Bitcoin Forum
May 09, 2024, 03:03:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: SORUN ÇÖZÜLDÜ!!  (Read 729 times)
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
May 31, 2020, 11:30:21 AM

Merak ettim bu tarz durumlar için üyelik sözleşmelerinde bir metin varmıdır? Sonucta adrese yanlışlıkla gönderiliyor.

Enteresan bir durum bu konuya btctürkün direk cevap vermesi gerekiyor.
Arkadaşımızın ciddi miktardaki parası kalmış ve verilmiyor, bulamadıklarını iddaaa ediyorlar

@cihan2224 seni cok iyi anlıyorum az para degil ancak konuya tanıdıklarımız var vs girince ne bileyim pek hoş olmuyor be hocam

Bizim büyüklerden tanıdığımız yok bu durum başımıza gelse bu şekilde ortada mı kalacağız?

Eğer denediğiniz bu yöntem ile sorun çözülecekse btctürkü kullanmanın anlamı benim için yok.

Sonuçta bizim öyle tanıdıklarımız yok.

Bulamadıklarını iddia ediyorlar ifadesi yanlış. BTC cüzdanının özel anahtarı ile LTC cüzdanının özel anahtarı birbirinden farklıdır. Her ikisi de farklı algoritmalar kullanır. Her iki blokzincirinde de aynı özel anahtarlar farklı adresler oluşturabilir.

Hatalı transferlerde kullanıcı ya da miktar ayrımı yapılmıyor. Teknik olarak kurtarma mümkünse, uygun teknik şartlar oluştuğunda kurtarma işlemi yapılıyor. Değilse zaten yapılacak bir şey yok.

Elinizde evinizin anahtarı var. Aynı anahtarla, iş yerinizin kapısını açabiliyor musunuz? Hayır.
1715223805
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715223805
Reply with quote  #2

1715223805
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
May 31, 2020, 11:35:15 AM

Yayınladığınız mesajlarınızda üslubunuza dikkat etmenizi rica ederim. Bu yaklaşımınızın, sorunun çözümüne bir katkısı yok. Daha önce de ifade ettiğim gibi, BtcTurk'e ulaşabileceğiniz bir çok kanal var ve BtcTurk, T.C. kanunlarına bağlı finans şirketidir.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
May 31, 2020, 12:08:35 PM

Konu hakkında destek ekibi birazdan size bir e-posta gönderecek.
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
May 31, 2020, 05:24:19 PM

ya cihan kardeş,

Evet para kalmasın. sonuna kadar peşine düşün tabi ona bir şey demiyorum koşacaksın tabi peşinden de,
madem bu kadar arkan var. bu kripto para işinde bol bol çikolata var. Cumhurbaşkanı da yan komşun gibi madem.
Zenginsin, çevren var. üstüne üstlük cumhur başkanı, bakan ve millet vekilleri de arkanda.
medya, inşaat, armatörlük, madencilik, hidro elektrik santral lisansları, bankalara çökmeler hepsini yedi bitirdiniz. Bir bu sektörü emmedi içinde bulunduğun güruh.
Kur bir borsa! bu piyasayı da emin gitsin. btcturk, paribu... bunlar kim yahu..

mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
June 01, 2020, 07:00:07 AM

bu konuyu arşivledim hocam bukonuda o kadar tehditkar mesajlarınız varki.

Bu kırmızı yazınızı yok şunu şu kadar tanıyoruz vsvs olmadı kendi yöntemlerimizle çözerize getirmeden yazmış olsanız anlarımda
kendi çapınızada tehditkar olmasada dışarıdan tehditkar gibi görülen bu mesajlarla bu problem çözülürse bence btctürk içinde çok hoş bir durumla sonuçlanmış olmaz.

Haksızmıyım sizce @onurgozupek

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 01, 2020, 07:20:15 AM

Üslup konusunda uyarımı yaptım. Üslubun tehditvari olması olayın sonucunu değiştirmez.

Kullanıcının hatalı transferinin kurtarılabilmesi mümkünse eğer, teknik ekip bunu yapar ve tutar kullanıcının hesabına veya istediği adrese iade edilir.

Ancak, özel anahtarına ulaşamadığımız bir adresten teknik olarak kurtarma yapamayacağımız için kullanıcı istediği yere başvursun, elimizden bir şey gelmez.

Bitcoin cüzdanının özel anahtarının Litecoin cüzdanına uymayabileceği ile ilgili detayları teknik olarak kullanıcıya ilettik. Kurtarmayı deniyoruz, olursa tutarın tamamı iade edilecek.

Olmazsa, kim gelirse gelsin bir şey değişmez çünkü işin içinde hatır gönül değil kriptografi algoritmaları var. Algoritma hatır gönül, tehdit dinlemez. Zaten bu yüzden güvenmiyor muyuz?

Biri elindeki Bitcoin cüzdanının özel anahtarı ile sizin Litecoin cüzdanınızı açabilse, Litecoin alır mısınız?
mandown
Legendary
*

View Profile
June 01, 2020, 07:26:49 AM

Bu gibi durumlarda sözleşmenizde kurtarabileceğiniz ve bununla ilgilşi bir çözüm varmı bakıyorum bu hatalar sık sık yaşanıyor. yani ilk günden kurtarma işlemi yapılamamaktadır densede konu kapansa. sonuçta aracınla giderken kaza yapıp ben bu kazayı kabul etmiyorum deme şansınız yok.
Bana göre buda bir kaza kullanıcı hatası.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
June 01, 2020, 07:38:25 AM

Konuya teknik anlamda bakmak istiyorum.
İlk mesajda verilen BTC adresi cihan2224 kullanıcısının BtcTürk'teki bitcoin deposit adresi anladığım kadarıyla.
https://www.blockchain.com/tr/btc/address/3N7XnSD55LiTxwvQ2AmQbJYKe37Rxttd99

Bu adresin priv key'i btctürk'te burda bir sorun yok. Bu adres bitcoin adresi bunu da not ettik.

cihan2224 arkadaşımız bu adrese yanlışlıkla LTC göndermiş. Aynı adresi https://chainz.cryptoid.info/ltc/'den sorgulayınca sonuç şu;
https://chainz.cryptoid.info/ltc/address.dws?MUKg6Kd32TZtmTCJ83kkQwnixjhssom7av.htm
Girdiğimiz btc adresi MUKg6Kd32TZtmTCJ83kkQwnixjhssom7av bu formata ltc adresine dönüşüyor.

Şurdan asıl Ltc adresini de kontrol edebiliriz;
http://explorer.litecoin.net/address/3N7XnSD55LiTxwvQ2AmQbJYKe37Rxttd99

Şimdi olay şu ki;
BtcTürk 3N7XnSD55LiTxwvQ2AmQbJYKe37Rxttd99 bu adresin Bitcoin private key'ine sahip evet. Ama bu adresin Litecoin private key'ine sahip olacaklarını sanmıyorum. Bu adresi Ltc deposit kısmında kendileri üretmediler çünkü.
onurgozupek'in de bahsettiği gibi Bitcoin private key'i ile Litecoin public key'i çözülemez malesef.

Benim bir Litecoin adresim olsun 100 bin LTC atayım içine ama aynı adresin Bitcoin tarafında sahibi gelsin bütün Ltc'lerimi alsın? Bu kabul edilemez.

Aslında işin temel sorunu şu:
Bir Btc adresi ile Ltc adresi nasıl aynı olabiliyor? Oluyor. Olmaması gereken bu aslında. Bunun önüne geçmek için Ltc M ile başlayan adres sistemine geçti. Ama eski adresler halen mevcut tabi, eşlenmiş halde.
cihan2224 Ltc'leri nereden bu adrese attıysa atarken "Ltc'leri göndermek istediğiniz adres Btc adresi, uyumlu değil, gönderemezsiniz" gibisinden bir uyarı vermesi gerekli. Ama malesef aynı public key hem Btc ağında hem Ltc ağında mevcut.

Ekleme;
Birkaç ay önce 0,5 BTC kaybetmiş biri olarak acını anlıyorum ama bu para teknik olarak kurtarılabilir ve en azından karşında muhattap var, benim yoktu.

Bir Litecoin adresi "M" ile de başlayabilir, "3" ile de; üstelik M ile başlayan versiyona da, 3 ile başlayan versiyona da para göndersen; her ikisi de birbirine dönüşebilir çünkü private keyi aynıdır.

3N7XnSD55LiTxwvQ2AmQbJYKe37Rxttd99 adresinin karşılığı MUKg6Kd32TZtmTCJ83kkQwnixjhssom7av
MUKg6Kd32TZtmTCJ83kkQwnixjhssom7av adresinin karşılığı 3N7XnSD55LiTxwvQ2AmQbJYKe37Rxttd99

Bu cüzdanlar farklı gibi gözükse de, teknik olarak aynıdır ki bu dönüşümün çalışır olduğu Litecoin'in p2sh-convert üzerinden doğrulanabilir, ikinci doğrulama olarak gönderilmiş olan Litecoinlerin explorer üzerinde MUKg6Kd32TZtmTCJ83kkQwnixjhssom7av adresinde de unspent olarak durduğu gözlemlenebilir;

Btcturk.com; multisig cüzdan kullansa da, tekil private key kullansa da Electrum-LTC üzerinden kurtarma işlemi yapılabilir.

PRV key ile kurtarmak için; Electrum-LTC'den cüzdanı seed ile geri yükleyecekler ve yüklerken sağ alttaki seçenekten BIP39'u işaretleyecekler, bunu işaretledikten sonra p2sh-segwit seçeneği ile m/49'/2'/0' yolunu tercih edecekler.

Multi-sig olarak kurtarmak için; Bitcoin multisig'i Electrum-LTC'ye girmeli ve 3N7XnSD55LiTxwvQ2AmQbJYKe37Rxttd99 adresinin karşılığı olan MUKg6Kd32TZtmTCJ83kkQwnixjhssom7av adresindeki LTCler kurtarılmalı.

Multisig ile olay çözülebiliyor mu emin değilim. Derinlemesine araştırmak gerekli. Lachrymose'un dediği yöntemle oluyorsa basit bir işlem o halde?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 01, 2020, 07:39:08 AM

Bazı durumlarda kurtarma mümkün. En basiti, XRP, XLM veya EOS'ta hatalı/boş TAG ile yatırmalar kolaylıkla çözülebiliyor. ETH tokenlerı veya USDT'yi ETH adresine, ETH'yi USDT adresine gönderme gibi hataları çözmek de mümkün. Bu yüzden hatalı transferler kurtarılamaz demek doğru bir yaklaşım değil.

Ancak, Bitcoin adresine Litecoin, Litecoin adresine Bitcoin, Bitcoin adresine, Bitcoin'den türeyen BCH, BSV, BTG vb. kriptoparalar gönderildiğinde, kurtarılabilmesi için denemek gerekiyor. Ama bu deneme işlemi de "cüzdandan özel anahtarı çıkar, diğer cüzdana kopyala" şeklinde olamıyor maalesef.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 01, 2020, 07:41:12 AM

Aslında işin temel sorunu şu:
Bir Btc adresi ile Ltc adresi nasıl aynı olabiliyor? Oluyor. Olmaması gereken bu aslında.

Zaten bu sorunu çözmek için Litecoin'de M ile başlayan adreslere geçtiler. Ama eski cüzdanlarla uyumluluk için M ve 3 ile başlayan adresleri eşlediler.
M ile başlayan LTC adresinizi gezginde arattığınızda 3 ile başlayan karşılığını da görebilirsiniz.

Sorun bundan kaynaklanıyor.
mandown
Legendary
*

View Profile
June 01, 2020, 08:14:51 AM

Hocam merak ediyorum

btc türevlerinin tamamı zamanında forklanırken bsv vs forkdan oluşan yeni cüzdana giriş yapmak için eskisinin private keyi gerekliydi yani yeni adrese btc private keyi ile giriş yapılarak forklara ait coinlere erişilmedimi?

ltc de btcnin forku değil mi. aynı mantıkla da o adrese giriş yapılıyor olması gerekli.

ether türevlerinin tamamının private keyi aynı adrese çıkıyor. a

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
June 01, 2020, 01:06:40 PM

Birkaç ay önce 0,5 BTC kaybetmiş biri olarak acını anlıyorum ama bu para teknik olarak kurtarılabilir ve en azından karşında muhattap var, benim yoktu.

Bir Litecoin adresi "M" ile de başlayabilir, "3" ile de; üstelik M ile başlayan versiyona da, 3 ile başlayan versiyona da para göndersen; her ikisi de birbirine dönüşebilir çünkü private keyi aynıdır.

3N7XnSD55LiTxwvQ2AmQbJYKe37Rxttd99 adresinin karşılığı MUKg6Kd32TZtmTCJ83kkQwnixjhssom7av
MUKg6Kd32TZtmTCJ83kkQwnixjhssom7av adresinin karşılığı 3N7XnSD55LiTxwvQ2AmQbJYKe37Rxttd99

Bu cüzdanlar farklı gibi gözükse de, teknik olarak aynıdır ki bu dönüşümün çalışır olduğu Litecoin'in p2sh-convert üzerinden doğrulanabilir, ikinci doğrulama olarak gönderilmiş olan Litecoinlerin explorer üzerinde MUKg6Kd32TZtmTCJ83kkQwnixjhssom7av adresinde de unspent olarak durduğu gözlemlenebilir;

Btcturk.com; multisig cüzdan kullansa da, tekil private key kullansa da Electrum-LTC üzerinden kurtarma işlemi yapılabilir.

PRV key ile kurtarmak için; Electrum-LTC'den cüzdanı seed ile geri yükleyecekler ve yüklerken sağ alttaki seçenekten BIP39'u işaretleyecekler, bunu işaretledikten sonra p2sh-segwit seçeneği ile m/49'/2'/0' yolunu tercih edecekler.

Multi-sig olarak kurtarmak için; Bitcoin multisig'i Electrum-LTC'ye girmeli ve 3N7XnSD55LiTxwvQ2AmQbJYKe37Rxttd99 adresinin karşılığı olan MUKg6Kd32TZtmTCJ83kkQwnixjhssom7av adresindeki LTCler kurtarılmalı.

Borsa bunu yapmak zorunda değil ama inan bana, uslübunu biraz düzgün tutarsan borsaya kendini kanıtlama fırsatını vereceksin ve Btctürk bunu çözdüğünde ne kadar kullanıcı-dostu bir borsa olduğunu herkese göstermiş olacak. Her iki taraf için de win-win olsa da teknik personal eğer başarabilirse bir iki Litecoin fişeklemeyi unutma Wink.

Aslında bunu denemek için aynı formatta bir btc adresine ltc gönderip kontrol etmek lazım.Ama büyük ihtimal kurtarılabileceğini düşünüyorum.Tabi btctürk ekibide yardımcı olacak ise.Geçen sefer 45 gün bekledik bu sefer ciddi anlamda çözülmesi gerekmez mi ? Birçok üye burada ve herkes destek çıkıyor yardım etmek istiyor bence bunu gözardı etmemeleri lazım

Bir multi-sig cüzdanın açılması için yetkisi olan herkesin bir araya gelmesi gerekir ki bu işlem yapılırken sadece senin değil, diğer tüm kullanıcıların da hot-walleti riske atılmış olur. Bir de her borsa çalışanı bu tarz işlerde deneyimli olacak diye bir şey söz konusu değil çünkü borsa çalışanları yapılan yanlış gönderimleri kurtarmak zorunda değil ancak etik olarak bunu yapması gerekir. Ben hobi olarak bu tür ıvır zıvır işlemlere meraklı olduğum için yukarıda yapmış olduğum anlatımı kendi cüzdanımda test ettim. Bana göre yol bu ve çalışıyor ancak borsanın cüzdanlarının nasıl çalıştığını bilmiyorum, yani adamlar farklı bir yol izliyorsa belki de kurtarmak mümkün değildir ki eğer kurtarma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirlerse gerçekten kullanıcı dostu bir borsa olduklarını kanıtlayacaklar. Benim de muhattap olabileceğim bir borsa olsaydı da keşke ben de çözüm yöntemini kendim anlatıp onlara çözdürebilseydim, daha önce de dediğim gibi karşında bir muhattap var ama beton şirketinden bahsediyorsun. Buranın beton ile, temel fizik kuralları ile ya da klasik bankacılık sistemi ile bir alakası yok; parayı atarsın tek taraflıdır ve hata varsa geri döndürülemez. Borsa sana yapamıyoruz deyip de senin bakiyeni harcasa tamam haklısın diyeceğim ancak borsa senin bakiyene dokunmamış; yani gerçekten kurtarma işlemini yapamamışlar - belki teknik kapasiteleri yetmedi belki de gerçekten kurtarma işlemi mümkün değil onu bilemem. Bu arada cumhurbaşkanı tanıdığı, inşaat şirketi vesaire vesaire bunlar söylenecek şey mi? Kimin bu devlete VIP üye olduğu bizi ilgilendirmez, ben Türk'üm dediğim an söz bitmiştir ve kendini Türk olarak kabul eden herkes eşittir. Sen zaten kendi ailenin emeği ve sıkı çalışması sonucu belli bir varlığa sahipsin; dedenin emeğinin "maddi" karşılığını almışsınız ancak bu diğerlerini 2. sınıf vatandaş etmez ki daha bir asır olmadı yarım milyon atamız öleli. Devlet otoritesi ile hiç tanışmamışsınız, bunlar sadece bu devirde olabilecek şeyler; tadını çıkartın.
Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
June 01, 2020, 04:07:07 PM

Merhaba, teknik ekibimiz kurtarma işlemini tamamlamış olup tutar kullanıcının BtcTurk | PRO bakiyesine eklenmiştir. Kullanıcıya ayrıca bilgi verilmiştir.

Konuyu takip eden forum kullanıcılarının bilgisine sunarız.

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
June 01, 2020, 04:19:22 PM

Merhaba, teknik ekibimiz kurtarma işlemini tamamlamış olup tutar kullanıcının BtcTurk | PRO bakiyesine eklenmiştir. Kullanıcıya ayrıca bilgi verilmiştir.

Konuyu takip eden forum kullanıcılarının bilgisine sunarız.

Ben üslubumu hiç bozmamıştım.Kendilerine de 2-3 yerine 10 ltc hediye edeceğimi söyledim.Şimdi işi yokuşa sürüp yok kurtarılmadı ama ilerde bakarız dediler.Bende benim ve ekibimin nasıl bir oluşum olduğunu onlara kanıtlamak için bekleyin ben nasıl kurtaracam görürsünüz diye resti çektim.40-45 gün sonra bana dedikleri şey kurtarmadık hadi işine oldu.Şimdi Ceo'larına ulaşmak için çalışma başlattık öyle yada böyle er yada geç bakiyemizi alacağız.Haraç istemiyoruz sadece kendi paramızı alacağız 1 tane fazla ltc alacak değiliz Smiley Onlar isteselerdi 40-45 gün içerisinde çözerlerdi.Şunuda belirtmek isterim bu olaydan önce sitenin en üst düzey işlem yapan müşterileri arasında kesinlikle ilk 5 veya ilk 3 içerisindeydik kendi kendilerine sıktılar ^^

Bu kurtarma işleminde burada yaptığım anlatımın faydalı olduğuna inanıyorum. Paranın kurtarılmasında az da olsa yardımcı olduysak adımıza olan payı Mehmetçik Vakfı'na bağışlayabilirsin; madem barajlarınız var, inşaatınız var, devlet için faydalısınız önden buyur Cihan kardeş. Borsa çalışanlarının emeklerinin karşılığını vermeyi de unutmayın. Cihan'a bağışları için Btcturk'e de kullanıcı dostu bir borsa olduğu için teşekkür ederiz.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
June 01, 2020, 06:03:42 PM

Çözülmesine sevindim.
Lakin keşke bu sorun olay buralara gelmeden çözülmüş olsaydı. Şimdi herkesin aklında şu soru var: "Çözülmesi için illa bu şekilde mi davranmalıyız?"

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 01, 2020, 06:38:53 PM

Çözülmesine sevindim.
Lakin keşke bu sorun olay buralara gelmeden çözülmüş olsaydı. Şimdi herkesin aklında şu soru var: "Çözülmesi için illa bu şekilde mi davranmalıyız?"

Konunun buraya gelmesine gerek yoktu tabi ki. Kullanıcı yaptığı hata karşılığında beklemeyi kabul etmeyip olayı büyütmüş. Ancak şüreç öyle "benimle ilgilenmediler, kurtarılamaz dediler" ile sınırlı değil.

Konunun taraflarından biri bir finans şirketi. Yazılım ekibinin bir iş planı, finans şirketinin bir güvenlik prosedürü var.

Başlıktaki "kurtarmayacaklarını söylediler" ifadesi doğru değil, kullanıcının yaklaşımı da öyle.

Bir sorun yaşadığınızda, destek ekibine 7/24 ulaşabilirsiniz. Ancak, tıpkı bankalarda olduğu gibi, çağrı merkezi ekibinin de yapabilecekleri sınırlı. Bankada problem yaşadığınızda, sorunu çağrı merkezi çalışanı çözemezse, kalkıp bankayı tehdit ediyor musunuz? (Niyetiniz varsa da yapmayın!)

Konunun çözülme kavuşması, ne bu başlık altındaki üsluptan ne de "o key'i oradan al, oraya yapıştır" diyen arkadaşların önerilerinden bağımsızdır.

Şayet herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, destek@btcturk.com'a e-posta gönderebilir, sosyal medya hesaplarından veya forumda özel mesaj göndererek ulaşabilirsiniz... Probleminizi foruma başlık açarak anlattığınızda, hem süreci uzatıyor (çünkü biz o başlığı bulana kadar daha uzun zaman geçiyor), hem de kişisel verilerinizi başkalarıyla paylaşıyorsunuz.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
June 01, 2020, 07:13:22 PM

Son tahlilde çözülmüş olması sevindirici. Geçmiş olsun diyorum taraflara.
Umarım buna sebep olabilecek şeyler bir daha yaşanmaz.

Cihan2424
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
June 01, 2020, 08:32:52 PM

Çözülmesine sevindim.

Konunun buraya gelmesine gerek yoktu tabi ki. Kullanıcı yaptığı hata karşılığında beklemeyi kabul etmeyip olayı büyütmüş. Ancak şüreç öyle "benimle ilgilenmediler, kurtarılamaz dediler" ile sınırlı değil.

Konunun taraflarından biri bir finans şirketi. Yazılım ekibinin bir iş planı, finans şirketinin bir güvenlik prosedürü var.

Başlıktaki "kurtarmayacaklarını söylediler" ifadesi doğru değil, kullanıcının yaklaşımı da öyle.

Bir sorun yaşadığınızda, destek ekibine 7/24 ulaşabilirsiniz. Ancak, tıpkı bankalarda olduğu gibi, çağrı merkezi ekibinin de yapabilecekleri sınırlı. Bankada problem yaşadığınızda, sorunu çağrı merkezi çalışanı çözemezse, kalkıp bankayı tehdit ediyor musunuz? (Niyetiniz varsa da yapmayın!)

Konunun çözülme kavuşması, ne bu başlık altındaki üsluptan ne de "o key'i oradan al, oraya yapıştır" diyen arkadaşların önerilerinden bağımsızdır.

Şayet herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, destek@btcturk.com'a e-posta gönderebilir, sosyal medya hesaplarından veya forumda özel mesaj göndererek ulaşabilirsiniz... Probleminizi foruma başlık açarak anlattığınızda, hem süreci uzatıyor (çünkü biz o başlığı bulana kadar daha uzun zaman geçiyor), hem de kişisel verilerinizi başkalarıyla paylaşıyorsunuz.

Diğer hesabım ban 7 günlük ban yediği için konuyu güncelleyemiyorum,ban kalktığında konuyu güncelleyeceğim.İlgi ve alakanız ve yardımlarınız için teşekkürlerimizi sunuyoruz.Elbette kötü şekilde yaklaşımlar olmuştur o yüzden özürlerimizide iletiyoruz.Anlayışınız içinde ayrı teşekkür ediyoruz.Tekrar belirtmek isterim amaç tehdit etmek değildi sadece elimizden gelenleri yapmamız gerekiyordu onlarıda burdaki arkadaşlarla paylaşmak istiyorduk.Ama sorunun bir borsaya yakışır şekilde çözülmesine çok sevindik.Destek ekibinden aradılar onlarada teşekkr edip bu süreçde can sıktıysak özür diledik.Borsayı tekrar aktif kullanacağız zaten başka borsa ile işimiz olmadı hiç bundan sonrada aynı hesaplardan devam.Gizlilik konusunda doğrı diyorsunuz keşke herkes özelimizi,işlem boyutlarımızı görüp öğrenmeseydi ama buda bizim hatamızdır elbet kendimiz yaptık bundan sonraki sıkıntılarda dediğiniz şekilde btctürk ile bol bol iletişime geçeceğiz.İyi çalışmalar diliyorum,destek çıkan arkadaşlarada minnettarız herkes mutluysa bizde mutluyuz
Cihan2424
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
June 01, 2020, 08:41:50 PM

Son tahlilde çözülmüş olması sevindirici. Geçmiş olsun diyorum taraflara.
Umarım buna sebep olabilecek şeyler bir daha yaşanmaz.

İlgi,alaka ve anlayışınız için çok teşekkür ediyorum.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
June 01, 2020, 10:01:13 PM

@onurgozupek'i konuya katkıları için tebrik ediyorum. @Btcturk.com da bu işten anlının akıyla çıktı; en büyük tebrik yazılım/destek ekibine gitsin :)

Benzer sorun diğer yerel borsalarda yaşanırsa onların da çözümüne bir bakalım.

@Cihan2424, gözün aydın olsun. Uzun bir uğraştan sonra güzel haberler almak insanın moralini yükseltir. Bol kazançlar, hayırlı işler...
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: