Bitcoin Forum
June 22, 2024, 09:44:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ve Vergi  (Read 50177 times)
levyashin
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 276

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
June 09, 2017, 01:49:27 PM

Devlet denetiminde olmayan bir değeri devletin vergilendirmesi bir tek bana mı saçma geliyor? Smiley Fiat para olarak banka hesabına alandan gelir vergisi isteyebilirsin belki ama yasal olarak tanımadığın kripto paradan vergi istemek ancak Türkiye'de olur...
Kripto para alımı satımında vergi olması zaten saçma son kullanıcı için. Döviz alıp satarken nasıl vergi yoksa kripto parada da öyle olmalı.

Ben kripto para aracılığı yapan şirketler bakımından düşündüm ne yapmalılar diye. Çok da emin olamadım.

kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
June 10, 2017, 04:55:10 PM

Devlet denetiminde olmayan bir değeri devletin vergilendirmesi bir tek bana mı saçma geliyor? Smiley Fiat para olarak banka hesabına alandan gelir vergisi isteyebilirsin belki ama yasal olarak tanımadığın kripto paradan vergi istemek ancak Türkiye'de olur...
Kripto para alımı satımında vergi olması zaten saçma son kullanıcı için. Döviz alıp satarken nasıl vergi yoksa kripto parada da öyle olmalı.

Ben kripto para aracılığı yapan şirketler bakımından düşündüm ne yapmalılar diye. Çok da emin olamadım.
döviz alıp satarken de vergi ödüyorsun. kazandığın tutar yıllık limitin altında kalıyorsa ödemiyorsun. milyonlarca lira ile al sat yap bakalım, nasıl vergileri sokuyorlar sana Grin
levyashin
Sr. Member

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
June 10, 2017, 05:53:41 PM

döviz alıp satarken de vergi ödüyorsun. kazandığın tutar yıllık limitin altında kalıyorsa ödemiyorsun. milyonlarca lira ile al sat yap bakalım, nasıl vergileri sokuyorlar sana Grin

Herhangi bir şirkete bağlı olmadığınız ve döviz alıp satma dışında herhangi bir işlem yapmadığınız ve paranın kaynağında herhangi bir illegalite yoksa devlet 1 kuruş vergi mergi alamaz. İsterce milyarlarca dolar alın satın. Vergiden istisnadır.

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 10, 2017, 09:54:22 PM

Herhangi bir şirkete bağlı olmadığınız ve döviz alıp satma dışında herhangi bir işlem yapmadığınız ve paranın kaynağında herhangi bir illegalite yoksa devlet 1 kuruş vergi mergi alamaz. İsterce milyarlarca dolar alın satın. Vergiden istisnadır.

bunun dayanagi var mi? söyle sorayim: 100 BTC bozdurum ve bireysel hesabima bir ay gibi bir zamanda 1 milyon TL giris oldu...
banka bunu vergi dairesine bildiriyor (dogru mu?). vergi dairesi sormayacak mi, bu para nedir, nereden geliyor vs. diye?
sormazsa eyvallah... ama sorarsa (veya sormadan pat diye vergi alacagini beyan ederse): ne diyecegiz vergideki arkadaslara?
hani: su yasanin su kanunun su maddesine göre ben btc sattim desek - adam büyük ihtimal "o ne?" diye soracak...
derdimizi kesin ve net bir sekilde nasil anlatacagiz ki, vergideki arkadaslar ikna olsun ve vergi yok, güle güle harca desin?

ha, paranin kaynaginda ilegal bir islem olmadigini nasil ispat edebiliriz ki? ekran görüntüsü mü gösterecegiz adamlara? Smiley
bitcoin transferlerinin nereden geldigi, kime gittigi, kanun nezdinde ispat kabul görecek sekilde acik degil ki - hersey gizli sayilir...
levyashin
Sr. Member

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
June 11, 2017, 05:39:38 AM

bunun dayanagi var mi? söyle sorayim: 100 BTC bozdurum ve bireysel hesabima bir ay gibi bir zamanda 1 milyon TL giris oldu...
banka bunu vergi dairesine bildiriyor (dogru mu?). vergi dairesi sormayacak mi, bu para nedir, nereden geliyor vs. diye?
sormazsa eyvallah... ama sorarsa (veya sormadan pat diye vergi alacagini beyan ederse): ne diyecegiz vergideki arkadaslara?
hani: su yasanin su kanunun su maddesine göre ben btc sattim desek - adam büyük ihtimal "o ne?" diye soracak...
derdimizi kesin ve net bir sekilde nasil anlatacagiz ki, vergideki arkadaslar ikna olsun ve vergi yok, güle güle harca desin?

ha, paranin kaynaginda ilegal bir islem olmadigini nasil ispat edebiliriz ki? ekran görüntüsü mü gösterecegiz adamlara? Smiley
bitcoin transferlerinin nereden geldigi, kime gittigi, kanun nezdinde ispat kabul görecek sekilde acik degil ki - hersey gizli sayilir...

Ben döviz dedim sen btc bozdum diyorsun Smiley

Devletin btc'ye hangi gözle baktığını bilmiyoruz henüz. Döviz alım satım kazancının vergisi yok, btc de öyle olmalı.

The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
June 11, 2017, 07:49:17 PM

Arbitrajla kazandım dersiniz kim bilecek Wink

Arbitraj, herhangi bir menkul kıymetin, dövizin veya malın eş zamanlı olarak bir piyasadan alınıp diğer bir piyasada satılarak, aynı kıymetlerin birbiri ile değiştirilmesi sonucu risksiz bir şekilde gelir elde edilmesi işlemi olup, bu işlemler dolayısıyla lehe alınan paralar 6802 sayılı Kanunun 29 uncu maddesinin (p) bendi uyarınca BSMV'den istisnadır.

Buna göre bir işlemin arbitraj işlemi olarak değerlendirilebilmesi için, aşağıdaki unsurları ihtiva etmesi gerekmektedir:

- Birden fazla piyasada işlem gören her kıymet, döviz veya mal gibi ürünler kural olarak arbitraja konu edilebilir.
http://www.gib.gov.tr/node/87862

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 15, 2017, 11:12:24 AM

enpara msj attı artık bitstamp e para göndermenize aracılık etmiyoruz diye. Geçen ayda form doldurtmuştu neden para gönderdiğini açıkla imzala diye. sanırım anlamadılar olayı saf insanlar , anlamadıkları şeyi blokluyorlar hemen.
mcetinkaya
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
June 15, 2017, 05:37:22 PM

Diyelim ki yıllık 100.000 tl lik bir para girişi oluyor hesabınıza. Bunun %35'i vergi. Bankaların hesapları bloklama olaylarını okuyoruz. Diyelim ki 10 rigli bir farm kurduk. Yıllık gelirimiz 100.000 in üzerinde ve bu farmı ben şahıs şirketi olarak kurabilir miyim? Yani parayı ''normal'' hale getirebilir miyiz?
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

View Profile
June 15, 2017, 06:14:30 PM

Diyelim ki yıllık 100.000 tl lik bir para girişi oluyor hesabınıza. Bunun %35'i vergi. Bankaların hesapları bloklama olaylarını okuyoruz. Diyelim ki 10 rigli bir farm kurduk. Yıllık gelirimiz 100.000 in üzerinde ve bu farmı ben şahıs şirketi olarak kurabilir miyim? Yani parayı ''normal'' hale getirebilir miyiz?
Evet getirirsin, hatta şirketi gidip OSB'lerde kurarsan 3faz elektrik de çektirirsin, geceleri daha ucuza elektrik sağlarsın.
Üstüne bir de solar panel işine girdin mi, elektrik masrafın da azalır falan.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

levyashin
Sr. Member

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
June 15, 2017, 06:20:00 PM

%35 i vergi diye bir şey yok. neye istinaden vergi?

sonuçta 1.000.000 usd niz var ve sene içerisinde 100.000 tl getiri yaptı, 1 kuruş vergisi yok.

şahıs şirketi kurmak ise ayrı bir konu. Mevzuatta mining ve bitcoine dair hiç bir şey yok. Tamam elektrik giderlerini cihaz bedellerini gider olarak kaydettik veya yapılmakta olan yatırım hesabına attık. Ancak gelir elde etmek için faturalandırmamız lazım. bitcoini koinim üzerinden sattığımızda koinime fatura kesmek pek olası değil. Çünkü koinime satmıyoruz, onlar aracılık yapıyor. Hadi koinim satın alan kişi bilgilerini verdi bize diyelim, bu sefer de +kdv olarak kesmemiz gerekecek faturayı ancak bitcoin'de kdv % kaç belli değil.

O kadar bilinmez var ki bu konuyla ilgili. Maliyeden belki özelge istenebilir.

Şu an bunun için firma kurmak işi mevzuat netleşmedikçe sıkıntılı. İlla kurulacaksa eğer %18 kdv eklenerek satış yapılması en risksizi.

iron_eagle
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
June 16, 2017, 07:10:41 PM

vergilendirme ile kur değerlenmesi farklı şeylerdir.

"kur" değerlenmesi para birimleri arasında olur. devlet, diğer devletlerin parasını tanır ve onlar ile kendi parası arasında yapılan değiştokuşun vergilendirmesini yapmaz. yapmaz ama, belli bir hacmin üzerinde kur değişiminden alım satım yapıyorsanız, yani bunu gelir kapısı yaptıysanız bu gelir vergiye tabidir. yani yurtdışından bir şey alırken düşük fiyatlarda vergi almayıp aynı üründen çok adetlerde getirdiğinizi keşfedince vergiye tabi tutmaları gibi. tabi para birimleri arasında volatilite düşük olduğundan bu duruma düşen insan sayısı çok azdır belki de yoktur.

btc işi ise farklı. devlet nezdinde btc bir para birimi değil. bu yüzden alımı satımı vergiye tabi bir ürün gibi göze alınır. şirket kurup btc alıyorum satıyorum derseniz bu vergiye tabidir.

şimdi aynı şey borsa konusu için de geçerli. paranızı borsaya gönderdiğinizde buna kimse karışmaz. paranızı borsadan çektiğinizde de kimse karışmaz. bu durumda olayı sahibinden üstünden araba alım satımına benzetebiliriz. arabanızı sahibinden üstünden satıp sahibindene ilan parası ödüyorsunuz. karşı taraf arabayı, siz parayı alıyorsunuz ama gelir vergisi ödemiyorsunuz. niye, bundan geçim sağlamıyorsunuz. ama yılda 4 araba alır satarsanız devlet sen araç al sat ile geçim sağlıyorsun bana gelir vergisi ödeyeceksin diye çullanır. sahibinden ise sadece aldığı ilan paralarının gelir vergisini ve kdvsini öder. işte borsalar ile ilgili durum aynı. btc araba muamelesi görür ta ki işlem hacminiz devletin gözüne kestirdiği miktarı aşana kadar. bunun için yıllık 25000 diyorlar doğruluğunu bilmiyorum.

gelelim uzun vadeli yatırıma. aldınız 10000lik btc, 3 yıl geçti oldu size 100000tl. bunu da çektiniz banka hesabınıza. devlet yakanıza yapışır sen bu parayı nerden aldın diye. bunu açıklamak zorundasınız açıklayamazsanız takibi yapılamamış gelir der ve stopajını söke söke alır. %20. bunun haricinde hala bu paranın nerden geldiğini açıklayamıyorsanız bir de kaçakçılık ve organize suçlar bürosundan inceleme başlatılır. nasıl yani, mesela mısırdaki dedenizden miras kaldı, miras davası mısırda yapıldı, para mısırdan sizin banka hesabınıza yatırıldı. devlet der ki gel bakalım, ben bu paranın %20sini senden stopaj olarak bi alayım. şimdi de gel bakalım bu para nerden geldi? buyrun işte mahkeme evrakları miras kaldı bana. he peki ozaman güle güle diyecek. amaa miras kaldığını ispat edemezseniz o zaman bu para uyuşturucu kaçakçılığından mı geldi, tarihi eser kaçakçılığından mı geldi, kara para mı aklıyorsunuz ne oluyor bunu öğrenmek için savcılık takip başlatır, o paranın tamamını bile elinizden alabilir. üstüne hapse de girersiniz. örnek mi? 90ların sonundaki titan saadet zincirinin başındaki hakan denen adam. örnek mi? define avcılığı yapan köylüler vs.

yani eğer btc den çok para kazandıysanız bu parayı tl yapmak istiyorsanız çok ciddi bir smmm desteğine ihtiyacınız var. hassas bir konu.
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 2016
Merit: 575

View Profile WWW
June 17, 2017, 04:10:14 PM

Benim durumu bilen, yaşamış olan, tavsiye verebilecek olan varsa çok sevinirim.

Yaklaşık olarak 2-3 aydır bu sektörün içerisindeyim, daha doğrusu 2012 sonları 2013 başı gibi bitcoine girdim ama sadece gelirimin cryptoya bağlı olduğu dönem son 2-3 ay. Bu süre zarfında belirli bir miktar para kazanmaya başladım, normal şartlarda herhangi bir şirketin bana teklif edebileceği maaşın bir kaç katı olunca çalışmıyorum doğal olarak sadece bununla geçiniyorum.

Şimdi örnek olarak yılda 150-200 bin arası gelirim var, ben bunu bitcoin-altcoin al-sat işlemi yaparak kazanıyorum, ama temelde bankaların ve vergi dairesinin gözünde ben koinimden yılda 150-200 bin civarı para alıyorum gibi duruyor. Bu durumda ben napmalıyım? Yani "yakalanır mıyım" korkusu değil, açık açık vergimi ödeyeyim kafam rahat etsin diyen biriyim ben. Nasıl yapabilirim bunu?

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Bctin
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
June 20, 2017, 12:30:48 AM

Kazancınız menkul sermaye iradına girer

Menkul sermaye iradı nedir:
Sahibinin ticari, zirai veya mesleki faaliyeti dışında nakdi sermaye veya para ile temsil edilen değerlerden müteşekkil sermaye dolayısıyla elde ettiği kar payı, faiz, kira ve benzeri iratlar menkul sermaye iradıdır.

Vergi kesintisine tabi olan menkul sermaye iratlarının 2016 yılı için 30.000 TL’yi aşması halinde beyanname verilmesi zorunludur.

Menkul Sermaye İradı (MSİ) Sayılan Gelirler;

Gelir Vergisi Kanununa göre, aşağıda yazılı gelirler menkul sermaye iradı sayılmaktadır.

Her çeşit hisse senetlerinin kar payları (temettü gelirleri),
İştirak hisselerinden doğan kazançlar (Limited Şirket ortaklarının, iş ortaklıkları ortaklarının ve komanditerlerin kar payları ile kooperatiflerin dağıttıkları kazançlar),
Kurumların idare meclisi başkan ve üyelerine verilen kar payları,
Devlet tahvili ve Hazine bonosu faizleri ile diğer her türlü tahvil ve bono faizleri (Toplu Konut İdaresi, Kamu Ortaklığı İdaresi ve Özelleştirme İdaresince çıkarılan menkul kıymetler ve varlık kiralama şirketleri tarafından ihraç edilen kira sertifikalarından sağlanan gelirler dahil olmak üzere)
Her çeşit alacak faizleri,
Mevduat faizleri,
Hisse senetleri ve tahvillerin vadesi gelmemiş kuponlarının satışından elde edilen bedeller,
İştirak hisselerinin sahibi adına henüz tahakkuk etmemiş kar paylarının devir ve temliki karşılığında alınan para ve ayınlar,
Her çeşit senetlerin iskonto edilmesi karşılığında alınan iskonto bedelleri,
Faizsiz olarak kredi verenlere ödenen kar payları ile kar ve zarar ortaklığı belgesi karşılığı ödenen kar payları ve özel finans kurumlarınca kar ve zarara katılma hesabı karşılığında ödenen kar payları (Menkul kıymetler yatırım fonlarının katılma belgelerine ödenen kar payları dahil),
Repo gelirleri,
Tüzel kişiliği haiz emekli sandıkları, yardım sandıkları ile sigorta ve emeklilik şirketleri tarafından ayrılmalar nedeniyle yapılan ödemelerin içerdiği irat tutarları,
Bireysel emeklilik sisteminden ayrılanlara yapılan ödemelerin içerdiği irat tutarları,
Yukarıda sayılanlar dışında Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine göre ihraç edilen her türlü sermaye piyasası aracından elde edilen kar payı, faiz, kira vb. gelirler.

. 1.580 TL’lik Tutarı Aşması Halinde Beyan Edilecek MSİ

Kıyı bankacılığından (off-shore bankacılık) elde edilen faiz gelirleri,
Hisse senetleri ve tahvillerin vadesi gelmemiş kuponlarının satışından elde edilen bedeller (01/01/2006 tarihinden önce ihraç/iktisap edilenler),
İştirak hisselerinin sahibi adına henüz tahakkuk etmemiş kar paylarının devir ve temliki karşılığında alınan para ve ayınlar,
Her çeşit senetlerin iskonto edilmesi karşılığında alınan iskonto bedelleri,
Yurt dışından elde edilen diğer menkul sermaye iratları (faiz, repo, kar payı vb.),
Her çeşit alacak faizleri.
akirafes
Full Member

Activity: 231
Merit: 101

View Profile
June 20, 2017, 03:01:12 AM

Benim durumu bilen, yaşamış olan, tavsiye verebilecek olan varsa çok sevinirim.

Yaklaşık olarak 2-3 aydır bu sektörün içerisindeyim, daha doğrusu 2012 sonları 2013 başı gibi bitcoine girdim ama sadece gelirimin cryptoya bağlı olduğu dönem son 2-3 ay. Bu süre zarfında belirli bir miktar para kazanmaya başladım, normal şartlarda herhangi bir şirketin bana teklif edebileceği maaşın bir kaç katı olunca çalışmıyorum doğal olarak sadece bununla geçiniyorum.

Şimdi örnek olarak yılda 150-200 bin arası gelirim var, ben bunu bitcoin-altcoin al-sat işlemi yaparak kazanıyorum, ama temelde bankaların ve vergi dairesinin gözünde ben koinimden yılda 150-200 bin civarı para alıyorum gibi duruyor. Bu durumda ben napmalıyım? Yani "yakalanır mıyım" korkusu değil, açık açık vergimi ödeyeyim kafam rahat etsin diyen biriyim ben. Nasıl yapabilirim bunu?
Maliyeden 1.6 milyon Try ceza yemiş biri olarak yazıyorum. Hemen bir mali müşavire git. Seni 5 sene sonra arıyor maliye. Ve aradığında benim çektiklerimi çekme. Hayatımın en kötü bile diyemiyecegim, bu yüzden basıma neler gelmedi  en kötü 6 ayını geçirdim. En başta sağlığımı kaybettim. Ne olur bu konuda soru sormayın cevaplamayacağım.
akirafes
Full Member

Activity: 231
Merit: 101

View Profile
June 20, 2017, 03:07:47 AM

Hesabıma gecen tüm meblağ 50 bin try idi bir senede hesabıma gelen sonra bırakmıştım. Tam 5 sene sonra cağırdılar  6 ay boyuca İstanbul bomonti nin kapılarında merdivenlerinde ağladım. Çok teşekkür tüm borcumu TARHİYAT ÖNCESİ UZLAŞMA ile 33bin tlye düşürdüm. Hic bir soruyu yanıtlamıyacagım. Bu yazıyı da kimseyi korkutmak için değil aksine yardımcı olmak için yazdım. Allah kimseye çektiklerimi çektirmesin. Yuvam yıkılıyordu oğlumun yüzüne bakamıyordum.
Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
June 20, 2017, 05:42:44 AM

Çok fazla üzerine gitmek istemiyorum belli ki çok zor bir dönem olmuş fakat ;

5 sene önce desen 2012 civarı eder, 6 ayda dava sürse 2011 falan olsa, e olay dün bitmediyse, 2010 falan bile olabilir?

Bu tarihlerde bitcoin çok meşhur ve 50 bin civarı gelir elde edecek kıvamda olmadığına göre.

Sanki senin problemlerinin bitcoin ile alakası yok akifares? Bari neden benzer onu söyle de bilelim, aksi takdirde bitcoin olmayan bir gelirden bahsediyorsun sen şuan.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
June 20, 2017, 01:43:00 PM

eğer konu bitcoin ise

5 yıl 6 ay önceye dayanan bir konu olduğunu söylediğiniz için hesap şöyle oluyor;

2012 yılında ortalama 1 BTC= 5.5$
2012 yılının haziran ayında yaklaşık 1 $= 1.70 TL
50.000 TL için yaklaşık 5340 adet BTC satılmış olmalı.

Böyle bir satış yapmış olabilirsiniz, yine de konuyu biraz daha açıklarsanız seviniriz. en azından vergi mevzuatını tam olarak bilmeyen bizlere yol gösterebilirsiniz.
Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2017, 04:22:19 PM

Hangi bilgi? Ortada hala bitcoin gelirimizi nasıl vergilendiririz de devlet bizi dürtmez* belli değil.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
June 29, 2017, 05:48:57 PM

Hangi bilgi? Ortada hala bitcoin gelirimizi nasıl vergilendiririz de devlet bizi dürtmez* belli değil.
Hesap kasan bounty hunter'lardan birisi işte. Böyle saçma sapan mesajlar yazanları gördüğünüzde Report To Moderator linkini kullanın, mesajları silinsin forumdan.
Berque
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
August 02, 2017, 07:57:30 PM

Yaklaşık 45 dakikadır baştan sona bütün başlığı okudum. Elde var yine sıfır. Kafam patates tarlasına döndü Smiley
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  

Jump to: