Bitcoin Forum
April 23, 2024, 11:33:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 »
  Print  
Author Topic: Български (Bulgarian)  (Read 516969 times)
evcarlowa
Member
**
Offline Offline

Activity: 119
Merit: 100


View Profile
March 07, 2018, 09:51:58 PM
 #441

Няма проблем да пусна една тема там ама предлагам да видим колко са активните българи във форума, за да видя дали има смисъл. То от проба глава не боли Wink
Нека, който чете тук да пусне един отговор, дали има интерес от българска секция.

Някой иска ли да кандидатства за бг Мерит Сорс? Гледам, че има хора с бая опит тук.

Здравейте. като гледам,активността ни е съвсем малка(( може би да е била отделна секция щеше повече да има интерес
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
murgorx
Member
**
Offline Offline

Activity: 443
Merit: 13


View Profile
March 08, 2018, 07:18:57 AM
 #442

Няма проблем да пусна една тема там ама предлагам да видим колко са активните българи във форума, за да видя дали има смисъл. То от проба глава не боли Wink
Нека, който чете тук да пусне един отговор, дали има интерес от българска секция.

Някой иска ли да кандидатства за бг Мерит Сорс? Гледам, че има хора с бая опит тук.

Здравейте. като гледам,активността ни е съвсем малка(( може би да е била отделна секция щеше повече да има интерес

И три отделни секции да имаме, няма да има почти никакъв ефект. Просто нашата нация все още спи и/или не и се чете и занимава с блокчейн технологии. Дори и да имаме отделна секция, не мисля, че изведнъж ще се напълни с българи :Д то просто няма ...
Mapuo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1002



View Profile
March 08, 2018, 02:27:16 PM
Merited by KNK (1)
 #443

Напротив, бройката на активните българи в този форум е поне х5, спрямо сбора на активните по всички български форуми взети заедно.
Просто без наша секция, тук няма какво да се пише - пълно е само с преведени анонси, разни глупости, тук-там някой въпрос, и нищо систематизирано като информация и дискусии. И всичко си е глас в пустиня.
KNK
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 692
Merit: 502


View Profile
March 08, 2018, 07:28:21 PM
 #444

Напротив, бройката на активните българи в този форум е поне х5, спрямо сбора на активните по всички български форуми взети заедно.
Просто без наша секция, тук няма какво да се пише - пълно е само с преведени анонси, разни глупости, тук-там някой въпрос, и нищо систематизирано като информация и дискусии. И всичко си е глас в пустиня.
+1
просто както обикновенно сме навсякъде, но не и у нас ... в нашта си кончинка май само се...м
и все някой друг ни е виновен - какво пречи да се открие тема в призволен раздел със заглавие на български ... сигурен съм, че ще се включат хора, ако темата си струва, но ще има и такива които да се изпи... разпишат на поредната стена

Лично според мен, ако има няколко смислени теми в други раздели админите с кеф ще ги прехвърлят в НАШ раздел

Mega Crypto Polis - www.MegaCryptoPolis.com
BTC tips: 1KNK1akhpethhtcyhKTF2d3PWTQDUWUzHE
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
March 08, 2018, 10:04:09 PM
Last edit: March 09, 2018, 07:10:32 AM by iasenko
 #445

Аз с удоволствие ще помогна с каквото мога за да се съживи нашият форум, въпреки че съм отскоро тук. Давайте идеи, поне да има дискусия.

 
~кръц~

+1
просто както обикновенно сме навсякъде, но не и у нас ... в нашта си кончинка май само се...м
и все някой друг ни е виновен - какво пречи да се открие тема в призволен раздел със заглавие на български ... сигурен съм, че ще се включат хора, ако темата си струва, но ще има и такива които да се изпи... разпишат на поредната стена

Лично според мен, ако има няколко смислени теми в други раздели админите с кеф ще ги прехвърлят в НАШ раздел

Само за информация, вмсто да пишеш "+1" вече има опция "Мерит", горе в десния ъгъл на всеки коментар ще видиш такъв бутон. Така можеш да оцениш с "мерит" съответния коментар. Ако още не знаеш за какво иде реч, ето ти линк да прочетеш.



Относно отделна секция, четейки темата на сръбските ни колеги, едва ли скоро ще достигнем изискванията > https://bitcointalk.org/index.php?topic=2829698.0

BobbyBG
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
March 09, 2018, 08:39:44 AM
 #446

Напротив, бройката на активните българи в този форум е поне х5, спрямо сбора на активните по всички български форуми взети заедно.
Просто без наша секция, тук няма какво да се пише - пълно е само с преведени анонси, разни глупости, тук-там някой въпрос, и нищо систематизирано като информация и дискусии. И всичко си е глас в пустиня.

Тук няма как да се заформи смислен дискусия, защотото все някакъв друг топик би изместил дадена тема, както колегата казва, при отделна секция най-вероятно ще се вкл. повече хора

Аз не съм ПРО в този форум, но кажето какво да се направи и да опитаме
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
March 09, 2018, 09:40:02 AM
 #447

Сега аз да задам въпрос, да видим дали ще има кой да ми отговори.
С един приятел взмехме малко видеокарти и копаем, преди беше електронеум за проба сега ще минем на етер.


Ето ги картите>
2х sapphire radeon rx580 nitro + oc, 4GB, elpida memory
1х sapphire radeon rx570 nitro + OC, 4GB, elpida mem
1x sapphire radeon rx570 nitro + oc, 8GB, samsung mem

Той моднал биосите с Поларис биос едитор-а и ползвал инстукциите от тук > Връзка в ютюб.

Преди мода бяха на 17-18Мх/с, сега копаят с 22.1Мх/с, но разни идивиди в нета правят по 28-30Мх/с с тия карти.
Къде да търсим модове за биосите?


Mapuo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1002



View Profile
March 09, 2018, 10:40:03 AM
Last edit: March 09, 2018, 01:06:17 PM by Mapuo
 #448

Сега аз да задам въпрос, да видим дали ще има кой да ми отговори.
С един приятел взмехме малко видеокарти и копаем, преди беше електронеум за проба сега ще минем на етер.


Ето ги картите>
2х sapphire radeon rx580 nitro + oc, 4GB, elpida memory
1х sapphire radeon rx570 nitro + OC, 4GB, elpida mem
1x sapphire radeon rx570 nitro + oc, 8GB, samsung mem

Той моднал биосите с Поларис биос едитор-а и ползвал инстукциите от тук > Връзка в ютюб.

Преди мода бяха на 17-18Мх/с, сега копаят с 22.1Мх/с, но разни идивиди в нета правят по 28-30Мх/с с тия карти.
Къде да търсим модове за биосите?



Никъде не е нужно да търсите модове за биоси.

Най-полезното, кратко и работещо ръководство за AMD - https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.msg26800863#msg26800863

Махаш всички драйвъри и действаш точно както е описано, с програмите от линка, точка по точка.

P.S. Не ползвай анорака от долния пост.
murgorx
Member
**
Offline Offline

Activity: 443
Merit: 13


View Profile
March 09, 2018, 12:28:27 PM
 #449

Сега аз да задам въпрос, да видим дали ще има кой да ми отговори.
С един приятел взмехме малко видеокарти и копаем, преди беше електронеум за проба сега ще минем на етер.


Ето ги картите>
2х sapphire radeon rx580 nitro + oc, 4GB, elpida memory
1х sapphire radeon rx570 nitro + OC, 4GB, elpida mem
1x sapphire radeon rx570 nitro + oc, 8GB, samsung mem

Той моднал биосите с Поларис биос едитор-а и ползвал инстукциите от тук > Връзка в ютюб.

Преди мода бяха на 17-18Мх/с, сега копаят с 22.1Мх/с, но разни идивиди в нета правят по 28-30Мх/с с тия карти.
Къде да търсим модове за биосите?



Брат, аз като ги взех моите бяха Sapphire Radeon RX580 nitro+ c Micron спешъл едишън и се разцепих да търся модове из нета, въпреки че сток скоростите ми бяха 31мх/с си мислех от лакомия, че ако ги и модна, ще стигна по-високо. В търсенето си намерих един форум - https://anorak.tech/.
Първо те съветвам да си направиш рег, понеже няма да можеш да си свалиш модовете.
Второ, търсачката им е мега изи и удобна. Само пишеш картите, мемори тайпа и ще ти излязат различни теми, в които хората са поствали техните модове/скрийншоти етс етс.
Трето - като си намериш 2-3 теми, се РАЗЧЕТИ хубаво преди да флашнеш нечий БИОС, понеже бях се надънил в една тема, дето един беше постнал грешен биос и около 6-7 човека си бяха брикнали картите заради трола! Виж след като някой е постнал биос дали отдолу няма отговори/скрийншоти на други юзъри, които вече са го пробвали и какви резултати са взели. След като видиш 3-4, поне на мен толкова ми трябваха  Grin , сваляш - флашваш - рестарт - пускаш финикс майнера или който ползваш и с пълна газ!
В момента аз съм на 5 карти и скоростта ми от пуула е 155МН/С.
Но все пак - be mindful Cheesy
Успех!
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
March 09, 2018, 09:59:43 PM
Last edit: March 13, 2018, 06:12:06 PM by iasenko
 #450

Мерси колеги, ще се пробваме, пък ще видим Smiley
Ще гледам да пусна резултати тук след това. Дано само имам свободно време.

JohnSilver
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1026
Merit: 280


🇧🇬 Crypto Since MMXIII


View Profile
March 10, 2018, 09:13:53 AM
Last edit: March 10, 2018, 10:23:18 AM by JohnSilver
Merited by KNK (3), JayJuanGee (1)
 #451

Флашването не е панацея!

Първо издирвате технически данни за картата – максимална работна температура. През най-топлата част на деня не трябва да я достигате (5 градуса запас надолу). Редовно сменяне на греста на вентилаторите (смес от обикновена кафява плюс технически вазелин е най-доброто). Само вазелин е супер, но ще трябва често да сменяте (изхвърля се бързо край втулката). По-голям радиатор е по-добре, ако има възможност да се смени. Задължително сваляте радиатора и махате спечената розова дъвка и слагате нова термопроводяща паста. Клечки за ущи, за зъби, кореселин, четка за зъби в помощ. Обикновена силиконова паста в спринцовка (в кутиите е по гъста и има зърна) или от сребристите, но скъпа (има ментаци). Нанясяте прозрачно и задължително с пръст заглаждате за да проверите дали няма нещо зърно или примес. Прозрачно и тънко защото самата паста има термосъпротивление и целта е да запълни фугите, а не да седи като слой сандвич. Като сложите радиатора леко врътвате да се изхвърли съвсем излишъка.

Имате правоъгълен импулс (нула и единица). Фронта трябва да е стръмен и отчетлив. С увеличаване на честотата ви трябва повече пиково ток (иначе фронта почва да се превръща в меандър и да бърка логиката). Когато изкривяването спадне под напрежението на превключване имате изоставане по време на импулса и грешки. Решение е вдигането на напрежението, но тогава и температурата се вдига. Въбще вашата цел е да свалите напрежението. Слгате кондензаторен блок до силовия куплунг на видеоплатката. примерно 10000 mkF / 16 V + 1000 mkF / 16 V + 100 nF / 63 V + 10 nF / 63 V (електролитите е хубаво да са на 25 V за да имат по-малка утечка, но са малко по скъпи). Вместо 10000 mkF може 5 парчета по 2200 mkF / 25V (тогава хилядарката отпада). Малките стойности са за да намалите индуктивността. Без поялник няма да минете тук, От кондензаторите ще се дърпа големия ток (порядки десетки-стотици ампери за съвсем краткото време на фронта). От захранването по тъхнките кабели се получава пад на напрежение в кабела при такива токове и не става. Именно за това край процесора на дъното има кондензатори. Оптимално захранването трябва да е натоварено на 60-80%. Може да включите две захранвания еднаква марка и модел в паралел. Окъсете един с друг ремуут проводника на двете захранки и дъното ще ги пали и гаси едновременно. Просто ви трябва парче жица, никви китайски чудо преходници...

Натам вече седите пред компа ден-два и следите честотата и температурата. Не трябва да влизате в режим самата карта да пуска тротлинга и да сваля честота заради прегряване. Така ще майните дълго, а иначе просто ще изгорите картата за нула време, взависимост колко сте лакоми и няма въобще на печалба да отидете.

ПС: Флашвате единствено ако не можете да регулирате напрежението или биоса на картата не ви позволява да играете с мултиплаерите. Следете на кратни стойности бутайте паметта спрямо проца на картата – това е оптимално...

За карти, захранвания, модели не питайте. Спрях да се занимавам с майнинг преди 4-5 години. Сега е по-удачно направо да купиш криптата на борсата и да не поемаш никакви рискове с майнинг и т.н. Бързо и веднага влизаш в играта без особени рискове – честитка от енергото с някой злобен пик и пожар...

ПСС: От биоса на компа изключвате навсякъде спреад спектрум (това е заглаждане на импулса във формата на меандър). Това не позволява да се клокне – срещу това се борим. В биоса седи ако ще се занимавате с музика или има чувствителна измервателна или медицинска апаратура наоколо и служи да намали радиосмущенията.
murgorx
Member
**
Offline Offline

Activity: 443
Merit: 13


View Profile
March 10, 2018, 10:09:56 AM
 #452

С майнинг и според мен вече няма много какво занимава човек. Аз много съжалявам в момента , че инвестирах толкова много пари в риговете ми в началото на януари, поне ги хванах преди огромната инфлация на цените и сега имам добро resell value. Всичките настройки и висене пред риговете, оптимизации, мейнтенанс, просто най-добре парите по време на някой дип като сегсшния както беше , всичко да се нашие в избраните койнс/тоукънс и яко стейкване на нови кърънсиес, които са МН и пос. Една седмица и от 7-800 долара си правиш поне х4-5.Но все пак се радвам, че малко от малко си разширих познанията като цяло и е доста приятен експириънс. Но ако е за кеш - майнинга е много слаб пасив инкъм.
Mapuo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1002



View Profile
March 10, 2018, 03:22:48 PM
 #453

Флашването не е панацея!

ПС: Флашвате единствено ако не можете да регулирате напрежението или биоса на картата не ви позволява да играете с мултиплаерите. Следете на кратни стойности бутайте паметта спрямо проца на картата – това е оптимално...

За карти, захранвания, модели не питайте. Спрях да се занимавам с майнинг преди 4-5 години.

Като си спрял да се занимаваш с майнинг преди 4-5 години, защо се опитваш да даваш акъл?
90% от нещата които си написал, са пълни глупости.
Като повечето от тях са глупости и за майнинга от преди 4-5 години, с изключение на флашването.
Знам, че тук най-лесно се трупат постове, но поне дай нещо смислено и полезно.
JohnSilver
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1026
Merit: 280


🇧🇬 Crypto Since MMXIII


View Profile
March 11, 2018, 01:29:46 AM
 #454

Като си спрял да се занимаваш с майнинг преди 4-5 години, защо се опитваш да даваш акъл?
90% от нещата които си написал, са пълни глупости.
Като повечето от тях са глупости и за майнинга от преди 4-5 години, с изключение на флашването.
Знам, че тук най-лесно се трупат постове, но поне дай нещо смислено и полезно.

Репликата ти е въздух под налягане след преяждане с боб. Посочи конкретно какво бъркам. Ще ми е интересно да науча нещо ново в електрониката и импулсната техника.
Mapuo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1002



View Profile
March 11, 2018, 07:40:57 AM
 #455

Като си спрял да се занимаваш с майнинг преди 4-5 години, защо се опитваш да даваш акъл?
90% от нещата които си написал, са пълни глупости.
Като повечето от тях са глупости и за майнинга от преди 4-5 години, с изключение на флашването.
Знам, че тук най-лесно се трупат постове, но поне дай нещо смислено и полезно.
Посочи конкретно какво бъркам. Ще ми е интересно да науча нещо ново в електрониката и импулсната техника.

Теорията за електрониката и импулсната техника е едно, практиката съвсем друго.

Флашването не е панацея!
Флашването не е панацея, но въпросът е за поларис. С тези карти е най-изгодно да се копае дагер през 95% от времето, много рядко нещо друго. Флашването на биоса при дагер дава прираст между 25 и 50%. Изводите оставям на теб.

Редовно сменяне на греста на вентилаторите (смес от обикновена кафява плюс технически вазелин е най-доброто). Само вазелин е супер, но ще трябва често да сменяте (изхвърля се бързо край втулката). По-голям радиатор е по-добре, ако има възможност да се смени. Задължително сваляте радиатора и махате спечената розова дъвка и слагате нова термопроводяща паста. Клечки за ущи, за зъби, кореселин, четка за зъби в помощ. Обикновена силиконова паста в спринцовка (в кутиите е по гъста и има зърна) или от сребристите, но скъпа (има ментаци). Нанясяте прозрачно и задължително с пръст заглаждате за да проверите дали няма нещо зърно или примес. Прозрачно и тънко защото самата паста има термосъпротивление и целта е да запълни фугите, а не да седи като слой сандвич. Като сложите радиатора леко врътвате да се изхвърли съвсем излишъка.

Това е май единственото що-годе смислено в поста ти. Но тук всичко е субективно - аз предпочитам да сложа що-годе читави перки директно върху радиатора, като заминат фабричните - по-ниски температури и по-малко излишни главоболия. Който иска да смазва. Пастата има смисъл да се сменя, това е така.


Слгате кондензаторен блок до силовия куплунг на видеоплатката. примерно 10000 mkF / 16 V + 1000 mkF / 16 V + 100 nF / 63 V + 10 nF / 63 V (електролитите е хубаво да са на 25 V за да имат по-малка утечка, но са малко по скъпи). Вместо 10000 mkF може 5 парчета по 2200 mkF / 25V (тогава хилядарката отпада). Малките стойности са за да намалите индуктивността. Без поялник няма да минете тук, От кондензаторите ще се дърпа големия ток (порядки десетки-стотици ампери за съвсем краткото време на фронта). От захранването по тъхнките кабели се получава пад на напрежение в кабела при такива токове и не става. Именно за това край процесора на дъното има кондензатори. Оптимално захранването трябва да е натоварено на 60-80%. Може да включите две захранвания еднаква марка и модел в паралел. Окъсете един с друг ремуут проводника на двете захранки и дъното ще ги пали и гаси едновременно. Просто ви трябва парче жица, никви китайски чудо преходници...


Няма никаква разлика в работата на едни и същи видеокарти, с еднакви настройки при работа с две различни захранвания - с кондензатори и без. Виж по горе за теорията и практиката.
При прецизни замервания на изходящия ток има разлика, но тя не оказва влияние на копането. Относно кондензатори по кабелите - равюта бол.


Натам вече седите пред компа ден-два и следите честотата и температурата. Не трябва да влизате в режим самата карта да пуска тротлинга и да сваля честота заради прегряване. Така ще майните дълго, а иначе просто ще изгорите картата за нула време, взависимост колко сте лакоми и няма въобще на печалба да отидете.


Не трябва да тротва, защото ако го прави, настройките не са правилни и просто се губи. И не, няма да изгори картата от тротлинга, той е затова измислен. Да убиеш съвременна карта по този начин, се иска мнооого късмет.
На мен не ми се е случвало да ми изгори карта по тази причина. Не съм и срещал повече от няколко такива оплаквания. Те могат да се смятат за изключения. Изключително дуракоустойчиви са новите карти.
Последно четох един такъв опит за спор в темата за рейвъна, преди няколко дни.


ПС: Флашвате единствено ако не можете да регулирате напрежението или биоса на картата не ви позволява да играете с мултиплаерите. Следете на кратни стойности бутайте паметта спрямо проца на картата – това е оптимално...


Поларисите се флашват с различни тайминги. Проблеми с напрежението имаха само през есента с пускането на блокчейн драйвъра, от няколко месеца нямат и не е нужно да се пипа в биоса. Позволява всичко.


ПСС: От биоса на компа изключвате навсякъде спреад спектрум (това е заглаждане на импулса във формата на меандър). Това не позволява да се клокне – срещу това се борим. В биоса седи ако ще се занимавате с музика или има чувствителна измервателна или медицинска апаратура наоколо и служи да намали радиосмущенията.

Биоса на дъното няма никакво отношение към копането, след като веднъж се настрои да разпознава и подкарва всички закачени карти.
Ако копаеш с процесор - да.

Като си спрял да се занимаваш с майнинг преди 4-5 години, защо се опитваш да даваш акъл?
90% от нещата които си написал, са пълни глупости.
Като повечето от тях са глупости и за майнинга от преди 4-5 години, с изключение на флашването.
Знам, че тук най-лесно се трупат постове, но поне дай нещо смислено и полезно.

Репликата ти е въздух под налягане след преяждане с боб. Посочи конкретно какво бъркам.

Така по-добре ли е? И кому беше нужно?





JohnSilver
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1026
Merit: 280


🇧🇬 Crypto Since MMXIII


View Profile
March 11, 2018, 09:59:31 AM
Last edit: March 11, 2018, 10:30:53 AM by JohnSilver
 #456

Определено е по-конструктивно.

Дали трябва да се флашва при конкретна ситуация не съм спорил. Просто ако не разбираш какво правиш – по-добре не го прави! Какви последствия ще има е всеизвестно... Ако сам модифицираш дъмпа и имаш техническо описание и програматор за да излезеш от положение при грешка е друго дело. Иначе си малко или много маймуна играеща си с газов котлон.

Тротлинга е защита в следствие от прегряване и няма отношение към правилност/неправилност на настройките, а е заради претоварване. Претоварване от към повишена честота и недостатъчна филтрация на захранване. Пример за неправилна конфигурация е асинхронни честоти на обмен, при което едното устойство трябва да изчаква клок цикли за да даде нова заявка към другото (примерно процесор към памет обмен). При този случай ще имаш понижено КПД на майнинга (неправилно), но картата ще е по-студена. Бъркаш първопричните!

Относно кондензаторите, че няма разлика. Случвало ли ти се е един хубав ден HD филмите да почнат да сечат? Отваряш компа и о чудо – кондензаторите се раздули и се включил тротлинга. Масово в съвременната електроника заложено остаряване и дефтируемост от производителя. Grin

Няма разлика с и без кондензатори докато не почнеш да клокваш или да изсъхват фабрично сложените кондензатори на самата карта и в захранването, а те са от серии 1800, 3300, 6800 и задължително се раздуват за разлика от 2200, 4700, 10000, които неизвестно защо издържат повече. Wink

Биоса на дъното няма отношение към скоростта на майнинга, но има отношение към обмена с картата и стабилноста на силно претоварена хардуерна конфигурация. Картата е претоварена в случая и ще дава изкривен обмен към дъното, а то трябва да опознава вярно отговорите по шината.

Не изгарят така както старите защото основен градивен елемент стана колтана (не котлона споменат по-горе, не бъркам). За съвременния ви телефон или шляптоп, който ползвате, е убит поне един човек в Африка при конкуретния добив на въпросният материал. Заповед: По конкуренцията се стреля задължително, но по бели хора не (реалността там). Те такива хуманни неща ползваме окъпани в кръв ако не знаете!

ПС: Сигурно затова и не горят така. Принесено е жертвоприношение на духа, който кара процесора да работи. Когато излезне белият дим от проца (джинът от лампата) – той престава да работи...

ПСС: "...от няколко месеца нямат и не е нужно да се пипа в биоса." Флашването е пипане/подмяна на биоса. Промяната на параметър с фабричният сетъп или временно по програмен път също. Де бре, де и шизофрения настана...
Mapuo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1002



View Profile
March 11, 2018, 10:41:44 AM
 #457

Определено е по-конструктивно.


ПСС: "...от няколко месеца нямат и не е нужно да се пипа в биоса." Флашването е пипане/подмяна на биоса. Промяната на параметър с фабричният сетъп или временно по програмен път също. Де бре, де и шизофрения настана...

Това, че е по-конструктивно, не го прави по-вярно от първия път. А е вярно на 100%, с изключение на смазването/подмяна на вентилатори, което си е личен субективен избор. Както и този ти пост, не прави неверните ти твърдения (по конкретния въпрос за модване на биос на поларис карти за копане) верни.
За послеписа - имам предвид, че напреженията не е нужно да се редактират в биоса. Така е и написано, мисля.
JohnSilver
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1026
Merit: 280


🇧🇬 Crypto Since MMXIII


View Profile
March 11, 2018, 10:54:12 AM
Last edit: March 11, 2018, 11:33:13 AM by JohnSilver
 #458

По конкретния въпрос за модване на биос на поларис карти за копане...

За никакви полариси не съм говорил и конкретизирал. Huh

Коментирал съм общи правила и принципи, които са всеизвестни на всеки занимаващ се с електроника. Това, че ти не ги знаеш или не ги рабираш, не ги прави неверни.

ПС: Скоро ще се затопли и сам ще осъзнаеш откъде духа вятъра или ще трябва да изключиш фермата...
Mapuo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1002



View Profile
March 11, 2018, 01:16:50 PM
 #459

Ясно, поста ти относно флашването и панацеята, случайно е попаднал между отговорите на въпрос за флашване на поларис карти. Приемам, че не си разбрал, и случайно си го написал там. То никой вече не флашва други карти, но как да е.
Аз спирам да коментирам по темата. Каквото съм имал да кажа, съм го казал.
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
March 11, 2018, 02:41:27 PM
 #460

Хора, недейте да се карате, и двамата сте ми помагали адекватно по различни теми. Всичко, което сте постнали е полезно. Благодаря ви пак за информацията надявам се и други да могат да почерпят знания от нея.

Разбирам, че всеки си има гледна точка и разбирания за нещата и тя не винаги съвпада с тази на ближния но нека мир да има, и без това сме малко тук, поне да се разбираме и уважаваме.

 Peace

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!