Bitcoin Forum
April 30, 2024, 01:54:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Porez  (Read 80442 times)
spatifilium
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 364
Merit: 250


View Profile
June 27, 2017, 12:53:38 PM
 #321

Imaš mnogo kartica, payeer ti dopušta max withdrawal na bankomatu 1000$ (lifetime unverified), max funding na karticu je 2500$ i to možeš trošit bez verifikacije. Ali kad potrošiš tih 2500$, ili ćeš verificirat karticu ili ćeš radit novu.




Da li je to sigurno tako pošto je izašao novi zakon o pranju novca u EU i spustili su limite sa 2500 $ na 250$, možda nisu updejtali stranicu i upute mada vidim da su spustili cijenu kartice sa 15 na 9,95$
1714485269
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714485269

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714485269
Reply with quote  #2

1714485269
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714485269
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714485269

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714485269
Reply with quote  #2

1714485269
Report to moderator
Toni94
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
June 27, 2017, 06:28:44 PM
 #322

Imaš mnogo kartica, payeer ti dopušta max withdrawal na bankomatu 1000$ (lifetime unverified), max funding na karticu je 2500$ i to možeš trošit bez verifikacije. Ali kad potrošiš tih 2500$, ili ćeš verificirat karticu ili ćeš radit novu.




Da li je to sigurno tako pošto je izašao novi zakon o pranju novca u EU i spustili su limite sa 2500 $ na 250$, možda nisu updejtali stranicu i upute mada vidim da su spustili cijenu kartice sa 15 na 9,95$

Može biti da nisu updejtali, makar vidim da je Wirex isto limit na 1000$... Dok je npr. Uquid 250$ limit... Dok se ne proba, nebumo znali točno...
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
July 14, 2017, 09:26:35 AM
 #323

Nema tu poreza niti internet zarade.
Za bitcoin kupi investicijsko zlato, zlato podižeš u Zagrebu i prodaješ u Zagrebu.
Ukupna naknada ispadne oko 3%. Nemojte biti ovce i plaćati nepotrebno.
Naravno, uvijek će biti takvih, koje će uvjeriti raznorazne "ustanove" da moraju prijaviti i dati državi.
Ne morate, na zlato nema poreza niti kapitalne dobiti. Na promet BTC-om nema poreza ni kapitalne dobiti, najvažnije je da ne prodajete BTC za fiat novac.
Više od godinu dana koristim već utabani put, 100% legalno i bez straha od porezne i bilo koga...
Qazo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 211
Merit: 101



View Profile
July 14, 2017, 04:49:50 PM
 #324

Pretpostavljam Moro.si i onda na checkoutu odabereš opciju "local pickup Zagreb"

hvala za info   Kiss
vacs03
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
July 21, 2017, 11:22:39 PM
Last edit: July 22, 2017, 02:46:44 PM by vacs03
 #325

da se nadovezem na neke stvari i bez quote

na UQUID je vraceno isto na 1000 eura/dolara/funti, navodno je na kraju povucen eu zakon za 250 eura/dolara/funti na neverificiranim, nije vraceno na 2000 eura/dolara/funti kao sto je neka bilo tako da mislim da je samo neki amandman dodan

ovo da Visa i MC su duzni dostaviti poreznoj sve transakcije mi ne drzi vodu jer se radi o prepaid karticama (bar na mojoj UQUID kartici pise da je prepaid) koje ne bi trebale biti pracene iz razloga sto HPB izdaje isto prepaid kartice koje se izdaju na ime a moze ih svatko koristiti, ja ju koristim za online kupovinu (uplacujem na nju u svakoj posti ili mi frend prebaci novce preko mobilnog bankarstva) te kolega koji ima blokiran tekuci racun je mogao isto normalno uzeti HPB prepaid karticu sto ne bi trebalo biti moguce jer je pod ovrhom tako da ne vidim razliku izmedu "domacih" i "stranih" prepaid kartica

no mimo toga, vec smo pisali o tome, mene muci dokazivanje porijekla imovine...znamo da na btc ne placas porez dok ne prodas u fiat, ali kako je sa zlatnom?

znaci karikiram, kupio sam zlato za 1000kn, cuvao godinama i sad vrijedi 100 000kn, prodam i kupim auto, kako nemam nikakvih legalnih primanja porezna me trazi obrazlozenje otkud mi novci za auto i ja im pokazem racun iz zlatarne gdje sam prodao zlato za 100 000kn, nisam li ja duzan uz prijepis auta platiti i porez na dobit od 99 000kn?

dakle isti slucaj samo btc, ide iz btc u zlato, iz zlata u kune, iz kuna u pokretninu/nekretninu i dolazi upitnik iz porezne kako ste to kupili ako nemate redovita primanja...vi im kazete da ste kupili kunama koje ste dobili od prodaje zlata koja nije oporeziva, zlato ste kupili sa btc koji isto nije oporeziv, btc ste zaradili trosenjem struje koju ste platili...po meni bi samim time sva davanja drzavi bila podmirena jer je moj opskrbljivac platio porez sto mi je prodao uslugu tj struju...naravno moje zelje za tumacenje ovoga nije stvarno stanje i nema sanse da bi ovo proslo sto me vodi do zakljucka i nade da ce za koju godinu sve vise firmi primati btc kao sredstvo placanja pa onda nek se jebe i porezna i drzava i cijeli uhljebski sustav

edit:

https://drive.google.com/file/d/0B2kLoWQPYKdFNjA2LWREWVY0NDA/view

evo opet tumacenje kako kome pase

sibisi666
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 269
Merit: 100


View Profile
July 24, 2017, 07:34:50 AM
 #326

Ne znam kakva je sad situacija sa wirexom, ali ranije si ga mogao registrovati na nekog penzionera ili nekog ko je ultra mator, i vaditi pare na bankomatu na njegovo ime, nemaju koga da oporezuju u tom slucaju...
justAgame
Member
**
Offline Offline

Activity: 92
Merit: 11


View Profile
July 24, 2017, 07:54:33 AM
 #327


znaci karikiram, kupio sam zlato za 1000kn, cuvao godinama i sad vrijedi 100 000kn, prodam i kupim auto, kako nemam nikakvih legalnih primanja porezna me trazi obrazlozenje otkud mi novci za auto i ja im pokazem racun iz zlatarne gdje sam prodao zlato za 100 000kn, nisam li ja duzan uz prijepis auta platiti i porez na dobit od 99 000kn?



na kapitalnu dobit ostvarenu trgovanjem investicijskog zlata se ne placa porez. znaci u tvom primjeru imas cistih 99k kuna
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
July 24, 2017, 08:47:39 AM
Merited by Trofo (1)
 #328


znaci karikiram, kupio sam zlato za 1000kn, cuvao godinama i sad vrijedi 100 000kn, prodam i kupim auto, kako nemam nikakvih legalnih primanja porezna me trazi obrazlozenje otkud mi novci za auto i ja im pokazem racun iz zlatarne gdje sam prodao zlato za 100 000kn, nisam li ja duzan uz prijepis auta platiti i porez na dobit od 99 000kn?



na kapitalnu dobit ostvarenu trgovanjem investicijskog zlata se ne placa porez. znaci u tvom primjeru imas cistih 99k kuna

ako te ne pitaju od kud ti 99000 kn za kupnju zlata Smiley .
Navodno baš i ne traže dlaku u jajetu ali sad im treba svaka lipa (Agrokor...)

Ja zasad ''peglam'' xapo karticu i gledam dali mi se isplaća isplatit kredit u cijelosti (cca 50000 Eura).
Trenutno sam zaposlen i živim u Sloveniji i imam 2 stalna prebivališta (SLO i HRV (opet protuzakonito)) i samo čekam koja porezna
će me prije zvati za transakcije na Xapo Visi (zadnje godine imam promet oko  30000 Eura na kartici).

Nadam se da ne šalju informacije jer ipak je to debitna kartica.
Inače od prošlog mjeseca su ful postrožili ulpate i splate, više se nemože na pošti plačati račun iznosa većeg od 999,99 EUR-a;
moguće je samo u matičnoj banci. A za plačanje računa iznad 400Eura moraju se dati svi podaci pa makar plačali svoj račun za neznam šta..plin itd.
Vjerovatno to i nas u HRV čeka

IOTA
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
July 24, 2017, 02:34:00 PM
 #329


znaci karikiram, kupio sam zlato za 1000kn, cuvao godinama i sad vrijedi 100 000kn, prodam i kupim auto, kako nemam nikakvih legalnih primanja porezna me trazi obrazlozenje otkud mi novci za auto i ja im pokazem racun iz zlatarne gdje sam prodao zlato za 100 000kn, nisam li ja duzan uz prijepis auta platiti i porez na dobit od 99 000kn?



na kapitalnu dobit ostvarenu trgovanjem investicijskog zlata se ne placa porez. znaci u tvom primjeru imas cistih 99k kuna

ako te ne pitaju od kud ti 99000 kn za kupnju zlata Smiley .
Navodno baš i ne traže dlaku u jajetu ali sad im treba svaka lipa (Agrokor...)

Ja zasad ''peglam'' xapo karticu i gledam dali mi se isplaća isplatit kredit u cijelosti (cca 50000 Eura).
Trenutno sam zaposlen i živim u Sloveniji i imam 2 stalna prebivališta (SLO i HRV (opet protuzakonito)) i samo čekam koja porezna
će me prije zvati za transakcije na Xapo Visi (zadnje godine imam promet oko  30000 Eura na kartici).

Nadam se da ne šalju informacije jer ipak je to debitna kartica.
Inače od prošlog mjeseca su ful postrožili ulpate i splate, više se nemože na pošti plačati račun iznosa većeg od 999,99 EUR-a;
moguće je samo u matičnoj banci. A za plačanje računa iznad 400Eura moraju se dati svi podaci pa makar plačali svoj račun za neznam šta..plin itd.
Vjerovatno to i nas u HRV čeka

Da, fora sa investicijskim zlatom je dobra ali uvijek ostaje pitanje podrijetla novca za kupnju tog zlata.
Odgovor da je sve zarađeno na Bitcoinu, i stoga neoporezivo, bi logički bila ok, ali kod naše porezne logika ne postoji, vjerujte, znam to iz prve ruke Smiley
Isto tako, objasniti im što je bitcoin i kako se tu zarađuje novac, mission impossible Smiley
Sretno onome tko misli da to može.
Inače, od Nove godine, sve vaše transakcije, po svim bankovnim računima, vidljive su poreznoj, sasvim nebitno radi li se o debitnoj, kreditnoj kartici, plaći, ili bilo kakvom drugom priljevu novca, nemojte se zavaravati.
Inače, ako živiš u 2 ili više država, porezni si obveznik tamo gdje si minimalno živio 6 mjeseci i 1 dan, ili više.


.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
July 24, 2017, 05:01:44 PM
 #330

Danijele ajde molim te objasni zašto plaćaš porez?

Quote
Današnjom presudom Europskog suda pravde bitcoin je oslobođen od plaćanja PDV-a na transakcije. Točnije prema Direktivi o PDV-u (engl. VAT Directive), članku 135, točki 1(e) razmjena tradicionalnih valuta za bitcoine i obratno spada u transakcije koje nisu podložne PDV-u.

Quote
Medutim, napominjemo da je prema našim saznanjima švedski Vrhovni upravni sud 2. lipnja 2014. godine Europskom sudu pravde podnio zahtjev za prethodnu odluku (predmet C-264/14) kojim je zatraženo očitovanje o poreznom tretmanu "bitcoin-a" te da će u skladu s tim nakon donošenja presude biti moguće promjene u poreznom tretmanu "bitcoina" u Republici Hrvatskoj. Naime, presude Europskog suda pravde dio su pravne stečevine Europske unije te su ih sve države članice Europske unije obvezne primjenjivati.

Jel od donošenja tog zakona bilo kakve promjene? Nije.
Jel Hrvatska mora poštivati taj zakon? Mora kao članica EU.

Priča završena.
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
July 24, 2017, 05:38:00 PM
 #331

Danijele ajde molim te objasni zašto plaćaš porez?

Quote
Današnjom presudom Europskog suda pravde bitcoin je oslobođen od plaćanja PDV-a na transakcije. Točnije prema Direktivi o PDV-u (engl. VAT Directive), članku 135, točki 1(e) razmjena tradicionalnih valuta za bitcoine i obratno spada u transakcije koje nisu podložne PDV-u.

Quote
Medutim, napominjemo da je prema našim saznanjima švedski Vrhovni upravni sud 2. lipnja 2014. godine Europskom sudu pravde podnio zahtjev za prethodnu odluku (predmet C-264/14) kojim je zatraženo očitovanje o poreznom tretmanu "bitcoin-a" te da će u skladu s tim nakon donošenja presude biti moguće promjene u poreznom tretmanu "bitcoina" u Republici Hrvatskoj. Naime, presude Europskog suda pravde dio su pravne stečevine Europske unije te su ih sve države članice Europske unije obvezne primjenjivati.

Jel od donošenja tog zakona bilo kakve promjene? Nije.
Jel Hrvatska mora poštivati taj zakon? Mora kao članica EU.

Priča završena.

jedno je PDV drugo je porez na dobit

IOTA
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
July 24, 2017, 06:39:38 PM
 #332

Danijele ajde molim te objasni zašto plaćaš porez?

Quote
Današnjom presudom Europskog suda pravde bitcoin je oslobođen od plaćanja PDV-a na transakcije. Točnije prema Direktivi o PDV-u (engl. VAT Directive), članku 135, točki 1(e) razmjena tradicionalnih valuta za bitcoine i obratno spada u transakcije koje nisu podložne PDV-u.

Quote
Medutim, napominjemo da je prema našim saznanjima švedski Vrhovni upravni sud 2. lipnja 2014. godine Europskom sudu pravde podnio zahtjev za prethodnu odluku (predmet C-264/14) kojim je zatraženo očitovanje o poreznom tretmanu "bitcoin-a" te da će u skladu s tim nakon donošenja presude biti moguće promjene u poreznom tretmanu "bitcoina" u Republici Hrvatskoj. Naime, presude Europskog suda pravde dio su pravne stečevine Europske unije te su ih sve države članice Europske unije obvezne primjenjivati.

Jel od donošenja tog zakona bilo kakve promjene? Nije.
Jel Hrvatska mora poštivati taj zakon? Mora kao članica EU.

Priča završena.

jedno je PDV drugo je porez na dobit

Točno.
Jedno je porez na dodanu vrijednost, i to plaćaju firme a drugo je porez na dobit, koju plaćaju pravne osobe, te fizičke, ako se radi o drugom dohotku.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
July 24, 2017, 06:40:57 PM
 #333

Danijele ajde molim te objasni zašto plaćaš porez?

Quote
Današnjom presudom Europskog suda pravde bitcoin je oslobođen od plaćanja PDV-a na transakcije. Točnije prema Direktivi o PDV-u (engl. VAT Directive), članku 135, točki 1(e) razmjena tradicionalnih valuta za bitcoine i obratno spada u transakcije koje nisu podložne PDV-u.

Quote
Medutim, napominjemo da je prema našim saznanjima švedski Vrhovni upravni sud 2. lipnja 2014. godine Europskom sudu pravde podnio zahtjev za prethodnu odluku (predmet C-264/14) kojim je zatraženo očitovanje o poreznom tretmanu "bitcoin-a" te da će u skladu s tim nakon donošenja presude biti moguće promjene u poreznom tretmanu "bitcoina" u Republici Hrvatskoj. Naime, presude Europskog suda pravde dio su pravne stečevine Europske unije te su ih sve države članice Europske unije obvezne primjenjivati.

Jel od donošenja tog zakona bilo kakve promjene? Nije.
Jel Hrvatska mora poštivati taj zakon? Mora kao članica EU.

Priča završena.

Već sam to objasnio milijun puta na ovom topicu ali evo, još jednom.
Ne plaćam porez na bitcoine već na drugi dohodak iz inozemstva tj. devizni priljev na transakcijski račun.
I ne možeš miješati kruške i jabuke, porez na dodanu vrijednost i porez na dobit, po osnovi drugog dohotka iz inozemstva.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
July 26, 2017, 07:25:54 AM
 #334

Zasigurno neće odbit sve što im ponudiš, lihvari.
Bitno je da ne mijenjaš cryptovalute za FIAT novac koji kasnije prebaciš na jedan od svojih računa.
Danijel, za sve postoji način, vjeruj mi, bez da se krši zakon.

Prvi primjer sam naveo sa zlatom, Bitcoin nije priznat u EU niti kao valuta, niti kao imovina. Zlato je neoporezivo, bez kapitalne dobiti.....
Odkud ti bitcoini, iz walleta koji imam od 2010 godine...
Ponovno kažem, tko hoće nađe načina, tko neće nađe izliku
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
July 26, 2017, 03:00:58 PM
 #335

Zasigurno neće odbit sve što im ponudiš, lihvari.
Bitno je da ne mijenjaš cryptovalute za FIAT novac koji kasnije prebaciš na jedan od svojih računa.
Danijel, za sve postoji način, vjeruj mi, bez da se krši zakon.

Prvi primjer sam naveo sa zlatom, Bitcoin nije priznat u EU niti kao valuta, niti kao imovina. Zlato je neoporezivo, bez kapitalne dobiti.....
Odkud ti bitcoini, iz walleta koji imam od 2010 godine...
Ponovno kažem, tko hoće nađe načina, tko neće nađe izliku

Ništa ja njima ne nudim već radim ono što moram, po zakonu.
Ukratko, radim za jednu stranu firmu, kao analitičar, a jedina opcija isplate je direktno na devizni bankovni račun, deviznom doznakom.
S obzirom da je isplata od stranog poslovnog subjekta, naravno da prijavljujem i plaćam porez.
Bitcoine uglavno držim u walletu i čekam Smiley
Što se tiče toga da ti možeš otići u poreznu i njima zdravo seljački'' objašnjavati internet zaradu i bitcoine, i očekivati da će oni išta od toga razumjeti i reći da, naravno, nikakav porez ne moraš plaćati, uvjeravam te da se radi o velikoj zabludi.
Očito nikada nisi imao ''posla'' s poreznom, jer tako nešto ne bi nikada napisao.
Ja sam imao puno problema da i ovakav, puno jednostavniji slućaj, čiste isplate zarade za odrađeni posao preko Interneta, i isplaćen od legalne inozemne firme direktno na devizni račun, objasnim poreznoj, a onda smo se ''zajedno'' nekoliko mjeseci ''mučili'' kako da to prijavimo tj. napišemo u poreznoj prijavi'' da to nekako prođe prilikom predaje u e- poreznu, jer posebne kategorije internet zarade kao takve nema, pa nema ni joopd šifre pod kojom bi se internet zarada kao takva i mogla prijaviti.
Na kraju su našli način, i to da me prijavljuju pod joopd šifrom slobodnog umjetnika.
Ako itko od vas vjeruje da može tek tako otići u poreznu i objasniti bitcoin zaradu i to riješiti jednostavno, u 5 minuta, ili 1 danu, ili čak mjesec, dva, jako je naivan i nema pojma kako stvari funkcioniraju sa državnom birokracijom.



.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
tinkle
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 19
Merit: 0


View Profile
August 10, 2017, 07:42:44 AM
Last edit: August 10, 2017, 12:48:04 PM by tinkle
 #336

Prije 3 mjeseca povuko xx kuna i ošo u poreznu. Rekli mi hrvatski zakon o porezu na kapitalnu dobit je jasan i ne treba se platit na crypto valute. Danas me zovu s porezne i kažu da se zakon tumači drukčije iako je naš zakon potpuno jasan.

Idem ja sad fino do odvjetnika da on kaže je li ili nije naš zakon jasan. Ne znam kakve su kazne al kontam da nije prevelka ak ne prijaviš na vrijeme.
freigeist
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1107
Merit: 534


View Profile
August 10, 2017, 01:21:47 PM
 #337

Prije 3 mjeseca povuko xx kuna i ošo u poreznu. Rekli mi hrvatski zakon o porezu na kapitalnu dobit je jasan i ne treba se platit na crypto valute. Danas me zovu s porezne i kažu da se zakon tumači drukčije iako je naš zakon potpuno jasan.

Idem ja sad fino do odvjetnika da on kaže je li ili nije naš zakon jasan. Ne znam kakve su kazne al kontam da nije prevelka ak ne prijaviš na vrijeme.

Naš je zakon toliko jasan da si ga svatko tj. svaki poreznik ili porezni ured može tumačiti kako želi! Wink
Svi su jednaki pred zakonom samo zakon nije jednak za svih! Wink

Nećeš se kod odvjetnika usrećiti oni su isto dio sustava i oni love u mutnom! Wink
I njima je cilj da ti uzmu pare kao i poreznicima Wink


Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 10, 2017, 02:14:22 PM
 #338

Prije 3 mjeseca povuko xx kuna i ošo u poreznu. Rekli mi hrvatski zakon o porezu na kapitalnu dobit je jasan i ne treba se platit na crypto valute. Danas me zovu s porezne i kažu da se zakon tumači drukčije iako je naš zakon potpuno jasan.

Idem ja sad fino do odvjetnika da on kaže je li ili nije naš zakon jasan. Ne znam kakve su kazne al kontam da nije prevelka ak ne prijaviš na vrijeme.

Naš je zakon toliko jasan da si ga svatko tj. svaki poreznik ili porezni ured može tumačiti kako želi! Wink
Svi su jednaki pred zakonom samo zakon nije jednak za svih! Wink

Nećeš se kod odvjetnika usrećiti oni su isto dio sustava i oni love u mutnom! Wink
I njima je cilj da ti uzmu pare kao i poreznicima Wink



Stvar je u tome da naši zakoni nisu precizni ni konkretni, niti imaju veze sa stvarnim životom Smiley
Ista je stvar i sa poreznim pravilnicima.
Recimo, kada želite šutem JOOPD obrasca prijaviti internet zaradu, dobijete odgovor u poreznoj da nemaju šifru ni kategoriju za to jer internet zarada, kao takva, nije predviđena poreznim pravilnikom.
Bez šifre, porezna prijava ne može proći kroz sustav,
Na kraju nisam imao izbora nego da svoju internet zaradu prijavim pod kategorijom i joopd šifrom slobodnog umjetnika, drugi dohodak iz inozemstva.
To sam sve osobno doživio, pa vrlo dobro znam o čemu govorim.
Inače, u ovom topicu smo već imali objavljeno službeno mišljenje Hrvatske narodne banke da bitcoin nije ni sredstvo plaćanja a ni financijska imovina.
S obzirom na to, ne razumijem kako su ti u poreznoj mogli reći da ne plaćaš porez na kapitalnu dobit.
Ti nemaš dionice na burzi, zaradu od dividendi ili drugu financijsku imovinu na koju bi trebao plaćati porez na kapitanu dobit.
Na sam bitcoin ne plaća se ništa, nikakav porez, dokle god ga imaš u walletu. Tek kada odlučiš otići na mjenjačnicu i prebaciti sredstva na svoj transakcijski, kunski ili devizni račun, dužan si u rou od 8 dana prijaviti drugi dohodak iz inozemstva i platiti porez na dohodak, prirez, te mirovinsko i zdrastveno (ove zadnje 2 stavke tek od 1. siječnja ove godine).
U ovo slućaju, pogriješio je tvoj porezni referent a odvjetnik ti neće u ovoj fazi moći puno pomoći.
Nađi si prvo dobrog knjigovođu da nekako riješiš tu zbrku sa prijavom poreza a pokušaj izbjeći sud i dogovori se sa poreznom jer se sudovati sa poreznom možeš godinama, sa ne baš velikim izgledima za uspjeh. Odvjetnički i sudski troškovi su prestrašni a brzina sudovanja katastrofalna. Ja sam jedan predmet na sudu riješavao 12 godina i tek sam onda dobio pravomoćnu presudu.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
frenkki
Member
**
Offline Offline

Activity: 108
Merit: 10


View Profile
August 10, 2017, 08:26:50 PM
 #339

Jeste vi upoznati sa visa prepaid hpb karticom?

Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
August 11, 2017, 05:38:19 AM
 #340

To sa porezom je izgleda svugde isto zbunje zbunjenog. Nesposobni su nam u vrhu i ne mogu ni jedan zakon napisati kako valja. Znaci sramota da su tolko neuki da ono sto je svugde regulisano ne mogu ni posle decenije nista da rese...
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!