Bitcoin Forum
May 01, 2024, 10:17:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni başladım birkaç sorum var  (Read 4928 times)
acemibtc (OP)
Sr. Member

Activity: 456
Merit: 261

View Profile
February 09, 2015, 04:03:15 PM

Merhaba bitcoin e yeni başladım. Bir kaç sorumun cevabını forumda bulamadım.

1- Al-sat yapmak ve bu bedava bitcoin sitelerinden dağıtılanları toplayacağım. Bunları yapmak için btcturkten  e-cüzdan açmam yeterli oluyor mu?
2- Faucet sitelerinden toplanan satoshi btcturkten aldığım e cüzdana alabiliyor muyum?
3- Microwallet nedir? (O da e cüzdan sitelerinden mi?) Nasıl kullanılır?
4- Alım satım yapsam dahi bilgisayara cüzdan indirmek gerekiyor mu?
1714601849
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714601849
Reply with quote  #2

1714601849
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714601849
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714601849
Reply with quote  #2

1714601849
Report to moderator
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
February 09, 2015, 04:11:05 PM

1- BTCTürk'e biriktirdiklerinizi atarsınız, çünkü
0.001 BTC altındaki miktarlar kabul ve iade edilmemektedir. (https://www.btcturk.com/yardim/nasil-bitcoin-yatirabilirim)
Coinbase veya blockchain gibi online cüzdanları kullanabilirsiniz.
2- Faucet siteleri 0.001 gibi büyük(!) miktarlar yollamayacağı için dediğim gibi önce online cüzdanda biriktirin sonra BTCTürk'e atabilirsiniz.
3-
Microwallet Hesabı, Ufak miktardaki satoshileri toplamak için kullanılan cüzdan tipidir. (http://www.bedavabitcoin.net/2014/08/microwallet-hesab-nedir.html)

4- Bilgisayara cüzdan indirmeniz gerekmez online cüzdan da kullanabilirsiniz.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
February 09, 2015, 04:14:37 PM

Merhaba bitcoin e yeni başladım. Bir kaç sorumun cevabını forumda bulamadım.

1- Al-sat yapmak ve bu bedava bitcoin sitelerinden dağıtılanları toplayacağım. Bunları yapmak için btcturkten  e-cüzdan açmam yeterli oluyor mu?
2- Faucet sitelerinden toplanan satoshi btcturkten aldığım e cüzdana alabiliyor muyum?
3- Microwallet nedir? (O da e cüzdan sitelerinden mi?) Nasıl kullanılır?
4- Alım satım yapsam dahi bilgisayara cüzdan indirmek gerekiyor mu?

Soruların biraz karışık olmuş ben toparlayarak cevap vereyim.
 Cüzdanlar bilgisayarına indirebileceğin, online kullanabileceğin yada bir usb tarzı bir donanımla offline koruyabileceğin şekilde 3 e ayrılır. Sen öncelikle kendine online bir cüzdan hesabı aç. (blockchain, xapo, block.io vs. birsürü online cüzdan var.) Faucet sitelerini kullanırken bu online cüzdan adresini gir.
 Faucet siteleri ya direk adresine ödeme yapar ya da micro wallet,faucetbox,epay vb. micro cüzdanlara satoshileri gönderir ve belli miktara ulaşınca oradan senin hesabına gönderir. Ortalama 5500-6000 satoshi toplanınca hesabına ödeme yapar micro cüzdanlar.
 Btctürk bir cüzdan değil exchange sitesidir. Sen oraya üye olup alım satım yapabilirsin. Herhangi bir transfer yapmadığın sürece bitcoin yada tl neyin varsa BTCTurk hesabında durur. Ama alım satım yapmayacaksan bitcoinlerini oluşturduğun cüzdanlara gönder. Exchange sitesi sonu ne olacağı belli olmaz.
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 09, 2015, 04:28:32 PM

Cevaplarınız için teşekkürler. Yanlız microwalleti tam anlamadım. Microwallete girip kayıt olup cüzdan mı oluşturuyoruz.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 09, 2015, 04:30:10 PM

Cevaplarınız için teşekkürler. Yanlız microwalleti tam anlamadım. Microwallete girip kayıt olup cüzdan mı oluşturuyoruz.

Kayıt olmuyorsun. Sen faucet sitesine zaten adresini yazıyorsun. Faucet sitesi o adres adına microwallet a gönderiyor satosileri. Sen microwallet.org sitesine girip adresini yazarsan orada kaç satoshi toplandığını görürsün.
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 09, 2015, 04:35:13 PM

Kayıt olmuyorsun. Sen faucet sitesine zaten adresini yazıyorsun. Faucet sitesi o adres adına microwallet a gönderiyor satosileri. Sen microwallet.org sitesine girip adresini yazarsan orada kaç satoshi toplandığını görürsün.

Saolun hocam. Bende kayıt olucaz ordan oraya aktara aktara oluyor sanıyordum. Btcturk şimdi bana cüzdan desteği sağlamıyor mu? Sağlamıyor ise Blockchain mi yoksa coinbase yi mi önerirsiniz.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 09, 2015, 04:38:14 PM

Saolun hocam. Bende kayıt olucaz ordan oraya aktara aktara oluyor sanıyordum. Btcturk şimdi bana cüzdan desteği sağlamıyor mu? Sağlamıyor ise Blockchain mi yoksa coinbase yi mi önerirsiniz.

Sen blockchain ile başla ufaktan Smiley daha sonra hepsinden adres alırsın zaten. İlla bir tane adresin olacak diye bir sınırlama yok.
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 09, 2015, 04:44:17 PM

Sen blockchain ile başla ufaktan Smiley daha sonra hepsinden adres alırsın zaten. İlla bir tane adresin olacak diye bir sınırlama yok.

Hocam hazır sabırla sorularımı cevaplarken bir şey daha sorayım Smiley Bu blockchainde biriktirdimlerimi btcturke aktarabiliyorum değil mi? Birde caoinad gibi sitelerden biriktirdiklerimi direk btcturke çekebiliyormuyum yoksa blockchain e çekip ordanmı btcturke aktarmalıyım?
yussuf89
Legendary
*

View Profile
February 09, 2015, 04:49:50 PM

Hocam hazır sabırla sorularımı cevaplarken bir şey daha sorayım Smiley Bu blockchainde biriktirdimlerimi btcturke aktarabiliyorum değil mi? Birde caoinad gibi sitelerden biriktirdiklerimi direk btcturke çekebiliyormuyum yoksa blockchain e çekip ordanmı btcturke aktarmalıyım?
Aktarabilirsiniz
Önce blockchaine sonra btctürke aktarmalısınız, yukarda yazdım 0.001 min deposit.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 09, 2015, 04:54:53 PM

Yusufun dediğine ek olarak Faucet sitelerine(coinad vb. dahil) direk btcturk adresini vermen tavsiye edilmez. Birinci nedeni güvenlik. İkinci neden ise exchange siteleri ufak miktarları bağış olarak kabul edebiliyor yani gönderdiklerine el konulabilir Cheesy
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 09, 2015, 04:57:02 PM

Cevaplarınız için çok teşekkürler blockchainde hesap açalım artık Smiley
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 09, 2015, 05:06:10 PM

Yusufun dediğine ek olarak Faucet sitelerine(coinad vb. dahil) direk btcturk adresini vermen tavsiye edilmez. Birinci nedeni güvenlik. İkinci neden ise exchange siteleri ufak miktarları bağış olarak kabul edebiliyor yani gönderdiklerine el konulabilir Cheesy

Hocam yine ben blockchaine üye oldum. Cüzdana giriş yaparken tanılayıcı istiyor bunu nereden buluyoruz eposta adresi yazdım kabul etmedi.
yussuf89
Legendary
*

View Profile
February 09, 2015, 05:12:05 PM

https://blockchain.info/tr/wallet/new
Buradan cüzdan oluşturduğunuzda tanımlayıcı girili oluyor zaten.
ba7f4c04-b4f4-4715-b7b1-5c0203a93ddb
Tanımlayıcı buna benzer, sonradan kolayca giriş yapmak için kullanıcı adı belirleyebilirsiniz.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 09, 2015, 05:13:43 PM

Hocam yine ben blockchaine üye oldum. Cüzdana giriş yaparken tanılayıcı istiyor bunu nereden buluyoruz eposta adresi yazdım kabul etmedi.

Eposta adresine gidip blockchainden gelen bağlantıyı tıkla. O zaman tanılayıcı otomatik olarak giriyor. Eğer girmiyorsa ve sende bunu kaydetmediysen yapacak bişey yok yeni hesap aç.
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
February 09, 2015, 05:14:19 PM

online cüzdanları kullanmayın.
daha geçenlerde bir sürü problem oldu, blockchain hacklendi bir çok kişi mağdur oldu.

online yerine electrum kullanılması daha mantıklı.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 09, 2015, 05:17:08 PM

https://blockchain.info/tr/wallet/new
Buradan cüzdan oluşturduğunuzda tanımlayıcı girili oluyor zaten.
ba7f4c04-b4f4-4715-b7b1-5c0203a93ddb
Tanımlayıcı buna benzer, sonradan kolayca giriş yapmak için kullanıcı adı belirleyebilirsiniz.

Teşekkürler hocam. Epostaya gelen linkten girince oluyormuş. Ben en iyi kullanıcı adı belirleyeyim ona.
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 09, 2015, 05:24:14 PM

daha geçenlerde bir sürü problem oldu, blockchain hacklendi bir çok kişi mağdur oldu.

Linux kullanıyorum. tar.gz uzantılı dosyayı yüklemeyi bilmiyorum o yüzden ecüzdan açtım.
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
February 09, 2015, 05:47:56 PM

Linux kullanıyorum. tar.gz uzantılı dosyayı yüklemeyi bilmiyorum o yüzden ecüzdan açtım.

komut satırına:
sudo apt-get install electrum
yazıp enter'la, root pw'yi gir otomatik yükler.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 09, 2015, 06:00:21 PM

komut satırına:
sudo apt-get install electrum
yazıp enter'la, root pw'yi gir otomatik yükler.

Hocam birazda sizin kafanızı şişireyim Smiley Ben programı kurdum kurulumu yaptım. Ancak hesap numaramı bulamadım Smiley Onu nereden alıyoruz. Programda girmediğim yer kalmadı.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 09, 2015, 06:03:28 PM

Hocam birazda sizin kafanızı şişireyim Smiley Ben programı kurdum kurulumu yaptım. Ancak hesap numaramı bulamadım Smiley Onu nereden alıyoruz. Programda girmediğim yer kalmadı.

Kardeş sen çakırın dediklerinide öğren ama blockchainle başla istersen başlangıç olarak. Çok kafan karışmasın. Eğer büyük miktarlarda bitcoin alacaksan bu cüzdanlarıda kullanırsın ama sırf faucet için kullanacaksan online cüzdan al kullan .
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: