Bitcoin Forum
May 12, 2024, 11:25:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 [260] 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 »
  Print  
Author Topic: WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu  (Read 335909 times)
kamilmikoy123
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 05:44:04 AM

Denemeler kapalı sürüyor beta süreci bitsin o zaman izleyin wavesi
1715556343
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715556343
Reply with quote  #2

1715556343
Report to moderator
1715556343
Hero Member
*

Ignore
1715556343
Reply with quote  #2

1715556343
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715556343
Hero Member
*

Ignore
1715556343
Reply with quote  #2

1715556343
Report to moderator
1715556343
Hero Member
*

Ignore
1715556343
Reply with quote  #2

1715556343
Report to moderator
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
November 22, 2017, 06:52:36 AM

beklenti çok yükseldi, doğru dürüst birşey ortaya çıkmazsa, dump kaçınılmaz olur. artık beklenen patlamayı yapması lazım, çok süründürdü.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
November 22, 2017, 11:27:57 AM

Beklenti yüksek olduğu için kolayca manipülasyona uğruyabiliyor Waves . Az bir durun yahu hemen taşlamayın . ICO ' sundan itibaren istikrar sağlayabilen kaç token var ? Kaçı marketcap seviyelerinde Waves ' le yarışabiliyor. 3 - 5 dolar bandında gidip geliyor Waves. İşlemleri bir bitsin hele görelim n'olacak n'olmayacak ..
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
November 22, 2017, 02:49:56 PM

Yav bu mobil dexte al sat çok kolay ve işlevsel olduğu halde fiyata bir etkisi olmadı yazık şu mobildeki stabilite ve arayüz rahatlığı güncel dex gelirse süper olacaktır
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
November 22, 2017, 03:00:58 PM

Beklenti yüksek olduğu için kolayca manipülasyona uğruyabiliyor Waves . Az bir durun yahu hemen taşlamayın . ICO ' sundan itibaren istikrar sağlayabilen kaç token var ? Kaçı marketcap seviyelerinde Waves ' le yarışabiliyor. 3 - 5 dolar bandında gidip geliyor Waves. İşlemleri bir bitsin hele görelim n'olacak n'olmayacak ..

Hocam öyle de bitcoin bazında sağlam eridi waves bende umutluyum ama hala eski bitcoin bazında seviyelere ulaşamadı hiç yoktan bi 100 üstüne atsaydı kendisini çok iyi olurdu

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 22, 2017, 04:15:01 PM

100k ustune atmasi demek 8usd, hazirandaki 250+k seviyesi 20~usd baraji su anki kur ile.
temennimiz o yonde ama malesef teknik gelismeler buna izin vermiyor Smiley
Meteeray
Sr. Member

Activity: 329
Merit: 250

View Profile
November 22, 2017, 04:41:18 PM

100k ustune atmasi demek 8usd, hazirandaki 250+k seviyesi 20~usd baraji su anki kur ile.
temennimiz o yonde ama malesef teknik gelismeler buna izin vermiyor Smiley

Bence gerçekleşmesi çokta zor olan bi ihtimal değil bu. Ama beklenti fazla olduğu için günlük traderlar çok etkiliyor fiyatı ve arada çok güzel paralar da kazanıyorlardır eminim.

░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄▄░░░░░░░░░░▄▄██▄▄
░░░░░░░░░░░▄▄██████▄▄░░░░░░▄▄██████▄▄
░░░░░░░░░▄████████████▄░░▄████████████▄
░░░░░░░░█▄▀█████████████████████████▀▄█
░░░░░░░░███▄▀█████████████████████▀▄███
░░░░░░░░█████▄▀█████████████████▀▄█████
░░░░░░░░███████▄▄▀███████████▀▄▄███████
░░░░░░░░██████████▄▄▀█████▀▄▄██████████
░░░░░░░░█████████████▄▀█▀▄█████████████
░░░░░░░░▀▀█████████████░░████████████▀▀
░░░░░░░░░░░▀▀██████████░░██████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░▀▀████████░░████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░░░▀███████░░███████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░███████░░███████
░░░░░░░░░░░░░░░░▀██████░░██████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███░░███▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀█░░█▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
kellendil
Hero Member

Activity: 630
Merit: 503

View Profile
November 22, 2017, 04:59:08 PM

Yav bu mobil dexte al sat çok kolay ve işlevsel olduğu halde fiyata bir etkisi olmadı yazık şu mobildeki stabilite ve arayüz rahatlığı güncel dex gelirse süper olacaktır

Alım satım hızı, kullanışlılık vs. değil birazda pazarlamaya bakıyor bu işler malesef. Şuan beta olan NG'nin tanıtımı güzel yapılırsa dexlerin revaçta olduğu bu dönemde beklenen sıçrama çok rahat gelir.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
November 22, 2017, 06:37:39 PM

Beta test aşamasında, formu doldurup başvuru yapanlardan 100 kişi seçip test ettiriyorlar şu an. Bana mail geldi  test ediyorum.

bizi de haberdar edersen sevinirim. resim veya video gönderirmisin. çok merak ediyorum
Özür dilerim bunun yapılmaması için uyarıldık. Herşey yolunda gidiyor şimdilik. Yavaş yavaş ilerliyoruz.

Arada böyle yazıyorum arkadaşlar waves ile ilgili, bugünde yazasım var. Biliyorsunuz bende yalan dolan yok. İnsanları yalanlarla inandığım projede tutma gibi bir amacımda yok.

Sasha ile ilgili eleştirilerin birçoğuna katılıyorum. İnsanda birçok zeka türü var bunların tamamının eşit seviyede olmasını bekleyemezsiniz.

Ben waves'in sabırları zorladığının farkındayım ama bunun sebebi ekibin yavaş çalıştığı veya pazarlama çalışması yapmadığı için değil de başka sebeplerden kaynaklandığı fikrindeyim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki ekip gerçekten çok çalışıyor, github'tan projeyi takibe alırsanız mail box'ınıza günde onlarca mail düşecektir. Birçok proje henüz whitepaper üzerindeyken, github'da paylaşılmış bir kod bile yokken muazzam değer görüyor. Bunun sebebi bana göre yatırımcının rasyonel olmamasından kaynaklanıyor. Zaten bilenler bilir hisse senedi piyasalarında, açıklanmış muhasabe tablolarına rağmen piyasa rasyonel hareket etmiyor her zaman bir spekülasyon var hele borsa istanbul'da en son yaşanan aselsan olayını hatırlatayım.

Dash yıllık %10 getiri vaat ediyor ve fiyatı ortada, aynı şekilde hiçbirşey vaat etmeyen ripple'da nerelerde görebiliyorsunuz. Bu söylemek istediğimi net olarak açıklamıştır.

Şimdi gelelim waves'te sabırları zorlayan nedene; bildiğiniz gibi yeni geliştirmeler için sürekli bir tarih veriliyor ve o tarih sürekli testnet tarihi oluyor daha sonra yatırımcı hayal kırıklığına uğruyor. Hepimiz biliyoruz zaten kodlama basit birşey değil, herşey zamanında gerçekleşmeyebilir. Fakat bu sorunun çok basit bir çözümü var. O da geç bir tarih vermektir. Psikolojik olarak erteleme yatırımcı için iyi değil ama, erken bitirmeniz çok olumlu karşılanır. Örneğin; ng hesaplara göre 10 ekimde gelecek diye bir öngörü yapıyorsanız bunun üstüne 2 ay koyun 10 aralık'ta yayınlayın ya da daha geç bir tarihte ama bu sizin imajınızı korumanızı sağlayacaktır. Evet adamlar sözlerinin eri der yatırımcı ve güvenir.

Bu dediğimi görmeyecek kadar aptal değillerdir. Bizim göremediğimiz bilmediğimiz birçok baskı  vardır üstlerinde belki. Böyle vaatler vermek insanları çevrelerinde tutmak için bu tür vaatleri erken açıklamak zorunda kalıyor olabilirler. Hele son dönemde artan merkezsiz borsa projeleri ve her alanda rakiplerinin çoğalması onları buna zorluyorda olabilir.

Kripto dünyasında dünyayı değiştirmek isteyen, gerçek anlamda iyi diyebileceğimiz tek proje elbet waves'ten ibaret değil. Bir çırpıda sayabileceğim birçok proje var. İnternet altyapısı oluşturmaya çalışanlar, blog, müzik video endüstirisini blockchain'e taşımak isteyenler, merkezsiz vpn ağı oluşturmaya çalışanlar. Birçok yenilikçi fikir.

Ama bir yatırımcı gözünden bunların değerini ölçmek sadece size kalmış birşey. Müzik ile uğraşan biri iseniz size göre müzik projesi tüm piyasayı sarsacak ve spotify'ı koltuğundan edecektir. Aynı şekilde bir başkası için bir başka proje.

Ben finans ile içli dışlı olduğum ve insanlığın yaratmış olduğu bu düzende en önemli şeyin bu değerler olduğunu düşündüğüm için önce bitcoin dünyasına girdim daha sonra waves projesine. Saydığım projelerden hiçbiri bana göre fikir olarak biri diğerinden üstün veya kötü değildir. Ama yatırım açısından hepsinin farklı farklı değerler olduğunu kabul etmemiz lazım. Örneğin ileride waves'in 100 m la sınırlı tuttuğu waves sayısı belkide ciddi bir sorun teşkil edecek, deflasyonist sebebi ile bitcoin 100.000 usd olacak veya eth hiçbir zaman zorluk patlaması yapmayıp enflasyona müsait bir coin olacak.

Dediğimi anlıyorsunuzdur umarım. Şimdi kendi kendinizin öğretmeni olup yatırım işini öyle yapın. Grafikmiş oymuş buymuş bakmayın. Gerçeklere göre hareket edin ve kendinizi tanıyın. Para istiyorsanız spekülasyonlara kulak kabartın, spekülasyon yaparım diyorsanız piyasayı manipüle edin. Bitfinex'e girip margin trading yapın.

Konuyu waves'e bağlayayım Smiley Waves hayal ettiğim gibi gelişirse geleceği şekillendirecek bir proje olacak tıpkı diğer yenilikçi projeler gibi. Bağımsız değişkenler işimizi bozmadığı sürece böyle Smiley
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
November 22, 2017, 07:08:05 PM

Beta test aşamasında, formu doldurup başvuru yapanlardan 100 kişi seçip test ettiriyorlar şu an. Bana mail geldi  test ediyorum.

bizi de haberdar edersen sevinirim. resim veya video gönderirmisin. çok merak ediyorum
Özür dilerim bunun yapılmaması için uyarıldık. Herşey yolunda gidiyor şimdilik. Yavaş yavaş ilerliyoruz.

Arada böyle yazıyorum arkadaşlar waves ile ilgili, bugünde yazasım var. Biliyorsunuz bende yalan dolan yok. İnsanları yalanlarla inandığım projede tutma gibi bir amacımda yok.

Sasha ile ilgili eleştirilerin birçoğuna katılıyorum. İnsanda birçok zeka türü var bunların tamamının eşit seviyede olmasını bekleyemezsiniz.

Ben waves'in sabırları zorladığının farkındayım ama bunun sebebi ekibin yavaş çalıştığı veya pazarlama çalışması yapmadığı için değil de başka sebeplerden kaynaklandığı fikrindeyim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki ekip gerçekten çok çalışıyor, github'tan projeyi takibe alırsanız mail box'ınıza günde onlarca mail düşecektir. Birçok proje henüz whitepaper üzerindeyken, github'da paylaşılmış bir kod bile yokken muazzam değer görüyor. Bunun sebebi bana göre yatırımcının rasyonel olmamasından kaynaklanıyor. Zaten bilenler bilir hisse senedi piyasalarında, açıklanmış muhasabe tablolarına rağmen piyasa rasyonel hareket etmiyor her zaman bir spekülasyon var hele borsa istanbul'da en son yaşanan aselsan olayını hatırlatayım.

Dash yıllık %10 getiri vaat ediyor ve fiyatı ortada, aynı şekilde hiçbirşey vaat etmeyen ripple'da nerelerde görebiliyorsunuz. Bu söylemek istediğimi net olarak açıklamıştır.

Şimdi gelelim waves'te sabırları zorlayan nedene; bildiğiniz gibi yeni geliştirmeler için sürekli bir tarih veriliyor ve o tarih sürekli testnet tarihi oluyor daha sonra yatırımcı hayal kırıklığına uğruyor. Hepimiz biliyoruz zaten kodlama basit birşey değil, herşey zamanında gerçekleşmeyebilir. Fakat bu sorunun çok basit bir çözümü var. O da geç bir tarih vermektir. Psikolojik olarak erteleme yatırımcı için iyi değil ama, erken bitirmeniz çok olumlu karşılanır. Örneğin; ng hesaplara göre 10 ekimde gelecek diye bir öngörü yapıyorsanız bunun üstüne 2 ay koyun 10 aralık'ta yayınlayın ya da daha geç bir tarihte ama bu sizin imajınızı korumanızı sağlayacaktır. Evet adamlar sözlerinin eri der yatırımcı ve güvenir.

Bu dediğimi görmeyecek kadar aptal değillerdir. Bizim göremediğimiz bilmediğimiz birçok baskı  vardır üstlerinde belki. Böyle vaatler vermek insanları çevrelerinde tutmak için bu tür vaatleri erken açıklamak zorunda kalıyor olabilirler. Hele son dönemde artan merkezsiz borsa projeleri ve her alanda rakiplerinin çoğalması onları buna zorluyorda olabilir.

Kripto dünyasında dünyayı değiştirmek isteyen, gerçek anlamda iyi diyebileceğimiz tek proje elbet waves'ten ibaret değil. Bir çırpıda sayabileceğim birçok proje var. İnternet altyapısı oluşturmaya çalışanlar, blog, müzik video endüstirisini blockchain'e taşımak isteyenler, merkezsiz vpn ağı oluşturmaya çalışanlar. Birçok yenilikçi fikir.

Ama bir yatırımcı gözünden bunların değerini ölçmek sadece size kalmış birşey. Müzik ile uğraşan biri iseniz size göre müzik projesi tüm piyasayı sarsacak ve spotify'ı koltuğundan edecektir. Aynı şekilde bir başkası için bir başka proje.

Ben finans ile içli dışlı olduğum ve insanlığın yaratmış olduğu bu düzende en önemli şeyin bu değerler olduğunu düşündüğüm için önce bitcoin dünyasına girdim daha sonra waves projesine. Saydığım projelerden hiçbiri bana göre fikir olarak biri diğerinden üstün veya kötü değildir. Ama yatırım açısından hepsinin farklı farklı değerler olduğunu kabul etmemiz lazım. Örneğin ileride waves'in 100 m la sınırlı tuttuğu waves sayısı belkide ciddi bir sorun teşkil edecek, deflasyonist sebebi ile bitcoin 100.000 usd olacak veya eth hiçbir zaman zorluk patlaması yapmayıp enflasyona müsait bir coin olacak.

Dediğimi anlıyorsunuzdur umarım. Şimdi kendi kendinizin öğretmeni olup yatırım işini öyle yapın. Grafikmiş oymuş buymuş bakmayın. Gerçeklere göre hareket edin ve kendinizi tanıyın. Para istiyorsanız spekülasyonlara kulak kabartın, spekülasyon yaparım diyorsanız piyasayı manipüle edin. Bitfinex'e girip margin trading yapın.

Konuyu waves'e bağlayayım Smiley Waves hayal ettiğim gibi gelişirse geleceği şekillendirecek bir proje olacak tıpkı diğer yenilikçi projeler gibi. Bağımsız değişkenler işimizi bozmadığı sürece böyle Smiley

Waves Dex tam anlamıyla rayına oturur ve kullanışlı olursa bütün borsalardan çıkmayı düşünüyorum. Hem fee hem para çekme sıkıntıları yüzünden çoğu insan da benim gibi düşünüyor buna eminim. Sadece al-sat için kulanabileceğim beni kısıtlamayan bir borsa hayalini kuruyorum ve Waves bunu başarabilir. Bitcoin kaybını düşünenler var ben olaya dolar bazında bakıyorum ki zaten son dönemde bitcoin sayısını arttıran çok az insan var. Ayrıca bir yandan da bu gelişmelerin uzaması işime geliyor daha çok waves alabimem için Smiley
perspin32
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 07:23:46 PM

Powr'dan kazandığım paradan bir miktar çıkıp waves yatırım yaptım 2018 başında uçacaklar.
karmenali
Hero Member

View Profile
November 22, 2017, 07:29:51 PM

----
----

Waves Dex tam anlamıyla rayına oturur ve kullanışlı olursa bütün borsalardan çıkmayı düşünüyorum. Hem fee hem para çekme sıkıntıları yüzünden çoğu insan da benim gibi düşünüyor buna eminim. Sadece al-sat için kulanabileceğim beni kısıtlamayan bir borsa hayalini kuruyorum ve Waves bunu başarabilir. Bitcoin kaybını düşünenler var ben olaya dolar bazında bakıyorum ki zaten son dönemde bitcoin sayısını arttıran çok az insan var. Ayrıca bir yandan da bu gelişmelerin uzaması işime geliyor daha çok waves alabimem için Smiley

Maddi anlamda bir kazancı en arka planda bırakarak yazdım yukarıdakini. Eleştirel açıdan bakarsak waves'in daha gidecek çok yolu var. Herşey güllük gülistanlık olmayacak elbette. Örneğin smart contract'larla birlikte gelmesini düşündüğünüz ethereum tokenları waves'te istediğiniz gibi işlem göremeyecek. Çünkü hali hazırda onlar eth zincirini kullanıyorlar. Her ne kadar akıllı kontratlarla onları programlayıp güvenli bir şekilde waves cüzdanınızda tutma şansınız olsa bile, waves zincirinde yer almayacakları için işlem hızları yüksek olmayacaktır. Bu da trade yaparken can sıkacaklar demek oluyor. Herşey yolunda giderse projelerin waves'e geçme ihtimali var. Ya da swap protocolüde mümkün.

Bu konuda ileride eth ve waves diye iki seçenek arasında kıyasıya bir rekabet bekliyorum. Eth zincirinde yaratılmış olup henüz borsaya eklenmeyen birçok token var. Waves bu konuda avantajlıda olsa, eth zincirinde ciddi bir rakip ortaya çıkmadan piyasayı domine etmeli. Aslında eth zincirinde ciddi bir rakip çıksa dahi solidity, turing smart contract ve zincirin hızı onları ciddi anlamda zorlayacaktır. Blockchain öyle hayal kurup yapacaz demekle olmuyor. Henüz yeterince esnek bir yapıda değil malesef.

Öte yandan tamamen merkeziyetsizlik durumu. Benim bildiğim kadarı ile wavesplatform'da merkezi olarak sadece gateaway'ler ve matcher yer alıyor. Matcher'ın node sayısı artması ile birlikte merkeziyetsizliğine kavuşması düşünülüyor. Gateway'lerden fiat olanlar merkezi olmaya devam edecek. Başka bir çözümde yok zaten. Btc , eth gibi gateway ler ise smart contract lar ile birlikte merkeziyetsizliğe kavuşabilir.

CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
November 22, 2017, 08:43:36 PM

Merhaba;

Aralık ayında 100k olma ihtimali var gibi. Ytd

İyi dileklerimle
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
November 22, 2017, 08:54:06 PM

Bu sene 15x yapan Waves nasıl sabırları zorluyor yahu? Anca tavan fiyattan alan çoluk çocuk ağlaması görüyorum, başka bir şey değil. Trade yapmasını bilmiyorsanız yapmayın. Bu coine ICO'dan yatırım yaparken 1 sene bekledik. Bu sene keyfini sürüyoruz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
November 22, 2017, 09:23:43 PM

yeni borsa çok kötü olmuş wavesin, hiç beğenmedim, bence şapkayı masaya koyup düşünme vaktidir waves ekibinin, biz nerede yanlış yaptık diye düşünmeliler.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
November 23, 2017, 07:51:41 AM

----
----

Maddi anlamda bir kazancı en arka planda bırakarak yazdım yukarıdakini. Eleştirel açıdan bakarsak waves'in daha gidecek çok yolu var. Herşey güllük gülistanlık olmayacak elbette. Örneğin smart contract'larla birlikte gelmesini düşündüğünüz ethereum tokenları waves'te istediğiniz gibi işlem göremeyecek. Çünkü hali hazırda onlar eth zincirini kullanıyorlar. Her ne kadar akıllı kontratlarla onları programlayıp güvenli bir şekilde waves cüzdanınızda tutma şansınız olsa bile, waves zincirinde yer almayacakları için işlem hızları yüksek olmayacaktır. Bu da trade yaparken can sıkacaklar demek oluyor. Herşey yolunda giderse projelerin waves'e geçme ihtimali var. Ya da swap protocolüde mümkün.

Bu konuda ileride eth ve waves diye iki seçenek arasında kıyasıya bir rekabet bekliyorum. Eth zincirinde yaratılmış olup henüz borsaya eklenmeyen birçok token var. Waves bu konuda avantajlıda olsa, eth zincirinde ciddi bir rakip ortaya çıkmadan piyasayı domine etmeli. Aslında eth zincirinde ciddi bir rakip çıksa dahi solidity, turing smart contract ve zincirin hızı onları ciddi anlamda zorlayacaktır. Blockchain öyle hayal kurup yapacaz demekle olmuyor. Henüz yeterince esnek bir yapıda değil malesef.

Öte yandan tamamen merkeziyetsizlik durumu. Benim bildiğim kadarı ile wavesplatform'da merkezi olarak sadece gateaway'ler ve matcher yer alıyor. Matcher'ın node sayısı artması ile birlikte merkeziyetsizliğine kavuşması düşünülüyor. Gateway'lerden fiat olanlar merkezi olmaya devam edecek. Başka bir çözümde yok zaten. Btc , eth gibi gateway ler ise smart contract lar ile birlikte merkeziyetsizliğe kavuşabilir.

yazılarında cok haklısın.

ether zıncırınde olusturulmus borsalara gırmekte en azından polo bıtrex gıbı yuksek hacımlı borsalara gırmekte zorlanan belkıde hıc gırmeyecek bır dunya token var. bunlar ıcın waves dex dogru duzgun hacımlı bır borsa olursa bulunmaz nımet olacaktı ve ether alt yapısından swap yaparak waves e gecıslerde aşırı bir atrış olmsı muhtemel. daha once de bır arkadas demıstı dırek borsası olan bır platorm da mı token uretmek yoksa borsaya gırıp gıremeyecegı bellı olmayan ether platormunda mı uretmek. etherdelta var dıyecekler vardır sımdı. ether deltanın calısma sıstemını sokaktan adama anlatamazsınız. sahsen ben bıle cozemedım daha Cheesy
karmenali
Hero Member

View Profile
November 23, 2017, 12:17:51 PM

@AztecGoldHero
Evet aynen öyle, ethereum zincirinde beğendiğim birçok fikir var ve eth buralara geldiyse onların önemi çok büyük. Adamlar sadece eth ile yatırım aldı. Ethereum sahiplerine airdrop yapıldı, tool lar geliştirildi ....  Bunların aynısının waves platformunda yaşanacağını düşününce fiyata aynı şekilde etki edecektir.
Aynı şeyleri tekrarlamaya gerek yok, waves'in bu konudaki avantajları belli. Ama ethereum'un küçüksenmemesi gerektiğinide düşünüyorum. Ethereum zincirinde gerçekten iyi çalışan bir dex geliştirmeye çalışanlar var.  Ama sorun şu ki ethereum zinciri başlı başına bir sorun teşkil ediyor, daha normal ağda bile ölçeklenmesi zor iken çalışan bir dex'te ne gibi teknik sorunlar çıkaracaktır kim bilir. Bir de işin smart contract boyutuda var, sürekli saldırı alıyorlar. En son smart contract vakası ortada.

Ben işin daha çok özveri ve güven tarafındayım. Ethereum zincirinde bu kadar iyi niyetli insanın bir araya gelip waves gibi bir proje yapacaklarına ihtimal vermiyorum. Genelde çoğu hep kendi derdinde, qash kendi borsasında işlem görecek para birimi yaratıyor...  Yani anlayacağın çoğu kendi cebini doldurma peşinde. Ama global anlamda ekonomik sorunları çözecek ve devrim yaratacak bir proje varsa o da waves'tir.

Sadece şunu hayal edin. Tüm ülkelerde kendi fiat para birimlerinin gateway'ini oluşturup waves'e konumlandırıldığını. Müthiş değil mi?  Yıllardır tether kullanan ve çeşitli dolandırıcılıklarla paralarını kaybeden insanlar var. Halen ilkel bir araç diyeceğimiz tether'e muhtaçlar. Bu sadece işin tek bir boyutu, diğer fırsatları yazmak için birkaç saat harcamam lazım.

Bu sene 15x yapan Waves nasıl sabırları zorluyor yahu? Anca tavan fiyattan alan çoluk çocuk ağlaması görüyorum, başka bir şey değil. Trade yapmasını bilmiyorsanız yapmayın. Bu coine ICO'dan yatırım yaparken 1 sene bekledik. Bu sene keyfini sürüyoruz.
Yazmış olmak için yazıp kendini aptal yerine koyma lütfen. Kimsenin ağladığı yok, para kaybettiğime dair bir ipucuda yok yazdıklarımda. Ayrıca ortalama alış fiyatım 68 cent .
yorgundemokrat
Member
**

Activity: 132
Merit: 10

View Profile
November 23, 2017, 08:59:49 PM

Waves'in iyi bir pump yemesi artık. İnsanlar ciddi anlamda beklemekten sıkıldı. Sasha artık bi şeyler yap.

BUY THE RUMOR, SELL THE NEWS.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
November 23, 2017, 09:08:58 PM

son iki gündür bir miktar - uzun süredir elimde tuttugum ethereum'lari sattim - ethereum 400ü gecti:)
simdi elimdeki waves'lerin bir miktarini satsam, acep ne olur? ilk hedef 10 ama önce sabir sabir sabir...
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 23, 2017, 09:11:11 PM

waves in su anki hali ile nasil kontrat yazilabilecek oldukca endiseliyim ben.
fiat gatewayler disindaki eth btc gibi gw ler dogrudan kontrat ve ilgili coinin core cuzdani ile entegre calisip anlik isleme cevap verebilecek durumda olabilirse inanilmaz tadindan yenmez olur. ama o gunleri gorebilir miyiz endiseliyim Smiley
dex icin bile 6 aya yakin bir zamandir bekliyoruz.
--
dex icin bile derken 6 ay ertelenmis bir sureyi bekledigimiz icin kucumsuyorum.
Pages: « 1 ... 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 [260] 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 »
  Print  

Jump to: