Bitcoin Forum
May 26, 2024, 06:22:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 »
  Print  
Author Topic: Български (Bulgarian)  (Read 528031 times)
2GOOD
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 547
Merit: 531


First bits: 12good


View Profile WWW
January 09, 2021, 12:09:16 PM
 #601

Така и не казахте някаква цифра, но пък аз продължавам с въпросите, докато гледам как БТЦ расте.

Случайно попаднах на https://aeternity.com/#get_tokens

Загледах се в участниците в проекта и голяма част са българи. Някой зна ли нещо повече за проекта и дали има наблюдения.
Аз лично никъде не съм чувал някой да се хвали, че е български или с голямо БГ участие. Просто го мернах в whattomine.

Преди година някъде Влади доста говори за това в групата му във фейсбук (Sofia crypto meetup)

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
January 09, 2021, 09:59:09 PM
 #602

Ей, радвам се че има все пак някаква дискусия. Аз отдаван не съм в БГ и не познавам никои от "извесните" крипто пресонажи, освен че съм чувал за Ружа, ама кой не е? Имам познати, които съм чувал, че копаят small scale и large scale, правят пари но колко е истина не е ясно, то хората много и не искат да говорят за това.
@whoteff- ако удари 100к със сигурност ще почнат регулациите.
В момента криптото е като на времето торентите. Всеки сваля, маже, прави и в един момент, сложиха гилотината на всички по-големи тракери. Така ще стане и с криптото. Тук-там ще имя някой децентрализиран нелегален ексчейндж и много p2p. Вероятно ще има много p2p платформи в който може да намериш койна дето искаш с/у койна който предлагаш ама ще е нещо като пред "Магурата" едно време... Все пак има и ДаркНет. Ще видим.
Важното е да съвземем тоя форум и да го развием. Ще ми се, да сме повече. Знам, че има много крипто форуми в БГ, вероятно за това хората не идват насам, но пък тук може да си докарваш доста прилични джобни от тия кампании. 100-130 долара на седмица хич не е лошо.. Да не говорим за чип миксъра където дават по 0.0007 бтц на коментар. Би трябвало да има заинтересовани. За какво им е да копаят?

masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
January 19, 2021, 03:35:01 PM
 #603

@TheBeardedBaby - същото е и с мен. От отдавна не съм в България и не познавам никой от известните Smiley

За кампаниите си прав - от ICO 2017-та изкарах прилични койни и от сигничър, и от преводи.

Аз ще дам една тема за размисъл. Един от методите който използвам за да изкарам някой койн - арбитражи. Някой друг да се занимава с арбитражи?

whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
January 19, 2021, 05:53:12 PM
 #604

@TheBeardedBaby - същото е и с мен. От отдавна не съм в България и не познавам никой от известните Smiley

За кампаниите си прав - от ICO 2017-та изкарах прилични койни и от сигничър, и от преводи.

Аз ще дам една тема за размисъл. Един от методите който използвам за да изкарам някой койн - арбитражи. Някой друг да се занимава с арбитражи?

За рефърали и за кликане и коментари бях чувал, ама за арбитражи не съм.
Що за животно е това?

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
January 19, 2021, 06:38:05 PM
 #605

@TheBeardedBaby - същото е и с мен. От отдавна не съм в България и не познавам никой от известните Smiley

За кампаниите си прав - от ICO 2017-та изкарах прилични койни и от сигничър, и от преводи.

Аз ще дам една тема за размисъл. Един от методите който използвам за да изкарам някой койн - арбитражи. Някой друг да се занимава с арбитражи?

За рефърали и за кликане и коментари бях чувал, ама за арбитражи не съм.
Що за животно е това?

Купуваш койни от една двойка примерно XRP/BTC и продаваш на XPR/ETH и печелиш от разликата в фиксингите на двойките койни или нещо подобно.

masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
January 20, 2021, 12:37:50 PM
Merited by davis196 (1)
 #606

@TheBeardedBaby - същото е и с мен. От отдавна не съм в България и не познавам никой от известните Smiley

За кампаниите си прав - от ICO 2017-та изкарах прилични койни и от сигничър, и от преводи.

Аз ще дам една тема за размисъл. Един от методите който използвам за да изкарам някой койн - арбитражи. Някой друг да се занимава с арбитражи?

За рефърали и за кликане и коментари бях чувал, ама за арбитражи не съм.
Що за животно е това?

Купуваш койни от една двойка примерно XRP/BTC и продаваш на XPR/ETH и печелиш от разликата в фиксингите на двойките койни или нещо подобно.

@TheBeardedBaby - това е троен арбитраж на една борса. В Bittrex работи много добре, защото имат много евтини койни и биткойна е до 8-мия знак след десетичната. На доста борси биткойна за евтините койни е до 10-ти или 12-ти знак, за да няма големи % разлики между Bid/Ask.

Другият вариант е между борси за една и съща двойка. Но там трябва да си много внимателен - дали и на двете места са разрешени и депозитите (няма блокирани портфейли) и тегленията,, какви са такисте за тегления,  такси за мейкър/тейкър, скорост на депозит/теглене, и куп други неща.

Трети вариант - Bitmex <> друга дериватна като Deribit, Binance, OKex - постоянните конктрактите имат различнен % фъндинг в различно време. И в завизимост от моменталното положение на пазара - може и различни посоки даже.

davis196
Hero Member
*****
Online Online

Activity: 2982
Merit: 914



View Profile
January 27, 2021, 12:19:11 PM
 #607

Quote

Според вас, колко долара за биткоин е нивото, което ще предизвика защитна реакция в американското правителство?


p.s. @TheBeardedBaby - опитах да ти пратя мерит, но от месеци насам не ми е давало сМерит. Нямам идея защо.

Какво имаш предвид под “защитна реакция“?Крипто бизнеса е достатъчно регулиран и плаща данъци.

Ако някой има нужда от сМерит да пише.От 1 месец не съм получавал,но имам 64 за даване.

Иска ми се да стигна до легендарен ранг,но не знам как.

Не искам да нарушавам правилата на форума,а ми се струва,че има хора от другите локални форуми,които си разменят мерит и така натрупват 100–500 за кратък период.


masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
January 27, 2021, 05:12:24 PM
 #608



Разменянето на мерити е в нарушение на правилата. Целта на меритите е да 'награждаваш' когато мислш, че някой е написал нещо читаво.

Не го прави защото ще ти ред-рагнат акаунта.


TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
January 27, 2021, 10:38:42 PM
 #609

Положението при нас е доста умряло, Ако има повече активност ще има и повече мерит. Мисля да направя един гид как да си възстановите биткойн портфейлите на български, защото съм сигурен, че много хора са зле с английския а пък имат нужда от помощ. Така би трябвало да привлечем малко трафик тук.

Ще се опитам да създам повече полезно съдържание и това според мен е ключа към развитието на локалната ни общност.

davis196
Hero Member
*****
Online Online

Activity: 2982
Merit: 914



View Profile
January 30, 2021, 07:20:27 AM
 #610



Разменянето на мерити е в нарушение на правилата. Целта на меритите е да 'награждаваш' когато мислш, че някой е написал нещо читаво.

Не го прави защото ще ти ред-рагнат акаунта.



Никъде не съм написал,че искам да разменям.Просто ми се струва нечестно някои да заобикалят правилата.
Пишещите “нещо читаво“ в форума са обикновено хора с по 2000-3000 мерит.
Дори да им дам,те нямат нужда от повече мерит.
Аз искам да давам на хора с по-нисък ранг,които имат нужда.Проблемът е,че трудно намирам качествени постове от членове с нисък ранг.

Dowper_
Member
**
Offline Offline

Activity: 221
Merit: 12


View Profile WWW
January 30, 2021, 08:58:15 AM
 #611

Доста активна е станала темата. Grin

My crypto mining channel - Aleks Mining
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
January 30, 2021, 11:35:20 PM
 #612

Доста активна е станала темата. Grin

Е радвам се да виждам и нови лица тук, че обичайните заподозрени си ги знаеме. Колкото повече, толкова по-добре.

Относно мерита, лично на мен ме ми трябва защото няма какво да го правя, едиснтвено мога да го раздавам на другите, но така или иначе получавам достатъчно ако пък стана и мерит соурс изобщо не ми трябва да получавам. Така че, ще се радвам да има повече хора тук че да има на кой да раздавам, естествено само за качествени постове.

masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
January 31, 2021, 04:44:02 PM
 #613

Ще се опитам да създам повече полезно съдържание и това според мен е ключа към развитието на локалната ни общност.

И аз съм го мислел, но колкото и да се правя аутруист, първо трябва да си плащам наема и храна на децата, а последната година е интересна с този коронавирус.

Google в момента много обича  Въпроси/Отговори като съдържание, в добавка на гид-а. Наскоро успях да класирам на 1во място за Германия (което е и таргет пазара на клиента) застрахователни термини така.


TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
February 02, 2021, 07:31:21 AM
 #614

Ще се опитам да създам повече полезно съдържание и това според мен е ключа към развитието на локалната ни общност.

И аз съм го мислел, но колкото и да се правя аутруист, първо трябва да си плащам наема и храна на децата, а последната година е интересна с този коронавирус.

Google в момента много обича  Въпроси/Отговори като съдържание, в добавка на гид-а. Наскоро успях да класирам на 1во място за Германия (което е и таргет пазара на клиента) застрахователни термини така.



Браво, това звучи доста добре щом си успял да стигнеш на първо място, браво.
Моята идея е малко по-различна, така и така прявя разни гидове тук, може да взема да ги преведа, че поне хората които имат нужда от подобна помощ, да могат да намерят нужната информация на български.
И без това в нета е пълно със скамъри, ако рещиш да търсиш помощ от някой, винаги ще гледа да те прецака, затова по-добрия вариант е да се опиташ сам да се справиш, а ако не знаеш английски, нещата става доста сериозни.



Инфо:
Най-добрата камапния за подписи във форума набира нови участници. Заплащането е 6 долара на пост до 50 поста на седмица което прави до 300$ на седмица. Няма ограничение за минимални постове, тоест може да пропуснеш 1-2 седмици да постваш и няма да има проблеми. Заплащането е разбира се в Биткойн.
Успех, на който иска да се пробва.

2GOOD
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 547
Merit: 531


First bits: 12good


View Profile WWW
February 02, 2021, 05:24:40 PM
 #615



Разменянето на мерити е в нарушение на правилата. Целта на меритите е да 'награждаваш' когато мислш, че някой е написал нещо читаво.

Не го прави защото ще ти ред-рагнат акаунта.



Никъде не съм написал,че искам да разменям.Просто ми се струва нечестно някои да заобикалят правилата.
Пишещите “нещо читаво“ в форума са обикновено хора с по 2000-3000 мерит.
Дори да им дам,те нямат нужда от повече мерит.
Аз искам да давам на хора с по-нисък ранг,които имат нужда.Проблемът е,че трудно намирам качествени постове от членове с нисък ранг.

Просто рядко влзиаме вече тук  Roll Eyes

murgorx
Member
**
Offline Offline

Activity: 443
Merit: 13


View Profile
February 04, 2021, 10:42:26 PM
 #616

Ще се опитам да създам повече полезно съдържание и това според мен е ключа към развитието на локалната ни общност.

И аз съм го мислел, но колкото и да се правя аутруист, първо трябва да си плащам наема и храна на децата, а последната година е интересна с този коронавирус.

Google в момента много обича  Въпроси/Отговори като съдържание, в добавка на гид-а. Наскоро успях да класирам на 1во място за Германия (което е и таргет пазара на клиента) застрахователни термини така.



Браво, това звучи доста добре щом си успял да стигнеш на първо място, браво.
Моята идея е малко по-различна, така и така прявя разни гидове тук, може да взема да ги преведа, че поне хората които имат нужда от подобна помощ, да могат да намерят нужната информация на български.
И без това в нета е пълно със скамъри, ако рещиш да търсиш помощ от някой, винаги ще гледа да те прецака, затова по-добрия вариант е да се опиташ сам да се справиш, а ако не знаеш английски, нещата става доста сериозни.



Инфо:
Най-добрата камапния за подписи във форума набира нови участници. Заплащането е 6 долара на пост до 50 поста на седмица което прави до 300$ на седмица. Няма ограничение за минимални постове, тоест може да пропуснеш 1-2 седмици да постваш и няма да има проблеми. Заплащането е разбира се в Биткойн.
Успех, на който иска да се пробва.

Ех, тъкмо се зарадвах, че отново има интересни кампейни, които да плащат доволно и се оказа, че е от синиър нагоре .. :Д

Ако някой участва в интересни campaigns, давайте знак тук, за да можем да намажем по някое друго сатоши :Д
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
February 08, 2021, 07:39:17 AM
 #617

Ще се опитам да създам повече полезно съдържание и това според мен е ключа към развитието на локалната ни общност.

И аз съм го мислел, но колкото и да се правя аутруист, първо трябва да си плащам наема и храна на децата, а последната година е интересна с този коронавирус.

Google в момента много обича  Въпроси/Отговори като съдържание, в добавка на гид-а. Наскоро успях да класирам на 1во място за Германия (което е и таргет пазара на клиента) застрахователни термини така.





Браво, това звучи доста добре щом си успял да стигнеш на първо място, браво.
Моята идея е малко по-различна, така и така прявя разни гидове тук, може да взема да ги преведа, че поне хората които имат нужда от подобна помощ, да могат да намерят нужната информация на български.
И без това в нета е пълно със скамъри, ако рещиш да търсиш помощ от някой, винаги ще гледа да те прецака, затова по-добрия вариант е да се опиташ сам да се справиш, а ако не знаеш английски, нещата става доста сериозни.



Инфо:
Най-добрата камапния за подписи във форума набира нови участници. Заплащането е 6 долара на пост до 50 поста на седмица което прави до 300$ на седмица. Няма ограничение за минимални постове, тоест може да пропуснеш 1-2 седмици да постваш и няма да има проблеми. Заплащането е разбира се в Биткойн.
Успех, на който иска да се пробва.

Ех, тъкмо се зарадвах, че отново има интересни кампейни, които да плащат доволно и се оказа, че е от синиър нагоре .. :Д

Ако някой участва в интересни campaigns, давайте знак тук, за да можем да намажем по някое друго сатоши :Д

Тъй като се интересувате от кампании, ето тази, в която съм в момента набира нови кандидати. 25 поста на седмица, като има праг от минимум 10 за да получиш заплащане, което е 4 долара на коментар. Ако имаш едни от най-добрите коментари през седмицата измежду всички участници получаваш и бонус 30$, което прави максимално за една седмица 130$ Плаща се в Биткой по курса в момента на транзакцията. Участниците са от Sr.Member нагоре.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5217201.0
Успех!

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
March 09, 2021, 08:28:17 PM
 #618

Пичове, някой от вас занимава ли се с кардинг? (бих искал да го попитам нещо)

Здравей, винаги е хубаво да видиш нови лица тук, дано да се случва по-честичко.
За първи път чувам термина, но да си призная откакто живея в чужбина речникът ми е доста обеднял. Интересно звучи тоя "кардинг" ще се поразровя да видя що за чудо е това.
Имай предвид, че тук сме много малко активни българи, едва ли ще получиш отговор на въпроса ти.
Все пак добре дошъл и дано се задържиш по дълго тук.

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
March 10, 2021, 07:25:39 PM
 #619

Пичове, някой от вас занимава ли се с кардинг? (бих искал да го попитам нещо)

Здравей, винаги е хубаво да видиш нови лица тук, дано да се случва по-честичко.
За първи път чувам термина, но да си призная откакто живея в чужбина речникът ми е доста обеднял. Интересно звучи тоя "кардинг" ще се поразровя да видя що за чудо е това.
Имай предвид, че тук сме много малко активни българи, едва ли ще получиш отговор на въпроса ти.
Все пак добре дошъл и дано се задържиш по дълго тук.

Ами като цяло не е най-легалното нещо на света, но знам, че си има начин как да се прави без да свършиш с белезници.

По-добре не се занимавяй с такива глупости. Хората тук едва ли ще ти дадат съвет относно нелегални неща като кардинг. Тук има достатъчно легитимни възможности за изкарване на пари без да се налага да прекачваш закона.
В момента име 3 свободни места в кампанията с подписи в която съм в момента. Заплащането е по 4 долара на коментар + 30$ всяка седмица за най-добрите 5 участници. Минималните постове за седмица са 10 а максималните са 25, което прави до 130$ на седмица.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5310157.msg56534353#msg56534353

davis196
Hero Member
*****
Online Online

Activity: 2982
Merit: 914



View Profile
March 12, 2021, 06:42:44 AM
 #620

Пичове, някой от вас занимава ли се с кардинг? (бих искал да го попитам нещо)

Кардинг означава 2 неща:
1.Купуване на стоки онлайн с открадната кредитна карта.
2.Източване на открадната кредитна карта.

Предполагам знаеш,че е незаконно...

Объркал си форума,честно казано. Grin


Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!