Bitcoin Forum

Local => Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) => Topic started by: by rallier on November 03, 2017, 09:16:33 AMTitle: [ANN][ICO] Paycoinex [İPTAL EDİLD] Kripto Para Birimlerine Akıllı Çözümler📌📌📌
Post by: by rallier on November 03, 2017, 09:16:33 AM
http://i66.tinypic.com/6r3ln6.jpg (https://ico.paycoinex.com/)
ICO - yatırım toplama sürecimiz iptal edilmiştir. Destekleyen herkese teşekkür ederiz detayları burada bulabilirsiniz. Konumuzun duyurusunu destekleyenlerimize olan inançla hatıra amacı ile kilitlemiyoruz.


PAYCOINEX NEDİR.
Kripto para birimlerine inanmış ve kullanmış kişi/kişilerce kurulmuştur. Kripto para birimi ekosisteminde yer almanın verdiği avantajları herkes için faydalı hale getirecek modeller üretmek ve yerli
 girişim ile küresel çapta neler başarabileceğimizi gösterecek bir şirket yaratmayı hedefliyoruz. Yatırımcılarımızı seviyoruz.


PAYCOINEX MİSYON.
Dijital/Kripto para birimleri için ihtiyaç olunan en uygun hizmetlerin yüksek kalite ve süreklilik ile faaliyete geçirilmesini sağlamak. Yatırımcılarımıza, yatırımlarının katma değeri yüksek servisler ile kar marjı sağlanması hedeflenmektedir. Paycoinex olarak sadece maddi getiri değil manevi getiriler de hedeflenmektedir ve bunlar üretilen katma değerli servislerin yerel/global pazar da yatırımcılarımızın imzasını taşımasının gururu olacaktır.


PAYCOINEX VİZYON.
Hizmetlerimiz ile yerli ölçekte, hem ticari hem bireysel kullanımlar için maksimum erişebilirlik ve kullanılabilirlik ile kripto para birimlerinin bilirliğini artması hedeflenmektedir. Kripto para birimlerinin bilinirliliğin yanı sıra günlük potansiyel kullanım alanlarını genişletmek için mikro düzeyde sorunlar incelenerek kullanan ve işletenler için kazan-kazan modellerini oluşturmayı hedefliyoruz.

PAYCOINEX PROJELER.
Yatırımlarınızla gerçeğe dönüştürmek istediğimiz projeleri etaplara böldük, her bir etap bizim için bir sonraki adımı ifade etmektedir.

1. Etap: Ödeme Hizmetleri
Proje Durumu:%50 Tamamlandı
coinileodeme.com web sitesi üzerinde yakında fatura ödeme hizmetleri sunmaya başlayacağız.
Bitcoin ile fatura ödeyebileceksiniz. İlerleyen dönemlerde fatura ödemelerinin yanı sıra otobüs biletleri, uçak biletleri ödemeleri gibi yeni sistemler entegre edilecektir. Aynı zamanda burada elde edilen bitcoin vb. kripto para birimleri 2. Etap projemiz olan borsamızda bozdurulacaktır.
Diğer coinler de zamanla eklenecektir. Bu projeden yüksek kar marjı beklenmiyor, 3. Etap'ta bu proje bizim için araç olarak kullanacaktır.
Fatura sistemi yakında demo ya açılacaktır. Sizlerle ekran görüntülerini paylaşmaktan memnuniyet duyarız.
https://i.imgur.com/MvJOq4q.jpg
https://i.imgur.com/Os9q45B.png
https://i.imgur.com/8xnnyUD.jpg2. Etap: Kripto Borsa Hizmeti
Proje Durumu:%10 Tamamlandı
Türkiye de günlük ortalama 20 milyon TL BTC market hacmi vardır. Bazı zamanlar toplam 150 milyon TL'e kadar çıktığına da şahit oluyoruz.  
Seneye bu hacmin günlük 100 milyon TL e ortalama olarak ulaşacağını hesaplamaktayız. Günlük 50 Milyon TL hacim, %0.1 fee üzerinden hesaplandığında 50 Bin TL işlem ücretine tekabül etmektedir ve bu pastayı bölüşen şuan 3 borsa bulunmaktadır.
Yatırım toplamamızdaki en büyük sebeplerden bir tanesi bu etaptaki işlemleri hızlıca yayına geçirecek iş gücünü sağlamak ve diğer etaplara odaklanabilmektir.


3. Etap: (sadece yatırımcılar ile detay paylaşılaxak)
Proje Durumu:%1 Tamamlandı
Proje içeriği 2. Etap için gerekli yatırım toplandıktan sonra yatırımcılar ile paylaşılacaktır.
2. Etap ile birlikte çalışmalarına başlanacaktır, 2018 Q1 sonlarında yayına girmesi hedeflenmektedir.


4. Etap: Ürünlerin Global Pazara Açılması
Proje Durumu:%0 Tamamlandı
Mevcut hizmetlerimizi global pazarda tanıtımlarını yaparak işlem hacimlerinin katlanması hedeflenmektedir.
Bu etap şirketin 2. yılı 3. çeyreğine denk gelen dönemde başlangıç verilmesi hedefleniyor.ICO DETAYLARI:
 • Bitcoin veya Ethereum gönderimlerini borsa cüzdanlarından yapmayınız.
 • Cüzdanınızın Private key bilgisine sahip olmanız veya cüzdanınızda kolayca mesaj imzalayabiliyor olmanız gerekmektedir.
 • Hak ediş paycoinex coinleriniz dağıtılırken size verilen özel mesajı imzalayarak sahipliğini doğrulayarak coinlerinizi çekebileceksiniz.
 • Aynı cüzdandan bir den fazla kez gönderim yapabilirsiniz. Toplam gönderim hesaplanacaktır.
 • Hedeflenen minimum tutar karşılanamazsa fee'ler düşülerek aynı cüzdanlara iade yapılacaktır.

ICO KATILIMI | ÖNEMLİ:
 • Üretilecek adet 100.000.000 Paycoinex Coin'dir.
 • Üretilecek coinlerin %25'i Paycoinex yönetimine geliştirme amacıyla kalacaktır. Coin'lerin %75'i dağıtılacaktır.
 • Yatırım miktarı şuan için minimum 200.000 USD ve maksimum 300.000 USD olarak belirlenmiştir. Bitcoin fiyatlarının değişkenliği sebebi ile aralık girilmiştir. Hedeflenen maksimum tutara ulaşıldığına ICO sonlandırılacaktır.
 • ICO tarihi bitene kadar minimum tutara ulaşılamaması durumunda gönderim yapılan cüzdanlara fee düşülerek iade yapılacaktır.
 • Paycoinex aynı zamanda (btc gibi) takas yapılabilir bir coin olacaktır. Borsamız üzerinden alım satım özelliğide eklenecektir.


PAYCOINEX (PCX) | COIN ÖZELLİKLERİ:
 • Algoritma: CryptoNight
 • Blok süresi: 120 sn (2 dk)
 • Zorluk Ayarlanması:Her dakika hesaplanır (Tüm coinler pre-mine ile üretildiğinden önemi yok. Sadece bilgi amaçlıdır.)
 • Tamamen gizlilik
 • Birbiriyle ilişkilendirilemez ödeme işlemleri
 • 8 decimal bölüme sahiptir.
 • Toplam coin: 100.000.000 (100 milyon PCX)

PAYCOINEX (PCX) | KAR PAYI DAĞITIMI:
 • Periyodik olarak (Örneğin her ayın 1'i saat 00.00 UTC 0'da) ellerindeki coin miktarı yüzde kaç ise, kar marjından aynı oranda hesaplama yapılarak borsa hesaplarına kazanç değeri yansıtılacaktır.
 • Borsa hesaplarından, kişisel banka hesaplarına isterse çekebilirler veya diğer kripto para birimlerine çevirmek için kullanabilecekler.
 • Paycoinex (PCX) Coinlerini de diğer kripto para birimleri karşılığında takas seçeneğini kullanarak mevcut kar payı dağıtımlarından daha fazla hak talep edebilirler veya tamamını satarak coinlerini nakite/kripto para birimlerine çevirebilir

PAYCOINEX TAKIM.
http://i68.tinypic.com/2vbmmwj.jpg (https://ico.paycoinex.com/tokensale/Default.aspx#section-team)


Daha fazla bilgi ve ICO'a hemen katılmak için websitemizi ziyaret ediniz.
Soru ve sorularınız için konu altından veya Paycoinex (https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1275441) Profiline mesaj atınız.


ICO - yatırım toplama sürecimiz iptal edilmiştir. Destekleyen herkese teşekkür ederiz detayları burada bulabilirsiniz. Konumuzun duyurusunu destekleyenlerimize olan inançla hatıra amacı ile kilitlemiyoruz.


https://ico.paycoinex.com/ (https://ico.paycoinex.com/)

+100K USD Toplandı %30.Lütfen borsa cüzdanlarından değil kişisel cüzdanlarınızdan bitcoin ve ethereum gönderimlerini yapınız.


ICO Ethereum Cüzdanı:
0xE4713775ed44473431EC7C74362f9AA42BCfF485 (https://etherscan.io/address/0xE4713775ed44473431EC7C74362f9AA42BCfF485)

ICO Bitcoin Cüzdanı:
3FQX7wTsCV4pPoBYNci7b13PbXp39DjaU3 (https://blockchain.info/address/3FQX7wTsCV4pPoBYNci7b13PbXp39DjaU3)USD Bakiye:
PM ile iletişime geçmeniz durumunda USD cinsindende yatırım yapabilirsiniz.USDTether kullanımındaki fork sebebi ile fiziki banka adreslerimize yatırımı toplamaktayız.

ICO Sürecimiz devam etmektedir. Bizleri destekleyen herkese Paycoinex ekibi adına teşekkür ederiz.
Ethereum Cüzdanlarını kullanılmasını veya bizimle kontağa geçerek doğrudan USD olarak yatırımınızı yapabilirsiniz.

Bazı yatırımcılarımızdan gelen talep doğrultusunda BTC yatırılan tutarların, fiyat dalgalanmalarından minimum etkilenmek adına ETHEREUM'a geçme isteklerini anlayışla karşılıyoruz ve bu konuda bizim için USD cinsinden toplam tutar önem arz ettiğinden herhangi bir etken olmaksızın dönüşümler konusunda yardımcı oluyoruz. Benzer talepleri olan arkadaşlar, PM ile ulaşırlarsa BTC adres sahipliğini doğruladıktan sonra ETHER dönüşümleri yapmak için yardımcı olunacaktır.

Ayrıca daha önceden belirttiğimiz gibi BTC den USD cinsine de çevirim yaparak, bakiyelerinizi saklayabiliriz bu konuda talebi olanlarda varsa yine yardımcı olacağız.


Teşekkür ederiz

Merhabalar, yaklaşık 1.5 aydır yoğun bir şekilde projemiz için herkese en uygun dille anlatarak yapmak istediğimiz işlere ortak etmek istedik. Şuan bulunduğumuz süreçte projenin hedeflenin softcap'in yarısını, hardcap'in ise 3'te 1'ini toplamış bulunmaktayız.

Bu süreçte bizimle yan yana olup bizlere maddi manevi desteğini sunan herkese ekibimiz adına çok teşekkür ediyorum. 100 bin dolar tutarı bizlere güvenip inanarak yatıran her bir kişinin güvenini boşa çıkarmayacağımızı, projelerimize olan inancımızı aktarmış bulunmaktayız fakat Bitcointalk - Türkçe lokal forumumuz üzerinde beklediğimiz ilginin bununla kısıtlı kalması, projelerimizi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğumuz tutarlara daha yolumuz olması ve düz bir matematik yaptığımızda 1.5 ayda toplanan tutarla, kalan 20 günlük süreçte hedeflenen tutarlara ulaşamayacağımızı düşündürmeye başladı.

Eksiklerimiz muhakkak olmuştur, ama çabalarımızla elimizden geldiğince herkes için en iyi dille ifade etmeye çalıştığımıza inanıyoruz. Bu süreçte kırdığımız insanlar umarız olmamıştır. Tanıştığımız yeni insanlar için çok umutluyuz, biliyoruzki yeni bir proje yapmak istediğimizdfe neleri daha iyi yapmalıyız.

Tüm yatırımcılara ve destekleyenlere tekrar teşekkür ederiz. Paycoinex ICO muz ile local forumda yatırım toplama sürecimizi iptal ederek, yeni fırsatları yakalamak üzere ekip içi değerlendirme yapacağız. Bu süreçte bir çok hayata geçirilmek istenilen yeni fikir sahipleri de bizlere ulaştı, benzer fikirleri olanlar varsa mevcut teknik ekip kabiliyetimizi kullanarak değerlendirmektir mutluluk duyacağımızıda bildirmek isterim.

Yatırımcıların tutarları gönderilen adreslere iade edilecektir. Borsalardan gönderdiğini bildiğimiz olanların alternatif cüzdanlara, borsa hesaplarından gönderdiklerini doğrulamaları durumunda gönderimi yapılacaktır. Bilmediğimiz varsa da lütfen Paycoinex (https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1275441) profilimize pm atsınlar.

Teşekkürler.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 03, 2017, 09:24:06 AM
Soru ve sorularınızı başlık altından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: hmsr on November 03, 2017, 09:30:28 AM
Önceliklek hayırlı olsun da. ikinci cümle nasıl bir cümledir. (Kaç kelime var birşey anlamadım 😁)
Kısaca sorayım neyi amaçlıyor bu proje, bize ne verecek?


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: pitipawn on November 03, 2017, 09:37:47 AM
hacı ne işe yarıyo bu ? gezdim tozdum bulamadım ?    (toplanın mavra var :D)

baştan anlaşalım

avukatınızın hiç kasmasına gerek yok , bilgileri isterse gönderirim  :D


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: torikan on November 03, 2017, 09:38:32 AM
Hayırlı olsun kuzen isi bilen birinin boyle bur olaya el atması güzel bir durum. İnceleyelim.bakalım


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Solarminer on November 03, 2017, 09:46:40 AM
Hayırlı olsun fakat detaylı bilgilere ulaşamadım . ERC20 tokeni mi ? waves tabanlı mı ?

Manevi getirilerden kasıt nedir ?


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: hmsr on November 03, 2017, 09:47:50 AM
hacı ne işe yarıyo bu ? gezdim tozdum bulamadım ?    (toplanın mavra var :D)

baştan anlaşalım

avukatınızın hiç kasmasına gerek yok , bilgileri isterse gönderirim  :D
Sen çay içecek yer arıyorsun herhalde. Git kahveye okey falan oynarsın bulaşma adamlara 😁


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Zz on November 03, 2017, 09:57:18 AM
300.000 usd lik bir ICO
ile exchange altyapısı hazırlayacak ekip istihdam etme fikri bana biraz ütopik gelmekle birlikte.
izlemedeyim. bakalım nasıl olacak.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 03, 2017, 10:00:34 AM
Önceliklek hayırlı olsun da. ikinci cümle nasıl bir cümledir. (Kaç kelime var birşey anlamadım 😁)
Kısaca sorayım neyi amaçlıyor bu proje, bize ne verecek?

Şirket bünyesinde üretilecek bazı projelerin detayları konuya eklendi. Konuda güncelleme çalışmaları devam ediyor.
Paycoinex bünyesinde özetle dağıtılacak coin ler için gelen yatırımlarla projelere başlanacak ve bu projelerin kar dağıtımları coin sahiplerinin elinde tuttuğu miktarlara göre kendilerine yapılacak.
Websitemiz i de incelemenizi tavsiye ederiz.

Hayırlı olsun fakat detaylı bilgilere ulaşamadım . ERC20 tokeni mi ? waves tabanlı mı ?

Manevi getirilerden kasıt nedir ?

ERC20 Token'i olarak değil, Cryptonote tabanlı bir coin olacaktır, Dash Coin ile benzer özellikleri taşıyor olacak. Cüzdan-Wallet, Explorer ve kaynak kodlarını ICO sonrasında yayınlayacağız. Coin üretmeyi tercih sebebimiz, holder ler ile kar paylaşımı noktasında onlara en hızlı yöntem ile tespit edip, kar dağıtımını yapmak amacıyla kullanılacak.

Manevi getireden kasıt sadece bir söz öbeği orada, sizin yatırımlarınız ile girişimlerin hayat bulacak olması ve bunun insana katacağı mutluluğa değinmek istedik. Mevcut projelerimiz ile kripto ekosistemini dolaylı olarakta dünyayı daha güzel yapacağımıza inanıyoruz.

300.000 usd lik bir ICO
ile exchange altyapısı hazırlayacak ekip istihdam etme fikri bana biraz ütopik gelmekle birlikte.
izlemedeyim. bakalım nasıl olacak.

Sorunuzu anlayamadım biraz daha açık ifade ederseniz net olmayan taraf ile ilgili bilgi paylaşalım


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Deathwing on November 03, 2017, 10:03:50 AM
Global market mi olacak yoksa sadece Turkiye'ye m hitap edeceksiniz?


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 03, 2017, 10:06:37 AM
Global market mi olacak yoksa sadece Turkiye'ye m hitap edeceksiniz?

4. Etap başlığında yazdığımız gibi bütün projeler Global market'e açılması hedeflenmektedir. Kripto borsamız ve ödeme hizmetleri dahil hepsini küresel çapta hizmete sunacağız, ilk olarak projelerin gelir modelini hedeflediğimiz noktaya çıkardıktan sonra şirketimiz elde edilen kar marjından kendi payımıza düşen ile yatırımlara devam edecektir. Bütün planlamalar yapıldı, hepsini adım adım hayata geçirirken paylaşacağız.

Bende bir İCO yapmayı düşünüyorum. [ANN][BOUNTY][İCO]ŞemsiyeToken olası ani BTC düşüş ve çıkışlarında açılmıyor. Şaka gibi ya şu olayı blockchaine dökebilsem 1000 btc yatırım toplarım.

Bizde katılırız umut ederiz ki en yakın zamanda sizde açarsınız :)


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: by rallier on November 03, 2017, 10:23:00 AM
Hayırlı olsun kuzen isi bilen birinin boyle bur olaya el atması güzel bir durum. İnceleyelim.bakalım

Teşekkürler, eksik gördüğünüz şeyler varsa uyarın düzeltelim, yoğunluktan dolayı baştan sona uğraşmam gerekti herşey le bazı yerler eksik kalmış olabilir


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: torikan on November 03, 2017, 11:05:05 AM
madencilikten çok anlamam yamadım ama bunda olucak demek ki :D
argoritma kısmında tam gizlilik diye başlık var zcash tabanlı bir sitem mi olucak ozman onun asseti gibi mi ? orasını anlamadım.
çalıştığım yerde internet kısıtlı siteye giremiyorum :D


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 03, 2017, 11:07:18 AM
madencilikten çok anlamam yamadım ama bunda olucak demek ki :D
argoritma kısmında tam gizlilik diye başlık var zcash tabanlı bir sitem mi olucak ozman onun asseti gibi mi ? orasını anlamadım.
çalıştığım yerde internet kısıtlı siteye giremiyorum :D

Coinler 100% pre-mine madencilik temsili olarak biz yapacağız isteyenler tabiki rig bağlayabilirler sisteme ama madenciliğin fee getirisinden başka bir kazancı olmayacak. Coin ödülü dağıtılmayacak yani Fee toplamak dişinda ne kadar karlı olur bilmiyoruz.

Asıl beklentimiz, projelerdeki gelir kazançlarını raporlarla paylaşacağımız için coin değerinin ICO fiyatlarını katlamasını bekliyoruz.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: ozgr on November 03, 2017, 11:47:50 AM
Hayırlı olsun dostum umarım hedefleri başarıyla gerçekleştirirsin fakat kar dağıtımı tam olarak nasıl hesaplanacak? Bu çıkardığın coini bir yatırımcı dump yaparsa kar payını etkileyecek mi?
Sadece borsa %0.1 işlem ücretiyle aylık 300bin tl getirisi olduğunu sayarsak %75 225K tl yatırımcılara bölüşülecek doğru mu anladım?
30 bin dolarlık yatırım yaptığım takdirde  %10 kar payı sahibi olursam aylık 22500 tl fena değil  :)


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: by rallier on November 03, 2017, 11:59:56 AM
Hayırlı olsun dostum umarım hedefleri başarıyla gerçekleştirirsin fakat kar dağıtımı tam olarak nasıl hesaplanacak? Bu çıkardığın coini bir yatırımcı dump yaparsa kar payını etkileyecek mi?
Sadece borsa %0.1 işlem ücretiyle aylık 300bin tl getirisi olduğunu sayarsak %75 225K tl yatırımcılara bölüşülecek doğru mu anladım?
30 bin dolarlık yatırım yaptığım takdirde  %10 kar payı sahibi olursam aylık 22500 tl fena değil  :)

Sağol sorun için, Burada "coin" de ki temel işlev tamamen kar dağıtımının pratik olarak yapılabilmesi için yani hisse senedi. 100 milyon adetten kaç tanesine talipli olmak istiyorsan oluyorsun, elinde tuttuğun kadar hisse senedinin de kar payını alacaksın, sadece hisse senedi olarak saklamayacaksın. İstersen satabileceksin.

Nasıl olacak o iş derseniz.
A. Her ayın 1'in de 00.00 da elinde coin bulunduran adreslerin "snapshot" i alinacak ve coin miktarının yüzde kaçı seninse (atıyorum %1'i), kar payının da o kadar yüzdelik kısmı hesaplarınıza yatırılacak. Örneğin, bu ay 300.000 TL dağıtılacak %1'i 3.000 TL senin borsadaki hesabına yatırılacak, İstersen nakit olarak çekebilirsin.
B. Acil olarak nakite ihtiyacın var ve "coin'lerini" (bunlar bizim için aslında hisse dağıtımı) borsa da satış emri girip tanesini kaç paradan girmek istiyorsan hisselerini satabileceksiniz.

- Borsa da dump yemesinin önemi var mı?
Bizde isteriz fiyatlar 10'a katlansın vs ama fiyatları değil biz aylık kar dağıtımlarını katlamayı hedefliyoruz. Dolaylı olarak birisi ya elinde tutmak isteyecek yada erkenden satıp gitmek isteyecek ve buradaki güzel potansiyeli gören başka birine satacak. (belkide 2 yıl sonra pişman olacak satan)
Örneğin:
Sistem de bu ay yayınlayacağımız raporda 300.000 TL kar varsa ve birisi 50 milyon coin'i atıyorum dumpladı tanesi 1 kuruştan. 500.000 TL e satmiş oldu, fakat bu ay bizim karımızın %50'sini alacaktı halbuki benzer kar marjları 3 ay elde edildiğinde, zaten ROI yapmış olacaktı. Bütüm imkanları sunup kişinin tercihine bırakıyoruz coin'i nasıl değerlendirmek istediğini.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: torikan on November 03, 2017, 12:29:11 PM
Hayırlı olsun dostum umarım hedefleri başarıyla gerçekleştirirsin fakat kar dağıtımı tam olarak nasıl hesaplanacak? Bu çıkardığın coini bir yatırımcı dump yaparsa kar payını etkileyecek mi?
Sadece borsa %0.1 işlem ücretiyle aylık 300bin tl getirisi olduğunu sayarsak %75 225K tl yatırımcılara bölüşülecek doğru mu anladım?
30 bin dolarlık yatırım yaptığım takdirde  %10 kar payı sahibi olursam aylık 22500 tl fena değil  :)

Sağol sorun için, Burada "coin" de ki temel işlev tamamen kar dağıtımının pratik olarak yapılabilmesi için yani hisse senedi. 100 milyon adetten kaç tanesine talipli olmak istiyorsan oluyorsun, elinde tuttuğun kadar hisse senedinin de kar payını alacaksın, sadece hisse senedi olarak saklamayacaksın. İstersen satabileceksin.

Nasıl olacak o iş derseniz.
A. Her ayın 1'in de 00.00 da elinde coin bulunduran adreslerin "snapshot" i alinacak ve coin miktarının yüzde kaçı seninse (atıyorum %1'i), kar payının da o kadar yüzdelik kısmı hesaplarınıza yatırılacak. Örneğin, bu ay 300.000 TL dağıtılacak %1'i 3.000 TL senin borsadaki hesabına yatırılacak, İstersen nakit olarak çekebilirsin.
B. Acil olarak nakite ihtiyacın var ve "coin'lerini" (bunlar bizim için aslında hisse dağıtımı) borsa da satış emri girip tanesini kaç paradan girmek istiyorsan hisselerini satabileceksiniz.

- Borsa da dump yemesinin önemi var mı?
Bizde isteriz fiyatlar 10'a katlansın vs ama fiyatları değil biz aylık kar dağıtımlarını katlamayı hedefliyoruz. Dolaylı olarak birisi ya elinde tutmak isteyecek yada erkenden satıp gitmek isteyecek ve buradaki güzel potansiyeli gören başka birine satacak. (belkide 2 yıl sonra pişman olacak satan)
Örneğin:
Sistem de bu ay yayınlayacağımız raporda 300.000 TL kar varsa ve birisi 50 milyon coin'i atıyorum dumpladı tanesi 1 kuruştan. 500.000 TL e satmiş oldu, fakat bu ay bizim karımızın %50'sini alacaktı halbuki benzer kar marjları 3 ay elde edildiğinde, zaten ROI yapmış olacaktı. Bütüm imkanları sunup kişinin tercihine bırakıyoruz coin'i nasıl değerlendirmek istediğini.


 karpayı dağıtımında adil bir sistem için cüzdanda tutum süresi baz alınsa bence oldukça güzel olur diye düşünüyorum ?


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: boestin on November 03, 2017, 12:38:19 PM
o nasıl bir ekip tanıtım yazısıdır, ilkokula giden bebeler bile daha düzgün bişeyler yazabilirdi


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 03, 2017, 12:52:31 PM
o nasıl bir ekip tanıtım yazısıdır, ilkokula giden bebeler bile daha düzgün bişeyler yazabilirdi

Tarz olarak eğlenceli bir ekibimiz mevcut. Kurumsal değerlendirmeyi projelerimiz için yapmayı hedefliyoruz ekibimizin bizzat kendisine değil. Eleştiriniz için teşekkürler sizin gibi düşünen insanlar varsa onları bilgilendirme fırsatı bulduk sayenizde. Potansiyel yatırımcımız olarak sizde güzel bir izlenim bırakamadıysak, hizmetlerimizden bırakarak telafi etmeyi umuyoruz.

Hayırlı olsun dostum umarım hedefleri başarıyla gerçekleştirirsin fakat kar dağıtımı tam olarak nasıl hesaplanacak? Bu çıkardığın coini bir yatırımcı dump yaparsa kar payını etkileyecek mi?
Sadece borsa %0.1 işlem ücretiyle aylık 300bin tl getirisi olduğunu sayarsak %75 225K tl yatırımcılara bölüşülecek doğru mu anladım?
30 bin dolarlık yatırım yaptığım takdirde  %10 kar payı sahibi olursam aylık 22500 tl fena değil  :)

Sağol sorun için, Burada "coin" de ki temel işlev tamamen kar dağıtımının pratik olarak yapılabilmesi için yani hisse senedi. 100 milyon adetten kaç tanesine talipli olmak istiyorsan oluyorsun, elinde tuttuğun kadar hisse senedinin de kar payını alacaksın, sadece hisse senedi olarak saklamayacaksın. İstersen satabileceksin.

Nasıl olacak o iş derseniz.
A. Her ayın 1'in de 00.00 da elinde coin bulunduran adreslerin "snapshot" i alinacak ve coin miktarının yüzde kaçı seninse (atıyorum %1'i), kar payının da o kadar yüzdelik kısmı hesaplarınıza yatırılacak. Örneğin, bu ay 300.000 TL dağıtılacak %1'i 3.000 TL senin borsadaki hesabına yatırılacak, İstersen nakit olarak çekebilirsin.
B. Acil olarak nakite ihtiyacın var ve "coin'lerini" (bunlar bizim için aslında hisse dağıtımı) borsa da satış emri girip tanesini kaç paradan girmek istiyorsan hisselerini satabileceksiniz.

- Borsa da dump yemesinin önemi var mı?
Bizde isteriz fiyatlar 10'a katlansın vs ama fiyatları değil biz aylık kar dağıtımlarını katlamayı hedefliyoruz. Dolaylı olarak birisi ya elinde tutmak isteyecek yada erkenden satıp gitmek isteyecek ve buradaki güzel potansiyeli gören başka birine satacak. (belkide 2 yıl sonra pişman olacak satan)
Örneğin:
Sistem de bu ay yayınlayacağımız raporda 300.000 TL kar varsa ve birisi 50 milyon coin'i atıyorum dumpladı tanesi 1 kuruştan. 500.000 TL e satmiş oldu, fakat bu ay bizim karımızın %50'sini alacaktı halbuki benzer kar marjları 3 ay elde edildiğinde, zaten ROI yapmış olacaktı. Bütüm imkanları sunup kişinin tercihine bırakıyoruz coin'i nasıl değerlendirmek istediğini.


 karpayı dağıtımında adil bir sistem için cüzdanda tutum süresi baz alınsa bence oldukça güzel olur diye düşünüyorum ?


Periyodik aralıklar henüz netleştirilmedi (aylık/6-8 haftalık vs gibi), netleştirildiğinde belirlenen periyot boyunca tutulan miktarları hesaplama fikri de söz konusu olası suistimalleri de göz önünde alarak adil değerleri tespit edeceğiz.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: alturay on November 03, 2017, 01:08:39 PM
Arkadaşlar siz tam olarak ne istiyorsunuz yada ne yapıyorsunuz. Burada bir takım bilgiler verilmiş ancak hiç bir şekilde yeterli değil.!! Anlayan varsa bana da anlatsın lütfen.??  ???


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: cabsav on November 03, 2017, 01:12:52 PM
Çok dikkatli olmamakla birlikte tanıtımınızı okudum. 200-300bin dolar kısaca 700k-1m tl arası bir paraya ihtiyacınız var. Soft ve hardcapiniz bence oldukca mantıklı. Gerçektende gerekebilcek miktarı yazmıssınız.
Etaplara gelince, Öncelikle bilet satış işi için acente açmanız gerekiyor. bunun için başvuru yaptınız mı? haricinde fatura ödeme kısmı gayet güzel ve yapılabilir. Bu kısım için tahminim çok bir parayada ihtiyacınız yok. parayı borsa için kullanacaksınız.
Paribu koinim ve btcturk suan pastanın %99unu yiyor. Siz neyi farklı yapacaksınız da ben örneğin paribu yerine sizi kullanayım? Bence bahsi geçen rakamlarla çok iyi bir site rahatlıkla açabilirsiniz. %10 bile bu pazardan pay alsanız yatırım yapacaklar için iyi bir yatırım olabilir.
3. etabı bilmiyorum ama 4. etabı şuan icin bence projeden cıkarın. O kısım oldukça ütopik oluyor. ve projeyi bence ciddiyetten uzaklastırıyor. Siz borsayı açın ilerleyen yıllarda işin gidişatına göre eklersiniz suan için yerel bir borsa olmayı hedefleyin bence.
Başarılar


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: sezyumx on November 03, 2017, 01:15:27 PM
Hayırlısı olsun . Türk projelerinin artığını görmek güzel . Ekip de rallier arkadaşımız varsa güvenilir bir proje diyebiliriz.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 03, 2017, 01:22:58 PM
Arkadaşlar siz tam olarak ne istiyorsunuz yada ne yapıyorsunuz. Burada bir takım bilgiler verilmiş ancak hiç bir şekilde yeterli değil.!! Anlayan varsa bana da anlatsın lütfen.??  ???
4 Etapta tamamlamayı hedeflediğimiz projeler için potansiyel yatırımcılarımıza ICO ile yatırım fırsatı sunuyoruz. Projelerimizden elde edilecek gelirlerin kar payı dağıtımları üreteceğimizin Paycoinex Coin (PCX) sahiplerine yapılacaktır.
Projeler ve Coin dağıtımı ile ilgili bilgiyi konu başlığında ve websitemizde bulabilirsiniz.Çok dikkatli olmamakla birlikte tanıtımınızı okudum. 200-300bin dolar kısaca 700k-1m tl arası bir paraya ihtiyacınız var. Soft ve hardcapiniz bence oldukca mantıklı. Gerçektende gerekebilcek miktarı yazmıssınız.
Etaplara gelince, Öncelikle bilet satış işi için acente açmanız gerekiyor. bunun için başvuru yaptınız mı? haricinde fatura ödeme kısmı gayet güzel ve yapılabilir. Bu kısım için tahminim çok bir parayada ihtiyacınız yok. parayı borsa için kullanacaksınız.
Paribu koinim ve btcturk suan pastanın %99unu yiyor. Siz neyi farklı yapacaksınız da ben örneğin paribu yerine sizi kullanayım? Bence bahsi geçen rakamlarla çok iyi bir site rahatlıkla açabilirsiniz. %10 bile bu pazardan pay alsanız yatırım yapacaklar için iyi bir yatırım olabilir.
3. etabı bilmiyorum ama 4. etabı şuan icin bence projeden cıkarın. O kısım oldukça ütopik oluyor. ve projeyi bence ciddiyetten uzaklastırıyor. Siz borsayı açın ilerleyen yıllarda işin gidişatına göre eklersiniz suan için yerel bir borsa olmayı hedefleyin bence.
Başarılar

Merhabalar @cabsav, değerli yorumlarınız için teşekkürler. Fatura ödeme sisteminin %50 si tamamlanmış durumda, testler bir kaç entegrasyon ile yıl başında faaliyette olacak. Gerekli bağlantıların bir kısmını kurduk, bir kısmınıda kullanıma açtıktan sonra ekleyeceğiz.
2. Etap ta yer alan Kripto Borsa hedefi zaten öncelikli yerel ölçekte kullanımını sağlamak. Kullanıcılar için cazip ve tercih edilebilir yapacak farklılıkları proje planlamamız içerisinde yer almaktadır ve buradan bu bilgileri paylaşmamız doğru değil.
3. Etap ile ilgili projemiz de daha sonra açıklama sebebimiz anlaşılabilir diye düşünüyoruz. Mevcut hizmetlerde henüz rakibi olmayan bir konumda olduğu için daha faaliyete almadan rekabet oluşturmak istemiyoruz.
4. Etap ile ilgili kısım konu içeriğinde bahsettiğimiz gibi şirketin 2. ve 3. yılları için diğer ilk 3 etap "tamamen" tamamlandıktan sonradır. Çünkü 4. etap ta global piyasada rekabet sürdürebilmemiz için sabit gelir modeline ihtiyaç duyuyoruz ve Şirketimize kalacak %25 kar payını 4. etap için harcamayı hedefliyoruz.
4. Etap sadece vizyonumuzu yakalayan bizim gibi düşünen kişilerin yalnız olmadıklarını ve bu işi uzun vadede ne kadar istekli olduğumuzu, hedeflerimizin ne olduğunu göstermek amacıyla tanıtımımızda yer verdik.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: PastirmaliYumurta on November 03, 2017, 01:23:52 PM
Ülkemizde projeler giderek yaygınlaşıyor, umarım daha kaliteli projeler de çıkar şuana kadar çok kaliteli bir proje daha çıkmadı. İsim poloniexi çağrıştırıyor daha özgün bi isim bulabilir miydiniz acaba? Ama bana avantaj sağlacak bir proje değil gibi geldi


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 03, 2017, 01:28:43 PM
Hayırlısı olsun . Türk projelerinin artığını görmek güzel . Ekip de rallier arkadaşımız varsa güvenilir bir proje diyebiliriz.

Çok teşekkürler, projelerimizi alnımızın akıyla hayata geçirdiğimizde bize güvenenlerin inançlarını boşa çıkarmadığımızı göstereceğiz. Alt limit paylaşmamızın sebebide budur, bu işi kıvırabileceğimiz parayı toplayamazsak geri gönderimlerini yapmak için.

Ülkemizde projeler giderek yaygınlaşıyor, umarım daha kaliteli projeler de çıkar şuana kadar çok kaliteli bir proje daha çıkmadı. İsim poloniexi çağrıştırıyor daha özgün bi isim bulabilir miydiniz acaba? Ama bana avantaj sağlacak bir proje değil gibi geldi
Teşekkür ederiz, biz de tüm teknik bilgimiz ve tecrübemizi bu doğrultuda "kalite" 'yi yukarı seviye taşımayı hedefliyoruz. İsmimizin sunacağımız 3 temel hizmetin kısaltmalarını içermektedir. Bizdeki ex=exchange den geliyor.
Avantajlarını planlamalarımızdakini hayata geçirdiğimizde hep birlikte göreceğiz. Websitemizde "avantajlar" başlığı altında bununla ilgili ufak ipuçları verdik, incelemenizi tavsiye ederim


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: torikan on November 03, 2017, 01:45:44 PM
Arkadaşlar siz tam olarak ne istiyorsunuz yada ne yapıyorsunuz. Burada bir takım bilgiler verilmiş ancak hiç bir şekilde yeterli değil.!! Anlayan varsa bana da anlatsın lütfen.??  ???

aynn şuanda zaten ön tanıtım yapıyorlar anladığım ve burdaki eleştirilerlede eksiklikleri düzenleyecekler.
sonuçta ne kadar eleştiri okadar çok düzeltme olacaktır . kimse mükkemel değil tam bir doğru çıkaramazlar burdan yararlanmak önemli :D
eleştiride hakaret posiyonuna gelmemesi lazım . iyi bir proje çıkarırlarsa burdaki yatırımcı olacak kişilerinde kazançlı olbileceğini unutmamak lazım


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: HyperLup on November 03, 2017, 03:44:32 PM
Projede byrallier varsa bu işin üstünden geleceklerini düşünüyorum. Daha önce Elastic Projesinde ciddi bir deneyim yaşadığını düşünüyorum. Şimdilik küçük bir miktar ben de yatırım yaptım. Yolunuz açık olsun


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 03, 2017, 05:12:57 PM
Arkadaşlar siz tam olarak ne istiyorsunuz yada ne yapıyorsunuz. Burada bir takım bilgiler verilmiş ancak hiç bir şekilde yeterli değil.!! Anlayan varsa bana da anlatsın lütfen.??  ???

aynn şuanda zaten ön tanıtım yapıyorlar anladığım ve burdaki eleştirilerlede eksiklikleri düzenleyecekler.
sonuçta ne kadar eleştiri okadar çok düzeltme olacaktır . kimse mükkemel değil tam bir doğru çıkaramazlar burdan yararlanmak önemli :D
eleştiride hakaret posiyonuna gelmemesi lazım . iyi bir proje çıkarırlarsa burdaki yatırımcı olacak kişilerinde kazançlı olbileceğini unutmamak lazım

Konu içeriği ile website içeriği her zaman birebir uyumlu olamıyor. Web sitesini biz bitcointalk dışındaki yatırımcı çevremiz ilede paylaşıyoruz. Konu içeriğini buradaki potansiyel yatırımcının kafasındaki sorulara göre en iyi hale getirmeye çalışıyoruz.
Teşekkür ederiz anlayışınız için. Kafalardaki tüm soru işaretlerini gidermek için buradayım.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: mbp on November 03, 2017, 08:32:06 PM
Elasticten iyi tanıdığımız bir arkadaşımız byrallier arkasında onun olduğunu gördüğüm için bir miktarda ben yatırıyorum. Biraz milliyetçilik duygusu ile yatırıyorum. Umarım her şey gönlünüzce olur.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 03, 2017, 09:41:01 PM
Bize güvenen ve inanan yatırımcılarımıza teşekkür ederiz 12 saat içerisinde 15k USD+ kırdık.

http://i65.tinypic.com/29eiw9.png


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Lethapudi on November 03, 2017, 10:47:02 PM
Türkiye'deki projelerin artması hoşuma gidiyor ayrıca token olarak değilde coin olarak çıkarttığınız için başarılarınızın devamını dilerim.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Druvax on November 04, 2017, 05:52:36 AM
turklerden cikan bu 3. proje oluyor sanirim. kimileri elestiriyor, kimileri begeniyor. ben tarafsiz kalip izlemeyi yegliyorum. iyi mi kotu mu o kismina hic girmiyorum. onemli olan kripto camiasinda turklerin de en azindan bir seyler yaptiklarini gosterebilmektir diye dusunuyorum. yolunuz acik olsun. umarim yapmak istediklerinizi gerceklestirirsiniz.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: GrinZ on November 04, 2017, 08:20:39 AM
Hayırlı uğurlu olsun . Projeniz ve açıklamalarınız hoşuma gitti . Mutlaka bir miktarlık yatırım yapacağım.  Kar payları oldukça kar sağlayabiliyor . Peki elde edilen kar payları günlük olarak mı raporlanacak ? Veyahut bazı güvendiğiniz projelere ICO ' dan giriş işlemleri de yapılacak mı ? yoksa temelli al - sat şeklinde mi düşünüyorsunuz projeyi ?


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 04, 2017, 08:51:32 AM
Türkiye'deki projelerin artması hoşuma gidiyor ayrıca token olarak değilde coin olarak çıkarttığınız için başarılarınızın devamını dilerim.


turklerden cikan bu 3. proje oluyor sanirim. kimileri elestiriyor, kimileri begeniyor. ben tarafsiz kalip izlemeyi yegliyorum. iyi mi kotu mu o kismina hic girmiyorum. onemli olan kripto camiasinda turklerin de en azindan bir seyler yaptiklarini gosterebilmektir diye dusunuyorum. yolunuz acik olsun. umarim yapmak istediklerinizi gerceklestirirsiniz.

Bizleri maddi manevi destekleyen herkese teşekkürü borç biliriz, yerli girişim olarak projelerimizi hayata geçirmek bizleride mutlu ediyor.

Hayırlı uğurlu olsun . Projeniz ve açıklamalarınız hoşuma gitti . Mutlaka bir miktarlık yatırım yapacağım.  Kar payları oldukça kar sağlayabiliyor . Peki elde edilen kar payları günlük olarak mı raporlanacak ? Veyahut bazı güvendiğiniz projelere ICO ' dan giriş işlemleri de yapılacak mı ? yoksa temelli al - sat şeklinde mi düşünüyorsunuz projeyi ?

Kar payları raporları periyodik olacak, periyot dilimi belirlenmedi 1 ay/6 hafta gibi dilimde yapmayı düşünüyoruz. Topladığımız yatırımlarla doğrudan projeleri ortaya çıkarmaya odaklanacağız etap lara bölmemizin sebebi budur, ekstra bir ICO daha olmayacak. O yüzden biz coin dağıtımını seçtik bir nevi hisse senedi bizim gözümüzde tek farkı takası kolay, transfer edilebilir, bitcoin gibi kullanabilirsiniz, borsamıza kendi kripto para birimizin entegrasyonu ile alım/satım işlemide isteyenler arasında mümkün olmuş olacak.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: PrintMule on November 04, 2017, 12:04:03 PM
genel olarak birbirimize güvenimiz olmadigi için her çıkan yeni projeye karşi illa ki bi önyargimiz oluşuyor. bunları yıkmak ta tabi  kurucuların elinde. paribu borsa olarak geldiginde adamlarin tüm geçmişlerini döktüler nakliye işinde  taşimaciliga heralde  öyle bir geçmişleri vardi ve bu konular hep konusuldu ama su an bakildiginda adamlar ayda dünyanın parasını sadece komisyonlardan kazanan bir firmaya dönüştüler . forumun gediklilerinin  yapmiş oldugu bir proje var merakla bekledigim  aralarında tanidigim iyi adamlar  var gerçekten profesyonel olan insanlar bakalim onlar neler yapacak.

paycoinex bahsettiği işi yaparsa gerçekten güzel olabilir.  yatırım konusunda güvence nasil olacak  peki onu anlamadim ben. minimum yatirim 200 bin dolar eğer bu seviyeye gelemezsek topladigimizi iade  edecez demişsiniz fee kesintisinden sonra peki ya yapmazsaniz nasil olacak ?  akilli kontrat yok ortada ethereum erc2o tabanli değil at etheri al tokeni olayi yok. basili bir token de yok anladigim kadariyla tabi.  neyi nasil yapacaginizi anlamadim.

toplanan 20 bin doların 10 bin ve 4 bin dolarını ve 3 bin doları tek kalemde gelmiş zaten . özellikle 1o bin usd lik yatırım projenin ilk yatan miktarını oluşturuyor.  yani  acikcasi bende herkesin aklina gelebilecek bir algi oluşturdu ya o ilk transferi siz yapmişsaniz gibi .


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 04, 2017, 12:46:19 PM
genel olarak birbirimize güvenimiz olmadigi için her çıkan yeni projeye karşi illa ki bi önyargimiz oluşuyor. bunları yıkmak ta tabi  kurucuların elinde. paribu borsa olarak geldiginde adamlarin tüm geçmişlerini döktüler nakliye işinde  taşimaciliga heralde  öyle bir geçmişleri vardi ve bu konular hep konusuldu ama su an bakildiginda adamlar ayda dünyanın parasını sadece komisyonlardan kazanan bir firmaya dönüştüler . forumun gediklilerinin  yapmiş oldugu bir proje var merakla bekledigim  aralarında tanidigim iyi adamlar  var gerçekten profesyonel olan insanlar bakalim onlar neler yapacak.

paycoinex bahsettiği işi yaparsa gerçekten güzel olabilir.  yatırım konusunda güvence nasil olacak  peki onu anlamadim ben. minimum yatirim 200 bin dolar eğer bu seviyeye gelemezsek topladigimizi iade  edecez demişsiniz fee kesintisinden sonra peki ya yapmazsaniz nasil olacak ?  akilli kontrat yok ortada ethereum erc2o tabanli değil at etheri al tokeni olayi yok. basili bir token de yok anladigim kadariyla tabi.  neyi nasil yapacaginizi anlamadim.

toplanan 20 bin doların 10 bin ve 4 bin dolarını ve 3 bin doları tek kalemde gelmiş zaten . özellikle 1o bin usd lik yatırım projenin ilk yatan miktarını oluşturuyor.  yani  acikcasi bende herkesin aklina gelebilecek bir algi oluşturdu ya o ilk transferi siz yapmişsaniz gibi .

Merhabalar @PrintMule, değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz.
Bizde şeffaf olarak ekip üyelerimizin bilgilerini paylaşıyoruz ve olası 200 bin dolar toplanamaması durumunda geri iade sürecinde sizlerde dürüstlüğümüze şahit olacaksınız.
Bunun ötesinde  proje kurucusu @by ralliler 'in elastic projesinde gösterdiği emeklerin yanı sıra Escrow'luk yaptı ve bir haftada "500" bitcoin civarında kendisi hacim yapmıştır. Bizlerin dürüstlüğümüze güvenen insanların mesajlarını konu içerisinde diğer yorumlarda bu yüzden görebilmekteyiz.

Elastic topluluğunda bile yabancı kişilerce aldığı destek ve bağışları açıkça paylaşmıştır şu konuda görebilirsiniz: http://elasticexplorer.org/address/XEL-P6RX-X5BL-5VKU-5AC66/
Elastic topluluğunda Escrow'luk yaptığı süreçte yaptığı bütün işlemleri de açık açık insanlarla yapmıştır onu da şu cüzdanda görebilirsiniz: http://elasticexplorer.org/address/XEL-JY6Q-RCTQ-D8FJ-D78QS/
Cüzdan işlemlerini incelediğinizde tek kalemde 100 K Elastic satışlarını yaptığı da görülmektedir güven sebebiyle. Kendisini "elastic slack" grubunda tanınmış forum profillerine sorgulayabilirsiniz.
Profilinde escrow hizmeti verdiği kişilerden yorumlarıda görebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?action=trust;u=152486 "Show untrusted" kısmında da bir çok üyeyi görebilirsiniz ve doğrudan kontak kurabilirsiniz.

Global forumda Escrow cuk ile nam salmış, Seccour (https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=75764) bile Elastic projesinde escrowluktan kazanç sağlayamamıştır By Rallier'e güvenenlerin onu tercih etmesinden ötürü.
OTC Elastic Selling & Buying konusunda da kendisine reputation verenlerin mesajlarını görebilirsiniz https://bitcointalk.org/index.php?topic=1804795 Konunun tamamında hakkında bir tane eleştiri gelmemiştir.

Ekip üyelerimizin çoğu istanbul da yer almaktadır ve bire bir görüşmek isteyenlere de açığız, kurucumuz dahil tüm ekip üyeleriyle tanışabilirsiniz.

Gönderilen bitcoinler ile ilgili olarak alt sınır koymadık, 45$ gönderen de olmuş. Tek uyarımız bitcoin borsalarından gönderilmemesi olası bi iade durumunda yada ICO sonrası coin dağıtımı sırasında coin leri claim etmenin zorluğudur. Şuan MSG 2-2 wallet ile bitcoinler toplanmaktadır ve @By Rallier'in sorumluluğunda Cold Storage ile toplanmaktadır.

Yatırımcılarımızdan bizzat forum dışında yatırım yapanlar da var ve 50k yatırım ile gelenlerin de "bitcoin" ile çevirip yatırmalarını talep ettiğimiz için onları yönlendirerek tek kalemde gönderim yapmalarını sağlıyoruz. İleriki günlerde görüştüğümüz diğer potansiyel - reelden finansman sağlayan kişilerin diğer kalemlerinide göreceğiz.

Bunları konuşma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz. Olası bir soru işaretinde dediğimiz gibi bizzat kurucumuzla kontak kurabilirsiniz ve bu forumda birebir görüştüğü tanıyan - telefon numarasına sahip insanlar vardır. Biz yaptığımız işteki ciddiyetimizi göstermek adına "evimize" kadar misafir bile etmeyi uygun buluyoruz.

@By Rallier'in sosyal ağ hesaplarının hepsi açıktır, gönüllü bir çok projede hizmet vermektedir. Siber güvenlik üzerine kurdukları Klavye Delikanlıları topluluğunda da kendisini sorgulayabilirsiniz https://www.klavyedelikanlilari.com/ , twitter'i: https://twitter.com/delikanliklavye

Kendisi kendi kurdukları Klavye Delikanlıları ekibi adı altında ekip üyeleriyle "Bitcoin" hakkında podcast leri vardır, şurada bulabilirsiniz: https://www.youtube.com/results?search_query=Klavye+delikanl%C4%B1lar%C4%B1+bitcoin

Yakında "Klavye Delikanlıları" adıyla isim hakkımızı kullanan show TV set'ini ziyaret ederek senaristlerle bir bölümde gönüllü yürüttükleri topluluğu tanıtmak adına bölüm içerisinde 15-20 dk anlaşma kovalamaktadır. Siber güvenlik topluluğunda gönüllü olarak topladıkları kitapları kargo ücretlerini karşılayarak okumaları için ihtiyaç sahibi öğrencilere göndermektedirler ve bu proje 1 yıldır "elden ele kitap projesi" adıyla yürütülmektedir. Yine bununla ilgili detayları, hediye kitap dağıtımlarını görebilirsiniz: https://twitter.com/delikanliklavye

Kendisi "BTK" ile ortak yürütülen "Hacktrick" konferansında "Web Güvenlik Eğitimlerinde" eğitmen olarak görev almıştır, detayları burada bulabilirsiniz: https://www.netsparker.com.tr/blog/web-guvenligi/Hacktrick-17/ Resimlerle etkinliğe dair görüntüleri çalıştığı şirket sitesinde yer verilmiştir.

Ayrıca bu hafta kendisinin "Ulusal Siber Güvenlik Dergisi" nde yazdığı "Bitcoin Makalesi" serisinin ilk bölümü yayınlanacak dergiyi de okumak isteyenler için yayınlandığında forumda konusunu açacağız, Dergi işletmeni organizasyon burası: https://www.usgf.org.tr/  bu hafta derginin PDF inin yüklenmesini bekliyoruz: https://www.usgf.org.tr/bilgi-merkezi/yayinlar--dergi--kitap

Daha fazla bilgi almaya ihtiyacı olan arkadaşlara dediğimiz gibi ekibimizi tanıtmaktan mutluluk duyarız. Bize inanan ve güvenen herkese yatırımları, destekleri için teşekkür ederiz. Saygılar.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: mentalpanda on November 04, 2017, 03:41:16 PM
proje detaylarını anca okuma fırsatım oldu sonunda türklerden içi boş olmayan bir proje çıkıyor gibi görünüyor. en azındar byralliere bu konuda güveniyorum elastic için yaptıkları ortada. şahsi görüşüm bitcoin ile fatura ödeme sistemini canlı görmek isterdim bu yatırımcıları daha çok teşvik edecektir. malum türk lokalindeki yatırım potansiyeli olan üyelerin çoğu altcoinlerde terste kaldı. zamanlama bakımından da biraz yanlış bir zaman gibi görünüyor paylardaki ortaklık sistemini yasal bir zemine oturtmayı düşünüyormusunuz.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: ap3311 on November 04, 2017, 04:21:59 PM
genel olarak birbirimize güvenimiz olmadigi için her çıkan yeni projeye karşi illa ki bi önyargimiz oluşuyor. bunları yıkmak ta tabi  kurucuların elinde. paribu borsa olarak geldiginde adamlarin tüm geçmişlerini döktüler nakliye işinde  taşimaciliga heralde  öyle bir geçmişleri vardi ve bu konular hep konusuldu ama su an bakildiginda adamlar ayda dünyanın parasını sadece komisyonlardan kazanan bir firmaya dönüştüler . forumun gediklilerinin  yapmiş oldugu bir proje var merakla bekledigim  aralarında tanidigim iyi adamlar  var gerçekten profesyonel olan insanlar bakalim onlar neler yapacak.

paycoinex bahsettiği işi yaparsa gerçekten güzel olabilir.  yatırım konusunda güvence nasil olacak  peki onu anlamadim ben. minimum yatirim 200 bin dolar eğer bu seviyeye gelemezsek topladigimizi iade  edecez demişsiniz fee kesintisinden sonra peki ya yapmazsaniz nasil olacak ?  akilli kontrat yok ortada ethereum erc2o tabanli değil at etheri al tokeni olayi yok. basili bir token de yok anladigim kadariyla tabi.  neyi nasil yapacaginizi anlamadim.

toplanan 20 bin doların 10 bin ve 4 bin dolarını ve 3 bin doları tek kalemde gelmiş zaten . özellikle 1o bin usd lik yatırım projenin ilk yatan miktarını oluşturuyor.  yani  acikcasi bende herkesin aklina gelebilecek bir algi oluşturdu ya o ilk transferi siz yapmişsaniz gibi .

Merhabalar @PrintMule, değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz.
Bizde şeffaf olarak ekip üyelerimizin bilgilerini paylaşıyoruz ve olası 200 bin dolar toplanamaması durumunda geri iade sürecinde sizlerde dürüstlüğümüze şahit olacaksınız.
Bunun ötesinde  proje kurucusu @by ralliler 'in elastic projesinde gösterdiği emeklerin yanı sıra Escrow'luk yaptı ve bir haftada "500" bitcoin civarında kendisi hacim yapmıştır. Bizlerin dürüstlüğümüze güvenen insanların mesajlarını konu içerisinde diğer yorumlarda bu yüzden görebilmekteyiz.

Elastic topluluğunda bile yabancı kişilerce aldığı destek ve bağışları açıkça paylaşmıştır şu konuda görebilirsiniz: http://elasticexplorer.org/address/XEL-P6RX-X5BL-5VKU-5AC66/
Elastic topluluğunda Escrow'luk yaptığı süreçte yaptığı bütün işlemleri de açık açık insanlarla yapmıştır onu da şu cüzdanda görebilirsiniz: http://elasticexplorer.org/address/XEL-JY6Q-RCTQ-D8FJ-D78QS/
Cüzdan işlemlerini incelediğinizde tek kalemde 100 K Elastic satışlarını yaptığı da görülmektedir güven sebebiyle. Kendisini "elastic slack" grubunda tanınmış forum profillerine sorgulayabilirsiniz.
Profilinde escrow hizmeti verdiği kişilerden yorumlarıda görebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?action=trust;u=152486 "Show untrusted" kısmında da bir çok üyeyi görebilirsiniz ve doğrudan kontak kurabilirsiniz.

Global forumda Escrow cuk ile nam salmış, Seccour (https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=75764) bile Elastic projesinde escrowluktan kazanç sağlayamamıştır By Rallier'e güvenenlerin onu tercih etmesinden ötürü.
OTC Elastic Selling & Buying konusunda da kendisine reputation verenlerin mesajlarını görebilirsiniz https://bitcointalk.org/index.php?topic=1804795 Konunun tamamında hakkında bir tane eleştiri gelmemiştir.

Ekip üyelerimizin çoğu istanbul da yer almaktadır ve bire bir görüşmek isteyenlere de açığız, kurucumuz dahil tüm ekip üyeleriyle tanışabilirsiniz.

Gönderilen bitcoinler ile ilgili olarak alt sınır koymadık, 45$ gönderen de olmuş. Tek uyarımız bitcoin borsalarından gönderilmemesi olası bi iade durumunda yada ICO sonrası coin dağıtımı sırasında coin leri claim etmenin zorluğudur. Şuan MSG 2-2 wallet ile bitcoinler toplanmaktadır ve @By Rallier'in sorumluluğunda Cold Storage ile toplanmaktadır.

Yatırımcılarımızdan bizzat forum dışında yatırım yapanlar da var ve 50k yatırım ile gelenlerin de "bitcoin" ile çevirip yatırmalarını talep ettiğimiz için onları yönlendirerek tek kalemde gönderim yapmalarını sağlıyoruz. İleriki günlerde görüştüğümüz diğer potansiyel - reelden finansman sağlayan kişilerin diğer kalemlerinide göreceğiz.

Bunları konuşma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz. Olası bir soru işaretinde dediğimiz gibi bizzat kurucumuzla kontak kurabilirsiniz ve bu forumda birebir görüştüğü tanıyan - telefon numarasına sahip insanlar vardır. Biz yaptığımız işteki ciddiyetimizi göstermek adına "evimize" kadar misafir bile etmeyi uygun buluyoruz.

@By Rallier'in sosyal ağ hesaplarının hepsi açıktır, gönüllü bir çok projede hizmet vermektedir. Siber güvenlik üzerine kurdukları Klavye Delikanlıları topluluğunda da kendisini sorgulayabilirsiniz https://www.klavyedelikanlilari.com/ , twitter'i: https://twitter.com/delikanliklavye

Kendisi kendi kurdukları Klavye Delikanlıları ekibi adı altında ekip üyeleriyle "Bitcoin" hakkında podcast leri vardır, şurada bulabilirsiniz: https://www.youtube.com/results?search_query=Klavye+delikanl%C4%B1lar%C4%B1+bitcoin

Yakında "Klavye Delikanlıları" adıyla isim hakkımızı kullanan show TV set'ini ziyaret ederek senaristlerle bir bölümde gönüllü yürüttükleri topluluğu tanıtmak adına bölüm içerisinde 15-20 dk anlaşma kovalamaktadır. Siber güvenlik topluluğunda gönüllü olarak topladıkları kitapları kargo ücretlerini karşılayarak okumaları için ihtiyaç sahibi öğrencilere göndermektedirler ve bu proje 1 yıldır "elden ele kitap projesi" adıyla yürütülmektedir. Yine bununla ilgili detayları, hediye kitap dağıtımlarını görebilirsiniz: https://twitter.com/delikanliklavye

Kendisi "BTK" ile ortak yürütülen "Hacktrick" konferansında "Web Güvenlik Eğitimlerinde" eğitmen olarak görev almıştır, detayları burada bulabilirsiniz: https://www.netsparker.com.tr/blog/web-guvenligi/Hacktrick-17/ Resimlerle etkinliğe dair görüntüleri çalıştığı şirket sitesinde yer verilmiştir.

Ayrıca bu hafta kendisinin "Ulusal Siber Güvenlik Dergisi" nde yazdığı "Bitcoin Makalesi" serisinin ilk bölümü yayınlanacak dergiyi de okumak isteyenler için yayınlandığında forumda konusunu açacağız, Dergi işletmeni organizasyon burası: https://www.usgf.org.tr/  bu hafta derginin PDF inin yüklenmesini bekliyoruz: https://www.usgf.org.tr/bilgi-merkezi/yayinlar--dergi--kitap

Daha fazla bilgi almaya ihtiyacı olan arkadaşlara dediğimiz gibi ekibimizi tanıtmaktan mutluluk duyarız. Bize inanan ve güvenen herkese yatırımları, destekleri için teşekkür ederiz. Saygılar.

 projeyi araştirmiştim daha önce rallier ' i   duymamiştim arkadaş yardirmiş valla tebrik etmek lazim böyle insanlari. gerçekten global de  trust yapmiş adam gönderdiğiniz linkleride inceledim güvenlikle ilgili bir problem yok gibi duruyor. umarım başarili olursunuz bu konunun da burada acikliga kavuşturulması iyi olmuş projeyi takip eden insanlardan ilgilenen hatta belki de sonrasında katilmak isteyenlerin güvenlik ile ilgili soru işaretlerini de kaldirmiş oldunuz böylelikle. bu tarz  projelerin  fon toplama süreci neden ethereum ile olamiyor  onu merak ediyordum o durum için sanırım eth kontrati bilmek yazilim bilmek lazim diye düşünüyorum  yani sanki böyle bir fon için akilli kontrat oluşturulmasi daha iyi olur gibi geliyor . eth token exchange yani.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: torikan on November 04, 2017, 06:06:09 PM
Oldukça beklenti oluşturabilecek bir proje ben zaten fon tabanlı projeleri destekliyorum byrallier bu piyasadaki en çok bilenen turk benim gözümde . katkısı olmasa hala elasticte cüzdan bekleyen insanlar olacaktı bu yüzden yapmış olduğu bir basarisi var. Güven sorunu da zamanla çözülecektir bence . en azından yazılım konusunda kendini kanıtladığını düşünüyorum. Hayırlı olsun bence basari sağlayacaktır. Tr de yatırımcı bulup da özellikle ünlü birilerinden yayınlansa ozaman super olacaktır.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: kellendil on November 04, 2017, 06:20:14 PM
Anonsa biraz göz gezdirdim. Ama tam amacını anlayamadım projenin. Kripto para için akıllı çözümler, maddi getirinin yanında manevi getiri de sağlıyoruz....

Çok havada sözler gibi geldi bana.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: orcungunay on November 04, 2017, 06:58:12 PM
Whitepaper'ınız yayınlanacak mı yoksa biz ICO sayfasındaki yetersiz bilgileri whitepaper olarak mı kabul edelim?


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: kacakkipri on November 04, 2017, 09:04:51 PM
Bana çok yeterli ve açıklayıcı bir anons metni gibi görünmedi. Çok ucu açık, hani siz yatırım yapın da biz kafanızdaki neyse onu yapmayı taahhüt ediyoruz gibi bir açıklama olmuş bana göre. Daha spesifik bilgilendirmeler yapılması gerek.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 04, 2017, 09:39:29 PM
Anonsa biraz göz gezdirdim. Ama tam amacını anlayamadım projenin. Kripto para için akıllı çözümler, maddi getirinin yanında manevi getiri de sağlıyoruz....

Çok havada sözler gibi geldi bana.

merhabalar, gördüğümüz kadarıyla okuduğunuz kısım ilk 3 paragraf ve slogandan ibaret, fakat gözden kaçan kısımlarda üretilmek istenilen hizmetlere / projelere yer verdik. "Paycoinex Projeler" başlığını inceleyebilirsiniz. Özetle, geliştirmek için desteğe ihtiyaç duyduğumuz projelerin kar payı dağıtımında %75'i yatırımcılara olacak. Bu da ICO ile hak edilen coinlerin, yatırımcılarımıza periyodik olarak dağıtılmasında kullanılacak. Teşekkürler

Whitepaper'ınız yayınlanacak mı yoksa biz ICO sayfasındaki yetersiz bilgileri whitepaper olarak mı kabul edelim?

coin üretilmesinin sebebinin "hisse" kar payı olduğundan bahsetmiştik sanırım detaylı okumadığınız için size "yetersiz" gelmiş. konu detaylarına tekrar göz atmanızı ve aklınızda takılan soru işaretleri varsa paylaşmanızı isteriz, aydınlatmaktan mutluluk duyarız. Coin'in whitepaper ini yinede okumak istiyorsanız buyrun https://cryptonote.org/whitepaper.pdf  
 Teşekkürler

Bana çok yeterli ve açıklayıcı bir anons metni gibi görünmedi. Çok ucu açık, hani siz yatırım yapın da biz kafanızdaki neyse onu yapmayı taahhüt ediyoruz gibi bir açıklama olmuş bana göre. Daha spesifik bilgilendirmeler yapılması gerek.

Merhaba keşke sizlerinde konuda ve websitesinde yer verdiğimiz proje detaylarını gözden kaçırdınız sanıyorum. Biz vizyonumuza, hedeflerimize, gerçekleştirmek istediğim projelere yatırım talebinde bulunuyoruz. Bunların ne olduğunu öğrenmek için sadece "Poloniex Projeler" başlığını okumanız bile yeterli. Hızlıca göz atarken kaçırmak mümkün, detayları incelemeye davet ediyoruz. Bundan sonraki adımda hala anlamadığınız nokta varsa size özel anlatmakta ve sizleri aydınlatmaktan memnuniyet duyarız. Teşekkür ederiz.

"Yerli girişime gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz"


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: orcungunay on November 04, 2017, 10:31:26 PM
coin üretilmesinin sebebinin "hisse" kar payı olduğundan bahsetmiştik sanırım detaylı okumadığınız için size "yetersiz" gelmiş. konu detaylarına tekrar göz atmanızı ve aklınızda takılan soru işaretleri varsa paylaşmanızı isteriz, aydınlatmaktan mutluluk duyarız. Coin'in whitepaper ini yinede okumak istiyorsanız buyrun https://cryptonote.org/whitepaper.pdf  
 Teşekkürler

Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz? Ortada bir ICO var ve projenin detaylarının yazdığı bir doküman yok öyle mi? Klonladığınız coinin 2013'te hazırlanmış whitepaper'ını göndererek daha da mantıksız bir hareket yapıyorsunuz.

Hisse kar payı vereceksiniz onu anladık da ben projenin detaylarını, neyin nasıl, ne zaman olacağını nasıl göreceğim? Neye göre senin ICO'na para yatıracağım? Projenizin bir internet sitesi yok ama ICO'ya başlayıp, yatırım alıyorsunuz. İyi de kardeşim, neye göre niye yatırım yapacağız?

Yol haritanızda 1. Etap için %50 tamamlandı demişsiniz.

Alın %50'si bitmiş etabın görüntüsü bu:

https://i.hizliresim.com/NOnjML.png (https://hizliresim.com/NOnjML)

Sadece alanadı alıp %50'ye ulaştıysanız, bravo. Diğer %1'leri de sadece ofiste kağıda yazdınız herhalde. Öyle %1 oldu.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: by rallier on November 04, 2017, 10:44:01 PM
coin üretilmesinin sebebinin "hisse" kar payı olduğundan bahsetmiştik sanırım detaylı okumadığınız için size "yetersiz" gelmiş. konu detaylarına tekrar göz atmanızı ve aklınızda takılan soru işaretleri varsa paylaşmanızı isteriz, aydınlatmaktan mutluluk duyarız. Coin'in whitepaper ini yinede okumak istiyorsanız buyrun https://cryptonote.org/whitepaper.pdf  
 Teşekkürler

Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz? Ortada bir ICO var ve projenin detaylarının yazdığı bir doküman yok öyle mi? Klonladığınız coinin 2013'te hazırlanmış whitepaper'ını göndererek daha da mantıksız bir hareket yapıyorsunuz.

Hisse kar payı vereceksiniz onu anladık da ben projenin detaylarını, neyin nasıl, ne zaman olacağını nasıl göreceğim? Neye göre senin ICO'na para yatıracağım? Projenizin bir internet sitesi yok ama ICO'ya başlayıp, yatırım alıyorsunuz. İyi de kardeşim, neye göre niye yatırım yapacağız?

Yol haritanızda 1. Etap için %50 tamamlandı demişsiniz.

Alın %50'si bitmiş etabın görüntüsü bu:

..

Sadece alanadı alıp %50'ye ulaştıysanız, bravo. Diğer %1'leri de sadece ofiste kağıda yazdınız herhalde. Öyle %1 oldu.

Projemizin websitesi var konu içeriğinde o da yer alıyordu sanırım görmediniz.
Websitesi: https://ico.paycoinex.com

Proje detaylarımız :

PAYCOINEX PROJELER.
Yatırımlarınızla gerçeğe dönüştürmek istediğimiz projeleri etaplara böldük, her bir etap bizim için bir sonraki adımı ifade etmektedir.

1. Etap: Ödeme Hizmetleri
Proje Durumu:%50 Tamamlandı
coinileodeme.com web sitesi üzerinde yakında fatura ödeme hizmetleri sunmaya başlayacağız.
Bitcoin ile fatura ödeyebileceksiniz. İlerleyen dönemlerde fatura ödemelerinin yanı sıra otobüs biletleri, uçak biletleri ödemeleri gibi yeni sistemler entegre edilecektir. Aynı zamanda burada elde edilen bitcoin vb. kripto para birimleri 2. Etap projemiz olan borsamızda bozdurulacaktır.
Diğer coinler de zamanla eklenecektir. Bu projeden yüksek kar marjı beklenmiyor, 3. Etap'ta bu proje bizim için araç olarak kullanacaktır.


2. Etap: Kripto Borsa Hizmeti
Proje Durumu:%10 Tamamlandı
Türkiye de günlük ortalama 20 milyon TL BTC market hacmi vardır. Bazı zamanlar toplam 150 milyon TL'e kadar çıktığına da şahit oluyoruz.  
Seneye bu hacmin günlük 100 milyon TL e ortalama olarak ulaşacağını hesaplamaktayız. Günlük 50 Milyon TL hacim, %0.1 fee üzerinden hesaplandığında 50 Bin TL işlem ücretine tekabül etmektedir ve bu pastayı bölüşen şuan 3 borsa bulunmaktadır.
Yatırım toplamamızdaki en büyük sebeplerden bir tanesi bu etaptaki işlemleri hızlıca yayına geçirecek iş gücünü sağlamak ve diğer etaplara odaklanabilmektir.


3. Etap: (sadece yatırımcılar ile detay paylaşılaxak)
Proje Durumu:%1 Tamamlandı
Proje içeriği 2. Etap için gerekli yatırım toplandıktan sonra yatırımcılar ile paylaşılacaktır.
2. Etap ile birlikte çalışmalarına başlanacaktır, 2018 Q1 sonlarında yayına girmesi hedeflenmektedir.


4. Etap: Ürünlerin Global Pazara Açılması
Proje Durumu:%0 Tamamlandı
Mevcut hizmetlerimizi global pazarda tanıtımlarını yaparak işlem hacimlerinin katlanması hedeflenmektedir.
Bu etap şirketin 2. yılı 3. çeyreğine denk gelen dönemde başlangıç verilmesi hedefleniyor.
Coinileodeme.com adresinde 1. etap projemiz için yayına gireceğinden bahsettik yayına aldığımızı söylemedik bir yanlış anlaşılma oldu sanırım.Çalışmaları devam eden bir proje güvenlik sebeplerinden ötürü internet sitesinde yayınlanmaz. Profosyonel çalışan bir taraftan böyle bir adım beklemek hata olur sizde hem fikirsinizdir diye düşünüyorum.
Sizlere ekran görüntülerini paylaşalım bu hafta zaten demosunu yayınlayacağız. Ama ilginizi yanıtsız kalsın istemeyiz. 5 Dk'mı ayırıp Şirket VPN'imize bağlanıp sizlerle ekran görüntülerini paylaşmak istedim.

https://i.imgur.com/MvJOq4q.jpg
https://i.imgur.com/Os9q45B.png
https://i.imgur.com/8xnnyUD.jpg

Buda entegrasyonu yaptıgımız "hot wallet" 'ın IP sini güvenlik sebebi ile gizledim. Henüz firewall, statik IP erişimi gibi güvenlik önlemlerini test aşamasında olduğundan yapılandırmadık o yüzden Fatura Odemenin API sini public açamıyoruz.
https://i.imgur.com/pNdqqtk.png

Gördüğünüz üzere "stage-web" diye adlandırdığımız test ortamında geliştirmeler devam etmektedir. Ekran görüntülerinde URL adresini görebilirsiniz. Ama bahsettiğim gibi siz erişemezsiniz. Şirket VPN'ine bağlı olmanız gerekiyor ve sadece ekip üyelerimizde VPN bağlantısı tahsis edildi.
Profosyonel yazılım geliştiren şirket bünyesinde bulunan herkes, test ortamı, canlı ortam kavramlarını hakimdir, bizde yaptığımız tüm projeler için aynı yaklaşım ile geliştiriyoruz.
Umarız ekran görüntüleri yardımcı olmuştur. Güven noktasında da kafanızı kurcalayan noktalara aydınlık tutacağını düşündüğümüz bir kısım var şurada:  https://bitcointalk.org/index.php?topic=2352124.msg24026352#msg24026352 (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2352124.msg24026352#msg24026352) buradaki yorum içeriğinide okumanızı rica ederiz.
Yatırım sonrasında düzenli olarak haftalık periyotlarla proje geliştirmelerinide paylaşmayı düşünüyoruz, O kısma geçtiğimizde isteğimizi ve istikrarımızı umarım sizlerle de yatırımcımız olarak paylaşmış oluruz.
Paycoinex Ekibi adına teşekkür ederim.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 04, 2017, 11:11:33 PM
Diğer yerli girişimlere (AKCHE) Projesinde gösterdiğiniz hassasiyeti ve anlayışı keşke bize de gösterseydiniz..

Yazacaklarımı toparlamakta güçlük çekiyorum. Öncelikle benim post'a attığınız cevaplar  ancak IQ seviyesi 20-30 aralığında birinin vereceği cevaplar veya verecek mantıklı bir cevabı olmayan birinin kaçamak cevapları olabilir. Bu kadar net. Eğer ekibinizde community manager olarak yer alıyorsa vay halinize  "AKCHE" senden bahsediyorum.

https://i.hizliresim.com/ByL7Pp.jpg (https://i.hizliresim.com/ByL7Pp.jpg)

yazdığın tamamen çöp.
whitepaper çöp.
türk borsaları bu coini eklemez zaten :)
O kadar türk meraklısıysan önce hosting'i digital ocean'dan tr ye taşı.
IP Address:    209.182.213.121
IP Location:    USA,    California,    South San Francisco

Blok zincir üzerinde oylama sistemi oluşturacaz diyip sahiden mi diyince verdiği cevaba bak sen :)
--Akche ile yatırım yapanlar, oy vermiş ve projeye destek olmuş olacak. Başarılı olarak fonlama gerçekleşmezse, projenin varlığına yatırım yapanlara ödedikleri tutarlar iade edilecek.

Her neyse uğraşmaya değmezsiniz.
“SCAM ALERT!”

hacı sen scam görmemişsin. Daha dün gazetelerde hipper diye bi bok vardı. Scam'in Allah'ı. Ama yarın git bak kaç beyinsiz para yatıracak. Bu memlekette hiç kimse hiç boku doğru düzgün yapmıyor. Bu projenin şusu güzel demiycem ama gömmeden önce bi etrafınıza bakın ya. Yaşadığınız ülke Türkiye, herkes çakal ama siz vuracak bir abalı bulmuşsunuz vermişsiniz sopayı vermişsiniz sopayı. Neymiş hosting Amerika'daymış. Vay amk ne büyük problem. Yerli milli uçağı, tankı yaladık yuttuk, yerli coin'e bok atmamız eksik kaldı...

Orada yerli coin e sahip çıkıp, scam diyenlere ağızlarının payını verirken, bizimkine tamamen eleştirel, açık ararcasına bakıyor olmanız bizi üzdü. Umarız fikrinizi değiştirebilmişizdir sunduğumuz bilgilerle. Biz her türlü yerli girişimin başarıya ulaşmasını arzuluyoruz, sadece kendi projemizin değil. Umuyoruz ki sizlere vermek istediğimiz kalite yerli hizmetlerle bu olumsuzlukları kafanızdan silmiş olacağız.
Teşekkürler.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: orcungunay on November 04, 2017, 11:43:19 PM
Diğer yerli girişimlere (AKCHE) Projesinde gösterdiğiniz hassasiyeti ve anlayışı keşke bize de gösterseydiniz..

Dikkat ettiyseniz ben sizin projenizi hiç araştırmadan "scam"dir demedim.

Çok basit sorular sordum.

Web siteniz var mı? Var diyorsunuz ama doğrudan ICO sayfasına gidiyor.

Whitepaper var mı? Var diyorsunuz ama 2013'te hazırlanmış bir coin'in whitepaper'ını gönderiyorsunuz.

%50'si tamamlanmış 1. Etabınız bu mu diyorum, bana "5 dakikamı ayırıp şirket VPN'ine bağlandım" ile başlayan bir cümle ile cevap veriyorsunuz. Tamam sitenin staging'i devam ediyor olabilir ona itirazım yok da en azından alanadını boş bir sayfaya yönlendirmeyi düşünebilirdiniz. Ayrıca, zahmet olmuş, 5 dakikanızı ayırıp VPN'e bağlanmışsınız. Ben de zahmet edip sizin ICO sayfanızı incelemiştim ama "5 dakikamı ayırıp ICO sayfanızı inceledim" demedim.

Misal 2. Etap %10 tamamlandı demişsiniz ama ne yaptığınız ortada yok. Borsa ile ilgili ne yaptınız da o etabın %10'u bitti. Yani bu projede yatırımcılardan 300binUSD istemeniz için argümanınız borsa ise borsa ile ilgili çalışmalarınızı anlatmadan borsa için para istemeniz doğru değil. (Benden duymuş olmayın ama 300bin USD ile o borsanın sadece yazılım ve donanım ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Devam etmek için 300bin USD yeterli değil. BTCTürk 1 Milyon TL, Paribu ise 3 milyon TL'lik BTC rezerviyle yayına başladı dersem umarım biraz da net ifade etmiş olurum.)

Şimdi, ortada %50'si tamamlandı dediğiniz coinileodeme.com sitesi ve %10'u tamamlandı dediğiniz Borsa projeniz için ICO ile para topladığınızı varsayarsak (diğer 2 etapla ilgili zaten bir argümanınız olmadığından, o etaplar için yatırımcıdan para beklentiniz olmadığını düşünüyorum) elinizde sadece ekran görüntülerini bile paylaşmak için 5dakika harcamanıza neden olan bir internet sitesi ve hiç bir detayı belli olmayan borsa projeniz için 300bin USD toplamaya çalıştığınızın farkında mısınız?

Ayrıca, diğer yerli girişimlere gösterdiğim hassasiyeti de tekrar okursanız iyi olur. Ben projeyi desteklediğimi söylemedim. Sadece sırf bir proje Türkiye'den çıktı diye, arkasında Türkler var diye SCAM olduğunu iddia eden arkadaşa cevap verdim. (Benim mesajım yeterli değilse, cevap verdiğim arkadaşın diğer mesajlarına bir bakın mümkünse)

Siz de kendi projenizin arkasında durursanız, sorulan sorulara net cevaplar verirseniz sizin de desteklenmemeniz için bir sebep yok. Hatta gidip o projenin anonsuna gelen tepkilere bir bakın bakalım yatırım yapacak insanlar ne almak istiyor? Bahsi geçen diğer projeyle ilgili de bi dünya eksik var. Örneğin en az 15-20 kişi sizde hiç olmayan whitepaper'dan şikayet etmiş. Ama bu tek başına, birilerine, her yerli projeye bok atma hakkı vermez.

Başka projelere yazılan yorumları örnek alacağınıza siz kendi projenizi nasıl geliştirebileceğinize bakın derim. Eleştirileri dikkate alır, projenizi daha iyi anlatacak adımlar atarsanız herkes kazanır. Yoksa, yatırımcı zaten hangi projeye nasıl yatırım yapacağına bir duyuru okuyarak karar vermiyor.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 05, 2017, 12:04:53 AM
Diğer yerli girişimlere (AKCHE) Projesinde gösterdiğiniz hassasiyeti ve anlayışı keşke bize de gösterseydiniz..

Dikkat ettiyseniz ben sizin projenizi hiç araştırmadan "scam"dir demedim.

Çok basit sorular sordum.

Web siteniz var mı? Var diyorsunuz ama doğrudan ICO sayfasına gidiyor.

Whitepaper var mı? Var diyorsunuz ama 2013'te hazırlanmış bir coin'in whitepaper'ını gönderiyorsunuz.

%50'si tamamlanmış 1. Etabınız bu mu diyorum, bana "5 dakikamı ayırıp şirket VPN'ine bağlandım" ile başlayan bir cümle ile cevap veriyorsunuz. Tamam sitenin staging'i devam ediyor olabilir ona itirazım yok da en azından alanadını boş bir sayfaya yönlendirmeyi düşünebilirdiniz. Ayrıca, zahmet olmuş, 5 dakikanızı ayırıp VPN'e bağlanmışsınız. Ben de zahmet edip sizin ICO sayfanızı incelemiştim ama "5 dakikamı ayırıp ICO sayfanızı inceledim" demedim.

Misal 2. Etap %10 tamamlandı demişsiniz ama ne yaptığınız ortada yok. Borsa ile ilgili ne yaptınız da o etabın %10'u bitti. Yani bu projede yatırımcılardan 300binUSD istemeniz için argümanınız borsa ise borsa ile ilgili çalışmalarınızı anlatmadan borsa için para istemeniz doğru değil. (Benden duymuş olmayın ama 300bin USD ile o borsanın sadece yazılım ve donanım ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Devam etmek için 300bin USD yeterli değil. BTCTürk 1 Milyon TL, Paribu ise 3 milyon TL'lik BTC rezerviyle yayına başladı dersem umarım biraz da net ifade etmiş olurum.)

Şimdi, ortada %50'si tamamlandı dediğiniz coinileodeme.com sitesi ve %10'u tamamlandı dediğiniz Borsa projeniz için ICO ile para topladığınızı varsayarsak (diğer 2 etapla ilgili zaten bir argümanınız olmadığından, o etaplar için yatırımcıdan para beklentiniz olmadığını düşünüyorum) elinizde sadece ekran görüntülerini bile paylaşmak için 5dakika harcamanıza neden olan bir internet sitesi ve hiç bir detayı belli olmayan borsa projeniz için 300bin USD toplamaya çalıştığınızın farkında mısınız?

Ayrıca, diğer yerli girişimlere gösterdiğim hassasiyeti de tekrar okursanız iyi olur. Ben projeyi desteklediğimi söylemedim. Sadece sırf bir proje Türkiye'den çıktı diye, arkasında Türkler var diye SCAM olduğunu iddia eden arkadaşa cevap verdim. (Benim mesajım yeterli değilse, cevap verdiğim arkadaşın diğer mesajlarına bir bakın mümkünse)

Siz de kendi projenizin arkasında durursanız, sorulan sorulara net cevaplar verirseniz sizin de desteklenmemeniz için bir sebep yok. Hatta gidip o projenin anonsuna gelen tepkilere bir bakın bakalım yatırım yapacak insanlar ne almak istiyor? Bahsi geçen diğer projeyle ilgili de bi dünya eksik var. Örneğin en az 15-20 kişi sizde hiç olmayan whitepaper'dan şikayet etmiş. Ama bu tek başına, birilerine, her yerli projeye bok atma hakkı vermez.

Başka projelere yazılan yorumları örnek alacağınıza siz kendi projenizi nasıl geliştirebileceğinize bakın derim. Eleştirileri dikkate alır, projenizi daha iyi anlatacak adımlar atarsanız herkes kazanır. Yoksa, yatırımcı zaten hangi projeye nasıl yatırım yapacağına bir duyuru okuyarak karar vermiyor.

Eleştiriler yapıcı olduğu sürece bizlerde dikkate alıp konunun başından beri iyileştirmeler yapmaya gayret ediyoruz, sizinkileride dikkate alacağımızdan emin olabilirsiniz. Bazı bilgileri kafa karıştırıcılığı olmaması adına başta paylaşmadık, talep edenlerin olduğunu gördükçe paylaşma ihtiyacı hissettik. ICO muzu çoğu yorumların doğrultusunda daha iyileştirmeye gayret ediyoruz. Biz borsa ile ilgili bahsettiğiniz gibi asıl ihtiyaç duyuyoruz konuda belirttiğimiz gibi. Biz bizim ihtiyaç duyduğumuz limitleri belirttik. Kendi ek portföylerimiz de var olası risk değerlendirmesi yapabilmek ve yatırımcılarımızı mağdur etmemek için.
Whitapaper konusuna gelince, bahsi geçen 2013 yılındaki "coin" in klonunu tasarlayarak hisse dağıtımı ve snapshot alınması, coinin hali hazırda güvenlik sorunları olmaması ve örneklerinin piyasada kullanılıyor olması sebebi ile seçtik, üzerinde gerekli değerlendirmeleri daha önce yaptık kullanımımıza uygun mu değil mi diye. Whitepaper'ı ekstra yeni bir coin geliştirmediğimiz için mevcut kullanılacak olan ürünün orijinal kopyasını paylaştım sizlerle. Token/Coin bazında Waves gibi bir proje tasarlamadığımız için coin ile ilgili başka bir whitepaper'ımız mevcut değil. Yanlış anladıysak eğer bahsettiğiniz iş planı ise, yol haritası ile birlikte yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.
Vaktinizi ayırdığınız, bunları konuşma fırsatı verdiğiniz ve eksiklerimizi düzeltmemiz için ilettiğiniz geri bildirimlere çok teşekkür ederiz.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: torikan on November 05, 2017, 09:45:24 AM
Whitepaper'ınız yayınlanacak mı yoksa biz ICO sayfasındaki yetersiz bilgileri whitepaper olarak mı kabul edelim?


Kuzen ben şahsi fikrimi vereyim yazdıklarını okudum cevaplatida okudum. Sen zat en sordugun soruda karşı tarafı kelime oyunu kullanarak küçük görmeye calismissin ki newbie olarak zaten bi şey bilmemn gerekiyor birin yan uyeligisen zaten ki oylesin demek ki bir art niyet sezinledim. Biz türklerde zaten birinin yaptığını boklamak var nedense. Nerdeyse diğer projenin elemanlarından olduğunu bile düşündüm de o kadar yapmaz diye iyi niyetli bakmak istedim. Buradaki pasta iki değil 120 projeye yeter rahat olun ... Eleştirebilirsin ben neler söyledim bilsen ayıp olmuş bile derdin ama açık ve netti . diceksin dostum burası yanlış düzel de yaparsa zaten projeyle ilgileniyor yapmazsa sende sallar geçersiniz net olur. Ama yazdığında net bir assaglama var.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: yussuf89 on November 05, 2017, 02:29:16 PM
Projeyi inceledim ve takım üyelerinden Mustafa ile telefonda görüştük, bazı sorular sordum cevabını da aldım. Daha önce elastic projesi ile ilgili de fikir alışverişi yapmıştık. Forumda da uzun süredir aktif yani çeşitli topluluklarda güven kazanmış birisi, projenin arkasında duracağına şüphem yok. İlerleyen zamanlarda ben de elimden geldiğince katkıda bulunurum, neticede bizden çıkan bir proje. Global pazara girme potansiyeli de var. Vizyonu da yüksek ee hepimiz bir el atsak neden bişeyler olmasın?  ;D

Toplanacak miktar projenin potansiyeline ve ihtiyaçlarına göre gayet makul bence, ben de yatırım yapmayı düşünüyorum.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: orcungunay on November 05, 2017, 06:00:31 PM
Whitepaper'ınız yayınlanacak mı yoksa biz ICO sayfasındaki yetersiz bilgileri whitepaper olarak mı kabul edelim?


Kuzen ben şahsi fikrimi vereyim yazdıklarını okudum cevaplatida okudum. Sen zat en sordugun soruda karşı tarafı kelime oyunu kullanarak küçük görmeye calismissin ki newbie olarak zaten bi şey bilmemn gerekiyor birin yan uyeligisen zaten ki oylesin demek ki bir art niyet sezinledim. Biz türklerde zaten birinin yaptığını boklamak var nedense. Nerdeyse diğer projenin elemanlarından olduğunu bile düşündüm de o kadar yapmaz diye iyi niyetli bakmak istedim. Buradaki pasta iki değil 120 projeye yeter rahat olun ... Eleştirebilirsin ben neler söyledim bilsen ayıp olmuş bile derdin ama açık ve netti . diceksin dostum burası yanlış düzel de yaparsa zaten projeyle ilgileniyor yapmazsa sende sallar geçersiniz net olur. Ama yazdığında net bir assaglama var.

Dostum ben kimseyi küçük görmeye çalışmıyorum. Sadece sorduğum sorulara cevaplar istiyorum. İlk seferde son seferde verdikleri cevapları verselerdi zaten uzatmazdım. Ama soru sorana sizin için 5 dakika uğraştım şirket VPN'ine bağlandım dersen kusura bakma ama ben de buna cevap veririm. Siz muhtelemen kendiniz de yan hesaplar kullandığınız için herkesin yan üyelik açtığını düşünüyorsunuz. Devam edin.

Ben zaten proje kötü olmuş sallamayın gibi bir yorum yapmadım. Yatırım yapmayı düşünen herkesin yapacağı gibi bazı sorular sordum. Lan zaten benim sorduğum soruları sormadan yatırım yapan adam ya zengindir ya da manyaktır. Projenin detaylarını soruyorum, gelen tepkiye bak...

Yol haritasında 4 yuvarlak var %50 %10 %1 %1 denmiş. %50 denilen kısım hostingin default sayfasına gidiyor. %10'u tamam dedikleri kısım için tek bir argüman yok. Ama o kısım için ICO yapıp 300bin USD para istiyorlar. Hadi canım sen de...

Açık açık yazsana şunları şunları yaptık ve %50'si tamamlandı. Ekran görüntüsü için zahmet edip şirket VPN'ine bağlandık diyene kadar o görüntüleri bi yere koysan da para istediğin adam neye para vereceğini görse ya...

Hadi site için para istemediler, Borsa için para lazım tamam. Ama %10'u tamam dedikleri iş için bir tek kelime yok. Ne yaptılar da %10 tamamlandı. Yazılımcı mı buldular? Yazılımı nasıl yapacaklarına mı karar verdiler? Hiç olmadı, borsanın ismine mi karar verdiler? Ne yaptılar da %10'u tamamlandı?

Diğer iki kısım (sadece yatırımcılarla paylaşılacak ve global pazara açılma) için de müneccim olmamızı bekliyorsanız, orası da ayrı bir konu...

Yani bu sorulardan bir tanesi saçma ise ya da bir tanesi sırf eleştirmek için sorulmuşsa o zaman gerçekten kusura bakmayın, özür dilerim.

Fakat, para yatıracak adama ne için para yatıracağını söylemezseniz, şimdiye kadar para yatıranların neye güvenip, projenin hangi aşaması için para yatırdıklarını anlamakta zorlanmaya devam edeceğim...

Yanlış mıyım? Abartıyor muyum?

Edit: Benden önce @yussuf89, proje sahiplerinden Mustafa ile görüştük, ikna oldum demiş. Biz de mi tek tek Mustafa'yı arayalım proje detaylarını öğrenmek için :) Yapmayın arkadaşlar, amatör ruhla çalışmak güzeldir evet ama işi amatörce yapmak başka bir şey...


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 05, 2017, 06:14:53 PM
Whitepaper'ınız yayınlanacak mı yoksa biz ICO sayfasındaki yetersiz bilgileri whitepaper olarak mı kabul edelim?


Kuzen ben şahsi fikrimi vereyim yazdıklarını okudum cevaplatida okudum. Sen zat en sordugun soruda karşı tarafı kelime oyunu kullanarak küçük görmeye calismissin ki newbie olarak zaten bi şey bilmemn gerekiyor birin yan uyeligisen zaten ki oylesin demek ki bir art niyet sezinledim. Biz türklerde zaten birinin yaptığını boklamak var nedense. Nerdeyse diğer projenin elemanlarından olduğunu bile düşündüm de o kadar yapmaz diye iyi niyetli bakmak istedim. Buradaki pasta iki değil 120 projeye yeter rahat olun ... Eleştirebilirsin ben neler söyledim bilsen ayıp olmuş bile derdin ama açık ve netti . diceksin dostum burası yanlış düzel de yaparsa zaten projeyle ilgileniyor yapmazsa sende sallar geçersiniz net olur. Ama yazdığında net bir assaglama var.

Dostum ben kimseyi küçük görmeye çalışmıyorum. Sadece sorduğum sorulara cevaplar istiyorum. İlk seferde son seferde verdikleri cevapları verselerdi zaten uzatmazdım. Ama soru sorana sizin için 5 dakika uğraştım şirket VPN'ine bağlandım dersen kusura bakma ama ben de buna cevap veririm. Siz muhtelemen kendiniz de yan hesaplar kullandığınız için herkesin yan üyelik açtığını düşünüyorsunuz. Devam edin.

Ben zaten proje kötü olmuş sallamayın gibi bir yorum yapmadım. Yatırım yapmayı düşünen herkesin yapacağı gibi bazı sorular sordum. Lan zaten benim sorduğum soruları sormadan yatırım yapan adam ya zengindir ya da manyaktır. Projenin detaylarını soruyorum, gelen tepkiye bak...

Yol haritasında 4 yuvarlak var %50 %10 %1 %1 denmiş. %50 denilen kısım hostingin default sayfasına gidiyor. %10'u tamam dedikleri kısım için tek bir argüman yok. Ama o kısım için ICO yapıp 300bin USD para istiyorlar. Hadi canım sen de...

Açık açık yazsana şunları şunları yaptık ve %50'si tamamlandı. Ekran görüntüsü için zahmet edip şirket VPN'ine bağlandık diyene kadar o görüntüleri bi yere koysan da para istediğin adam neye para vereceğini görse ya...

Hadi site için para istemediler, Borsa için para lazım tamam. Ama %10'u tamam dedikleri iş için bir tek kelime yok. Ne yaptılar da %10 tamamlandı. Yazılımcı mı buldular? Yazılımı nasıl yapacaklarına mı karar verdiler? Hiç olmadı, borsanın ismine mi karar verdiler? Ne yaptılar da %10'u tamamlandı?

Diğer iki kısım (sadece yatırımcılarla paylaşılacak ve global pazara açılma) için de müneccim olmamızı bekliyorsanız, orası da ayrı bir konu...

Yani bu sorulardan bir tanesi saçma ise ya da bir tanesi sırf eleştirmek için sorulmuşsa o zaman gerçekten kusura bakmayın, özür dilerim.

Fakat, para yatıracak adama ne için para yatıracağını söylemezseniz, şimdiye kadar para yatıranların neye güvenip, projenin hangi aşaması için para yatırdıklarını anlamakta zorlanmaya devam edeceğim...

Yanlış mıyım? Abartıyor muyum?

Edit: Benden önce @yussuf89, proje sahiplerinden Mustafa ile görüştük, ikna oldum demiş. Biz de mi tek tek Mustafa'yı arayalım proje detaylarını öğrenmek için :) Yapmayın arkadaşlar, amatör ruhla çalışmak güzeldir evet ama işi amatörce yapmak başka bir şey...

Merhabalar,
Stratejik olarak görüntülerini paylaştığımız projeyi , demo olarak önümüzdeki hafta yayına almayı planladığımız için daha önce görüntülerini paylaşmadık. Sizin potansiyel yatırımcı gözüyle sormanız ve ilgilenmeniz sebebi ile sizler için paylaştık. Konuyu okuyanlarda yanlış bir algı oluşmaması adına(ilk başta sizde olduğu gibi) bu algıyı düzeltmek adına konu içeriğine de ekledik. Dizaynda, arayüzde toparlamamız gerekenleri düzelttiğimizde umuyoruzki inceler ve daha çok yorumlarınıza tanıklık ederiz. Stratejik olarak yaptığımız hamle size amatörce gözükebilir biz ise ICO sürecimizin uzun tutmamızdan dolayı olayı sıcak sıcak tutma anlayışımıza dayanıyor.

Projelerde %1 olan ler iş planlamasının yapılmasına ve pazar araştırmalarını içeriyor. Temsili olarak koyuldu. %0 olunca websitesinde "yuvarlak" circle ler kötü gözüküyor diye %1.
2. Etapta %10 olan kısım proje planlamasını, yazılacağı dili, kullanılacak teknik özelliklerini içeren dökümantasyonlar, yazılımcı arkadaşlarımızın kodlamanın yapılacağı DevOps süreçlerinin hazır hale getirilmesi, pazar araştırmaları ve marketing çalışmaları gibi detayları içeriyor.
Bunlarla ilgilide bilgileri yatırımcılarımızla yine paylaşmaya devam edeceğiz.

Sizlerinde yatırımlarını görmek dileğiyle. Teşekkürler.

Paycoinex Ekibi adına verilen tüm desteklere, yatırımlara ve geri bildirimlere teşekkür ederiz


edit:/ Biz herkese karşı açık görüşlüyüm hatamızın eleştirilmesine de açığız bu yüzden geri bildirimleri ciddiye alıyoruz ve iyileştirme yapmaya gayret ediyoruz. Yazarak anlaşmak her zaman konuşarak ifade etmekten daha zordur bir virgülün bile koyulduğu yerin önemi vardır bilirsiniz. Bu yüzden ifade edemediğimiz varsa tekrar tekrar üzerinde konuşabiliriz diyoruz. Yapmak istediğimiz girişimde inançlı ve azimliyiz. Tekrar teşekkürler.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: SpringfieldM1A on November 05, 2017, 06:23:50 PM
Proje eğer kripto parayı tanıyamamış veya bir şekilde ona uzak kalmış yatırımcıların ilgisi çekebilir ve onlara doğru düzgün anlatabilir ve ilgilerini çekebilirse beni gözümde başarılı olacaktır. Şu an piyasada inanılmaz bir para akışı var bunda şüphe yok. Fakat bunun 2-3 kat üstüne çıkabilir çünkü bu işe yabancı çok kimse var. Proje gerçekten böyle bir misyonu üstlenebilir mi bilmiyorum. Açıkçası ekip bana biraz dar geldi böyle bir proje için daha kalabalık bir ekip beklerdim. Umarım ekip bir süpriz yapıp sadece beklentiyi karşılamakla kalmayıp bizi şaşırtacak işler yapar.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 05, 2017, 06:35:16 PM
Proje eğer kripto parayı tanıyamamış veya bir şekilde ona uzak kalmış yatırımcıların ilgisi çekebilir ve onlara doğru düzgün anlatabilir ve ilgilerini çekebilirse beni gözümde başarılı olacaktır. Şu an piyasada inanılmaz bir para akışı var bunda şüphe yok. Fakat bunun 2-3 kat üstüne çıkabilir çünkü bu işe yabancı çok kimse var. Proje gerçekten böyle bir misyonu üstlenebilir mi bilmiyorum. Açıkçası ekip bana biraz dar geldi böyle bir proje için daha kalabalık bir ekip beklerdim. Umarım ekip bir süpriz yapıp sadece beklentiyi karşılamakla kalmayıp bizi şaşırtacak işler yapar.

Merhabalar, kesinlikle öyle bu yüzden önümüzdeki sene mevcut pastanın da ikiye çıkacağını tahmin etmekteyiz, bitcoin fiyatlarında ki Volatilite nin fazla olması günlük yapılan işlem sayılarına yansıyor doğal olarak.
Ekibimize gelirsek; ekibimiz vizyona hakim, yapılacak tasarım ve dizaynlar noktasında bütün tartışmaları yaptığımız ve tarttığımız çekirdek ekibimizdir.
Özellikle kripto borsa yazılımını istediğimiz vadede bitirebilmek ve daha fazlasını yapabilmemiz için yatırım toplama yoluna gittik. Çünkü bizdeki çekirdek ekiple istediğimiz zamanda bitiremeyiz, daha fazla rekabet ortaya çıkacaktır her geçen gün ve mevcut hizmetlerden daha fazlasını, en iyi sunmadığınız sürece tercih sebebi olmaz hiç bir ürün. Pastayı farkedenler de sadece bizler değiliz.

Bu yüzden ekipte vizyonumuza uyum sağlayacak yeni arkadaşlar istihdam edeceğiz ve iş gücünü arttıracağız bundan hiç şüpheniz olmasın. ICO sonrası yine bu forumda çalışma arkadaşı olarak algısı açık, uzman arkadaşlara ulaşmak adına duyuru açmayı da planlıyoruz. İnanıyoruzki bizlere inananları, güvenenleri yüz üstü bırakmayacağız.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: ankara44 on November 05, 2017, 07:53:43 PM
Evet whitepaper ne zaman yayımlanacak. Büyük eksiklik.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: orcungunay on November 05, 2017, 08:01:38 PM
Merhabalar,
Stratejik olarak görüntülerini paylaştığımız projeyi , demo olarak önümüzdeki hafta yayına almayı planladığımız için daha önce görüntülerini paylaşmadık. Sizin potansiyel yatırımcı gözüyle sormanız ve ilgilenmeniz sebebi ile sizler için paylaştık. Konuyu okuyanlarda yanlış bir algı oluşmaması adına(ilk başta sizde olduğu gibi) bu algıyı düzeltmek adına konu içeriğine de ekledik. Dizaynda, arayüzde toparlamamız gerekenleri düzelttiğimizde umuyoruzki inceler ve daha çok yorumlarınıza tanıklık ederiz. Stratejik olarak yaptığımız hamle size amatörce gözükebilir biz ise ICO sürecimizin uzun tutmamızdan dolayı olayı sıcak sıcak tutma anlayışımıza dayanıyor.

Projelerde %1 olan ler iş planlamasının yapılmasına ve pazar araştırmalarını içeriyor. Temsili olarak koyuldu. %0 olunca websitesinde "yuvarlak" circle ler kötü gözüküyor diye %1.
2. Etapta %10 olan kısım proje planlamasını, yazılacağı dili, kullanılacak teknik özelliklerini içeren dökümantasyonlar, yazılımcı arkadaşlarımızın kodlamanın yapılacağı DevOps süreçlerinin hazır hale getirilmesi, pazar araştırmaları ve marketing çalışmaları gibi detayları içeriyor.
Bunlarla ilgilide bilgileri yatırımcılarımızla yine paylaşmaya devam edeceğiz.

Sizlerinde yatırımlarını görmek dileğiyle. Teşekkürler.

Paycoinex Ekibi adına verilen tüm desteklere, yatırımlara ve geri bildirimlere teşekkür ederiz


edit:/ Biz herkese karşı açık görüşlüyüm hatamızın eleştirilmesine de açığız bu yüzden geri bildirimleri ciddiye alıyoruz ve iyileştirme yapmaya gayret ediyoruz. Yazarak anlaşmak her zaman konuşarak ifade etmekten daha zordur bir virgülün bile koyulduğu yerin önemi vardır bilirsiniz. Bu yüzden ifade edemediğimiz varsa tekrar tekrar üzerinde konuşabiliriz diyoruz. Yapmak istediğimiz girişimde inançlı ve azimliyiz. Tekrar teşekkürler.

Bu mesajdan sonra, umarım konu başlığına yazan diğer arkadaşlar, benim ne yapmak istediğimi anlamışlardır. Açık olmak zorundasınız. Hepsi bu. Projenin tüm detaylarını vereceksiniz, soruları cevaplayacaksınız ki geri dönüş alabileseniz.

Her projenin kendine has işleyişi vardır. Çünkü bu projeleri farklı farklı ekipler yapıyor. Yoksa hepsi aynı tornadan çıkmış kalaslar gibi birbirinin kopyası olurdu.

Cevaplar için teşekkürler @paycoinex. Ben sorularımın çoğuna cevap aldım.

Ha bir de, projeyi umursamasam, başkalarının yaptığı gibi işi yerin dibine sokar, bi de 1-2 hakaret eder çıkar giderdim.
 
Anlaşıldı mı kuzen? :)Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: torikan on November 05, 2017, 08:15:48 PM


Kuzen ben şahsi fikrimi vereyim yazdıklarını okudum cevaplatida okudum. Sen zat en sordugun soruda karşı tarafı kelime oyunu kullanarak küçük görmeye calismissin ki newbie olarak zaten bi şey bilmemn gerekiyor birin yan uyeligisen zaten ki oylesin demek ki bir art niyet sezinledim. Biz türklerde zaten birinin yaptığını boklamak var nedense. Nerdeyse diğer projenin elemanlarından olduğunu bile düşündüm de o kadar yapmaz diye iyi niyetli bakmak istedim. Buradaki pasta iki değil 120 projeye yeter rahat olun ... Eleştirebilirsin ben neler söyledim bilsen ayıp olmuş bile derdin ama açık ve netti . diceksin dostum burası yanlış düzel de yaparsa zaten projeyle ilgileniyor yapmazsa sende sallar geçersiniz net olur. Ama yazdığında net bir assaglama var.
[/quote]

Dostum ben kimseyi küçük görmeye çalışmıyorum. Sadece sorduğum sorulara cevaplar istiyorum. İlk seferde son seferde verdikleri cevapları verselerdi zaten uzatmazdım. Ama soru sorana sizin için 5 dakika uğraştım şirket VPN'ine bağlandım dersen kusura bakma ama ben de buna cevap veririm. Siz muhtelemen kendiniz de yan hesaplar kullandığınız için herkesin yan üyelik açtığını düşünüyorsunuz. Devam edin.

Ben zaten proje kötü olmuş sallamayın gibi bir yorum yapmadım. Yatırım yapmayı düşünen herkesin yapacağı gibi bazı sorular sordum. Lan zaten benim sorduğum soruları sormadan yatırım yapan adam ya zengindir ya da manyaktır. Projenin detaylarını soruyorum, gelen tepkiye bak...

Yol haritasında 4 yuvarlak var %50 %10 %1 %1 denmiş. %50 denilen kısım hostingin default sayfasına gidiyor. %10'u tamam dedikleri kısım için tek bir argüman yok. Ama o kısım için ICO yapıp 300bin USD para istiyorlar. Hadi canım sen de...

Açık açık yazsana şunları şunları yaptık ve %50'si tamamlandı. Ekran görüntüsü için zahmet edip şirket VPN'ine bağlandık diyene kadar o görüntüleri bi yere koysan da para istediğin adam neye para vereceğini görse ya...

Hadi site için para istemediler, Borsa için para lazım tamam. Ama %10'u tamam dedikleri iş için bir tek kelime yok. Ne yaptılar da %10 tamamlandı. Yazılımcı mı buldular? Yazılımı nasıl yapacaklarına mı karar verdiler? Hiç olmadı, borsanın ismine mi karar verdiler? Ne yaptılar da %10'u tamamlandı?

Diğer iki kısım (sadece yatırımcılarla paylaşılacak ve global pazara açılma) için de müneccim olmamızı bekliyorsanız, orası da ayrı bir konu...

Yani bu sorulardan bir tanesi saçma ise ya da bir tanesi sırf eleştirmek için sorulmuşsa o zaman gerçekten kusura bakmayın, özür dilerim.

Fakat, para yatıracak adama ne için para yatıracağını söylemezseniz, şimdiye kadar para yatıranların neye güvenip, projenin hangi aşaması için para yatırdıklarını anlamakta zorlanmaya devam edeceğim...

Yanlış mıyım? Abartıyor muyum?

Edit: Benden önce @yussuf89, proje sahiplerinden Mustafa ile görüştük, ikna oldum demiş. Biz de mi tek tek Mustafa'yı arayalım proje detaylarını öğrenmek için :) Yapmayın arkadaşlar, amatör ruhla çalışmak güzeldir evet ama işi amatörce yapmak başka bir şey...
[/quote]

hocam kusura bakma nediyeyim yanlış anlamışım ...

Edit: Benden önce @yussuf89, proje sahiplerinden Mustafa ile görüştük, ikna oldum demiş. Biz de mi tek tek Mustafa'yı arayalım proje detaylarını öğrenmek için :) Yapmayın arkadaşlar, amatör ruhla çalışmak güzeldir evet ama işi amatörce yapmak başka bir şey...

burdaki olayda evet tuafta iki üyede buranın çok eskilerinden birbirlerini tanımaları normal.
yussuf iyi neyle açıklama yapması güzel ama senin gibi yeni ( :D )  üyelerde bu tepkiye sebep olabiliyor.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: HyperLup on November 05, 2017, 08:49:22 PM
Daha durun 2 gün olmuş adamlar açalı :) Elbette eksikleri var bence de bir whitepaper, daha düzgün roadmap ve websitesinin acil olarak geliştirilmesi gerekiyor. Fatura ödeme kısmının %50'sini tamamladık dedikten sonra yapmış olduklarının bir kısmını göstermeleri güzel. Demo olarak da açılırsa çok daha uygun olacaktır.

Yatırım yapacak arkadaşlar ben de ufak bir miktar yatırım yaptım biraz daha beklemedeyim. Bu pasta şuan bile büyük ve önümüzdeki yıllar oluşacak hacimleri göz önünde bulundurursak proje gayet makul duruyor. 3 büyük sitenin günlük hacimlerini göz önüne alarak kar marjları hakkında biraz fikre sahip olabilirsiniz.

Developer arkadaşın twitter adresine göz attım ve benim de paylaşımlarını takip ettiğim sektörün öncü kişilerinden bir kaçıyla samimi olduğu gözüme çarptı. Ekibi büyüterek bu işi kaldırabilecek bir kapasiteye sahip olabilir.

Byrallier zaten ayrıca siber güvenlik uzmanıymış o da çok büyük bir artı.

Ne diyeyim bekleyip göreceğiz.
 


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: mbp on November 06, 2017, 07:59:47 AM
Hemen hemen ilk yerli girişimlerimlerden birisi olacak bu proje her ne kadar ekibe ait bir proje olsada bizim ülkemizden çıkacak bir proje olarak bakıyorum ben. Bir sonraki yerli projelere de ışık olacaktır, yabancı icolara yatırım yapmak yerine yerli icolarımıza yatırım yapmamızın zamanı geldide geçiyor bile. Kendi içimizde birlik olmamız lazım, konu içerisinde bir çok eleştiri gelmiş bir çoğu yapıcı. Ben de bu projeye bir miktar yatırım yaptım, eleştirilerin bir çoğu haklı, ekibinde bunu kabul etmiş olması güzel. Yapıcı eleştiriler ile bu projeyi daha iyi bir hale getirebiliriz yukarıda belirttiğim gibi diğer çıkacak yerli projelerimize de referans olur.

Ben de nacizane tavsiyeleri yeniliyorum; WhitePaper ve fatura ödeme sistemini demo olarak bir an önce yayına alabilirseniz insanların kafasında ki bir çok soru işaretini gidermiş olursunuz ve 300k$ bu dünya için çerez parası artık yolunuz açık olsun.Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: onurgozupek on November 06, 2017, 08:12:11 AM
Arkadaşlar, öncelikle girişiminizi tebrik ediyorum. Yeni projelerin çıkması sevindirici.

Biz de bir proje başlattık. Arkasında Türk ekip olduğu için oldukça tepki çekiyor. Elimizden geldiği kadar sorulara cevap vermeye çalışıyoruz. Bu yüzden size kolaylıklar dilerim.

Bu arada projenizin duyurusu yapılmadan 2 dakika önce borsa hesabından yeni cüzdana BTC transfer edip duyurunuzdan 30 dakika sonra 1.24BTC yatırım yapan cömert ve vizyoner arkadaş bizim projeye de katkı sağlarsa memnun oluruz...

https://i.hizliresim.com/jQq3Gr.png

https://blockchain.info/address/159XbruxSAWxbwZFEHHqANVRe149hG273P (https://blockchain.info/address/159XbruxSAWxbwZFEHHqANVRe149hG273P)


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: onurgozupek on November 06, 2017, 08:27:02 AM
Diğer yerli girişimlere (AKCHE) Projesinde gösterdiğiniz hassasiyeti ve anlayışı keşke bize de gösterseydiniz..

Yazacaklarımı toparlamakta güçlük çekiyorum. Öncelikle benim post'a attığınız cevaplar  ancak IQ seviyesi 20-30 aralığında birinin vereceği cevaplar veya verecek mantıklı bir cevabı olmayan birinin kaçamak cevapları olabilir. Bu kadar net. Eğer ekibinizde community manager olarak yer alıyorsa vay halinize  "AKCHE" senden bahsediyorum.

https://i.hizliresim.com/ByL7Pp.jpg (https://i.hizliresim.com/ByL7Pp.jpg)

yazdığın tamamen çöp.
whitepaper çöp.
türk borsaları bu coini eklemez zaten :)
O kadar türk meraklısıysan önce hosting'i digital ocean'dan tr ye taşı.
IP Address:    209.182.213.121
IP Location:    USA,    California,    South San Francisco

Blok zincir üzerinde oylama sistemi oluşturacaz diyip sahiden mi diyince verdiği cevaba bak sen :)
--Akche ile yatırım yapanlar, oy vermiş ve projeye destek olmuş olacak. Başarılı olarak fonlama gerçekleşmezse, projenin varlığına yatırım yapanlara ödedikleri tutarlar iade edilecek.

Her neyse uğraşmaya değmezsiniz.

“SCAM ALERT!”

hacı sen scam görmemişsin. Daha dün gazetelerde hipper diye bi bok vardı. Scam'in Allah'ı. Ama yarın git bak kaç beyinsiz para yatıracak. Bu memlekette hiç kimse hiç boku doğru düzgün yapmıyor. Bu projenin şusu güzel demiycem ama gömmeden önce bi etrafınıza bakın ya. Yaşadığınız ülke Türkiye, herkes çakal ama siz vuracak bir abalı bulmuşsunuz vermişsiniz sopayı vermişsiniz sopayı. Neymiş hosting Amerika'daymış. Vay amk ne büyük problem. Yerli milli uçağı, tankı yaladık yuttuk, yerli coin'e bok atmamız eksik kaldı...

Orada yerli coin e sahip çıkıp, scam diyenlere ağızlarının payını verirken, bizimkine tamamen eleştirel, açık ararcasına bakıyor olmanız bizi üzdü. Umarız fikrinizi değiştirebilmişizdir sunduğumuz bilgilerle. Biz her türlü yerli girişimin başarıya ulaşmasını arzuluyoruz, sadece kendi projemizin değil. Umuyoruz ki sizlere vermek istediğimiz kalite yerli hizmetlerle bu olumsuzlukları kafanızdan silmiş olacağız.
Teşekkürler.

Ben aslında bu mesajı gören bir arkadaşımın uyarısıyla bu konuya girmiştim. Buna cevap verecektim ama arada kaynadı. Bir başka projenin duyurusunda bile bizim projeye laf edildiğine göre ya gerçekten dişe dokunur bir iş yapmışız ya da zaten millet pisliğini etrafa bir kere bulaştırınca, sağa sola yaymaktan çekinmiyor.

Madem alıntı yapacaksınız, SCAM ALERT mesajını kendi kullanıcılarınızın gözüne sokmayın bari. Bu yüzden her Türk projesine "scam" diye bakılıyor.

"Diğer projeye destek olduğunuz kadar" dediğiniz arkadaş bizim projeye destek filan olmamış. Adam bizim projeyle ilgili "yav şurası da şöyle güzel, burası da şahane" diye bişey dememiş, sadece "önyargılı" yorumculara "scam" nedir onu anlatmış. Ama tabi bunu görebilmek için bakmak gerekiyor...

Projenizde başarılı olmanızı inanın gerçekten isterim. Zaten tersini istemem yaptığım işe aykırı. Çünkü ne kadar çok proje başarıya ulaşırsa Türk projelerinin üzerindeki kara bulutlar o kadar çabuk dağılır.

Arkadaşlar, lütfen kıyas yaparken olaya daha geniş açıdan bakmaya çalışalım. Eleştirdiğiniz projelerin başarılı olamamasının bir nedeni de sizlerin acımasız eleştirileri olabilir, bunun farkına varın lütfen.

Amacım tartışma çıkarmak ya da sorun yatarmak değildi. Sadece "scam alert" mesajı hakkında cevap vermek istedim. @paycoinex ekibine tekrar başarılar dilerim.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: by rallier on November 06, 2017, 08:51:30 AM
Diğer yerli girişimlere (AKCHE) Projesinde gösterdiğiniz hassasiyeti ve anlayışı keşke bize de gösterseydiniz..

Yazacaklarımı toparlamakta güçlük çekiyorum. Öncelikle benim post'a attığınız cevaplar  ancak IQ seviyesi 20-30 aralığında birinin vereceği cevaplar veya verecek mantıklı bir cevabı olmayan birinin kaçamak cevapları olabilir. Bu kadar net. Eğer ekibinizde community manager olarak yer alıyorsa vay halinize  "AKCHE" senden bahsediyorum.

https://i.hizliresim.com/ByL7Pp.jpg (https://i.hizliresim.com/ByL7Pp.jpg)

yazdığın tamamen çöp.
whitepaper çöp.
türk borsaları bu coini eklemez zaten :)
O kadar türk meraklısıysan önce hosting'i digital ocean'dan tr ye taşı.
IP Address:    209.182.213.121
IP Location:    USA,    California,    South San Francisco

Blok zincir üzerinde oylama sistemi oluşturacaz diyip sahiden mi diyince verdiği cevaba bak sen :)
--Akche ile yatırım yapanlar, oy vermiş ve projeye destek olmuş olacak. Başarılı olarak fonlama gerçekleşmezse, projenin varlığına yatırım yapanlara ödedikleri tutarlar iade edilecek.

Her neyse uğraşmaya değmezsiniz.

“SCAM ALERT!”

hacı sen scam görmemişsin. Daha dün gazetelerde hipper diye bi bok vardı. Scam'in Allah'ı. Ama yarın git bak kaç beyinsiz para yatıracak. Bu memlekette hiç kimse hiç boku doğru düzgün yapmıyor. Bu projenin şusu güzel demiycem ama gömmeden önce bi etrafınıza bakın ya. Yaşadığınız ülke Türkiye, herkes çakal ama siz vuracak bir abalı bulmuşsunuz vermişsiniz sopayı vermişsiniz sopayı. Neymiş hosting Amerika'daymış. Vay amk ne büyük problem. Yerli milli uçağı, tankı yaladık yuttuk, yerli coin'e bok atmamız eksik kaldı...

Orada yerli coin e sahip çıkıp, scam diyenlere ağızlarının payını verirken, bizimkine tamamen eleştirel, açık ararcasına bakıyor olmanız bizi üzdü. Umarız fikrinizi değiştirebilmişizdir sunduğumuz bilgilerle. Biz her türlü yerli girişimin başarıya ulaşmasını arzuluyoruz, sadece kendi projemizin değil. Umuyoruz ki sizlere vermek istediğimiz kalite yerli hizmetlerle bu olumsuzlukları kafanızdan silmiş olacağız.
Teşekkürler.

Ben aslında bu mesajı gören bir arkadaşımın uyarısıyla bu konuya girmiştim. Buna cevap verecektim ama arada kaynadı. Bir başka projenin duyurusunda bile bizim projeye laf edildiğine göre ya gerçekten dişe dokunur bir iş yapmışız ya da zaten millet pisliğini etrafa bir kere bulaştırınca, sağa sola yaymaktan çekinmiyor.

Madem alıntı yapacaksınız, SCAM ALERT mesajını kendi kullanıcılarınızın gözüne sokmayın bari. Bu yüzden her Türk projesine "scam" diye bakılıyor.

"Diğer projeye destek olduğunuz kadar" dediğiniz arkadaş bizim projeye destek filan olmamış. Adam bizim projeyle ilgili "yav şurası da şöyle güzel, burası da şahane" diye bişey dememiş, sadece "önyargılı" yorumculara "scam" nedir onu anlatmış. Ama tabi bunu görebilmek için bakmak gerekiyor...

Projenizde başarılı olmanızı inanın gerçekten isterim. Zaten tersini istemem yaptığım işe aykırı. Çünkü ne kadar çok proje başarıya ulaşırsa Türk projelerinin üzerindeki kara bulutlar o kadar çabuk dağılır.

Arkadaşlar, lütfen kıyas yaparken olaya daha geniş açıdan bakmaya çalışalım. Eleştirdiğiniz projelerin başarılı olamamasının bir nedeni de sizlerin acımasız eleştirileri olabilir, bunun farkına varın lütfen.

Amacım tartışma çıkarmak ya da sorun yatarmak değildi. Sadece "scam alert" mesajı hakkında cevap vermek istedim. @paycoinex ekibine tekrar başarılar dilerim.

Merhabalar, farkında mısınız bilmiyoruz mesajın orjinalinde "scam alert" yazısı kocaman ve kırmızı harflerle yazılmış biz bunu bilerek değiştirdik alıntılayınca normalde aynen kocaman kırmızı geliyordu. Onuda hatta silmeyi düşündüm, yanlış anlaşılma olmasın diye ama vurgulanmak istenilen yorumda hikaye kopukluğuna neden olmamak amacıyla silmedim. Asla bir başka projeyi karalama amacımız olmadı olamaz, yatırımcılarımızdan "AKCHE" nasıl diye çok soran oldu, hepsine yerli girişimleri destekliyorum incelemek lazım kendi projemizden dolayı çok incelemedim tanıtımlarını yanıtını verdim.

Umuyoruzki sizlerde başarılı işler çıkartırsınız. Biz her türlü yerli girişimi destekliyoruz. Paslaşmamız gereken ihtiyacınız olan bir konuda yardım lazımsa ekipçe yardım etmeye hazırız.
Selamlar sevgiler.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 06, 2017, 08:55:25 AM
Arkadaşlar, öncelikle girişiminizi tebrik ediyorum. Yeni projelerin çıkması sevindirici.

Biz de bir proje başlattık. Arkasında Türk ekip olduğu için oldukça tepki çekiyor. Elimizden geldiği kadar sorulara cevap vermeye çalışıyoruz. Bu yüzden size kolaylıklar dilerim.

Bu arada projenizin duyurusu yapılmadan 2 dakika önce borsa hesabından yeni cüzdana BTC transfer edip duyurunuzdan 30 dakika sonra 1.24BTC yatırım yapan cömert ve vizyoner arkadaş bizim projeye de katkı sağlarsa memnun oluruz...

https://i.hizliresim.com/jQq3Gr.png

https://blockchain.info/address/159XbruxSAWxbwZFEHHqANVRe149hG273P (https://blockchain.info/address/159XbruxSAWxbwZFEHHqANVRe149hG273P)

Merhaba Announcement konusu açılmadan çok önce bir çok kontak kurduk hatta "Private Fund" yapmaya çalıştık ama yeterli meblağ toplayamadığımız için konuyu açtık.
Yani biz announcement dan daha önce yatırım toplama çalışmalarına başlamıştık. Reelden "nakit" ile yatırım yapan yatırımcılarımız var, bu hafta aksilik çıkmazsa 10-20k Dolar daha tek kalemde borsa dan alınıp sistemimize aktarıldığını gördüğünüzde bunların reelde bu işi anlattığımız ve finansman sağlayarak hisse almak isteyen kişiler olduğunu tahmin edebilirsiniz.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: onurgozupek on November 06, 2017, 09:17:46 AM
Merhabalar, farkında mısınız bilmiyoruz mesajın orjinalinde "scam alert" yazısı kocaman ve kırmızı harflerle yazılmış biz bunu bilerek değiştirdik alıntılayınca normalde aynen kocaman kırmızı geliyordu. Onuda hatta silmeyi düşündüm, yanlış anlaşılma olmasın diye ama vurgulanmak istenilen yorumda hikaye kopukluğuna neden olmamak amacıyla silmedim. Asla bir başka projeyi karalama amacımız olmadı olamaz, yatırımcılarımızdan "AKCHE" nasıl diye çok soran oldu, hepsine yerli girişimleri destekliyorum incelemek lazım kendi projemizden dolayı çok incelemedim tanıtımlarını yanıtını verdim.

Umuyoruzki sizlerde başarılı işler çıkartırsınız. Biz her türlü yerli girişimi destekliyoruz. Paslaşmamız gereken ihtiyacınız olan bir konuda yardım lazımsa ekipçe yardım etmeye hazırız.
Selamlar sevgiler.

Merhaba, yukarıda alıntıladığınız mesajı BEN değiştirdim. Sizin mesajın orijinali burada: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2352124.msg24049041#msg24049041

Fakat, konu uzasın istemiyorum. Dediğim gibi, projenizle ilgili değil, scam alert ile ilgili cevap vermeye gelmiştim. Aynı amaç için farklı projelerde çalışıyoruz. Hepimiz, birbirimizin başarılarından destek bulacağız. Kolay gelsin...


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: by rallier on November 06, 2017, 09:39:56 AM
Merhabalar, farkında mısınız bilmiyoruz mesajın orjinalinde "scam alert" yazısı kocaman ve kırmızı harflerle yazılmış biz bunu bilerek değiştirdik alıntılayınca normalde aynen kocaman kırmızı geliyordu. Onuda hatta silmeyi düşündüm, yanlış anlaşılma olmasın diye ama vurgulanmak istenilen yorumda hikaye kopukluğuna neden olmamak amacıyla silmedim. Asla bir başka projeyi karalama amacımız olmadı olamaz, yatırımcılarımızdan "AKCHE" nasıl diye çok soran oldu, hepsine yerli girişimleri destekliyorum incelemek lazım kendi projemizden dolayı çok incelemedim tanıtımlarını yanıtını verdim.

Umuyoruzki sizlerde başarılı işler çıkartırsınız. Biz her türlü yerli girişimi destekliyoruz. Paslaşmamız gereken ihtiyacınız olan bir konuda yardım lazımsa ekipçe yardım etmeye hazırız.
Selamlar sevgiler.

Merhaba, yukarıda alıntıladığınız mesajı BEN değiştirdim. Sizin mesajın orijinali burada: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2352124.msg24049041#msg24049041

Fakat, konu uzasın istemiyorum. Dediğim gibi, projenizle ilgili değil, scam alert ile ilgili cevap vermeye gelmiştim. Aynı amaç için farklı projelerde çalışıyoruz. Hepimiz, birbirimizin başarılarından destek bulacağız. Kolay gelsin...

Merhaba, özür dilerim ben arkadaşa o şekilde bırakmamasını değiştirmesini söylemiştim gözümüzden kaçmış benim hatam alıntıda aynı şekilde görünce kontrol etme gereği duymamıştım.
Düzeltmeyi yaptık, bahsettiğim şekilde. Umarım sizlerde şuradaki özür mesajımı kabul görürsünüz, kimseyi gücendirmek istemeyiz. Sizlerinde bizlere karşı olan desteğini için müteşekkiriz.
Bir diğer yerli girişim ICO su olan konunuzda paylaştığım mesajım
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2332494.msg24110867#msg24110867

Kolay gelsin. Yapabileceğimiz başka birşey varsa mesaj atmaktan çekinmeyin her türlü kontağa açığız.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: ingiltere on November 06, 2017, 12:06:32 PM
Hedefler makul, istediğiniz parayı toplayacağınıza eminim. Konuyu boş tartışmalardan uzak tutarsanız prestij açısından daha iyi olur. Başarılar by rallier.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: dnz gns on November 06, 2017, 01:44:56 PM
Hedefler makul, istediğiniz parayı toplayacağınıza eminim. Konuyu boş tartışmalardan uzak tutarsanız prestij açısından daha iyi olur. Başarılar by rallier.


katılıyorum cevap vermek önemli ama polemik konusundan uzak kalmaya çalışmak daha iyi ilk yaıtırım limitiniz sizin prestijinizi sağlıyacak sonuçta 300k dolar hatırı sayılı bir mebla özellikcüzdanda görünmesi önemli mevcut global projelerde artık onu bile göstermiyorlar ne olduğu belli değil


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 06, 2017, 03:13:30 PM
Hedefler makul, istediğiniz parayı toplayacağınıza eminim. Konuyu boş tartışmalardan uzak tutarsanız prestij açısından daha iyi olur. Başarılar by rallier.
Hedefler makul, istediğiniz parayı toplayacağınıza eminim. Konuyu boş tartışmalardan uzak tutarsanız prestij açısından daha iyi olur. Başarılar by rallier.


katılıyorum cevap vermek önemli ama polemik konusundan uzak kalmaya çalışmak daha iyi ilk yaıtırım limitiniz sizin prestijinizi sağlıyacak sonuçta 300k dolar hatırı sayılı bir mebla özellikcüzdanda görünmesi önemli mevcut global projelerde artık onu bile göstermiyorlar ne olduğu belli değil

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Bizler de olası yanlış anlaşılmarın önüne geçmeye gayret ediyoruz, yazılı iletişimi ne kadar kaliteli yaparsanız yapın sözel iletişimdeki gibi anlık geri bildirim almıyor olmanın verdiği dezavantajlarla karşılaşabiliyoruz. Eksiklerimiz sebebiyle bizde 4/4 lük yapamamış olabiliriz ama gördüğümüz kadarıyla şuana kadar gelen bütün olumlu yorumlar ekibimizi çok mutlu ediyor.

Tüm Paycoinex ekibi adına teşekkür ederiz.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: kacakkipri on November 06, 2017, 04:09:28 PM
Ekibin yöneltilen eleştirilere cevap verme üslubunu gayet beğendim. Türk projelerinde sürekli bir tartışma havası hakim ve açıkcası bu beni rahatsız ediyor. Gerek yok keşke herkes fikrini söyleyip eleştirisini yapıp devam etse laf dalaşına girmekle ele geçen bişey yok zira.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 06, 2017, 06:12:01 PM
Ekibin yöneltilen eleştirilere cevap verme üslubunu gayet beğendim. Türk projelerinde sürekli bir tartışma havası hakim ve açıkcası bu beni rahatsız ediyor. Gerek yok keşke herkes fikrini söyleyip eleştirisini yapıp devam etse laf dalaşına girmekle ele geçen bişey yok zira.


Sağolsun her bir yorumu atan arkadaşımız bizlere bu süreci daha iyi yapabileceğimiz bir çok fırsatı görme imkanı tanıdı. Şirket profilinden şahsi fikir paylaşmak doğru olmaz ama şunu belirtmemde fayda var, her arkadaş Türk ekiplerinin işlerini en iyi şekilde görmek ister -bizce- . Fakat her insanın yaklaşımı farklı olabiliyor kimi kızarak söyler, kimi "keşke" ifadeleriyle söyler. İşin özünü yakalamakta yatıyor bence, hepsi eksikleri daha iyi edecek değerli yorumlar olarak ekibimizin gözünde.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: SpringfieldM1A on November 06, 2017, 07:53:42 PM
Proje eğer kripto parayı tanıyamamış veya bir şekilde ona uzak kalmış yatırımcıların ilgisi çekebilir ve onlara doğru düzgün anlatabilir ve ilgilerini çekebilirse beni gözümde başarılı olacaktır. Şu an piyasada inanılmaz bir para akışı var bunda şüphe yok. Fakat bunun 2-3 kat üstüne çıkabilir çünkü bu işe yabancı çok kimse var. Proje gerçekten böyle bir misyonu üstlenebilir mi bilmiyorum. Açıkçası ekip bana biraz dar geldi böyle bir proje için daha kalabalık bir ekip beklerdim. Umarım ekip bir süpriz yapıp sadece beklentiyi karşılamakla kalmayıp bizi şaşırtacak işler yapar.

Merhabalar, kesinlikle öyle bu yüzden önümüzdeki sene mevcut pastanın da ikiye çıkacağını tahmin etmekteyiz, bitcoin fiyatlarında ki Volatilite nin fazla olması günlük yapılan işlem sayılarına yansıyor doğal olarak.
Ekibimize gelirsek; ekibimiz vizyona hakim, yapılacak tasarım ve dizaynlar noktasında bütün tartışmaları yaptığımız ve tarttığımız çekirdek ekibimizdir.
Özellikle kripto borsa yazılımını istediğimiz vadede bitirebilmek ve daha fazlasını yapabilmemiz için yatırım toplama yoluna gittik. Çünkü bizdeki çekirdek ekiple istediğimiz zamanda bitiremeyiz, daha fazla rekabet ortaya çıkacaktır her geçen gün ve mevcut hizmetlerden daha fazlasını, en iyi sunmadığınız sürece tercih sebebi olmaz hiç bir ürün. Pastayı farkedenler de sadece bizler değiliz.

Bu yüzden ekipte vizyonumuza uyum sağlayacak yeni arkadaşlar istihdam edeceğiz ve iş gücünü arttıracağız bundan hiç şüpheniz olmasın. ICO sonrası yine bu forumda çalışma arkadaşı olarak algısı açık, uzman arkadaşlara ulaşmak adına duyuru açmayı da planlıyoruz. İnanıyoruzki bizlere inananları, güvenenleri yüz üstü bırakmayacağız.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz

Ekip vizyona hakimse zaten fitili ateşleyecektir. Çünkü sadece tecrübeli diye blockchain e yabancı ekip elemanları projeye sadece ayak bağı olmaktan ve thread kısımlardakini ekip kısmını kalabalık göstermek başka bir işe yaramayacaktır. Proje iyi işlerle piyasaya giriş yaparsa zaten istihdam kapıları size sonuna kadar açılır. Yine iş çekirdek kadroda bitiyor.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - 25K USD %8 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Holess on November 06, 2017, 08:03:00 PM
son günlerde sanırım bu ikinci yerli proje konusu oluyor. açıkçası alışılagelmiş ico konularından farklı ve biraz gösterişten uzak bir tanıtım konusu olmuş ama umarım proje istedikleri hedefe ulaşır.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 06, 2017, 10:40:44 PM
Proje eğer kripto parayı tanıyamamış veya bir şekilde ona uzak kalmış yatırımcıların ilgisi çekebilir ve onlara doğru düzgün anlatabilir ve ilgilerini çekebilirse beni gözümde başarılı olacaktır. Şu an piyasada inanılmaz bir para akışı var bunda şüphe yok. Fakat bunun 2-3 kat üstüne çıkabilir çünkü bu işe yabancı çok kimse var. Proje gerçekten böyle bir misyonu üstlenebilir mi bilmiyorum. Açıkçası ekip bana biraz dar geldi böyle bir proje için daha kalabalık bir ekip beklerdim. Umarım ekip bir süpriz yapıp sadece beklentiyi karşılamakla kalmayıp bizi şaşırtacak işler yapar.
....

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz

Ekip vizyona hakimse zaten fitili ateşleyecektir. Çünkü sadece tecrübeli diye blockchain e yabancı ekip elemanları projeye sadece ayak bağı olmaktan ve thread kısımlardakini ekip kısmını kalabalık göstermek başka bir işe yaramayacaktır. Proje iyi işlerle piyasaya giriş yaparsa zaten istihdam kapıları size sonuna kadar açılır. Yine iş çekirdek kadroda bitiyor.

Kesinlikle hem fikiriz bu konuda. Dışarıda bahsettiğimiz insanlarada aynısını söylüyoruz, sadece "başlangıç vuruşuna" ihtiyacımız var.


son günlerde sanırım bu ikinci yerli proje konusu oluyor. açıkçası alışılagelmiş ico konularından farklı ve biraz gösterişten uzak bir tanıtım konusu olmuş ama umarım proje istedikleri hedefe ulaşır.

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederiz, ilklerden biri olarak umarız sonraki ICO ler için başarı örneği olabiliriz.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - 25K USD %8 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: durakan on November 07, 2017, 10:19:12 AM
Fatura ödeme sistemi gayet güzel olacaktır. Resimlerden gördüğün kadarıyla tasarımı da hoş. Bu forumdan filizlenmiş bir borsanın çıkması güzel olacaktır. Road map ve FAQ kısımları eksik onları ve whitepaper i biran önce hazırlamanız gerekiyor.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - 25K USD %8 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: To Da Moon on November 07, 2017, 01:54:51 PM
çok güzel proje düşünmüşsünüz
to da moon olacaktır :)


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - 25K USD %8 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: gry on November 07, 2017, 03:44:35 PM
Projeden çok ekip ve ekibin uslubu ortaya güzel bir proje ortaya çıkartacağı imajı uyandırdı bende. Kendimi bu projede yer almak zorunda hissettim okurken yazılanları. Kendimce ufakta olsa bir miktarla yanınızda olacağım. Çalışmalarınızda başarılar.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - 25K USD %8 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: TexasofblackseA on November 07, 2017, 04:16:00 PM
Ülkemden de blockchain teknolojisini kullanan projeler çıktıkça çok mutlu oluyorum. Umarım projeniz başarıya ulaşır.

Projenin 1. etabı olan, genel olarak kriptoparalarla fatura ödeme platformu olarak tanımlayabileceğimiz kısmı ile ilgili kafama takılan bir husus var :

Bu fatura ödeme platformu ( yani 1. etap) ayrıca kriptoparaları Türklirasına çevirebilen bir borsa gibi mi olacak? Bildiğiniz gibi kriptoparaların fiat karşılığı henüz yeterince kararlı değil, oldukça oynak bir yapıları var. Örneğin şuan yaklaşık olarak 28.500 TL  olan bitcoin bundan 1-2 dakika sonrasında 30.000 TL de olabilir 25.000 TL de. Kısa zaman diliminde oluşan bu farkların, faturasını kriptopara ile ödemeye çalışan platform kullanıcısına ve platforma verebileceği maddi zararları nasıl ortadan kaldırmayı veya en aza indirmeyi planlıyorsunuz ?

Tekrar başarılar dilerim, iyi çalışmalar, saygılar.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - 25K USD %8 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 07, 2017, 07:22:43 PM
Fatura ödeme sistemi gayet güzel olacaktır. Resimlerden gördüğün kadarıyla tasarımı da hoş. Bu forumdan filizlenmiş bir borsanın çıkması güzel olacaktır. Road map ve FAQ kısımları eksik onları ve whitepaper i biran önce hazırlamanız gerekiyor.

Merhabalar, Roadmap'i basit tuttuk ICO sürecinde. ICO sonrasında detaylı roadmap paylaşacağız. Whitepaper coin dizaynları için kullanılıyor. Biz ICO sonrasında iş planımızı yatırımcılarımızla paylaşacağız. Coinimiz klon bir coin olacak sıfırdan whitepaper hazırlamayacağız. FAQ burada karşılaştığımız sorular doğrultusunda hazırlayacağız bu hafta.

çok güzel proje düşünmüşsünüz
to da moon olacaktır :)

Merhabalar, Teşekkür ederiz güzel yorumunuz için.

Projeden çok ekip ve ekibin uslubu ortaya güzel bir proje ortaya çıkartacağı imajı uyandırdı bende. Kendimi bu projede yer almak zorunda hissettim okurken yazılanları. Kendimce ufakta olsa bir miktarla yanınızda olacağım. Çalışmalarınızda başarılar.

Merhabalar, yatırımlarınızı görmekten mutlu oluruz, dilimiz döndüğünce projemizi herkesin iyi anlamasını istiyoruz. Ddesteğiniz için çok teşekkür ederiz.


Ülkemden de blockchain teknolojisini kullanan projeler çıktıkça çok mutlu oluyorum. Umarım projeniz başarıya ulaşır.

Projenin 1. etabı olan, genel olarak kriptoparalarla fatura ödeme platformu olarak tanımlayabileceğimiz kısmı ile ilgili kafama takılan bir husus var :

Bu fatura ödeme platformu ( yani 1. etap) ayrıca kriptoparaları Türklirasına çevirebilen bir borsa gibi mi olacak? Bildiğiniz gibi kriptoparaların fiat karşılığı henüz yeterince kararlı değil, oldukça oynak bir yapıları var. Örneğin şuan yaklaşık olarak 28.500 TL  olan bitcoin bundan 1-2 dakika sonrasında 30.000 TL de olabilir 25.000 TL de. Kısa zaman diliminde oluşan bu farkların, faturasını kriptopara ile ödemeye çalışan platform kullanıcısına ve platforma verebileceği maddi zararları nasıl ortadan kaldırmayı veya en aza indirmeyi planlıyorsunuz ?

Tekrar başarılar dilerim, iyi çalışmalar, saygılar.

Merhabalar ,
Evet 1. etap aynan anladığınız gibi. Biz fatura ödeme sistemi için gerekli rezervi hazır bulunduracağız olası dalgalanmalarda minimum sorun yaşamak için borsamızla entegre çalışacak, mevcut borsamızda desteklenen tüm coinlerimizide fatura ödeme sistemlerimize entegre ederek bir yaşam döngüsü kurmayı hedefliyoruz.
Olası fiyat dalgalanmalarında aşağı yada yukarı yönlü, önemli değil biz, size ortalam örneğin 28.500 dediysek, 28.500 üzerinden borsamızda satış emri girilecek karşılığı kadar. Fiyatlar 30K a çıkarsa ne ala, borsamızı kullananlar 28k dan btc alma imkanına sahip olacak. Düşerse de 28k dan satılana kadar emirlere müdahale etmeyeceğiz, çünkü nakit rezervimiz olacak bu işlemler için.

Desteğiniz için çok teşekkür ederiz.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - 25K USD %8 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 07, 2017, 09:46:13 PM
Merhabalar, Ethereum cüzdanında Bittrex borsadan gönderilmiş Ether gözükmekte, eğer işlemi yapan arkadaş buradansa bizimle kontağa geçerse gönderim sahibini teyit edebiliriz. Coin redeem edilirken veya minimum hedef tutturulamazsa ICO iptalinde borsa adresine geri gönderim sağlıklı olmaz. Bu sebepten ötürü geçerli bir ethereum adres bilgisini almamız gerekiyor.

Teşekkürler.

ilgili tx: https://etherscan.io/tx/0x6daf44af0433d9c4e362248bcbde39c50d6086bf920a4f51af08e8674debfb15


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +28K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 08, 2017, 11:01:37 AM
Merhabalar,
Potansiyel yatırımcılarımıza mümkünse "ethereum" cüzdanını kullanmasını öneriyoruz. Bitcoin fiyatlarındaki oynaklık sebebi ile yatırım toplanan tutar çok volatile li oluyor.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: kacakkipri on November 08, 2017, 04:16:29 PM
Ekibin yöneltilen eleştirilere cevap verme üslubunu gayet beğendim. Türk projelerinde sürekli bir tartışma havası hakim ve açıkcası bu beni rahatsız ediyor. Gerek yok keşke herkes fikrini söyleyip eleştirisini yapıp devam etse laf dalaşına girmekle ele geçen bişey yok zira.


Sağolsun her bir yorumu atan arkadaşımız bizlere bu süreci daha iyi yapabileceğimiz bir çok fırsatı görme imkanı tanıdı. Şirket profilinden şahsi fikir paylaşmak doğru olmaz ama şunu belirtmemde fayda var, her arkadaş Türk ekiplerinin işlerini en iyi şekilde görmek ister -bizce- . Fakat her insanın yaklaşımı farklı olabiliyor kimi kızarak söyler, kimi "keşke" ifadeleriyle söyler. İşin özünü yakalamakta yatıyor bence, hepsi eksikleri daha iyi edecek değerli yorumlar olarak ekibimizin gözünde.

Yaklaşımınızı çok beğendim umarım başarılı olur proje. Stratis neblio tarzı birşey mi var aklınızda yoksa daha farklı bir konuyla mı ilgili proje. Bir iki cümleyle açıklarsanız sevinirim.


Title: Re: [ANN][ICO] Yerli Girişim Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 08, 2017, 04:37:28 PM
Ekibin yöneltilen eleştirilere cevap verme üslubunu gayet beğendim. Türk projelerinde sürekli bir tartışma havası hakim ve açıkcası bu beni rahatsız ediyor. Gerek yok keşke herkes fikrini söyleyip eleştirisini yapıp devam etse laf dalaşına girmekle ele geçen bişey yok zira.


Sağolsun her bir yorumu atan arkadaşımız bizlere bu süreci daha iyi yapabileceğimiz bir çok fırsatı görme imkanı tanıdı. Şirket profilinden şahsi fikir paylaşmak doğru olmaz ama şunu belirtmemde fayda var, her arkadaş Türk ekiplerinin işlerini en iyi şekilde görmek ister -bizce- . Fakat her insanın yaklaşımı farklı olabiliyor kimi kızarak söyler, kimi "keşke" ifadeleriyle söyler. İşin özünü yakalamakta yatıyor bence, hepsi eksikleri daha iyi edecek değerli yorumlar olarak ekibimizin gözünde.

Yaklaşımınızı çok beğendim umarım başarılı olur proje. Stratis neblio tarzı birşey mi var aklınızda yoksa daha farklı bir konuyla mı ilgili proje. Bir iki cümleyle açıklarsanız sevinirim.

Merhabalar ilginiz için çok teşekkür ederiz. Projelerimiz bitcoin ve benzeri popüler coin lerin, günlük yaşamda kullanımını arttıracak projeler, Stratis 'in yaptığı iş içerisinde blockchain üzerinde hizmetler geliştiriyorlar. Bizler ise blockchain kullanım alanlarını entegrasyonlarla genişletmeyi hedefliyoruz.
Konu içerisinde Paycoinex Projeler başlığında yer alan projelerimize göz atabilirsiniz 2 tanesini şöyle açıklayabilirim;
1. Ödeme Hizmetleri oluşturmak, bitcoin ve benzeri popüler coin leri başta yerli olmak üzere kullanım alanları oluşturmak, fatura ödeme, otobüs-uçak bilet alma ve daha fazlası. Buralardaki entegrasyon nasıl olacak derseniz şu mesajımızda bahsettik detay bulabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2352124.msg24194696#msg24194696
2. Yeni bir kripto borsa kurarak bu ödeme hizmetlerinden elde ettiğimiz coinlerin buralarda entegrasyonu yapılarak bozdurulmasını sağlamak ve herkes için yeni bir alternatif yerli borsa üretmek.

Bu hizmetlerimiz öncelikli bunları stabil hale getirdikten sonra 3. bi projemiz daha var. Onu ileride paylaşacağız. Uzun vadede bütün hizmetlerimizide küresel çapta örneklerine rakip haline getirmek istiyoruz.
Üreteceğimiz Coin imizle de kar paylaşımı yapacağız holder larımıza.
Planladığımız ve yüksek kar getireceğine inandığımız bu projeleri başarıyla tamamlayabilmemiz için finansman sağlayacak herkesin gurur duyacağı bir şirket ve bir çok servis üretmek istiyoruz.
Teşekkür ederiz.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Enialis on November 08, 2017, 06:34:03 PM
Ben bundan sanırım bir şey anlamadım. Paribu gibi bir site kuracaksınız ve fatura ödeme de olacak öyle mi ?


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 08, 2017, 09:41:28 PM
Ben bundan sanırım bir şey anlamadım. Paribu gibi bir site kuracaksınız ve fatura ödeme de olacak öyle mi ?

merhabalar,
şurada ki izahiyetimizde sizler için yeterli olmazsa anlayamadığınız yerler i özel olarak ifade etmek isteriz
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2352124.msg24243982#msg24243982


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: mbp on November 09, 2017, 02:15:49 PM
Takip ettiğim iki türk icosundan birisi bu türkler olarak neden bu kadar ilgisisiz, kendimize mi güvenmiyoruz. Yabancı icolarda patlayan bir çok ico gördük. Akche ile paycoinex sonuna kadar desteği hak ediyor.

Ekib acaba; USDT ile de yatırım toplamayı düşünüyor musunuz?Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 09, 2017, 03:50:29 PM
Takip ettiğim iki türk icosundan birisi bu türkler olarak neden bu kadar ilgisisiz, kendimize mi güvenmiyoruz. Yabancı icolarda patlayan bir çok ico gördük. Akche ile paycoinex sonuna kadar desteği hak ediyor.

Ekib acaba; USDT ile de yatırım toplamayı düşünüyor musunuz?USDT ile ilgili herhangi bir talep gelmedi, eğer öyle bir talep gelirse USDT 'ı da ekleyebiliriz. Şuanki süreçte "Ethereum" a benzer bir görevi görmekte, fiyat dalgalanması bitcoin'e göre daha az olduğu için USDT tercih etmek için özel bir sebep yoksa Ethereum'u öneriyoruz.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: by rallier on November 10, 2017, 06:36:44 AM
Bu gidişle olayı yerli girişimden devşirip Global foruma kendimizi ifade etmemiz gerekecek %10 da kalmışız


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: membis on November 10, 2017, 07:00:28 AM
Bu gidişle olayı yerli girişimden devşirip Global foruma kendimizi ifade etmemiz gerekecek %10 da kalmışız

Globalde ico yapıp hedeflediğiniz miktarı toplayamayan bir sürü proje var hocam açıkçası en baştan öyle yapmanız lazımdı sadece yerelde bu parayı toplamak imkansız bence.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: by rallier on November 10, 2017, 08:14:51 AM
Bu gidişle olayı yerli girişimden devşirip Global foruma kendimizi ifade etmemiz gerekecek %10 da kalmışız

Globalde ico yapıp hedeflediğiniz miktarı toplayamayan bir sürü proje var hocam açıkçası en baştan öyle yapmanız lazımdı sadece yerelde bu parayı toplamak imkansız bence.

Hocam meblağ 30 M USD değil 300 K USD bence duyarlı ve algısı açık insanlarla çok kolay toplanırdı bu para . Global forumda komik olur bence yarım milyon dolar bile istemeyen bir girişim :)


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: ikm on November 10, 2017, 10:42:52 AM
Takip ettiğim iki türk icosundan birisi bu türkler olarak neden bu kadar ilgisisiz, kendimize mi güvenmiyoruz. Yabancı icolarda patlayan bir çok ico gördük. Akche ile paycoinex sonuna kadar desteği hak ediyor.

Ekib acaba; USDT ile de yatırım toplamayı düşünüyor musunuz?
zaten hocam başka türk ico su yok bildiğim varsa paylaşın lütfen :)


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: mbp on November 10, 2017, 01:54:36 PM
Takip ettiğim iki türk icosundan birisi bu türkler olarak neden bu kadar ilgisisiz, kendimize mi güvenmiyoruz. Yabancı icolarda patlayan bir çok ico gördük. Akche ile paycoinex sonuna kadar desteği hak ediyor.

Ekib acaba; USDT ile de yatırım toplamayı düşünüyor musunuz?
zaten hocam başka türk ico su yok bildiğim varsa paylaşın lütfen :)

Selamlar akche var hocam onlarda ico da.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 10, 2017, 04:48:42 PM
Merhabalar değerli takipçiler,

ICO Sürecimizde 1. haftayı %10 fon toplayarak bugün kapattık.
Yatırım sürecimiz devam etmektedir.
İlk hafta yanımızda olan bize destek çıkan herkese teşekkür ederiz. İkinci haftamızı da yeni destekçiler ve yatırımcılar ile hedefimize daha yakın olmayı diliyoruz. Teşekkür ederiz.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: kacakkipri on November 10, 2017, 04:57:45 PM
Aslına bakarsanız birçok Türk projesi var. Akche Paycoinex Peerguess gibi projeler bunlardan öne çıkanlar. Ben takip ediyorum süreçlerini fazla yatırım toplayamadılar ama bunlar daha Türk projelerinin başlangıcı.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: durakan on November 10, 2017, 10:45:43 PM
Bence Türk kullanıcıları arasında şuan kötü gidiyor diyemeyiz. Biraz sona yaklaşsın burada düşünenler gibi ben de bir miktar ateşleyebilirim.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: membis on November 10, 2017, 10:56:45 PM

Hocam meblağ 30 M USD değil 300 K USD bence duyarlı ve algısı açık insanlarla çok kolay toplanırdı bu para . Global forumda komik olur bence yarım milyon dolar bile istemeyen bir girişim :)

Çok basit bir meblağ gibi duruyor ancak durum öyle değil. Ico şişkinliğinden dolayı onlarca proje sayarım size 300k toplayamayan. Confido'yu incelemenizi öneririm hard cap 1250 ethereum belirlediler ve borsaya girer girmez 9x yaptılar.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: mbp on November 11, 2017, 09:16:01 AM
Bence Türk kullanıcıları arasında şuan kötü gidiyor diyemeyiz. Biraz sona yaklaşsın burada düşünenler gibi ben de bir miktar ateşleyebilirim.

Herkes kendini biraz garantiye almak istiyor gibi korkarım herkes böyle düşünürse kimse yatırım yapmazsa ortada kalacak türk projeleri :) Birilerinin risk alması lazım gibi.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: goraset on November 13, 2017, 12:01:06 PM
başlık açıldığından beri yorum yazmak istiyordum fırsat olmadı. Açıkçası rallieri forumdan tanıyorum. elastic projesindeki gayretli çabalarını takdir etmeyen yok yerli yabancı.
 proje genel hatları ile özellikle ilk  iki kısmı oldukça gerçekleştirilebilir. ayakları yere basan bir proje. Üstesinden gelebileceğiden şüphem yok
açıkçası algoritma olarak CryptoNight seçmesine biraz şaşırdım. sadece kar payı dağıtımı için olacaksa, bir token oluşturmak daha mantıklı olurdu gibime geliyor. şimdi birde sistemi çalıştırmak için  mining gücü gerekecek .
ico yatırımlarında btc yanında etherde eklemesi isabetli bir karar olmuş .
birde icoyu  sadece  yerelde değilde globalde  açsaydı daha kolay ve hızlı para toplardı. paranın dini mileti yok. kar nerdeyse oraya gidiyor.
global forumda bu paranın kat kat fazlasını toplayacak kredisi var  rallierin.
 kendi adıma bir kaç altcoinde terste kaldığım için yatırım  yapamıyorıum. denkleştirisem bir miktar etherle katılmayı düşünüyorum
 
BAŞARILAR


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: by rallier on November 14, 2017, 10:22:04 AM

Hocam meblağ 30 M USD değil 300 K USD bence duyarlı ve algısı açık insanlarla çok kolay toplanırdı bu para . Global forumda komik olur bence yarım milyon dolar bile istemeyen bir girişim :)

Çok basit bir meblağ gibi duruyor ancak durum öyle değil. Ico şişkinliğinden dolayı onlarca proje sayarım size 300k toplayamayan. Confido'yu incelemenizi öneririm hard cap 1250 ethereum belirlediler ve borsaya girer girmez 9x yaptılar.


doğrudur hocam ICO sürecimiz devam ediyor ama umuyoruz ki yeni kurduğumuz bağlantılar ve eski bağlantıların yardımlarıyla bizde üzerinden geleceğiz. Hard cap bizde 200K USD. 200K toplayıncada alnımızın akıyla çıkabileceğimizi biliyoruz, hesaplarımızı yaptık.

başlık açıldığından beri yorum yazmak istiyordum fırsat olmadı. Açıkçası rallieri forumdan tanıyorum. elastic projesindeki gayretli çabalarını takdir etmeyen yok yerli yabancı.
 proje genel hatları ile özellikle ilk  iki kısmı oldukça gerçekleştirilebilir. ayakları yere basan bir proje. Üstesinden gelebileceğiden şüphem yok
açıkçası algoritma olarak CryptoNight seçmesine biraz şaşırdım. sadece kar payı dağıtımı için olacaksa, bir token oluşturmak daha mantıklı olurdu gibime geliyor. şimdi birde sistemi çalıştırmak için  mining gücü gerekecek .
ico yatırımlarında btc yanında etherde eklemesi isabetli bir karar olmuş .
birde icoyu  sadece  yerelde değilde globalde  açsaydı daha kolay ve hızlı para toplardı. paranın dini mileti yok. kar nerdeyse oraya gidiyor.
global forumda bu paranın kat kat fazlasını toplayacak kredisi var  rallierin.
 kendi adıma bir kaç altcoinde terste kaldığım için yatırım  yapamıyorıum. denkleştirisem bir miktar etherle katılmayı düşünüyorum
 
BAŞARILAR

Çok sağol hocam desteğin için. Yerli girişimi yurt içinde halledebilsek keşke bizim gönlümüzdeki bu yönde, çalışmalara devam. Al-sat ne kadar güzel birşey olsa da bir hizmet üretmek ve bunu sunmak şahsım için daha çok gurur verici, herkese faydacı bir politaka izleyerek sonuç alabilmeyi umuyoruz bizde yatırım sürecimizde.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Huanate on November 15, 2017, 09:56:50 AM
Merhaba Bounty programınız yok mu?


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Hurine on November 15, 2017, 10:02:41 AM
Sitenizle alaklı bir kaç şey söylemek istiyorum bana özelden ulaşabilir misiniz?


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Riskylisk on November 15, 2017, 10:12:00 AM
Merhaba Bounty programınız yok mu?
Toplamaya çalıstıkları miktarın %1-2sini bounty yapsalar bu kadar azmı dersiniz. Cok buyuk bir yatırım beklemiyorlar. Ondan bounty yapmamaları normal.
Başarılar proje için.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 15, 2017, 01:27:54 PM
Bence Türk kullanıcıları arasında şuan kötü gidiyor diyemeyiz. Biraz sona yaklaşsın burada düşünenler gibi ben de bir miktar ateşleyebilirim.

Desteğiniz için teşekkür ederiz.


Merhaba Bounty programınız yok mu?

Merhabalar, forum içi bounty programı düzenlemeyi düşünmüyoruz, arkadaşlarında belirttiği gibi hedeflenen tutarın belirli ve çok yüksek olmaması, şirket sermayesi için ayrılacak %25 dilim ve yatırımcınında ROI süresini korumak amacıyla %75 dağıtılacak kar payı dağıtımı sebebi ile %1-2 gibi bi bounty tatmin edici olmayacaktır. Bu yüzden yapmama kararı aldık.

Fakat projelerimizin test süreçlerinde ve tanıtım süreçlerinde bounty lerimiz olacaktır, alışa gelmişin dışında bir bounty fikrimiz var ICO muzu başarıyla tamamladıktan sonra.
Teşekkürler

Sitenizle alaklı bir kaç şey söylemek istiyorum bana özelden ulaşabilir misiniz?

Merhabalar, PM gönderdik hocam. Teşekkür ederiz.


Merhaba Bounty programınız yok mu?
Toplamaya çalıstıkları miktarın %1-2sini bounty yapsalar bu kadar azmı dersiniz. Cok buyuk bir yatırım beklemiyorlar. Ondan bounty yapmamaları normal.
Başarılar proje için.

Merhabalar, evet açıkladığınıza benzer bir fikir ile (yukarıda bahsedildiği gibi) bounty e girmedik.
Desteğiniz için çok teşekkür ederiz


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 19, 2017, 09:46:56 PM
ICO sürecimiz devam etmektedir. Tüm ilgilenlere teşekkür ederiz, desteklerinizi bekliyoruz


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: alpsea on November 24, 2017, 04:28:44 PM
Forumdan güvendiğim birisidir @by rallier. Yatırım yapmak için biraz ters zaman bence. Çünkü forklardan herkes perişan olmuş durumda, zararımız çok büyük. Şimdilik piyasalar sakinleşti ve düzelmeye başladı. Zararımı çıkardıktan sonra %1 hisse alarak destek sağlayabilirim hocam, başarılar..


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: BitcoinVSfiat on November 24, 2017, 04:55:44 PM
Forumdan güvendiğim birisidir @by rallier. Yatırım yapmak için biraz ters zaman bence. Çünkü forklardan herkes perişan olmuş durumda, zararımız çok büyük. Şimdilik piyasalar sakinleşti ve düzelmeye başladı. Zararımı çıkardıktan sonra %1 hisse alarak destek sağlayabilirim hocam, başarılar..

Tek başıma 3000 dolar atarım diyorsun yani? Baya iddialı olmuş. :)
Local bölümde böyle projelere gereken değer ve destek verilmiyor. Globale açılmanız lazım istemeseniz de.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: alpsea on November 24, 2017, 05:36:19 PM
Forumdan güvendiğim birisidir @by rallier. Yatırım yapmak için biraz ters zaman bence. Çünkü forklardan herkes perişan olmuş durumda, zararımız çok büyük. Şimdilik piyasalar sakinleşti ve düzelmeye başladı. Zararımı çıkardıktan sonra %1 hisse alarak destek sağlayabilirim hocam, başarılar..

Tek başıma 3000 dolar atarım diyorsun yani? Baya iddialı olmuş. :)
Local bölümde böyle projelere gereken değer ve destek verilmiyor. Globale açılmanız lazım istemeseniz de.
Zararım minimum seviyeye indiği zaman ico sonlarına doğru atabilirim evet :) şuan neredeyse 1,5 btc zarardayım ve desteklemem mümkün değil, aldığım pozisyonları kapatamıyorum, çıkamıyorum ve değiştiremiyorum elim kolum bağlı açıkçası.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 25, 2017, 12:48:50 PM
Forumdan güvendiğim birisidir @by rallier. Yatırım yapmak için biraz ters zaman bence. Çünkü forklardan herkes perişan olmuş durumda, zararımız çok büyük. Şimdilik piyasalar sakinleşti ve düzelmeye başladı. Zararımı çıkardıktan sonra %1 hisse alarak destek sağlayabilirim hocam, başarılar..

Desteğiniz için ekibimiz adına çok teşekkür ederiz.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: Yunkathu on November 25, 2017, 01:52:59 PM
Forumdan güvendiğim birisidir @by rallier. Yatırım yapmak için biraz ters zaman bence. Çünkü forklardan herkes perişan olmuş durumda, zararımız çok büyük. Şimdilik piyasalar sakinleşti ve düzelmeye başladı. Zararımı çıkardıktan sonra %1 hisse alarak destek sağlayabilirim hocam, başarılar..

Tek başıma 3000 dolar atarım diyorsun yani? Baya iddialı olmuş. :)
Local bölümde böyle projelere gereken değer ve destek verilmiyor. Globale açılmanız lazım istemeseniz de.
Zararım minimum seviyeye indiği zaman ico sonlarına doğru atabilirim evet :) şuan neredeyse 1,5 btc zarardayım ve desteklemem mümkün değil, aldığım pozisyonları kapatamıyorum, çıkamıyorum ve değiştiremiyorum elim kolum bağlı açıkçası.

Ben de bir miktar ayırdım ay başı maaşla beraber ateşleme yapmayı düşünüyorum. Kısmet ne olacak bakalım.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: durakan on November 25, 2017, 07:04:48 PM
Forumdan güvendiğim birisidir @by rallier. Yatırım yapmak için biraz ters zaman bence. Çünkü forklardan herkes perişan olmuş durumda, zararımız çok büyük. Şimdilik piyasalar sakinleşti ve düzelmeye başladı. Zararımı çıkardıktan sonra %1 hisse alarak destek sağlayabilirim hocam, başarılar..

Tek başıma 3000 dolar atarım diyorsun yani? Baya iddialı olmuş. :)
Local bölümde böyle projelere gereken değer ve destek verilmiyor. Globale açılmanız lazım istemeseniz de.
Zararım minimum seviyeye indiği zaman ico sonlarına doğru atabilirim evet :) şuan neredeyse 1,5 btc zarardayım ve desteklemem mümkün değil, aldığım pozisyonları kapatamıyorum, çıkamıyorum ve değiştiremiyorum elim kolum bağlı açıkçası.

Ben de bir miktar ayırdım ay başı maaşla beraber ateşleme yapmayı düşünüyorum. Kısmet ne olacak bakalım.

Yatırımcı sayısında artış var gibi gözüküyor. İnsanlar çok para kaybetti çok kötü zamana denk geldi


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: arlington on November 25, 2017, 07:15:28 PM
Ara ara bakıyorum toplanan miktara ufak bir artış söz konusu ancak projeyi globale taşımadan istenen miktarı toplamak zor gibi gözüküyor.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: by rallier on November 26, 2017, 06:47:55 PM
Ara ara bakıyorum toplanan miktara ufak bir artış söz konusu ancak projeyi globale taşımadan istenen miktarı toplamak zor gibi gözüküyor.
Son ana kadar TR de ısrarcıyız hocam yapamazsak burada iadeleri yapip Global e açılacağız.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: paycoinex on November 27, 2017, 10:24:41 AM
ICO Sürecimiz devam etmektedir. Bizleri destekleyen herkese Paycoinex ekibi adına teşekkür ederiz.
Ethereum Cüzdanlarını kullanılmasını veya bizimle kontağa geçerek doğrudan USD olarak yatırımınızı yapabilirsiniz.

Bazı yatırımcılarımızdan gelen talep doğrultusunda BTC yatırılan tutarların, fiyat dalgalanmalarından minimum etkilenmek adına ETHEREUM'a geçme isteklerini anlayışla karşılıyoruz ve bu konuda bizim için USD cinsinden toplam tutar önem arz ettiğinden herhangi bir etken olmaksızın dönüşümler konusunda yardımcı oluyoruz. Benzer talepleri olan arkadaşlar, PM ile ulaşırlarsa BTC adres sahipliğini doğruladıktan sonra ETHER dönüşümleri yapmak için yardımcı olunacaktır.

Ayrıca daha önceden belirttiğimiz gibi BTC den USD cinsine de çevirim yaparak, bakiyelerinizi saklayabiliriz bu konuda talebi olanlarda varsa yine yardımcı olacağız.


Teşekkür ederiz


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - +30K USD %10 - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler
Post by: by rallier on November 27, 2017, 10:52:05 AM
ICO Sürecimiz devam etmektedir. Bizleri destekleyen herkese Paycoinex ekibi adına teşekkür ederiz.
Ethereum Cüzdanlarını kullanılmasını veya bizimle kontağa geçerek doğrudan USD olarak yatırımınızı yapabilirsiniz.

Bazı yatırımcılarımızdan gelen talep doğrultusunda BTC yatırılan tutarların, fiyat dalgalanmalarından minimum etkilenmek adına ETHEREUM'a geçme isteklerini anlayışla karşılıyoruz ve bu konuda bizim için USD cinsinden toplam tutar önem arz ettiğinden herhangi bir etken olmaksızın dönüşümler konusunda yardımcı oluyoruz. Benzer talepleri olan arkadaşlar, PM ile ulaşırlarsa BTC adres sahipliğini doğruladıktan sonra ETHER dönüşümleri yapmak için yardımcı olunacaktır.

Ayrıca daha önceden belirttiğimiz gibi BTC den USD cinsine de çevirim yaparak, bakiyelerinizi saklayabiliriz bu konuda talebi olanlarda varsa yine yardımcı olacağız.


Teşekkür ederiz


Mesaj alıntılandı, ana konuya eklendi. Ayrıca USDTether ve USD Fiziki banka hesaplarında tutulması ile ilgili bilgilendirmeyi de konuya ekledik.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler 📌📌📌📌📌📌📌
Post by: durakan on November 27, 2017, 01:19:00 PM
Pm Attım bilginize


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler 📌📌📌📌📌📌📌
Post by: by rallier on November 27, 2017, 04:30:31 PM
90 bin dolar. Hayırlı olsun %30 Tamamladık.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex - Kripto Para Birimleri için Akıllı Çözümler 📌📌📌📌📌📌📌
Post by: Yunkathu on November 27, 2017, 05:35:00 PM
90 bin dolar. Hayırlı olsun %30 Tamamladık.

Projeye olan umutlarım biraz daha arttı. ICO başarılı bir şekilde toplanacak ve yatırımcılarını üzmeyecek gibi


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex [%30 TOPLNDI] Kripto Para Birimlerine Akıllı Çözümler📌📌📌
Post by: alpsea on November 27, 2017, 08:21:02 PM
Ucuk kacik bir mebla olmadigi icin 3/1 i toplanmis bile hayirli olsun hocam :)


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex [%30 TOPLNDI] Kripto Para Birimlerine Akıllı Çözümler📌📌📌
Post by: mbp on November 27, 2017, 08:32:57 PM
Oldukça güzel haber hayırlı olsun, ben de ilerleyen zamanlarda bir miktar daha yatırım yapmayı düşünüyorum. Bana kalırsa bu ico başarıyla sonuçlanacak gibi biraz ürkek insanlar hem de piyasa şuan çoğu kişiyi terse bıraktı... Herkes için tekrardan hayırlısı olsun.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex [%30 TOPLNDI] Kripto Para Birimlerine Akıllı Çözümler📌📌📌
Post by: by rallier on November 29, 2017, 11:33:39 AM
Bir çok arkadaşın BTC si istekleri üzerine ETH çevrildi. Teşekkürler


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex [%30 TOPLNDI] Kripto Para Birimlerine Akıllı Çözümler📌📌📌
Post by: Yunkathu on November 29, 2017, 01:44:34 PM
Bir çok arkadaşın BTC si istekleri üzerine ETH çevrildi. Teşekkürler

Hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz için teşekkürler.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex [%30 TOPLNDI] Kripto Para Birimlerine Akıllı Çözümler📌📌📌
Post by: paycoinex on December 05, 2017, 03:23:01 PM
Merhabalar, Kurucu ortaklarımızdan Mustafa Yalçın'ın Redbull Türkiye - Bitcoin Nedir başlıklı yazısına verdiği röportajı aşağıda bulabilirsiniz

"Türkiye’de yasal zeminin kurulması için devlete yardım etmeye hazırız"
Türkiye’de Bitcoin borsalarının temeli atılıyor olsa da devlet aşamasında nasıl çalışmalar yapıldığı şu an kesin değil. Netsparker firmasında güvenlik araştırmacısı olan Mustafa Yalçın, Türkiye’nin Bitcoin’e adapte olmuş ülkeler gibi gerekli yasal zemini ve dolandırıcılık takip sistemlerini hazırlaması gerektiğini belirtti. Yalçın, Bitcoin ve diğer sanal paraların faydalarından yararlanmamız gerektiğine inanıyor:
"Teknolojinin getirdiği kolaylık ve gizlilik kavramlarının olduğu her yerde dolandırıcıların türediğini ve türeyeceğini biliyoruz. Ancak dolandırıcılığın teknolojik gelişimlerin önüne geçmesini engellememiz gerekiyor. ABD hükümeti, BitLicense adını verdiği bir regülasyon ile Bitcoin kullanımının önüne geçmek yerine, dijital para birimlerini kullanabilir kıldı. Bunu yaparken dolandırıcılığa karşı kontrol mekanizmaları kurarak kendilerini bu süreçlere adapte ediyorlar.

Ülkemizde Bitcoin'e yönelik bir regülasyon henüz bulunmuyor olsa da Bitcoin alım satımı TL üzerinden yapılabiliyor ve aracı kuruluşlar aracılığıyla temin edilebiliyor. Bu aracı kuruluşlar, güvenlik amacıyla bağlı oldukları güvenlik birimlerine gerekli geri bildirimleri yaptıklarını kullanıcılara bildiriyorlar.

Teknolojiyi yakından takip edenlerin dışında, basında 'fiyatların aniden çok artması, dolandırıcılık yapıldığı' gibi başlıklar kamuda Bitcoin'in sadece yasadışı faaliyetler için kullanıldığı gibi bir düşünce oluşturuyor. Silkroad vakası gibi terör/kaçakçılık eylemlerinde kullanılan Bitcoin'ler, Bitcoin sisteminin verdiği şeffaflıktan ötürü takip edilebiliyor. Bu sayede istihbaratı güçlü devletler dolandırıcılıkları tespit ediyor. BTC'nin meşruluğu şu an ülkeden ülkeye değişiyor ancak bireye indirgediğimizde hayatımıza birçok yenilik ve kolaylık kazandırıyor. Bana sorarsanız fayda sağlayan bir teknoloji meşrudur. Bu durumu bıçağın iki farklı kullanımı örneği ile izah edebiliriz. Bir bıçakla insan öldürülebilir ama mutfaklarımızda vazgeçilmezdir. İnternet de günümüzde dolandırıcılar tarafından kullanılmaktadır fakat kullanımının getirdiği avantajlar kaçınılmazdır. Bitcoin de aynıdır. Getirdiği avantajları suçlular kendi çıkarları için kullanmak isteyecektir. Devletler, karşı durmak yerine Bitcoin’i anlamaya çalışmalı ve belli düzenlemeler ile suç unsurları minimize etmek için çaba sarf etmelidir.
Elden bozdurulan kara parayı takip etmek ne kadar zor ise, Bitcoin için de aynı durum geçerli. Ancak bu teknolojiden faydalanmak isteyen kullanıcılar zaten gerekli bilgileri kullandıkları borsalara sunarak bilgi paylaşımı sağlıyor ve olası soruşturmalarda gerçek suçluların bulunması kolaylaşıyor. Dolandırıcılığa alet olan teknolojiye engel koymak yerine, ona ayak uydurarak, doğru takip mekanizması kurulması ve fayda sağlanması gerektiğine inanıyorum. Halihazırda Japonya, İsviçre, Avustralya zamanla Bitcoin'e adapte olmuş ülkelere örnek gösterilebilir.

Ülkemizde Bitcoin'in yasal zeminini oluşturmak için yakın zamanda harekete geçileceğini umuyorum. Güvenlik zafiyetleri ile ilgili kaygıları azaltmak için devletimiz konuyla ilgili güvenlik kuruluşlarına bilgi paylaşımı çağrısında bulunursa elimizaden gelenin en iyisi yaparız."

...

Yazının tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.redbull.com/tr-tr/bitcoin-nedir


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex [%30 TOPLNDI] Kripto Para Birimlerine Akıllı Çözümler📌📌📌
Post by: by rallier on December 06, 2017, 12:16:41 PM
Merhabalar, yaklaşık 1.5 aydır yoğun bir şekilde projemiz için herkese en uygun dille anlatarak yapmak istediğimiz işlere ortak etmek istedik. Şuan bulunduğumuz süreçte projenin hedeflenin softcap'in yarısını, hardcap'in ise 3'te 1'ini toplamış bulunmaktayız.

Bu süreçte bizimle yan yana olup bizlere maddi manevi desteğini sunan herkese ekibimiz adına çok teşekkür ediyorum. 100 bin dolar tutarı bizlere güvenip inanarak yatıran her bir kişinin güvenini boşa çıkarmayacağımızı, projelerimize olan inancımızı aktarmış bulunmaktayız fakat Bitcointalk - Türkçe lokal forumumuz üzerinde beklediğimiz ilginin bununla kısıtlı kalması, projelerimizi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğumuz tutarlara daha yolumuz olması ve düz bir matematik yaptığımızda 1.5 ayda toplanan tutarla, kalan 20 günlük süreçte hedeflenen tutarlara ulaşamayacağımızı düşündürmeye başladı.

Eksiklerimiz muhakkak olmuştur, ama çabalarımızla elimizden geldiğince herkes için en iyi dille ifade etmeye çalıştığımıza inanıyoruz. Bu süreçte kırdığımız insanlar umarız olmamıştır. Tanıştığımız yeni insanlar için çok umutluyuz, biliyoruzki yeni bir proje yapmak istediğimizdfe neleri daha iyi yapmalıyız.

Tüm yatırımcılara ve destekleyenlere tekrar teşekkür ederiz. Paycoinex ICO muz ile local forumda yatırım toplama sürecimizi iptal ederek, yeni fırsatları yakalamak üzere ekip içi değerlendirme yapacağız. Bu süreçte bir çok hayata geçirilmek istenilen yeni fikir sahipleri de bizlere ulaştı, benzer fikirleri olanlar varsa mevcut teknik ekip kabiliyetimizi kullanarak değerlendirmektir mutluluk duyacağımızıda bildirmek isterim.

Yatırımcıların tutarları gönderilen adreslere iade edilecektir. Borsalardan gönderdiğini bildiğimiz olanların alternatif cüzdanlara, borsa hesaplarından gönderdiklerini doğrulamaları durumunda gönderimi yapılacaktır. Bilmediğimiz varsa da lütfen Paycoinex (https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1275441) profilimize pm atsınlar.

Teşekkürler.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex [İPTAL EDİLD] Kripto Para Birimlerine Akıllı Çözümler📌📌📌
Post by: LGD2Business on December 06, 2017, 12:45:11 PM
Projeyi iptal etmenize üzüldüm. Aslında iyi para toplanmıştı ama yeterli gelmedi demek ki. Softcap biraz yüksek kalmış hardcape göre düşününce özellikle. Sadece lokalden %30 toplamak bile başarılı aslında, globalle birlikte açarsanız doğru tanıtımla beraber hardcap yapabilir proje.


Title: Re: [ANN][ICO] Paycoinex [İPTAL EDİLD] Kripto Para Birimlerine Akıllı Çözümler📌📌📌
Post by: Dammitt on December 06, 2017, 12:48:17 PM
Kötü olmuş ama Globalde daha farklı olabilir durum bana göre. Çok kötü bir miktarda toplanmamış baktığımızda yeterli gelmemiş diyebiliriz. Umarım globalde falan devam edersiniz ve bu sayede amacınıza ulaşırsınız.