Bitcoin Forum
December 16, 2018, 07:27:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.17.0 [Torrent].

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  
Author Topic: Rudarenje - da/ne/mozda  (Read 51130 times)
slackovic
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 260

View Profile
July 12, 2018, 08:24:49 AM
Merited by Daniel91 (1), RegulusHr (1)

Imam jedno pitanjce. Nešto ja to tako gledam malo kako mi grafe rade, (majnam eth) I tamo u claymore mi danas nesto zapelo za oko. Sto znaci onaj broj koji se prikazuje u zagradi, znači kad se desi share piše sljedece:
ETH: datum i vrijeme - share found . (gpu-..)

ETH: share accepted (78 ms!)   
Znači ovaj 78 ms, sto to znaci jer vidim da je skoro svaki puta drugačiji.

Znam da je pitanje za slona ubiti..   Grin

Taj broj je vrijeme koliko je trebalo podacima da od tvog računala stignu do servera. To vrijeme treba biti što manje (mislim da je sve ispod nekih 100 ms dobro). Ako je broj prevelik, onda znači da ćeš imati puno stale share-ova, odnosno share-ova koji su prekasno poslani.

PLAY NOW
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1544945226
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1544945226
Reply with quote  #2

1544945226
Report to moderator
1544945226
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1544945226
Reply with quote  #2

1544945226
Report to moderator
oempie
Jr. Member
*

Activity: 46
Merit: 4

View Profile
July 13, 2018, 04:24:43 AM

Hvala. Jel mogu ja utjecati nekako na to, tj da broj bude sto manji jer sam dodavao neki dan grafe I malo se zabavljao sa overdriventoll I cini mi se da je od tada taj broj manji ili to ima veze s mrezom il cime vec?
slackovic
Sr. Member

View Profile
July 13, 2018, 05:57:52 AM

Hvala. Jel mogu ja utjecati nekako na to, tj da broj bude sto manji jer sam dodavao neki dan grafe I malo se zabavljao sa overdriventoll I cini mi se da je od tada taj broj manji ili to ima veze s mrezom il cime vec?

To najviše ovisi o kvaliteti veze na Internet i udaljenosti servera od tvog računala. Zbog toga recimo ljudi iz Europe uvijek za rudarenje koriste servere locirane u Europi. Ne bi rekao da možeš nešto promijeniti, ali nema ni potrebe ako je to vrijeme ispod 100 ms i pogotovo ako nemaš stale share-ova.

Dzeronimo
Member
**

Activity: 336
Merit: 60

View Profile WWW
July 13, 2018, 09:06:38 PM

Dodao bih samo da je i odredjeni (mali) procenat stale share-ova prihvatljiv. Uglavnom se preporucuje LAN konekcija, mada i dobra (brza i stabilna) wireless konekcija radi posao.

oempie
Jr. Member
*

View Profile
July 14, 2018, 05:33:56 AM

Imao sam wireless I to nije nikako klapalo, morao sam vuci žicu.
Gdje mogu vidjeti kolko sam, ukoliko sam imao, stale shareova?
I jos me zanima nesto. Sto znaci DAG creation time kad se miner diže?  Primjetio sam da mi prva grafička u rigu, ukoliko je DAG creation time veci od 5750 ne radi stabilno. Radi između 27 i 29 mh/s. Kad je DAG manji radi stabilno na 29.2 mh/s.
slackovic
Sr. Member

View Profile
July 14, 2018, 06:25:13 AM

Imao sam wireless I to nije nikako klapalo, morao sam vuci žicu.
Gdje mogu vidjeti kolko sam, ukoliko sam imao, stale shareova?
I jos me zanima nesto. Sto znaci DAG creation time kad se miner diže?  Primjetio sam da mi prva grafička u rigu, ukoliko je DAG creation time veci od 5750 ne radi stabilno. Radi između 27 i 29 mh/s. Kad je DAG manji radi stabilno na 29.2 mh/s.

Na stranici pool-a možeš vidjeti koliko imaš stale shareova, ali te stranice obično prikazuju stanje u zadnjih 24 sata tako da ne možeš vidjeti koliko si prije imao stale shareova. Meni rig radi normalno na wirelessu i imam oko 1-2% stale shareova. A rig je dosta udaljen od routera. Možda nisi imao dobar WiFi adapter.

Što se tiče DAG creation timea, ja nisam primijetio neku vezu s tim vremenom i radom grafičke. GTX1060 6GB kartice imaju DAG creation time oko 9,5 sekundi, a jedna GTX1070 ima to vrijeme nešto ispod 6 sekundi (otprilike kao što si i ti napisao).

oempie
Jr. Member
*

View Profile
July 14, 2018, 08:02:07 AM

Samo ta jedna me zajebaje, tak da znam restartati miner dok ne dobim ispod 5750. To mi je bila prva grafa I tad jos nisam imao pojma o nicem I radila je mjesec dva malo previse overclockana pa je tako izbacivala u mineru incorrect share I to 60-70 u 24 sata. Mozda sam je malo I ostetio.   Grin

Mislim da mi je problem kod wirelessa sam router a ne wifi adapter jer kod slaganja riga nisam štedio. To mislim zato jer često kad se spajam mobitelom putem wifi na aplikaciju za onu pametnu utičnicu koju si preporučio (hvala jos jednom), jednostvano se ne želi spojiti I izbacuje da je slaba mreža pa moram koristiti mrežu od moba.

Preko kojeg poola ideš?  Koristim nanopool i sad sam naletio na sljedece : Nanopool doesn't report stale shares and it combines both valid and stale into calculated/SMA. 
slackovic
Sr. Member

View Profile
July 14, 2018, 10:25:59 AM

Samo ta jedna me zajebaje, tak da znam restartati miner dok ne dobim ispod 5750. To mi je bila prva grafa I tad jos nisam imao pojma o nicem I radila je mjesec dva malo previse overclockana pa je tako izbacivala u mineru incorrect share I to 60-70 u 24 sata. Mozda sam je malo I ostetio.   Grin

Mislim da mi je problem kod wirelessa sam router a ne wifi adapter jer kod slaganja riga nisam štedio. To mislim zato jer često kad se spajam mobitelom putem wifi na aplikaciju za onu pametnu utičnicu koju si preporučio (hvala jos jednom), jednostvano se ne želi spojiti I izbacuje da je slaba mreža pa moram koristiti mrežu od moba.

Preko kojeg poola ideš?  Koristim nanopool i sad sam naletio na sljedece : Nanopool doesn't report stale shares and it combines both valid and stale into calculated/SMA. 

Koristim Ethermine. Do nedavno sam rudariti ETH tamo, a sad sam se prebacio na ETC. Tamo se lijepo vidi broj stale shareova svakih 10 minuta. Nanopool nisam nikad koristio tako da ne znam što znači to što si napisao. Pretpostavljam da ne prikazuju broj stale shareova nego broj accepted shareova smanje za broj stale shareova.

Što se utičnice tiče, mene isto nekad zeza (kaže da je slaba mreža) ali dok god ono plavo svjetlo na njoj svijetli, a ne žmiga trebala bi biti spojena na mrežu. To sam primijetio jer mi aplikacija za mob javi da je mreža slaba, ali kad probam za pola sata, vidim da je sve OK i izmjerio je potrošnju i onda kad je pisalo da je mreža slaba.

oempie
Jr. Member
*

View Profile
July 15, 2018, 05:45:32 PM

Bas budem probao za koji dan kad izmajnam min limit na nanopoolu prešaltati se na ethermine.
dhdiwow123
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
July 23, 2018, 11:11:27 AM

Mislim da se to može iskoristiti na civiliziran način,Napravite legitimnu dobit od samog rudarstva Smiley
oempie
Jr. Member
*

View Profile
July 24, 2018, 12:25:02 PM

Što se to može iskoristiti na civiliziran način? Ne razumijem baš što si htio sročiti.
oempie
Jr. Member
*

View Profile
August 13, 2018, 06:50:44 PM

I kolege rudari, jel se to nadvio mrak nad naše rudnike?  Upravo kopam samo za struju..   Grin
Zvjezdani
Member
**

Activity: 176
Merit: 17

View Profile
August 13, 2018, 07:06:43 PM

I kolege rudari, jel se to nadvio mrak nad naše rudnike?  Upravo kopam samo za struju..   Grin

Baš se nadvio mrak ne samo na rudnike nego i na sam na kripto svijet. Ako kopaš samo za struju onda bolje nemoj kopati, ugasi stroj i čekaj bolje dane.

⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY ($PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Bounty]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
Dzeronimo
Member
**

View Profile WWW
August 13, 2018, 08:05:43 PM

Baš se nadvio mrak ne samo na rudnike nego i na sam na kripto svijet. Ako kopaš samo za struju onda bolje nemoj kopati, ugasi stroj i čekaj bolje dane.
Ne bi se slozio sa ovim savetom. Ako cekas visoku cenu da bi kopao, uvek ces kasniti jedan korak, jer tii treba vreme da bi iskopao. Kopaj sad, da bi imao sta prodati kad skoci cena. Ako cena ne skoci necemo propasti zbog nekoliko racuna za struju. Mislim da je sad rizicno kupovati novu opremu jer se mozda nece isplatiti u prihvatljivom periodu, ali ce oni koji vec imaju opremu iskopati dovoljno da plate struju.

Branko
Full Member

Activity: 546
Merit: 195

Join FlipNpik Telegram : t.me/flipnpikico

View Profile
August 13, 2018, 08:17:41 PM

Ne bi se slozio sa ovim savetom. Ako cekas visoku cenu da bi kopao, uvek ces kasniti jedan korak, jer tii treba vreme da bi iskopao. Kopaj sad, da bi imao sta prodati kad skoci cena. Ako cena ne skoci necemo propasti zbog nekoliko racuna za struju. Mislim da je sad rizicno kupovati novu opremu jer se mozda nece isplatiti u prihvatljivom periodu, ali ce oni koji vec imaju opremu iskopati dovoljno da plate struju.

kako ko, neki rudari u Hrvatskoj su se hvalili sa 20000kn računima za struju

Dzeronimo
Member
**

View Profile WWW
August 13, 2018, 10:32:14 PM

Siguran sam da ima i takvih, ali oni sa svom tom opremom izrudare nekoliko ETH ili bar pola BTC-a mesecno, pa pokriju trosak struje. Cak i sa ovim smesnim cenama rig sa 6xRX570 donosi mesecni profit od oko 50 USD, ako se kopa ETH.

oempie
Jr. Member
*

View Profile
August 14, 2018, 03:49:15 AM

Ovo je bolno za gledati.  Grin  Ostaje nam nada da ce se gasiti rigovi pa ce difficulty pasti.  Baš pratim na nanopoolu broj rudara. 
Trofo
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 323

Translating to Croatian

View Profile WWW
August 14, 2018, 06:21:06 AM

Sta se mene tiče samo neka ETH ode još dole i nek svi veliki rudari ugase strojeve/postrojenja tako da moj mali rig može kopati par ETH mjesečno i rado ću plaćati struju iz svog džepa koliko god dugo treba Smiley

slackovic
Sr. Member

View Profile
August 14, 2018, 08:06:36 AM

Sta se mene tiče samo neka ETH ode još dole i nek svi veliki rudari ugase strojeve/postrojenja tako da moj mali rig može kopati par ETH mjesečno i rado ću plaćati struju iz svog džepa koliko god dugo treba Smiley

Upravo tako. Smatram da je ovo najbolje nama malim rudarima koji možemo struju od rudarenja platiti od vlastitih plaća. Možemo se nadati da će veliki igrači početi isključivati svoje rigove da ne rudare u minusu pa će i difficulty konačno početi padati malo. Do sad je cijena coina padala, a difficulty rastao što je malo nelogično, ali očito svi očekuju kasniji rast pa im ne smeta privremeno rudariti i u minusu. Ja sam još uvijek nekih 25% u plusu (rudarim ETC).

slackovic
Sr. Member

View Profile
August 14, 2018, 11:53:29 AM

Sorry na double postu, ali htio bi da ovo vide i oni koji su eventualno već pročitali prošli post koji sam napisao.

Zanima me kako to da neki ljudi (u Hrvatskoj) tvrde da rudare u minusu? Evo, ja rudarim ETC i gledam malo profitabilnost. Ispada da dnevno zarađujem $3.3, a potrošim struje za $2.3 (mjereno iz utičnice). Znači i dalje sam oko u plusu oko 45% više od troška struje (jer mi ostaje oko $1 dnevno kad oduzmem trošak struje). Kako onda neki kažu da rudare u minusu ili u nekom mizernom plusu? Jasno mi je da različite grafičke kopaju različite coine, ali svejedno... Zar ne bi to sve otprilike trebalo biti tu negdje?

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 »
  Print  

Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.