Bitcoin Forum
June 21, 2024, 06:18:10 AM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Porez  (Read 80467 times)
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
May 01, 2017, 02:57:26 PM
 #221

~snip~
Dakle, u ovom primjeru državi je otišlo malo manje od 30 % od internet zarade Smiley
Evo, nadam se da je ovaj konkretan primjer (prihvaćen i odobren od porezne) pomogao.

Zar nije onda jednostavnije dizati lovu na bitcoin atm i plaćati samo proviziju od max 10%?
Ili jednostavno prodati nekom i ne platiti nikakvu proviziju...

Podsjećam te da potpune anonimnosti više nema.
Banke vide svaku tvoju transakciju, pa i preko bankomata.
Putem međunarodne pravne pomoći lako se sazna pravi vlasnik svake kartice.
Osim toga, ako puno trošiš i kupuješ a nemaš prijavljene prihode, i na osnovu toga porezna te može provjeravati.
Dakle, možeš platiti poreznoj i državi 30 % i imati svoj mir i sigurnost, da je sve u skladu sa zakonom, ili se skrivati i podizati novac s bankomata da bi umjesto 30 % plaćao 10 % (što i nije neka velika razlika) i stalno bio u strahu, a što ako te otkriju?

 
Što ako dižeš sa btc atm-a? Zar nije to anonimno? Kako to misliš nije velika razlika, između 10% i 30% je itekako ogromna razlika

A čime dižeš? Sa debitnim karticama, koje ako su verificirane, znači da imaju sve podatke o tebi Smiley
Kad sam rekao da nije velika razlika, mislio sam na to da ono što je naizgled jeftinije, kasnije može postati puno skuplje.
Znači, ako budeš morao plaćati kaznu za neprijavljeni prihod, tada se tih 10 % može pretvoriti u puno više Smiley
S 30 % je sve legalno i nemaš brige, ni mogućih kasnijih troškova.
Spatifilium  je u pravu, ako je kartica neverificirana, tada je tvoj identitet zaštićen ali s druge strane tako ne možeš dizati velike iznose novca, i više je za male korisnike.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Raziel__
Member
**
Offline Offline

Activity: 76
Merit: 10

Geniuses are always branded as crazy


View Profile
May 02, 2017, 04:47:03 AM
 #222

Takav nacin poreza ako ga ima nema nikakvog smisla, ja mogu povuci sa svoje kartice-racuna 10,000kn da bi ih prebacio u btc, te par dana kasnije btc prebacio na isti racun, te na to moram porez platit?%#!, nikakve logike, samo sam novac u krug okrenuo, to koda 10,000 kuna prebacim u eure, te nazad u kune i dode mi porezna i kaze platite 30% (a da ne pricamo o gluposti da je to internet zarada, sto nema veze sa vezom)

Ako netko ima ikakvog iskusta (a ne puko nagadanje ili procitao po nekom zakonu ili stavci) neka se izjasni, dali je imao problema sa takvim stvarima i ako je dali je nakon objasnjenja bilo kakvih nesuglasnica? (naravno pricamo o cifri minimalnoj 1,000kn mjesecno, sve ispod je vjerujte mi sasvim nebitno)

This is madness. Prepare yourself miners, winter is here!
spatifilium
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 364
Merit: 250


View Profile
May 02, 2017, 07:40:31 AM
 #223

Takav nacin poreza ako ga ima nema nikakvog smisla, ja mogu povuci sa svoje kartice-racuna 10,000kn da bi ih prebacio u btc, te par dana kasnije btc prebacio na isti racun, te na to moram porez platit?%#!, nikakve logike, samo sam novac u krug okrenuo, to koda 10,000 kuna prebacim u eure, te nazad u kune i dode mi porezna i kaze platite 30% (a da ne pricamo o gluposti da je to internet zarada, sto nema veze sa vezom)

Ako netko ima ikakvog iskusta (a ne puko nagadanje ili procitao po nekom zakonu ili stavci) neka se izjasni, dali je imao problema sa takvim stvarima i ako je dali je nakon objasnjenja bilo kakvih nesuglasnica? (naravno pricamo o cifri minimalnoj 1,000kn mjesecno, sve ispod je vjerujte mi sasvim nebitno)


Probaj staviti novce na paypal pa ih onda povući na tekući pa češ vidjeti što će biti, država će misliti da si dobio novce iz inozemstva i nabit ti na grbaču sve moguće poreze i prireze, a ako u mjenjačnici promjeniš novce to neznači da ta ista mjenjačnica nije dužna platiti porez na tu transakciju.
Koliko je meni poznato sve cifre preko 1600 kn mjesečno su podložne oporezivanju, makar ti nosio i željezo i papir i zlato i prebacio BTC na račun, a porezna je to registrirala, sveukupna svota nesmije prelaziti 1600 kn u suprotnom si podložan oporezivanju.
Raziel__
Member
**
Offline Offline

Activity: 76
Merit: 10

Geniuses are always branded as crazy


View Profile
May 02, 2017, 10:54:48 AM
Last edit: May 03, 2017, 12:43:40 AM by Raziel__
 #224

Takav nacin poreza ako ga ima nema nikakvog smisla, ja mogu povuci sa svoje kartice-racuna 10,000kn da bi ih prebacio u btc, te par dana kasnije btc prebacio na isti racun, te na to moram porez platit?%#!, nikakve logike, samo sam novac u krug okrenuo, to koda 10,000 kuna prebacim u eure, te nazad u kune i dode mi porezna i kaze platite 30% (a da ne pricamo o gluposti da je to internet zarada, sto nema veze sa vezom)

Ako netko ima ikakvog iskusta (a ne puko nagadanje ili procitao po nekom zakonu ili stavci) neka se izjasni, dali je imao problema sa takvim stvarima i ako je dali je nakon objasnjenja bilo kakvih nesuglasnica? (naravno pricamo o cifri minimalnoj 1,000kn mjesecno, sve ispod je vjerujte mi sasvim nebitno)


Probaj staviti novce na paypal pa ih onda povući na tekući pa češ vidjeti što će biti, država će misliti da si dobio novce iz inozemstva i nabit ti na grbaču sve moguće poreze i prireze, a ako u mjenjačnici promjeniš novce to neznači da ta ista mjenjačnica nije dužna platiti porez na tu transakciju.
Koliko je meni poznato sve cifre preko 1600 kn mjesečno su podložne oporezivanju, makar ti nosio i željezo i papir i zlato i prebacio BTC na račun, a porezna je to registrirala, sveukupna svota nesmije prelaziti 1600 kn u suprotnom si podložan oporezivanju.

Ja ne pricam za mjenjacnice nego za fizicke osobe, no ako novac koji si uplatio na paypal mozes opravdat nece biti problema. Redovito kupujem stvari sa svog racuna (na kojem imam opravdane novce) racun mi je povezan sa paypalom, zna se desit da mi proizvod ne dode, pa mi seller vrati novac, te si sa paypala iznos vratim nazad na racun (nikad veci od 2000kn), nikada nisam imao problema, niti me banka zvala niti porezna. (zna se nekad desit da si sam prebacim novac sa racuna na paypal kada si ocu nesto kupit, ili nekom poslat novac, pa odustanem, ili je neki drugi razlog, vratim si nazad novac na racun). Te ovo zadnje hahahaha naravno da ne, po tvom cijeli financijski sistem bi pao u vodu. Koliko puta sam svoj novac znao sa jednog racuna prebaciti na svoj drugi racun bez problema i to u ogromnim ciframa.

This is madness. Prepare yourself miners, winter is here!
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
May 02, 2017, 12:10:51 PM
 #225

Pozdrav ljudi. Dali itko koristi karticu bitstampa? Ili neke druge kartice?

Daniel91 da li bi htio malo objasniti ako znaš nešto o ovom nacinu "vađenja kuna iz bitcoina" i mogucnosti placanja što manjeg poreza. Ako koristimo karticu bitstampa i podižemo gotovinu od prodaje bitcoina preko te kartice kakve su onda procedure sa placanjem poreza? (i ako se radi o 10-20 btc) Može li se "proci jeftinije" na taj nacin tj može li se platiti manje od 30 posto državi na ovaj nacin?
Angell
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 565
Merit: 503



View Profile
May 02, 2017, 12:38:51 PM
 #226

Evo prenosim odgovor od tvrtke Eurocoin d.o.o. od koje sam ovdje u stranici prije prikazao račune kupnje i prodaje BTC-a, duže vrijeme se legalno bave prodajom i otkupom BTC-a i imaju registriranu djelatnost za to. Njihov odgovor na upit o tome da li treba platiti porez prenosim u cijelosti:

"Ovo je pitanje za Poreznu upravu ili barem za kvalificiranog računovođu. Mi smo bitcoin mjenjačnica i nismo kompetentni dati odgovor na ovakvo pitanje.

Sada kad smo to razjasnili možemo Vam ponuditi naše viđenje ove situacije. Naša iskustva su pokazala da Poreznu upravu uglavnom ne zanima u kojem obliku je novac došao do Vas, već samo kako ste ga zaradili. To znači da ćete Vi svakako Poreznoj upravi morati dokazati koji je stvarni izvor vaših novaca (npr. zarada na internetu), morat ćete pokazati gdje ste dobili bitcoine koje ste kod nas promijenili u kune i zatim platiti porez prema važećim propisima. Slično kao i da radite u Sloveniji, plaću dobijete u eurima i zatim ih u mjenjačnici promijenite u kune: Poreznu upravu ne zanima vaša promjena iz eura u kune već što ste radili u Sloveniji i koliko ste tamo zaradili, kako bi Vam mogli zaračunati porez na tu zaradu u Sloveniji.

Što se tiče poreznog tretmana dobiti od špekulacije bitcoinom - Porezna uprava Republike Hrvatske još nije donjela mišljenje o tome kako se ova dobit oporezuje. Za odgovor na ovo pitanje najbolje je uputiti upit na Poreznu upravu, Središnji ured, Sektor za normativnu djelatnost.

To je naše viđenje stvari. Još jednom ponavljamo da nismo kvalificirani računovođe i definitivno nismo kompetentni za davanje odgovora na ovakva pitanja. Nismo odgovorni za eventualnu štetu koju možete imati ravnajući se prema našem odgovoru."

Raziel__
Member
**
Offline Offline

Activity: 76
Merit: 10

Geniuses are always branded as crazy


View Profile
May 02, 2017, 02:51:26 PM
Last edit: May 02, 2017, 11:24:27 PM by Raziel__
 #227

Evo prenosim odgovor od tvrtke Eurocoin d.o.o. od koje sam ovdje u stranici prije prikazao račune kupnje i prodaje BTC-a, duže vrijeme se legalno bave prodajom i otkupom BTC-a i imaju registriranu djelatnost za to. Njihov odgovor na upit o tome da li treba platiti porez prenosim u cijelosti:

"Ovo je pitanje za Poreznu upravu ili barem za kvalificiranog računovođu. Mi smo bitcoin mjenjačnica i nismo kompetentni dati odgovor na ovakvo pitanje.

Sada kad smo to razjasnili možemo Vam ponuditi naše viđenje ove situacije. Naša iskustva su pokazala da Poreznu upravu uglavnom ne zanima u kojem obliku je novac došao do Vas, već samo kako ste ga zaradili. To znači da ćete Vi svakako Poreznoj upravi morati dokazati koji je stvarni izvor vaših novaca (npr. zarada na internetu), morat ćete pokazati gdje ste dobili bitcoine koje ste kod nas promijenili u kune i zatim platiti porez prema važećim propisima. Slično kao i da radite u Sloveniji, plaću dobijete u eurima i zatim ih u mjenjačnici promijenite u kune: Poreznu upravu ne zanima vaša promjena iz eura u kune već što ste radili u Sloveniji i koliko ste tamo zaradili, kako bi Vam mogli zaračunati porez na tu zaradu u Sloveniji.

Što se tiče poreznog tretmana dobiti od špekulacije bitcoinom - Porezna uprava Republike Hrvatske još nije donjela mišljenje o tome kako se ova dobit oporezuje. Za odgovor na ovo pitanje najbolje je uputiti upit na Poreznu upravu, Središnji ured, Sektor za normativnu djelatnost.

To je naše viđenje stvari. Još jednom ponavljamo da nismo kvalificirani računovođe i definitivno nismo kompetentni za davanje odgovora na ovakva pitanja. Nismo odgovorni za eventualnu štetu koju možete imati ravnajući se prema našem odgovoru."


Upravo tako, znaci moras dokazat kako si dosao do njih, da se sprijeci utaja poreza i slicne stvari, kao i sa samim "pravim" novcem, luksuznim stvarima itd. ako si dosao do njih kroz neki rad, ugovorom, poslom, dogovorom, imas firmu, obrt (a nije prijavljeno, evidentirano nisi u mogucnosti dokazat) naravno da ces porez platit (iako i tu ima nekih nejasnoca), nemojte niti pokusavat ne platit, nije drzava vise toliki mulac, pogotovo sada kada Europa, Amerika, Rusija i ostale supersile suraduju sto se tice kriminala i utaje poreza ali ako si preko svoje kartice-racuna izmjenio! kune u btc, pa izmjenio btc nazad na racun nikakav problem nece biti, isto kao da izmjenjujes! euro ili druge valute a to mogu jos i dokazati sa ovom izjavom, koju sam tek sada pronasao.

'Bitcoin now tax-free in Europe after court ruling. Virtual currencies can be exchanged tax-free in the European Union, following a ruling from the highest court in Europe on Thursday. Bitcoin and its alternatives can now be treated in the same way as traditional money, according to the European Court of Justice.Oct 22'

P.S. istrazite si malo o "Ripple" koje i same banke koriste, a targetira se kao altcoin ili cryptovaluta, te na dnevnoj bazi izmjenjuju sve valute sa tom cryptovalutom u milijunama ako ne i vise.

This is madness. Prepare yourself miners, winter is here!
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
May 04, 2017, 09:08:15 PM
 #228

Što se tiče pitanja prijavljivanja i plaćanja poreza, podsjećam vas sve da je jedina prava adresa za to nadležni porezni ured po mjestu vašeg prebivališta.
Jedino vam u poreznoj mogu dati relevantan i kompententan, utemeljen u zakonu, odgovor da li ste porezni obveznik i koliki porez trebate plaćati.
Sve drugo, uključujući i odgovori poslovnih subjekata koji posluju s bitcoinima, nije relevantno, već samo njihovo mišljenje, koje može a i ne mora biti točno.
Zapravo se radi o nagađanjima i špekulacijama.
Samo vam vaš porezni referent može dati jasni i točan odgovor, za svakoga od vas, jer svatko ima različitu situaciju.
Nije isto da li ste zaposleni ili nezaposleni, da li trgujete bitcoinom ili pretvarate zaradu iz bitcoina u kune i podižete, da li ste fizička ili pravna osoba...
Ja sam, kada sam tek kretao sa Internetom zaradom (uključujući i zaradu od bitcoina) potrošio nekoliko mjeseci razgovarajući sa poreznom, njihovim pozivnim centrom, glavnom upravom, lokalnim poreznim uredom... dok na kraju nisam dobio sve odgovore i dok nisam bio siguran da li sam dužan prijavljivati porez ili ne, i kako ga prijavljivati.
Sve odgovore dobio sam tamo, u poreznom, a ne raspitujući se na internetskim forumima.
Da vam pomognem, u jednom od prethodnih postova detaljno sam vam objasnio kako se točno ispunjava JOPPD obrazac za prijavu drugog dohotka iz inozemstva po osnovi zarade po Internetu (vjerujem da dobar dio vas spada u tu kategoriju), uključujući sve porezne šifre koje se odnose na nas, te točan obračun predujma poreza, prireza i sdvih doprinosa.
Osobno vjerujem da će vam moje informacije pomoći i da nećete morati prolaziti sve ono što sam ja morao proći da bih shvatio kako točno ispuniti JOOPD obrazac, i prijaviti porez, no moj primjer ne mora biti i vaš.
Zato, otiđite prvo u poreznu, raspitajte se i ako vidite da spadate u istu grupu poreznih obveznika kao i ja, slobodno se poslužite mojim informacijama, koje ponavljam u nastavku posta, da biste znali kako točno ispuniti JOOPD obrazac i kako točno napraviti obračun poreza, prireza i svih doprinosa.
Knjigovođe bi vam to dobro naplatili, ja vam poklanjam besplatno Smiley

Ponavljam post kako ispuniti JOOPD obrazac:
OK, pod pretpostavkom da si zaposlen i radiš i plaćaš prirez u Zagrebu, te da prijavljuješ drugi dohodak iz imozemstva, dat ću ti jedan primjer konkretne prijave poreznoj.
Prvo devizni iznos, koji si primio, moraš pretvoriti u kune po srednjem tečaju HNB-a na dan primitka.
Šifre koje upisuješ u JOOPD obrazac sam već objasnio u prethodnom postu, pa idemo na izračun.
Recimo da je 11. iznos primitka,  198,44 kn.
Tada je 12, Osnovica za obračun doprinosa, 138,91 kn (- 30 % za izdatke koje si imao).
12.1 Doprinos za mirovinsko osiguranje 10,42 kn tj. 7,5 % od 12.
12.2 Doprinos za mirovinsko osiguranje 2.stup, 3,47 kn ili 2,5 % od 12.
12.3 Doprinos za zdravstveno osiguranje 10,42 kn (7,5%)
13.1 Izdatak 59,53 kn ili razlika između 11 i 12.
13.2 Izdatak, uplaćeni doprinos za mirovinsko osiguranje, 13,89 kn ili 12.1 +12.2
13.3 Dohodak je 125,02 kn ili 12- 12.1 -12.2
13.5 Porezna osnovica je također 125,02 kn
14.1 Iznos obračunastog poreza na dohodak 30,00 kn ili 25 % od dohotka na 13.3
14.2 Iznos obračunatog prireza prezu na dohodak je 5.40 kn ili 18 % (prirez u gradu Zagrebu) od 14.1
16.2 Iznos za isplatu (neto iznos) u ovom primjeru je 149,15 kn ili ono što ostane kad se od ukupnog porimitka pod 11 oduzmu oba doprinosa za mirovinsko pod 12.1 i 12.2 te predujam poreza i prireza pod 14.1 i 142
Pod ostale stupce stavlja se 0.

Nakon ovog obračuna, pod V.5 Ukupan iznos predujma poreza na dohodak po osnovi primitka od kojeg se utvrđuje drugi dohodak piše se 35.40 kn.
POd VI. 1.2. Ukupni iznos doprinosa za mirovinsko osiguranje po osnovi drugog dohotka piše se 10,42 kn
Pod VI. 2.2 Ukupan iznos doprinosa za mirovinsko osiguranje  na temelju indvidualne kapitalizirane štednje po osnovi drugog dohotka piše se 3.47 kn.
Zadnja 3 iznosa se zbroje i plaćaju Poreznoj.

Dakle, u ovom primjeru državi je otišlo malo manje od 30 % od internet zarade Smiley
Evo, nadam se da je ovaj konkretan primjer (prihvaćen i odobren od porezne) pomogao.




.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
plinuxx
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
May 05, 2017, 03:52:43 PM
 #229

Mi može netko reći kako slijedeće nije anonimno :

1. Imam wallet koji nije povezan sa mojim imenom i na njemu BTC koji sam zaradio xy slučaj

2. Imam smartphone bez sim kartice i koji koristim samo za wallet

3. Odem na bitcoin bankomat i prodam BTC

4. Dobim keš u ruke i nikad ga ne stavljam na račun ikakav

Kako netko to može vidjeti? u ovom slučaju RH ?

Isto me zanima ima li netko iskustva sa Kraken burzom i dali zna u kakvom su oni dosluhu sa državama u EU?
freigeist
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1107
Merit: 534


View Profile
May 05, 2017, 04:55:08 PM
 #230

Mi može netko reći kako slijedeće nije anonimno :

1. Imam wallet koji nije povezan sa mojim imenom i na njemu BTC koji sam zaradio xy slučaj

2. Imam smartphone bez sim kartice i koji koristim samo za wallet

3. Odem na bitcoin bankomat i prodam BTC

4. Dobim keš u ruke i nikad ga ne stavljam na račun ikakav

Kako netko to može vidjeti? u ovom slučaju RH ?

Isto me zanima ima li netko iskustva sa Kraken burzom i dali zna u kakvom su oni dosluhu sa državama u EU?


Ja ti mogu samo za Kraken dati informacije.
Neznam u kakvom su dosluhu sa ostalima Smiley
,ali slijedeće informacije ti mogu dati:

Bankovni račun imaju u Fidor banci u Münchenu (NJEMAČKA) dok je firma registrirana Londonu.
Možeš uplatiti/isplatiti EUR kroz SEPA.
Uplata stize u 1 dan tj. nekoliko sati. Ako uplatiš u jutro npr. oko 10 sati oko 17 sati su ti euri na računu.
Za isplatu neznam nisam još isplačivao ništa.
Kao korisnik možeš uplaćivati i isplaćivati eure bez da daješ dokumente ako neprelaziš dnevno ograničenjene od 1860 eura.
Mjesečno ograničenje je 10000 eura.

Ako želiš veće svote od toga uplaćivati i isplačivati morat ćeš slat dokumente i potvrde za provjeru identiteta
iako nije isključeno da te oni mogu zatražiti dokumente za provjeru iako ne prelaziš ta ograničenja.

Kod isplate mislim da ovisi o tome kako se ta isplata na račun provede pod kojim kodom
i ovisno o tome banka u kojoj imaš račun može u nekim slučajevima odmah obavjstiti državne organe (poreznu) o dospijeću novca.

Pretpostavljam da kad posluju u EU legalno da poštuju zakone EU znaci ono sranje od "AML/KYC" pravilnika.


miloshbtc
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
May 08, 2017, 07:01:37 AM
 #231

Ako npr. prebacim BTC na XAPO wallet i uzmem njihovu VISA karticu i koristim ju za kupovanje unutar HR hoću li na taj način doći na radar naših poreznika ?
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
May 10, 2017, 12:21:00 PM
 #232

Mi može netko reći kako slijedeće nije anonimno :

1. Imam wallet koji nije povezan sa mojim imenom i na njemu BTC koji sam zaradio xy slučaj

2. Imam smartphone bez sim kartice i koji koristim samo za wallet

3. Odem na bitcoin bankomat i prodam BTC

4. Dobim keš u ruke i nikad ga ne stavljam na račun ikakav

Kako netko to može vidjeti? u ovom slučaju RH ?


To je u potpunosti anonimno sve dok se ne moraš na neki način autorizirati na BTC bankomatu.

Naravno, ukoliko se radi o OGROMNOJ količini novaca, porezna može vidjeti da si ti odjednom kupio kuću (jer kuća odjendom glasi na tvoje ime) te vidjeti kako nisi imao nikakvih novčanih priljeva, pa te pitati od kud ti pare za kuću, a tu onda nastaju problemi.....no ako si "skroman" i trošiš cash pametno, teško da će te itko išta pitati a kamoli išta pokušati dokazati.

Sumnjam da će takvih "anonimni" bankomati biti dugog vijeka. Prije ili poslje će država prisiliti vlasnike bankomata da ne isplaćuju cash bez identifikacije.

Nakon toga ostaju dostupni servisi kao što su localbitcoin.

tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
May 10, 2017, 04:42:33 PM
 #233

A može se i reci jebeš "nadležni porezni ured po mjestu našeg prebivališta" kada možeš dobiti dva dijametralno suprotna odgovora od dvije osobe zaposlene na istom radnom mjestu.  Grin  Stvar je u tome da još puno toga nisu sigurni ni sami zaposlenici poreznog ureda.... ah....frustrirajuce  Roll Eyes  .  Hvala Daniel91 na odgovorima, ti si najbliže relevantnim informacijama što možemo dobit  Smiley
spatifilium
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 364
Merit: 250


View Profile
May 10, 2017, 07:45:59 PM
 #234

Ako npr. prebacim BTC na XAPO wallet i uzmem njihovu VISA karticu i koristim ju za kupovanje unutar HR hoću li na taj način doći na radar naših poreznika ?

xapo moraš verificirati tako da ništa od anonimnosti po tom pitanju

Što se tiče kupnje kuće u poreznoj moraš popuniti upitnik kad ideš plačati porez i tamo te pitaju da objasniš od kut ti novci kredit? koliko. štednja? koliko-
dobio si novce? od koga i koliko ima čak i rubrika ostalo.
miloshbtc
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
May 11, 2017, 07:20:48 AM
 #235


[/quote]xapo moraš verificirati tako da ništa od anonimnosti po tom pitanju
[/quote]

znam da moram verificirati i da nije anonimno, samo se pitam dal će uopće netko obratiti pažnju na to ako se neradi o nekim velikim iznosima, recimo da bi imao max do 500$ prometa mjesečno po toj kartici ...
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
May 11, 2017, 02:57:21 PM
 #236

A može se i reci jebeš "nadležni porezni ured po mjestu našeg prebivališta" kada možeš dobiti dva dijametralno suprotna odgovora od dvije osobe zaposlene na istom radnom mjestu.  Grin  Stvar je u tome da još puno toga nisu sigurni ni sami zaposlenici poreznog ureda.... ah....frustrirajuce  Roll Eyes  .  Hvala Daniel91 na odgovorima, ti si najbliže relevantnim informacijama što možemo dobit  Smiley

Istina je da sam i ja dobio nekoliko različitih mišljenja po ovom pitanju prijave poreza na Internetsku zaradu u poreznoj službi.
No, stvar je u tome da ti prilikom prvog dolaska u porezni ured, koji je nadležan za tebe po mjestu prebivališta, dobivaš svog poreznog referenta, koji je nadležan za tebe i dalje ''vodi'' tvoj slućaj te se upisuješ u registar poreznih obveznika.
Nije tvoj zadatak da sve znaš već pojašnjenja dobivaš od svog poreznog referenta.
Na osnovu toga ispunjavaš poreznu prijavu i predaješ je svom poreznom referentu (te plaćaš predujam poreza, prirez i doprinose).
Tvoj porezni referent unosi tvoje podatke u sustav i ti dobivaš na email potvrdu da je prijava točna, da je prošla kroz sustav i da je prihvaćena.
Ako bilo što nije u redu i pojavi se neka greška, tvoj te porezni referent zove nazad, da ispravite prijavu.
Dakle, kad prijava prođe i ti dobiješ automatiziranu potvrdu od porezne da je tvoja porezna prijava prošla i da je prihvaćena, to je to, dalje nema ništa.
Ti si svoj dio odgovornosti prema državi ispunio a ako bi se kasnije slućajno pokazalo da je došlo do neke pogreške, odgovoran bi bio tvoj porezni referent, koji je primio tvoju prijavio, ovjerio je svojim potpisom i pečatom i proveo kroz sustav.
Dakle, potpuno nebitno što ti veliš, da ćeš od više ljudi dobiti različite odgovore.
Bitno je da napraviš onako kako ti kaže tvoj porezni referent.
Dalje je pravno isključivo on'ona odgovorni, a ti si svoju zakonsku/poreznu obvezu u potpunosti prema državi ispunio.
Dakle, za konkretna pitanja javi se svom poreznom referentu i to je to.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
zvonac
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
May 11, 2017, 09:30:26 PM
 #237

Zna li netko da li je moguće JOPPD obrazac ispuniti preko E-građanin sevisa? Odnosno može li se cijeli taj proces prijave poreza obaviti online?
Angell
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 565
Merit: 503



View Profile
May 12, 2017, 07:52:08 AM
 #238

Zna li netko da li je moguće JOPPD obrazac ispuniti preko E-građanin sevisa? Odnosno može li se cijeli taj proces prijave poreza obaviti online?

e-građanin služi samo za uvid u stanje te za podizanje dokumenta tipa o prebivalištu, boravištu, ali ne možeš ništa unositi niti prijaviti.

spatifilium
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 364
Merit: 250


View Profile
May 12, 2017, 09:45:38 AM
 #239

Zna li netko da li je moguće JOPPD obrazac ispuniti preko E-građanin sevisa? Odnosno može li se cijeli taj proces prijave poreza obaviti online?

e-građanin služi samo za uvid u stanje te za podizanje dokumenta tipa o prebivalištu, boravištu, ali ne možeš ništa unositi niti prijaviti.

da upravo tako i da dobivaš obavjesti tipa kad imaš termin od lječnika, trebaš cijepit psa i slično, nekidan mi je došla obavjest za povrat poreza
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
May 12, 2017, 06:29:43 PM
 #240

Zna li netko da li je moguće JOPPD obrazac ispuniti preko E-građanin sevisa? Odnosno može li se cijeli taj proces prijave poreza obaviti online?

Ne, kao što je već rečeno, sustav E građani ne služi toj svrsi, za prijavu poreza.
No, to ne znači da se porez ne može prijaviti online.
Postoji sustav e porezna ali za sada samo za pravne osobe tj. firme.
Mi, tzv. ''fizičke osobe'' osuđenio smo i dalje na ''cipelcug'' do najbliže porezne, sa ispunjenim JOOPD obrascom Smiley

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!