Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:00:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 »
  Print  
Author Topic: USD/TRY  (Read 14460 times)
Captainowl
Full Member

Activity: 266
Merit: 106

View Profile
March 12, 2020, 08:05:13 PM

Aylarca düşmesi için hamleler yapılıyor fakat bir günde yükseliyor. Umarım anlık piyasa hareketlerinden kaynaklanıyodur da uzun süreli yükselen grafik sergilemez
1714806041
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714806041
Reply with quote  #2

1714806041
Report to moderator
1714806041
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714806041
Reply with quote  #2

1714806041
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 14, 2020, 07:58:01 PM

Yılın en yüksek seviyesi revize edilmiş görünüyor: 6,33 TL. Kendini yer yaparak ilerlemeye devam ediyor. Düşüşler olsa da 10-15 kuruş arasında oluyor. Bu da ufak alış fırsatları verebilir.
Güçlü bir geri çekilme olacağını düşünmüyorum yakın zamanda. Ayrıca, Corona aşısını geliştirip pazarlamasını yapan ülkeler pastadan en büyük dilimi alırlar; para birimleri de değerlenir. Keşke ülkemizden çıkabilse böyle bir şey!
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
March 16, 2020, 08:49:39 AM

piyasaya sürülen o kadar dolar ve fed faiz kararından sonra dolar düşeceğine, yükseldi.
iphoneciler, yeni bilgisayarcılar, arabacılar, evciler.. kara kış yaklaşıyor.
biz bitmişiz, boş şeylere para koymaktan vazgeçin.
şahsen arabamı satıyorum, hem $$ cash gerekli olacak hem de güzel yatırım fırsatları olacağına inanıyorum.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918

View Profile
March 16, 2020, 09:23:53 AM

dolar 6,37 ve artmaya devam ediyor ne lanet olası bir döneme denk geldik arkadaş.

yakında zam gelmeyen hiçbirşey kalmayacak.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
March 16, 2020, 12:55:02 PM

6.40 bariyeri kirildi. Bir kac hafta once 6.5 olur diyen herkes hakli cikacak gibi duruyor.

Hepimize gecmis olsun.
lugrugzo
Full Member

Activity: 158
Merit: 102

View Profile
March 16, 2020, 01:09:39 PM

Bu ivmeyle 1-3 hafta içinde EUR'yu sollar mı?

My posts are not an incentive for investing, always do your own home work.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918

View Profile
March 16, 2020, 01:13:23 PM

hocam zaten devlet yıl başında dedi yıl sonu bekletimiz 6,45 diye. ne zaman görülmüş ki devleti yönetenlerin bu konularda doğru söylediği onlar 1 diyorsa en az zaten 2 dir. sollarmı sollamazmı bilemem ama artış durmayacak.

üretmiyoruz sadece tüketiyoruz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
March 16, 2020, 02:00:30 PM

Bu ivmeyle 1-3 hafta içinde EUR'yu sollar mı?

Hayir. Euro'nun global degeri dolardan daha yuksek genel olarak. Aralarindaki fark 0'a veya dolarin Euro'yu gectigi gibi bir durum olmazsa gececegini sanmiyorum. Direkt arbitraj yapilir cunku oyle bi durumda.
madmax.io
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 4

View Profile
March 16, 2020, 03:18:42 PM

7.3 ü geçen sene test etmişti zaten bu değere er yada geç ukaşacağı neredeyse kesin gibiydi , artması yönünde yorum yapan tüm ekonomistleri içeri bile aldılar geçtiğimiz sene  ,  şu an yapılan kurbağa tencere deneyinin benzeri bir durum , su kaynayana kadar kurbağa olayı ayıkmazmış , şu an suyun kaynamaya yakın olduğu dönemdeyiz  , 8,5 TL yi çok rahat görecek , sadece bayramlarda emekliliere iki seferliğine dağıtılan ikramiye paranın toplamı 45 milyar türk lirası , karşılığı ne dövizin var ne altının , artacağı kesin gibi bişeydi ve artmaya devam edecek benim oyum 8.5 tl den yana  .  
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
March 16, 2020, 11:21:41 PM
Merited by Vispilio (1), Blacknavy (1)

piyasaya sürülen o kadar dolar ve fed faiz kararından sonra dolar düşeceğine, yükseldi.
şahsen arabamı satıyorum, hem $$ cash gerekli olacak hem de güzel yatırım fırsatları olacağına inanıyorum.

Bir şeyler almamak ve nakit tutma konusunda aynı fikirdeyim ama arabayı satıp satmama konusunda kararsızım ben. Yani Türkiye de şuan 0 araç bulunmadığı gibi sıra var ayrıca fabrikalar üretime ara veriyor. Toplu taşımalar bu durumda tehlikeli olunca insanlar kişisel araçlara yönelecek...

Arz zaten azdı şimdi resmen duracak ve artan talep üzerine doların artmasını eklersek 2. el fiyatları bile daire fiyatlarına gelebilir.

Bu yüzden bende satıp satmama konusunda kararsızım.

2018 yazında 85 bin lira olan araç, 2019 sonbaharda 105 bin ve şuan itibari ile 135 bin lira olmuş durumda.

Araç 2016 yılında 55 bin liraya alındı.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218

View Profile
March 17, 2020, 01:20:20 AM

Bir şeyler almamak ve nakit tutma konusunda aynı fikirdeyim ama arabayı satıp satmama konusunda kararsızım ben. Yani Türkiye de şuan 0 araç bulunmadığı gibi sıra var ayrıca fabrikalar üretime ara veriyor. Toplu taşımalar bu durumda tehlikeli olunca insanlar kişisel araçlara yönelecek...

Arz zaten azdı şimdi resmen duracak ve artan talep üzerine doların artmasını eklersek 2. el fiyatları bile daire fiyatlarına gelebilir.

Bu yüzden bende satıp satmama konusunda kararsızım.

2018 yazında 85 bin lira olan araç, 2019 sonbaharda 105 bin ve şuan itibari ile 135 bin lira olmuş durumda.

Araç 2016 yılında 55 bin liraya alındı.

dediklerin doğru. arabadsn ettigim kâri btc’de etmedim ancak arabayi satip motora geçicem. aile babası vs olmadiğim için ihtiyacim yok. yani ozellikle araba satmak olarak dusunulmemeli. gereksiz ne varsa satilmali (zararina değil elbette).

doviz yukselmeye/tl deger kaybetmeye devam edecek. her açidan - durumdayiz, buyuk ulkeler bile virusle mucadele konusunda sivadi.. bir resesyon geldi.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
March 17, 2020, 03:45:45 PM

dediklerin doğru. arabadsn ettigim kâri btc’de etmedim ancak arabayi satip motora geçicem. aile babası vs olmadiğim için ihtiyacim yok. yani ozellikle araba satmak olarak dusunulmemeli. gereksiz ne varsa satilmali (zararina değil elbette).

doviz yukselmeye/tl deger kaybetmeye devam edecek. her açidan - durumdayiz, buyuk ulkeler bile virusle mucadele konusunda sivadi.. bir resesyon geldi.

İhtiyaç olmayan ne varsa satıp dolar aldım ben de.

Bekar olduğumdan aslında araba konusunda benim de tuzum kuru, doğru zamanda satıp bir süre önümüzü görene kadar araçsız kalmak mantıklı geliyor ama trajikomik bir şekilde fiyatlanıyor otomobiller bu yüzden biraz daha bekleyeceğim bakalım. Motor, kullanmayı seven için harika bir seçenek ama ülkemiz de biraz tehlikeli malesef.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
March 18, 2020, 12:43:00 PM

6.50 zorlaniyor, dun internette birseyler okudum. Bu Coronavirus'un aciklamalarinin hep gecenin korunde, genel olarak global bir bicimde marketler kapandigi icin yapilmasinin sebebi buymus diyorlardi. Artik nasil bir conspiracy theorydir bilemem ama bana biraz tutar gibi geldi. Cunku Coronavirus'e yakalanmis insan sayisinin artmasi demek onlemlerin arttirilmasi demek, onlemlerin arttirilmasi, ekonominin durmasi demek.

Suanda cikip AVM'leri kapatmiyorlarsa tek nedeni ekonomidir. Dolar zaten olmus 6.5, AVM'ler kapatilsa para dongusu olmayacak hic bir sekilde.
lossnet
Legendary
*

View Profile
March 20, 2020, 08:01:03 PM

6,50 uzun zamandır psikolojik sınır olarak görülüyordu. Bugün 6,55 seviyesi de aşıldığına göre gözümüzü ilk etapta 7 TL'ye çevirebiliriz. İyimser gelişmeler olmadıkça tırmanış devam edecek gibi görünüyor. Tüm dünyada devlet bütçelerinin önemli bir kısmı sağlık hizmetlerine ayrılıyor. Küresel yardımlar ise belli merkezlerde USD ve EURO cinsinden toplanıyor. Dolayısıyla sirkülasyon hareketliliği USD ve EURO'ya yarayacak.
Ayrıca virüs krizini iyi yönetebilen ülkelerin para birimlerinde de pozitif etki olması muhtemel. Örneğin virüsün ilk çıktığı zamanlar Çin Yuan'ı TL karşısında düşüşteydi. Son haftada toparlandığı görülüyor.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
March 31, 2020, 01:11:37 AM

Gidişat hiç görünmüyor dolar TL de. Daha da ileri boyutlsra varması mümkün. Bu Corona olurda 2-3 ay daha sürerse bizim ülkemizde ciddi sıkıntılar ortaya çıkabilir. Ekonomik olarak zaten iyi değiliz

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
March 31, 2020, 09:53:32 AM
Last edit: March 31, 2020, 11:33:05 AM by anonymous3x

Bu seviyelerden almam.(6.59) Tabi ben alırım diyenin her zaman olduğu gibi kendi tercihidir. Ytd.
Nuxima
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile WWW
April 01, 2020, 05:15:35 PM

Korona virüs zamanında milletimiz her zaman güvenli liman olarak Dolar ve Altını seçiyor. 6.5'in üzerinde bir kapanış bizi 7 ve üstüne atacak diye herkes bağırırken dün beklenen kapanış geldi. Şuan çok TRY/USD çok güçlü al sinyali vermekte. Daha oluşmamış gündemler mevcut olduğu için ben uçuk bir tahmin ile doları gerekli gündemler oluştuktan sonra 8 TRY'nin yukarısında görüyorum. "Bu seviyede girilir mi ?" sorusuna "risk" demekten başka çare yok. Fakat bir gerileme durumunda 6.5 altı tekrar alım seviyeleri olabilir. Şuan dünyanın gündemi "Korona" bu gündemde eğer Mayıs ayı sonlarında virüsün etkisi azalırsa piyasalar rahatlar Türk Lirası Dolar karşısında kendini toparlar. Ama olası bir yaz ayını kapsayan salgın devamında Türk Lirasını çok zor günler bekliyor olacak. Şuan dolar anlamında geç kaldığını düşünenlere önerim ise altın olacaktır.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
April 02, 2020, 10:22:44 AM

Korona virüs zamanında milletimiz her zaman güvenli liman olarak Dolar ve Altını seçiyor. 6.5'in üzerinde bir kapanış bizi 7 ve üstüne atacak diye herkes bağırırken dün beklenen kapanış geldi. Şuan çok TRY/USD çok güçlü al sinyali vermekte. Daha oluşmamış gündemler mevcut olduğu için ben uçuk bir tahmin ile doları gerekli gündemler oluştuktan sonra 8 TRY'nin yukarısında görüyorum. "Bu seviyede girilir mi ?" sorusuna "risk" demekten başka çare yok. Fakat bir gerileme durumunda 6.5 altı tekrar alım seviyeleri olabilir. Şuan dünyanın gündemi "Korona" bu gündemde eğer Mayıs ayı sonlarında virüsün etkisi azalırsa piyasalar rahatlar Türk Lirası Dolar karşısında kendini toparlar. Ama olası bir yaz ayını kapsayan salgın devamında Türk Lirasını çok zor günler bekliyor olacak. Şuan dolar anlamında geç kaldığını düşünenlere önerim ise altın olacaktır.

Bende dolardan çok altını tercih ediyorum. FED kararlarının doları çok büyük ölçüde etkilediğini düşünürsek, altın bu ortamda daha güvenilir görünüyor bana.
Ama bu içinde bulunduğumuz salgın krizinin boyutu çok önemli. Bu şekilde derinleşerek büyümesi durumunda her şey bilinmeyenler konumuna geçer. Çok ilginç ve tahmin edilmesi zor bir dönemden geçiyoruz.
Şu anda tüm yatırım araçları iççin geçerli olan tek şey bence tedbir. Ve yatırım sepetinizi tek bir yatırım aracına bağlamayın. Yani tüm paranızla dolar almakta yanlış olur, tüm paranızla altın almakta... Yatırımınızı bölün, riskinizi bölün ve önce kaybetmemeye odaklanın.
Nuxima
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile WWW
April 02, 2020, 01:58:01 PM

Bende dolardan çok altını tercih ediyorum. FED kararlarının doları çok büyük ölçüde etkilediğini düşünürsek, altın bu ortamda daha güvenilir görünüyor bana.
Ama bu içinde bulunduğumuz salgın krizinin boyutu çok önemli. Bu şekilde derinleşerek büyümesi durumunda her şey bilinmeyenler konumuna geçer. Çok ilginç ve tahmin edilmesi zor bir dönemden geçiyoruz.
Şu anda tüm yatırım araçları iççin geçerli olan tek şey bence tedbir. Ve yatırım sepetinizi tek bir yatırım aracına bağlamayın. Yani tüm paranızla dolar almakta yanlış olur, tüm paranızla altın almakta... Yatırımınızı bölün, riskinizi bölün ve önce kaybetmemeye odaklanın.

Altın yüzyıllardır süregelen yatırımcısını hiçbir zaman üzmeyen tek kaynak diye düşünüyorum ben Smiley Ama şu dönemde tabi kide dolardan daha güvenli bir liman olarak duruyor. Tüm varlıkları bölmek bana göre şu dönemde çok makul değil. Bunun sebebi ise ülkeler bazında sıkıntılar yaşanabileceği. Bölmek isteyenler için düşük seviyeden çin parası bu şartlarda güzel bir yatırım olur. Altın ve Dolar böyle bir dönemde daima yatırım olarak bulunmalı diye düşünüyorum ceplerde. Dün yaşanan bayrak yakma eylemlerinden sonra İngiltere Sterlini bir anda ters tepkime gösterebilir. Ne kadar İngiltere'e sirayet etmese de. Aynı zamanda EUR her an çalkalanabilir. Merakla takip ediyoruz. Bugün USD bir ters hamle yaptı ve kafasını aşağıya doğru büktü. Eğer 6.5 - 6.2 seviyelerine dönerse alım fırsatı olabilir.
lossnet
Legendary
*

View Profile
April 03, 2020, 08:25:09 PM

Güniçi verilerde 6,75 görülerek son 1,5 yılın rekoru kırılmış oldu! Artık 7'yi görmek an meselesi diyebiliriz. Özellikle 7 TL seviyesi geçildiğinde geri çekilmeler görmemizi bekliyorum. Böyle aylar sonra gelen düzlüklerde kar satışlarının yoğunlaşması beklenir. Sonra yine yoluna devam edecektir. Kısa vadede 6,50'nin altına inemeyeceğini düşünüyorum. YTD!
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 »
  Print  

Jump to: