Bitcoin Forum
April 19, 2024, 09:56:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Malthus Felaketi - Thanos'un İdeali - Sınırlı Bitcoin Arzı ve Artan Talep  (Read 1043 times)
Mr. Answer (OP)
Full Member

Activity: 154
Merit: 194

Judge a man by his questions

View Profile
March 27, 2020, 02:00:42 PM

~hastalıklı kuramlara neden destek oluyoruz anlamış değilim! ~çoluk çocuğu olan arkadaşlar ne der bu işe?

@Wolwoo hocam, burada bir şeye destek yada köstek olmuyoruz. Medenice, veriler ışığında bazı gerçekleri konuşuyoruz. Bunu yaparken bilimsel yaklaşım ile yaklaşıyoruz.  Huh Çocuk çocuğu olan ne der diye yaklaşmak...  Huh

Bir hastalığı tedavi etmenin ilk adımı öncelikle hastalığı kabul etmektir. Felaketleri önlemenin ilk adımı da felaketimizi tanımak olmalıdır. Basit, objektif bir tartışma bu. O ne düşünür, bu ne düşünür değil. Geleceğe yönelik iyi tavsiyeler de veriliyor sonuç olarak. Hurra birbirimizi öldürelim diyen yok. Bu paniğini anlayamadım.

cooooookkk uzun bir yazi yazarak prof dr mehmet ceyhan’dan alinti yapmistim. televizyonda izledim harika bir bilim adami. kesinlikle en saf bilgiyi en kisa surede verebilen ve televizyonda gordugumuz nadir kral adamlardan ama sonra bazi arkadaslarin israrlarini gorunce dedim anlatmaya degmez bosver, sildim 30 satirlik metni.. yazdigin iyi olmus. kesinlikle mehmet ceyhan kaynak olarak dinlenebilir. saf bilgisini gecen gun haberturk’te kanitladi (cnn turk de olabilir).

Keşke silmeseydin üstat yazdığını merak ettim. Doktorun televizyon konuşmaları da var youtubeda. Makul titiz bir insan. Acı söyleyeni 9 köyden kovuyorlar.
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713520578
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713520578
Reply with quote  #2

1713520578
Report to moderator
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1135

View Profile
March 27, 2020, 02:08:15 PM

~hastalıklı kuramlara neden destek oluyoruz anlamış değilim! ~çoluk çocuğu olan arkadaşlar ne der bu işe?

@Wolwoo, burada bir şeye destek yada köstek olmuyoruz. Medenice, veriler ışığında bazı gerçekleri konuşuyoruz. Bunu yaparken bilimsel yaklaşım ile yaklaşıyoruz.  Huh Çocuk çocuğu olan ne der diye yaklaşmak...  Huh

Bir hastalığı tedavi etmenin ilk adımı öncelikle hastalığı kabul etmektir. Felaketleri önlemenin ilk adımı da felaketimizi tanımak olmalıdır. Basit, objektif bir tartışma bu. O ne düşünür, bu ne düşünür değil. Geleceğe yönelik iyi tavsiyeler de veriliyor sonuç olarak. Hurra birbirimizi öldürelim diyen yok. Bu paniğini anlayamadım.

bu bir panik değil öncelikle, tespit! "nüfus azaltılsın" demek ne demek? "ona göre evli çiftlerin birbirinden uzak yaşamaları, evlilik yaşını geciktirmek, fakir insanlara yardımın kesilmesi gibi sıradışı tedbirler alınmalı idi." bunun bir adım sonrası avustralya'daki deve katliamına döner.
https://www.trthaber.com/haber/dunya/avustralyada-deve-katliami-5-bin-deve-olduruldu-454660.html

Avustralya'daki deve katliamına atlar da dahil edildi
Kuraklık nedeniyle develerin su bulmak için büyük gruplar halinde yerleşim yerlerine gittiği ve bölgede yaşayanların tehlike altında olduğu iddia edilmişti.

Ülke genelindeki toplam sayısının 1,2 milyon olduğu tahmin edilen deve sayısını kontrol altına almak için yürütülen operasyonda 5 bin devenin daha öldürüleceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz yıl Avustralya hükümetinin ülkedeki yerel türleri yok eden vahşi kedileri öldürmek için zehirli sosis kullanacağı açıklanmıştı. Ülke 2020'ye kadar 2 milyon kediyi öldürme sözü vermişti.

burada kimseyi hedef göstermiyorum, yanlış anlaşılma olmasın ama en temel hak olan hayat hakkını tartışmaya açarsak empati yaparım.
daha fazla yorum istemiyorsanız konuyu kilitlemek ve ya self mod açmak sizin bileceğiniz iş....saygılar

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Mr. Answer (OP)
Full Member

View Profile
March 27, 2020, 02:29:36 PM

bu bir panik değil öncelikle, tespit! "nüfus azaltılsın" demek ne demek? "ona göre evli çiftlerin birbirinden uzak yaşamaları, evlilik yaşını geciktirmek, fakir insanlara yardımın kesilmesi gibi sıradışı tedbirler alınmalı idi." bunun bir adım sonrası avustralya'daki deve katliamına döner.

Nüfus azaltılsın diyen olmadı sanırım. Nüfusu azaltacak felaketi konuşuyoruz sadece. Kimse katliam yapılsın demiyor. Kontrollü nüfus artışı olmalıdır deniyor. Malthus kendi zamanının dar perspektifine göre bazı absürt önerilerde bulunmuş. Günümüzde ise nüfus kontrolünü doğru eğitim ile sağlamak mümkün. Bu eğitim ise ancak tartışarak olur.

Tartışmaya karşı tepki içerisinde olduğunu düşündüm. Tartışmanın bir zararı yok bunları. Eğer bizi yanlış anladıysan bu şekilde tepki vermen doğal. Kimseyi öldürmek istemiyoruz Smiley (Thanos hariç! O da konuyla ilintili popüler bir ironi sadece.)
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1135

View Profile
March 27, 2020, 02:42:02 PM

Nüfus azaltılsın diyen olmadı sanırım. Nüfusu azaltacak felaketi konuşuyoruz sadece. Kimse katliam yapılsın demiyor. Kontrollü nüfus artışı olmalıdır deniyor. Malthus kendi zamanının dar perspektifine göre bazı absürt önerilerde bulunmuş. Günümüzde ise nüfus kontrolünü doğru eğitim ile sağlamak mümkün. Bu eğitim ise ancak tartışarak olur.

Tartışmaya karşı tepki içerisinde olduğunu düşündüm. Tartışmanın bir zararı yok bunları. Eğer bizi yanlış anladıysan bu şekilde tepki vermen doğal. Kimseyi öldürmek istemiyoruz Smiley (Thanos hariç! O da konuyla ilintili popüler bir ironi sadece.)

Smiley evet yukarıda malthus ile thanos'u karışım yapmışım, sorry Wink....biri nüfus artış hızını azaltalım öteki doğrudan nüfusu azaltalım diyor, zaten etrafıma bakıyorum 3 çocuk üstünde çocuğu olan görmüyorum. 0-1-2 nadiren maximum 3...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Mr. Answer (OP)
Full Member

View Profile
April 13, 2020, 03:11:46 PM
Merited by Blacknavy (2)

Malthus Felaketini konu alan güzel bir film daha: Downsizing Küçülen Hayatlar

Aşırı nüfus artışı ile azalan doğa kaynaklarını fark eden bilim adamları çözümü "hayatları küçültmekte" bulur. Küçülen insanlar daha az yer, daha az harcar daha az kirletirler. Aynı zamanda daha çok mutlu olurlar. "Banliyöde yaşayan Paul ve Audrey çifti, boyutlarını küçültmeye ve lüks içinde yaşayabilecekleri minyatür bir şehre taşınmaya karar verir."

Eğlenceli bir çocuk filmi gibi duruyor. İzlemenizi öneriyorum. Evde geçen zamanda ailecek izlenebilecek bir film. Bulunan çözümü mantıklı buldum şahsen
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  

Jump to: