Bitcoin Forum
May 05, 2024, 10:55:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: BYTEBALL: Tamamen Yeni Bir Fikir Birliği Algoritması + İzlenemeyen Özel Ödemeler  (Read 6185 times)
torikan (OP)
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
December 18, 2016, 08:00:52 AM
Last edit: December 19, 2016, 01:02:02 PM by torikan

Tam teknik açıklama için Teknik İnceleme makalesini okuyun: https://byteball.org/Byteball.pdf

Testnet şuanda çevrimiçi. Cüzdan'ı indirerek deneyin:

iOS   Android   Mac   Windows   Linux
Veya github'da kaynaktan inşa etmek. source at github

Masaüstü cüzdanları, tam düğüm olabilir (ilk başlattıktan sonra ağ ile senkronize edilecek) veya hafif düğümler olabilir. Mobil cüzdanlar daima küçük clientlerdir.

Cüzdan kurduktan sonra, https://byteball.org adresini ziyaret edin ve oynamak için üretsiz bytelar almak için tıklayın. Bağlantı cüzdanınızı açacaktır:

Dizayn

Byteball'da blok yok ve blok boyutu sorunu yok. Bunun yerine, her yeni işlem, karmalarını ekleyip imzalayarak bir veya daha fazla olanları (Kulllanıcı) referanslar.İşlemler arasındaki bağlantılar bir DAG oluşturur. (directed acyclic graph):

Kullanıcıları dahil ederek, her yeni işlem, dolaylı olarak, kullanıcıların tüm kullanıcılara, i vb. bağlantı Içerir ve onaylar. İşleminizden sonra daha fazla işlem eklendiğinde, aldığınız onaylar kartopu gibi büyür, bu yüzden Byteball (kar taneleri veri byteslarıdır) adıdır.

Fikir birliği

PoW yok, PoS yok ve madencilik yok. Bunun yerine, işlemler arasında kısmi düzen oluşturan DAG'ye sahibiz, ayrıca  Ana Zinciri DAG'ye ekliyoruz:

Ana zincir (MC), işlemler arasındaki toplam siparişin tanımlanmasını sağlar: MC'de daha önce (doğrudan veya dolaylı olarak) dahil edilen işlem toplam siparişte daha önce kabul edilir. İki defa harcama yapıldığında, toplam siparişte daha önce gelen işlemin sürümü geçerli kabul edilir; diğer tüm koşullar geçersiz sayılacaktır.

Ana zincir, grafikte işlemlerin konumlarına dayanılarak deterministik olarak tanımlanır. Ayrıntılar için whitepaper bakın, ancak genel bir kural olarak, MC, onaylayıcı çağırdığımız iyi bilinen kullanıcılar tarafından yazılmış işlemlere yöneldir. Onaylayıcı listesi, kullanıcıların kendileri tarafından dahil edilen her işlemde listeyi girdikleri için yeniden tanımlanır. MC daha sonra DAG içindeki yolu takip eder:
1. Zincirdeki komşu işlemlerin tanık listeleri ya aynı ya da sadece bir mutasyon ile farklılık göstermektedir,
2. Zincir, alternatif zincirlerle karşılaştırıldığında, en çok onaylayıcılar tarafından yazılmış işlemlerden geçmektedir.

Yukarıdaki bilgiler, çok önemli ayrıntıları eklenmeden çok kısa ve kabataslak bir açıklamadır, teknik bir hikaye için teknik incelemeye bakın.    

Ücretler ve Gerçek Değer

Birinin işlemlerini (veya başka herhangi bir veriyi) Byteball veritabanında depolamak için ödenen ücretler, depolanan verilerin boyutuna eşittir. İşlem büyüklüğünüz 500 bayt ise, tam 500 baytlık (Byteball yerel para birimi) ücret ödersiniz. Bu, gerçek değerin bayt cinsinden olduğu anlamına gelir: Bu veri boyutunu merkezi olmayan değişmez bir veritabanında kalıcı olarak depolamanın faydasıdır. Kesinlikle sonraki her sahibine paranın değerini ve özgünlüğünü kanıtlamak edebilmek için tam sikke geçmişini saklamak gerekiyor çünkü mali işlemleri temsil eden veriler için değer, kişiselden ziyade sosyaldir..

Ücretleri kullanıcı olarak ve kısmen onaylayıcılar tarafından işleminizi referans ilk olanlar tarafından kısmen tahsil edilir. Birincisi, en son işlemlerin kullanıcı olarak atanmasını teşvik eder; bu da, DAG'nin yalnızca bu yönde büyümesine, örneğin ağacın gövdesi gibi büyümesine ve ağ gecikmesinin izinleri kadar dar olmasını sağlar. Yeni işlemler yeterince nadir görülüyorsa, böylece tüm düğümlerin yeni bir işlem gerçekleşmeden önce eşitlenmesi için yeterli zamana sahip olacakları şekilde DAG neredeyse  çatallı ve hızlı birleştirmelerle birlikte bir zincir gibi görünür.

Para Arzı
Toplam bytes sayısı  1015 tüm baytlar genesis işleminde verilecek. Ödenen ücretler dolaşıma döndüğü için, para arzı değişmeden kalacaktır.

Deterministik Sonlanma

Byteball'da, bir işlemin aynı adresten gönderilen önceki işlemi (eğer varsa) içermesi gereken bir protokol kuralı vardır; yani, aynı adresin sonraki işlemleri arasında kısmi bir sipariş olması gerekir. Bu kuralı ihlal etmek, çift harcamayla eşdeğer kabul edilir, bu nedenle bu tür düzensiz işlemlerden en az biri geçersiz sayılır. Onaylayıcıların çoğunun (seçtikleri şey) bu kurallara uyduğunu varsayarsak, yeterince yakın zamanda yapılan işlemleri kullanıcı olarak atamalı ve yeterince eski kullanıcılarından miras olamaz. Dolayısıyla, DAG'nin yeterince eski kısmında (onaylayıcılar çekişir) MC'yi artık etkileyemezler ve MC'nin bu kısmı istikrarlı hale gelir, dolayısıyla bu MC'ye göre toplam sipariş de istikrarlı hale gelir. Kararlılığa ulaşmanın kesin kriterlerinin tartışılması için whitepapera bakın, burada kriterlerin belirleyici olması önemlidir ve MC'nin istikrarlı bölümünde bir işlem göründükten sonra son olur ve diğer tüm kripto para birimlerinin aksine, Hiçbir yeniden düzenleme mümkün değildir.

Bu, finansal endüstrideki uygulamalar için ve genel olarak daha geniş kabul için son derece önemlidir, Çoğu kişi para ve mülk sahipliği konularında kesinlik kazanmak için yatırım yaptığından olasılıksal kavramı zor satmaktır.

Varlıklar ve Üst-zincir değişim

Bytes, Byteball'ın anadili. Kullanıcılar, başka tüm tokeleri (assets) verebilir, örn. Borç temsil etmek. Borç, örneğin; Fiat para birimleri cinsinden ya da doğal birimler halinde ( ons, kWh, vb.). Borç veren kuruluşlar, gerçek kimliklerini ortaya çıkarabilir ve / veya gönüllü olarak onaylanabilirler (diğer bir deyişle, gerçek kişi kimlikleri CA gibi tanınmış bir üçüncü şahıs tarafından doğrulanabilir). Bu dolandırıcılıkla mücadele için mevcut yasal sistemin kullanılmasını sağlar.

Verilen assets baytelar  ile birlikte ödeme aracı olarak kullanılabilir. Assetler borsanın her iki ayağında  da yürüten tek bir birimi imzalayan taraflar tarafından baytelara ve diğer assetslere karşı değiştirilebilir, dolayısıyla iki işlem aynı anda gerçekleşir veya gerçekleşmez. Bu tür bir imzaya çok taraflı imzalama denir. Hiçbir merkezi exchange’a  ihtiyaç duyulmaz, dolayısıyla hiçbir güven gerekli değildir ve değişim ücreti yoktur (verileri boyutu için ödenen normal ücretler dışında).

İzlenemeyen özel ödemeler

Varlıklar kamu veya özel olabilir. Kamu malvarlığındaki tüm işlemler, Bitcoin gibi kamuya ait merkezi olmayan veritabanındaki herkes tarafından görülebilir. Bytesler önceden tanımlanmış bir kamu varlığıdır.

Özel varlıklara yapılan ödemeler kamuya açıklanmamış veritabanında yayınlanmaz. Bunun yerine, işlemin salt metin doğrudan alıcıdan alıcıya gönderilirken, işlemin sadece karması veritabanı içine kaydedilir. Çift harcamalara karşı koruma sağlamak için, bir harcama belgesi de Byteball veritabanına yayınlanır. Harcama kanıtı, çıktı harcanması şeklinde oluşturulur; böylece, aynı çıktı iki kere harcanırsa harcama provaları da aynı olacaktır.

Zaten bu tasarımı https://bitcointalk.org/index.php?topic=1574508.0 adresinde açıkladım, whitepaperda daha fazla ayrıntıya bakabilirsiniz.

Düzenlenmiş Assetler

Düzenlenen kurumlar, KYC / AML gereksinimleriyle uyumlu varlıkları yayınlayabilir. Söz konusu varlığın her devri, ihraççı tarafından geçersiz kılınır ve düzenlemelere aykırı herhangi bir husus varsa, ihraççı ortak olmaz.

Böylelikle, bankalar fiat tahkim edilmiş varlıklar ihraç edebilir ve tamamen uyumlu kalabilirler. Talep mevduat hesaplarını açabilir ve bunları varlık olarak Byteball'da takip edebilirler. Bu varlıklar byteslere ve diğer Assetlerle kolayca değiştirilebilir (bankanın onayı ile).

Diğer özellikler

- Anlaşılması kolay bir dilde harcama koşulları (AKA akıllı sözleşmeleri) https://bitcointalk.org/index.php?topic=1617816.0
- Multisig: harcama koşullarının özel bir durumu
- On-chain oracle'lar veri (zaman damgaları, döviz kurları, hava durumu, çeşitli olaylar gibi) doğrudan veritabanına gönderebilir, daha sonra bu veriler harcama koşullarından referanslanabilir (sanırım burada alınan materyalin gecikmesi durumundaki koşulları kast ediyor)
- Özel uçtan uca şifreli mesajlaşma: özel ödeme verilerini iletmek, Multisig senaryolarında iletişim kurmak ve bir tüccarın Botu ile mesajlaşmak için kullanılır.

İlk Dağıtım

ICO yok, Crowdsale yok. Bir para biriminin başarısının, sahibi olan kişilerin sayısına bağlı olduğuna inanıyorum, Peter R'nin araştırması, Bitcoin'in tarihi pazar kaplamasının Metcalfe yasasını izlediğini öne sürdü: https://bitcointalk.org/index.php?topic=572106.0, yani Aktif kullanıcı sayısının karesi ile orantılıdır. İşte bu yüzden Byteball'u olabildiğince çok insanın elinde tutmak istiyorum:

• -Tüm bytesler ve karabytesların % 98'i (izlenemeyen özel para birimi) lansmandan önce kendi bitcoin eşlenikleri ve bytes bölüm adreslerini birbirine bağlayan bitcoin  sahipleri arasında dağıtılacaktır. Yatırıma gerek yok, bit sancaklarını tutarsın, ayrıca baytlar ve kara bitler de alırsın. Paraları nasıl alacağınıza aşağıda bakın.
  • -Kendim için ayırdım% 1 (
kalan yüzde  1 en sonda anlatılıyor)
Şuan ki durum

Şu anda, testnet çevrimiçi ve tamamen çalışır durumdadır. Para göndermek ve almak, çoklu cüzdan oluşturmak ve hatta bir chatbot ile konuşarak pide( Smiley) satın almak için onu kullanabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1608859.msg16330266#msg16330266.

Byteball dağıtımına katılım

Gelecekteki dağıtımda yer almak için 25 Aralıktan önce Byteball ve Bitcoin adreslerinizi tanbıtmanız gerekiyor.
1.Byteball canlı ağı için cüzdan indirin ve yükleyin:
Masaüstü: https://github.com/byteball/byteball/releases
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.byteball.wallet
Testnet cüzdanını da kurduysanız, iki adet byteball cüzdanınız olur: biri testnet, diğeri livenet için.
2.https://byteball.org adresini ziyaret edin ve Geçiş Botıyla sohbet etmek için bağlantıyı tıklayın. Bağlantı yeni cüzdan açıp bir sohbet başlatır. Bitcoin dengesini kanıtlamak için Geçiş Botunun talimatlarını izleyin.

Bitcoin dengesini ispatlamak için iki seçeneğiniz var:
A.   Mikro ödenekle. Bot, ödemenin geldiği adresi görür, adresinin olduğunu bilecek ve Bitcoins'inizi bu adrese taşımanızı söyleyecektir. Birkaç micropayments yaparak, birkaç Bitcoin adreslerini aynı Byteball adresine bağlayabilirsiniz.
B.   Bir mesaj imzalayarak (Bitcoin cüzdanınız bu işlevi destekliyorsa). Bot'a Bitcoin adresini söylersin ve byteball adresini Bitcoin adresiyle imzalarsın. Bir adresi (tipik bir Bitcoin cüzdanında düzinelerce) olduğunu ispatladıktan sonra, tüm coinlerin bu şekilde kanıtlanmış adrese taşıyabilir veya diğer tüm adresleri aynı şekilde kanıtlayabilirsiniz - bir mesaj imzalayarak.
Aynı Bitcoin adresini birden çok Byteball adresine bağlamaya çalışırsanız, yalnızca son bağlantı sayılır. Değişime tabi adresleri birbirine bağlama girişimleri görürsek bu kural düzeltilebilir.
Mikro ödenekle kanıtlarsanız, botun mikro ödemeyi aldığı Bitcoin adresinin gerçekten sizin adresiniz olduğunu kontrol etmeyi unutmayın. Bir saldırgan, ödemenizi blokchande görebilir ve parasını kendisine kaydırmak için sizi kandırmaya çalışan adresinden aynı mikro ödeneği tekrarlayabilir.
3.   Bağlandıktan sonra, dağıtımdan önce yeni cüzdan kullanılmaz, sadece muhafaza edilmelidir (gerekirse yedeklenir). Dağıtım gününde bytes  alınacak. Herhangi bir Bitcoin ödemeyi yaparsanız, coinler büyük bir olasılıkla yeni bir değişiklik adresine taşınacaktır. Botla tekrar sohbet edin, bağlantılı adreslerinizdeki bakiyeyi görün ve gerekirse paraları bağlantılı adrese geri getirin.
Bağlantı aşaması 24 Aralık'ta 23:59:59 UTC'de sona erecek ve bundan sonra, Aralık 25 00:00:00 UTC'den sonra zaman damgalı ilk bloğun Bitcoin bakiyeleri ile orantılı olarak dağıtım yapacağız (Noel bloğu). Bu bloğun çıkartılmasından birkaç saat sonra tam blok numarasını duyuracağım (bekleme süresi, en az reorg olasılığını hariç tutmaktır). Bytes ve karabytes 25 Aralık öğleden sonra gönderilecek.
Bu dağıtım esnasında, toplam bytes ve karabytes arzının% 10'unu dağıtacağız. Geriye kalan% 88, sonraki dağıtım turlarında dağıtılacaktır, kesin tarihler daha sonra açıklanacaktır. Planlanan dağıtım yüzdeleri (değişime tabi tutulabilir):
2. tur:% 20
3. tur:% 30
4. tur:% 38
Turlar 1-2 ay aralıklarla yapılacak.
Daha sonraki her dağıtım turunda yeni bir snapshot yapılacak. İkinci ve sonraki turdaki dağıtım kuralları, 1.inciden biraz farklı olacak. BTC bakiyelerini (1. turda olduğu gibi) ve bytes olarak (daha önceki turlarda aldığınız veya diğer kullanıcılardan aldığınız) iki gösteride gösterirsiniz. BTC ve bytes karışımından oluşan bir çeşit sepetiniz var. Sepetin ağırlığını belirlemek için, her 62.5 MB 1 BTC sayılır. Örneğin, 125 MB ve 3 BTC varsa, ağırlık 2 + 3 = 5 BTC'dir. Yeni bytesların 2. ve sonraki aşamalarında dağıtımı sepetinizin ağırlığı ile orantılı olacaktır.

Benim% 1'im ikinci ve sonraki turlara katılmıyor.
1 BTC başına 62.5 MB oranı, bytes toplam para arzı ( 1015) ve dolaşımdaki toplam BTC sayısı (16.000.000) eşdeğer olacak şekilde seçilir.

Daha önce kabul edenler, önceki turlarda alınan aynı BTC bakiyesi ve byteslarını kullanarak, daha çok sayıda dağıtım turuna katılma ve her turda yeni bayt alma imkânına sahiptir. Katıltığınız her ek turda etkinliğinizi iki katına çıkarırsınız.
http://transition.byteball.org adresinden bağlantının ilerleme durumunu takip edin.

Nasıl yardım edebilirsin

• Cüzdanlarla oynamak, temayı birden fazla cihaza kurmak, bunları multisig için eşleştirmek. Hataları bulursan, rapor etmeniz
  • Ağa yardımcı olması için bulut sunucunuzda bir röle çalıştırın. Rölenin özel anahtarları yoktur, bu nedenle güvenlik konusunda çok fazla endişelenmeniz gerekmez. https://github.com/byteball/byteball-relay adresinden röle kaynak kodunu edinin
  • Özel ödemelerin dağıtımını daha iyi merkezi hale getirmek için bir merkez kurun (merkez de bir röle içerir). Yine, güvenlik, tüm iletilerin uçtan uca şifrelendiği için risk oluşturmaz. Hub adresi, kullanıcılar tarafından cüzdan ayarlarında değiştirilebilir. https://github.com/byteball/byteball-hub adresinden hub kaynak kodunu edinin
  • Hataları düzeltin, github depolarımızda geliştirmelere katkıda bulunun https://github.com/byteball. Özellikle, daha hızlı senkronizasyona ve daha hızlı arayüze ihtiyacımız var. Bundan önce algoritmaların performans üzerindeki basitliğini öncelik sırasına koydum, şimdi de hızlandırmaya ihtiyacımız var. 10 kat daha gelişmemek yeterince kolay olmalı, sonraki 10 kat daha zor olacaktır. Gerçekten bunları uygulamadan önce büyük değişiklikleri oluşturalım.
  • Byteball Developerlar için faydalı olacağını düşündüğünüz yeni araçları / uygulamaları geliştirin
  • Byteball  kelimesini yaymak gerekiyot çünkü değerinin aktif kullanıcı sayısının karesiyle orantılı olduğunu unutmayın.

Tercümeler:
Turkçe,Chinese, French, German, Hindi, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Russian, Spanish.
Twitter: https://twitter.com/ByteballOrg
Slack: http://slack.byteball.org

-----------------------------

Son bir şey. Geriye kalan% 1, her kullanıcıya 100 Kbyte olan Byteball cüzdan kuran ilk 100 milyon kullanıcısına verilecek. Bu, bu ölçeğe hazırlandıktan sonra, bundan böyle veya daha sonra 6 ay içinde başlayacak.

1714906536
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714906536
Reply with quote  #2

1714906536
Report to moderator
1714906536
Hero Member
*

Ignore
1714906536
Reply with quote  #2

1714906536
Report to moderator
1714906536
Hero Member
*

Ignore
1714906536
Reply with quote  #2

1714906536
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714906536
Hero Member
*

Ignore
1714906536
Reply with quote  #2

1714906536
Report to moderator
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 18, 2016, 08:14:23 AM

Doğru anladıysam bir ICO yok yani yatırım yapmıyoruz.
Adam bitcoin adresini söyle sana byteball adresini söyleyeyim diyor.
25 aralıkta da dağıtım var.  cüzdanındaki bitcoin miktarına göre toplamda 1000 küsür tane olan byteball dağıtılacak.
geliştirici bu coin ne denli çok kullanıcı tarafından kullanılırsa o kadar değerli olacağına inanıyor.
ayrıca pow yok pos yok. işlem ücretleri ağdaki cüzdanlara yeniden dağıtılıyor.
iyi de? bu coin'in kazanma modeli ne peki.
geliştirici nam olsun diye mi yapıyor bunu?
torikan (OP)
Hero Member

View Profile
December 18, 2016, 08:35:32 AM

Doğru anladıysam bir ICO yok yani yatırım yapmıyoruz.
Adam bitcoin adresini söyle sana byteball adresini söyleyeyim diyor.
25 aralıkta da dağıtım var.  cüzdanındaki bitcoin miktarına göre toplamda 1000 küsür tane olan byteball dağıtılacak.
geliştirici bu coin ne denli çok kullanıcı tarafından kullanılırsa o kadar değerli olacağına inanıyor.
ayrıca pow yok pos yok. işlem ücretleri ağdaki cüzdanlara yeniden dağıtılıyor.
iyi de? bu coin'in kazanma modeli ne peki.
geliştirici nam olsun diye mi yapıyor bunu?

Kuzen orasini bende çözemedim ama sayfadaki guncellemeleri ve haberlerinde bir kismini cevirip paylasicam ne demek istiyor acikcasi merak ettim. Tarzi ilginç ama bende cevirisini yaparken ozgun bisey dedim ama devam edince iyice karisti kafam Smiley
torikan (OP)
Hero Member

View Profile
December 18, 2016, 03:50:42 PM

Kuzen playstoreden uygulamasini indir ordan kontrol et muast olmadigim icin bu hafya ilgilenmem zor
Birde 1000 deil yazarken kodunu girmemisim 10 üstü15 olcak Smiley
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
December 19, 2016, 12:36:46 PM

merak edip android uygulamaya indirdim pek bişey anlamadım test net geldi zaten direk
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
December 26, 2016, 07:33:28 AM

lisk ve waves cold walletları byteball a kayıt edilmiş.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1728002.0
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
December 26, 2016, 07:42:25 AM

Bu haberi nasıl yorumlamalıyız?
adamlar ellerindeki btc kadar byteball sahibi olacaklar. borsaya açıldığı anda da dumplayıp byteball ın ölü doğmasını sağlayacaklar gibi yorumluyorum ben.
Yanlış mı düşünüyorum?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
December 26, 2016, 07:48:29 AM

Bu haberi nasıl yorumlamalıyız?
adamlar ellerindeki btc kadar byteball sahibi olacaklar. borsaya açıldığı anda da dumplayıp byteball ın ölü doğmasını sağlayacaklar gibi yorumluyorum ben.
Yanlış mı düşünüyorum?

lisk ve waves sahiplerine dağıtılma ihtimali var sanırsam . öğle olursa daha geniş kitlelere ulaşabilir.tabi sasha ile max at hrsızlığı yapıp coinlere çökmeseler  Smiley

Hi, All
Sasha linked ICO participates' bitcoin address to get free byteballs, these byteballs should belong to all of ICO participates.

Any problems? Smiley

I contacted Sasha Ivanov, founder of Waves, about the linked address 1NGfrU4YNp8dox1gLeUDyjD5Vpfck9no5j that has 4800 BTC from Waves ICO.  His response was that if the project is successful, he is going to distribute our coin as dividend to Waves holders.

So, even the largest (so far) whale in our distribution is a kind of collective investment entity.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
December 26, 2016, 02:53:44 PM

ilginç bir proje gerçekten özgün olması benim ilgimi çekiyor. bir okadar da tokatlanma korkusu var tabi.
torikan (OP)
Hero Member

View Profile
December 26, 2016, 03:25:57 PM

ilginç bir proje gerçekten özgün olması benim ilgimi çekiyor. bir okadar da tokatlanma korkusu var tabi.

valla  senin msj attığın yeri gördüm . oldukça hızlı işlem görüyor. yassin bile alım satım yapıyorsa bence bu sistem çok geçerli olma ihitimali var
mbostan daha tecrübeli olduğundan durum ne olur bakalım. ama biraz bende alıcam gibi.
torikan (OP)
Hero Member

View Profile
December 26, 2016, 03:37:58 PM

Birkaç güncelleme, daha önce bildiklerinizin doğrulanması:
1. Şebeke başlatıldı
2. Son sürüm 1.0.0'dır. http://Https://github.com/byteball/byteball/releases/tag/v1.0.0
3. İşlem araştırmacısı şu adrestedir: https://explorer.byteball.org
4. Birinci turun tüm bytesları dağıtılır
5. Bir sonraki dağıtım turundan önce Bitcoins'inizi bağlantılı adresin dışına çıkarmak güvenlidir
6. blackbytesların dağılımı halen devam etmektedir.
7. Toplam karaekarit miktarı 2.1111 * 1015, yani bytesların 2.1111 kat daha fazladır. Bu numaranın nereden geldiğini öğrenmek isterseniz, https://byteball.org/Byteball.pdf, sayfa 44 teknik incelemesine bakın.
8. Pek çok insan blackbytes duymadı gibi görünüyor. Ödeme bilgileri doğrudan alıcıdan alacaklıya iletildiği ve hiçbir zaman açık veritabanında saklanmadığı özel takip edilemeyen ödemeleri olan bir para birimidir. Bu,blackbytes  birimlerinde yapılan ödemelerin ancak ödeme yapan kişi ve alıcı, sohbet halindeyken bilmeleri mümkündür. Bu aynı zamanda, bir tohumdan blackbytes'i geri yükleyemezsiniz ve https://github.com/byteball/byteball#byteball-backups-and-recovery veri klasörünün tam bir yedeklemesine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir
9. bytes ticareti yapmak için #trading kanalımıza http://slack.byteball.org/ adresinden ulaşın
10. Dağıtım bitmeden önce blackbytes ticareti yapmayın
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 26, 2016, 05:28:18 PM

acayip fransız kalmışım bu baytlı bala ilk dağıtım kaçtı sonraki dağıtımlarda btcler üzerinden mi olacak
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
December 26, 2016, 06:34:38 PM

acayip fransız kalmışım bu baytlı bala ilk dağıtım kaçtı sonraki dağıtımlarda btcler üzerinden mi olacak

aynen bende bi kurayım dedim günlük ödül varmış
torikan (OP)
Hero Member

View Profile
December 27, 2016, 07:43:28 AM

windows cüzdanı kurup günlük ödülleri alabiliniyor gibi ama dün kurdum android cüzdanda anlamadıydım ama win da oluyor gibi
ikm
Sr. Member

View Profile
December 28, 2016, 06:30:30 AM

gunlük ödül alımı nasıl yapılıyır çözemedim durumu
torikan (OP)
Hero Member

View Profile
December 28, 2016, 04:07:48 PM

gunlük ödül alımı nasıl yapılıyır çözemedim durumu

windows testnet kur iki tane ayrı kurulum var livenetten ödül gelimiyor(yada ben çözemedim)
test neti kurduktan sonra testnettin sitesini aç

tıkla madan önce cüzdanın adresini kopyala
linki tıkla yapıştır. bukadar
ikm
Sr. Member

View Profile
January 01, 2017, 02:52:43 PM

ben beleş byte lar almaya başladım saol bunlar nasıl gerçek olcak ama sora bilirmiyim. anlamadım da bol keseden veriyormu böyle
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 01, 2017, 06:27:08 PM

adı üstünde testnet? bu coinleri harcayabileceğinizimi düşünüyorsunuz yoksa farklı bir durummu var
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
January 01, 2017, 07:45:19 PM

adı üstünde testnet? bu coinleri harcayabileceğinizimi düşünüyorsunuz yoksa farklı bir durummu var

bende merak ettim şimdi siz sorumca okudğumda blackbytes diye bi dalga var ama anlayamadım onları çeviriyolarmıymış neymiş !
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
January 02, 2017, 05:45:13 AM

"In the second round, which is expected in mid-February, we'll distribute 62.5 MB for each 1 BTC of linked balance and 0.1 new byte for each 1 byte received in the first round. "

Kendi Sitelerinden alinti.

O tesnet cüzdanti tamamen hikaye.Alisverisidenemek isteyenlere bedava coin dadigitiliyor.

Sizin bahsettiginiz " Kampanya" ya katilim 25 Aralikta sonlandi. O zamana kadar BTC adresinizi cüzdana linklemis olmaniz gerekirdi.
2. Kampanya da yukarda ilk satirlarda yazildigi gibi Subat ortalarinda baslayacakmis.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: