Bitcoin Forum
June 07, 2024, 10:03:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 306 »
  Print  
Author Topic: WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu  (Read 335931 times)
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
June 05, 2016, 10:15:35 AM

Benimki gelmemiş parça parça falan mı dağıtıcaklar

belki imzadan değildir,bir yerde yazmadığı için emin olamıyorum.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2548
Merit: 1519

View Profile
June 05, 2016, 10:19:09 AM

Benimki gelmemiş parça parça falan mı dağıtıcaklar

belki imzadan değildir,bir yerde yazmadığı için emin olamıyorum.

İmza ödemelerinin hepsi gelmiş. Size gelmediyse listede adınız yoktur, 50 mesajı tamamlamamışsınızdır ya da imzanızı zamanından önce değiştirmişsinizdir.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
JollyTrades
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
June 05, 2016, 10:31:21 AM

@formator'un ismi imza listesinde onaylanmış olarak görünüyor. Gelmiş olması lazımdı. WavesSignature'a ICO e-mail'ini göndermiş miydin @formator?
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 05, 2016, 10:41:11 AM

arkadaşlar cüzdan çıkmadı mı hala ben bulamadım. Bir de sosyal paylaşım sitelerinden beğeni yapanlara bir dağıtım yapılacakmış o hala geçerli mi ? Son olarak platform açıldıktan sonra , platformda bir menkul değer satışa sunulduğunda alım işlemini waves token larla mı yapılacak sadece ,  yoksa bu coin sadece yatırım alma amaçlı mı satılıyor. Çünkü platform açıldıktan sonra , örnek veriyorum btc ile girip başka bir menkul değer alacak olursam  burada waves in platformdan başka bir önemi olmaz benim için. Açıklama da bu rezervlerin market yapıcı bir etkisinden bahsediyor. Benim anladığımı söyleyeyim , BIST kadar olmasada ulusararası  değerlerin alım satımını biz tl ile al sat yapıyoruz diye varsayalım bu da burda (" waves token ") oluyor. Pay piyasasından alınan bir hisse veya maden piyasasından vs. yatırım amaçlı ve kar amacıyla kullanıyoruz.Burada da aynı şekilde bir platform mu oluşturulacak.Ve bize bir exhcange hizmeti sunacak mı yani btc ile eth alabilecekmiyiz ve bunların arz talep dengesi platform üzerine mi taşınacak?
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
June 05, 2016, 10:49:16 AM

İmza ödemeleri gelmiş yalnız kafama takılan bu facebook twitter ekleme olayı çok amatörce olmuş adamın biri 50 tane ico hesabı açmış olsa 5k üzeri beleş waves alabilir. Decred olayından beri ruslar çinliler her türlü dalıyor  Smiley
JollyTrades
Hero Member

View Profile
June 05, 2016, 10:56:09 AM

arkadaşlar cüzdan çıkmadı mı hala ben bulamadım. Bir de sosyal paylaşım sitelerinden beğeni yapanlara bir dağıtım yapılacakmış o hala geçerli mi ? Son olarak platform açıldıktan sonra , platformda bir menkul değer satışa sunulduğunda alım işlemini waves token larla mı yapılacak sadece ,  yoksa bu coin sadece yatırım alma amaçlı mı satılıyor. Çünkü platform açıldıktan sonra , örnek veriyorum btc ile girip başka bir menkul değer alacak olursam  burada waves in platformdan başka bir önemi olmaz benim için. Açıklama da bu rezervlerin market yapıcı bir etkisinden bahsediyor. Benim anladığımı söyleyeyim , BIST kadar olmasada ulusararası  değerlerin alım satımını biz tl ile al sat yapıyoruz diye varsayalım bu da burda (" waves token ") oluyor. Pay piyasasından alınan bir hisse veya maden piyasasından vs. yatırım amaçlı ve kar amacıyla kullanıyoruz.Burada da aynı şekilde bir platform mu oluşturulacak.Ve bize bir exhcange hizmeti sunacak mı yani btc ile eth alabilecekmiyiz ve bunların arz talep dengesi platform üzerine mi taşınacak?

1. Cüzdan hala test ediliyor, her gün "1-2 gün içerisinde çıkacak" diyorlar, bugün yine aynı şekilde "yarın ya da yarından sonra" dediler, resmi açıklamaya göre ayın 9'una kadar çıkması gerekiyor.

2. Sosyal medya kampanyasına şu an katılmak mümkün değil, ancak zaten katılmışsanız ödenekten payınızı almak için ICO hesabından Twitter ve Facebook hesaplarınızı onaylatmanız gerekiyor.

3. Waves'in en büyük özelliklerinden biri her türlü kripto-varlığın her türlü kripto-varlıkla al-satının mümkün olması. Yani diyelim ki Bitkapital ile Waves'e TL yüklediniz. Bu TL'ler ile BTC, ETH, USD ve Waves üzerinde tanımlanan diğer her türlü kripto-varlığı alabileceksiniz. Bu durumda BTC ile ETH almak-satmak da mümkün oluyor. Yani evet, Waves bir koin olmaktan çok bir platform olmasıyla ön plana çıkıyor. Fakat bu platformda yapılan her işlemin ücreti Waves koinleriyle ödenecek. BTC transferlerinde gönderdiğimiz 1 mBTC gibi ufak bir ücret bu. Platform ne kadar çok kullanılırsa, Waves'e o kadar talep olacak demek, bu da yatırım olarak Waves koini değerli kılan şey.

İmza ödemeleri gelmiş yalnız kafama takılan bu facebook twitter ekleme olayı çok amatörce olmuş adamın biri 50 tane ico hesabı açmış olsa 5k üzeri beleş waves alabilir. Decred olayından beri ruslar çinliler her türlü dalıyor  Smiley

Deneyenler oldu onu yapmayı : )
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
June 05, 2016, 10:56:36 AM

İmza ödemeleri gelmiş yalnız kafama takılan bu facebook twitter ekleme olayı çok amatörce olmuş adamın biri 50 tane ico hesabı açmış olsa 5k üzeri beleş waves alabilir. Decred olayından beri ruslar çinliler her türlü dalıyor  Smiley

denedin mi bu şekilde oluyor mu ?

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
June 05, 2016, 10:56:59 AM

akşam soramadım, bunda smart contract olayı var mı?

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
JollyTrades
Hero Member

View Profile
June 05, 2016, 10:59:33 AM

Hayır. Plug-in sistemiyle yeni tx type'ları tanımlama var. Tanımlanan yeni tx typle'lar hard fork gerektirmiyor, soft fork'la blokzincirine entegre oluyor. Bu plug-in'lerin ne kadar yetkin olduğunu, smart contract'ların bunlar üzerinden yazılıp yazılamayacağını bilmiyorum. Teknoloji makalesinde değineceklerdir bu meseleye.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 05, 2016, 11:04:19 AM

Hayır. Plug-in sistemiyle yeni tx type'ları tanımlama var. Tanımlanan yeni tx typle'lar hard fork gerektirmiyor, soft fork'la blokzincirine entegre oluyor. Bu plug-in'lerin ne kadar yetkin olduğunu, smart contract'ların bunlar üzerinden yazılıp yazılamayacağını bilmiyorum. Teknoloji makalesinde değineceklerdir bu meseleye.
şu yüzden soruyorum;
bitkapital'den xtl - tl dönüşümü yapıldıktan sonra %1 kesinti olacak ya,
şu anda topladığın 40 pay hisse muhabbetinde şu yapılacak mı:
diyelim ki benim %1 hissem var senin şirkette. Birisi geldi 1000 XTL verdi sana, sen de 990 TL'yi o kişiye geçtin.
Bu gelen 1000 XTL'in 990 XTL'i oluşturma adresine gönderildi, kalan 10 XTL'i otomatik olarak o pay sahiplerine aktaracak bir kontrat yazılabilir mi?
Ben ortak olunca sana dedim ki benim cüzdan adresim şu, sen smart kontrat ile 10 XTL'nin, %1'lik payım olan 0.1 XTL'i doğrudan benim belirttiğim adrese göndert. Sen hiç manuel olarak kar payı dağıtımı vs ile uğraşma gibi.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
JollyTrades
Hero Member

View Profile
June 05, 2016, 11:13:54 AM

şu yüzden soruyorum;
diyelim ki benim %1 hissem var senin şirkette. Birisi geldi 1000 XTL verdi sana, sen de 990 TL'yi o kişiye geçtin.
Bu gelen 1000 XTL'in 990 XTL'i oluşturma adresine gönderildi, kalan 10 XTL'i otomatik olarak o pay sahiplerine aktaracak bir kontrat yazılabilir mi?
Ben ortak olunca sana dedim ki benim cüzdan adresim şu, sen smart kontrat ile 10 XTL'nin, %1'lik payım olan 0.1 XTL'i doğrudan benim belirttiğim adrese göndert. Sen hiç manuel olarak kar payı dağıtımı vs ile uğraşma gibi.

Hımm, anladım, fakat biz %1'i girişte değiş çıkışta kesiyoruz. Yani 1000 TL yatırınca hesabına 1000 XTL geçecek, ama geri çekerken bize 1000 XTL gönderecek, biz ona 990 TL göndereceğiz. Yani Bitkapital'in kar payı XTL değil TL üzerinden, banka hesabında duracak.

Ama dediğin gibi olsaydı da Waves'de bu mümkün değil galiba. Waves ve ETH blokzincirlerini birbirlerine bağlayıp, ETH'te yazılacak bir kontratla Waves'teki fiat'ları yönlendirmek gibi bir şey olabilir ama. Bu cross-blokchain meselesini araştırıyorlar, böyle bir niyetleri var geliştiricilerin bildiğim kadarıyla.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 05, 2016, 11:17:48 AM

şu yüzden soruyorum;

Hımm, anladım, fakat biz %1'i girişte değiş çıkışta kesiyoruz. Yani 1000 TL yatırınca hesabına 1000 XTL geçecek, ama geri çekerken bize 1000 XTL gönderecek, biz ona 990 TL göndereceğiz. Yani Bitkapital'in kar payı XTL değil TL üzerinden, banka hesabında duracak.

Ama dediğin gibi olsaydı da Waves'de bu mümkün değil galiba. Waves ve ETH blokzincirlerini birbirlerine bağlayıp, ETH'te yazılacak bir kontratla Waves'teki fiat'ları yönlendirmek gibi bir şey olabilir ama. Bu cross-blokchain meselesini araştırıyorlar, böyle bir niyetleri var geliştiricilerin bildiğim kadarıyla.
Farklı blockchainler arasında fon transferi yapılabiliyor. CIYAM var bu forumda bunu yapan. Qora ile bir başka coin arasında bunu yapmıştı adam.

Ben örneğin kar payını TL olarak değil XTL olarak tutmak isteyebilirim. Doğrudan senin insiyatifine kalmış bir biçimde TL ödeme almak yerine XTL olarak istediğim an harcamak, anında BTC'ye geçiş yapmak isteyebilirim vs.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
karmenali
Hero Member

View Profile
June 05, 2016, 11:22:52 AM

1. Cüzdan hala test ediliyor, her gün "1-2 gün içerisinde çıkacak" diyorlar, bugün yine aynı şekilde "yarın ya da yarından sonra" dediler, resmi açıklamaya göre ayın 9'una kadar çıkması gerekiyor.

2. Sosyal medya kampanyasına şu an katılmak mümkün değil, ancak zaten katılmışsanız ödenekten payınızı almak için ICO hesabından Twitter ve Facebook hesaplarınızı onaylatmanız gerekiyor.

3. Waves'in en büyük özelliklerinden biri her türlü kripto-varlığın her türlü kripto-varlıkla al-satının mümkün olması. Yani diyelim ki Bitkapital ile Waves'e TL yüklediniz. Bu TL'ler ile BTC, ETH, USD ve Waves üzerinde tanımlanan diğer her türlü kripto-varlığı alabileceksiniz. Bu durumda BTC ile ETH almak-satmak da mümkün oluyor. Yani evet, Waves bir koin olmaktan çok bir platform olmasıyla ön plana çıkıyor. Fakat bu platformda yapılan her işlemin ücreti Waves koinleriyle ödenecek. BTC transferlerinde gönderdiğimiz 1 mBTC gibi ufak bir ücret bu. Platform ne kadar çok kullanılırsa, Waves'e o kadar talep olacak demek, bu da yatırım olarak Waves koini değerli kılan şey.

İmza ödemeleri gelmiş yalnız kafama takılan bu facebook twitter ekleme olayı çok amatörce olmuş adamın biri 50 tane ico hesabı açmış olsa 5k üzeri beleş waves alabilir. Decred olayından beri ruslar çinliler her türlü dalıyor  Smiley

Deneyenler oldu onu yapmayı : )
cevaplar için teşekkür ederim.
karmenali
Hero Member

View Profile
June 05, 2016, 11:32:06 AM

ya baktıkça içim gidiyor kpss den dolayı birkaç aydır bakmıyorum pek buralara , o sırada dao , lisk falan piyasaya girmiş. Şimdi btc fiyatı artınca tekrar bakayım dedim ve şu waves in dağıttığı token lar çok iyimiş.Sonbahar için saklanabilecek  güzel bir miktar. Bu saatten sonra ücretsiz token alma devri bitti mi yoksa bir şeyler var mı hala imza falan ? Bir de ana konu başlığında okudum 14 ünde piyasaya girdiği zaman aceleci davranmayın , gerçek fiyatının üstünde işlem görür diyor herkesler. Bende öyle düşünüyorum.
JollyTrades
Hero Member

View Profile
June 05, 2016, 11:37:31 AM

Farklı blockchainler arasında fon transferi yapılabiliyor. CIYAM var bu forumda bunu yapan. Qora ile bir başka coin arasında bunu yapmıştı adam.

Ben örneğin kar payını TL olarak değil XTL olarak tutmak isteyebilirim. Doğrudan senin insiyatifine kalmış bir biçimde TL ödeme almak yerine XTL olarak istediğim an harcamak, anında BTC'ye geçiş yapmak isteyebilirim vs.

CIYAM'ı biliyorum, Waves ekibi daha çok SuperNET kanalından ilerleyecek.

Kar dağıtımının anında yapılması pek doğru bir yöntem gibi gelmiyor bana. Nedeni de şirketin giderlerinin olması. Şimdi o 1000 TL transferden 10 TL'lik bir kar oluştu şirket için diyelim. Aslında bu 10 TL'nin tamamı hissedarlara ait değil, 10 TL'nin içinde şirketin masrafları da var. Atıyorum senelik 3000 dolar muhasebeci masrafı var. Bu 10 TL'ler bir araya gelip toplanmalı, dönemlik olarak şirketin giderleri hesaplandıktan sonra kar payı dağıtımı Yönetim Kurulu kararınca gerçekleştirilmeli.

Ya da mesela diyelim ki kullanıcılara debit kart imkanı sunmak istiyoruz, bunun için hem kart sağlayıcısına, hem bunun altyapısını sağlayacak olan programcıya, hem bunun legal danışmanlığını yapacak olan avukata gidecek birtakım giderler olacaktır. Sonuç olarak, elde edilen karlarla ne yapılacağının Yönetim Kurulu tarafından belirlenmesi şirket için en iyisi. Her gelen 10 TL'yi direkt hissedarlar arasında paylaştırırsak bu 10 TL'lerden daha fazlasını kazanamayız, ama bu 10 TL'leri biriktirip şirket için harcarsak her hissedarın uzun dönemde kazancı artacaktır.

Tabii ki bu kar payının dağıtılacağı zaman isteyenlere TL yerine XTL olarak dağıtılması en uygunu. Önce sorarız, isteyen XTL olarak alır.
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
June 05, 2016, 12:17:46 PM

imza kampanyasından bana ödeme gelmemiş? pm atmıştım WavesSignature a ama ico sayfasında hesaba yansıyan bi tutar yok. naapmam lazım?

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 05, 2016, 12:20:37 PM

ya baktıkça içim gidiyor kpss den dolayı birkaç aydır bakmıyorum pek buralara , o sırada dao , lisk falan piyasaya girmiş. Şimdi btc fiyatı artınca tekrar bakayım dedim ve şu waves in dağıttığı token lar çok iyimiş.Sonbahar için saklanabilecek  güzel bir miktar. Bu saatten sonra ücretsiz token alma devri bitti mi yoksa bir şeyler var mı hala imza falan ? Bir de ana konu başlığında okudum 14 ünde piyasaya girdiği zaman aceleci davranmayın , gerçek fiyatının üstünde işlem görür diyor herkesler. Bende öyle düşünüyorum.

wavesin dağıttığı tokenları kaçırdın evet, ama başka fırsatlarda var . benim takip ettiğim şuan rise, dlisk(bu ikisi lisk klonu sanırım), birde wings var bunlarında sosyal medya ve imza kampanyaları var, birkısmı başladı, birkısmıda önümüzdeki günlerde başlayacak.

bu arada jolly imzayı değiştirebiliriz dimi artık.
JollyTrades
Hero Member

View Profile
June 05, 2016, 12:23:08 PM

bu arada jolly imzayı değiştirebiliriz dimi artık.

Değiştirenler var, sanıyorum sorun olmaz, ama biliyorsun ben garantici bir insanım, Waves'leri kendi cüzdanımda görmeden değiştirmem : )
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
June 05, 2016, 12:43:13 PM

noldu o dalgalar?
JollyTrades
Hero Member

View Profile
June 05, 2016, 12:48:15 PM

Buraya bekleriz: WAVES Alım-Satım Başlığı
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 306 »
  Print  

Jump to: