Bitcoin Forum
April 18, 2024, 12:30:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ETH 2.0'da Son Gelişmeler  (Read 426 times)
forbidden
Hero Member

Activity: 1531
Merit: 560

View Profile
November 10, 2020, 08:56:51 PM
Last edit: November 10, 2020, 09:14:59 PM by forbidden
Merited by ekiller (1)

Bu tezin bende kabul görmesi için rüşvetsiz ve bedava node versin ona buna o zaman derim ki bu uzaylının gerçekten parayla bir işi yok, harbiden ağı coşturacak. Bugün 4gb ekran kartı olan herkes bedava ağa dahil oluyor değil mi? 10 dk havuzda çalıştır hemen hesabına yansıyor? Peki POS neden paralı? Hem de ETH kazanmak için ETH bağışlayacağım? Bu adamın parayla pulla işi olmadığını düşünürdüm ama herkesten çok para manyağı olduğunu kanıtladı bana göre. Neden?
Sisteme girersen en az 2 yıl çıkamıyorsun, çıkarken de tamamını alamıyorsun. Stake edilen toplam ETH miktarı arttıkça yıllık gelirde kazanç azalması olacak.
Fiyatı belli (sabit) olmayan paraya yıllık % olarak faiz belirliyorsun,
Ne kadar koyarsan o kadar alırsın diyerek millete ödül olarak dağıttığın ya da vatandaşın fahiş fiyattan aldığı coine 2 yıl boyunca el koyuyor, al-satına engel oluyorsun.
Bunlar da yetmiyor sağlam (5-10 binlik) ve 7/24 online bir bilgisayar gerekiyor. Kairos bile bu kadar acımasız olmamıştı Smiley  https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/londrada-kairos-adi-ile-firma-kurdular-turkiyede-50-bin-kisiden-25-milyon-dolar-topladilar-40140574
Adam resmen Ethereum'u, blockchain'i, kripto piyasasını, yılların vermiş olduğu güveni kullanarak Ethereum'u yeni bir Token gibi millete göz göre göre itekliyor, eskisi ile sadece adı aynı yanılmayın diyorum ben ama herkes istediğini yazmakta da yapmakta da özgür sonuçta.
O sistem iyi bu sistem kötü falan filan yaşarsak göreceğiz, keşke giren herkes çok kazansın inşallahhhh gözü olanın da gözü çıksın Smiley
1713443404
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713443404
Reply with quote  #2

1713443404
Report to moderator
1713443404
Hero Member
*

Ignore
1713443404
Reply with quote  #2

1713443404
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713443404
Hero Member
*

Ignore
1713443404
Reply with quote  #2

1713443404
Report to moderator
1713443404
Hero Member
*

Ignore
1713443404
Reply with quote  #2

1713443404
Report to moderator
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
November 10, 2020, 10:02:26 PM
Last edit: November 11, 2020, 01:14:35 AM by hiburak

Etheri ether yapan, ondan gelir elde edip ağın sürdürülmesini sağlayan madencilerdir. BTC 12 yıldır POW ile devam ediyor, ETH zincirinden kat ve kat fazla enerji tüketimi oluyor sıkıntı var mı?
Sadece 32 ETH'ye nod kuracak dediğin bugün 32 ETH 120 bin TL para yapıyor. Ben 120 bin TL'ye legal yollarla yurt dışında madencilik yaparak aylık 50 bin lira kazanıyorum hanzo sahi sen 32 ETH stake ederek ne kadar kazanıyorsun?
Sizin gibi çok bilmiş ve enayiliğe yatkın insanlar olmasa bu uyanıklar nasıl geçinecek, girin la girin, verin la verin banane Smiley

EDİT: Kairos aklıma geldi, paket satın al, bilgisayarı günlük 10 saat açık tut, para kazan. Vay anasını sikeyim adam pos'u blockchainden önce keşfetmiş ya

Ether'i ether yapan üzerindeki uygulamalar, geliştiriciler, kullanıcılar ve topluluktur. Uzun yıllar bu ağın kanını emdiniz ama artık yolun sonuna gelindi. Boşu boşuna elektrik harcamaktan başka hiç bir işe yaramayan çağ dışı POW ile hangi shitcoini kazacaksanız, artık o coine geçip Eth'den s*kt*r olup gitmeniz herkesin yararına olacak.

Benim 32 eth stake ederek bir şey kazanma derdim yok, getiriler yüksek değil bu da sizin gibi parazitleri sistemden dışarı atmanın en güzel yollarından biri aslında. İsteyen 0.01 eth ile stake edebilir yazdım, hala 32 eth diyorsun. 32 eth bu işlere yeni başlayan biri için çok olabilir, ama yıllardır bu işlerle uğraşan nod kuran, madencilik yapan herkesin erişebileceği bir miktar.

Kimse 2 sene parasını kilitlemek zorunda değil bu arada. İsteyen 2022 yılına kadar POW'a devam edip, POW sonlandırılıp Eth 2.0'ye geçildiğinde nod kurup parasını kilitlemeden madenciliğe devam edebilir.

Yeni sistemde 100 binlerce nod kurulabilecek ve sistem eskisine göre çok daha merkeziyetsiz olacak. Sense bu sistemi Kairos ile kıyaslayacak kadar cahilsin. Yazılarına bundan sonra cevap vermeyeceğin, seviyene inmek istemiyorum.
forbidden
Hero Member

Activity: 1531
Merit: 560

View Profile
November 10, 2020, 10:24:00 PM

Ulan kazamadın ya da kazanamadın diye acısını benden mi çıkartıyorsun sen fakirsen bu benim suçum mu.
Sen = Götünde donu olmayıp akp'yi savunan mal seçmen. Fark göremedim.
Uza şimdi!

furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
November 11, 2020, 06:45:35 AM

Ben eth değerinin bu kadar düşük olmasını şimdi anladım haybeden madencilere tonla eth dağıtıyor bu yüzden kafasını kaldıramıyor yeni sistemde haybeden dağıtılan tonla eth azalacak o zaman daha çok eth toplamak lazım eth 2.0 gelince uçar
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
November 11, 2020, 07:39:12 AM

Arkadaşlar,
Alkollü iken foruma yazmayı ne zaman bırakacaksınız?
Ne POW ne de POS tek başına yeterli değil. ETH ağında madenciler olmadan bir ağ ayakta tutmak zor.
Diyorsunuz ki işlem ücreti çok ağ yavaş. Peki waves e ne diyeceksiniz? Arzı belli, belli node lar var ve deli hızlı.
Waves ağında da Delegated Proof of Stake (DPOS) kullanılıyor. Deli gibi hızlı bir ağ.

Bence olması gereken ETH da hem POW hem POS beraber olmalıdır. Böylece madenciler ağa güç katarken, büyük holder lar da zaten
ellerinde tuttukları ETH lar için bir miktar artı gelir elde etmeliler.

Konuya yazan arkadaşlardan biri ETH değerini ağ üzerindeki uygulamalara bağlamış.
Evet bunun da bir katkısı vardır ama düşündüğünüz kadar etkili olduğuna inanmıyorum.

Madencilik yapmayan fiyatının orta ve uzun vadede yükseleceğini düşünerek ETH alıp elinde tutanlar için POS ek getiri gibi göründüğünden cazip görünüyor.
Oysa yeni moda defi uygulamalarına likidite havuzlarına eth yatırarak çok daha fazlasını kazanırsınız yani.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
November 11, 2020, 08:09:55 AM
Last edit: November 11, 2020, 09:21:23 AM by furylmz

Arkadaşlar,
Ne POW ne de POS tek başına yeterli değil. ETH ağında madenciler olmadan bir ağ ayakta tutmak zor.
Diyorsunuz ki işlem ücreti çok ağ yavaş. Peki waves e ne diyeceksiniz? Arzı belli, belli node lar var ve deli hızlı.
Waves ağında da Delegated Proof of Stake (DPOS) kullanılıyor. Deli gibi hızlı bir ağ.

Bence olması gereken ETH da hem POW hem POS beraber olmalıdır. Böylece madenciler ağa güç katarken, büyük holder lar da zaten

Konuya yazan arkadaşlardan biri ETH değerini ağ üzerindeki uygulamalara bağlamış.
Evet bunun da bir katkısı vardır ama düşündüğünüz kadar etkili olduğuna inanmıyorum.

Madencilik yapmayan fiyatının orta ve uzun vadede yükseleceğini düşünerek ETH alıp elinde tutanlar için POS ek getiri gibi göründüğünden cazip görünüyor.
Oysa yeni moda defi uygulamalarına likidite havuzlarına eth yatırarak çok daha fazlasını kazanırsınız yani.

Vallaha dediğin mantıksız hocam madenciler daha çok para derdinde hiçbir madenci 32 eth ye verilen ödüle madencilik hayatta yapmaz onlar hala eskide olduğu gibi yüksek kazanç gidiyor diye sinirliler madenciliğe verilen yüksek kazançlar yüzünden bu halde eth posa geçilirse eth enflasyonu ciddi şekilde azalacaktır eth ile wavesi kıyaslamak çok saçma hem bir ağ üzerinde neler dönüyor waves ise sadece bir hiç
hiburak
Hero Member

View Profile
November 11, 2020, 09:09:19 AM

Arkadaşlar,

Ethereum'un önümüzdeki yıllarda yeni nesil platform projelerine karşı liderliğini sürdürebilmesi için çok daha hızlı ve ucuz hale gelmesi şart ve POW ile bunun olmayacağı aşikar. Sistemin asıl yükünü çekenler anlamsız matematiksel işlemleri çözmeye çalışarak aradaki rekabet yüzünden gereksiz yere aşırı elektrik tüketmek zorunda kalan madenciler değil, yıllar boyunca bütün Ethereum ağının kaydını tutan nodlar zaten.

DPOS'a gelirsek, evet çok hızlı bir ağ fakat yeterince merkeziyetsiz değil. Elinde çok fazla coin bulunduran birisi bir kaç validator kurup kendi kendine self-stake yaparak ağ üzerinde ciddi bir kontrole sahip olabiliyor (örnek: Tron). Binance gibi borsalar insanların coinlerini kendi nodlarına stakeleyerek ağ üzerinde ciddi bir güce sahip olabiliyorlar.     

POS mükemmel bir sistem mi, kesinlikle değil. Blockchain'in kendisi mükemmel değil bir kere ama şimdilik yaygın kullanılan bir alternatifi olmadığı için Blockchain ile idare ediyoruz mecburen.

Eth 2.0 için tasarlanan POS sistemi bence yeterince merkeziyetsiz ve balinaların manipüle edemeyeceği bir sistem. Nod kuranların çoğunluğu bence bu işi para kazanayım diye yapan insanlar olmayacak. Çoğu zaten satmayı düşünmeyen ve bir şekilde Ethereum ağına katkıda bulunmak isteyen insanlar.

Madencilere gelirsek çoğunluğu kurulu düzenlerinin değişikliğe uğrayacak olmasından rahatsızlar, Ethereum ağının geleceği vs bunların umrunda değil. Şu sıralar günde yaklaşık 17 bin ETH madencilere dağıtılıyor. Ağustos ayında yoğunluk olduğunda madencilere günde 50 bin ETH'nin dağıtıldığı günler oldu. Yani yılda 6-10 milyon ETH madencilere dağıtılıyor. Bana sorarsanız bu kadar satış baskısına fiyat yine iyi direniyor, ama piyasa kötüye gittiğinde ETH'nin ne kadar çakıldığını hepimiz biliyoruz. Yeni sistemde ise madencilere yani nodlara dağıtılan ödül yıllık 2 milyon ETH'yi geçmeyecek, ama büyük ihtimalle 1 milyon ETH'nin bile altında olacak.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 11, 2020, 04:41:38 PM

Arkadaşlar,

Ethereum'un önümüzdeki yıllarda yeni nesil platform projelerine karşı liderliğini sürdürebilmesi için çok daha hızlı ve ucuz hale gelmesi şart ve POW ile bunun olmayacağı aşikar. Sistemin asıl yükünü çekenler anlamsız matematiksel işlemleri çözmeye çalışarak aradaki rekabet yüzünden gereksiz yere aşırı elektrik tüketmek zorunda kalan madenciler değil, yıllar boyunca bütün Ethereum ağının kaydını tutan nodlar zaten.

DPOS'a gelirsek, evet çok hızlı bir ağ fakat yeterince merkeziyetsiz değil. Elinde çok fazla coin bulunduran birisi bir kaç validator kurup kendi kendine self-stake yaparak ağ üzerinde ciddi bir kontrole sahip olabiliyor (örnek: Tron). Binance gibi borsalar insanların coinlerini kendi nodlarına stakeleyerek ağ üzerinde ciddi bir güce sahip olabiliyorlar.     

POS mükemmel bir sistem mi, kesinlikle değil. Blockchain'in kendisi mükemmel değil bir kere ama şimdilik yaygın kullanılan bir alternatifi olmadığı için Blockchain ile idare ediyoruz mecburen.

Eth 2.0 için tasarlanan POS sistemi bence yeterince merkeziyetsiz ve balinaların manipüle edemeyeceği bir sistem. Nod kuranların çoğunluğu bence bu işi para kazanayım diye yapan insanlar olmayacak. Çoğu zaten satmayı düşünmeyen ve bir şekilde Ethereum ağına katkıda bulunmak isteyen insanlar.

Madencilere gelirsek çoğunluğu kurulu düzenlerinin değişikliğe uğrayacak olmasından rahatsızlar, Ethereum ağının geleceği vs bunların umrunda değil. Şu sıralar günde yaklaşık 17 bin ETH madencilere dağıtılıyor. Ağustos ayında yoğunluk olduğunda madencilere günde 50 bin ETH'nin dağıtıldığı günler oldu. Yani yılda 6-10 milyon ETH madencilere dağıtılıyor. Bana sorarsanız bu kadar satış baskısına fiyat yine iyi direniyor, ama piyasa kötüye gittiğinde ETH'nin ne kadar çakıldığını hepimiz biliyoruz. Yeni sistemde ise madencilere yani nodlara dağıtılan ödül yıllık 2 milyon ETH'yi geçmeyecek, ama büyük ihtimalle 1 milyon ETH'nin bile altında olacak.

Aralık ayında yeterli miktar oluşursa ve POS geçişi başlarsa, bu enflasyon bir an da mı bitecek yoksa bahsedildiği gibi kademli olarak mı POW'dan çıkış sağlanacak? Eğer Aralık'ta bu yüksek satış baskısı yok olacaksa ve aslında arz'ı da sınırlı kalacağı fiyat çok yukarılara sıçrayabilir gibi duruyor.
hiburak
Hero Member

View Profile
November 12, 2020, 08:55:42 AM
Merited by Vispilio (2), AlyattesLydia (1)

Aralık ayında yeterli miktar oluşursa ve POS geçişi başlarsa, bu enflasyon bir an da mı bitecek yoksa bahsedildiği gibi kademli olarak mı POW'dan çıkış sağlanacak? Eğer Aralık'ta bu yüksek satış baskısı yok olacaksa ve aslında arz'ı da sınırlı kalacağı fiyat çok yukarılara sıçrayabilir gibi duruyor.

Aralık ayında yeterli miktara ulaşılması çok zor, bu miktara ulaşılması bir kaç ay sürecek gibi görünüyor. POS geçişi başlasa bile ETH 1.0 olduğu gibi devam edecek ve POW'dan tamamen çıkış 2022'den önce olmayacak. O yüzden enflasyonda kayda değer bir azalma beklemiyorum.

Yalnız şöyle bir şey var. 2021 yazında eğer geciktirmezlerse difficulty bomb aktif hale gelecek. Difficulty bomb ile madencilik getirileri kademeli olarak düşer, fakat Difficulty Bomb'u tekrar en az 1 sene daha geciktirecekler büyük ihtimalle.

Birde EIP-1559 diye bir proposal var. Eğer aktifleştirilirse madencilere ödediğimiz işlem ücretlerinin bir kısmı yakılacak. Ama bunun ne zaman hayata geçirileceği belli değil.
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1275

View Profile
November 12, 2020, 09:19:10 AM

2 Yıl 32 etheri kitlemek insanlara mantıklı gelmiyor. 32 ether bu 80 usd ile 1500 usd arasinda fiyatı değişken bir coin. Kısa sürede istenilen rakamlara ulaşacağına inanan cidden varmı?  Düşünsene sistem etkin olana kadar geçen sürede bile tam olarak fiyatın nasıl olacağı belli değil.

Bana biraz bazı konulaarın garanti altına alınması gerekiyor. Yoksa 2 yıl sonra belki ether sadece 20 usd olacak bunu kimse bilemiyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 12, 2020, 10:35:08 AM

2 Yıl 32 etheri kitlemek insanlara mantıklı gelmiyor. 32 ether bu 80 usd ile 1500 usd arasinda fiyatı değişken bir coin. Kısa sürede istenilen rakamlara ulaşacağına inanan cidden varmı?  Düşünsene sistem etkin olana kadar geçen sürede bile tam olarak fiyatın nasıl olacağı belli değil.

Bana biraz bazı konulaarın garanti altına alınması gerekiyor. Yoksa 2 yıl sonra belki ether sadece 20 usd olacak bunu kimse bilemiyor.

Hocam zaten 32ETH'yi oraya kilitleyecek adamın emin olun çok daha fazl ETH'si vardır ve ona ihtiyacı yoktur. Örneğin 1000$'ı olan bir insana 2 yıl kilitli olacak bir yatırım yap deseniz en çok 50-100$'ı gözden çıkarır olaya böyle bakmak lazım.
Yani gidip kimse 35ETH'si varsa 32'sini buraya bağlamayacaktır.
Ve kriptoda öyle bir güvence verecek/verebilecek babayiğit varsa buyursun beri gelsin.

---

Diğer konuya gelirsek. mhanbostancı'nın tespiti bence son derece mantıklı keşke böyle bir muhabbet olsa. Yani POW+POS
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 12, 2020, 11:00:04 AM

Niye herkes 32 ETH üzerinden olayı değerlendiriyor tam anlamadım. Aranızda waves kullanan varsa biliyordur. Orada da şuan birçok kişi yatırım yaptıktan sonra bir süre bekleyecekse, boş durması yerine havuza koyarak devam ediyor.

2 yıl beklemek yerine diyelim ki siz 450$ Eth aldınız ve hedefiniz 600 $ olduğunda satmak ise koyarsınız bir havuza az da olsa kazancınız olur.
Distraction
Sr. Member

Activity: 2044
Merit: 398

View Profile
November 12, 2020, 02:13:36 PM

32 eth çok fazla olmuş bence. 5-10 eth yapsalar node sayısını çok çok daha fazla artırmış olmazlar mıydı?  hem sürümden kazanıp daha kısa zamanda istenilen miktara ulaşırlardı.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
██████████████████████████████
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 304

kycfree

View Profile
November 12, 2020, 02:52:54 PM

Açıkcası 32 ether bu işe yıllarını vermiş insanlar için bile az bir miktar değil ama burda rakamı bir kenara bırakalım 32 ether yatırım yapan bir kişi 2 yıl stake sonucu yaptığı yatırımın karşılığını gerçekten alabilecek mi asıl tartışılması gerekenin bu olduğunu düşünüyorum.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
November 12, 2020, 04:02:18 PM

32 eth çok fazla olmuş bence. 5-10 eth yapsalar node sayısını çok çok daha fazla artırmış olmazlar mıydı?  hem sürümden kazanıp daha kısa zamanda istenilen miktara ulaşırlardı.

Node çalıştırmanın belli bi maliyeti ve uğraşısı var, 5-10 ether için node kurup çalıştırmak ekonomik olmayabilir.
Distraction
Sr. Member

Activity: 2044
Merit: 398

View Profile
November 12, 2020, 04:09:36 PM

Node çalıştırmanın belli bi maliyeti ve uğraşısı var, 5-10 ether için node kurup çalıştırmak ekonomik olmayabilir.
isteyen 30-40 eth yapar hocam. o da kişinin kendi tercihine kalsın. alt limit ve üst limit maximum çalışacak node sayısını önemseyerek yapılsa çok daha faydalı olabilirdi. tabi bu benim fikrim. bilmediğim teknik şeyler de olabilir.

███████████████████████████████▀▀▀▀
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
██████████████████████████████
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
November 12, 2020, 05:10:51 PM

Hocam zaten 32ETH'yi oraya kilitleyecek adamın emin olun çok daha fazl ETH'si vardır ve ona ihtiyacı yoktur. Örneğin 1000$'ı olan bir insana 2 yıl kilitli olacak bir yatırım yap deseniz en çok 50-100$'ı gözden çıkarır olaya böyle bakmak lazım.
Yani gidip kimse 35ETH'si varsa 32'sini buraya bağlamayacaktır.
Ve kriptoda öyle bir güvence verecek/verebilecek babayiğit varsa buyursun beri gelsin.

---

Diğer konuya gelirsek. mhanbostancı'nın tespiti bence son derece mantıklı keşke böyle bir muhabbet olsa. Yani POW+POS

Hocam aslında durumu tam anlamıyla özetlemişsiniz katılıyorum size. Elinde az birşey eth olan birisinin yatırımını bu şekilde değerlendirmesi mantıksız olur, buraya yapılacak yatırımın insanın gözüne gözükmemesi lazım.
hiburak
Hero Member

View Profile
November 13, 2020, 09:43:58 AM
Last edit: November 13, 2020, 09:54:38 AM by hiburak
Merited by Vispilio (1)

32 eth çok fazla olmuş bence. 5-10 eth yapsalar node sayısını çok çok daha fazla artırmış olmazlar mıydı?  hem sürümden kazanıp daha kısa zamanda istenilen miktara ulaşırlardı.

isteyen 30-40 eth yapar hocam. o da kişinin kendi tercihine kalsın. alt limit ve üst limit maximum çalışacak node sayısını önemseyerek yapılsa çok daha faydalı olabilirdi. tabi bu benim fikrim. bilmediğim teknik şeyler de olabilir.

node kurduğun zaman validator olacaksın. bu sorumluluk ve sürekli takip gerektiren bir iş. çünkü node'un 24 saat durmaksızın ağ ile senkronize biçimde çalışması lazım. ayrıca herhangi bir güncelleme olduğunda hızlı bir şekilde bu güncellemelerin yapılması lazım. işini düzgün yapmayan node'lar slash olurlar ve ceza yerler.

node kurma maliyetini düşürürlerse o zaman bu işleri yeteri kadar önemsemeden yapmaya çalışan ve ağın güvenliğine zarar verebilecek olan validatorlerin oranı artacak.

isteyen 0.01 eth ile dahi rocket pool gibi bir sistem üzerinden staking yapabilir olacak. o yüzden çok dert edilecek bir şey değil.
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
November 15, 2020, 07:28:50 AM

Etheri ether yapan, ondan gelir elde edip ağın sürdürülmesini sağlayan madencilerdir. BTC 12 yıldır POW ile devam ediyor, ETH zincirinden kat ve kat fazla enerji tüketimi oluyor sıkıntı var mı?
Sadece 32 ETH'ye nod kuracak dediğin bugün 32 ETH 120 bin TL para yapıyor. Ben 120 bin TL'ye legal yollarla yurt dışında madencilik yaparak aylık 50 bin lira kazanıyorum hanzo sahi sen 32 ETH stake ederek ne kadar kazanıyorsun?
Sizin gibi çok bilmiş ve enayiliğe yatkın insanlar olmasa bu uyanıklar nasıl geçinecek, girin la girin, verin la verin banane Smiley

EDİT: Kairos aklıma geldi, paket satın al, bilgisayarı günlük 10 saat açık tut, para kazan. Vay anasını sikeyim adam pos'u blockchainden önce keşfetmiş ya

Ether'i ether yapan üzerindeki uygulamalar, geliştiriciler, kullanıcılar ve topluluktur. Uzun yıllar bu ağın kanını emdiniz ama artık yolun sonuna gelindi. Boşu boşuna elektrik harcamaktan başka hiç bir işe yaramayan çağ dışı POW ile hangi shitcoini kazacaksanız, artık o coine geçip Eth'den s*kt*r olup gitmeniz herkesin yararına olacak.

Benim 32 eth stake ederek bir şey kazanma derdim yok, getiriler yüksek değil bu da sizin gibi parazitleri sistemden dışarı atmanın en güzel yollarından biri aslında. İsteyen 0.01 eth ile stake edebilir yazdım, hala 32 eth diyorsun. 32 eth bu işlere yeni başlayan biri için çok olabilir, ama yıllardır bu işlerle uğraşan nod kuran, madencilik yapan herkesin erişebileceği bir miktar.

Kimse 2 sene parasını kilitlemek zorunda değil bu arada. İsteyen 2022 yılına kadar POW'a devam edip, POW sonlandırılıp Eth 2.0'ye geçildiğinde nod kurup parasını kilitlemeden madenciliğe devam edebilir.

Yeni sistemde 100 binlerce nod kurulabilecek ve sistem eskisine göre çok daha merkeziyetsiz olacak. Sense bu sistemi Kairos ile kıyaslayacak kadar cahilsin. Yazılarına bundan sonra cevap vermeyeceğin, seviyene inmek istemiyorum.

Aldıkları ödül yetmiyormuş gibi EIP 1559 gelmesin diye yaygara kopartıyorlar. Yazdıklarınızın altına imzamı atarım ama maalesef elimde verecek merit yok.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: