Bitcoin Forum
June 22, 2024, 09:25:45 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ve Vergi  (Read 50177 times)
Erayakarsu
Member
**

Activity: 110
Merit: 11

View Profile
November 26, 2017, 08:56:16 AM

Ben henuz bitcoin yuzunden vergindairesiyle basi derde giren birini gormedim.sahis olman firma olmamasi bir avantaj parayi zatn bitcoin olarak tutacaksin en azindan kar orani kadar diger tl veya dolr bazindaki alisverisinide guvendigin insanlar uzerinden yapip kendi banka hesabindaki hareketleri sinirlandirirsan iyi olur.

ozgun228
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
November 26, 2017, 12:25:59 PM

Masak'ı araştırın hocam.
erikliwater
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
November 26, 2017, 01:43:38 PM

Bitcoin ve Vergi konusu bana göre şuan için bir netliğe kavuşmadı.Bu konunun netliğe kavuşması için şimdi yazacağım iki olaydan birinin olması gerekiyor.Ya bu konuda emsal niteliğinde bir karar verilecek ya da bir açıklama yapılacak.

balron
Jr. Member
*

Activity: 122
Merit: 5

View Profile
December 08, 2017, 08:09:53 AM

Reza'dan taktik alırız Smiley
muratos
Member
**

Activity: 202
Merit: 10

View Profile
December 08, 2017, 09:11:51 AM

Kime sorsam geriye dönük vergilendirilme yapilamayacaği söyleniyor ama burasi Türkiye Cumhuriyeti her an her şey olabilir.

bildigim kadarıyla son 5 senedeki hersey incelenip yasal bir dayanak bulunursa vergiye bağlanabilir.
daha once gittigidiyordaydı galiba. çok onceleri satış yapanlara vergi çıkarttılar sonra.

tabii bu yuksek hacimler için. az parayla ugrasmazlar. sanırım Smiley
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
December 08, 2017, 10:26:25 AM

Yüksek miktarlarda alım-satım işlemleri gerçekleştirmiş çok tanıdığım var herhangi bir yaptırıma maruz kalmadılar bence birden fazla banka hesabı kullanılarak ve zamana yayarak risk en aza indirilebilir, sorun olmaz.
Hasvak K
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
December 08, 2017, 08:20:41 PM

Vergiverilir mi abi kafayi mi yediniz siz. Limonataya vergi koydu adamlar tasak gecer gibi.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
December 08, 2017, 10:31:00 PM

Risk olur diyorsaniz, 20 bin uzerini es dost akraba uzerinden de gecirebilirsiniz.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Balang
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
December 10, 2017, 02:32:45 AM

madem konu açılmış bende sorayım,mesela ben 10.000 tl yatırdım, 6 ayda 50.000tl yaptım çektim diyelim. vergi dairesi bana sorar mı "şşş ne iş?" der mi. desin sorun değil yasal kesintiyi de ödemeye razıyım ben yasadışı bi işe bulaşmak istemem. direk 50bin'e el mi koyar? yoksa stopaj mı öderim. içeri mi girerim? deneyimli arkadaşlardan yanıt bekliyorum teşekkürler.
anilffff
Member
**

Activity: 114

View Profile
December 10, 2017, 03:40:59 PM

madem konu açılmış bende sorayım,mesela ben 10.000 tl yatırdım, 6 ayda 50.000tl yaptım çektim diyelim. vergi dairesi bana sorar mı "şşş ne iş?" der mi. desin sorun değil yasal kesintiyi de ödemeye razıyım ben yasadışı bi işe bulaşmak istemem. direk 50bin'e el mi koyar? yoksa stopaj mı öderim. içeri mi girerim? deneyimli arkadaşlardan yanıt bekliyorum teşekkürler.
aynı sorular dün muhasebecime sordum hic sıkıntı yok milyon dolarlar düsmüyor hesaba ama eger acıklayamayacagın bi para varsa ortada başkası üzerinden veya kılıfına uydurmadan cekmiyeceksin
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
December 10, 2017, 03:56:45 PM

25 bin tl kadar sorun yok ama ondan sonrakiler problem olabilir.

Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
December 11, 2017, 02:06:54 PM

Aile bireyinden es dosttan bol ne var, dagitin herkese cekin, once bi kazanalim da cekmesi kolay.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
hdikmetas
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
December 12, 2017, 05:42:11 AM

Tüm yorumları usenmedim okudum. Çoğunluk 25 bin TL altındaki tutarın vergilendirilmeyecegi yönünde yorumlamış. Bu doğru olsa da en mantiklisi bana göre o kadarda kazanmasak bile gidip vergi dairesine sormak en dogrusu. İnsan tereddüt ediyor sonuçta.  Ayrıca bence ileride vergiye tabi tutulur bu kazanımlar.
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
December 12, 2017, 10:55:43 AM

Forumda başlık açılmış Teramit adlı üye tarafından self-moderated topic olduğu için oraya yazmak istemedim sizce haberin doğruluk payı nedir yani Tüm Türkiyede sadece onun arkadaşı mı vergi dairesinden çağrılmış.Bana biraz şüpheli geldi bu durum.
YagamiLight
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
December 12, 2017, 02:18:58 PM

Yakında bu bitcoin işine de devletin el atacağını önce ağır vergiler ardından site yasaklamaları gibi uygulamaların gelebileceğini düşünüyorum.
bulut34
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
December 12, 2017, 04:53:47 PM

Şimdi arkadaşlar yurt dışından bir tanıdığım bana yüksek miktarda bir btc attı diyelim,ben de bunu burada bozdurdum ve banka hesabıma çektim.
Vergi harici durum çıkartırlar mı ortaya (kara para aklama vs.)?

Çünkü devlet sorduğunda bu para nerden tanıdığım yolladı desem kaç kişi inanır? Vergi neyse de başımız derde girer mi? Çünkü ben gelen paranın benden çıktığını kanıtlayamaz durumda olacağım o zaman yanlış mı düşünüyorum?
djeanker
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
December 12, 2017, 05:26:01 PM

artık yasaklama yerine, alternatif üretme ve varolan piyasayı canlandırarak sıcak nakit akışı sağlamak ülkeye daha çok katkı sağlar. Ağır vergilendirmeler ve yasaklamaların hiçbir faydası olmaz.
MSZCoin
Sr. Member

Activity: 345

Revolution

View Profile
December 17, 2017, 07:24:28 PM

Şimdi arkadaşlar yurt dışından bir tanıdığım bana yüksek miktarda bir btc attı diyelim,ben de bunu burada bozdurdum ve banka hesabıma çektim.
Vergi harici durum çıkartırlar mı ortaya (kara para aklama vs.)?

Çünkü devlet sorduğunda bu para nerden tanıdığım yolladı desem kaç kişi inanır? Vergi neyse de başımız derde girer mi? Çünkü ben gelen paranın benden çıktığını kanıtlayamaz durumda olacağım o zaman yanlış mı düşünüyorum?

niye derde girsin , vergisini verdiğiniz sürece sıkıntı olmaz. herhangi bir iddaa ortaya atılırsa memurun size inanıp inanmaması kimseyi bağlamaz , iddaanın ispatlanması gerekir somut olarak.

BTG KING
MSZCoin
Sr. Member

Activity: 345

Revolution

View Profile
December 17, 2017, 07:27:40 PM

Forumda başlık açılmış Teramit adlı üye tarafından self-moderated topic olduğu için oraya yazmak istemedim sizce haberin doğruluk payı nedir yani Tüm Türkiyede sadece onun arkadaşı mı vergi dairesinden çağrılmış.Bana biraz şüpheli geldi bu durum.

vergi dairesine çağırılma sadece btc ile ilgili değil ki . belli bir limitin üzerinde hesap hareketi olan çağırılır incelemeye alınır varsa vergi yönünden bir eksik müzakere edilir.
normal prosedür bu.
kazanç var ise vergi verilmesi gerek
btcden olmuş , simit satmaktan olmuş farketmiyor.

BTG KING
meejay
Full Member

Activity: 630
Merit: 100

"Venture into Sports"

View Profile WWW
December 26, 2017, 09:58:44 AM

vergilendirme kısmı, elinizdeki coinleri tl ye çevirdiğinizde olur diye düşünüyorum, çünkü şu an elinizde tuttuğunuz kripto paraların bir değeri yok, fakat tl ye çevirdiğinizde bir değeri var,

zaten kimlik ve vesikalığı elinde tutup selfie çekip hayatında görmediği insanlara bunu yollayanlarda fındık kadar akıl yok. o kısmı bir geçelim. armut toplar gibi toplarlar evinizden bir gün.
Verginin alış noktasına katılıyorum. Sonuçta banka hesabı tanımlıyoruz belli Türk borsalarında. Bu borsalardan yapılan para transferlerini takip altına almaları yeterli.

Saygılar

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 »  All
  Print  

Jump to: