikaları takip edemeyeceğim. Bunlara cevap yetiştirmek ister istemez bunaltıcı ve vakit isteyen şeyler. Biraz daha bunalırsam forumu tamamen bırakabilirim çünkü.

Teknik soruları her zaman cevaplamaktan memnun olurum.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
August 04, 2020, 08:42:55 PM
Merited by EFS (1)

Kalemder dönene kadar ben güncellemiş olayım. Bu ay yerel forumdan seçilen DT1 üyeleri;

by rallier
bobita
Blacknavy (-5)(DT2 seçme gücü yok)
vycl87 (-4)(DT2 seçme gücü yok)
Vispilio (-3)(DT2 seçme gücü yok)
ekiller (-3)(DT2 seçme gücü yok)

Atladığım birileri olmuş olabilir, göz ile ayıkladım Tongue

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
nayierdem
Member
**

Activity: 294
Merit: 17

View Profile
August 04, 2020, 09:03:48 PM

Bir sorum olacak.
Ben aklıma yatan beğendiğim güvendiğim arkadaşları trust listeme eklesem ( sırf destek olup local bölüm geri kalmasın diye)  bu bahsettiğiniz malum çete direkt beni ya da benim gibi düşünenleri hedef alır mı? Distrust hic yapmayıp sadece güvendiğim kişileri eklesem. Problem olur mu?

●   John McAfee Supports   ●
 ❰❰❰❰❰❰  Advertising Platform  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  YOUC  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
September 06, 2020, 08:25:59 AM

Biraz önce reputationda gözüme takıldı. Yeni liste açıklanmış wolwoo hocam dikkatimi çekti. Yeniden seçilmiş. Vispilio da var.
Bu konular ile ilgili bir sorum var. Diyelim ki dt1 ya da dt 2 olan kişi birisine negatif verdi. Sonraki ayda dt likten düşerse negatif siliniyor mu?
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
September 06, 2020, 08:48:34 AM

Biraz önce reputationda gözüme takıldı. Yeni liste açıklanmış wolwoo hocam dikkatimi çekti. Yeniden seçilmiş. Vispilio da var.
Bu konular ile ilgili bir sorum var. Diyelim ki dt1 ya da dt 2 olan kişi birisine negatif verdi. Sonraki ayda dt likten düşerse negatif siliniyor mu?

Silinmek değil hocam, eğer bir kişi dt listelerinden tamamen düşerse trust sayfanızda kalır ancak profilinizde + yada - olarak görülmez (otomatik veya bilinçli olarak default trust kullanan kişiler için, aynı zamanda çoğu bounty manager içinde bağlayıcılığı yoktur*).  

O kişi dt listesinde olmasa bile o kişiyi kendi kişisel dt listesine ekleyen yada ona güvenen bir kişiyi dt listesine ekleyen kişiler için profil kısmınızda da görülür. Bu tamamen o kullanıcıların seçecekleri derinlik kademesine bağlı.

Bir sorum olacak.
Ben aklıma yatan beğendiğim güvendiğim arkadaşları trust listeme eklesem ( sırf destek olup local bölüm geri kalmasın diye)  bu bahsettiğiniz malum çete direkt beni ya da benim gibi düşünenleri hedef alır mı? Distrust hic yapmayıp sadece güvendiğim kişileri eklesem. Problem olur mu?

Bu mesajı gözden kaçırmışım. Hocam özgürsünüz bu konuda aynı şekilde karşıdaki kişi yada kişiler de sizi trust distrust eklemekte özgürler. Örneğin siz x kişisini trust listenize eklediniz diyelim, x kişisine güvenmeyen kişi sizi de kendi kişisel güvenilmez listesine ekleyebilir ancak bunun forum kullanımınıza bir etkisi yoktur. Sadece trust listenize eklediniz çıkardınız diye negatif feedback almazsınız.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
September 06, 2020, 08:52:05 AM

valla arkadaşlar birkaç ay önce kızıp dt listemi temizlemiştim, belki ileride tekrar yaparım diye düşünüyordum ama şu an bakınca bir daha dt1 olamayacağımı gördüm. aahaha çok da umrumda mk. yaptığım yanlış ama kafam o kadar rahat ki anlatamam. ay o ne yazmış, vay bu ne sıçmış gibi dert yok. arada gidip birilerine naber lan diye mesaj atarım yeter bana. şu an dt1 ve dt2'de kimler var bizde?
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
September 06, 2020, 08:58:18 AM

Bu ay dt1 listesinde yerel forum ağırlıklı takılan 7 kişi gördüm, gözden kaçmış olan olabilir. DT2 listesini check etmek ölüm hocam onu tarayamam Smiley Bir de o zaten sürekli değişiyor DT1 puan güçlerindeki değişikliklere bağlı olarak.

by rallier
ekiller
wolwoo
Lydian
bobita
Vispilio
Blacknavy

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
September 06, 2020, 09:07:34 AM

Bende kontrol ettim bana negatif veren iki ibnetorda düşmüş. Bende şuan eksi gözükmüyor ama acaba başka bountylere başvuru yapınca bounty manager görecek mi acaba? Diyelim ki gelecek ay o iki ibne seçildi bende yine çıkacak her halde?
gospodin
Legendary
*

alex

View Profile WWW
September 06, 2020, 09:12:23 AM

Bende kontrol ettim bana negatif veren iki ibnetorda düşmüş. Bende şuan eksi gözükmüyor ama acaba başka bountylere başvuru yapınca bounty manager görecek mi acaba? Diyelim ki gelecek ay o iki ibne seçildi bende yine çıkacak her halde?
ben de şu an -1 olarak görülüyor. büyük ihtimalle dt listemde ekli olan kişinin listesinde size negatif oy veren kişilerden birisi var. bounty managerler oradaki sayıdan ziyade "trust" kısmına bakıp karar verir hocam. dt1 üyesinden negatif almadıysan itlik yapmamaları gerekiyor ama biliyorsunuz ki bu heriflerin yapacağı iş belli olmuyor.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
September 06, 2020, 09:14:05 AM

ben de şu an -1 olarak görülüyor. büyük ihtimalle dt listemde ekli olan kişinin listesinde size negatif oy veren kişilerden birisi var. bounty managerler oradaki sayıdan ziyade "trust" kısmına bakıp karar verir hocam. dt1 üyesinden negatif almadıysan itlik yapmamaları gerekiyor ama biliyorsunuz ki bu heriflerin yapacağı iş belli olmuyor.

Şuan girdiğiniz kampanyada negatif trustun önemi var mı Huh Bildiğim kadarıyla bitvest ve 777coin bu tarz şeylere çok fazla önem vermiyor ancak kademe atlarsanız belki başınıza sorun açabilir.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
September 06, 2020, 09:18:23 AM

Şuan girdiğiniz kampanyada negatif trustun önemi var mı Huh Bildiğim kadarıyla bitvest ve 777coin bu tarz şeylere çok fazla önem vermiyor ancak kademe atlarsanız belki başınıza sorun açabilir.

O zaten -1 gözüküyor diye bana söyledi hocam. Benim imzasını taşıdığım bountyde böyle bir şart yok ama ileride başka bounty ye girecek olursak o zaman iş sıkıntı . Bir daha o iki zibidi inşallah Dr seçilmezler. Theymos ufaktan operasyon yapsa bari bu pijlere
gospodin
Legendary
*

alex

View Profile WWW
September 06, 2020, 09:18:30 AM

bana mı sordunuz hocam? bende şu an negatif yok, en azından dt üyeleri dışında birisinden yok. olanlar da okuyunca ne olduğunu anlarsınız.
bitvest için trust önemli. geçtiğimiz aylarda @muslo'ya verilen haksız yorum yüzünden kendisini imzadan çıkarmıştı yönetici. sonra hatayı anlayıp geri aldı.

kademe atlama derken: ben alttan başlayıp en üste kadar çıktım zaten. full, sr, hero hepsini giymiş birisiyim. hero klasmanında daha fazla yukarı çıkmam imkansız:)
Tom Bombadil
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 304

View Profile
September 06, 2020, 12:42:01 PM

Lydian ve bobita'yıda şimdi listeme ekleyerek 13 kişiye çıkarttım. Distrusts özelliğine ihtiyaç duymuyorum şimdilik. Pozitif feedback vermeye ara vermiştim. Hak ettiğini düşündüğüm işler yapan üyelerin profiline pozitif yorum ve link bırakmaya devam edeceğim. İmza kampanyalarında belki işlerine yarar. Önemli bilgiler paylaşanlar, çekiliş ile hediye dağıtanlar, emek sarf edenler filan.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
September 14, 2020, 04:01:41 PM

Lydian ve bobita'yıda şimdi listeme ekleyerek 13 kişiye çıkarttım. Distrusts özelliğine ihtiyaç duymuyorum şimdilik. Pozitif feedback vermeye ara vermiştim. Hak ettiğini düşündüğüm işler yapan üyelerin profiline pozitif yorum ve link bırakmaya devam edeceğim. İmza kampanyalarında belki işlerine yarar. Önemli bilgiler paylaşanlar, çekiliş ile hediye dağıtanlar, emek sarf edenler filan.

Bobita hocamın postlarinı ara ara görüyorum ama lydian hocamızı eskisi kadar pek görmüyorum. Dt seçilince pek aktif olmazsa bizim bölüme katkısı oluyor mu? Eleştiri olsun diye değil bilmediğim için soruyorum. Yanlış anlama olmasın.
gospodin
Legendary
*

alex

View Profile WWW
September 14, 2020, 04:30:34 PM

Dt seçilince pek aktif olmazsa bizim bölüme katkısı oluyor mu?
bizden dt1 listesine seçilen sadece türkçe bölüm için değil komple forum için seçiliyor. tabii ki de kendisinin aktif olmasını isterim. hem sevdiğim bir arkadaş hem de dt1 sorumluluğunu yüklensin. öyle kolay değil:)
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
September 14, 2020, 04:40:56 PM

Lydian muhtemelen vakit bulamıyor bir kaç hafta önce geri döndü uniswap hakkında biraz yazıştık ama sonra yine kayboldu piyasadan. Umarım tekrar döner.

Bu ara yerin altındakiler uyandı sanki Tongue

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Tom Bombadil
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 304

View Profile
September 14, 2020, 04:51:11 PM

Bobita hocamın postlarinı ara ara görüyorum ama lydian hocamızı eskisi kadar pek görmüyorum. Dt seçilince pek aktif olmazsa bizim bölüme katkısı oluyor mu? Eleştiri olsun diye değil bilmediğim için soruyorum. Yanlış anlama olmasın.

Lydian yazılarını beğendiğim bir yerel bölüm üyesi. Alternatif kripto bölümünde açtığı bnb konusu hala canlı Smiley  Ayrıca güvenilir biri olduğunu düşünüyorum DT1 olmuşken listeme ekleyerek güçlendirmek istedim. Aklıma gelince takip ettiklerimi ekliyorum arada bir.

Bu haftada Muslol67 listeme ekliyorum. Görüyorum ki arsız takımın saldırısına uğramış haksız yere. Zaten hem aktif hemde güvenilir bir profil kendisi.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
September 14, 2020, 06:32:58 PM

Kalemder dönene kadar ben güncellemiş olayım. Bu ay yerel forumdan seçilen DT1 üyeleri;

by rallier
bobita

Bthd hocam secme gücü yok ne demek oluyor?
Yanlarında ki - işaretini dt üyelerinden mi alıyor yoksa herhangi bir kişi verince de mi - işareti çıkıyor? Birde bu kadar - olunca nasil dt uyesi olunabiliyor? - demek ben sana güvenmiyorum demek olmuyor mu?

Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
September 14, 2020, 06:55:10 PM

by rallier
bobita

Bthd hocam secme gücü yok ne demek oluyor?
Yanlarında ki - işaretini dt üyelerinden mi alıyor yoksa herhangi bir kişi verince de mi - işareti çıkıyor? Birde bu kadar - olunca nasil dt uyesi olunabiliyor? - demek ben sana güvenmiyorum demek olmuyor mu?

buradaki -3, -4 gibi puanlar bu ay için DT1 seçilen üyelerin Trust Listeleri göz önüne alındığında toplamda Türk üyeleri distrust'a alan DT1'lerin sayısı onları Trust listesine ekleyen DT1'lerden daha fazla manasına geliyor,

bu lokal bölümlerdeki üyeleri sindirmek için uzun zamandır kullanılan bir taktik, o yüzden forumda temsil edilmek ve kaynaklardan faydalanmak isteyen üyelerin Trust listelerini oluştururken kendi lokal bölümlerinden tanıdıkları güvendikleri üyelere hassasiyet göstermeleri önem taşıyor.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 »  All
  Print  

Jump to: