Bitcoin Forum
June 23, 2024, 11:37:23 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Nasıl ingilizce öğrenmeliyim?  (Read 7855 times)
enadir
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
July 13, 2017, 08:13:27 PM

Daha önce izlediğiniz birşeyi ingilizce altyazılı izleyin.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
July 13, 2017, 11:10:56 PM

İngilizceyi hangi amaçla öğrenmek istediğin çok önemli eğer günlük komuşmalar için öğrenmek istiyorsan yani akademik bir hedefin yoksa yada ben makale okumak amacında değilim diyorsan bence kendine bir yabancı dizi seç ya da bir çizgi film onların alt yazılarını ingilizce ve türkçe olarak indir aynı anda izlemeye çalış ve oradaki kelimeleri not al ve tekrar et bu iyi işe yarar ve hızlı öğrenirsin.
Big Cosmos
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
July 14, 2017, 05:00:40 AM

İngilizce geliştirmek için, yani sıfır düzeyden ilerisi için kesinlikle kitap okumayı öneririm.

Penguin readers Kitapları denen başlangıç düzeyi kitaplarla başladım, onlardan sonra Harry Potter kitaplarını ve Yüzüklerin Efendisi'ni okudum. Zaten Yüzüklerin Efendisi ingilizcenin en güzel kitaplarından sayılıyor. Şimdi her türlü kitabı okuyabiliyorum ve Toefl IBT'den 100 aldım çok rahatça.
En iyi cevap bu olmuş. Kaç ay kitap okudunuz? Smiley
Aiwenor
Newbie
*

Activity: 50

View Profile
July 15, 2017, 07:05:37 AM

İngilizce geliştirmek için, yani sıfır düzeyden ilerisi için kesinlikle kitap okumayı öneririm.

Penguin readers Kitapları denen başlangıç düzeyi kitaplarla başladım, onlardan sonra Harry Potter kitaplarını ve Yüzüklerin Efendisi'ni okudum. Zaten Yüzüklerin Efendisi ingilizcenin en güzel kitaplarından sayılıyor. Şimdi her türlü kitabı okuyabiliyorum ve Toefl IBT'den 100 aldım çok rahatça.
En iyi cevap bu olmuş. Kaç ay kitap okudunuz? Smiley
O Penguin Readers kitaplarını 2009 gibi okumaya başlamıştım. Sonra her ay en az 1 kitap okumayı hedefledim kendime. 2011'de Karamazov Kardeşleri okuduğumu hatırlıyorum. Hatta vay be Dostoyevsky'yi ingilizce okudum diye sevinmiştim. Yani 2 yıl içinde ingilizcem çok iyi oldu diyebilirim. Ama en büyük gelişme Yüzüklerin Efendisi'nde oldu
iakkaya
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
July 15, 2017, 08:46:12 AM

Eger gercekten kelime eksiginiz varsa kelime ogrenmeden bosu bosuna okuyarak, dinleyerek, izleyerek bir ise yaramayacaktir.
Ben bu tarz kelime eksikligi ya da isin gramer boyutu icin adam akilli bir gramer kitabinin bastan sonra bitirilmesini tavsiye ediyorum. Daha sonraki asamalarda kitap okumak, dizi izlemek olabilir.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
July 19, 2017, 03:58:56 PM

kitap okumak, müzik dinlemek, film-dizi izlemek vs. bunlar herkesin söylediği klasik şeyler. Bunları yaparak da Türkiye sınırları içinde yeteri kadar ingilizce öğrenmek mümkün. Ama asıl önemli olan şey yurt dışında bulunmak. İmkanı olan herkes bu yolu denemeli. Hem daha kolay hem daha çabuk hem de daha kalıcı bir şekilde öğrenmek için en ideal yol bu.
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
July 19, 2017, 05:00:07 PM

İnsan beyni zorunlu öğrenme hissetmedikçe zor öğreniyor o yüzden yurtdışına çıkmak şart. Elbet burada öğrenilir ama hem uzun sürüyor hem unutulabiliyor.

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
July 19, 2017, 11:13:34 PM

Bilirkişiler yaparak yaşayarak öğrenme diye boşuna dememişlerdir zannımca. İmkanınız ve dile yatkınlığınız varsa yurtdışında sürekli pratikler ve çevrenizden alacağınız destekle en iyi neticeye ulaşabilirsiniz ancak  Smiley

jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
August 14, 2017, 11:45:04 AM

dizileri alt yazılı izlemek çok işe yarıyor herkese öneririm

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
procesdady
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
August 14, 2017, 11:53:09 AM

ilk başlayanlar için günde 10 kelime öğrenmek çok yararlı olacaktır
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
August 14, 2017, 01:23:05 PM

Ayrıca belirli bir seviyeden sonra podcast dinlemek çok işinize yarayacaktır, kulak alışkanlığı olsun, güncel konuları, çeşitli tartışmaları takip etmek güzel bir şey.
lunafreya
Full Member

Activity: 243
Merit: 100

View Profile
August 14, 2017, 01:52:57 PM
Last edit: August 14, 2017, 04:53:56 PM by lunafreya

Öncelikle sevdiğin bir alanda ingilizce kullanmayı alışkanlık haline getirerek başlayabilirsin.  Mesela dinlediğin müziklerin sözlerine bakarak dinlemek ya da izlediğin filmi diziyi ingilizce alt yazı ile açarak izlemek faydalı olacaktır. Filmi durdurup sürekli anlamadığın/bilmediğin kelimelere bakmak seni yorsa da zaman geçtikçe daha az baktığını göreceksin. Yeni öğrendiğin kelimeleri sürekli not al.Bunun dışında ingilizce yayın yapan programları youtube kanallarını takip edebilirsin. Gerçek hayatta iletişime geçebileceğin ana dili İngilizce olan ve sadece sohbet edebileceğin insanlar bulmaya çalış. Benim kullandığım yöntemler bunlardı umarım işine yarar Smiley
smiletyson
Hero Member

Activity: 661
Merit: 509

View Profile
August 14, 2017, 05:44:34 PM

Ayrıca belirli bir seviyeden sonra podcast dinlemek çok işinize yarayacaktır, kulak alışkanlığı olsun, güncel konuları, çeşitli tartışmaları takip etmek güzel bir şey.
Bu konuda kaliteli insanların konuştuğu, antonopulos vs bitcoin podcast'ı var,
Let's talk bitcoin diye. O'nu takip edebilirsiniz.
SiiGLe
Full Member

Activity: 161

ICO Live! betterbetting.org

View Profile
August 15, 2017, 09:34:19 PM

Yurtdışında belli süre yaşamaktan başaka çare yok gibi geliyor bana çünkü çok kötü seviyem orda ister istemez öğreneceksin mecbursun  Undecided

BetterBetting          Betting Currency of the Future
TOKEN SALE  ❱❱  December 15th, 2017
██████████     FACEBOOK     |     TWITTER     |     TELEGRAM     ██████████
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
August 17, 2017, 08:07:03 AM

Türkiye'de tam anlamıyla öğrenmek gerçekten zor. Kursa gidiyosun ama genellikle grammar üzerine eğitim veriliyor. Kurstan sonra da ülke şartlarında pratiklik kayboluyor. Bu yüzden yurt dışına gitmek, orda bir süre yaşamak, çalışmak, eğitim görmek vs. daha verimli olur. Çevremde gördüğüm kadarıyla da böyle zaten.
samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
August 17, 2017, 02:12:47 PM

Eğer yeteneğin varsa her şekilde öğrenirsin. Grammari iyi öğrendikten sonra kelime bilmen gerekiyor. Bol bol kitap okuyarak film izleyerek kelime hazineni de geliştirirsen büyük ölçüde tamamdır. Ama konuşma aksanın için yurt dışı tecrübesi şart. Türkiye içinde bunu halletmek çok zor.
fukara
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
August 17, 2017, 10:54:03 PM

Temelden gireceksin dostum ekler fiiller falan vs. neyse 1.kurdan başlıyacaksın 9 uncu kura kadar gideceksin her kurda iyice ben öğrendim dedikten sonra diğer kura geçeceksin anca öyle olur.
Kaynak istersen AÖF Murat yayınları ing 1 ve ing 2 kitapları al çok açıklayıcı ben öyle öğrendim.
Arstelex
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
August 19, 2017, 01:38:44 PM

hiç ingilizce bilmeyen birinin sayıları-en basit 10-20 kelimeyi öğrenmesi, sonra basit cümle kalıplarını ve en temel ve basit kuralları öğrenmesi

daha sonra da sürekli kelime öğrenerek geliştirmesi daha mantıklı. yurt dışına çık tavsiyesi çok yapılmışta çocuk oyuncağı mı sanıyorlar, ya da her hafta başka ülkede mi bu arkadaşlar anlayamadım, bu dediklerimi yaptıktan sonra dizi film izleyip kelime öğrenmek çok faydalı olacaktır.
Elturko
Full Member

Activity: 140

View Profile
August 22, 2017, 05:10:58 PM

Bir çok yöntemi denedim fakat arkadaşlarımdan gördüğüm en etkili yöntem ingilizceyi konuşmaya mecbur kaldıkları bir ortamda bulunmak. Tabi buna herkesin imkanı yok

hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
August 22, 2017, 05:19:34 PM

Busuu, duolingo gibi appler ile kendini belli bir seviyeye getirebilirsin bunun yanında yabancı dizi izlemek yabancı müzik dinlemek sana bir kulak yaratır. Günlük hayatında ingizlizceye zaman ayır, forumun ingilizce bölümünde takıl, ingiliz taraftar gruplarıyla mesajlaş, kendine ingiliz bir flört bul. Bilmediğin sözcüklerin anlamına mutlaka bak, ara ara sözlük oku. Yapabiliyorsan ingilizce konuşulan bir ülkeye git.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: