Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:29:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Günlük kazanç beklentiniz nedir ?  (Read 14372 times)
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008
Merit: 1000

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
September 07, 2014, 06:12:52 PM

Çok güzel bir app yaparsın (oyun değil farketmez) çok tutar çok kazandırır , yok gider öyle çöplerden koyarsın 10 indirmeye sevinirsin sonra çocuk gibi. Yani android işide öyle beleş bir iş değil , işini iyi yapıyosan androidde kazandırır iosta kazandırır gübre satmakta kazandırır , işini iyi yapmaya bağlı herşey biraz.

Üstünde 1 ay kadar uğraşıp yaklaşık sırf lisanslara 1 btc harcadığım oyun kaç indirme almış 3 haftadır bakmıyorum. Anlayacağın sektör gerçekten çöp dolu. Clash of Clans konusuna gelirsek, adamlar 5 milyon dolardan daha  çok kazanıyor bence. Reklamlarını görmekten usandım artık.

Piyasada adam gibi calisan bir exchange clienti yok, oysa bir cogunun apisi al sata izin veriyor, cok cok guzel seyler yapilabilir. Bunu bir dusunseniz. BTC-e nin kendi resmi app i bile dizayn yoksunu, bir cok kisi mobil web arayuzu ustunden yapip app yaptim diyor, fikir isterseniz burada cok var.

Aslına bakarsan ben başlamıştım o projeye, hatta domain falan duruyor ama heves yok işte.

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
1715423361
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715423361
Reply with quote  #2

1715423361
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715423361
Hero Member
*

Ignore
1715423361
Reply with quote  #2

1715423361
Report to moderator
1715423361
Hero Member
*

Ignore
1715423361
Reply with quote  #2

1715423361
Report to moderator
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 07, 2014, 06:26:00 PM

Çok güzel bir app yaparsın (oyun değil farketmez) çok tutar çok kazandırır , yok gider öyle çöplerden koyarsın 10 indirmeye sevinirsin sonra çocuk gibi. Yani android işide öyle beleş bir iş değil , işini iyi yapıyosan androidde kazandırır iosta kazandırır gübre satmakta kazandırır , işini iyi yapmaya bağlı herşey biraz.

Üstünde 1 ay kadar uğraşıp yaklaşık sırf lisanslara 1 btc harcadığım oyun kaç indirme almış 3 haftadır bakmıyorum. Anlayacağın sektör gerçekten çöp dolu. Clash of Clans konusuna gelirsek, adamlar 5 milyon dolardan daha  çok kazanıyor bence. Reklamlarını görmekten usandım artık.

Piyasada adam gibi calisan bir exchange clienti yok, oysa bir cogunun apisi al sata izin veriyor, cok cok guzel seyler yapilabilir. Bunu bir dusunseniz. BTC-e nin kendi resmi app i bile dizayn yoksunu, bir cok kisi mobil web arayuzu ustunden yapip app yaptim diyor, fikir isterseniz burada cok var.

Aslına bakarsan ben başlamıştım o projeye, hatta domain falan duruyor ama heves yok işte.

Sizin mesajiniza cevap yaziyorum ama yazilimdan anlayan butun arkadaslara bir fikir vermek istiyorum, bir takimda kurulabilir elbette.

Piyasada oldukca fazla Router openwrt, ddwrt, tomato gibi 3. parti firmware destekliyor, wrt54g gibi 200 mhz lik islemcisi olan router icin bile adamlar cgminer yazmisti zamaninda mning yapiyordu. Esas konumuza donecek olursak, piyasadaki bu uyumlu routerlarin artik bir cogunda usb destegi var, nas veya ftp server olarak kullanilabildigi gibi 3g modem, web kamera falan da takilabiliyor. Proje biraz karmasik gibi gorunsede yuksek bir guvenlik ve gizlilik saglayacak yeni mobil bitcoin cuzdanimiz icin, evet proje yeni bir mobil bitcoin cuzdani. Telefonunuz calinsa bile bozulsa bile coinlerinizin kaybolmayacagini bilmek insani rahatlatir elbette.
  Bu nasil olacak, evinize veyahutta interneti olan ama guvenli ve dilediginiz zaman birilerinin (guvendiginiz) fiziki erisimi olabilecek bir noktaya bu routerimiz konacak, yazilacak bu custom firmware sayesinde icerisinde bir bitcoin cuzdani calisacak, blockchain her daim burada guncellenmis olarak kalacak, keylerinizde burada olacak, bu dosyalar routerimizdaki usb bellek uzerinde olacak, iki usb portu olan routerlar tercihimiz cunku ikinci bir usb ye de devamli yedek alacak.  Routerimizda sabit ip olacak, yada ddns kurulur icerisine.  Mobil cuzdana erismek istediginizde ise telefon sadece uzak masa ustu kullanir gibi routerdaki datayi kullanacak, aslinda cuzdan routerda olacak telefon ile sadece uzaktan cuzdana erisebilecegimiz gorseli guzel olan ama yazmasi basit olan bir app. reklam bannerlarina ise zaman zaman bagis banneri konur, isteyen o adrese ayrica bagis yapar btc olarak.
Professor James Moriarty
aka TheTortoise
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
September 07, 2014, 06:29:59 PM

Okurken sonu insanların bilgisayarlarına girip cpu minning falan yapılabilir toptan ve böylece monero quark falan tarzı coinleri başkasının bilgisayarı ile kazabiliriz ki yüzlerce bilgisayara ulaşsak çok fazla kazandırabilir falan diye devam edecek sandım öyle girmişsin ki cümleye Cheesy
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
September 07, 2014, 06:47:45 PM

Okuldaki ekran kartı gayet güçlü olan labda GUIMıner yüklemişlerdi. Gidip asistana sordum hayırdır falan diye ilk önce bilmemezlikten geldi sonra benim konu ile ilgili olduğumu görünce baya muhabbet açıldı falan. Scyrpt ASIC Miner lar çıkmadan önce ayda 500-600 TL kazanabilecek bir donanım vardı, güzel günlerdi... Smiley

pitkoyin
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
September 08, 2014, 11:58:23 AM

Sizin mesajiniza cevap yaziyorum ama yazilimdan anlayan butun arkadaslara bir fikir vermek istiyorum, bir takimda kurulabilir elbette.

Piyasada oldukca fazla Router openwrt, ddwrt, tomato gibi 3. parti firmware destekliyor, wrt54g gibi 200 mhz lik islemcisi olan router icin bile adamlar cgminer yazmisti zamaninda mning yapiyordu. Esas konumuza donecek olursak, piyasadaki bu uyumlu routerlarin artik bir cogunda usb destegi var, nas veya ftp server olarak kullanilabildigi gibi 3g modem, web kamera falan da takilabiliyor. Proje biraz karmasik gibi gorunsede yuksek bir guvenlik ve gizlilik saglayacak yeni mobil bitcoin cuzdanimiz icin, evet proje yeni bir mobil bitcoin cuzdani. Telefonunuz calinsa bile bozulsa bile coinlerinizin kaybolmayacagini bilmek insani rahatlatir elbette.
  Bu nasil olacak, evinize veyahutta interneti olan ama guvenli ve dilediginiz zaman birilerinin (guvendiginiz) fiziki erisimi olabilecek bir noktaya bu routerimiz konacak, yazilacak bu custom firmware sayesinde icerisinde bir bitcoin cuzdani calisacak, blockchain her daim burada guncellenmis olarak kalacak, keylerinizde burada olacak, bu dosyalar routerimizdaki usb bellek uzerinde olacak, iki usb portu olan routerlar tercihimiz cunku ikinci bir usb ye de devamli yedek alacak.  Routerimizda sabit ip olacak, yada ddns kurulur icerisine.  Mobil cuzdana erismek istediginizde ise telefon sadece uzak masa ustu kullanir gibi routerdaki datayi kullanacak, aslinda cuzdan routerda olacak telefon ile sadece uzaktan cuzdana erisebilecegimiz gorseli guzel olan ama yazmasi basit olan bir app. reklam bannerlarina ise zaman zaman bagis banneri konur, isteyen o adrese ayrica bagis yapar btc olarak.

Bahsettiğiniz cihazlar (genelde) MIPS mimarisinde işlemcilere sahip (bitcoing.org'dan indereceğiniz pre-compiled executableler çalışmaz), kendimiz derleyelimdesek libc yerine uclibc gibi minimal bir kütüphane mevcut. Bunun haricinde bitcoin-qt derleme sırasında Berkeley C++ libraries (ver 4.8 istiyor) ki bunların hepsini bir araya getirip derleyebilmek bile projenin 1. basamağını geçmek sayılabilir.

Olmaz demiyorum ama pek kolay değil..
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 08, 2014, 12:15:32 PM

Raspberry pi ile yapilmazmi o zaman. ? daha ucuza gelir diye dusunuyorum. Tek yapilmasi gereken cok fazla teknik bilgisi olmayanlarin bile kullanabilecegi kadar basit bir ara yuz o kadar.

http://coldpi.com/

https://bitcointalk.org/index.php?topic=389608.0
pitkoyin
Full Member

View Profile
September 08, 2014, 12:28:09 PM

Raspberry Pi ARM mimarisinde, hangi mimari olduğu çok önemli değil, önemli olan "cross-compile" dertleriyle uğraşmak..
ferman
Full Member

Activity: 238

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
September 15, 2014, 11:48:10 PM

günlük min.50TL
aylık 1500TL
şu anki hedefim bu. ulaştın mı deyin nerdeeee Cheesy

webhosting
Full Member

Activity: 120

View Profile
September 16, 2014, 11:34:06 AM

günlük kazancım 0.05BTC olsun yeter Smiley

SEMUX   -   An innovative high-performance blockchain platform  
▬▬▬▬▬      Powered by Semux BFT consensus algorithm      ▬▬▬▬▬
Github    -    Discord    -    Twitter    -    Telegram    -    Get Free Airdrop Now!
mamanybono
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
October 05, 2014, 11:40:20 PM

Merhabalar herkese. Aklıma takılan birşey var bu konuda lütfen yönlendirme rica ediyorum.

Mobil oyun geliştirmek istiyorum. Bunun için çalışmalarıma başladım ve bayada süre harcıyorum.

Google play en çok hasılat yapanlar listesini inceledim. Bu listede ki oyunların hasılatlarını tahmin eden sitelerde var. Örneğin thinkgaming gibi.

Google playda ki oyunların çoğu profesyonelce bir şiret tarfından hazırlanmış yani ekip işi gerektiren oyunlar fakat tek kişinin ortalama 1-2 senesini verip hazırlayabileceği oyunlarda var örneğin soner kara hazırlamış traffic racer diye. Görüntüsü burada.

http://www.youtube.com/watch?v=0qmM6smAAgk

Şimdi yürüttüğüm mantık şu şekilde. Think gaming sitesinde traffic racer için günlük ciro tespit edilemememiş fakat 'Hill Climb' racing için 10000 dolar civarı. Bu oyun google play en çok ciro yapanlarda 126'ıncı sırada traffic racer ise 134 bu ardaki 8 sıra farından dolayı diyelim i traffic racer'ın cirosu 5000 dolar. Thingaming sitesi sadece tahmin yapıyor yani esin raamlar değil fakat muhtemelen biraz profesyonelce yapıyorlardır. Diyelimki onlarda %50 yanılsa traffic racer cirosu günlük 2500 dolar yani yalaşık 5000 tl, ayda 150000 tl yapar. Kısacası çok para.

Aklıma takılan çelişki şu, 1-2 sene çalışıp sonra ayda 150000 tl para kazanılıyormu, eğer böyleyse millet neden deli gibi oyun programlama işine girmiyor, herkes girerdi, burada benim bilmediğim nokta nedir yardımcı olursanız sevinirim.
pitkoyin
Full Member

View Profile
October 05, 2014, 11:54:23 PM

Merhabalar herkese. Aklıma takılan birşey var bu konuda lütfen yönlendirme rica ediyorum.

Mobil oyun geliştirmek istiyorum. Bunun için çalışmalarıma başladım ve bayada süre harcıyorum.

Google play en çok hasılat yapanlar listesini inceledim. Bu listede ki oyunların hasılatlarını tahmin eden sitelerde var. Örneğin thinkgaming gibi.

Google playda ki oyunların çoğu profesyonelce bir şiret tarfından hazırlanmış yani ekip işi gerektiren oyunlar fakat tek kişinin ortalama 1-2 senesini verip hazırlayabileceği oyunlarda var örneğin soner kara hazırlamış traffic racer diye. Görüntüsü burada.

Şimdi yürüttüğüm mantık şu şekilde. Think gaming sitesinde traffic racer için günlük ciro tespit edilemememiş fakat 'Hill Climb' racing için 10000 dolar civarı. Bu oyun google play en çok ciro yapanlarda 126'ıncı sırada traffic racer ise 134 bu ardaki 8 sıra farından dolayı diyelim i traffic racer'ın cirosu 5000 dolar. Thingaming sitesi sadece tahmin yapıyor yani esin raamlar değil fakat muhtemelen biraz profesyonelce yapıyorlardır. Diyelimki onlarda %50 yanılsa traffic racer cirosu günlük 2500 dolar yani yalaşık 5000 tl, ayda 150000 tl yapar. Kısacası çok para.

Aklıma takılan çelişki şu, 1-2 sene çalışıp sonra ayda 150000 tl para kazanılıyormu, eğer böyleyse millet neden deli gibi oyun programlama işine girmiyor, herkes girerdi, burada benim bilmediğim nokta nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Oyun sektöründen en deli parayı kazanan firmalardan birisi Rovio Entertainment firması, Angry Birds oyunun sahibi olan firma. Eğer onların tarihini biraz incelersen yıllarca denemeler yapmalarına rağmen, Angry Birdsa kadar ciddi bir başarı elde edememiş olmaları çok ilginç.

Yani olay sadece kodlamaya dayanmıyor, bir de kullanıcılar tarafından beğenilmesi gerekiyor.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
October 06, 2014, 09:31:10 AM

Bir yazılımcı olarak yazılanları özenle okudum ama eklemek istediğim tek şey günlük beklentim şimdilik 50 TL tutturabildim mi hayır, sermaye 2,5 btc

signature not found.
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
October 07, 2014, 07:52:59 PM

Soner Kara tarafından hazırlanmış oyunun aylık cirosunu(ciro = kazanç) tahmin etmek zor değil. En son kontrol ettiğimde günde en az 1K yıldız alıyordu. Oyundaki sadece bir arabayı 900 TL'ye modelleyen bir oyundan bahsediyorsun.  Smiley

Ayrıca aklına takılan şey çelişki değil.
1-2 sene çalışıp değil de, normal bir programlama bilgisi ve az biraz pazarlama tecrübesi edinip aklına koyduğun özgün fikri hayata geçirebilirsin. En önemli kısmı pazarlama kısmı. Ya bir kaç günde popüler olan Flappy Bird gibi BOT kullanıp Google'u kandırırsın, ya da doğal yoldan En Yeni Ücretsizler kategorisine girip popüler olursun.

Altını çizdiğim kısıma gelince:

2-3 yıl önce Google Play çok serbestti, her kategori çok bakirdi. StartApp, Widdit, Airpush kullanıp günde 100 install alan dandik bir uygulama kafadan 3-4 dolar kazanıyordu. Ama şuan Türkler keşfettiği için marketin yarısından fazlası SPAM içerik dolu. 13-14 yaşında çocuklar bile Unity3d ile oyun yapmaya başladı.

O yüzden Google sağlam bir temizlik yaptıktan sonra uygulama ya da oyun yayınlamanı tavsiye ederim. Google bu temizliği yapar mı bilinmez.

Oyun sektöründen en deli parayı kazanan firmalardan birisi Rovio Entertainment firması, Angry Birds oyunun sahibi olan firma. Eğer onların tarihini biraz incelersen yıllarca denemeler yapmalarına rağmen, Angry Birdsa kadar ciddi bir başarı elde edememiş olmaları çok ilginç.

Yani olay sadece kodlamaya dayanmıyor, bir de kullanıcılar tarafından beğenilmesi gerekiyor.

Rovio'nun da modası geçti artık. Şuanda milyar dolar biçilen firma Supercell (Clash of Clans sahibi). Kendi resmi forumlarında anlık 5-40K online var. Gerisini sen düşün.

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
October 10, 2014, 07:49:10 AM

ben cloudta kaziyorum, gunluk kazancim 80-120 TL arasinda degisiyor, hedefim 0.2 BTC/gun.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
Najska
Full Member

Activity: 152

View Profile
October 11, 2014, 06:38:46 PM

ben cloudta kaziyorum, gunluk kazancim 80-120 TL arasinda degisiyor, hedefim 0.2 BTC/gun.
Cloud'ta kazmak nedir?

deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
October 11, 2014, 07:02:07 PM

kaç para yatırdığınızı söleseydiniz daha iyi olur
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
October 11, 2014, 07:26:33 PM

kaç para yatırdığınızı söleseydiniz daha iyi olur

ana para fazla degil 35bin liraydi 1 sene kadar oluyor yatirali, 1 sene icerisinde ana paranin tamamini azar azar cektim, su anki kazanc sifir maliyetten gelmis gibi oluyor kisacasi, kardan kazandigimi tekrar yatiriyorum, cekiyorum vs, guzel bir de hobi sahibi oldum bu vesileyle..

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 24, 2014, 12:10:06 AM

oyun geliştridim ios için fena bir oyunda değildir, google da arat çıkar onkula
development için 4bin dolar reklam için de 1000 dolar harcadım
20 bin sitede yazısı çıktı donanımhaberde ana sayfadan haberi çıktı.
6 ay boyunca gece gündüz oyun tasarladım
hintlilerle çinlilerle boğaz boğaza uğraştım
apple store da bir yıl boyunca 150 dolarlık satış yaptı 100 dolar zaten yıllık alıyor apple Smiley
çok araştırdım piyasayı milleti yapanı satanı rakamlarını türkiyede 25 bin tl istemişlerdi ben 5bin tl ye yaptırdım aynı işi ama getiri olmayınca maliyet yönetiminin bir önemi kalmıyor.öyle millet şu kadar iş yapıyor diyerek girme hiç 500bin tane rakibin var öyle düşün..
oyun geliştirmek istersen sana kolay gelsin ....
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 24, 2014, 12:12:37 AM

Bir yazılımcı olarak yazılanları özenle okudum ama eklemek istediğim tek şey günlük beklentim şimdilik 50 TL tutturabildim mi hayır, sermaye 2,5 btc

50 tl kazanmak için 10bin dolarlık yatırım yapmanı tavsiye ederim.o zaman rahat tutturursun.
Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
October 24, 2014, 07:48:33 AM

2 BTC ile günlük 50-100 TL arası kazanıyordum ancak birgün iş çıkışı bir baktım LTC 0,0259 olmuş hemen satayım düşünce alırım diye cepten BTC-E sitesine giriş yapmaya çalıştım. Login olayım derken Login butonuna tıklanmadı sanıp 3-4 kere tıklayınca 2FA iptal oldu ve 2 hafta siteye erişim engeli yedim. BTC-e ile iletişime geçmeme rapmen engeli kaldırtamayınca engelim kalkınca LTC 0,019'lara düşmüştü. Eski haline gelir diye beklerken daha da düştü. Benzer birşeyi de DRK'da yaşayınca Bir daha da toparlayamadım Smiley)
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: