Bitcoin Forum
April 27, 2024, 03:41:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: AI teknolojisi korkutucu hale geliyor  (Read 114 times)
karabiber (OP)
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 642

View Profile
April 19, 2023, 07:50:25 PM
Merited by flyingcarpet (2)

Bugün Instagram'da gezinirken keşfette karşıma bir müzik videosu çıktı. Video'nun Tiktok linkini ekliyorum. https://www.tiktok.com/@dorienmusic/video/7223290140771339526 İlk dinlemede Drake'in gerçekten Ezhel'in şarkısını söylediğini zannettim hatta şok oldum. Videoyu araştırınca bunun bir yapay zeka ile yapıldığını öğrendim. Yazılımın ise Hong Kong Çin Üniversitesi'nde geliştirilen, DiffSVC adlı bir AI yazılımı olduğu belirtiliyor. Başlangıçta keyif alsam da daha sonra bu işin ürkütücü bir noktaya gidebileceğini farkettim. Sonrasında biraz daha araştırınca https://www.covers.ai sitesinden üyeliğinizi oluşturup istek listesi yaparak istediğiniz sanatçıya yapay zeka ile Cover yaptırılabildiğini gördüm. Hatta sitenin Tiktok hesabında birçok AI Cover görebilirsiniz. Aslında eğlenceli gibi görünen bu olayın insanlara ve toplumlara karşı bir silah olarak kullanılacağını yakın zamanda görebiliriz.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
April 19, 2023, 07:57:05 PM

Denk gelmedim ama bir kaç yapay zeka ile başkalarının konuşturulduğu videolara denk gelmiştim, silah gibi kullanılması konusunda da aklıma ilk Ukrayna başkanı Zelensky’i konuşturdukları video geldi, sözde teslim olun çağrısı yaptırılıyordu sanal teknolojiler ile, umarım gelecekte böyle karanlık günler yaşamayız, çünkü ülkede buna inanacak onlarca insan var,
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
April 19, 2023, 08:25:33 PM

ilerlemek iyidir, her artının eksisi de olur ancak artılar fazlaysa değişime direnmek mantıksız

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
April 19, 2023, 08:59:16 PM
Merited by xzone (1)

Öncelikle yapay zeka çok hızlı birşekilde gelişiyor hatta Elon Musk'ın bu seslendirme üzerine " Voice ai "bir yapay zeka projesinin yatırımcısı olduğunu görmüştüm. Sadece sesle kalsa yine iyi deepfake adı verilen yöntemle görsel anlamda da çok şaşırtıcı derecede işler ortaya koyuyorlar. Örneğin şu konuda " Sen hep gülümse " bu teknoloji kullanılsın ya da kullanılmasın ile ilk defa o reklamı görenleri bir anlığına dumura uğratmıştır diyebilirim. Ayrıca bu teknolojinin sınırının kestirilemeyişinin ürkütücülüğü var diyebilirim.

Benim AI teknolojileri ile asıl ürkütücü bulduğum nokta konudan biraz off topic olacak ama o da şu ki; İnsanoğlunu tepeye çıkartıp yere çalacak olmasıdır. Nasıl yani meser derseniz şöyle ki bu teknoloji ile neredeyse bir insanın günlük hayatta ihtiyaç duyabileceği herşeye bir çözüm üretebilecek bir yapay zeka aracı hazır ya da hazırlanmak üzere. Bu da insanlığın kabiliyetlerinin körelmesine yol açacaktır. Günden güne insanlık yapay zeka ile zahmetsiz bir yaşama ulaşacak ve kolay günler basit insanları ortaya çıkartacak. Basit insanlar derken yapay zekaya ödevlerini yaptırtan öğrencilerle gelecek, bilimsel araştırmalarda ve deneylerde yapay zekayı kullanan akademisyenlerle gelecek, sanatsal aktivitelerle iki satır yazıp ortaya sanat eseri koyan sanatçılarla gelecek. Ve o dur ki gün gelecek 0 ve 1'in dilinden gerçekten anlayan son insan öldüğünde yavaştan insanlık çökmeye başlayacak. Bu kadar karamsar olma demeyin ama şuan bu yazıları yazdığım bilgisayarlar bile evlerin çoğuna ödev yapmak ders çalışmak için alınmıştı ve gelinen nokta ise ortada yani. Ha biz yaşar mıyız bunları hayır ama kıyamet kopmazsa torunlarımız yaşar Cheesy
karabiber (OP)
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 642

View Profile
April 19, 2023, 09:20:16 PM

Öncelikle yapay zeka çok hızlı birşekilde gelişiyor hatta Elon Musk'ın bu seslendirme üzerine " Voice ai "bir yapay zeka projesinin yatırımcısı olduğunu görmüştüm. Sadece sesle kalsa yine iyi deepfake adı verilen yöntemle görsel anlamda da çok şaşırtıcı derecede işler ortaya koyuyorlar. Örneğin şu konuda " Sen hep gülümse " bu teknoloji kullanılsın ya da kullanılmasın ile ilk defa o reklamı görenleri bir anlığına dumura uğratmıştır diyebilirim. Ayrıca bu teknolojinin sınırının kestirilemeyişinin ürkütücülüğü var diyebilirim.

Benim AI teknolojileri ile asıl ürkütücü bulduğum nokta konudan biraz off topic olacak ama o da şu ki; İnsanoğlunu tepeye çıkartıp yere çalacak olmasıdır. Nasıl yani meser derseniz şöyle ki bu teknoloji ile neredeyse bir insanın günlük hayatta ihtiyaç duyabileceği herşeye bir çözüm üretebilecek bir yapay zeka aracı hazır ya da hazırlanmak üzere. Bu da insanlığın kabiliyetlerinin körelmesine yol açacaktır. Günden güne insanlık yapay zeka ile zahmetsiz bir yaşama ulaşacak ve kolay günler basit insanları ortaya çıkartacak. Basit insanlar derken yapay zekaya ödevlerini yaptırtan öğrencilerle gelecek, bilimsel araştırmalarda ve deneylerde yapay zekayı kullanan akademisyenlerle gelecek, sanatsal aktivitelerle iki satır yazıp ortaya sanat eseri koyan sanatçılarla gelecek. Ve o dur ki gün gelecek 0 ve 1'in dilinden gerçekten anlayan son insan öldüğünde yavaştan insanlık çökmeye başlayacak. Bu kadar karamsar olma demeyin ama şuan bu yazıları yazdığım bilgisayarlar bile evlerin çoğuna ödev yapmak ders çalışmak için alınmıştı ve gelinen nokta ise ortada yani. Ha biz yaşar mıyız bunları hayır ama kıyamet kopmazsa torunlarımız yaşar Cheesy

Yorumunuzun tamamına katılıyorum hocam özellikle insanlığın körelmesi hakkında yazdıklarınızı düşününce zaten tembelliğe meyilli olan bizleri iyice bataklığa sürükleyecek bu yapay zeka. Adeta zahmetsiz ve tembel bir gelecek bizleri bekliyor.

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
April 19, 2023, 10:54:54 PM

e ne güzel işte
bundan 100 150 yıl önce insanların çalışma koşulları insani miydi? haftada 70 80 saat çalışan bir işçi kalan sürede de yatsa ne üretebilir?  hiç
ama angarya işleri machine halletse insanların boş zamanı artar farklı alanlarda üretkenlik sağlayabilir. bugün özellikle gelişmiş batı toplumlarına bakın çok fazla boş vakit var, insanlar mutlu, hobilerine vakit ve nakit ayırabilir, bizse ay sonunu düşünüyoruz Smiley
ekskavatör [çok hoş isim Wink ] olmasaydı hala kazma kürek ile çalışıyor olurduk. bırakın da makineler halletsin bazı şeyleri

kaldı ki teknolojileri zaten egemen güçler uzun süredir kullanıyor, bugün bu ai vs topluma yaygın hale geliyorsa eskimiş demektir. iphone 5 piyasaya sürüldüğü vakit 7 8 belki iphone 11 hazırdı ama taksit taksit geliyor. Ben gelişime açık biriyim ethereum nedir bilmeden 3 saat içinde eth aldım 17 dolardı  Smiley bana "ne aldın" dediler bilmiyorum dedim ama aldığım şeyin iyi bir şey olduğuna inanıyordum.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1386
Merit: 1231

View Profile
April 19, 2023, 11:44:26 PM

Ben de gördüm bu videoları. Güneş’in NKBİ şarkısında da aynı editi yapmışlardı. Birebir weekend söylüyor gibi yapmışlar. İnanılmaz bir teknoloji gerçekten daha da geliştirilebileceğini düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda teknolojinin nimetlerinden daha fazla faydalanacağımız açık ama şimdilik zaman gerektiği apaçık. Zaman geçtikçe neler keşfedildiğini ve nasıl bir süreçten geçtiğimizi görüyoruz.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
April 20, 2023, 06:22:57 AM

e ne güzel işte
bundan 100 150 yıl önce insanların çalışma koşulları insani miydi? haftada 70 80 saat çalışan bir işçi kalan sürede de yatsa ne üretebilir?  hiç
ama angarya işleri machine halletse insanların boş zamanı artar farklı alanlarda üretkenlik sağlayabilir. bugün özellikle gelişmiş batı toplumlarına bakın çok fazla boş vakit var, insanlar mutlu, hobilerine vakit ve nakit ayırabilir, bizse ay sonunu düşünüyoruz Smiley
ekskavatör [çok hoş isim Wink ] olmasaydı hala kazma kürek ile çalışıyor olurduk. bırakın da makineler halletsin bazı şeyleri

kaldı ki teknolojileri zaten egemen güçler uzun süredir kullanıyor, bugün bu ai vs topluma yaygın hale geliyorsa eskimiş demektir. iphone 5 piyasaya sürüldüğü vakit 7 8 belki iphone 11 hazırdı ama taksit taksit geliyor. Ben gelişime açık biriyim ethereum nedir bilmeden 3 saat içinde eth aldım 17 dolardı  Smiley bana "ne aldın" dediler bilmiyorum dedim ama aldığım şeyin iyi bir şey olduğuna inanıyordum.

Eeee anlat abi ethereumları sonra ne yaptın dökül bakalım seni seni 17 dolardan Ethereum saklıyorsun ha Grin

Makineler elbette hayatı kolaylaştırdı aynı düşünüyoruz nasıl ki buharlı makineler ile bir çağ kapanıp bir çağ açıldıysa burada da kullanılan teknoloji ayrı bir çağı başlatacak olabilir yeni çağa da makineler çağı dersek doğru olur bu arada onları da ileri seviye yapay zeka ile donatırsak al sana yıllardır makineler insanlığın sonunu getiriyor mu acaba sorusunun cevabını da görmüş oluruz Grin

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Dzigie
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 365

Life is so short but wonderful.

View Profile
April 20, 2023, 01:37:28 PM

Elon Musk'ın da buna benzer bir açıklaması vardı fakat açıklamasına kendi yapay zeka programını başlatacağını da ekledi. Starlink uyduları Elon'ın, Twitter Elon'ın, haberleşme ağı ve servislerinde tekel konumunda olmaya zaten çok yakın. Şimdi yaygın olarak kullanılan yapay zeka programı da Elon'ın olursa her şey daha tehlikeli bir hale gelebilir çünkü her şey tekel hale gelir.

Sahte videolar arkasında bir iz bırakır ve sahte oldukları anlaşılır ama tüm teknoloji tekel haline gelirse geri dönüşü olmayan bir çıkmaza gireriz. Bu videolar beni endişelendiriyor ama korkutmuyor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
████████████████████████████████████████████████████████
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1236

View Profile
April 20, 2023, 04:54:19 PM

ilerlemek iyidir, her artının eksisi de olur ancak artılar fazlaysa değişime direnmek mantıksız
Yapay zekanın sundukları insanlara paha biçilemez. Bu yapay öğrenen zekalar sayesinde insan gücüne ihtiyaç çok azalacaktır bu durumun eksileri de artıları da olacaktır evet yaptığımız tercihler bizi bir adım ileriye götürebilir ancak. Böyle güzide bir teknolojiye karşı direnmek çok anlamsız olur. Yapay zeka ile yapılan montajlar, ses kayıtları bunların hepsi korkutucu bir o kadar da tehlikeliler.

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
April 20, 2023, 05:54:10 PM

Ha biz yaşar mıyız bunları hayır ama kıyamet kopmazsa torunlarımız yaşar Cheesy

Ben yaşayacağımızı düşünüyorum. Teknoloji birikerek ilerliyor ve aslında çığ gibi bir hızla gelişiyor. Bundan 20 sene önce çizgi filmlerde gördüklerimiz bugün hayatımızda yer alıyor, 10 yıl önce telefondan yapabildiklerimiz ne kadardı şimdi ne hale geldik. Bence bundan 20-30 sene sonra şu an korku filmlerinde gördüğümüz felaket senaryolarını yaşıyor olacağız, yapay zeka 5 sene önce "Hey Siri bana müzik aç" seviyesinde komut işletir haldeyken şimdi ise kendi kendine müzik yaratıp sana sormadan belirli zamanlarda devreye sokması gibi bir şey oldu Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
April 20, 2023, 06:04:30 PM

e ne güzel işte

Bu da en büyük artılarından birisi abi zaten bir yukarıda konunun ana şablonuna binaen görmüş olduğum eksi yönüne odaklanmıştım. Ancak dediğin gibi de pozitif yönleri çok.

Bizde bunu kullanmayan kaybedecek ilerde ise bunu kullanan çocuklarımız kaybedecek. Tabiri caizse çok cüzi miktarlarda sanki 10'larca çok hızlı ve yüksek kapasitede eleman işe almışsın gibi işlerini hallettirebiliyorsun. Yapay zekayı hakkıyla kullanan birisinin 1 yıldan bile kısa bir sürede işler pasif gelir kapısı oluşturabilecektir. Bununla ilgili olarak bayram tatilinin gelmesiyle detaylı bir aksiyon alma konusu hazırlayacağım.

Ethereum nedir bilirsin alırsın satarsın 5 kazanır 3 kaybedersin ama ethereum blockchaininde işlevsel bir token yayınlarsın 300 500 cıstak cıstak yaşarsın. İşte örneğin yapay zekayı şimdi gündelik işlerde zaman kazanmak yerine  güçlü bir gelecek kurmak için kullanmazsak işte o zaman pişman oluruz Smiley

Ha biz yaşar mıyız bunları hayır ama kıyamet kopmazsa torunlarımız yaşar Cheesy

Ben yaşayacağımızı düşünüyorum. Teknoloji birikerek ilerliyor ve aslında çığ gibi bir hızla gelişiyor. Bundan 20 sene önce çizgi filmlerde gördüklerimiz bugün hayatımızda yer alıyor, 10 yıl önce telefondan yapabildiklerimiz ne kadardı şimdi ne hale geldik. Bence bundan 20-30 sene sonra şu an korku filmlerinde gördüğümüz felaket senaryolarını yaşıyor olacağız, yapay zeka 5 sene önce "Hey Siri bana müzik aç" seviyesinde komut işletir haldeyken şimdi ise kendi kendine müzik yaratıp sana sormadan belirli zamanlarda devreye sokması gibi bir şey oldu Smiley

Şimdi benim bahsettiğim senaryoyu yaşamayız hocam çünkü hala yapay zekayı ortaya koyabilecek zekalara sahibiz. Ama onun dışında yapay zekaların birden aşırı gelişmesi ile bize baskın olabilecekleri bir senaryoyu ise belki olabilir Cheesy Hatta 1.noktadaki senaryoyu birazcıkta şeye benzetebiliriz vardır ya bir şehir efsanesi mısırlılar bir zamanlar teknolojide o kadar iyiydi ki ışınlanabiliyorlardı ama sonra bir bakmışsın kediye tapar olmuşlar Cheesy Çünkü hayat zorken güçlü adamlar ortaya çıkar, güçlü adamlar kolay bir hayat sunar ve son olarakta kolay bir hayat ise güçsüz adamları ortaya çıkartır.
eightdots
Hero Member

Activity: 756
Merit: 701

View Profile
April 20, 2023, 07:46:57 PM

Daha önceleri kullanılan birçok teknoloji gün yüzüne çıkıyor. Bunların çok büyük kısmı yeni değil ve yıllardır izleniyor. İyi yönünden bakıldığında muazzam bir gelişme. Öyle basite indirgeyerek günlük rutin sorulardan ziyade profesyonel anlamda kullanıldığında özellikle zaman ve fikir konusunda sizi çok farklı bir yere getirebiliyor. Yakın zamanda ücretli uygulamaları çıkar ve bu uygulamalarla birçok sorunu telefonumuzdan çözebiliriz. Ücretli diyorum çünkü böyle bir enerji harcayan yapıyı ücretsiz sunamazlar.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
April 22, 2023, 11:04:57 AM

Yapay zeka teknolojisi korkutucu değil, sadece farklı. Birçok mesleğin şeklini değiştirecek, ama bunu yaparken de yeni fırsatlar yaratacak. Son günlerde birçok yapay zeka aracı çıktı ve bunlardan bazılarını kullandım. a çeviri, özetleme, soru-cevap gibi birçok işi de yapabiliyorlar. Örnegin OpenAI Codex. Bu araç kod yazabiliyor. Evet, kod. Siz sadece ne yapmak istediğinizi söylüyorsunuz, o da size uygun kodu veriyor. Böylece programlama bilmenize gerek kalmıyor. Tabii ki bu araçlar da mükemmel değil, bazen hata yapabiliyorlar. Ama yine de çok etkileyici ve eğlenceli. Ben bu araçları kullanırken çok eğlendim, siz de deneyin derim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: