Bitcoin Forum
May 09, 2024, 01:33:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Merit Felsefesi - Neye verilir? Nasıl Alınır? Kaynak Başvurusu - Analiz Araçları  (Read 1546 times)
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
January 15, 2020, 11:41:50 AM

Bunun için minimum rank gibi bir şey var mı?

Merit Kaynağı olmak için member olmak yeterli. Öyle fazla rütbeli olmanız gerekmiyor. Yöneticinin, sizin kaliteli-az merit almış mesaj seçme yeteneğinize güvenmesi gerekiyor sadece. Yani amaç: Hak ettiğinden az merit almış mesajları bulabilen kişilere kaynak olma yetkisi dağıtmak.

Detaylı olarak anlatımı yukarıdaki mesajda yaptım ayrıca bakabilirsiniz oraya da.

Not: Buradan cevaplamayı daha uygun gördüm.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
1715261592
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715261592
Reply with quote  #2

1715261592
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715261592
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715261592
Reply with quote  #2

1715261592
Report to moderator
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 15, 2020, 12:04:41 PM

Bunun için minimum rank gibi bir şey var mı?

Merit Kaynağı olmak için member olmak yeterli. Öyle fazla rütbeli olmanız gerekmiyor. Yöneticinin, sizin kaliteli-az merit almış mesaj seçme yeteneğinize güvenmesi gerekiyor sadece. Yani amaç: Hak ettiğinden az merit almış mesajları bulabilen kişilere kaynak olma yetkisi dağıtmak.

Detaylı olarak anlatımı yukarıdaki mesajda yaptım ayrıca bakabilirsiniz oraya da.

Not: Buradan cevaplamayı daha uygun gördüm.

Eyvallah üstad. Ben bu konuda iyi olabileceğimi düşünüyorum aslında ama süreç bazen can sıkıcı olabiliyor o düşündürüyor beni.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
January 15, 2020, 12:08:16 PM

Eyvallah üstad. Ben bu konuda iyi olabileceğimi düşünüyorum aslında ama süreç bazen can sıkıcı olabiliyor o düşündürüyor beni.

Yapacağınız şey sadece üyelere hak ettiğini dağıtmak ve forum yönetiminin işini kolaylaştırmak. Kendinize bir şey istemiyorsunuz sonuç olarak. Tabi seçilirseniz göz önünde olacağınız bir gerçek. Kaynakların verdiği meritler, aldıkları güvenler daha çok ilgi çekiyordur. Meşhur olunca oluyor öyle şeyler.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 15, 2020, 12:12:38 PM

Yapacağınız şey sadece üyelere hak ettiğini dağıtmak ve forum yönetiminin işini kolaylaştırmak. Kendinize bir şey istemiyorsunuz sonuç olarak. Tabi seçilirseniz göz önünde olacağınız bir gerçek. Kaynakların verdiği meritler, aldıkları güvenler daha çok ilgi çekiyordur. Meşhur olunca oluyor öyle şeyler.

Ya benim korkacağım bir şey yok ama tabi entrika fena oluyor.

Sizinde başvurunuz vardı üstad sonuçlandı mı o?
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
January 15, 2020, 12:35:23 PM

Ben o konuyu başta sadece Türkçe, merit almamış mesajları paylaşmak için açmıştım. Orada çok ısrar edildiği için konu başlığına "kaynak başvurusu" ekledim. @Themos'tan olumlu-olumsuz bir dönüş olmadı. Ben yinede o konuda, merit vermeye değer mesajları paylaşmaya devam ediyorum. Amacım global ve yerel arasında köprü olacak bir konu oluşturmak.

Kaynak başvurusunu kabul ederse de yine dağıtırız. Yazılı bir kural yok ama şuana kadar en az 6 ayda bir bakıyor sanırım sisteme ve başvurulara.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 15, 2020, 01:10:02 PM

Ben o konuyu başta sadece Türkçe, merit almamış mesajları paylaşmak için açmıştım. Orada çok ısrar edildiği için konu başlığına "kaynak başvurusu" ekledim. @Themos'tan olumlu-olumsuz bir dönüş olmadı. Ben yinede o konuda, merit vermeye değer mesajları paylaşmaya devam ediyorum. Amacım global ve yerel arasında köprü olacak bir konu oluşturmak.

Kaynak başvurusunu kabul ederse de yine dağıtırız. Yazılı bir kural yok ama şuana kadar en az 6 ayda bir bakıyor sanırım sisteme ve başvurulara.

Devam et, muhtemelen yeni düzenlemede ilk sen seçileceksin.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
January 15, 2020, 01:17:47 PM
Merited by Blacknavy (1)

Doğru ben de ilk seçimde önceliğin sende olduğunu düşünüyorum, bir önceki değerlendirmede kaynak başvurusu sayılsa mı sayılmasa mı derken

"resmi başvuru" olarak devlet dairesinde evraklarını eksiksiz tamamlayanlar vizeyi kapmış oldu  Wink

Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 23, 2020, 11:38:35 AM
Merited by gospodin (1)

SSS - Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Konuda aşağı yukarı yazdığımız şeyler hakkında kısa soru-cevaplar listeleyelim. Eklememi istediğiniz soru varsa ekleyebilirim.

- Merit sisteminin anlamı nedir?
Anlamı, kaliteli yazıları ön plana çıkartmak. Yararı, spam ve gereksiz yazıların önüne geçmek.

- Bana gelen meritleri ve gönderdiğim meritleri nereden görüntüleye bilirim?
Profilinizde "Merit" butonundan veya şu linkten: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit
Burada aynı zamanda gönderebileceğiniz SMerit miktarı da yazmaktadır. Ayrıca aldığınız meritlere dair anlık bildirimler almak için şu telegram boyunu kullanabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5205964.msg53338193#msg53338193

- Verilen merit kayıtlarını herkes görebiliyor mu?
Evet. Her kullanıcının kendi profilindeki "Merit" butonundan bunu görebilirsiniz. Ayrıca anlık olarak forum genelinde verilen tüm meritleri şu sayfadan görebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=recent

- Merit verdiğim mesaj silindiyse, meritte silinir mi?
Hayır merit yerinde kalır, kayıtlarda silinmiş mesaj olarak görünür verilen merit kaydı.

- Bir kullanıcıya en fazla kaç sMerit gönderebilirim.
1 ayda 1 kullanıcıya en fazla 50 SMerit gönderebilirsiniz.

- Kaç tane Merit Kaynağı var ve kimler?
İsimleri açıkça ifade edilmezler, fakat kendilerini verdikleri meritlerden anlamak mümkündür. Her birine tahsis edilen smerit miktarı farklıdır. Şu sayfadan güncel kaynak sayısına ve toplam SMerit üretimine bakabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=sources

- Nasıl Merit Kaynağı olabilirim?
Şu yazıyı okuyabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5205964.msg53517324#msg53517324

- Nasıl Merit alabilirim?
Kaliteli yazılar yazmanız gerekir. Bu subjektif bir konudur, verilen meritler moderasyona tabi değildir ama kötüye kullanımda topluluk tarafından dışlanabilirsiniz. Kaliteli Yazının tarifi için şu konuya bakabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5199575.0

- Nasıl SMerit alabilirim?
Anlamı "gönderilebilir merit" olan SMerit, kazandığınız meritlerden üretilir. Kazandığınız her 2 merit karşılığında bir SMerit alırsınız. Bunu sizde farklı kaliteli yazılara gönderebilirsiniz. Merit gönderilen bir değer değildir, SMerit gönderilebilen bir değerdir.

- SMerit zamanla kaybolur mu?
Evet. Çok uzun süre dağıtmadığınız SMerit haklarınız silinebilir. Bunları hak eden yazılara dağıtmanız önerilir. Ayrıca satışı yasaktır.

- Eskiden yazılmış yazılara da merit verebilir miyim?
Evet. Hak ettiğini düşündüğünüz eski gönderilere de merit verebilirsiniz.

[Kaynak]

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 24, 2020, 12:50:49 PM

SSS - Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Bunları epey zaman önce çevirmiştim üstad. Ama sanırım çok gerilerde kalmıştı ve faydalı olmuş tekrar paylaşılması. Ellerine sağlık.

Merit SSS:

[...]

Merit nedir?

Merit, içeriklerdeki kalitenin arttırılması amacıyla getirilen yeni sistemin adıdır. Artık rank yükselmek için belirli sayıda Merit sahibi olmanız gerekiyor.

Nasıl Merit edinebilirim?

Postlarınız yararlı ve yaratıcı bulunursa, forum topluluğu tarafından Merit ile ödüllendirilebilirsiniz.

Nasıl Merit gönderebilirim?

Her post'un üst sağ köşesinde bulunan +Merit butonunu kullanarak gönderebilirsiniz..

Merit ve sMerit arasındaki fark nedir?

İki tip Merit vardır. Hesabınızdaki Merit'leri başkasına gönderemezsiniz. Size gönderilen her 1 Merit karşılığında sistem size 0,5 sMerit verecektir.

Merit isteyebilirmiyim?

Bunu yapmanıza gerek yok. Çünkü bunu yapanlar topluluk tarafından Merit Dilencisi olarak adlandırılabilir ve olumsuz geri bildirim almanıza sebep olabilir. Kaliteli ve yapıcı postlar atmanız durumunda topluluk tarafından mutlaka ödüllendirilirsiniz.

Merit satabilirmiyim?

Hayır. Merit satışına izin verilmemektedir.

Alt (Yedek) hesaplarıma Merit verebilirmiyim?

Hayır. Bu sorun görüşüldü ve olumsuz geri bildirim verilmesine yol açabileceği görüldü.

DeMerit (Eksi Merit) alabilirmiyim ve ya meritlerimi kaybedebilirmiyim?

Hayır, şimdilik. Postunuz silinse bile merit kalacaktır.

Merit kaynağı nedir?

Forumda belirli sayıda Merit kaynağı vardır. Bunlar belirli dönemlerde dağıtabilecekleri ekstra Merit dağıtabilirler.

Nasıl Merit kaynağı olabilirim?

If you want to be a merit source:

1. Be a somewhat established member.
 2. Collect TEN posts written in the last couple of months by other people that have not received nearly enough merit for how good they are, and post quotes for them all in a new Meta thread. The point of this is to demonstrate your ability to give out merit usefully.
 3. We will take a look at your history and maybe make you a source.

I am especially eager to have merit sources in sub-communities such as the local sections.

Code:
1. Forum içinde bir şekilde kurulmuş üyeliğiniz olmalı
2. Son dönemde yeterli meriti almayan 10 postu alıntılayarak "Meta" bölümünde paylaşın.
3. Biz profilinizi inceleyeceğiz ve belki sizi Merit kaynağı olarak belirleyeceğiz.

Gönderebileceğim Merit sayısı ile ilgili bir sınırlama varmı?

Evet. 30 gün içerisinde maksimum 50 Merit yollayabilirsiniz.

wolwoo
Legendary
*

Merit: 1139

View Profile
March 25, 2020, 10:35:14 AM
Merited by Blacknavy (2)

arkadaşlar uzun bir süredir merit başlıklarına yazmıyorum, hero olunca totom kalktı deermişim Cheesy
şaka şaka yok öyle bişey, arkadaşlar fazla alsınlar diye yazmıyorum demiştim daha önce

yalnız dikkatimi çeken bir şey var: merit başlıklarına atılan postlar genelde kaliteli postlar, teknik bilgi içeriyor ya da çok orjinal fikirler mevcut. şimdi kendime bakıyorum (riyakarlık olsun diye demiyorum) yok müzikti, yok filmdi carttı curttu Grin ulan adam merit istemeye utanıyor o yazılanları görünce Grin nolacak bizim bu halimiz Huh ben sözel kafayım, teknik bilgim zayıf, yaşım geçkin sayılır, gençlere göre yeni şeyler öğrenme kapasitem sınırlı, nöron sayım düşüyor Grin

sağolsun arkadaşlar gönderiyorlar, ufak tefek kıvılcım gördükleri mesajlarıma, herkese teşekkür ederim bu konuda

bir de benim gibi bu başlıklara yazmayan başka arkadaşlar da mevcut ki birçoğu gerçekten çok yararlı bilgiler veriyorlar. bunları da merit kaynaklarımız genelde görüp değerlendiriyorlar sağolsunlar.. aralarında merit kaynakları ile kişisel ilişkisi güçlü olup da aylardır hatta yıllardır rütbe atlamayan insanlar var, o derece de gönlü tok insanlar bunlar.
biliyorum merit kaynaklarımız az ve özverili bir şekilde dağıtım yapmaya çalışıyorlar. bu konuda önerilerim:

1-merit kaynağı başvurularının artması
2-son dönmde sayıları giderek artan alt hesabı olanların, orjinal hesaba gönderim yapmakta en azından adil davranmaları ve diğerleri ile de Smerit paylaşmaları
3-al gülüm-ver gülüm şeklinde merit gönderimi yapmamaları, garip gurebaya da sahip çıkmaları Smiley

alt hesabı olanlar

bunu bir gurur meselesi gibi görmüyorum ama yaklaşık 3 yıldır tek bir tane alt hesap açmadım-devralmadım
alt hesap açmak yasak değil onu hepimiz biliyoruz, son zamanlarda alt hesap sayısı artınca boş zamanım olduğundan ben de açabilirim diye düşündüm ama sonra şöyle bir fikir geldi aklıma: alt hesap açmak yerine aile-kan bağı olan bir yakınımıza bu konuyu götürsek ve farklı bir kişiyi bu foruma kazandırsak daha güzel olmaz mı? bu atıyorum eşimiz olur, kardeşimiz-ana-baba-yeğen vs ...ne kadar bilgi dağarcığımz çok olursa olsun, farklı bir insan farklı görüşler demek! farklı soluklar farklı tecrübeler farklı sesler...ha bunu düşündüm ama uygulamadım onu da söyliyeyim.

NOT: kimseye akıl vermiyorum, olsa önce kendime kullanırım Wink sadece görüşlerimi hislerimi gözlemlerimi yazmak istedim, bol kazançlar Kiss Kiss Kiss

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
May 01, 2020, 04:49:20 PM
Last edit: May 05, 2020, 08:13:47 AM by Kalemder

Jopen'in 11 isimli konusundan esinlenerek aşağıdaki verileri çıkardım.
En çok post atan kullanıcı verilerini de çıkartmak isterdim. İmkanı olan ekleyebilir.

Türkçe lokal bölümde son 2 yılda (Mayıs 2018-Mayıs 2020)
En çok Merit DAĞITAN 11 kullanıcı, sırasıyla:

Blacknavy
EFS
Vispilio
Teramit
Kalemder
PHI1618
Mhanbostanci
Gospodin
Dannybrown
Wolwoo
Bthd

Türkçe lokal bölümde son 2 yılda (Mayıs 2018-Mayıs 2020)
En çok Merit KAZANAN 11 kullanıcı, sırasıyla:

Blacknavy
Gospodin
PHI1618
Vispilio
Kalemder
Bthd
Wolwoo
Vycl87
Lossnet
Trendcoin
Lachrmose

Kaynak: ddmrddmr

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Merit: 1139

View Profile
May 01, 2020, 05:15:52 PM
Merited by Kalemder (1)

Smeritim olduğunda ben

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
May 05, 2020, 08:13:10 AM
Last edit: May 05, 2020, 08:54:10 AM by Kalemder

Top-merited users, recent merit
Forum genelinde, son bir ayda en çok meritlenen kullanıcılar arasındaki yerel kullanıcılar:

140: Bthd
90: mandown
88: wolwoo
86: lossnet

Tebrikler arkadaşlar.

Top-merited users, all-time Forum genelinde, tüm zamanlarda en çok meritlenen kullanıcılar. Bu listede ise henüz yerel bir kullanıcı bulunmamaktadır.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
May 05, 2020, 08:49:16 AM

Lossnet gözden kaçmış sanırım o da 86 meritle aşağıda duruyor Paşam  Grin bizim de sayı arttıkça sirkülasyona katkıda bulunacağımızı göz önüne alırsak lokal bölüm canlanıyor ayrıca sizin merit source başvurunuz kabul edilirse değmeyin keyfimize kalemder hocam Cheesy

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
May 05, 2020, 08:59:03 AM

Lossnet gözden kaçmış sanırım o da 86 meritle aşağıda duruyor Paşam  Grin bizim de sayı arttıkça sirkülasyona katkıda bulunacağımızı göz önüne alırsak lokal bölüm canlanıyor ayrıca sizin merit source başvurunuz kabul edilirse değmeyin keyfimize kalemder hocam Cheesy

Gözümden kaçmış. Düzeltme ve güzel dilekleriniz için ayrıca teşekkür ederim. Size de başarılar dilerim.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1461

Cashback 15%

View Profile WWW
May 05, 2020, 09:09:46 AM

globalde fazla yazan olmadığı için en fazla merit alan kişiler arasında birisinin olmaması normal.
en çok merit dağıtanların listesi de burada: https://bpip.org/report.aspx?r=meritsent

efs ve blacknavy ilk iki sırada yer alıyor. blacknavy'nin hem kaynağı daha fazla hem de aktif olduğu için efs'yi geçecektir.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 17, 2020, 11:20:59 AM
Merited by Vispilio (1)

Son bir yılda Türkçe bölüme aylık olarak dağıtılan SMerit miktarları tabloda bulunuyor. 2019/11. aydan itibaren bölümün kazanımları ortalama 300-500'ten 2 bini zorlarken, Mayıs ayından sonraki iki ay oldukça düşmeye başlamış. Bölüme yeni kaynaklar gerekiyor. Bu nedenle başvuru yapan herkesi destekliyorum.

Ayrıca başvuru yapabilecek, kendini hazır hisseden tüm arkadaşları başvuru yapmaya davet ediyorum. Bölümün kazanımları geri kazanılmalı. Ben şahsen seçilmek istemiyor olsam da bölümdeki fikir sirkülasyonunun devamı için başvurumu yeniledim. Çok sayıda üyeye, belirli miktarlarda dağıtım yapılmasında ve bu işin merkezsiz hale getirilmesinde yarar var bence.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5183702.msg54813718#msg54813718

Ayrıca aktif başvuru yapan diğer yerel bölüm üyeleri ve konuları:
@trendcoin
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5252693.0
@vycl87
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5252524.0
@forumalacali
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5214507.0
@Lachrymose
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5253767.0

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
July 17, 2020, 02:44:32 PM

Son bir yılda Türkçe bölüme aylık olarak dağıtılan SMerit miktarları tabloda bulunuyor. 2019/11. aydan itibaren bölümün kazanımları ortalama 300-500'ten 2 bini zorlarken, Mayıs ayından sonraki iki ay oldukça düşmeye başlamış. Bölüme yeni kaynaklar gerekiyor. Bu nedenle başvuru yapan herkesi destekliyorum.

Ayrıca başvuru yapabilecek, kendini hazır hisseden tüm arkadaşları başvuru yapmaya davet ediyorum. Bölümün kazanımları geri kazanılmalı. Ben şahsen seçilmek istemiyor olsam da bölümdeki fikir sirkülasyonunun devamı için başvurumu yeniledim. Çok sayıda üyeye, belirli miktarlarda dağıtım yapılmasında ve bu işin merkezsiz hale getirilmesinde yarar var bence.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5183702.msg54813718#msg54813718

Ayrıca aktif başvuru yapan diğer yerel bölüm üyeleri ve konuları:
@trendcoin
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5252693.0
@vycl87
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5252524.0
@forumalacali
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5214507.0
@Lachrymose
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5253767.0

Aynen öyle hocam foruma yeni bir kaynak kazandırmamız lazım kim olursa olsun ama dağıtımı adil olsun ki blacknavy bu konuda bence iyiydi neyse yeni tartışma yaratmadan usul usul uzaklaşayım şuradan inşallah yeni kaynak bize verilir bu arada başvurular ne zaman değerlendirilecek bilgisi olan var mı

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 17, 2020, 03:08:13 PM

Geçen ay da blacknavy'den miras kalan smeritlerle ayakta kalmışız. Ben şahsen 5-6 ay öncesine döndüm çok hak eden bir mesaj çıkarda merit veremezsem diye elde 3-5 merit saklamaya başladım tekrar.

Kaynakların maaş günü yeni geldiği için de bu ay o kadar düşük görünüyor olabilir. Diğer kaynaklar (EFS - mhanbostanci - vispilio) tahmini olarak 250 ve altı smerite sahip olduğu için aylık 1 değil 2-3 kaynak birden eksilmiş gibi düşünebilirsiniz. En büyük kaynak eksildi ve yeri boş kaldı. Arada vakit ayırıp bir şeyler hazırlayayım diyorum sonra yeterli motivasyonu bulamıyorum. Direk kaynaktan merit almanın dışında diğer üyelerden de aldığınız merit sayısı fazla oluyordu şimdi ise kimsede yok neredeyse.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
July 17, 2020, 10:45:31 PM

En büyük kaynak eksildi ve yeri boş kaldı. Arada vakit ayırıp bir şeyler hazırlayayım diyorum sonra yeterli motivasyonu bulamıyorum. Direk kaynaktan merit almanın dışında diğer üyelerden de aldığınız merit sayısı fazla oluyordu şimdi ise kimsede yok neredeyse.

Merit olmayınca, niye motivasyon olmuyor onu anlamıyorum?

Amaç Merit mi yoksa gerçekten bu blockchain mantığını sahiplenmek mi? , daha farklı insanlara birşeyler anlatmak , bildiğin bilgileri farklı kişiler ile paylaşmak onun mutluluğu mu?

@Blacknavy kusura bakmasın çocukluk yapmıştır. Her yerde olabilecek şeyler ona gelen ağır ithamlar. O zaman EFS ne yapsın? Adamı sürekli yerden yere vurduğumuz zamanlar oluyor.

Veya onu geçtim reel hayatta hiç mi patrondan fırça yemediğiniz? veya amirinizden , üstünüzden ne yaptınız ya ben küstüm çalışmıyorum mu dediniz?

@Blacknavy umarım da bu sefer beni yanlış anlamazsın Smiley Çünkü artık kendimi anlatmaya takatim yok. İsteyen küssün , isteyen beni düz anlasın...
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: