Bitcoin Forum
May 23, 2024, 01:14:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 »
  Print  
Author Topic: Български (Bulgarian)  (Read 528028 times)
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
December 09, 2022, 07:06:37 AM
 #661

Привет. Някой има ли представа дали whitepaper-а на Биткойн е преведен на български? Щеше ми се да го преведа, но няма смисъл, ако вече е направено. След кратко търсене не успях да намеря нищо.

Привет, добре дошъл във форума.
Вече е преведен на българкси, няма нужда да си губиш времето, ето го:

https://docs.google.com/document/d/1e-S0exBbr5tUNozBCrAuv6k-teyj_Ue733yBlN9CGQE/edit


BitMan_PoW
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 1


View Profile
December 16, 2022, 03:21:37 PM
Merited by TheBeardedBaby (1)
 #662

Привет. Някой има ли представа дали whitepaper-а на Биткойн е преведен на български? Щеше ми се да го преведа, но няма смисъл, ако вече е направено. След кратко търсене не успях да намеря нищо.

Привет, добре дошъл във форума.
Вече е преведен на българкси, няма нужда да си губиш времето, ето го:

https://docs.google.com/document/d/1e-S0exBbr5tUNozBCrAuv6k-teyj_Ue733yBlN9CGQE/edit


Благодаря, ще го прегледам. Grin

Да добавя малко полезност към темата. Днес попаднах на един доста подробен труд за това как биха гледали бъдещите инвеститори върху крипто активите и как биха избрали към кои от тях да насочат капитала си. Не искам да спойля изводите, затова оставям линк за четене:
https://s3.eu-west-2.amazonaws.com/john-pfeffer/An+Investor's+Take+on+Cryptoassets+v6.pdf


TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
December 21, 2022, 10:56:04 AM
 #663

Мерси за четивото, при първа възможност ще го разгледам.
Хубаво е да посъживим малко българската група. Не знам колко активни българи останаха тук ама е хубаво да се посъбудим малко.

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
December 29, 2022, 12:00:49 PM
 #664

Я виж ти изненада Smiley

Весели празници и на теб, както и на всички, които влизат тука и четат от време на време.


whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
January 05, 2023, 03:09:39 PM
 #665

Привет. Някой има ли представа дали whitepaper-а на Биткойн е преведен на български? Щеше ми се да го преведа, но няма смисъл, ако вече е направено. След кратко търсене не успях да намеря нищо.

Щом го няма тук: https://bitcoin.org/en/bitcoin-paper шанса да го има преведен някъде другаде е минимален.

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
January 05, 2023, 10:28:24 PM
 #666

Привет. Някой има ли представа дали whitepaper-а на Биткойн е преведен на български? Щеше ми се да го преведа, но няма смисъл, ако вече е направено. След кратко търсене не успях да намеря нищо.

Щом го няма тук: https://bitcoin.org/en/bitcoin-paper шанса да го има преведен някъде другаде е минимален.

всъщност ..

Привет. Някой има ли представа дали whitepaper-а на Биткойн е преведен на български? Щеше ми се да го преведа, но няма смисъл, ако вече е направено. След кратко търсене не успях да намеря нищо.

Привет, добре дошъл във форума.
Вече е преведен на българкси, няма нужда да си губиш времето, ето го:

https://docs.google.com/document/d/1e-S0exBbr5tUNozBCrAuv6k-teyj_Ue733yBlN9CGQE/edit

Smiley

paid2
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 2159


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
January 19, 2023, 12:14:16 AM
 #667

През ноември срещнах човек, който я беше отпечатал на български и я раздаваше на клиентите пред моята банка ДСК  Cheesy Grin

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
paid2
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 2159


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
January 19, 2023, 09:55:04 AM
 #668

България в светлината на световните прожектори  Undecided


https://www.mediapool.bg/gerb-uspya-da-prokara-vremenna-komisiya-nexo-news343980.html

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
January 19, 2023, 07:41:00 PM
 #669

Защо всеки път като сме в центъра на събитията е все с лошо?

paid2
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 2159


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
January 20, 2023, 10:15:56 PM
 #670

Защо всеки път като сме в центъра на събитията е все с лошо?

Това е специалитетът на Балканите  Grin

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Debilsumda
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 4


View Profile
January 21, 2023, 03:28:43 AM
 #671

Здравейте хора, честно казано достатъчно се изморих да обяснявам моята история,но tldr, аз съм създателя на 13A1W4jLPP75pzvn2qJ5KyyqG3qPSpb9jM, адреса беше направен за да се събере наградата от coinbase, реално аз имах 13 адреса но след създаването на блоокчейн, се преместих в  4 5 само, в който имах над 20 30 хиляди токена в всеки с времето нали станаха повече, по малко няма значение, другото е, че наскоро излезнах от затвора, обвинен в измама с данъци с пране на пари и тн, нищо от това не е така точно, освен, че 1 2 години не съм плащал защото въобще не ме интересуваше да се запозная с тия неща, бях лапе, главно бях нареден, всички адреси бяха източени от държавата и в полза на нея разбира се, също бях инвестирал и в измамата на Ружа Игнатова и нейния onecoin, не ме винете тогава никой не го предполагаше, освен нали тя и брат и и нз кой още, брат и с който пушехме 3ва и пиехме бири на пейката зад блока.. Няма значение, излезнах и реално всичко което имах го няма тва е ясно, но видях, че този адрес е жив, с 50 койна от всичко форкове предполагам, мина доста време, но мисля, че съм близо вече защото се сдобих с снимки които тогава полицията е сканирала всичко 2017 гд, на някои се вижда адреса, но нали променен в бип150 формат може да се лъжа но формата за биткойн кеш, има и снимки които на някои транзакции се вижда същия nonce, но с това имам нужда някой да ме насочи как точно се изчисляваше това, да мога да стигна до privkey, реално ако не се лъжа, тогавашния адрес в bch формат, имаше много дупки водещи до privkeya, той и за това не съществува веча такъв формат, просто developerite тогава го ръшнаха, та смятам, че дори имам и половината или повече част от ключа, какво бихте ме посъветвали или какво точно да опитам, защото честно казано нещата са се променили много от тогава и ми е трудно да наваксам. Благодаря ви предварително нали за всеки който отговори и смятам, че ще стигна до адреса в крайна сметка, защото нямам друго, нямам друг вариант да си оправя бъдещето което вече бе ръзвалено, но това ми е шанса.
paid2
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 2159


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
January 21, 2023, 08:37:25 AM
 #672

Здравейте хора, честно казано достатъчно се изморих да обяснявам моята история,но tldr, аз съм създателя на 13A1W4jLPP75pzvn2qJ5KyyqG3qPSpb9jM, адреса беше направен за да се събере наградата от coinbase, реално аз имах 13 адреса но след създаването на блоокчейн, се преместих в  4 5 само, в който имах над 20 30 хиляди токена в всеки с времето нали станаха повече, по малко няма значение, другото е, че наскоро излезнах от затвора, обвинен в измама с данъци с пране на пари и тн, нищо от това не е така точно, освен, че 1 2 години не съм плащал защото въобще не ме интересуваше да се запозная с тия неща, бях лапе, главно бях нареден, всички адреси бяха източени от държавата и в полза на нея разбира се, също бях инвестирал и в измамата на Ружа Игнатова и нейния onecoin, не ме винете тогава никой не го предполагаше, освен нали тя и брат и и нз кой още, брат и с който пушехме 3ва и пиехме бири на пейката зад блока.. Няма значение, излезнах и реално всичко което имах го няма тва е ясно, но видях, че този адрес е жив, с 50 койна от всичко форкове предполагам, мина доста време, но мисля, че съм близо вече защото се сдобих с снимки които тогава полицията е сканирала всичко 2017 гд, на някои се вижда адреса, но нали променен в бип150 формат може да се лъжа но формата за биткойн кеш, има и снимки които на някои транзакции се вижда същия nonce, но с това имам нужда някой да ме насочи как точно се изчисляваше това, да мога да стигна до privkey, реално ако не се лъжа, тогавашния адрес в bch формат, имаше много дупки водещи до privkeya, той и за това не съществува веча такъв формат, просто developerite тогава го ръшнаха, та смятам, че дори имам и половината или повече част от ключа, какво бихте ме посъветвали или какво точно да опитам, защото честно казано нещата са се променили много от тогава и ми е трудно да наваксам. Благодаря ви предварително нали за всеки който отговори и смятам, че ще стигна до адреса в крайна сметка, защото нямам друго, нямам друг вариант да си оправя бъдещето което вече бе ръзвалено, но това ми е шанса.

накратко: hashcat

Не съм сигурен, че разбрах всичко, защото не съм роден българин

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Debilsumda
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 4


View Profile
January 21, 2023, 09:36:55 AM
 #673

Здравейте хора, честно казано достатъчно се изморих да обяснявам моята история,но tldr, аз съм създателя на 13A1W4jLPP75pzvn2qJ5KyyqG3qPSpb9jM, адреса беше направен за да се събере наградата от coinbase, реално аз имах 13 адреса но след създаването на блоокчейн, се преместих в  4 5 само, в който имах над 20 30 хиляди токена в всеки с времето нали станаха повече, по малко няма значение, другото е, че наскоро излезнах от затвора, обвинен в измама с данъци с пране на пари и тн, нищо от това не е така точно, освен, че 1 2 години не съм плащал защото въобще не ме интересуваше да се запозная с тия неща, бях лапе, главно бях нареден, всички адреси бяха източени от държавата и в полза на нея разбира се, също бях инвестирал и в измамата на Ружа Игнатова и нейния onecoin, не ме винете тогава никой не го предполагаше, освен нали тя и брат и и нз кой още, брат и с който пушехме 3ва и пиехме бири на пейката зад блока.. Няма значение, излезнах и реално всичко което имах го няма тва е ясно, но видях, че този адрес е жив, с 50 койна от всичко форкове предполагам, мина доста време, но мисля, че съм близо вече защото се сдобих с снимки които тогава полицията е сканирала всичко 2017 гд, на някои се вижда адреса, но нали променен в бип150 формат може да се лъжа но формата за биткойн кеш, има и снимки които на някои транзакции се вижда същия nonce, но с това имам нужда някой да ме насочи как точно се изчисляваше това, да мога да стигна до privkey, реално ако не се лъжа, тогавашния адрес в bch формат, имаше много дупки водещи до privkeya, той и за това не съществува веча такъв формат, просто developerite тогава го ръшнаха, та смятам, че дори имам и половината или повече част от ключа, какво бихте ме посъветвали или какво точно да опитам, защото честно казано нещата са се променили много от тогава и ми е трудно да наваксам. Благодаря ви предварително нали за всеки който отговори и смятам, че ще стигна до адреса в крайна сметка, защото нямам друго, нямам друг вариант да си оправя бъдещето което вече бе ръзвалено, но това ми е шанса.

накратко: hashcat

Не съм сигурен, че разбрах всичко, защото не съм роден българин

Аз също съм изморен да обяснявам подробно, може трудно да се разбере нещо. Иначе не мога да правя нищо друго, защото нямам лаптоп или компютър вече.
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
January 23, 2023, 09:35:24 PM
 #674

Сложно е положението, яко нямаш часният ключ, е трудно.
Aко мислиш, че имаш час от ключа може да се пробваш с разните там програмки, като hashcat ама като цяло ако ти липсват 7+ знака шанса е почти никакъв.

spartaneca1
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
January 31, 2023, 05:02:38 PM
 #675

Здравейте пичове,
Някой може ли да ми асистира с един проблем. Имам USDT bep20 в тръстуолет и не знам как да ги изтегля. Някой би ли ми помогнал
paid2
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 2159


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
January 31, 2023, 05:18:23 PM
 #676

Здравейте пичове,
Някой може ли да ми асистира с един проблем. Имам USDT bep20 в тръстуолет и не знам как да ги изтегля. Някой би ли ми помогнал

Искате ли да ги премахнете към адрес на BEP20? Или искате да ги замените с FIAT?

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
paid2
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 2159


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
January 31, 2023, 05:19:24 PM
 #677

https://academy.binance.com/bg/articles/how-to-withdraw-bep20-tokens-on-binance-smart-chain

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
February 03, 2023, 08:14:43 PM
 #678

Здравейте пичове,
Някой може ли да ми асистира с един проблем. Имам USDT bep20 в тръстуолет и не знам как да ги изтегля. Някой би ли ми помогнал

Искаш да ги обърнеш в левове ли или да ги прехвърлиш само?

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
March 01, 2023, 11:19:04 AM
 #679

Честита Баба Марта! Smiley

paid2
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 2159


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
March 01, 2023, 05:50:23 PM
 #680

Честита Баба Марта! Smiley

Много ви благодаря! Пожелавам на теб и на всички наши български приятели във форума много здраве. Ние все още трябва да чакаме щъркела  Grin

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!