Bitcoin Forum
June 17, 2024, 11:30:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8  All
  Print  
Author Topic: Nasıl ingilizce öğrenmeliyim?  (Read 7855 times)
Awee (OP)
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
September 04, 2015, 10:43:48 AM

Ingilizceye ilk basladigim siralarda su anki halimle kendime tavsiye verecek olsam derdim ki: sevdigin bir makaleyi al turkceye cevir.

Bunun yararlari cok buyuk.

Ingilizceyi bilenlerden de boyle cok yararli tavsiyeler alabilir miyim? Ornegin turkce dusunme, ingilizce dusun. Ornegin "my car" denildiginde my=benim olarak degil de turkcede "benim" denildiginde beyninle nasil dusunuyorsan "my" denildiginde de oyle dusun gibi gibi.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
September 04, 2015, 10:56:15 AM

Ben bu foruma üye olduğumda ingilizcem çok zayıftı. Bitcoin ile ilgili kaynakları türkçeye çevirerek hem öğrenmeye hemde ingilizcemi geliştirmeye başladım. Çok yararı oldu. Sevdiğin bir konuyu türkçeye çevirmek bence yararlı. Birde forumun ingilizce bölümünde uzun süre takılırsan zaten yazarken ingilizce düşünmeye başlıyorsun zamanla.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
September 04, 2015, 11:02:56 AM

ortaokul lise universite tüm dersleri ingilizce okumuş biriyim. kimyasından fiziğine matematiğinden işletme derslerine kadar herseyi ingilizce öğrendim. türkce dersinden fazla ingilizce dersine girdim ama ingilizceyi tam olarak amerikada öğrendim. ne zaman rüyalarınız bile ingilizce olur o zaman tam anlamıyla kavrıyosunuz. 3 yıl kadar yaşadım(calıstım) döndüğümde çoğu turkce kelimeyi unutmuştum ve kelimeleri cok yuvarlıyarak konuşabiliyordum. pratik yapmadığınız sürece unutuluyor ve konusamıyorsunuz.kelime bilginiz grameriniz yetse bile agzınızdan cıkmıyor. şuan tr de günde yarım saat 1 saat kadar ingilizce konusmamın gerektiği bir işte calısmama rağmen ingilizcem eskisine göre zayıfladı. kullanmadıkca unutuyorsunuz.
eğer sizin için önemliyse ve gidebiliyorsanız gidin yurtdısında çalışın yada okuyun. bu sırada da turklerle ilişkinizi minimuma indirin.kendiliğinden zaten gelisecektir.
samuray34amo
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
September 04, 2015, 11:40:31 AM

twn hoca fazlasıyla haklı, yabancı ortamlarda bolca bulunun, Türkçe'yi olabildiğince az hatta hiç kullanmamaya bakın ki merak etmeyin unutmazsınız ana diliniz olduğundan dolayı. Bunun yanı sıra sevdiğiniz şeyleri ingilizceye çevirin, bir zaman sonra göreceksiniz ki aynı kelimeyi o kadar çok görüyorsunuz tak diye aklınızda ingilizce anlamı şekilleniyor bu da çok faydalı, bunun yanı sıra gerek bu forum gerek de ilgilendiğiniz konulardaki diğer forumlar için ingilizce konuşulan forumlarda bulunun, insanlarla muhabbet etmeye çalışın, gerekmedikçe kullanmanızı tavsiye etmem çünkü yanlış çeviriyor onun yerine sözlük kullanmanızı tavsiye ederim ama paragraf halinde değil de cümle cümle çevirirseniz Google translate ile de bir sonuç üretebilirsiniz. Ben üniversite okuyorum ve sadece İngilizce değil, Fransızca'ya da yoğunlaşıyorum, çünkü tek dil işinizde kalifiye olmanıza tam anlamıyla yetmeyebiliyor. Bunun yanı sıra hoşunuza giden yabancı parçaları dinleyin ve sözlerini bir yere kaydedip dinlerken aynı zamanda sizde eşlik etmeye çalışın, telaffuz konusunda bu da çok yardımcı olacaktır Smiley
Awee (OP)
Newbie
*

View Profile
September 04, 2015, 01:04:21 PM

ortaokul lise universite tüm dersleri ingilizce okumuş biriyim. kimyasından fiziğine matematiğinden işletme derslerine kadar herseyi ingilizce öğrendim. türkce dersinden fazla ingilizce dersine girdim ama ingilizceyi tam olarak amerikada öğrendim. ne zaman rüyalarınız bile ingilizce olur o zaman tam anlamıyla kavrıyosunuz. 3 yıl kadar yaşadım(calıstım) döndüğümde çoğu turkce kelimeyi unutmuştum ve kelimeleri cok yuvarlıyarak konuşabiliyordum. pratik yapmadığınız sürece unutuluyor ve konusamıyorsunuz.kelime bilginiz grameriniz yetse bile agzınızdan cıkmıyor. şuan tr de günde yarım saat 1 saat kadar ingilizce konusmamın gerektiği bir işte calısmama rağmen ingilizcem eskisine göre zayıfladı. kullanmadıkca unutuyorsunuz.
eğer sizin için önemliyse ve gidebiliyorsanız gidin yurtdısında çalışın yada okuyun. bu sırada da turklerle ilişkinizi minimuma indirin.kendiliğinden zaten gelisecektir.
Siz bence kitap okumalisiniz. Ileri seviye ingilizceniz var. Ama bizim oyle bir sansimiz yok acikcasi.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
September 04, 2015, 01:21:15 PM

İngilizce öğrenmek için en iyi yapmanız gereken olay yurtdışına gidin. Orada 3-5 ay durun, kesin öğrenirsiniz. Ama bunun yanında tutup ta orada türkçeyle konuşmaya çalışmayın.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
September 04, 2015, 01:27:29 PM

Siz bence kitap okumalisiniz. Ileri seviye ingilizceniz var. Ama bizim oyle bir sansimiz yok acikcasi.
Sıfır ingilizceyle Şilili bir çocuk work&travel yapmaya gelmişti. yes no ingilizcesi vardı.toplam kelime haznesi 50 kelime yoktu. birşeyleri göstererek yada vucud diliyle anlatıyodum anca ole anlıyordu.3 ay sonunda giderken baya baya ingilizce konuşur  ve anlar hale gelmişti.mükemmel değildi tabi ama şuan tr de onu ingilizce biliyor olarak işe alırım. hatta söyle söliyim ben tr den ilk amerikaya gittiğimde o kadar ingilizce konuşamıyordum. çünkü dediğiniz gibi kafa cümleyi turkçe kuruyodu kafada ingilizceye cevirip ole konuşuyordum. kelime haznesi çoktu ama kelimeleri hızlı seri bir şeklide yanyana getiremiyordum.
bana gelince şuan zaten dediğim gibi iş gereği gün içinde azda olsa konusuyorum birde tum film ve dizileri ingilizce izliyorum.
Awee (OP)
Newbie
*

View Profile
September 04, 2015, 01:38:10 PM

Soyle bir siralama izlemeyi dusunuyorum.

Gramer bilgisini "ozet" seklinde gececegim.
Daha sonra sevdigim konularda ingilizce forumlarda takilacagim. Sevdigim makaleleri ingilizceye cevirecegim.

Daha ileri asamalarda da kitap okuyacagim.

Kitap okuma asamasina kadar ekleyebilecegim birsey var mi?
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
September 05, 2015, 02:32:29 PM

İngilizce altyazılı İngilizce dizi/film izleyerek ve müzik dinleyerek öğrenebilirsiniz.
Awee (OP)
Newbie
*

View Profile
September 05, 2015, 02:37:28 PM

İngilizce altyazılı İngilizce dizi/film izleyerek ve müzik dinleyerek öğrenebilirsiniz.
Onu suan yapamam ki. O ileri seviyenin isi.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

View Profile
September 05, 2015, 02:38:20 PM

Aksine her seviyede yapılması gereken bir numaralı yol budur.
"Sevdiğim makaleyi çevirmek" nedir? Şaka gibi.
Awee (OP)
Newbie
*

View Profile
September 05, 2015, 02:39:46 PM

Aksine her seviyede yapılması gereken bir numaralı yol budur.
"Sevdiğim makaleyi çevirmek" nedir? Şaka gibi.
Dalga gecmeye mi geldin? Ne varmis ingilizce makaleyi cevirmede?
dannybrown
Legendary
*
artcontest

View Profile
September 05, 2015, 02:41:16 PM

Etkili bir yöntem değil. Dalga geçer gibi cevaplar vermişler ama sen benim yazdığım en mantıklı yöntemi beğenmiyorsun. Ne garip insanlar var.
Awee (OP)
Newbie
*

View Profile
September 05, 2015, 02:41:54 PM

Etkili bir yöntem değil. Dalga geçer gibi cevaplar vermişler ama sen benim yazdığım en mantıklı yöntemi beğenmiyorsun. Ne garip insanlar var.
Tamam.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
September 05, 2015, 02:47:05 PM

Yaw he he Grin
formator
Sr. Member

Activity: 285
Merit: 250

View Profile
September 05, 2015, 03:23:44 PM

Makale cevirmek hicte sacma degil , call of crysis vb. Oynamak bile ingilizceyi gelistirir
sinaninkisi
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
September 05, 2015, 06:11:09 PM

bende turizm okudum almanca ve ingilizce mecburi olarak öğrenmek zorunda kaldık Smiley

almanca roman okurdum eskden şimdi konuş desen zor 10 senedir hiç konuşmak gerekmedi herkes ingilizce bilince almancayı kenara ittik.

işin sırrı şu gerçekten film izlemek altyazılı değil altyazısınıda çıkart direkt olarak izle derim hani insanların tavırları ve olayları ingilizce olarak zihnine kaydedebilmek için. sonrasında anlamları ilişkilendirip daha güzel bir çalışma çıkabilir. ha altyazı dediğim zaman ingilizce altyazılı izleyebilirsin şurda ne dedi diye merak edip öğrendiğinde daha kalıcı bir hafıza sendromu oluşur. birde bir kitap çıkmıştı resimlerle ingilizce olarak mega hafıza teknikleri adlı setteydi sanırım. onuda denemelisin işe yaradığına bizzat şahidim Smiley dava açmak kelimesini oradan öğrenmiştim hatırladığım

dost78
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
September 06, 2015, 12:39:02 PM

duolingo ve memrise ücretsiz iki faydalı site.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
September 06, 2015, 12:48:06 PM

Ne yaparsan yap hergün mutlaka çalış. Seviyene uygun ingilizce kitaplar oku. Sevdiğin bir konuyu ingilizceden türkçeye çevir. Ama zor olmasın sıkılabilirsin. Birde dinlemeni geliştirmek istersen altta verdiğim siteye gir. Günde 15-20 dakika dinlesen çok iyi bir seviye alabilirsin.
www.voscreen.com
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
September 06, 2015, 09:02:21 PM

bence kitap okumak gerek oncelikle sonra yurtdışında bir süre yaşama sonra sürekli kullanım.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8  All
  Print  

Jump to: