Bitcoin Forum
May 14, 2024, 11:37:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 ... 306 »
  Print  
Author Topic: WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu  (Read 335911 times)
faatipoke
Full Member

Activity: 321
Merit: 100

Token That Will Transform The Venture Capital Mark

View Profile
August 10, 2017, 10:37:01 PM

Bu monkey olayını çözemedim gitti. Ansızın kampanyaları da durdurdular. İcodan önce coeval diye bir şey çıkardılar fiyat uçuk mny ayrı bir coin olacaktı ama ikisi ilintili olacaktı sonra ico yapmadan mnyyi de piyasaya sürdüler sonra ico iptal diye duyduk falan saçma sapan işler Sasha'nın suçu olduğunu zannetmiyorum.

evet monkey saçma sapan anlamsız şeyler yaptı. ama ne olursa olsun waves için şanssızlık oldu bunun patlaması.

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 10, 2017, 10:39:17 PM

sevgili waves dostları,
waves için ilklerden ve önemli bir ICO olan Monkey Capital Coeval/MNY Token geçtiğimiz günlerde platformda işlem görmeye başlamıştı. Fiyatlarda volatilite yüksekti, takvim karmaşıktı, ICO bitmeden işlem görmeye başladı, bountyler dağıtılmadı hala, şu an durum daha da karıştı.

Monkey Capital, Waves'i suçluyor, tokenin işlem görmesiyle beraber Waves platform rekor hacme ulaştı ve fiyatlar allak bullak oldu diyor.

Sasha Ivanov ise bu token hakkında hiç bir bilgim yok diyor Smiley

Aşağıda konu ile ilgili bilgileri iletiyorum. Sizin görüşünüz nedir?

Bence Monkey Capital bounty'i birden sonlandırması ve aniden tokenleri borsaya sürmesi ile şüphe uyandırıyor.

Ama Sasha'nın açıklaması da saçma değil mi? Waves'te işlem gören en yüksek hacimli token hakkında bilgi sahibi olduğunu zannediyorum

https://www.coinspeaker.com/2017/08/10/update-waves-comment-on-monkey-capital-ico-situation/
https://www.coinspeaker.com/2017/08/08/waves-washed-giant-tsunami-upstart-ico/

ico bıtmeden coınlerı mıllete mı dagıtmıslar. onaylı bır coın yok monkey dıye benım gordugum. nasıl en yuksek hacımmıs o anlamadım Smiley ıco bıtmeden token dagıtırsan waves platformda hemen acılır tabı. savunmak gıbı olmasın ama sashanın ısı gucu yok token token takıp mı edecek.

coeval ve mny onaylı idi, onayı kaldırdılar daha sonradan. gönderdiğim linkte bundan da bahsediliyordu.

önce tikleyip sonra tik kaldırmak da bu tik olayının işe yaramadıgını göstermiyor mu

yanlış anlamayın bende de waves var ama bu sasha biraz garip adam yahu

buldum platformda mny yı sımdı. trade hıstory bakınca dunya kadar token oldugunu goruyorum. bence monkey ekıbı guzel dolandırmıs mılletı. sasha da bunu gorunce kaldırtmıs yeşil mark olayını bunlardan.

ıco bıtmeden token dagıtma ne oluyor Cheesy ayrıca kac token var. mılyon mılyon token sell order var orda Cheesy

yeşil mark olayını erken vermısler platformun hatası burdadır bence.

daha ıkı gun once yazdım http://wavesturkiye.com/2017/08/waves-platformdaki-icolar/ burada. ne ara baslattınız ıco yu da ne ara satısa sundunuz.

arada bır karısıklık oldugu bellı ama. lınklerı okudum bıraz. cok derınlemesıne okumadım ama yanlıs onay vermısler sanırım Cheesy o alınıp satılan gercek coın degıl dıyecem ama bu ıcoyu yapan gerzekler neden cıkıp soylememısler. orasıda muamma.

ben anlamadım bısı Cheesy ama o verdıgın lınklerde de bırısı yazmıs vıtalık buterın etheryumda cıkan her coını okuyor mu kı sasha okusun onların whıte paperını. dogruda. cıkartıosan cıkart ıco cıkartma dıyen yok. bole salak salak seyler yapma sadece Cheesy

bu arada saatı tutturamadım gece 12 demıstım gunduz 12 olarak guncelleyım onu. kağnı hızında 170 e gidiyor waves Cheesy
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
August 10, 2017, 11:54:53 PM

Madencilerin geliri gittikçe artıyor bugün 127 waves kazılmış. Neredeyse 10 kat artmış. İleride Ico ve kullanım artışıyla birlikte çok daha fazla kazandıracaktır. Uzun vadeli tutmakta fayda var.
PokerStein1
Full Member

Activity: 392

View Profile
August 11, 2017, 12:00:56 AM

Madencilerin geliri gittikçe artıyor bugün 127 waves kazılmış. Neredeyse 10 kat artmış. İleride Ico ve kullanım artışıyla birlikte çok daha fazla kazandıracaktır. Uzun vadeli tutmakta fayda var.

Pardon madencilik derken ? Pos ile calisan bir coin`de hangi madencilikten bahsediyoruz.

dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
August 11, 2017, 01:29:39 AM

Pardon madencilik derken ? Pos ile calisan bir coin`de hangi madencilikten bahsediyoruz.
Pos madenciliği işte. Full node kurup transactionlardan gelen fee leri kazanıyorlar. Leasing ile de waves sahipleri üç beş bişey kazanıyor. Şu an beş kuruş kazanmasalarda potensiyel çok fazla.
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
August 11, 2017, 01:49:13 AM

Waves kaç gündür aynı şeyi yapıyor. Gösterip elletmiyor. Bi adam akıllı çıkışa geçemedi. Hadi artık güldür yüzümüzü be gül güzeli. Grin

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
August 11, 2017, 05:34:27 AM

sevgili waves dostları,
waves için ilklerden ve önemli bir ICO olan Monkey Capital Coeval/MNY Token geçtiğimiz günlerde platformda işlem görmeye başlamıştı. Fiyatlarda volatilite yüksekti, takvim karmaşıktı, ICO bitmeden işlem görmeye başladı, bountyler dağıtılmadı hala, şu an durum daha da karıştı.

Monkey Capital, Waves'i suçluyor, tokenin işlem görmesiyle beraber Waves platform rekor hacme ulaştı ve fiyatlar allak bullak oldu diyor.

Bence Monkey Capital bounty'i birden sonlandırması ve aniden tokenleri borsaya sürmesi ile şüphe uyandırıyor.

Ama Sasha'nın açıklaması da saçma değil mi? Waves'te işlem gören en yüksek hacimli token hakkında bilgi sahibi olduğunu zannediyorum

https://www.coinspeaker.com/2017/08/10/update-waves-comment-on-monkey-capital-ico-situation/

ico bıtmeden coınlerı mıllete mı dagıtmıslar. onaylı bır coın yok monkey dıye benım gordugum. nasıl en yuksek hacımmıs o anlamadım Smiley ıco bıtmeden token dagıtırsan waves platformda hemen acılır tabı. savunmak gıbı olmasın ama sashanın ısı gucu yok token token takıp mı edecek.

coeval ve mny onaylı idi, onayı kaldırdılar daha sonradan. gönderdiğim linkte bundan da bahsediliyordu.

önce tikleyip sonra tik kaldırmak da bu tik olayının işe yaramadıgını göstermiyor mu

Bu olay olmadan bir gün önce 70 adrt coeval almıştım 1.5 btc lik tikli idi aldığımda
Tikli iken sorun yoktu kar da idim
Ama dün platforma girip coevalı aradığımda bulamadım elim ayağıma dolaştı resmen sonra bi kaç denemede buldum ve baktım ki 1.5 btc en az 0.5 btc erimiş Sad
Tiki olan coinin tikini nasıl kaldırırlar anlamıyorum madem kaldıracaksınız neden tik veriyorsunuz
Coin bu şaşa kardeş şakaya gelmez 1.5 btc senin için az olabilir ama benim için 18 milyat demek
Coevalın detaylarına baktım markette 48.770 total supply var iken platformda ise 100.000 total tokens olduğunu gördüm supporta durumu bildireyim dedim baktım benden önce soranlar olmuş cevap olarakda coe ve mny platformdan uzaklaştırıldı gibi saçma sapan cevaplar verilmiş
Panikle elimdekileri satmaya çalıştım buy order yok tabi adam akıllı hemen satsam 0.5 falan geçerdi elime neyse bekledim biraz akşam baktım biri pumpluyo yanlışlıkla yada değil hepsini verdim şükür ki zararsız çıktım

Ancak bu bana ders oldu waves dexten bişey alım satım yapmayacağım artık....
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 11, 2017, 07:04:14 AM

sevgili waves dostları,

Bu olay olmadan bir gün önce 70 adrt coeval almıştım 1.5 btc lik tikli idi aldığımda
Ama dün platforma girip coevalı aradığımda bulamadım elim ayağıma dolaştı resmen sonra bi kaç denemede buldum ve baktım ki 1.5 btc en az 0.5 btc erimiş Sad
Tiki olan coinin tikini nasıl kaldırırlar anlamıyorum madem kaldıracaksınız neden tik veriyorsunuz
Coin bu şaşa kardeş şakaya gelmez 1.5 btc senin için az olabilir ama benim için 18 milyat demek
Coevalın detaylarına baktım markette 48.770 total supply var iken platformda ise 100.000 total tokens olduğunu gördüm supporta durumu bildireyim dedim baktım benden önce soranlar olmuş cevap olarakda coe ve mny platformdan uzaklaştırıldı gibi saçma sapan cevaplar verilmiş
Panikle elimdekileri satmaya çalıştım buy order yok tabi adam akıllı hemen satsam 0.5 falan geçerdi elime neyse bekledim biraz akşam baktım biri pumpluyo yanlışlıkla yada değil hepsini verdim şükür ki zararsız çıktım

Sanirim supply olayi true idi onlarda. Total coin miktarini arttirmislar. Baktilar fiyat olarak tutmus. Bas coini ver milletin eline yapmislar. Waves de tik kaldirmjs. Waves in bir suçu yok burada hatta guzel çalışmışlar takip ediolar en azindan kim ne yapio diye. Son dex Guncellemede ole bisi vardi kotu niyetli order diye. Demekki buymus.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
August 11, 2017, 07:27:14 AM

sevgili waves dostları,

Geçmiş olsun. Aynı durum hangimizin başına gelse, morali bozulurdu. Burada aslında Waves'de Sasha'da suç yok demek biraz yanlış, poloniex'de ya da etherium'da ico'da olan bir coin satılabiliyor mu? Eğer orada onaylı coin olarak gözükürse, birçok insan da alım yapabilir. Sonradan "aaa bu kötü niyetli order" diyip tiki kaldırmak hiçbir şeyi kurtarmıyor. Dex bence tiki olmayanları kaldırsın, insanlar bununla uğraşmak istemiyor ya da ayrı bir link altında varsa isteyen gidip oradan alsın. Onay vereceklerini de aynı nasıl polo, bittrex biraz bekleyip sonradan onay veriyorsa, Dex'de aynı şekilde, inceledikten sonra onay vermesi lazım. Yoksa bu durum ilerde çok daha büyük problemlere yol açacaktır.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 11, 2017, 07:36:20 AM

sevgili waves dostları,

Geçmiş olsun. Aynı durum hangimizin başına gelse, morali bozulurdu. Burada aslında Waves'de Sasha'da suç yok demek biraz yanlış, poloniex'de ya da etherium'da ico'da olan bir coin satılabiliyor mu? Eğer orada onaylı coin olarak gözükürse, birçok insan da alım yapabilir. Sonradan "aaa bu kötü niyetli order" diyip tiki kaldırmak hiçbir şeyi kurtarmıyor. Dex bence tiki olmayanları kaldırsın, insanlar bununla uğraşmak istemiyor ya da ayrı bir link altında varsa isteyen gidip oradan alsın. Onay vereceklerini de aynı nasıl polo, bittrex biraz bekleyip sonradan onay veriyorsa, Dex'de aynı şekilde, inceledikten sonra onay vermesi lazım. Yoksa bu durum ilerde çok daha büyük problemlere yol açacaktır.

Dex hala alpha asamasinda. Ilksürüm yani. Bunlar olacak. Ico su bitmemis bir coine milletin saldirmasi hata bence. Platform un yapacak birşeyi yok. Platformda coin yarattigin an dex te islem goruyor. Yani icosu bitmemis coinin dexte milyonlarca sell orderi var bu ne aq diyeceklerine atlamış millet direk.

Bu olayi engellemek icin calismasi gecen hafta baslandi. Tam da uzerine geldi. Waves türkiye blogunda yazmistim. Kuna ico servisi açıyor diye bakarsaniz bulursunuz.

Ico ya katilanlara kotu olmus ama her ico risktir. Dex te neoldugunu bilmeden alip satanlara iyi bile olmus derim.

Bu arada bitcoinin yine saçma sapan bir hareket yapmasi waves in guzelim hareketini pic etti.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
August 11, 2017, 08:10:00 AM

Ico ya katilanlara kotu olmus ama her ico risktir. Dex te neoldugunu bilmeden alip satanlara iyi bile olmus derim.

Umarım burayı yanlış anlamışımdır. Nasıl bir düşünce tarzıdır. Arkadaşın dediği aldığım zaman tik vardı, sonra dan kalktı diyor. Öyle olmasa bile insanlar hata yapabilir, kaza ile insanlar ölüyor. "Geçmiş olsun"  demek lazım.

Sizin gibi tecrübeli birine hiç yakıştıramadım bu tarz bir söylemi.
mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
August 11, 2017, 08:22:43 AM

Waves dex te leasing kısmında önceden wavesgo ya kiraladığım waveslar gözükürdü eminim kaldırmadım ona rağmen hiç bir şey gözükmüyor, wct/waves kısmında satış ve alış tekliflerim gözükmüyor ve al sat emirlerini iptal edemiyorum bir ton wavesım kayboldu bir çözüm yolu var mı ? sizlerden durum nasıl ?
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 11, 2017, 08:43:37 AM
Last edit: August 11, 2017, 08:55:35 AM by AztecGoldHero

Umarım burayı yanlış anlamışımdır. Nasıl bir düşünce tarzıdır. Arkadaşın dediği aldığım zaman tik vardı, sonra dan kalktı diyor. Öyle olmasa bile insanlar hata yapabilir, kaza ile insanlar ölüyor. "Geçmiş olsun"  demek lazım.

Arkadas zararsiz ciktigini belirtti. Gecmis olacak birsey yok onun icin. Tecrübe olmus. Bu isler risktir. Her pump a atlanmaz. Her coine girilmez. Egri oturup dogru konusucaz ki insanlar hata yapmasin. Kisa vadeli al sat yaptigimiz coinin bile ne ise yaradigini bilmeniz gerekir. Yoksa batarsiniz. Ustun körü bilmeden her icoya her coine girilmez.

O yuzden her yerde kendi arastirmanizi kendiniz yapin deniyor. Waves platformda her hafta yeni bir ico çıkıyor. Hepsini tek tek kontrol edecek halleri yok diyoruz ama gordugum kadari ile ediyorlar. Yukarida biri yazmis 40m kusur coin olacakken 70m coin olmus satista.  Yani o iconun bastan sona herseyi bir garip. Coin sayisindaki gariplikler yuzunden waves te yesil tik kaldırmış. Hatta az oncese dedim son guncellemede kötü niyetli order diye birsey cikardilar.

Az oncede yazdığım gibi kullanicilarrin dikkatli olmasi gerekiyor. Bisi alip satarken. Daha icosu bitmeyen bir coin millete dagitilmis. Niye dagitirsin icosu bitmeyen coini. Ee ben bilmiodum hemen satisa   girdigini dex te. Oyle diolar ico sahipleri. Ee yapacaniz isi zkim o zaman. X platformunda coin cikartion platformun nasil calistigini bilmiyon daha.Bir acemilik oldugu ordan belli. Ama bu acemilik platformdan kaynaklanmiyor.

Araştırmak lazim arastirdigini paylasmak lazim. Fikir alisverisinde bulunmak lazim. Herkese tavsiyem budur. En doğruyu bu sekilde bulabiliriz ancak. Herkes kendisine saklior bilgileri grafikleri analizlerini filan. Borsa bu. Senin grafiklerin analizlerin fikirlerin ne kadar fazla insan tarafindan bilinirse tutma ihtimali o kadar fazla olur cunku insanlar ona gore hareket eder yada etmeye calisir. Kendi kendine coin alip ucacak bu diye dusunuyor insanlar nasil ucacak acaba o coinden kimsenin haberi yok.

Waves deki monkey den mesela haberim yok benim. var nasil var waves turkiyeye cikacak icolar diyebyazi yazmistim ordan var. Ama nedir ne degildir bakmadim hangi birisine bakacam. Ama 15 milyar para yatiran arkadasin bir fikri vardir herhalde monkey hakkinda. Neden paylasmadi. Fikri yoksa zaten en basa dönüyoruz.

Nerden nereye geldim.yaw.

Edit: paylasmis olsa. Sole bi coin var baktim bole bisi diye. Bizde girip bakacaz ve gorecez. Hala bakmadim pc basinda degilim cantamda da yok ama coin supply buyuk olasilikla true. Yani daha sonra basilabilir coin. Eee paylassa bunu gorecez ve diyecez ki uzak dur. Alirsin 10m coin daha basarlar fiyati dusururler.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1301

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 11, 2017, 08:57:47 AM

Arkadas zararsiz ciktigini belirtti. Gecmis olacak birsey yok onun icin. Tecrübe olmus. Bu isler risktir. Her pump a atlanmaz. Her coine girilmez. Egri oturup dogru konusucaz ki insanlar hata yapmasin. Kisa vadeli al sat yaptigimiz coinin bile ne ise yaradigini bilmeniz gerekir. Yoksa batarsiniz. Ustun körü bilmeden her icoya her coine girilmez.

O yuzden her yerde kendi arastirmanizi kendiniz yapin deniyor. Waves platformda her hafta yeni bir ico çıkıyor. Hepsini tek tek kontrol edecek halleri yok diyoruz ama gordugum kadari ile ediyorlar. Yukarida biri yazmis 40m kusur coin olacakken 70m coin olmus satista.  Yani o iconun bastan sona herseyi bir garip. Coin sayisindaki gariplikler yuzunden waves te yesil tik kaldırmış. Hatta az oncese dedim son guncellemede kötü niyetli order diye birsey cikardilar.

Az oncede yazdığım gibi kullanicilarrin dikkatli olmasi gerekiyor. Bisi alip satarken. Daha icosu bitmeyen bir coin millete dagitilmis. Niye dagitirsin icosu bitmeyen coini. Ee ben bilmiodum hemen satisa   girdigini dex te. Oyle diolar ico sahipleri. Ee yapacaniz isi zkim o zaman. X platformunda coin cikartion platformun nasil calistigini bilmiyon daha.Bir acemilik oldugu ordan belli. Ama bu acemilik platformdan kaynaklanmiyor.

Araştırmak lazim arastirdigini paylasmak lazim. Fikir alisverisinde bulunmak lazim. Herkese tavsiyem budur. En doğruyu bu sekilde bulabiliriz ancak. Herkes kendisine saklior bilgileri grafikleri analizlerini filan. Borsa bu. Senin grafiklerin analizlerin fikirlerin ne kadar fazla insan tarafindan bilinirse tutma ihtimali o kadar fazla olur cunku insanlar ona gore hareket eder yada etmeye calisir. Kendi kendine coin alip ucacak bu diye dusunuyor insanlar nasil ucacak acaba o coinden kimsenin haberi yok.

Waves deki monkey den mesela haberim yok benim. var nasil var waves turkiyeye cikacak icolar diyebyazi yazmistim ordan var. Ama nedir ne degildir bakmadim hangi birisine bakacam. Ama 15 milyar para yatiran arkadasin bir fikri vardir herhalde monkey hakkinda. Neden paylasmadi. Fikri yoksa zaten en basa dönüyoruz.

Bence de olumsuz bir durum değil (waves açısından)
Şöyle düşünelim:
Ben gitgide büyüyen bir AVM sahibiyim, burada da irili ufaklı dükkanlar var, marka ürünler satıyorlar. Ben mağaza açmak isteyenlerin başvurusunu inceliyorum, kriterlerime uygun bulduklarıma izin veriyorum ve girişteki kocaman boardda bunların bilgilendirmesini/reklamını yapıyorum, insanlar oraya bakarak alışverişe karar veriyor. Sonra bir bakıyoruz ki, "La Kustuk" satan ve müşterisi bol bir mağaza bir anda sahte "La Kustuk"lardan bolca tezgaha koymaya başlıyor, şikayet geliyor vb. Ben bu durumda ne yapıyorum, ilk iş boarddan o mağazanın adını çıkartıyorum, sonra da sözleşme şartları dahilinde belki mağazayı AVM'den çıkartıyorum. Ama benim her mağazayı kontrol edip, doğru mu iş yapıyorlar diye kontrol yetkim ve buna ayıracak zamanım/emeğim vb. olamaz. Devreye gireceğim nokta bu işlerin başladığının bana iletildiği nokta.
Bu saçma sapan hikayeden sonra konuya dönersek, önce waves platform kriterlerine uygun olarak başlamış ve yeşil tiki almışlar, sonra niyetleri değişivermiş ve yeşil tik kalkmış. Bu bence wavesin duyarsızlığının değil, tam tersi kriterlerinden ödün vermediğinin göstergesidir.
(Ucuz atlatan arkadaşımıza da geçmiş olsun bu arada)

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 11, 2017, 09:32:20 AM

Bence de olumsuz bir durum değil (waves açısından)
Şöyle düşünelim:
Ben gitgide büyüyen bir AVM sahibiyim, burada da irili ufaklı dükkanlar var, marka ürünler satıyorlar. Ben mağaza açmak isteyenlerin başvurusunu inceliyorum, kriterlerime uygun bulduklarıma izin veriyorum ve girişteki kocaman boardda bunların bilgilendirmesini/reklamını yapıyorum, insanlar oraya bakarak alışverişe karar veriyor. Sonra bir bakıyoruz ki, "La Kustuk" satan ve müşterisi bol bir mağaza bir anda sahte "La Kustuk"lardan bolca tezgaha koymaya başlıyor, şikayet geliyor vb. Ben bu durumda ne yapıyorum, ilk iş boarddan o mağazanın adını çıkartıyorum, sonra da sözleşme şartları dahilinde belki mağazayı AVM'den çıkartıyorum. Ama benim her mağazayı kontrol edip, doğru mu iş yapıyorlar diye kontrol yetkim ve buna ayıracak zamanım/emeğim vb. olamaz. Devreye gireceğim nokta bu işlerin başladığının bana iletildiği nokta.
Bu saçma sapan hikayeden sonra konuya dönersek, önce waves platform kriterlerine uygun olarak başlamış ve yeşil tiki almışlar, sonra niyetleri değişivermiş ve yeşil tik kalkmış. Bu bence wavesin duyarsızlığının değil, tam tersi kriterlerinden ödün vermediğinin göstergesidir.
(Ucuz atlatan arkadaşımıza da geçmiş olsun bu arada)

Aynen oyle. Tam incelemedim.ama white papaer zirt pirt degistirilmis duydugum kadari ile. Wavves ekibide sittirin len nabionuz siz deyip yesil tik kaldirmislar. Waves icin olumsuz değil olumlu haberddir bu gozumde.

Waves in bence tek hatasi bu tarz durumlar icin coin uretimini false true gibi basilabilir ve basilamaz diye ayirmasi. Basilamaz yap her cikacak coini ne ugraion. Daha sonradan basilabilecek her coin scam potansiyeli tasir benim gozumde. Coin adedi belli olur basinda serbest kalacak coin adedide belli olur smaet contratla serbest kalacaklarin tarihi ayarlanir. Ama bole basilabilir basilamaz diye ayirmak kötü. Ne kadar basilabilir mesela. Orasini bilmiyoruz. Ee bu durunda durumda coin sahibi birakmak istediginde zart diye basar gomer hepsini tum borsa daki alis orderlarina bakar dalgasina.
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
August 11, 2017, 09:42:14 AM

Waves in en buyuk handikapi bu zirt pirt tirt coinlerin herkes tarafindan basilip hemen islem gormesine imkan vermesidir. Platformu tanimayan insanlar kolaylikla hata yapabiliyorlar bu sekilde. Gecmis olsun. Kripto dunyasi boyle birsey para hergun el degistiriyor. Paraniza sahip cikin. Bilincsizce saldirmayin heryere, okuyun bilgilenin sonra islem yapin. Kimse kimseyi suclamasin. Herkes kendinden sorumludur.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 11, 2017, 10:11:51 AM

herkes isine geldiginde polo bittrex vs merkezi borsalardaki manipulasyonlardan yonetimin mudehalelerinden sikayet eder, sonra zarar ettiginde yine isine geldigi gibi tamamen merkezsiz bir borsada birilerinin olaya mudehale etmesinin gerektiginden sikayet etmeye basliyor.

dex bagimsiz merkezsiz bir borsadir arkadaslar. riski tamamen o asseti alan kisileri baglar.
re-issuable true false olayina gelirsek, herhangi bir isletme sermaye artirimi yapip hisse sayisini cogaltabildigini de dusunurseniz gayet yerinde ve anlamli bir ozelliktir bu. tabi gunumuz sartlarinda her ne kadar scam algisi yaratsa da iyi isleyen bir ekosistemde faydalari gorulur.
simdi x asseti dusunun 1milyon tane basilmis, proje iyi gelismis oturmus yurumus gitmis. ico ustune 123 kat artmis. ekibin yeni atilim icin finansmana ihtiyaci var, ve kullanicilarina oylama yaparak sunu teklif etse %10 token artisi yapacagiz, bunun %5 i suanki pay sahiplerine dagitilacak kalan kismi satisa sunulup ekibin yeni yatirimi icin kullanilacak vs. gibi bir duyuru ile toplulugun onayi alinmasi sarti ile basilmasinda bir sakinca yok herhalde?

tabi suanki sistemde reissue olayi token creator un keyfine gore yapildigi icin sakincali.
faatipoke
Full Member

Activity: 321

Token That Will Transform The Venture Capital Mark

View Profile
August 11, 2017, 10:28:54 AM

herkes isine geldiginde polo bittrex vs merkezi borsalardaki manipulasyonlardan yonetimin mudehalelerinden sikayet eder, sonra zarar ettiginde yine isine geldigi gibi tamamen merkezsiz bir borsada birilerinin olaya mudehale etmesinin gerektiginden sikayet etmeye basliyor.

dex bagimsiz merkezsiz bir borsadir arkadaslar. riski tamamen o asseti alan kisileri baglar.
re-issuable true false olayina gelirsek, herhangi bir isletme sermaye artirimi yapip hisse sayisini cogaltabildigini de dusunurseniz gayet yerinde ve anlamli bir ozelliktir bu. tabi gunumuz sartlarinda her ne kadar scam algisi yaratsa da iyi isleyen bir ekosistemde faydalari gorulur.
simdi x asseti dusunun 1milyon tane basilmis, proje iyi gelismis oturmus yurumus gitmis. ico ustune 123 kat artmis. ekibin yeni atilim icin finansmana ihtiyaci var, ve kullanicilarina oylama yaparak sunu teklif etse %10 token artisi yapacagiz, bunun %5 i suanki pay sahiplerine dagitilacak kalan kismi satisa sunulup ekibin yeni yatirimi icin kullanilacak vs. gibi bir duyuru ile toplulugun onayi alinmasi sarti ile basilmasinda bir sakinca yok herhalde?

tabi suanki sistemde reissue olayi token creator un keyfine gore yapildigi icin sakincali.

aslında doğru. madem merkezsiz borsa istiyoruz, kimse demesin waves niye karışmıyor bu olanlara diye. coeval wavesplatform ile aynı anda cryptopia'da da işlem görüyordu, onlar da karışsaydı o zaman. ya da birilerinin düzenleyici pozisyonda olmasını bekleyen kişi cryptopiadan işlem yapsaydı. belki de sasha ivanov bilerek demiştir haberim yok diye, her tokenden haberim olmasını beklemeyin, ben sistemi kurdum siz kullanın düzgünce demeye getiriyor.

bu arada fiyattaki oynaklığa bakarmısınız. 1400lerden 45dolara kadar düşmüş.
https://coinmarketcap.com/assets/coeval/#charts

Werner
Member
**

Activity: 107
Merit: 10

View Profile
August 11, 2017, 10:33:55 AM

Sene sonu $20'ı yakalayacak gibi gözüküyor, şimdiden bu fiyatlarda dolaştığına göre ekibin kendini geliştirmesiyle beraber artış gösterebilir.
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
August 11, 2017, 10:59:40 AM

aslında doğru. madem merkezsiz borsa istiyoruz, kimse demesin waves niye karışmıyor bu olanlara diye. coeval wavesplatform ile aynı anda cryptopia'da da işlem görüyordu, onlar da karışsaydı o zaman. ya da birilerinin düzenleyici pozisyonda olmasını bekleyen kişi cryptopiadan işlem yapsaydı. belki de sasha ivanov bilerek demiştir haberim yok diye, her tokenden haberim olmasını beklemeyin, ben sistemi kurdum siz kullanın düzgünce demeye getiriyor.

bu arada fiyattaki oynaklığa bakarmısınız. 1400lerden 45dolara kadar düşmüş.
https://coinmarketcap.com/assets/coeval/#charts

Bug, açık, yazılımsal hata, güvenlik açığı arayüz opsiyon düzenlenmesi vs haricinde sashanın müdahale edebileceği bir durum yok bence de. Dexin amacı zaten güvenlik sebebiyle dışarıdan kontrole
 ve müdahaleye kapalı olması. Platform geliştirildikçe ve kullanıldıkça daha az şikayet olacağını ve hep beraber kazanacağımızı umuyorum

turn the page
Pages: « 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 ... 306 »
  Print  

Jump to: