Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:40:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: AVAX Coin (Avalanche Consensus) Tartışma Alanı  (Read 2097 times)
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 09, 2020, 12:16:22 PM

Teknik detayını incelikleriyle bilmiyorum ama bu iş gerçekten zor olmamalı diye düşünüyorum.
Örneğin şöyle bir şey mümkün olmazmıydı?
Uniswap (veya benzeri bir platforma) yeteri kadar likitidasyon sağlanıp satış açılırdı. Biliyorum belli satın alım limitleri vardı ama en azından bu saçma durum yaşanmazdı. Bırakın ilk gelen alsın...
Tamamen kafamda yazıyorum (hatta kaidemden uyduruyorum dersem daha doğru olur), bu dediğin şey, yani uniswap önerin bana göre çok doğru ve mantıklı ama bunun için "her şeyi ben bilirim" bakış açısı değil, "her şeyi uzmanına bırakırım, makina tıkır tıkır işler" kafası gerekir.
Yanlış anlaşılmasın, bu bir itham değil yalnız, belki de satış için inceledikleri sistemleri yetersiz buldular, veya bazı sakıncalar tespit ettiler, olabilir tabii ki, biz burada rahat rahat işkembeden sallıyoruz. Ama kendi yöntemleri de ciddi aksadı, bu gerçek de değişmiyor malesef.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1714894825
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714894825
Reply with quote  #2

1714894825
Report to moderator
1714894825
Hero Member
*

Ignore
1714894825
Reply with quote  #2

1714894825
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714894825
Hero Member
*

Ignore
1714894825
Reply with quote  #2

1714894825
Report to moderator
1714894825
Hero Member
*

Ignore
1714894825
Reply with quote  #2

1714894825
Report to moderator
1714894825
Hero Member
*

Ignore
1714894825
Reply with quote  #2

1714894825
Report to moderator
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
July 09, 2020, 08:48:43 PM

Teknik detayını incelikleriyle bilmiyorum ama bu iş gerçekten zor olmamalı diye düşünüyorum.
Uniswap (veya benzeri bir platforma) yeteri kadar likitidasyon sağlanıp satış açılırdı. Biliyorum belli satın alım limitleri vardı ama en azından bu saçma durum yaşanmazdı. Bırakın ilk gelen alsın...
Tamamen kafamda yazıyorum (hatta kaidemden uyduruyorum dersem daha doğru olur), bu dediğin şey, yani uniswap önerin bana göre çok doğru ve mantıklı ama bunun için "her şeyi ben bilirim" bakış açısı değil, "her şeyi uzmanına bırakırım, makina tıkır tıkır işler" kafası gerekir.
Yanlış anlaşılmasın, bu bir itham değil yalnız, belki de satış için inceledikleri sistemleri yetersiz buldular, veya bazı sakıncalar tespit ettiler, olabilir tabii ki, biz burada rahat rahat işkembeden sallıyoruz. Ama kendi yöntemleri de ciddi aksadı, bu gerçek de değişmiyor malesef.

Avachain dediğimiz şey yeni bir Ethereum killer vakası. Bu tarz projeleri kuran kişilerin ortak özelliği kendi projelerinin Ethereum'dan üstün olduğunu düşünmeleri, buna kendilerini inandırmaları. O yüzden böyle bir yöntem akıllarına bile gelmemiştir.

Peki Ethereum killer dediğimiz projelere ne oldu? Hepsi token swap yapıp kendi zincirlerine geçtiler. Şimdi kendi zincirlerinde in cin top oynuyor. İnsanlar bu zincirleri hangi amaçla kullanıyorlar diye baktığımızda, çoğunluk ya staking yapıyor, veya kumar uygulamaları ile kumar oynayıp para kaybediyorlar. Bir çoğu tamamen çöp.

Avachain Ico yatırımcılarına para kazandırabilir, bu mümkün çünkü piyasaya girdiği andaki dolaşım miktarı çok düşük. Fakat Ethereum killer olarak adlandırılan diğer shitcoinlerden farklı mı olacak, pek zannetmiyorum.  
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
July 09, 2020, 10:28:00 PM

Avachain dediğimiz şey yeni bir Ethereum killer vakası. Bu tarz projeleri kuran kişilerin ortak özelliği kendi projelerinin Ethereum'dan üstün olduğunu düşünmeleri, buna kendilerini inandırmaları. O yüzden böyle bir yöntem akıllarına bile gelmemiştir.

Peki Ethereum killer dediğimiz projelere ne oldu? Hepsi token swap yapıp kendi zincirlerine geçtiler. Şimdi kendi zincirlerinde in cin top oynuyor. İnsanlar bu zincirleri hangi amaçla kullanıyorlar diye baktığımızda, çoğunluk ya staking yapıyor, veya kumar uygulamaları ile kumar oynayıp para kaybediyorlar. Bir çoğu tamamen çöp.

Avachain Ico yatırımcılarına para kazandırabilir, bu mümkün çünkü piyasaya girdiği andaki dolaşım miktarı çok düşük. Fakat Ethereum killer olarak adlandırılan diğer shitcoinlerden farklı mı olacak, pek zannetmiyorum.  

işin doğrusu uzunca bir süredir bu projeyi bekliyordum ama son kertede benimde kafamı karıştıran bazı gelişmeler oldu. ico için kyc vs kısıtlaması getirdiler ama özel satışların hangi menşeyli olduğunu belirtmediler. ayrıca projenin başında türk bir prof olması güzel ama yatırımcı baskınlığı olursa bu çok olumlu bir durum olacağını düşünmüyorum. birde çok fazla popüler olmaya başladı buda ico öncesinde olması bence sakıncalı bir durum. umarım başarılı olur ama piyasadan nasıl tepki alacağı ve gireceği borsalar önemli.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌
   ▄███▄██▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀     ▀███▀
  ▐█████▌   ▀▀█████████▀██▄███▄
   ▀███▀        ▄███▄    ▐█████▌
               ▐█████▌    ▀███▀
                ▀███▀
VIR

POWERED BY

RUNNING ON

OCTOPUSROBOTS
TEZOS BLOCKCHAIN
\
Invest in the virucidal safety    ─────────────────
                     ███▄
                    █████▌
                  ▄██████
                 ███████▌
              ▄▄███████▀
 ▄████  ▄▄▄▄▄███████████████▄
▐████▌ ██████████████████████▌
█████ ▐████████████████████▄██
█████ ▐██████████████████████▌
▐████▌ ███████████████████▄██
 ▀████  ▀▀▀▀▀▀█████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
EASY TO USE             ▐▌
             ██
            ▐██▌
        ▄█▄ █▌▐█        ▄█▄
▄▄▄▄▄▄▄█▀ ▀██  █▌    ▄▄█▀ ▀█▄▄▄▄▄▄
██████▀     ▀  ▐█   █▀▀     ▀█████
                █▌ ▐█
                ▐█ █▌
                 █▐█
                 ▐█
EVOLVING CONCEPT             ▄▄▄▄
        ▄▄███▀▀▀▀███▄▄
      ▄██▀          ▀██▄
     ▀▀▀              ▀▀▀
   ▄███▌              ▐███▄
  █████                █████
 ▐█████                █████▌
 ▐█████                █████▌
  ▀████▌              ▐████▀
              ▄██▄    ▄▄▄
             ▐█████████▀
              ▀██▀
HELPFUL SUPPORT
/
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
July 10, 2020, 10:36:23 AM

bu arada forumda kımsenın ılgı gostermemesıde ılgınc eskı kodaman forumcuların hepsi avax telegram sayfasında.

Ben ICO'ya katılmayacağım, kayıt yaptırmadım ama işin teknik tarafını yakından takip ediyorum.

Node kurdum hatta node için yönetim scripti de yayınladım. AVA, çok konuşulacak bir proje olacak. Her ne kadar Emin hocanın BCH sempatisini yadırgasam da Bitcoin'e katkısı, Waves'in NG protokolünün mimarı olması nedeniyle, AVA'nın yapabileceklerini ciddi anlamda merak ediyorum...

İşin teknik tarafı sahsen umrumda değil. zaten satıs sonrası bi halt yapamayacakları belli oldu. anlas binance ile ieo tarzı satıs yaptır bundan iyiydi. ben sahsen 15 temmuzda da satısın olmayacagını dusunuyorum. eğer satıs olmazsa ondan sonra yapmalarınında anlamı kalmaz shitcoin olurlar. Zaten hangi projeye beklenti yukseltildiyse hep sonu shitcoin. evet agır konusuyorum cunku emin hoca zamanında her projeye boklamasını biliyordu ama kendisi 20m dolarlık bir satısı bile gerceklestiremedi. Ben olsam carsamba gunu ekipte satıs ile ilgili kim varsa hepsini ekipten silerdim. 15 temmuzda almayı denicem tekrar cunku en az 5x yapacagını dusunuyorum. alabilirsem 5x ustunu yakaladıgım an satar keyfıme bakarım. sonrasında ava aya cıksada olur. sahsi dusuncem btc eth den sasmıcaksın long term icin.
bobita
Legendary
*

View Profile
July 10, 2020, 12:00:11 PM

bu arada forumda kımsenın ılgı gostermemesıde ılgınc eskı kodaman forumcuların hepsi avax telegram sayfasında.

Ben ICO'ya katılmayacağım, kayıt yaptırmadım ama işin teknik tarafını yakından takip ediyorum.

Node kurdum hatta node için yönetim scripti de yayınladım. AVA, çok konuşulacak bir proje olacak. Her ne kadar Emin hocanın BCH sempatisini yadırgasam da Bitcoin'e katkısı, Waves'in NG protokolünün mimarı olması nedeniyle, AVA'nın yapabileceklerini ciddi anlamda merak ediyorum...

İşin teknik tarafı sahsen umrumda değil. zaten satıs sonrası bi halt yapamayacakları belli oldu. anlas binance ile ieo tarzı satıs yaptır bundan iyiydi. ben sahsen 15 temmuzda da satısın olmayacagını dusunuyorum. eğer satıs olmazsa ondan sonra yapmalarınında anlamı kalmaz shitcoin olurlar. Zaten hangi projeye beklenti yukseltildiyse hep sonu shitcoin. evet agır konusuyorum cunku emin hoca zamanında her projeye boklamasını biliyordu ama kendisi 20m dolarlık bir satısı bile gerceklestiremedi. Ben olsam carsamba gunu ekipte satıs ile ilgili kim varsa hepsini ekipten silerdim. 15 temmuzda almayı denicem tekrar cunku en az 5x yapacagını dusunuyorum. alabilirsem 5x ustunu yakaladıgım an satar keyfıme bakarım. sonrasında ava aya cıksada olur. sahsi dusuncem btc eth den sasmıcaksın long term icin.
Gün olur, devran döner demişler, yazdığın ve kalınlaştırdığım bu tespitin, kendi kafamda "komplo teorisi" olarak ürettiğim ve önceki postlarımda yazdığım tek tabanca konusundaki görüşümü aklıma getiriyor yine, gerçekten bu "ben bilirim" egosu ise çok riskli bir psikolojidir, genellikle zarar verir.
Umarım beklentin gerçekleşir, ve alım yakalayıp güzel kar edersin. Öyle bir dönemdeyiz ki, hiçbir şey şaşırtmaz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cabsav
Legendary
*

View Profile
July 10, 2020, 12:41:16 PM

Gün olur, devran döner demişler, yazdığın ve kalınlaştırdığım bu tespitin, kendi kafamda "komplo teorisi" olarak ürettiğim ve önceki postlarımda yazdığım tek tabanca konusundaki görüşümü aklıma getiriyor yine, gerçekten bu "ben bilirim" egosu ise çok riskli bir psikolojidir, genellikle zarar verir.
Umarım beklentin gerçekleşir, ve alım yakalayıp güzel kar edersin. Öyle bir dönemdeyiz ki, hiçbir şey şaşırtmaz.
Sahsen bu projeyi uzun süredir takip ediyorum. Emin hocada başarılı olsun isterim. Sonucta su crypto dunyasında en bilinir 20 kişiden biri ve dolaylı yoldan denemeleri olsada kendisi ilk kez coin işine giriyor. Eth dai hardforkunda bancor ico doneminde cok sert yazıları vardı. Ama karma is a bitch döndü dolandı hocayada 90dan çaktı golü. Benim gözümde biraz mukemmeliyetci bir kişilik canlanıyordu. O tarz bir insan değilmiş olsaydı carsamba gununki felaketten sonra büyük actionlar alırdı.
Uzun vadede boga donemi olusmazsa ava nın coin supply miktarı korkutuyor biraz fiyat olarak 1 milyar dolar marketcap icin 1.4 dolar civarlarında olması gerekiyor. Tahminim bu marketcape her turlu ulasır. ama ilk baslarda pumptan sonra sert satıs dalgaları gelip kilitsiz ico fiyatı olan 85 centin altınada sarkıtabilirler. 17m satıs olucak ama max supply 700m ustunde.
cabsav
Legendary
*

View Profile
July 15, 2020, 09:00:48 AM

Bugun satis var. satistaki coin miktarini artirdilar alici hardcap oranlari degisti. Suan alma ihtimali cok daha yuksek.  Kyc li hesap acilmiyor satisa kadar.
bobita
Legendary
*

View Profile
July 15, 2020, 11:22:55 AM

Bugun satis var. satistaki coin miktarini artirdilar alici hardcap oranlari degisti. Suan alma ihtimali cok daha yuksek.  Kyc li hesap acilmiyor satisa kadar.
İşte sadece bu durum bile bana beş para etmez bir girişim olduğunu gösteriyor, şunu okuyana kadar dile de getirdiğim gibi bir çok çekincem olsa da, (tüm samimiyetimle söylüyorum) içimden gerçekten yanılmayı diliyordum. Ama paranın kokusunu alıp, ağzından salya akıtan bir proje benim için çöp hükmündedir.
Nasıl olmalıydı? Mesela Ferrum gibi olmalıydı, 1.12M USD rakam belirlediler (küsüratta yanılıyor olabilirim, bu civarda aşağı yukarı) satış öncesinde (hele o zamana göre) çok ciddi talep geldi ve rakamın yükseltilmesi için ciddi baskı yapıldı ama dediler ki "ilginize teşekkür ederiz, biz baştan hesabımızı, kitabımızı yaptık, projemizi hayata geçirmek için gereken fon budur, yükseltmeyeceğiz"
 Sonra ne oldu? Gümbür gümbür geliyorlar.
Bunlar ne olacak? Başlarda muhtemelen alım/satım vb birkaç ses getirebilecek şeyler yaşanacak, sonra diğer binlercesi gibi hayal kırıklığı ve yatırımcıda "şu kadara çıkarsa belki biraz zararımı kapatırım" umudu

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
July 15, 2020, 01:05:52 PM

Kim attı kim attı Gün attı nasıl attı kafasıyla attı dakika 90 durum şimdi 1-0  Grin yaw arkadaş son saniye supply artırılırmı yahu. Sen ki 12m i aylarca toplayamamışsın private sale de kimse sana para vermemiş o yüzden gelmişsin ICO da da para basan olmaz diye 17m belirlemişsin satışı sonra vay efendim talep çokmuş da tokensoft çökmüş de diyip son saniye A2 yi 5m den 60m'e niye çıkarırsın. Valla daha başlangıçta hüsran bu kadar acemice hareketler beklemezdim açıkçası bu adamlardan. Demek ki gerçek hayat iki makale yazıp 3-5 puan peşinde koşmaya benzemiyormuş. Telegram da herkes şikayetçi KYC ini sildirmek isteyen mi dersin ekibe küfür etmediği kalan mı. Böyle olmamalıydı bence, bu planlamanın çok amatörce olduğunu ve projenin aslında çok amatörce yönetildiğini gösteriyor ne yazık ki.

1-2 saat sonra satış var, tahminim ellerinde patlayacağı yönünde yine ama umarım yanılırım yani beklediklerinden bu sefer daha az talep gelecek ya da satamayacaklar hepsini 72m in. Ondan sonra topluluğa daha homojen dağılsın vs yersen.  Grin
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 15, 2020, 01:33:41 PM

cap artti peki satis fiyati?
CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Living the dream

View Profile
July 15, 2020, 01:57:46 PM

onlarda değişiklik yok, milletin isyan ettiği nokta orası zaten. Bu nasıl bir greed diyor herkes. Gün'de komüniteye dağıtıyoruz millet alamayacaktı yalanıyla satabildiği kadar satıp kendini garantiye alma derdinde.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1460

Cashback 15%

View Profile WWW
July 15, 2020, 04:22:47 PM

belli oldu ki xx coin'den sonra büyük hayal kırıklığı yaratacak bir diğer projede emin babuş tarafından yaşanacak. yine de belirteyim ico'dan alış fiyatının yarısına bana satabilirsiniz arkadaşlar. herhangi bir sorun yok:)

yazılanlardan anladığım kadarıyla ortada ağır bir sıçış var. daha "merhaba dünya" dememiş olan proje için kötü bir başlangıç.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 15, 2020, 11:04:28 PM

onlarda değişiklik yok, milletin isyan ettiği nokta orası zaten. Bu nasıl bir greed diyor herkes. Gün'de komüniteye dağıtıyoruz millet alamayacaktı yalanıyla satabildiği kadar satıp kendini garantiye alma derdinde.

Emin Gün Sirer ki bu piyasayı, piyasanın dinamiklerini ve topluluğun genel yapısını buradaki herkesten çok daha iyi bilen birisi olarak, tepki göreceğini bile bile böyle bir hatayı nasıl yapar bilmiyorum. Benim kısmen niyetim vardı ucundan dahil olmaya ama bu saatten sonra ben yokum. Çok kazandıracak olursa da pişman olmam, daha düzgün çalışan bir sürüekip ve proje daha çıkacaktır karşımıza. Kriptoda fırsatlar asla tükenmez.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
cabsav
Legendary
*

View Profile
July 16, 2020, 11:29:30 AM

şimdi söyle bir durum var ilk basta belirledikleri satıs rakamı ve hardcaplere göre kyc yapmış kişilerden %5i bile alamıcaktı. büyük ihtimalle satıs 100-200 kişide bitecekti o kadar kişi bile alamayabilirdi. sonra rastgele sıra ve ilave coin arz ettiler ama hardcapide 2.5m dolara cıkardılar yine aynı kapıya cıkmıs oldu. En son satıs oncesı gecesi ilk 4 saat 25k hardcap sonrasında 2.5m dolar hardcape cevirdiler. ilk 4 saatte kücük yatırımcıların coğu alabildi. 4 saat sonra hardcap 2.5m dolara cıkınca zaten 3 borsa kalan coinleri bitirdi. toplam satıs 4 saat10 dk surmus oldu.
acıkcası ne yaparlarsa yapsınlar kımseyı memnun edemiceklerdi ama bu sekilde en azından gecen haftaki sıçışlarını telafi etmiş oldular. Bana sıra 2.5 saat sonra geldi geldiğinde zaten 2 havuzun 1i bitikti.
sahsen bence bu kadar buyuk bir proje icin kendilerine cok dusuk bir satıs rakamı belirlemişlerdi(ether o donemin rekor icosunu yapmasına ragmen boga donemi foundation coinlerini satmasaydı suan ether yoktu geliştiriciler için finansmanı bitmişti) ben bu anlamda satıs mıktarındaki coini artırmalarını fırsatcılık olarak görmüyorum. bu paraya zaten ihtiyac duyacaklardı ve ileride borsada satmak yerine simdi uygun fiyattan direk temel yatırımcılarına verdiler. kyc yapmış aylardır satısı bekleyen kucuk yatırımcıların şimdi cogunda coin var. balinalarda da coin var. bence en mantıklısı bu sekilde olmus oldu.
bobita
Legendary
*

View Profile
July 16, 2020, 11:30:49 AM

Emin Gün Sirer ki bu piyasayı, piyasanın dinamiklerini ve topluluğun genel yapısını buradaki herkesten çok daha iyi bilen birisi olarak, tepki göreceğini bile bile böyle bir hatayı nasıl yapar bilmiyorum. Benim kısmen niyetim vardı ucundan dahil olmaya ama bu saatten sonra ben yokum. Çok kazandıracak olursa da pişman olmam, daha düzgün çalışan bir sürüekip ve proje daha çıkacaktır karşımıza. Kriptoda fırsatlar asla tükenmez.
Çok doğru ve gerçekçi bir yaklaşım bu, bravo. Hem geçmişten ders almak ve bu deneyimlerin olumlu bir gelişime katkı yapmasını sağlamak lazım, ama hem de geçmişin (ister olumlu, ister olumsuz durumlar) güdümünde kalmadan, geride bırakabilmeyi, önüne bakmayı bilmek lazım. Bunu yapmadan bilinçli doğru adım atmak pek mümkün değil, olsa olsa gelişine sallar durursun, tutarsa tutar, tutmazsa tutmaz (çoğunlukla).

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Living the dream

View Profile
July 20, 2020, 07:03:00 AM

Başarılı bir ICO yaptılar adı her ne kadar bu olmasa da. 72m coin 4 saatten biraz fazla sürede gitti ki benim için de bu sürpriz oldu. Talebi görünce ben de almaya karar verdim. A2 de 25k lık ben de gömdüm.  Grin İyi bir exchange de çıkacak diyolla. Herhalde binance dir. Öyle olursa 3x-5x garanti diye düşünüyorum. Öyle olursa çıkar çıkmaz 10% u dumplar geçerim çok değil ama 5x yaparsa sermayenin yarısı şimdiden çıkmış oluyor. Talep çok fazlaymış gerçekten adamlara boşa yüklenmişiz.  Roll Eyes
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
July 20, 2020, 09:22:32 AM

Başarılı bir ICO yaptılar adı her ne kadar bu olmasa da. 72m coin 4 saatten biraz fazla sürede gitti ki benim için de bu sürpriz oldu. Talebi görünce ben de almaya karar verdim. A2 de 25k lık ben de gömdüm.  Grin İyi bir exchange de çıkacak diyolla. Herhalde binance dir. Öyle olursa 3x-5x garanti diye düşünüyorum. Öyle olursa çıkar çıkmaz 10% u dumplar geçerim çok değil ama 5x yaparsa sermayenin yarısı şimdiden çıkmış oluyor. Talep çok fazlaymış gerçekten adamlara boşa yüklenmişiz.  Roll Eyes

Hayırlısı olsun bakalım. Merakla bekliyoruz nereye gideceğini. Şu bir gerçek çok iyi bir zamanda çıkıyorlar ortaya. Bu pozitif ortamı değerlendirip bir an önce listelenirlerse 3x-5x falan görülür kolaylıkla eminim. Sadece Türk'ler değil, gördüğüm kadarıyla global olarak merak uyandırıyor AVA.
Ama sonrasında ne yapacakları denildiği gibi projenin ilerleyişine bağlı.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
July 20, 2020, 10:06:22 PM

neredeyse 3 yıldır bu projenin telegram kanalında bulunuyorum ve arada göz ucuyla projeye bakıyorum ama ciddi anlamda çok berbat bir ICO süreci yönettiler. ya arkadaş böyle bir mantık nasıl yapılıyor harbiden anlamıyorum. ETH ile ico yapıyorsan bir gas limiti vs belirlersin ondan falza olanı direk iade edersin ve kim elini hızlı tutarsa ve madenci onayını alırsa malı alır ama bursa salakça yok sıraya alıyoruz yok işte şanslıysan sıra geliyor vs vs

ayrıca ico yapılacığı gün sistem çöktü ardından sayı artırıldı vs vs bu nasıl bir acemilik arkadaş. tam Türk işi kervan yolda dizilir hesabıyla bu yola çıktılar teknoloji vs iyi olabilir ama komünite ve ekip bence vasat. neyse alana hayırlı olsun ben almadım ama cidden çok üzülmedim. trade fırsatı olursa alırım ama bu projeye ait malı hold etmem ben.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌