Bitcoin Forum
November 29, 2021, 08:43:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
41  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Libra Birliği Ürün Müdürü Görevinden Ayrıldı on: October 13, 2019, 09:50:41 AM
Libra'dan arka arkaya gelen bu ayrılık haberleri çok kötü oldu. Büyük bir grup piyasa için iyi olacak can katacak diyordu ama bu gidişle kendi canı kalmayacak. Daha önceki işinden de kısa sürede ayrılıp bu projeye katılıyor ama bundan da kısa süre sonra ayrılıyor. Beklentilerini karşılayamadı herhalde.
42  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Visa, eBay ve Mastercard Libra’dan Ayrıldı on: October 13, 2019, 08:18:22 AM
Libra'da yaprak dökümü yaşanıyor ayrılan ayrılan ve bu durum ne kadar ne devam edecek bilinmiyor. Tüm destekçileri kaçar durumda. Uzun vadede bu olumsuzluklar peşinden gelecektir. Libra'nın piyasaya girme zamanında değişiklikler olacağı da konuşulanlar arasında şu sırada hep. Libra kendi köşesinde var olmaya çalışacak gibi duruyor bu ayrılıklar devam ederse.
43  Local / Ekonomi / Re: USD/TL Nereye Gider? on: October 08, 2019, 04:43:37 PM
Usd/TL üzerinde olması gerekenden çok daha fazla baskı var bunun sonucu olarak şuan 5.80 ler görüyoruz. O baskının kalkmasıyla daha da yukarı çıkacağını herkes biliyor ama lafını etmiyor. Bitmiş bir ekonomiyle dolara karşı ya da diğer paralara karşı dayanmak çok zordur. İyi günleri yaşıyoruz şuan için, ipin ucu kaçtığında bugünlere dönüp yazık oldu diyeceğiz.
44  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Newcastle United’ın Sponsoru StormGain'de Türkçe Desteğiyle Bitcoin Ticareti! on: October 08, 2019, 03:07:17 PM
Daha önce de bir futbol karşılaşmasında başka bir şirket sponsor olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Bu haberde daha iyi olan da Türkçe destekli bir ticaret oluşturulmuş olması. Projenin vaatleri güzel ve yapılamayacak şeyler değil. Kur riskini aşıyor olmaları da en iyi faydası.
45  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Almanya Maliye Bakanı "Kripto Para Alanını Rusya ve ABD'ye Bırakmamalıyız" on: October 08, 2019, 01:47:01 PM
Sadece Almanya  değil bizim de bu trende yer almamızın vakti geldi de geçiyor. İnsanların yönelimleri kripto ve blockchain yönünde ve devletler bunu takip etmeli. Bir siyasiden kripto para hakkında olumlu ve net cümleler duymak pek gördüğümüz şeyler değil ama bu sefer cesur davranmışlar ve dikkat çekici bir noktaya değinmişler. Almanya önemli bir noktada duruyor ve dediklerini yaparsa diğer birçok ülke için tetikleyici olacaktır.
46  Local / Bitcoin Haberleri / Re: John McAfee Kripto Para Borsası Kurdu | İNCELEME on: October 08, 2019, 11:49:28 AM
Aslında var olan bir sisteme kendi adını vererek yeni gibi gösterdi de diyebiliriz. İşleri kişiden bağımsız tutarak değerlendirmek gerekse de konu McAfee' ye gelince bu iş olmuyor ne yazık ki. Ben de o kadar kötü kodlanmış bir isimki asla dürüst yaklaşamıyorum kendisine. Borsasına gelecek olursam da olabildiğince uzak durup gelecek olan haberleri beklerim. Kendisi insan yakmayı sever çünkü.
47  Local / Ekonomi / Re: Trump Türk ekonomisini yok edeceğini söyledi on: October 08, 2019, 09:44:25 AM
Sabahtan akşama kadar saatin değiştiği gibi tavır ve fikir değiştiren dengesiz bir adamdan bahsediyoruz burada kendisini ne kadar ciddiye almak istemesek de piyasalarda etkisi olan bir insan ne yazık ki. Devlet yönetimleri masa başında değil satranç tahtasında yapılıyor ve bu tarz her hamlenin bir amacı var ve etkisini de acı veya tatlı bir şekilde yaşıyoruz. Ülke ekonomisi daha ne kadar kötü olabilir ki diye düşünmüyor da değilim ama kötü günler geride kaldı önümüzde daha kötü günler var diyen büyük bir kesim de mevcut.
48  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Venezuela Sonunda İlk Bitcoin ATM’sine Kavuştu! on: October 06, 2019, 06:38:40 PM
Venezuela kripto paraları benimseme konusundaki hızını atm de gösteremedi ama eksik de kalmadı bu durumdan. Bu kadar beklemelerinin arkasında ne vardı bilemeyiz ama sonunda kavuştular ve onlar için bu önemli bir adım daha oldu. Bulundukları zor durumdan kurtulmak için attıkları her adımda daha iyisini başarıyorlarmış gibi geliyor bana. Zaman içerisinde diğer ülkelerle aralarındaki farkı gördüğümüz zaman bu benimsemenin farkını daha iyi anlamış olacağız.
49  Local / Bitcoin Haberleri / Re: MASAK, Kripto Paralarla İlgili Düzenlemeler Yaptı on: October 06, 2019, 05:25:48 PM
İş MASAK noktasına geldiğinde zaten suç işlenmiş olan paranın türü konu olmaktan çıkıyor. Düzenlemeyle kripto paralar hakkındaki genel görüşü düzeltme imkanı doğmuş. Devamlı önümüze sunulan kötü haberlere karşılık sevindirici bir durum olmuş aslında. Birisi kripto para zengini olana kadar sessiz kalmaya devam edeceklerdir. Müşteri profiline uymayan kısmına gelince de fakirin orta hallinin başına çökeceklerdir kesin.
50  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kuzey Kore Ulusal Kripto Para Birimini Oluşturmaya Çalışıyor on: October 06, 2019, 02:34:47 PM
İçinde bulunduğu kötü siyasi ve ekonomik ilişkilerden dolayı da atacak en mantıklı adım olarak bunu seçmiş olmaları muhtemel bir durum. Genel durumu doğru analiz ederek yapılması gerekenler konusunda erkenden yol almaya başlamak iyi bir yatırım yöntemi. Diğer ülkelerin de bunu düşünmeleri ve çalışmalara başlamaları gerekiyor.
51  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Burger King Almanya, Bitcoin Ödemesi Kabul Ediyor! on: October 06, 2019, 10:00:37 AM
Ortalıkta dolaşan bir sürü kötü haberin yanında bu tarz yazıları görmek gerçekten içimi rahatlatıyor. Bir kesim hep kötü daha kötü olacak diye geziyorken en azından hayır bunlar da var diyebileceğimiz güzel gelişmeler yaşıyoruz. Türkiye'de de buna benzer bir haber çıkmıştı. Bu tarz kabullerin devamı daha gelecektir. Geniş ağa sahip şirketlerden tarafından tanınmak ve okeylenmek piyasa ve mevcut durum için son derece tatmin edici oluyor. Diğer markalardan da bu yönde katılımlar yakın zamanda artacaktır.
52  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Tom Lee : Bitcoin Hala Kurumlar İçin Çok Küçük on: October 06, 2019, 07:41:05 AM
Tom Lee bitcoine en karamsar bakan, devamlı yolunun kapalı olduğunu söyleyen, hiç şans vermeyen bir adam ve düzenli olarak bunları başa sarıp sarıp söylemeye devam ediyor. Tarihte geriye dönüp baktığımızda bugün ayıla bayıla kullandığımız çoğu eşya ve teknoloji de o zamanlar için kabul edilemez ve bazı endüstriler için küçüktü. Hiçbir şeyden bir anda mucizeler yaratmasını, tüm varolan sistemi bir anda değiştirmesini bekleyemeyiz. Bu iki yüzlülük olur. 
53  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: PayPal Facebook Libra Projesinden Çekildiğini Açıkladı on: October 05, 2019, 04:34:45 PM
Libra duyurulduğu ilk günden beri hakkında çok konuşulan bir proje oldu ve bu konuşmalar haberler hiç bitecek gibi de durmuyor. Herkesin kafasında bütün soru işaretleri bırakıyor. Tam bir güven duygusu oluşturabilmiş durumda değil ve olacak gibi de durmuyor bence. PayPal çekilme nedenini açık olarak belirtmeyip arkalarında bir virgül bırakmaları da kafaları iyice karıştıran cinsten. Benim aklıma ilk etapta hiç gündemden düşmeyen kimlik bilgilerinin sızdırılması, satılması olayları geliyor. En büyük sebeplerden biri bu olabilir bence.
54  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Brexit Anlaşmasızlığı Bitcoin’i Rekor Seviyelere Çıkartabilir on: October 05, 2019, 02:35:20 PM
Brexit sonucuna az bir zaman kaldı ve her kafadan ayrı bir ses çıkmaya devam ediyor. Olası bir ayrılış halinde dengeler değişecektir. Pound diğer paralar üzerindeki etkisini biraz kaybeder gerileme yaşar evet ve bunun karlı çıkanı da kripto paralar olabilir. İnsanlar daha rahat anladıklarına, güvende hissettiklerine gitme eğilimini yine gösterirler.
55  Local / Bitcoin Haberleri / Re: “Bitcoin Finansal Kurumlar İçin Hayati Derecede Önemli” on: October 05, 2019, 12:01:15 PM
Bitcoine yatırım yapmak herkes ve her kurum için önemli bir durum. Ülkeler açısından finansal baskılara karşı durmada yeni ve artık çokça tercih edilen bir yol olmaya başladı. Bir şeylerin değişmeye başladığını kabul edersek yatırım araçlarımızı, yollarımızı ve kaynaklarımızı da değiştirmeli döneme uygun hareket etmeliyiz. Birey ve örgüt bazında yatırım yapılması gereken bir değer var elimizde kaçırmamalıyız.
56  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Apple CEO’su Tim Cook : “Kripto Para Çıkarma Planımız Yok” on: October 05, 2019, 10:17:31 AM
Apple gibi bir şirketin CEOsundan böyle bir açıklama beklemezdim doğrusu. En ufak şeyi bile paraya nasıl çevireceklerini iyi bilen bir şirket bu furyadan uzak kalamaz aslında. Tim bey okları başka yöne atarak hedef şaşırtmaya çalışıyor olabilir belki de. Sistemin ana mantığına ters bir açıklama yapmış tamamen. Her şirketi bırak her mahallenin kripto parası olsun. Çeşitlilik iyidir.
57  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Türk Hükumeti 4 Milyon Banka Hesabını Dondurdu. Sebebi Bitcoin mi? on: October 05, 2019, 09:03:51 AM
Yapılan haciz bildiriminin bitcoin ile ilgili olduğunu düşünmüyorum özellikle de birinci derecede. Çevremde işsiz olan prim borcu olan çok insan var onlara şu veya bu sebeple bir bildirim gelmedi kripto parayla ilgili girdi çıktıları olmalarına rağmen. Hükümet devlet zorda ve hala bizler bunun farkında değilmişiz gibi davranmaya çalışıyor. Açıklarını oradan buradan kapatmak için her yeni gün başka bir zam ve borç haberi görüyoruz. Son zamanlarda sıkça gördüğümüz gibi bu haber de zorlama bağlantı kurulma çabasıyla oluşturulmuş.
58  Local / Ekonomi / Re: Sözüm ona uzmanlar yine 10k 100k demeye başladı! KAÇININIZ KAÇINIZ on: October 03, 2019, 03:58:04 PM
Bunların büyük çoğunluğunun grafik sevdası var bir de. Kendilerince çiziyor, işaretliyor onları da paylaşıyorlar. Söyledikleri rakamlara bakıp aldanan çok oluyor ne yazık ki. En ufak bir hareketlenmede de ben zaten bunu söylemiştim diye kıvırmaya bayılıyorlar. Bunlar gibilerine daha fazla müsamaha göstermemek gerekiyor. Hepsinden elimden geldiğince uzakta duruyorum. Gördüğünüz yerde kaçınız.
59  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: bazı projeler arkasına bakmadım gidiyor on: October 03, 2019, 03:02:03 PM
Ortaya koyulan projelerin birçoğuna çiftlik bank tadında bakıyorum. Arkasından koştuğum, aylarca emek verdiğim birçok proje oldu bazılarından sıfır çekerken bazılarından da alaya alındım. Verilen onca emek karşılığında dönüşünde ele geçen dalga geçmek boyutunda olunca insan iyice soğuyor bu durumdan. Yeni projelere eskisi kadar bakmıyorum bile artık. Dikkatli olmak gerekiyor.
60  Local / Bitcoin Haberleri / Re: Voorhees: Hükümetler Kendi ‘İtibari’ Dijital Paralarını Oluşturacak! on: October 03, 2019, 02:00:33 PM
Devletler varlıklarını devam ettirebilmek için teknolojik gelişmeleri takip etmek zorundalar. Şuan için en önemli gelişmelerden biri de kripto paralar ve blockchain  teknolojisi. Kısa zamanda bunlara uyum sağlayıp piyasaya paralel ilerleyebilirlerse gelecek dönemde de varlıklarını sürdürebilirler. Para piyasasına hakim olan her konuda sözünü dinletir. Paranın değişimini yakından takip edip adapte olan da sonraki dönemin başı olur.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!