Bitcoin Forum
May 06, 2024, 12:31:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
Author Topic: Rudarenje - da/ne/mozda  (Read 61819 times)
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
July 02, 2018, 06:32:15 PM
 #761

A cime kopas, odnosno koliko i kojih grafickih karti imas? Da li kopas neke od popularnijih altcoina ili neke egzoticne koji nemaju veliki dif?
1714955513
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714955513

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714955513
Reply with quote  #2

1714955513
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714955513
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714955513

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714955513
Reply with quote  #2

1714955513
Report to moderator
1714955513
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714955513

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714955513
Reply with quote  #2

1714955513
Report to moderator
alczaty
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
July 02, 2018, 07:04:26 PM
 #762

A cime kopas, odnosno koliko i kojih grafickih karti imas? Da li kopas neke od popularnijih altcoina ili neke egzoticne koji nemaju veliki dif?
5x rx580 8gb i 4 570 4gb. kopam neke koji nemaju veliki dif. najvise sam kopao haven i sad ryo.
Boriss
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 115


View Profile WWW
July 02, 2018, 08:02:32 PM
 #763

Ima li neko osnovne informacije za uslove lokacije na kojoj ce se rudariti velike kolicine, tj. postaviti 50+ rig-ova

Ovo je Shekspirovosko pitanje, teško je na bazi ovoga što si napisao nešto govoriti.
Ovdje će prije svega trebati na papir staviti planirane podatke sa onim što sigurno ide unutra pritom uzimajući u obzir maksimalna opterećenja na naponsku mrežu. Sukladno tome netko će ti trebati napraviti elektro ormare i zaštitu. Nakon toga će trebati isto tako za maksimalnu količinu BTU-ova izračunati toplinske kapacitete samog prostora/hale kako bi se projektirao potreban protok zraka koji će se morati izbacivati van hale.

Sve skupa će trebati računati u nekoliko varijanti; 1-trenutno, 2- planirano povećanje, varijacija vezana za promjene tehnologije (npr, uz maximalnu popunjenost koliko se povećava sve gore spomenuto ako se okrenete nečem drugom tipa asic) ili se spustite na manju popunjenost.


S obzirom da se radi o ozbiljnoj investiciji tu se ide i na tehničku zaštitu, protuprovalna dojava, vatrodojava itd...



Ovo mi je vec dosta pomoglo, cisto da znam na sta da obratim paznju i da ne fulim neku obvious stavku


Koliko god se nešto bude planiralo uvijek će se nešto izostaviti, poanta je da se ne izostavi nešto što može dovesti do katastrofalnih posljedica na način da oprema kompletne hale bude uništena.
Udar groma, dijelomična šteta, požar kompletna šteta, pad napona na mreži kompletna/dijelomična šteta - zavisno od toga što preživi browning itd...

Protok zraka - povećana ili smanjena efikasnost minera - direktno utječe samo na profit i ROI projekta.

Znači ima tu stvarno puno skupina od kojih su neke visokog rizika, neke manjeg rizika a neke "samo" utječu na profitabilnost projekta.

 
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
July 03, 2018, 06:04:38 AM
 #764

kopa li neko CN varijante sa RX karticama ?
ja sam odavno prestao ETH em vise struje em manje daje .
Kad je vani ovako prijatna temperatura kopam ETH, a kad postane pretoplo prebacim se na XMR Smiley
Dosad mi se nijedan eksperiment van ETH-a nije isplatio. Vec sam pisao par puta, ali ponovicu: Gledanje trenutne isplativost ima smisla samo ako mozes u par dana iskopati dovoljnu kolicinu za prodaju. Na poolu na kome kopam XMR je minimum za isplatu 0.3 XMR-a, a meni za to treba nekoliko nedelja.

Ja sam zaključio istu stvar. Neko vrijeme sam pratio trenutnu isplativost i po tome rudario ali kao prvo, stvarno moraš imati puno rigova, odnosno graf. kartica. Kao drugo, treba stalno "visiti" za kompom, provjeravati isplativost i onda mijenjati algoritme na rigu (plus, ako imaš više rigova onda mijenjanje algoritma stvarno postaje PITA). Vratio sam se na ETH i tu imam koliko-toliko stabilnu zaradu iako ni u ludilu ne planiram prodavati sad dok je cijena ovako niska. Neka se skuplja pa ću prodati kad se cijena unormali.

Čak bi dodao da nema nekog smisla mijenjati mining pool. Pokušavao sam nešto s MaxHash pool-om za ETH. Bilo je dana kad su "skidali" blokove u par minuta, par sati pa je bilo velikih nagrada. Ali onda opet dođe par teških blokova koje nikako riješiti. Na kraju ispada da nije bitno na kojem si pool-u (ako je pool stabilan) jer na duže vrijeme varianca uvijek bude oko 100%.

sta znam, ja na cn kopam neke manje i dnevno mogu po 2-3x da ih mijenjam ali za btc ( sto i nije lose).
evo bas sam sad izvukao matematiku, za tacno 2 mjeseca (maj i jun) sam povukao 0.114btc sto je trenutno oko 750$, a gledano da sam kopao eth oko 1.21 sto je nekih 0.082btc plus na to dodajte 20% manju struju Smiley

Ma ne kažem da se ne isplati rudariti druge, manje popularne coine. Ali to je isto neka vrsta rizika jer nikad ne znaš rudariš li smeće ili nešto što će za godinu dana postati novi Ethereum. Ako netko ima vremena stalno prčkati po kompu, onda vjerujem da se može više zaraditi kopajući druge valute i mijenjajući ih za BTC ili ETH. Ali ja za to nemam ni živaca ni vremena tako da ostajem na ETH. Plus, mislim da je za CN bolji AMD nego moje nVidie.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
July 05, 2018, 10:55:58 AM
 #765

kopa li neko CN varijante sa RX karticama ?
ja sam odavno prestao ETH em vise struje em manje daje .
Kad je vani ovako prijatna temperatura kopam ETH, a kad postane pretoplo prebacim se na XMR Smiley
Dosad mi se nijedan eksperiment van ETH-a nije isplatio. Vec sam pisao par puta, ali ponovicu: Gledanje trenutne isplativost ima smisla samo ako mozes u par dana iskopati dovoljnu kolicinu za prodaju. Na poolu na kome kopam XMR je minimum za isplatu 0.3 XMR-a, a meni za to treba nekoliko nedelja.

Ja sam zaključio istu stvar. Neko vrijeme sam pratio trenutnu isplativost i po tome rudario ali kao prvo, stvarno moraš imati puno rigova, odnosno graf. kartica. Kao drugo, treba stalno "visiti" za kompom, provjeravati isplativost i onda mijenjati algoritme na rigu (plus, ako imaš više rigova onda mijenjanje algoritma stvarno postaje PITA). Vratio sam se na ETH i tu imam koliko-toliko stabilnu zaradu iako ni u ludilu ne planiram prodavati sad dok je cijena ovako niska. Neka se skuplja pa ću prodati kad se cijena unormali.

Čak bi dodao da nema nekog smisla mijenjati mining pool. Pokušavao sam nešto s MaxHash pool-om za ETH. Bilo je dana kad su "skidali" blokove u par minuta, par sati pa je bilo velikih nagrada. Ali onda opet dođe par teških blokova koje nikako riješiti. Na kraju ispada da nije bitno na kojem si pool-u (ako je pool stabilan) jer na duže vrijeme varianca uvijek bude oko 100%.

sta znam, ja na cn kopam neke manje i dnevno mogu po 2-3x da ih mijenjam ali za btc ( sto i nije lose).
evo bas sam sad izvukao matematiku, za tacno 2 mjeseca (maj i jun) sam povukao 0.114btc sto je trenutno oko 750$, a gledano da sam kopao eth oko 1.21 sto je nekih 0.082btc plus na to dodajte 20% manju struju Smiley

Ma ne kažem da se ne isplati rudariti druge, manje popularne coine. Ali to je isto neka vrsta rizika jer nikad ne znaš rudariš li smeće ili nešto što će za godinu dana postati novi Ethereum. Ako netko ima vremena stalno prčkati po kompu, onda vjerujem da se može više zaraditi kopajući druge valute i mijenjajući ih za BTC ili ETH. Ali ja za to nemam ni živaca ni vremena tako da ostajem na ETH. Plus, mislim da je za CN bolji AMD nego moje nVidie.

U kriptu uvijek ima nekog rizika, više je pitanje koliko ti se da zezati s namještanjem riga. Da li je netko u zadnje vrijeme provjeravao isplativost NiceHasha?
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
July 05, 2018, 11:03:03 AM
 #766

kopa li neko CN varijante sa RX karticama ?
ja sam odavno prestao ETH em vise struje em manje daje .
Kad je vani ovako prijatna temperatura kopam ETH, a kad postane pretoplo prebacim se na XMR Smiley
Dosad mi se nijedan eksperiment van ETH-a nije isplatio. Vec sam pisao par puta, ali ponovicu: Gledanje trenutne isplativost ima smisla samo ako mozes u par dana iskopati dovoljnu kolicinu za prodaju. Na poolu na kome kopam XMR je minimum za isplatu 0.3 XMR-a, a meni za to treba nekoliko nedelja.

Ja sam zaključio istu stvar. Neko vrijeme sam pratio trenutnu isplativost i po tome rudario ali kao prvo, stvarno moraš imati puno rigova, odnosno graf. kartica. Kao drugo, treba stalno "visiti" za kompom, provjeravati isplativost i onda mijenjati algoritme na rigu (plus, ako imaš više rigova onda mijenjanje algoritma stvarno postaje PITA). Vratio sam se na ETH i tu imam koliko-toliko stabilnu zaradu iako ni u ludilu ne planiram prodavati sad dok je cijena ovako niska. Neka se skuplja pa ću prodati kad se cijena unormali.

Čak bi dodao da nema nekog smisla mijenjati mining pool. Pokušavao sam nešto s MaxHash pool-om za ETH. Bilo je dana kad su "skidali" blokove u par minuta, par sati pa je bilo velikih nagrada. Ali onda opet dođe par teških blokova koje nikako riješiti. Na kraju ispada da nije bitno na kojem si pool-u (ako je pool stabilan) jer na duže vrijeme varianca uvijek bude oko 100%.

sta znam, ja na cn kopam neke manje i dnevno mogu po 2-3x da ih mijenjam ali za btc ( sto i nije lose).
evo bas sam sad izvukao matematiku, za tacno 2 mjeseca (maj i jun) sam povukao 0.114btc sto je trenutno oko 750$, a gledano da sam kopao eth oko 1.21 sto je nekih 0.082btc plus na to dodajte 20% manju struju Smiley

Ma ne kažem da se ne isplati rudariti druge, manje popularne coine. Ali to je isto neka vrsta rizika jer nikad ne znaš rudariš li smeće ili nešto što će za godinu dana postati novi Ethereum. Ako netko ima vremena stalno prčkati po kompu, onda vjerujem da se može više zaraditi kopajući druge valute i mijenjajući ih za BTC ili ETH. Ali ja za to nemam ni živaca ni vremena tako da ostajem na ETH. Plus, mislim da je za CN bolji AMD nego moje nVidie.

U kriptu uvijek ima nekog rizika, više je pitanje koliko ti se da zezati s namještanjem riga. Da li je netko u zadnje vrijeme provjeravao isplativost NiceHasha?

Razmišljao sam da isprobam NiceHash, ali nikako se odlučiti na to. Ponukan tvojim pitanjem išao sam sad provjeriti koliko bi prema njihovom profitability kalkulatoru zarađivao sa svojim rigom. Ispada da bi kod njih zarađivao oko $120 mjesečno, a rudareći ETH zarađujem nešto iznad $150 mjesečno (Ethermine mi prikazuje prosjek 0,011 ETH dnevno što je otprilike 0,33 ETH mjesečno).
damba_
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 150
Merit: 3


View Profile
July 05, 2018, 07:39:05 PM
 #767

kopa li neko CN varijante sa RX karticama ?
ja sam odavno prestao ETH em vise struje em manje daje .
Kad je vani ovako prijatna temperatura kopam ETH, a kad postane pretoplo prebacim se na XMR Smiley
Dosad mi se nijedan eksperiment van ETH-a nije isplatio. Vec sam pisao par puta, ali ponovicu: Gledanje trenutne isplativost ima smisla samo ako mozes u par dana iskopati dovoljnu kolicinu za prodaju. Na poolu na kome kopam XMR je minimum za isplatu 0.3 XMR-a, a meni za to treba nekoliko nedelja.

Ja sam zaključio istu stvar. Neko vrijeme sam pratio trenutnu isplativost i po tome rudario ali kao prvo, stvarno moraš imati puno rigova, odnosno graf. kartica. Kao drugo, treba stalno "visiti" za kompom, provjeravati isplativost i onda mijenjati algoritme na rigu (plus, ako imaš više rigova onda mijenjanje algoritma stvarno postaje PITA). Vratio sam se na ETH i tu imam koliko-toliko stabilnu zaradu iako ni u ludilu ne planiram prodavati sad dok je cijena ovako niska. Neka se skuplja pa ću prodati kad se cijena unormali.

Čak bi dodao da nema nekog smisla mijenjati mining pool. Pokušavao sam nešto s MaxHash pool-om za ETH. Bilo je dana kad su "skidali" blokove u par minuta, par sati pa je bilo velikih nagrada. Ali onda opet dođe par teških blokova koje nikako riješiti. Na kraju ispada da nije bitno na kojem si pool-u (ako je pool stabilan) jer na duže vrijeme varianca uvijek bude oko 100%.

sta znam, ja na cn kopam neke manje i dnevno mogu po 2-3x da ih mijenjam ali za btc ( sto i nije lose).
evo bas sam sad izvukao matematiku, za tacno 2 mjeseca (maj i jun) sam povukao 0.114btc sto je trenutno oko 750$, a gledano da sam kopao eth oko 1.21 sto je nekih 0.082btc plus na to dodajte 20% manju struju Smiley

Ma ne kažem da se ne isplati rudariti druge, manje popularne coine. Ali to je isto neka vrsta rizika jer nikad ne znaš rudariš li smeće ili nešto što će za godinu dana postati novi Ethereum. Ako netko ima vremena stalno prčkati po kompu, onda vjerujem da se može više zaraditi kopajući druge valute i mijenjajući ih za BTC ili ETH. Ali ja za to nemam ni živaca ni vremena tako da ostajem na ETH. Plus, mislim da je za CN bolji AMD nego moje nVidie.

U kriptu uvijek ima nekog rizika, više je pitanje koliko ti se da zezati s namještanjem riga. Da li je netko u zadnje vrijeme provjeravao isplativost NiceHasha?

Razmišljao sam da isprobam NiceHash, ali nikako se odlučiti na to. Ponukan tvojim pitanjem išao sam sad provjeriti koliko bi prema njihovom profitability kalkulatoru zarađivao sa svojim rigom. Ispada da bi kod njih zarađivao oko $120 mjesečno, a rudareći ETH zarađujem nešto iznad $150 mjesečno (Ethermine mi prikazuje prosjek 0,011 ETH dnevno što je otprilike 0,33 ETH mjesečno).

Smatram da je uvijek bolje rudariti neki coin nego preko NiceHasha.
Prije će taj coin koji rudariš narasti npr. 2 ili 3x nego da će btc koji dobiješ preko NiceHasha toliko narasti.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
July 06, 2018, 07:42:46 AM
 #768

kopa li neko CN varijante sa RX karticama ?
ja sam odavno prestao ETH em vise struje em manje daje .
Kad je vani ovako prijatna temperatura kopam ETH, a kad postane pretoplo prebacim se na XMR Smiley
Dosad mi se nijedan eksperiment van ETH-a nije isplatio. Vec sam pisao par puta, ali ponovicu: Gledanje trenutne isplativost ima smisla samo ako mozes u par dana iskopati dovoljnu kolicinu za prodaju. Na poolu na kome kopam XMR je minimum za isplatu 0.3 XMR-a, a meni za to treba nekoliko nedelja.

Ja sam zaključio istu stvar. Neko vrijeme sam pratio trenutnu isplativost i po tome rudario ali kao prvo, stvarno moraš imati puno rigova, odnosno graf. kartica. Kao drugo, treba stalno "visiti" za kompom, provjeravati isplativost i onda mijenjati algoritme na rigu (plus, ako imaš više rigova onda mijenjanje algoritma stvarno postaje PITA). Vratio sam se na ETH i tu imam koliko-toliko stabilnu zaradu iako ni u ludilu ne planiram prodavati sad dok je cijena ovako niska. Neka se skuplja pa ću prodati kad se cijena unormali.

Čak bi dodao da nema nekog smisla mijenjati mining pool. Pokušavao sam nešto s MaxHash pool-om za ETH. Bilo je dana kad su "skidali" blokove u par minuta, par sati pa je bilo velikih nagrada. Ali onda opet dođe par teških blokova koje nikako riješiti. Na kraju ispada da nije bitno na kojem si pool-u (ako je pool stabilan) jer na duže vrijeme varianca uvijek bude oko 100%.

sta znam, ja na cn kopam neke manje i dnevno mogu po 2-3x da ih mijenjam ali za btc ( sto i nije lose).
evo bas sam sad izvukao matematiku, za tacno 2 mjeseca (maj i jun) sam povukao 0.114btc sto je trenutno oko 750$, a gledano da sam kopao eth oko 1.21 sto je nekih 0.082btc plus na to dodajte 20% manju struju Smiley

Ma ne kažem da se ne isplati rudariti druge, manje popularne coine. Ali to je isto neka vrsta rizika jer nikad ne znaš rudariš li smeće ili nešto što će za godinu dana postati novi Ethereum. Ako netko ima vremena stalno prčkati po kompu, onda vjerujem da se može više zaraditi kopajući druge valute i mijenjajući ih za BTC ili ETH. Ali ja za to nemam ni živaca ni vremena tako da ostajem na ETH. Plus, mislim da je za CN bolji AMD nego moje nVidie.

U kriptu uvijek ima nekog rizika, više je pitanje koliko ti se da zezati s namještanjem riga. Da li je netko u zadnje vrijeme provjeravao isplativost NiceHasha?

Razmišljao sam da isprobam NiceHash, ali nikako se odlučiti na to. Ponukan tvojim pitanjem išao sam sad provjeriti koliko bi prema njihovom profitability kalkulatoru zarađivao sa svojim rigom. Ispada da bi kod njih zarađivao oko $120 mjesečno, a rudareći ETH zarađujem nešto iznad $150 mjesečno (Ethermine mi prikazuje prosjek 0,011 ETH dnevno što je otprilike 0,33 ETH mjesečno).

Smatram da je uvijek bolje rudariti neki coin nego preko NiceHasha.
Prije će taj coin koji rudariš narasti npr. 2 ili 3x nego da će btc koji dobiješ preko NiceHasha toliko narasti.

Svako ima svoju taktiku, ja trenutno nisam zainteresiran za kockanje ili ti rudarenje nepoznatog coina u nadi da će mu cijena porasti 2-3 puta.
NiceHash ima svoju tržišnu nišu i dobro je da postoji. Nekad je bio značajno profitabilniji za nvidia kartice od direktnog kopanja ETHa.

@slackovicu koji softver i u kojoj verziji koristiš za kopanje ETHa?
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
July 06, 2018, 08:55:56 AM
Merited by RegulusHr (1)
 #769

@slackovicu koji softver i u kojoj verziji koristiš za kopanje ETHa?

Uh, morao sam odrezati dio jer je bilo previše quotanja...

Rudarim na Ethermine poolu, a koristim Claymore 11.8. Do nedavno sam stalno stavljao najnovije verzije Claymore-a ali sad vidim da nema neke razlike tako da neka stoji ova. Imam stabilnih otprilike 0,01 ETH dnevno i zadovoljan sam time. A što ti rudariš? ETH ili nešto drugo? Ako se ne varam, prije si rekao da rudariš RVN i odmah prodaješ za BTC. Još uvijek si u tome ili si se prebacio na nešto drugo? Pitam jer vidim da je RVN pao dosta nisko.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
July 08, 2018, 08:22:35 PM
Merited by slackovic (1)
 #770

@slackovicu koji softver i u kojoj verziji koristiš za kopanje ETHa?

Uh, morao sam odrezati dio jer je bilo previše quotanja...

Rudarim na Ethermine poolu, a koristim Claymore 11.8. Do nedavno sam stalno stavljao najnovije verzije Claymore-a ali sad vidim da nema neke razlike tako da neka stoji ova. Imam stabilnih otprilike 0,01 ETH dnevno i zadovoljan sam time. A što ti rudariš? ETH ili nešto drugo? Ako se ne varam, prije si rekao da rudariš RVN i odmah prodaješ za BTC. Još uvijek si u tome ili si se prebacio na nešto drugo? Pitam jer vidim da je RVN pao dosta nisko.

RVN sam odavno prestao rudariti to me držalo u jednom trenutku i tada sam prodavao svaki dan jednom ili dva puta izrudareni RVN tako da mi nije bilo važno kolika mu je cijene nago koliki je moj profit.
Kasnije sam se vratio na rudarenje ZenCash-a (ZEN) da skupim tokena za secure nod, a zbog lijenosti se nisam prebacio nikuda, sad ću vjerojatno kad uhvatim vremena prebaciti ponovo na rudarenje Etheriuma ili NiceHash.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
July 09, 2018, 06:22:08 AM
 #771

@slackovicu koji softver i u kojoj verziji koristiš za kopanje ETHa?

Uh, morao sam odrezati dio jer je bilo previše quotanja...

Rudarim na Ethermine poolu, a koristim Claymore 11.8. Do nedavno sam stalno stavljao najnovije verzije Claymore-a ali sad vidim da nema neke razlike tako da neka stoji ova. Imam stabilnih otprilike 0,01 ETH dnevno i zadovoljan sam time. A što ti rudariš? ETH ili nešto drugo? Ako se ne varam, prije si rekao da rudariš RVN i odmah prodaješ za BTC. Još uvijek si u tome ili si se prebacio na nešto drugo? Pitam jer vidim da je RVN pao dosta nisko.

RVN sam odavno prestao rudariti to me držalo u jednom trenutku i tada sam prodavao svaki dan jednom ili dva puta izrudareni RVN tako da mi nije bilo važno kolika mu je cijene nago koliki je moj profit.
Kasnije sam se vratio na rudarenje ZenCash-a (ZEN) da skupim tokena za secure nod, a zbog lijenosti se nisam prebacio nikuda, sad ću vjerojatno kad uhvatim vremena prebaciti ponovo na rudarenje Etheriuma ili NiceHash.


Ja sam pokušavao rudariti neke malo manje poznate coine na CryptonightV7 algoritmu jer troši manje struje pa je i zagrijavanje manje. Ali nakon nekoliko neuspješnih pokušaja sam odustao i vratio se na ETH. Jednostavno nemam više toliko volje prčkati po mining rigu.
oempie
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 19


View Profile
July 12, 2018, 06:45:49 AM
 #772

Imam jedno pitanjce. Nešto ja to tako gledam malo kako mi grafe rade, (majnam eth) I tamo u claymore mi danas nesto zapelo za oko. Sto znaci onaj broj koji se prikazuje u zagradi, znači kad se desi share piše sljedece:
ETH: datum i vrijeme - share found . (gpu-..)

ETH: share accepted (78 ms!)   
Znači ovaj 78 ms, sto to znaci jer vidim da je skoro svaki puta drugačiji.


Znam da je pitanje za slona ubiti..   Grin
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
July 12, 2018, 08:24:49 AM
Merited by Daniel91 (1), RegulusHr (1)
 #773

Imam jedno pitanjce. Nešto ja to tako gledam malo kako mi grafe rade, (majnam eth) I tamo u claymore mi danas nesto zapelo za oko. Sto znaci onaj broj koji se prikazuje u zagradi, znači kad se desi share piše sljedece:
ETH: datum i vrijeme - share found . (gpu-..)

ETH: share accepted (78 ms!)   
Znači ovaj 78 ms, sto to znaci jer vidim da je skoro svaki puta drugačiji.


Znam da je pitanje za slona ubiti..   Grin


Taj broj je vrijeme koliko je trebalo podacima da od tvog računala stignu do servera. To vrijeme treba biti što manje (mislim da je sve ispod nekih 100 ms dobro). Ako je broj prevelik, onda znači da ćeš imati puno stale share-ova, odnosno share-ova koji su prekasno poslani.
oempie
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 19


View Profile
July 13, 2018, 04:24:43 AM
 #774

Hvala. Jel mogu ja utjecati nekako na to, tj da broj bude sto manji jer sam dodavao neki dan grafe I malo se zabavljao sa overdriventoll I cini mi se da je od tada taj broj manji ili to ima veze s mrezom il cime vec?
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
July 13, 2018, 05:57:52 AM
 #775

Hvala. Jel mogu ja utjecati nekako na to, tj da broj bude sto manji jer sam dodavao neki dan grafe I malo se zabavljao sa overdriventoll I cini mi se da je od tada taj broj manji ili to ima veze s mrezom il cime vec?

To najviše ovisi o kvaliteti veze na Internet i udaljenosti servera od tvog računala. Zbog toga recimo ljudi iz Europe uvijek za rudarenje koriste servere locirane u Europi. Ne bi rekao da možeš nešto promijeniti, ali nema ni potrebe ako je to vrijeme ispod 100 ms i pogotovo ako nemaš stale share-ova.
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
July 13, 2018, 09:06:38 PM
 #776

Dodao bih samo da je i odredjeni (mali) procenat stale share-ova prihvatljiv. Uglavnom se preporucuje LAN konekcija, mada i dobra (brza i stabilna) wireless konekcija radi posao.
oempie
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 19


View Profile
July 14, 2018, 05:33:56 AM
 #777

Imao sam wireless I to nije nikako klapalo, morao sam vuci žicu.
Gdje mogu vidjeti kolko sam, ukoliko sam imao, stale shareova?
I jos me zanima nesto. Sto znaci DAG creation time kad se miner diže?  Primjetio sam da mi prva grafička u rigu, ukoliko je DAG creation time veci od 5750 ne radi stabilno. Radi između 27 i 29 mh/s. Kad je DAG manji radi stabilno na 29.2 mh/s.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
July 14, 2018, 06:25:13 AM
 #778

Imao sam wireless I to nije nikako klapalo, morao sam vuci žicu.
Gdje mogu vidjeti kolko sam, ukoliko sam imao, stale shareova?
I jos me zanima nesto. Sto znaci DAG creation time kad se miner diže?  Primjetio sam da mi prva grafička u rigu, ukoliko je DAG creation time veci od 5750 ne radi stabilno. Radi između 27 i 29 mh/s. Kad je DAG manji radi stabilno na 29.2 mh/s.


Na stranici pool-a možeš vidjeti koliko imaš stale shareova, ali te stranice obično prikazuju stanje u zadnjih 24 sata tako da ne možeš vidjeti koliko si prije imao stale shareova. Meni rig radi normalno na wirelessu i imam oko 1-2% stale shareova. A rig je dosta udaljen od routera. Možda nisi imao dobar WiFi adapter.

Što se tiče DAG creation timea, ja nisam primijetio neku vezu s tim vremenom i radom grafičke. GTX1060 6GB kartice imaju DAG creation time oko 9,5 sekundi, a jedna GTX1070 ima to vrijeme nešto ispod 6 sekundi (otprilike kao što si i ti napisao).
oempie
Member
**
Offline Offline

Activity: 100
Merit: 19


View Profile
July 14, 2018, 08:02:07 AM
 #779

Samo ta jedna me zajebaje, tak da znam restartati miner dok ne dobim ispod 5750. To mi je bila prva grafa I tad jos nisam imao pojma o nicem I radila je mjesec dva malo previse overclockana pa je tako izbacivala u mineru incorrect share I to 60-70 u 24 sata. Mozda sam je malo I ostetio.   Grin

Mislim da mi je problem kod wirelessa sam router a ne wifi adapter jer kod slaganja riga nisam štedio. To mislim zato jer često kad se spajam mobitelom putem wifi na aplikaciju za onu pametnu utičnicu koju si preporučio (hvala jos jednom), jednostvano se ne želi spojiti I izbacuje da je slaba mreža pa moram koristiti mrežu od moba.



Preko kojeg poola ideš?  Koristim nanopool i sad sam naletio na sljedece : Nanopool doesn't report stale shares and it combines both valid and stale into calculated/SMA. 
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
July 14, 2018, 10:25:59 AM
 #780

Samo ta jedna me zajebaje, tak da znam restartati miner dok ne dobim ispod 5750. To mi je bila prva grafa I tad jos nisam imao pojma o nicem I radila je mjesec dva malo previse overclockana pa je tako izbacivala u mineru incorrect share I to 60-70 u 24 sata. Mozda sam je malo I ostetio.   Grin

Mislim da mi je problem kod wirelessa sam router a ne wifi adapter jer kod slaganja riga nisam štedio. To mislim zato jer često kad se spajam mobitelom putem wifi na aplikaciju za onu pametnu utičnicu koju si preporučio (hvala jos jednom), jednostvano se ne želi spojiti I izbacuje da je slaba mreža pa moram koristiti mrežu od moba.



Preko kojeg poola ideš?  Koristim nanopool i sad sam naletio na sljedece : Nanopool doesn't report stale shares and it combines both valid and stale into calculated/SMA. 


Koristim Ethermine. Do nedavno sam rudariti ETH tamo, a sad sam se prebacio na ETC. Tamo se lijepo vidi broj stale shareova svakih 10 minuta. Nanopool nisam nikad koristio tako da ne znam što znači to što si napisao. Pretpostavljam da ne prikazuju broj stale shareova nego broj accepted shareova smanje za broj stale shareova.

Što se utičnice tiče, mene isto nekad zeza (kaže da je slaba mreža) ali dok god ono plavo svjetlo na njoj svijetli, a ne žmiga trebala bi biti spojena na mrežu. To sam primijetio jer mi aplikacija za mob javi da je mreža slaba, ali kad probam za pola sata, vidim da je sve OK i izmjerio je potrošnju i onda kad je pisalo da je mreža slaba.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!