Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:46:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: BetaRigs - Rig Rentals [Ana Konu]  (Read 4665 times)
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
April 21, 2014, 04:03:14 AM

BetaRigs hakkındaki sorularınızı/sorunlarınızı/fikirlerinizi bu konuda paylaşabilirsiniz.
1714880787
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714880787
Reply with quote  #2

1714880787
Report to moderator
1714880787
Hero Member
*

Ignore
1714880787
Reply with quote  #2

1714880787
Report to moderator
1714880787
Hero Member
*

Ignore
1714880787
Reply with quote  #2

1714880787
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
April 21, 2014, 07:24:33 PM

Kiralayan kişinin ne kazdığını göremiyoruz sanırım değil mi?

Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
April 21, 2014, 07:26:17 PM

Kiralayan kişinin ne kazdığını göremiyoruz sanırım değil mi?

Şuanda böyle bi' özellik yok, eklenmeyecekte. Hangi poolda kazdığını gizli tutmak isteyenler olabilir.
BeNBeNfdnzm
Full Member

Activity: 238

View Profile
April 21, 2014, 10:55:57 PM

Ben zorluk seviyesinden hangi coini kazdığını anlayabiliyorum fakat hangi poolda kazdığını bulmak biraz sıkıntı, hem ne gerek var ki?
emrcan
Full Member

Activity: 174

View Profile
April 21, 2014, 11:34:00 PM

Kiralayanın ne kazdığını mesaj atarak sorabilirsiniz. Kiralayan paylaşmak isterse zaten söylüyor.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
April 22, 2014, 09:43:41 AM

Bu siteyle hiç sorun yaşamadım. 5 dakika kadar sonra mining yapmaya başlıyor. Bazıları 0.001btc/mh gibi çok düşük fiyatlara  koyuyor rigleri, belki birkaç ms farkla birileri kiraliyor.Mesela Pelk diye bir kullanıcı var,  bot galiba,  anında kiraliyor ucuz rigleri. Ucuz etin yahnisi yavan olsa da eski kiralamalara bakıyorum,  10/10 gibi yüksekse sorun olmuyor.
BeNBeNfdnzm
Full Member

View Profile
April 22, 2014, 11:03:00 PM

Eğer ayıp olmazsa, kiraya verdiğim rigimi burada paylaşayım. Şimdiye kadar 40 a yakın kiraya verdim, elbette 2-3 sefer sorunlar oldu (elektrik kesilmesi, cgminer hata vermesi) ama her seferinde telafi ettim. Şimdiye kadar 1 kere bile şikayet almadım. İşimi düzgün yaptığıma inanıyorum, sorun mutlaka olur önemli olan çözüm bulup kiralayan insanı tatmin etmek, içine sinmesini sağlamaktır. Linkim aşağıda, dileyen arkadaşlar kiralayabilirler.

https://www.betarigs.com/rig/1699

ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
April 23, 2014, 10:50:41 AM

aynı rige birden fazla makina bağlayabiliyor muyuz  Huh
BeNBeNfdnzm
Full Member

View Profile
April 23, 2014, 11:01:08 AM

aynı rige birden fazla makina bağlayabiliyor muyuz  Huh

Evet, siteye girerseniz farmları da görebilirsiniz.
emrcan
Full Member

View Profile
April 23, 2014, 12:33:12 PM

Eğer ayıp olmazsa, kiraya verdiğim rigimi burada paylaşayım. Şimdiye kadar 40 a yakın kiraya verdim, elbette 2-3 sefer sorunlar oldu (elektrik kesilmesi, cgminer hata vermesi) ama her seferinde telafi ettim. Şimdiye kadar 1 kere bile şikayet almadım. İşimi düzgün yaptığıma inanıyorum, sorun mutlaka olur önemli olan çözüm bulup kiralayan insanı tatmin etmek, içine sinmesini sağlamaktır. Linkim aşağıda, dileyen arkadaşlar kiralayabilirler.

Betarigs ile yaşanan sorunlar ve bilgi paylaşım konusunu bile pazar alanına çevirdiniz ya bravo. Sizin gibi herkes buraya rig tanıtımı yapsa konu amacından çıkar gider. Kiralayan kiralıyor zaten betarigs üzerinden rigleri.
BeNBeNfdnzm
Full Member

View Profile
April 23, 2014, 02:58:55 PM

Betarigs ile yaşanan sorunlar ve bilgi paylaşım konusunu bile pazar alanına çevirdiniz ya bravo. Sizin gibi herkes buraya rig tanıtımı yapsa konu amacından çıkar gider. Kiralayan kiralıyor zaten betarigs üzerinden rigleri.

Eğer siz mantıklı hareket etseydiniz, ya bana ya da buranın moderatörüne özel mesaj atar, şikayet ettiğiniz kişiyle aynı duruma düşmezdiniz. Bu yüzden sizi ciddiye almıyorum  Smiley
emrcan
Full Member

View Profile
April 23, 2014, 03:55:06 PM

Eğer siz mantıklı hareket etseydiniz, ya bana ya da buranın moderatörüne özel mesaj atar, şikayet ettiğiniz kişiyle aynı duruma düşmezdiniz. Bu yüzden sizi ciddiye almıyorum  Smiley

Mantıklı veya mantıksız hareket ettiğime karar verecek sen değilsin. Özel mesaj atmak veya moderatörü bulup ona özel mesaj atacak uğraşı gösteremem. Mesajın nasıl gittiği değil ne denilmek istediği önemlidir. Herkes de ne demek istediğimi anladı. Hadi kolay gelsin.
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
April 23, 2014, 06:34:44 PM

Betarigs ile fikrim bence kiralayan tarafından biraz sakıncalı bir durum. 2 kere başıma şöyle bir durum geldi.

1. 10 Mhs lik rig kiraladım. 9,94 Oylaması vardı. Nedense 8 Mhsnin üzerine çıkmadı. Pool daki ekran görüntüsünü aldım ve workerdaki ekran görüntüsünü aldım. Kendi rig im de aynı poolda olduğu için ayrı workerlar atamıştım. Resmi site yönetimine bildirdim ve 10 mhs lik rig in 8 mhsyi geçmediğine dair. 24 saat sonra ödememi geri yolladılar. ve rig 24 saat bana çalıştığı halde!

2. 3 Saatlik bir 7 Mhs kiraladım. 10 puanlıydı. Rig gerçekten de 10 un altına düşmüyordu ki takip edermisiniz bilmem ama arada canım sıkıldığında rigimi poolda takip ederim. Gelen zorluğa göre hashrate düşer. Burada kartların ve ayarların büyük önemi vardır. Aynı kartları kullanırken farklı ayarlarda benimki düşer o yükselir o düşer benimki yükselir. Hasratelerin düştüğü zamanalarda ekran görüntüsünü aldım. 20 dakika ve 1 saat arayla. Yönetime tekrar ticket açtım. 7 lik rig 5 den yukarı çıkmıyor diye. 24 saat sonra ödemem geri geldi.

Kısacası kiralayan tarafından bazı zamanalar da boşa harcayabilinecek bir zaman olur. O yüzden ben kiralamayı pek düşünmüyorum. 1 kere kiraladım onda da sıkıntı yaşamadım ki değerlerimin altında değer yazdığım için. Buradan da orada kiralayacak arkadaşlara tavsiyemdir. Dikkat edin ki boşa enerji yaktırtmayın. Ha belirtmeden de geçeyim arkadaşa ulaştım ve ödemesini ben bizzat yolladım ve durumu izah ettim. Teşekkür etti ve daha dikkatli olacağını söyledi. Sizde bu tür şeylere dikkat ederseniz iyi olur. 
yucelo
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
May 01, 2014, 11:28:58 AM

Selamlar,

Benimde aklıma takılan soru şu;

Ben betarig'de 2 tane asic miner'ımı kiraya veriyorum. Bunlardan bir tanesi 1 Ths diğer 220 Ghs.

Ben ortalama bir multipool'da kazandığım bitcoin'nin 1.5 katı kadar fiyat koyuyorum.

Birileri yine de kiralıyor. Acaba bizim bilmediğimiz ve onların bildiği ne olabilir ?

Linkleri vermiyorum burası yeri değil diye Smiley)

Bir fikri olan arkadaş var mı ?

Teşekkürler.
Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
May 01, 2014, 11:53:08 AM

Selamlar,

Ben betarig'de 2 tane asic miner'ımı kiraya veriyorum. Bunlardan bir tanesi 1 Ths diğer 220 Ghs.

Ben ortalama bir multipool'da kazandığım bitcoin'nin 1.5 katı kadar fiyat koyuyorum.

Birileri yine de kiralıyor. Acaba bizim bilmediğimiz ve onların bildiği ne olabilir ?

Teşekkürler.

Yeni SHA-256 Coin Launchlarını takip ediyor olabilirler, birşey deniyor olabilirler. Bir sürü seçenek var Smiley
yucelo
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
May 01, 2014, 12:03:02 PM

Selamlar,

Teşekkürler.

Yeni SHA-256 Coin Launchlarını takip ediyor olabilirler, birşey deniyor olabilirler. Bir sürü seçenek var Smiley

Enterasan, neyse ben kirama bakarım Smiley Yeni coin'ler hep risk sonuçta. Ben biraz sağlamcıyım sanırım kiraya devam Smiley
FromSmyrna
Full Member

Activity: 275

View Profile
August 18, 2014, 01:38:16 AM

BetaRigs hakkındaki sorularınızı/sorunlarınızı/fikirlerinizi bu konuda paylaşabilirsiniz.

benimde antminer s2 model minner im var kiraya vermeye çalışıyorum ama offline gözüküyor neyi yanlış yapıyorum yardımcı olabilir misin

MiskinComez
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
August 18, 2014, 10:51:30 AM

Rig kiralama hakkında Türkçe bölümde makaleler olması gayet iyi olur.
şuan yetersiz kaynak var gibi.
Mesela ben bir kaç gündür forumu araştırıyorum ama rig imi betarigs nasıl nakletireceğimi çözemedim. forumda işte benim riggim sudur betarigste kiraya veriyorum diyen arkadaşlar var. Nasıl eklendiğini nasıl yapıldığını belirtmemişler.
ama adım adım rigginizi kiraya verin diye bir makale olması bir cok kişinin işine yarayacağı kanısındayım.

Mesela betarigste  /  Lease your rig ile rigginizi tanıttınız bittimi ?  tabikide bitmedi Sad
bunu cihaza nasıl ekliyeceğiz bununla ilgili bilen kişiler bile yardımcı olmak istemiyor veyahut böyle bir soruya hemen baltalayacak bir konu atıp konuyu dan uzaklaştırıyorlar.

Sizden ricam bu konuyu derleyip biz bilmeyenlere yardımcı olmanız.

Saygılar

Şimdi benim sorunumu ifade etmeye çalışayım.

betarigste riggimi hazırladım bende 11 tane s1 14 tane S3 var bunları rig 1..2. 3.4 diye tanımladım bir tanesi 2TH/s mesela

cgminer -o stratum+tcp://xxxx.xxxx.rigs.eu.betarigs.com:xxxxxx -u xxxxxx-xxxxx -p x -o [your_usual_pool] -u [your_usual_pool_user] -p [your_usual_pool_password] ...

bir satır verdi ben bunu nereye ekliyeceğim cihazlarım pc den bağımsız hub üzerinden internete bağlı ve statik ip yok.
Yardımcı olmanızı rica ediyorum

deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
August 18, 2014, 11:01:24 AM

Rig kiralama hakkında Türkçe bölümde makaleler olması gayet iyi olur.
şuan yetersiz kaynak var gibi.
Mesela ben bir kaç gündür forumu araştırıyorum ama rig imi betarigs nasıl nakletireceğimi çözemedim. forumda işte benim riggim sudur betarigste kiraya veriyorum diyen arkadaşlar var. Nasıl eklendiğini nasıl yapıldığını belirtmemişler.
ama adım adım rigginizi kiraya verin diye bir makale olması bir cok kişinin işine yarayacağı kanısındayım.

Mesela betarigste  /  Lease your rig ile rigginizi tanıttınız bittimi ?  tabikide bitmedi Sad
bunu cihaza nasıl ekliyeceğiz bununla ilgili bilen kişiler bile yardımcı olmak istemiyor veyahut böyle bir soruya hemen baltalayacak bir konu atıp konuyu dan uzaklaştırıyorlar.

Sizden ricam bu konuyu derleyip biz bilmeyenlere yardımcı olmanız.

Saygılar

Şimdi benim sorunumu ifade etmeye çalışayım.

betarigste riggimi hazırladım bende 11 tane s1 14 tane S3 var bunları rig 1..2. 3.4 diye tanımladım bir tanesi 2TH/s mesela

cgminer -o stratum+tcp://xxxx.xxxx.rigs.eu.betarigs.com:xxxxxx -u xxxxxx-xxxxx -p x -o [your_usual_pool] -u [your_usual_pool_user] -p [your_usual_pool_password] ...

bir satır verdi ben bunu nereye ekliyeceğim cihazlarım pc den bağımsız hub üzerinden internete bağlı ve statik ip yok.
Yardımcı olmanızı rica ediyorum

Daha once kiralama işine girmedim ve asic kullanmadım ancak sistem şöyle çalışabilir siz normal bir poolda kasıyor gibi betarigse bağlanıyorsunuz
betarigsde ayar sayfası vardır oradan cihazınızın kiralanmadığında kazacağınız poolu ayarlıyorsunuzdur statik ip ye sahip olmanıza gerek kalmıyordur.
Normalde asiclerin pool ayarını nereden yapıyorsanız normal bir poola bağlanır gibi kodu betarigs bilgilerinizi düzenleyip girerek kazıya başlamanız yeterli olacaktır.
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
August 18, 2014, 12:07:48 PM

Minerları bilemem ama ekran kartlarında bize de böyle bir kod veriyordu. Bat dosyasına bu kodu yazdıktan sonra kırmızı ile işaretlediklerimizi kendi kazacağımız coine göre ayarlıyorduk. Kiralandığında o yeşille renkle gösterilen betarigs e dönüyor kiradan cıktığında ise kırmızı renkli kodlara dönüp bize çalışıyordu. Minerlarda sistem nedir ne değildir bilmiyorum. Ama ekran kartlarından farklı bir yanı yoktur. Size verdiği kodu miner cihazınıza ekledikten sonra size çalışır ve kiralandığında kiralayana geçer.

Miner arkadaşlar kiraya vermek istediğiniz de cihazınızı ekledikten sonra size verdiği kod bu yukardaki kod mudur ?
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: