Bitcoin Forum
May 26, 2024, 05:53:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Starbucks'ta Bitcoin ile ödeme dönemi başladı  (Read 7894 times)
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
October 13, 2017, 11:31:12 PM

guzel bir haber gundelik olarak kullanabilecegimiz bir isletme de kabul edilmesi. boyle bir haber izledim ama sanirim japonyada yada kore de kahve aliyordu tenx kartini kullanarak

Tenx kartları mağaza ayırt etmeksizin her yerde kullanılabiliyor . Önünü çok açık görüyorum ben .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
apple_talk
Sr. Member

Activity: 473
Merit: 250

"Proof-of-Asset Protocol"

View Profile
October 15, 2017, 01:02:25 PM

Starbuckstan hazzetmeyen ne kadar çok insan varmış yahu, e kim dolduruyor oraları her gün arkadaşlar? Sevmem gitmem diyip sinsice ice white mocha mı içiyorsunuz? Cheesy Bence çok güzel olmuş, zamanla daha sıradan yaşamımızın parçası olacaktır, benim gibi hem kahve hem BTC severler için hoş haber  Tongue

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
▀▀▀▀█████  █████████████
           ▀▀▀▀▀▀███████
                       ▀
|

$1,5 M
|

▄▄▄█████████▄▄▄
      ▄█████▀▀███▀▀█████▄
    ▄███▀     ███     ▀███▄
   ████       ███       ████
  ███▀                   ▀███
 ███▀                     ▀███
▄██▀       █████████       ▀██▄
███                         ███
███        █████████        ███
███                         ███
▀██▄       █████████       ▄██▀
 ███▄                     ▄███
  ███▄                   ▄███
   ████       ███       ████
    ▀███▄     ███     ▄███▀
      ▀█████▄▄███▄▄█████▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
|

|

<>
<>
<>
<>

GITHUB
TWITTER
YOUTUBE
FACEBOOK
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
October 15, 2017, 02:04:02 PM

Saçmalık hergün artan bir değerle niye kahve içeyimki,Zaten starbukcsu sevmem yahudi tabanlı olduğu için Nerdeyse kahve parası kadar fee tutar..Böylelikle btc nin de yahudi projesi olduğu kanıtlanmış oldu.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
October 17, 2017, 09:05:04 AM

Yok öyle bişey bu dalgalanmayla olması da zor. Biz kişisel olarak alışveriste ufak miktarlarda kullanıyoruz sorun olmuyor fakat günlük cirosu milyon doları bulan bi şirket bu riske girme

TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
October 17, 2017, 04:20:03 PM

Bitcoinin bu ve buna benzer yerlerde resmen kullanılmaya başlanmış olması sevindirici bir haber.Starbucks'a hiç gitmedim ama bunun için belki gidebilirim bir ara. Smiley
batturkey
Full Member

Activity: 336

The World’s First Blockchain Core

View Profile
October 17, 2017, 09:49:14 PM

ben starbucksta calisiyorum boyle birseyden haberim yok.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
October 18, 2017, 04:22:35 AM

Halis mulis Türk kahvesi içiyoruz seviyoruz hem de sağlıklı, ne o öyle içine bin çeşit şey karıştırılmış bir şeyleri pipetlerle içmeye çalışmak falan  Grin  Bir de bitcoinle ödeyince arkadaşımızın da dediği gibi fee ücreti falan astarı yüzünden pahalıya gelir.  Konuyu açan arkadaşımız da yazmış yukarıda Starbucks TR konuyla ilgilenmiyormuş henüz.
okeanos
Full Member

Activity: 215
Merit: 101

View Profile
October 18, 2017, 11:12:31 AM

Bitcoin ile içtiği kahvenin ödemesini yapanlar yıllar sonra o kahve için ödedikleri bedeli hesaplayınca çok iç geçirecek. Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı olurmuş. Eskimeyecek atasözlerimizden.  Grin
boram16
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
November 20, 2017, 11:23:58 AM

Artık gıda sektörü başta olmak üzere sektörler bitcoinin büyüklüğüne inandı ve bu alanda yatırımlar yapmaya çalışıyorlar bence Türk firmaları da geç kalmamalı

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
November 20, 2017, 07:50:47 PM

Güzel bir haber. Ama ben şunu sevmiyorum. Bitcoin dediğimiz şeyi Altın olarak düşünün bizler altın tozları ile alış veriş yapabiliriz yani aslında. Bu ticaret kısmı olayı daha çok geliştirme gerekiyor. Gelişirse aklımıza gelebilecek her şey de kullanabiliriz. Bir sonra ki starbucks maceram da bunu denemeye çalışacağım bakalım. Cheesy
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
November 21, 2017, 03:49:59 PM

Bu başlık açılalı biraz zaman oldu ama ben daha Türkiyede herhangi bir Starbucksta böyle bir ödeme yöntemini kullanan kimseyi görmedim. Demek istediğim tamam bunlar güzel gelişmeler, güzel haberler ama her şeyden önce yaşama geçirilebilirliği gerekiyor. Ancak o zaman gerçek bir gelişme elde etmiş oluruz.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
desislaf
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 07:59:16 AM

Turkiye'de henuz telefonla odeme bile yayginlasmamis ve starbucks'ta QR kodla starbucks cuzdanla odemeyi bile kullanan sayisi azken BTC ile odeme su an hayal bence
Sacred
Full Member

Activity: 910

View Profile
November 22, 2017, 09:24:24 PM

Ben duymamışım bu haberi ilginç Smiley
Ama bu biraz çetrefilli bir işlem oluyor gibi. Ne bileyim kart vari bir sistem olsa mesela üyelik kartının içine btc atıp onu kullanmak falan.
Daha işlevsel birşey zamanla olacaktır. Yapan öncü olup diğer işletmelere de ön ayak olacak.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
November 23, 2017, 12:20:42 PM

Daha starbucksta çalışan arkadaşların kendisinin bile böyle bir ödeme yönteminin kabul edildiğinden haberi olmadığına göre demek ki gerçekten yolun başındayız, aşılacak daha büyük yollar var fakat bunun dile getirilmiş olması bile hoş bir başlangıç yine de.
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
November 24, 2017, 06:27:04 AM

Her gittiğim Starbucks'ın saat fark etmeksizin her an dolu olduğunu düşünürsek yaygınlaşma açısından çok güzel bir haber. Ama tabi ne kadar sürede duyulur ne zaman tam olarak yerleşir bilinmez  Smiley

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
Bounty Picker
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 25, 2017, 03:12:31 PM

ben daha bu şekilde Türkiye çapında yaygınlaşmış hiç bir büyük firma ve işletmelerde dijital para ödeme sistemi kullanıldığını görmedim malesef. kendi çapında küçük esnafların bir kaç tanesi, yani bitcoin piyasasını takip eden ve kendi çapında işletmeleri olan insanların bir kaç tanesinin böyle bir ödeme sistemi kullanmaya çalıştığını biliyoruz

pleght
Full Member

View Profile
November 25, 2017, 03:28:47 PM

Bu tarz olayları seviyorum tanıtım şçin çok güzel oluyor özellikle büyük firmalar olunca fakat kim bu kadar artma potansyeli olan bir şeyle kahve içer onu anlayamıyorum Smiley

haskizilcik
Member
**

Activity: 160

View Profile
November 25, 2017, 04:54:39 PM

Starbucks Bitcoin ile ödeme alıyor mu bilmiyorum dikkat çekmek için yani müşteri çekmek için Bitcoinle ödeme almaya başlamış olabilirler. Umarım benzer haberler çoğalır

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
November 25, 2017, 06:47:25 PM

Starbucks'ta bir kahve içsem niye bitcoin ile onu ödemek isteyimki ödediğim fee aldığım kahveden daha pahalıya geliyor. Grin İşlem süreleri çok kısalmadan ve feeler düşmeden bitcoinin günlük alışverişlerde kullanılmasının mantıksız olduğunu düşünüyorum.
Borracha
Full Member

View Profile
November 26, 2017, 12:32:43 AM

Ülkemizde Starbucks bitcoin ödemesi almıyor henüz, alsada ben bitcoinle ödemem zaten, bu kadar değerlenen bir şeyi kahve parasına ziyan edecek seviyede değilim henüz.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: